mamm Stad en Omgeving Nieuw-Guinea-delegatie bezoekt Dinsdag Den Helder EINDELIJK zijn ze er weer Zwitserse Horloges Pastoor H. J. Verheij neemt morgen afscheid van zijn parochie Najaarsexpositie Noorder Kunstkring tot morgenavond geopend Toenemende belangstelling voor het werk van „Pro Juventute" Iriaanse belangstelling voor drukkerij De Boer „Jungle Pimpernel" maakt de reis mede Vakkundig T. O. GOV'ERS Wie helpt het gezin De Boer uit de brand? O'ficieel afscheid van inspecteur J. J. Feringa IN HET KORT Propaganda-avond voor het Blindengeleidehondenfonds Intrede te Krommenie op Zondag 5 November Eerlijk werk, dat van ontplooiing blijk geelt Verantwoord zoeken naar nieuwe wegen Tussen Haaks en Kuitje Fa. Beemsterboer Wekelijks spreekuur ingesteld Prinsesse-kalenders ook in Den Helder verkrijgbaar Onlangs is een delegatie van de bevolking van Nieuw-Guinea in ons land aangekomen, teneinde de belangen van de Irianen bü de Nederlandse regering' te bepleiten. Het gezelschap bestaat uit enige voorname stamhoofden der Papoea's. Donderdagavond zijn de heren met hun grote vriend dr. Jean Victor de Bruijn („Jungle Pimpernel") ten paleize Soestdijk door H. M. de Koningin in audiëntie ontvangen. Naar w(j vernemen zullen zij Dinsdag een bezoek brengen aan Den Helder, o.m. om het bedrijf van de N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. te bezichtigen. In de middaguren zullen zij de gasten zijn van de Koninklijke Marine. De delegatie, die zijn verblijf in Ne derland zeer nuttig besteedt, wildeniet naar Nieuw-Guinea terugkeren, alvo rens een groot en modern geoutilleerd drukkerij-bedrijf te hebben bezich tigd. De keuze viel op Drukkerij de Boer te Den Helder, vooral ook omdat het bekende boek van Anthony van Kampen, „Jungle Pimpernel", daar werd gedrukt. Ook Jungle Pimpernel zelf, die een jaar verlof in Nederland doorbrengt, bleek er prijs op te stel len, dit bedrijf eens te bezoeken. De heren dr. De Bruijn, Nikolaas Jouwé (de leider van de delegatie). Ariks, Arvan en Kassiepo vertrekken Dinsdagmorgen uit hotel Du Passage te Den Haag. In Bergen wordt de kof fie gebruikt ten huize van de heer An thony van Kampen, die de reis verder hoopt mee te maken. Langs de route onder de duinen gaat het gezelschap per auto naar Den Helder, waar de he ren tussen kwart vóór elf en elf uur in de Koningstraat worden ontvangen door de heer S. Koning, directeur der N. V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. Na de bezichtiging van het bedrijf wordt door de* directie een lunch aan gebeden in hotel Bellevue, waarna het gezelschap voor de rest van de mid dag de gast zal zijn van de Koninklij ke Marine. OP HET GEBIED VAN MODERNE WONINGINRICHTING IS KONINGSTRAAT De lezer weet, dat deze week een felle brand het gezin De Boer man, vrouw en vijf kinderen dakloos heeft gemaakt. Bovendien ging de gehele inventaris in de vlammen op. De uitkering van de verzekering dekt de schade slechts ten dele. Hulpvaardige buurtgenoten, die de getroffen familie niet alleen moreel maar ook financieel willen steunen, zijn een' actie begonnen, waartoe con tact werd opgenomen met de Helder- se Stichting voor Sociaal Werk. Het bestuur daarvan deelt ons mede, dat reeds vele bijdragen zijn binnengeko men. Al die kleintjes maken èèn gro te. Een ieder, die nog iets wil afstaan om het gezin De Boer in letterlijke zin uit de brand te helpen, kan zijn offertje brengen op giro 546782, ten name van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk, onder vermelding „Brand Vijzelstraat". Het adres van de penningmeester is Reigerstraat 13. Ook ligt een lijst ter tekening ge reed by de voorzitter, de heer Th. Mallet, Ruyghweg 154. Zoals bericht, is de heer J. J. Ferin ga te Alkmaar, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Den Helder, met ingang van 1 November 1950 in gelijke functie benoemd te Hilversum. Maandagmiddag 30 October om drie uu zal ten raadhuize der gemeente Den Helder op officiële wijze afscheid van de heer Feringa worden genomen. Daarvoor zijn o.m. uitgenodigd de ver tegenwoordigers der gemeentebesturen binnen het rayon van de inspectie Den Helder, afgevaardigden van de schoolbesturen, alsmede de hoofden der openbare en bijzondere scholen voor lager onderwijs. In aansluiting op dit officiële af scheid zal Maandagmiddag om half vier, eveneens ten' raadhuize, voor het overige onderwijzend personeel en ieder ander die daartoe behoefte ge voelt, gelegenheid bestaan om van de heer Feringa afscheid te nemen. Door B. en W. wordt voorgesteld de volgende heren te benoemen tot tijdelijk leraar aan de gemeentelijke avondvaktekenschool: L. Orelio, F. Rienks, D. J. Scheen, W. Vogel, A. P. Luders, J. B. Bambach, J. H. Weze- mer, J. A. G. Bonder, S. Makelaar, C, Rudolph, A. G. Twigt, J. A. Zegel, M H. J. van Emmerik en C. F. van Neerijnen. Gisteren meldden wij, dat de heer J. Bijl was geslaagd voor het eerste gedeelte der machinisien-examens, di ploma A. Bedoeld werd diploma G. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. G. H. D. Bettink, Timorlaan 15, telefoon 2890 en J. Udding, Lijsterstraat 40, te lefoon 2588. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt t/m Vrijdag waarge nomen door de heer W. H. Kingma, Polderweg 25, telefoon 2581. De auto- en motorclub „Den Hel der en Omstreken" houdt morgen een herfstrit, waarvoor om acht uur wordt gestart op de Ruyghweg bij het Stort- huis. Deelnemers kunnen zich nog tus sen half acht en acht uur opgeven in „Het Wapen van Den Helder" aan de Spoorgracht. In de plaats van de heer J. Strang, die bedankt heeft als directeur van de accordeonclub „De Wioka's" te Julia- nadorp, is de heer Pruim uit Breezand benoemd. Ter vervulling van de vacature- Lagerwey als leraar lichamelijke oefe ning aan de Zeevaartschool en de openbare ULO-scholen hebben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt: 1. A. Valken te Amsterdam; 2. J.Smit te Maassluis; 8. M. F. Schreuders te 't Gravenhage. In verscheidene winkels in de stad zijn busjes geplaatst, waarin men een kleine gave kan deponeren voor het Biindengeleidehondenfonds. Het zal de meeste lezers niet onbekend zijn, dat sinds enige tijd een drietal Helderse blinden dank zij dit fonds rustig over straat kan gaan, vergezeld van een trouwe viervoeter. Zo doen de mede werkers van het fonds ook in onze stad mooi en nuttig werk. Dat gaat in alle bescheidenheid, zonder groot scheepse propaganda-acties. Daarom kan het geen kwaad, dat Maandag over veertien dagen in Casino een filmavond wordt gegeven, welke bij uitstek geschikt is om aan het werk van het Blindengeleidehondenfonds meer bekendheid te geven. De beken de wolfhondenfokker uit Dordrecht, de heer L. Saarloos, die talloze geleide honden heeft afgericht, zal over zijn werk vertellen. Op het programma staat voorts de vertoning van twee aantrekkelijke en leerzame films, „De wolfhond als geleidehond" en „De wolfhond als politiehond". Iedere be langstellende zal Maandagavond 13 November vrij toegang hebben. PASTOOR H. J. VERHEIJ na twaalf jaar terug naar Krommenie De dienst, die morgenochtend om tien- uur aanvangt in de Oud-Katholieke kerk aan de middenweg, zal in het teken staan van het afscheid van pastoor H. J. Verheij, die na een twaalfjarige ambtsvervulling in Den Helder is be noemd tot pastoor te Krommenie. Zijn intrede aldaar is bepaald op Zondag 5 November. Pastoor Verhei) zal dan worden ingeleid door de Bisschop van Haarlem, mgr. J. van der Oord. De datum waarop pastoor E. Wijker zijn intrede in de parochie Den Helder zal doen, is nog niet vastgesteld. In de afgelopen dagen heeft pastoor Verheij afscheid genomen van de ver schillende kerkelijke verenigingen in zijn parochie. In de bovenzaal van „Formosa" werd een afscheidssamen- komst gehouden, welke door honderd twintig Oud-Katholieken werd bijge woond. In diverse toespraken werd aan pastoor en mevrouw Verheij dank gebracht voor hun medeleven en de vele medewerking, die zij de laatste twaalf jaar hebben gegeven. Namens de jongeliedenvereniging „Sursum Corda" sprak de heer J. van Engelsdorp Gastelaars, namens de vrouwenvereniging „Ora et Labora", waarvan mevr. Verheij enige jaren presidente is geweest, voerde mevr. E. Visser-De Groot het woord, de heer J. Engel hield een afscheidstoespraak namens het Oud-Katholieke onder steuningsfonds, waarna ten slotte de gevoelens van het kerkbestuur werden vertolkt door de heer J. Ham. Het kerkbestuur bleek het in hoge mate te hebben gewaardeerd, dat de woning van pastoor Verheij altijd voor de gemeenteleden heeft opengestaan. Als stoffelijk blijk van dankbaarheid voor het vele zegenrijke werk, door pastoor en mevrouw Verheij verricht, werd hun namens de gemeenteleden een fraai geschenk aangeboden. In zijn dankwoord heeft de pastoor de ups en downs uit zijn Helderse ambtsperiode in de herinnering terug geroepen. „Wij zijn ons in Den Helder thuis gaan gevoelen, zodat het ons wel een beetje spijt, deze parochie te moeten verlaten", zei pastoor Verheij. Het contact in Krommenie zal overi- WU willen nog eenmaal terugkomen op de Najaarsexpositie van de „Noorder Kunstkring", welke tot morgenavond in liet atelier aan de Prinsenstraat wori gehouden. Deze tentoonstelling geeft een duidelijk beeld van het artistieke pei waarop de amateur-schilderkunst zich in Den Helder bevindt. Over het algemeen geeft het geëxposeerde werk blijk van de grote eeriykheid, waarmee de leden van de kring het penseel en de tekenstift hanteren. Het is voorts merkw aar< tg te constateren dat de sfeer van de meeste doeken zo specifiek Helders is, zonder dat zij Helderse onderwerpen weergeven. pingsdrift zijn behept, dat zij ook in het „cultuurarme" Den Helder tot ont plooiing kunnen komen. Wie met be langstelling het werk van de „Noorder Kunstkring" sinds de bevrijding heeft gevolgd, zal met ons eens zijn, dat op dit gebied inderdaad van een zekere ontplooiing sprake is. Het thans ge- exposeerde werk staat gemiddeld reeds weer op een hoger peil dan dat van de vorige tentoonstelling. Een man als Seybel bijvoorbeeld, wiens werk qua opzet, compositie en materiaalbehandeling reeds een zeer behoorlijk niveau had bereikt, blijkt over fantasie en vindingrijkheid te be schikken. De doekjes, die van hem han gen, doen ogenschijnlijk denken, dat hij even het spoor bijster is, omdat zij zo verschillend van karakter zijn. Wij geloven echter, dat hier sprake is van een verantwoord zoeken naar nieuwe wegen, zonder in1 overdreven experi menten te vervallen. Ook Ober gaat zijn werk breder en minder materialis tisch bezien. En Goes, van wie een paar overigens niet zo bijzonder geslaagde duingezichten zijn opgehangen, geeft in deze stukjes blijk van originaliteit; is het niet merkwaardig, dat het „kleu- renaccoord" een vrij zuivere transposi tie is van de realiteit? Mevr. KlerkRapis heeft wederom enkele echt vrouwelijke landschapjes, die met veel liefde zijn geschilderd, in gezonden. Sevinck is zichzelf gelijk ge bleven, maar Pranger gaat langzaam maar zeker zijn iets te grote neiging tot preciesheid prijsgeven, o.m. blijkens zijn bosgezicht, dat ruimtelijk zeer goed is uitgewerkt. Het kasteel van Meyer is een met durf geschilderd on derwerp, waarvan de perspectief niet geheel is geslaagd. Schoonhoven is we derom met een paar verdienstelijke doekjes gekomen, o.a. een sfeerrijk Wanneer we bedenken, dat de sfeer in Den Helder juist even te bewogen is om volkomen in een toestand van bezinning te geraken, maar anderzijds niet emotioneel genoeg «om gemakke lijk een zekere vervoering op te wek ken, is het duidelijk dat het klimaat in deze stad op 53 gr. Noorderbreedte niet het meest geschikte is om de „Kunst' 'te doen gedijen. Dat neemt niet weg, dat er indivi duen zijn, die met een zo grote schep- gens spoedig weer zijn gelegd, want voor zijn komst naar Den Helder heeft pastoor Verheij in dezelfde pa rochie het ambt vervuld. De pastoor was dankbaar voor de liefde, aan hem en zijn echtgenote bewezen en zeide verheugd te zijn bij dit afscheid allen de vriendenhand te kunnen reiken. De parochieanen zullen pastoor en mevrouw Verheij persoonlijk vaarwel kunnen zeggen na afloop van de mor genochtend te houden afscheidsdienst. Anderen, die hen nog eenmaal de hand willen drukken, hebben daartoe mor genmiddag tussen half vier en half zes de gelegenheid, ten huize van pas toor Verheij, Boerhaavestraat 39. Gistermorgen liep het Deense scheepje „Sollglim" met een lading paling de haven binnen. Als de pa ling is gelost, zet het bootje zijn reis voort. Hr. Ms. „Douwe Aukes" keerde gistermiddag van Terschelling in Nieuwediep terug. Het tweede en zesde flottielje mijnenvegers waren in de ochtend reeds gearriveerd. Het is morgen hoog water om 9.05 en 21.20 uur en laag water om 3.25 en 15.40 uur. Maandag is het hoog water om 9.40 en 21.50 uur en laag water om 3.55 en 16.05 uur. De temperatuur van het zeewater is nog steeds dalende. Thans noteerde men 9.3 graden Celsius. Wij ontvingen een nieuwe zending VOOR DE MEISJES: lief mo- 37.50 48.- een snoezig, erg delletje! Vierkant model, 8 steens Langwerpig model, doublé VOOR DE JONGENS: Een ovaal model met radium, 7 steens 29.50 Een vierkant model, 7 st. 32.50 Kent U ons sterk JONGENSHORLOGE KIENZLEFABRIKAAT 18.75 Laat nu reeds een horloge reser veren voor de a.s. St. Nicolaas dan bent U klaar voor 5 December.' Alle horloges zijn verzekerd tegen verlies, diefstal, breuk en bescha diging. KEIZERSTRAAT 15 TEL. 2626 zeetje in bruinig grijs. Het zeegezicht van Van der Wouw is wat forser van opzet. Een der nieuwe leden, Korn- dörffer, is blijkens twee inzendingen een waardevolle aanwinst van de kring. Vestigen wij ten slotte nog de aan dacht op het werk van de niet-Helder- se schilders Gerrit Lugthart en Dick Trap, dat qua onderwerp, opzet en stijl van een geheel ander genre is. Eerstge noemde heeft bovendien enkele fraaie plastieken ingezonden. De tekeningen en plastieken van het Helderse meisje Aleid van der Wal zijn veelbelovende uitingen van een talent, dat waard ii te worden ontwikkeld. De expositie is voor het publiek ge opend heden- en morgenmiddag van twee tot vijf uur, en héden- en mor genavond van zeven tot negen uur. Er is reeds een begin: de vereniging heeft een spreekuur ingesteld, dat iedere Woensdagavond tussen half acht en half negen wordt gehouden ten huize van ir. J. F. A. Alozerq, Timorlaan 9. Goed werkt Liet heeft Gradus goed ge daan, dat men een actie is begonnen om het gezin De Boer er weer bovenop te helpen, 't Zal je ten slotte maar overkomen, dat je hele hebben en houden In de vlammen verloren gaal! Dat lampje dat je nog van je verloving hebt overgehou den. Het eerste wiegje van Pietje, dat vader zoveel hoofdbrekens heeft gekost. Zulke dingen, daar hang je axn. En dan zijn dit nog maar zaken die met een tikkeltje goede wil tot een machtige oplossing te bren gen zijn. Maar wat te zeg gen van je stoelen, ie tafel, de spullen uit je beste ka mer, Waar je zo zuinig op bent geweestEn dat ser vies, dat je alleen maar ge bruikte wanneer er officieel visite kwam? Zo'n brandje doet een mens geen goed. Vandaar dat Gradus de be middeling van de Helderse Stichting voor Sociaal Werk zo te waarderen vindt. Je weet ten slotte nooit, wat je boven het hoofd hangt. Wat de familie De Boer is overkomen, kan Gradus óók gebeuren. Niet waar? Maandagmiddag Gradus bevond de heer Krijgsman nog immer ac tief. Voldoet daarom gaarne aan diens verzoek, om spe ciaal de abonné's van de Blindenbode te wijzen op de uitzending die Maandag middag van kwart over vier tot vijf uur over Hilversum 2 door de Nederlandse Blindenbond wordt ver zorgd. 't Móet wel een muzikaal programma zijn, vindt Gra dus, want onder de mede werkenden is de heer T. van Driest uit Bilthoven, een zeer goed pianist. Persoonlijk Gradus was zeer verbaasd toen hij hoorde dat Nieuwe diep denkt elke dag „Op 53 gr. Noorderbreedte" te kunnen lezen. Want 't is de bedoeling alleen op Woens dag en Zaterdag daarvoor de aandacht te vragen. Vanwege de clichéfabriek. Of eigenlijk vanwege Jutterstad, dat zo ver ligt van plaatsen waar fabrieken zijn die cliché's maken. Misschien is het ook wel luiigheid van Gradus Huwelijk Alle voetballiefhebbers (dus ook Gradus) kennen Isack de Werker, de rechts half van H.R.C. Van deze speler weet Gradus, dat hij op Vrijdag 3 November gaat trouwen met mej. E. Rijkers. Een bekende naam, zegt U? Natuurlijk, want mej. Rijkers is de zuster van linksbuiten Rijkers. De Werker als rechts-half kennende, ge looft Gradus dat hij ook als echtgenoot zijn plaats wel weet. Over lef Een jeugdige Nieuwedie- per, luchtsportenthousiast, die liegen kan als de beste, zat deze week onder schooltijd tegen de jon gens in zijn klas op te scheppen. „Hij had de com mandant van het vliegveld Leeuwarden opgebeld, mei het verzoek om elf uur eer Gloster Meteor straaljagei over Den Helder te latei vliegen, zomaar voor d aardigheid". Toevallig kwèm er or precies elf uur zo'n straal jager.De jonge opschep per is de held van de kla1 en hij houdt het maar zo. Zilveren brugge Over een paar maandei zullen de beide bruggen ir de Huisduinerweg, over dc liniegrachten, een kwart eeuw hun goede diensten aan de gemeenschap hebben verricht. Naar Gradus van doorgaans twijfelachtige zijde verneemt, bereiden de besturen van polder en ge meente een grootse viering van dit jubileum voor. Het hoogtepunt daarvan zou zij n het storten van de eerste betonplaat voor een nieuw wegdek tussen de jubileren de bruggen en de Badhuis straat. Gradus belooft, naar stig verdere informaties te trekken. Alsjeblieft! Gradus hoorde voor u.„. dat van alle deuren in de hal van het kantongerechts gebouw alleen de deur die toegang geeft tot het gereed- sehapshok niet de woorden „verboden toegang" ver meldt. dat niet alleen de Ko ningstraat een huis-ver-num- mering heeft ondergaan. Het kantongerechtsgebouw, bij voorbeeld, hèd nummer twaalf, maar draagt nu num mer vier. dat verdachten, getuigen en „publieke tribune" bij de kantonrechter altijd even me nen dat de ambtenaar van het O.M. maar één arm heeft. Dat lijkt maar zo omdat hij de gewoonte heeft één arm op de rug te houden, waardoor de wijde mouw van zijn toga slap langs zijn lichaam komt neer te hangen. Ophangwedstrijd Een betrouwbaar stadge noot, met ziekteverlof thuis zijnde, heeft geconstateerd dat de vrouwen in zijn buurt op wasdag met een wonder lijke ziekte behept zijn. Wan neer „Marie" de natte kous jes ophangt, volgen „Sjaan" en „Trees" binnen de minuut haar voorbeeld. Wie het eerst aan de lakens toe is, doet bij haar vrouwelijke rivalen een brandende jalouzie ontwa ken. Het is week aan week een verbeten strijd, maar tot ruzie schijnt het nog nooit te zijn gekomen. GRADIUS In het voorjaar werd hier ter stede een bijeenkomst gehouden, teneinde de tot het uiterste minimum geslonken kring van „Pro Juventute"-medewerkers te vergroten. In Den Helder, dat ressorteert onder de Alkmaarse vereniging „Pro Juventute", ligt op dit gebied veel werk. Gelukkig heeft de enige maanden geleden gehouden vergadering de gewenste vruchten afgeworpen. Het aantal leden stijgt met de dag, zodat men zelfs overweegt, binnen afzienbare tijd een zelfstandige vereniging „Pro Juventute" te Den Helder te stichten. De vereniging „Pro Juventute" („Voor de jeugd") trekt zich het lot aan van kinderen, die bij de opvoeding moei lijkheden geven. Het streven is, de cri minaliteit onder de jeugd te bestrijden en vooral deze te voorkomen. Dank zij de nauwe samenwerking, die de 26 verenigingen „Pro Juventute" in Ne derland met de kinderpolitie, de kinder rechter, de voogdijraad en andere in stanties onderhouden, zijn in de laatste vijftig jaar prachtige resultaten be reikt. Het grote publiek merkt daar over het algemeen weinig van, maar vast staat dat menig kind tot een be hoorlijk burger kon opgroeien mede dank zij het optreden van „Pro Juven tute". Daaraan zij toegevoegd, dat „Pro Juventute" gelijkelijk werkt voor kin deren uit alle gezindten en van alle richtingen. De activiteit van „Pro Juventute" beperkt zich niet tot die gevallen, wel ke reeds de aandacht van de politie hebben getrokken. Juist omdat het pre ventieve werk zo belangrijk is, zijn de spreekuren ingesteld, waarop de ouders, die moeilijkheden ondervinden bij de opvoeding van hun kinderen, om advies kunnen vragen. Vaak zal het wenselijk blijken, dat de ouders voor enige jaren een steuntje bij het opvoedingswerk krijgen, n.1. een „vrij patroon", die de ouders van advies dient en voor bet kind een vertrouwde vriend wordt. De ervaring heeft geleerd, dat vele ouders prijs stellen op deze hulp, welke geheel buiten de officiële instanties omgaat. Wanneer een kind wel reeds met de politie in aanraking is gekomen, kan door bemiddeling van „Pro Juventute een gezinsvoogd worden aangesteld. In andere gevallen kan een toezichthouder worden benoemd. Het spreekt vanzelf dat ieder geval terdege moet worden beoordeeld. Eén der werkzaamheden van „Pro Juventute" is dan ook he uitbrengen van z.g. voorllchtingsrapP01'" ten, waaruit kan worden geconcludeer welke maatregelen in het belang va het betrokken kind het beste kunne worden genomen. De kalender-actie- Al dat vele werk wordt belangel°oS verricht. De kosten worden hoofdzake lijk bestreden uit particuliere bijdra^_ en de opbrengst van de contributies d- leden (de minimum-contributie 's fl kwartjes per jaar). Sinds enige W is ook de verkoop der Prinsesse-kaie Bij 't plaatje Onze lijffotograaf was in de Koningstraat van onder staand toneeltje getuige Gradus heeft het plaatje uit voerig bestudeerd, en rea geerde aldus: „Flinke juf frouw....", Het zij vermeld,, dat deze aankleedpartij zich voordeed in een etalage, Gra dus tweede reactie was na melijk: „Wat staat die kerel er harkerig bij.'". ders een belangrijke bron van inkom- sten. Velen zullen deze fraai uitg®v0 de kalenders, waarop een aantal cxc sieve foto's van de prinsesjes zijn a s drukt, reeds kennen. De kalender is inmiddels verschenen en ook te Helder bij verschillende adressen krygbaar, o.a. bij de fa. Van WUUi Koningstraat 12; de fa. Van der Polderweg 20; de fa. De Beurs, Kon straat 57; de fa. De Beurs, Reiger„L)- 45; en bij de adressen die door een r biljet zijn aangeduid.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2