Een nieuwe selectie-methode voor dienstplichtige militairen B.K.C. zegevierde in Heiloo Nieuws uit Wieringen De juiste man op de juiste plaais Strenge lichamelijke- en geestelijke keuring Jaarlijks 80.000 man ter keuring „Dochter van minister Van Maarseveen" voor de rechtbank 2-1 zege op H. S. V. Werkloosheid in Ocfober iets toegenomen Glimlachje Ruzie om een meisje eindigt in de gevangenis Komen en gaan Callantsoog Blindenavond voldeed aan de verwachting Callantsoog leidde, maar verloor desondanks (13) Goede mandoline-muziek in een dolle klucht- Rijkswaterstaat bezocht Texel Zijpe Chinezen van 95 kilometer Lhasa VAN MARSDIEP TOT IJ Nederland draagt DC 3 over aan Ind ia Scheepvaartberichten KERKELIJK NIEUWS Naar de Usrevue in Carré Reisbureau Moorman Telefoon 2860 DINSDAG 7 NOVEMBER 1950 (Van onze speciale verslaggever) „Het Nederlandse defensieve appa raat, leger, marine en luchtmacht, is eigenlijk één groot bedrijf', zei ons een officier, toen wij een bezoek brachten aan de Indelingsraad in Utrecht, waar thans voor het eerst een nieuwe selec tie-methode wordt toegepast om alle jongelui, die geroepen worden om voor enige tijd ,,'s Konings wapenrok" te dragen, gekeurd en getest worden om hen op de voor hen en voor de defensie op de geschiktste plaatsen te brengen Aan leger, lucht- en zeemacht stelt men tegenwoordig veel hogere eisen dan vóór de oorlog. Men heeft, nu alles ge mechaniseerd is, mensen nodig, die men met de techniek vertrouwd kan maken of die hun reeds verworven technische kennis nuttig kunnen aanwenden. Er is behoefte aan goede gevephtssoldaten, die in een prima lichamelijke conditie verkeren, aan jongemannen, die func ties kunnen vervullen bij het transport, bij de geneeskundige afdelingen, op de administratie. Het aantal werkzaamhe den is zeer groot en eindeloos ge- variëerd. Pik dan de goede personen voor al die taken maar eens uit de gemiddeld 80.000 jongelui, die elk jaar een oproep van de burgemeester ontvangen om voor de Keuringsraad te verschijnen.. Dat is niet gemakkelijk, maar toch slaagt men daarin op een zeer bevredi gende wijze, dank zij het uitgebalan ceerde systeem van onderzoek, zowel naar de lichamelijke gesteldheid van de candidaten als naar hun kennis, hun ambities, hun intelligentie en hun ka raktereigenschappen. Wij herinneren ons nog de militaire keuring, die wij indertijd moesten ondergaan, omdat wij „erin geloot" waren. Een simpel dok- tersonderzoek en de mededeling: ge schikt voor de militaire dienst. Dat gaat thans anders en degelijker. In Utrecht waren wij er ooggetuige van Een aantal achttien- en negentienjarige jongens, die in 1952 moeten opkomen, werden vergast op een speech van lui tenant-kolonel A. W. van Zijl, hoofd van de indelingsraad in Utrecht één van de twaalf raden in ons land. Vragen en nog eens vragen. J^AARNA kregen kij een lang forrriu- lier in te vullen, waarop bun het hemd van zeker lichaamsdeel ge vraagd werd: het hoeveelste kind zij zijn en de hoeveelste zoon, hoeveel broers en hoeveel zusters zij hebben, welke scholen zij bezocht hebben, welk vervolg onderwijs zij hebben genoten, welke diploma's zij bezitten, welke be roepen zij hebben uitgeoefend, bij welke bazen zij hebben gewerkt en welk loon zij hebben verdiend, wat hun liefheb berijen zijn, enz. Later komen op dit formulier nog de resultaten van hun test, de gegevens van de keuringsartsen, de indruk, die een van de officieren in een persoonlijk gesprek met hem heeft opgedaan en allerlei andere no tities, die ten slotte een juiste indeling moeten bevorderen. Dit papier verge zelt de jonge soldaat gedurende zijn gehele militaire loopbaan en wordt ge regeld bijgehouden. Het is een vademe cum voor alle meerderen, die de jonge man onder hun bevelen krijgen. Voorts neemt men de candidaten op deze ge wichtige dag, waarop zij voor het eerst met „het militaire" in aanraking ko men, een test af, bestaande o.a, uit een invuloefening en een proef, die uit maakt, of zij kunnen rubriceren, code ren, alphabetiseren, enz. een vernuftig in elkaar gezet werkje, dat tot bepaalde conclusies leiden kan.. De capaciteiten van de vaklieden, die in militaire dienst moeten komen, on derzoekt men door het afnemen van speciale vaktests, die uitwijzen, hoe het met hun bekwaamheid staat. Doorlichting en bloedproef. HE jongens moeten zich verder onder werpen aan een doorlichting en aan Het is alweer ruim drie maanden ge leden dat de eigenaar van hotel restau rant Boshoek in Bergen twee voorna me dames ontving, die voor enige tijd plaatsen kwamen bespreken. De ene dames voerde nog twee volwassen dochters mede en daar deze over een uitgebreide vriendenkring bleken te beschikken, welke op regelmatige tjj- den hun verknochtheid aan de dames kwam bewijzen, zag het er naar uit dat de Boshoek een goede tijd tegemoet ging. Mr. dr. van Gelder, alias de dochter van minister Van Marseveen, alias mejuffrouw Koos van Gelder bleek echter een doodgewone oplichtster, die met fraaie verhalen over een diner met de koningin en de prins het hoofd van de pensionhouder, op hol bracht. Het werd voor de eigenaar van de Boshoek een belangrijke schadepost welke in de duizenden guldens liep Dat geld is vermoedelijk niet meer te achterhalen naar het recht zal zijn loop hebben. Mejuffrouw Koos van Gelder zal namelijk Dinsdag 14 No vember voor de Meervoudige Kamer Alkmaar terecht staan. een bloedonderzoek, teneinde te kun nen vaststellen tot welke bloedgroep zij behoren. Dat laatste is minder een mi litair belang dan wel een belang voor de volksgezondheid. Het is ook nuttig, om eventueel bloedtransfusie te kunnen toepassen, wanneer zij eens ernstig ge wond mochten raken. Het onderzoek door de dokter naar de algemene li chaamsgesteldheid wordt met de nodi ge zorgvuldigheid verricht, evenals dat naar de hoedanigheid van de ogen en de oreft. Op grond van alle verzamelde gegevens volgt een uitspraak: geschikt, ongeschikt of tijdelijk ongeschikt. In het laatste geval komt de jongeman na bijvoorbeeld een jaar nog eens voor de keuring. Het aantal afkeuringen be draagt ongeveer 20 Het centrale In delingsbureau van het ministerie van Oorlog, dat onder leiding staat van luitenant-kolonel A. C. Canbier, ver deelt de goedgekeurde manschappen op grond van de over hen bekend gewor den feiten en rekening houdend met de behoeften, die leger, marine en lucht macht hebben, over de verschillende wapenen en onderdelen. Wel houdt men daarbij rekening met de wensen van de jonge soldaten, doch lang niet altijd kunnen deze vervuld worden, omdat de diverse taken in de defensie vaaK geheel verschillende eisen stellen en het aanbod voor zekere onderdelen de vraag soms verre overtreft, of omge keerd. Niettemin streeft men ernaar om een kok niet achter het stuur van een auto te zetten, een kantoorbediende niet in de keuken en een auto-techni cus niet op een bureau. Toetsing in de practijk. yOT dusver ging men bij het eerste onderzoek nog verder. Het duurde twee dagen, in plaats van één dag zo als nu en men trachtte nauwkeurig uit te vissen, welke plaats elke jonge sol daat onmiddellijk bij zijn indiensttre ding bezetten moest. Het zwaartepunt berustte dus bij de eerste lichamelijke en geestelijke keuring. Thans is het onderzoek voor een ge deelte naar de practijk verlegd. Bij de landmacht bijvoorbeeld ontvangen de in werkelijke dienst getreden dienstplich tigen een elementaire opleiding van drie maanden, gevolgd door een voort gezette elementaire opleiding geduren de welke de recruten nog van corps kunnen wisselen, al is men uiteraard om de rust in het leger niet te veel te verstoren niet kwistig met deze verhui zingen. Na de elementaire opleiding komt nog een specialistische opleiding. Tijdens de elementaire vorming houdt men de soldaten scherp in het oog; men toets, of de bij het eerste onderzoek verzamelde testgegevens overeenstem men met de prestaties en de gedragin gen van de jongelui. Niet altijd is dit het geval, doordat tussen de eerste keu ring en het opkomen soms twee jaren liggen, waarin in het leven van de re cruten heel wat veranderd kan zijn. Het proeftijdvak, waarin men gelegen heid heeft de soldaat langer in zijn doen en laten te observeren, is dus wel degelijk van gewicht. Vandaar, dat men er een grote waarde aan toekent en ge specialiseerde officieren in deze perio de een gewichtge taak vervullen. Tij dens de elementare opleiding poogt men tevens reeds uit te maken, wie voor de officiersopleiding in aanmer king komen. Vereiste daarvoor is min stens een middelbare schoolopleiding, doch in sommige gevallen het bezit van een MULO-diploma. Het selectie-centrum in Amersfoort houdt zich speciaal bezig met de toet sing in de practijk van militairen, die in eerste instantie een officiersoplei ding waardig gekeurd zijn. BKC heeft het gevaar van een ach terstand in Heiloo genomen en men moest eerst door Buning gelijk maken, voor de Poldersen met de volle winst huiswaarts konden keren! HSV heeft geducht van zich afgebeten en steeds weer opnieuw getracht om via de snelle rechtsbuiten het Polderse doel te belagen, beze overwinning hebben' de geelzwarten wederom voor een groot deel te danken aan dbelman IJsselstein, die evenals twee weken geleden in Lut jebroek in een uitstekende vorm was. De 10 voorsprong, die de gastheren namen was gedeeltelijk het gevolg van de gladde bal. Het eerste kwartier van de strijd was salonspel van de zijde van de Polder sen. Na verschillende gemiste kansen kwamen de gastheren meer en meer los, zonder echter tot scoren te komen. De rust ging dan ook in met een blanke stand. Daarna begonnen de Poldersen op te dringen met het gevolg, dat de rechtsbuiten van de gastheren een voor zet kon geven, waarna het voor de midvoor, mede door een misgreep van IJsselstein, een peulenschilletje was de score te openen, 01. Tien minuten daarna verrichtte Bu ning het kunstje om vanaf de midden lijn de gehele HSV achterhoede te om spelen en de Heilooër doelman het na kijken te geven, 1—1. Toen brak een In October steeg het aantal werkloze mannen van 49.135 tot 53,032, t.w. 42.566 geheel werklozen (vorige maand 40.792), 10.305 DUW-arbeiders (8250) en 161 wachtgelders (93). Deze vermindering der werkgelegen heid moet worden toegeschreven aan de afloop van de oogstwerkzaamheden. In verband met het seizoen nam de werkgelegenheid eveneens af voor het Horeca-bedrijf en de baksteenindustrie. Tegen de 57-jarige Amsterdamse sportmasseur P. A. is opnieuw vier maal f 200.— boete geëist wegens het onbevoegd uitoefenen van de genees kunst. De masseur had aan vier per sonen geadviseerd bio-chemische ge neesmiddelen te gebruiken. „Och juffrouw, belt u even naar de rijschool, dat ik vandaag niet kom". Polders overwicht aan, dat echter eerst tien minuten voor het einde, dank zij een schijnbeweging van Buning via de voet van Muntjewerf in een winnend doelpunt kon worden omgezet. Dit doelpunt ontstond bij een doelworste- ling voor het Heilooër doel. Toen de wachtmeester V. in de nacht van de acht en twintigste Augustus een kijkje nam in een café te Anna Pau- lowna, werd hem verzocht naar de bij deze gelegenheid behorende rijwielstal ling te gaan, aangezien daar gevochten werd. Het bleek dat enige jongens ru zie om een meisje gekregen hadden en, toen woorden niet afdoende bleken, het geschil op de vuist waren gaan uit vechten. De wachtmeester werkte de jongelieden naar buiten, waarbij hij zei: „Als er hier gevochten moet wor den, doe ik dat en niemand anders". In dat laatste vergiste hij zich echter, want in een onbewaakt ogenblik werd hij door een van de jongemannen, Ka- rel Jan M. uit Anna Paulowna, van achteren beetgegrepen en bijna tegen de grond geworpen. Ook deze tweede ronde eindigde in het voordeel van de wachtmeester, doch toen na afloop de balans werd opgemaakt, bleek dat zijn pantalon gescheurd was. Hij diende daarom gisteren ter rechtszitting een civiele vordering van 55.in. De Alkmaarse Politierechter, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake, vond deze mishandeling van een politieman zeer ernstig en hij hechtte weinig geloof aan dë bewering van verdachte, als zou de pantalon van de wachtmeester later in de avond zijn gescheurd, toen de ordebewaarder nogmaals in een vecht partij gewikkeld raakte. De Officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke was van mening dat voor dit misdrijf een hechtenisstraf opgelegd moest worden. Mr. Meischke eiste drie weken en toewijzing van de civiele vordering. Mr. Van den Wall Bake ver minderde de hechtenisstraf tot twee weken maar wees de vordering toe. Ingekomen personen: C. de Visser en echtg. van Den Helder; Joh. de Visser en gezin van Den Helder; Joh. P. Rasch van Wieringen; P. A. van Houten-de Wit van Bergen; G. Snip- pe van Borger; H. Mesker en echtg. van Amsterdam; wed. G. A. Pistoor- Vastenhouw van Amsterdam; Joh. Sta ring en ecv' g. van Schoorl; J. Dupon van Heerei jen; A. Bon en gezin van Hillegom; E. van den Berg van Hen gelo; A. Dignum en gezin van Zijpe. Vertrokken personen: Jac. Jeeninga naar Wonseradeel; wed. A. J. Daal der-Kouseband naar Wieringen; Joh. C. A. Evers en gezin naar Amsterdam; S. Th. Smit naar Nibbixwoud; Joh. Kloosterman naar Den Helder; mej. P. Heijstek naar Hengelo; mej. S. Hooimeijer naar Amsterdam; mej. E. Meeldijk naar Beverwijk; J. Bottema en gezin naaf Australië; mej. H. P. Verhage naar Bergen; mej. Joh. E. G. van Loon naar Den Helder; J. de Roos naar Dantumadeel; G. Klement naar Emmen; J. N. de Winkel en gezin naar Sijbekarspel; J. F. van Damme en gezin naar Wieringermeer; P. A. Vink naar Wieringermeer; F. M. van der Vlugt naar Amsterdam; mej. S. Ver- gaaij naar Velsen; K. Swart naar Langedijk. De eerste officiële foto van Koning Gustaaf VI Adolf van Zweden. Het comité van voorbereiding voor het houden van een propaganda kunst avond door de Nederlandse Blinden bond, heeft daarmede een groot suc ces behaald. Toen burgemeester Cor reljé met een kort woord deze avond opende, kon hij een groot aantal be langstellenden in de Ned. Herv. kerk welkom heten. Aan deze avond verleende medewer king de blinde organist Thierry van Driest uit Bilthoven, de bondspropa- gandist Joh. van den Berg uit" Den Haag en het plaatselijk dameszangkoor onder leiding van de heer S. A. van Messel. Nadat het zangkoor een twee tal liederen ten gehore had gebracht, konden wij genieten van de kunst van de organist. In stille verbazing heb ben wij zijn werk aangehoord. De heer van den Berg, zelf op 17- jarige leeftijd blind geworden, schetste in een vlotte rede het leven der blin den en het doel van hun bond. De vertoning van de film „Waken de ogen", gaf een duidelijk beeld wat de geleidehond voor de blinde bete kent. Na de pauze ontpopte de heer van den Berg zich ook als een goed declamator. Aan de opwekking om zich als begunstiger van de blinden- bond op te geven, werd door velen voldaan, hetgeen burgemeester Cor- reljé in zijn sluitingswoord deed zeg gen, dat hij daar trots op was. Het was een uitstekend geslaagde avond. Het begin was voor Callantsoog wer- kelijkv eelbelovend, want na vijf minu ten reeds werd één hard schot van Hoogvorst t doof de Texelse doelman weggestompt naar Wey, die met een af gemeten schot de roos wel raakte. Daar mee leidde de thuisclub, maar de eilan ders verplaatsten het spel en toen Cal lantsoog weer de oude fout ging maken de middenlinie te veel terug te trekken kregen de bezoekers kansen te over. Na een kwartier profiteerde de links binnen van een misverstand en kon met een tam schot gelijk maken. Tien minuten voor de rust nam Tex. Boys de leiding. Een hard schot van de links buiten kwam tegen een speler terecht en de bal veranderde zodanig van rich ting, dat doelman Borst machteloos was. Callantsoog was na de hervatting ster ker, doch het schot ontbrak. Hoek speelde toen voortreffelijk en zette steeds weer zijn voorhoede aan het werk. Het derde doelpunt van de be zoekers was er een met een buitenspel geurtje. Borst stopte een hard schot, waarna de midvoor de bal in zijn bezit kreeg en zijn pass naar een buitenspel staande clubgenoot afgewerkt zag met een doelpunt. Wat Callantsoog daarna ook probeerde, het lukte niet meer en de Boys keerden met een overigens wel verdiende zege huiswaarts. De mandolineclub „OKK" heeft Zater dag en Zondag weer eens bewezen haar naam „Oefening Kweekt Kunst" waardig te zijn door te tonen wat serieuse oefe ning vermag. Na een pittige mars als de entrée van het muzikale gedeelte, volgde de goed uitgevoerde ouverture van Boildieu ,,De Calif van Bagdad". Ook Sartori's fantasie „Alpine" genoot een goede vertolking. De Offenbach-melodieën met als hoogtepunt „Orpheus" zetten echter de kroon op het muzikale gedeelte, dat prima van uitvoe ring was en uit zeer goed gekozen num mers bestond. De dolle klucht „In pyama" heeft de lachspieren bij het publiek soepel ge maakt. In dit stuk leidden de talrijke geestige ontwikkelingen tot een happy- ending. De vertolkers van dit stuk, wier namen reeds al van jaren op de program ma's prijken, hebben de klucht goed tot zijn recht laten komen. De heer Js. Bos- ker had als de lijnkoekenhandelaar een groot aandeel in het succes. Ook Rie Hooiusv. d. Broek als zijn ega was zeer juist in haar opvatting. Siem Duijnker met de rol van dr. Zibilius had een kolfje naar zijn hand, evenals Joh. Takes, de hereboer Bovenkamp.. Beiden hebben het publiek kostelijk geamuseerd. Ellie Ornel- li, die evenals haar vriendin Mary, oor zaak was van de vele complicaties, waar uit de ongewenste toestanden voortkwa men, werden met veel 'élan en enthousi asme door Roelie Trompetter en Jannie Blaauboer gespeeld. De beide dochters Edith en Dora, twee charmante figuren, om wie eigenlijk de as van deze dolle klucht wentelde, vonden in Rie Lont en Gisteren heeft een aantal hoogge plaatste functionnarissen van de Rijks waterstaat o.w. de directeur-gene raal van het Departement van Water staat dr. ir. Harmsen uit Den Haag Texel bezocht, teneinde zich daar op de hoogte te stellen van de mogelijk heden voor de nieuwe pontverbinding Den Helder't Horntje. In de namiddag voerden de bezoe kers besprekingen met het Texelse ge meentebestuur en met het bestuur der N.V. TESO. Resultaten hierover zijn nog niet bekend, omdat het overleg waarbij ook gesproken zal worden over de verbetering van de weg Den Burg— 't Horntje, nog gaande is. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Marco Victor, zoon van P. L. van Hemmen en D. van der Sluijs. Ondertrouwd: J. T. Dekker en M. M. Zwemmer. Gehuwd: H. Hardebol en G. Kiesling. Jan Schager Antje E. Schager. Overleden: Th. Kraakman, 68 jaar, echtgenoot van Maria Ligthart. Binnen een paar dagen bezetting van de stad De voorhoede van de Chinese „volkstroepen" bereikte gisteren Re ting, dat 95 km ten Noordwesten van Lhasa ligt. Binnen twee en zeventig uur verwacht men thans de bezetting van de Tibetaanse hoofdstad. India heeft op grond van een in 1906 tussen Engeland en Tibet geslo ten verdrag troepen gestationneerd in Gyantse en Yatoeng, ten einde kara vanen tussen Gyantse en Gangtok een veilig geleide te verschaffen. De Chi nese regering heeft thans de regering van India verzocht, deze troepen terug te trekken. Zij behoeven daar volgens Peking niet langer te blijven, aange zien „alleen China thans de zorg en de verantwoordelijkheid voor Tibet heeft". Gré Boon eminente vertolksters. Mevr. Ruitenburg—De Jong, die een dubbele rol speelde, was zowel als hospita en als dienstbode zeer goed. Hoewel met de décorverandering tussen de verschilende bedrijven veel tijd was gemoeid, heeft dit toch de sfeer niet na delig beïnvloed. Wanneer het bestuur van OKK op deze najaarsuitvoering terugblikt, kan dit met een grote voldoening zijn. De Alkmaarse rechtbank zal op 28 dezer de fraude bij de Vleeskeurings dienst Barsingerhorn behandelen. if- Zaterdag zal aan het gemeentebe stuur van Hoorn een nieuwe halfuur slag-klok voor de Hoofdtoren worden aangedragen, zijnde een schenking van dr. ir. E. W. van Heuven. Een Zwitserse industrie is koopster geworden van de Zaandamse indus trieflat „De Phenix". Zij zal zich toe leggen op de fabricage van bind- en verdikkingsmiddelen voor de chemi sche- en levensmiddelenindustrie. De Zaandamse jeugd heeft de beschik king over een eigen leeszaal gekregen, waarvoor particulieren een bedrag van f 3600 hebben bijeen gebracht. O De moeilijkheden omtrent het consul tatiebureau voor t.b.c.-patiënten te Zaandam zijn opgelost door de benoe ming van dr. J. Visser tot longarts. Het maken van de onderbouw voor de nieuwe Friese brug te Alkmaar is voor f 229.000 gegund aan de N.V. Be tonbouw te Hoogkerk (Gr.) De heer W. Kaandorp heeft te Heiloo zijn 60- jarig jubileum gevierd als koster van de R.K. kerk. Bij die gelegenheid werd hij vereerd met de eremedaille in zil ver en Pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice". Als schadevergoeding voor vernield toestel Dezer dagen zal te New-Delhi na mens de Nederlandse regering een tweemotorig passagierstoestel worden overgedragen aan de regering van In dia. Dit geschiedt als schadevergoe ding voor een Indisch toestel, dat tij dens de eerste politionele actie in In donesië verloren is gegaan. De DC 3 is door de KLM overgedragen aan de regering. Het toestel is Zondagmor gen, ontdaan van alle kentekenen, naar New-Delhi vertrokken. Het verloren gegane Indische toe stel is indertijd, na een achtervolging door twee Nederlandse P-40 Kitty- hawk-jagers, bij Djokjakarta neerge stort, toen het als Rode Kruisvliegtuig van India op weg was naar Djokja. Aagtekerk, Sydney—R'dam, pass. 4-11 Gibral tar Alamak, R'dam—Basrah, 4-11 van Genua naar Port Said - Alhena, R'dam-Buenos Aires, pass. 5-11 St Vincent - Amsteldiep, Makassar—A'dam, 4-11 van Aden naar Port Said - Andijk, 5-11 van New Orleans te R' dam Arendskerk, R'dam—Sydney, 4-11 van Fremantle naar Adelaide Arundo, A dam— Buenos Aires, 4-11 van Santos naar Monte video Asturias (rep.), Djakarta—Adam, pass. 5-11 Gibraltar - Atlantis (rep.), Djakarta- A'dam, pass. 5-11 Gibraltar - Averdijk, 4-11 van R'dam te New York Baam, Chili—A'dam, 5-11 te Callao - Bali, Balik Papan-A'dam, pass. 5-11 Lands End - Bantam, R'dam- Djakarta, 4-11 te Suez - Bengkalis, R'dam- Indonesie, 5-11 van Singapore naar Djakarta - Bennekom, Chili-A'dam,4 -11 van Ponta dal Gada naar Antwerpen Boissevain, 5-11 van Port Elizabeth naar Kaapstad - Britsum, 5-11 van Casablanca naar R'dam Caltex Delft (t), R'dam—Ras Tanura, pass. 5-11 Malta - Empire Brent (rep.), Djakarta—R'dam, 5-11 van Colombo naar Aden Friesland, 5-11 van Su- rabaja te Singora (Thailand) Jobshaven, 4-11 van Libreville naar Landana Johan van Ol- denbarneveldt (rep.), Djakarta—A'dam, 6-11 van Colombo naar Suez Jupiter, 5-11 van Pa- lermo naar Piraeus Kota Inten, Djakarta— R'dam, pass. 4-11 Perim - Langkoeas, 6-11 van Djakarta te Singapore Leerdam, R'dam— New York, 5-11 van Antwerpen - Lemster- kerk, Basrah-R'dam, 4-11 van Abadan naar Aden Leopoldskerk, Abadan—R'dam, 5-11 te Antwerpen Loenerkerk, 5-11 van Bahrein naar Ras Tanurna Macuba (t), Bandarmashur -Stanlow, 4-11 van Port Said - Malea, Miri -R'dam, 5-11 100 mijl van Perim in Rode Zee - Mariekerk, R'dam—Japan, pass. 5-11 van Casquets naar Genua Mentor, 3-11 van Pa- lermo naar Cadiz Metula (t), 4-11 van Na pels naar Tel Aviv Modjokerto, 5-11 van R'dam naar Djakarta, pass. 5-11 Dover Mu- rena (t), A'dam—Mena al Ahmadi, 5-11 van Suez Nelly, Djakarta—R'dam, pass. 5-11 Kaap Bougaroni Nigerstroom, Dakar—Ply- mouth, pass. 5-11 Las Palmas Omala (t), 5-11 van Calcutta naar Miri Oranjefontein, Beira—A'dam, 4-11 te Antwerpen verwacht Poelau Laut, A'dam—Indonesië, 6-11 v.m. te Genua Polydorus, New York—Surabaja, 5-11 van Port Swettenham naar Singapore Poly- phemus, 3-11 van New York naar Galveston Pirns Willem V, 4-11 van R'dam naar Mon- treal Pygmalion, 5-11 van Puerto Plata naar Antwerpen Rempang, A'dam—Indonesië, 6-11 te Belawan Riouw, 5-11 van Houston naar New Orleans Roebiah, A'dam—Indonesië, 4-11 van Cheribon naar Semarang Rotti, 4-11 van Makassar naar Balik Papan Rotula (t), Stanlow—Tripoli, pass. 4-11 Scillies Ruys, 4-11 van Montevideo naar Santos Rijnkerk, 5-11 van Yokohama naar Nagoya Samarinda, Calcutta—Pacifc, 5-11 te Djakarta -r Sanana, R'dm—Djakarta, pass. 5-11 Dover Schiedijk, 5-11 van New York naar Vera Cruz Sibajak, R'dam—Australië, 4-11 van Suez naar Aden Slamat, New York—Calcutta, 4-11 van Koweit naar Abadan Stad Arnhem, R'dam—Civita- vecchia, pass. 5-11 Wight Stad Maastricht, Casablanca—Sas van Gent, pass. 6-11 Vlissin- gen Stad Schiedam, R'dam—Savona, pass. 5-11 Finisterre Streefkerk, R'dam—Bombay, 5-11 van Damman naar Koweit Sumatra, Surabaja—New York, 4-11 van Marseile naar Halifax Tawali, A'dam—Indonesië, 4-11 van Aden naar Djakarta Teiresias, A'dam-Balik Papan, 6-11 te Aden Ternate, 5-11 te Balik Papan Van 't Hoff, Djakarta—R'dam, 5-11 van Aden naar Port Sudan Veendam, New York—R'dam, 5-11 180 mijl west van Scillies Volendam, R'dam—Sydney, 5-11 850 mijl w.n.w. van Minicoy Waterman (rep.), Dja karta—R'dam, 5-11 van Colomob naar Port Said Zuiderkruis, R'dam—Pusan, pass. 5-11 Elba Cape. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rotterdam-Delfshaven 9e pred. plaats (toezegging)A. C. D. v. d. Bosch te Ginneken; te Benschop: L. Brasser te Rijsen; te Garderen: J. H. van Koonen te Brandwijk; te Herwijnen (toe zegging) A. Bakker, candidaat te Menal- dum. Beroepen door de Generale Synode tot predikant in Algemene Dienst, met binding van zijn standplaats aan de kerk in haar geheel: G. Snijders, voor ganger evangelisatie te Harderwijk. Aan genomen naar Kerkdriel als hulpprediker: J. M. D. v. d. Berg, candi daat te Katwijk aan Zee. Bedankt voor Elburg (tweede pred. plaats)J. F. Doornenbal te Oene; voor Schiedam, vac. K. de Bel: M. M. de Jong te Nieuw Ven nep. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Wouden: P. de Bruyn te Krabbendijke. Aangenomen naar Sexbierum: C. Bos te Murmerwoude. Bedankt voor Amsterdam-Oost Watergraafsmeer, vac. dr. R. Schippers: T. H. van Andel te Vlaardingen; voor Roosendaal: A. J. R. Brussaard te Brug- terveld Baptisten Gemeenten. Bedankt voor Groningen, vac. wij len L. de Haan: K. Reiling te Sneek. Gereformeerde Gemeenten. Bedankt voor 's Gravenhage: F. J. Dieleman te Borselen. NEDERLANDSE ARTSEN NAAR KOREA De beide militaire artsen, de officie ren van gezondheid J. J. van Gogh en A. J. van Meurs. die met het Neder lands detachement Verenigde Naties naar Korea zullen gaan, zullen Vrij dagavond 10 November per vliegtuig van Schiphol naar Singapore vertrek ken. In Singapore zullen zij overstap pen op de „Zuiderkruis", die het de tachement naar Korea brengt. VISSERIJBESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Maandag zijn: trawlers, IJm. 20, f14.200; 71, f9040; 3 stoomtrawlers met 'n gezamenlijke be somming van f33.000; loggers, IJm. 204, f3430; KW 84, f3340; 51, f3650; 64, f2750; 28, f2740; 17, f2670; 59, f2510; 166, f2530; 104, f 2550; 108, f2570; 91, f2830; 24, f3020; 89, f3540 155, f2770; 162, f3420; 125, f2970; 169, f3190; kot ters, IJm. 230, f1320; 228, f1140; 52, f1480; 276, f1810; KW 53, f1640; 24, f1540; 210, f1260; RO 3, f2570; loggers met verse haring, KW 85, f2420; 38, f4280; 16, f5720; 127, f6330; 9 f 2400; 170, f5190; 65, f2420. IETS GEWELDIGS! Vanaf 4.50 per persoon. Entrée Carré Inbegrepen. Vertrek a.s. Woensdag en Donderdag 5 uur n.m. Voor a.s. Zondag nog enige plaatsen.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5