Terschelling gaf uiting aan verbondenheid met de Koninklijke Marine Van Willigen Fa. Gebr. LEEN Fa. J. I. QIIERELLE „Turnlust" bracht verantwoorde uitvoering tot stand Ook tweede wedstrijd leverde M.S.C. de volle winst op De heer M. A. Kolster naar zijn laatste rustplaats gedragen Meester Tigchelaar viel gisteren grootse huldiging ten deel OVERHEMDEN II Haardkachel „Brandaris" II GLORIERIJKE DAG VOOR Aanbieding van Gemeentewapen aan Hr. Ms. mijnenveger Terschelling Marinierskapel speelde voor de Skylgers Manchester Werkpakken 59. Manchester 75 Colberts 39. De volleybal-competitie IN HET KORT Leuke- Si NICOLAAS- CADEAUX Lederwaren Parapluies Slechts acht weken van voorbereiding Ringen deden slechte diensten Commando-overdracht aan boord Hr. Ms. „Buffel" Sport in Amerika", lezing voor de Sportraad Tussen Haaks en Kuifje Medailles uifgereikf bij de O.Z.D. Opvoering van „Meester voor Groninger vereniging Kocppt bij, Ï3ióeda Heel Julianadorp was vertegenwoordigd Eerste tiental gaat aan de kop Van alle zijden grote belangstelling Populair man vierde veertigjarig jubileum Texel DONDERDAG 16 NOVEMBER 1950 Helaas moest de naam Terschelling in de laatste jaren dikwijls worden ge noemd in verband met scheepsrampen. Ettelijke koopvaarders zijn ten onder gegaan in de verraderlijke mijnenvelden nabij het eiland. Maar gelukkig komen dergelijke onheilen steeds minder voor dank zij de activiteit van de Mijnen- dienst van de Koninklijke Marine, die een veilige geveegde route langs de Ne derlandse kust in stand houdt. Bovendien kwam de waarnemende burgemeester nog met een meer per soonlijk geschenk voor de commandant van de Terschelling, de luitenant-ter- zee tweede klasse B. B. Bakker, een fraai stukje Terschellinger handwerk, eveneens voorstellende het authentieke gemeentewapen dat een ereplaats zal krijgen in het longroom van de mij nenveger. De heer Louw richtte nog bijzondere woorden van welkom tot de commandant van de Mijnendienst, te vens vertegenwoordiger van de Com mandant Zeemacht Nederland, de kapitein-ter-zee L. H. Quant, en de commandant van de Douwe Aukes, de luitenant ter-zee eerste klasse C. de Korver. Toen zong op de kade Terschellings Zangkoor, begeleid door de Mariniers kapel, het fSkylger Folksliet, waarbij de flakkerende toortsen een sprookjes achtige sfeer schiepen. De onthulling. De onthulling werd daarop namens de Commissaris der Koningin verricht door de heer J. L. Hoogland, lid van Maanden lang hebben twee flottieljes mijnenvegers gewerkt aan het verbre den en mijnenvrij houden van de vaar geul, die ten Noorden van Terschelling een uitgestrekt mijnenveld doorkruist. Met als tijdelijke basis het haventje van West-Terschelling hebben deze bedrij vige scheepjes der Koninklijke Marine haar uiterst belangrijke taak verricht. Het is niet alleen daarom, dat de be volking van Terschelling zie reeds eeuwenlang in zulk een nauwe verbon denheid met de zee heeft geleefd waardering heeft voor hetgeen de Kon. Marine presteert. Er groeiden ook meerdere banden door de voortdurende aanwezigheid van het moederschip van de mijnenvegers, Hr. Ms. Douwe Aukes, en het periodieke bezoek van de beide flottieljes. Nu zal over een of twee weken een eind komen aan het nauwe contact. Want de mijnenvegers gaan weer van Den Helder uit opere ren. Het gemeentebestuur van Terschel ling besloot, op initiatief van wijlen burgemeester Vos, als aandenken aan de prettige verstandhouding een schild met het wapen van Terschelling aan te bieden aan de mijnenveger, die naar het eiland werd genoemd. De plechtigheid. De overdracht van dit schild geschied de gistermiddag om vijf uur in de ha ven van West-Terschelling. De bevol king was getuige van een perfect ge organiseerde maritieme plechtigheid, waaraan de marinierskapel voor het eerst op het eiland hoge luister bij zette. De bemanningen van de beide flot tieljes stonden in carré op de kade aan getreden. Op de voorsteven van de Ter schelling, een van de mijnenvegers van het tweede flottielje, sprak de waar nemende burgemeester, de heer R. Louw, een rede uit. Hij memoreerde, dat er tijdens de eerste wereldoorlog reeds banden tussen Terschelling en de marine werden gelegd. Tal van muur schilderingen in de Burgemeester Rede- kestraat herinneren aan het verblijf van marinemannen met artistieke talenten. De toen gelegde banden zijn gedurende de laatste maanden nog verstevigd. Ge meentebestuur en bevolking van Ter schelling wilden dat bevestigen door aanbieding van het wapenschild, dat is aangebracht voor de brug van Hr. Ms. Terschelling. FIJNE RIB MEER DAN 40 JAAR TEXTIEL Spoorstraat 1719 De Dinsdagavond in de volleybal-com petitie gespeelde wedstrijden hadden het volgende resultaat: le klasse: Oranje-Blauw—Pro Patria 15—8, 15—4; HKV—Adelborsten 2 13—15, 2513 15 2. 2e klasse: HKV 2—WSOV 2 8—15, 2—15. 3e klasse: HCSC—WSOV 3 15—9, 8—15. 15—10; HTC—HCSC 2 (HTC niet opgeko men). De spannendste wedstrijd voor de eer ste klasse was die tussen de kweekschool en de adelborsten; een gelijk opgaande strijd, waarin de adelborsten in de tweede game goede winstkansen hadden die ech ter te niet werden gedaan door wat on beheerst spel. In de derde game kwamen de HKV-ers direct een groot aantal pun ten vóór, en de zege kwam daarna nie1 meer in gevaar. Pro Patria gaf goede tegenstand aan Oranje-Blauw en leverde het bewijs dat over de gehele linie in de eerste klasse het spelpeil langzamerhand omhoog gaat. Door deze resultaten is de stand aan de kop niet veranderd. Oranje-Blauw heeft nog de leiding, op twee punten gevolgd door HKV; Zeemacht heeft weer twee punten minder. De tweede klasse-wedstrijd werd ver diend gewonnen door WSOV "2: de WSOV kwam tóch goed uit de bus, daar het der de team slechts op het nippertje van HCSC. verloor, de sterke derde klasse- ploeg. Een compliment aan de WSOV. die deze fraaie resulaten bereikt door serieus openen en sterk ploegverband. Aan boord van het troepentrans portschip „Waterman", dat vermoede lijk 'op Vrijdag 24 November uit Indo nesië in Nederland zal terugkeren, be vindt zich P. J. Dekker, Ooievaar straat 89. In „Casino" voert „De Lyceïst" vanavond het toneelstuk „Mrs. O" op In het clublokaal van I.V.A. (Westgracht 43) wordt vanavond de strijd om de I.V.A.-bcker voortgezet. Ged. Staten der provincie Friesland. Luitenant-ter-zee Bakker dankte daar na voor de geschenken en voor de sympathie, waarvan deze getuigden. Tot besluit van de plechtigheid speel de de Marinierskapel het Wilhelmus en marcheerde daarna, gevolgd door dichte drommen Skylgers af voor een rondgang door het pittoreske dorpje. Aan de voet van de in floodlight ba dende Brandaris werd om acht uur een taptoe gehouden, die letterlijk door de gehele bevolking van Terschelling met groot enthousiasme werd aangehoord. Ten slotte werd in de zaal Dellewal een buitengewoon gewaardeerd concert gegeven, met medewerking van een volksdansgroep. Een meesterlijke uit voering van de mars Stars and Stripes, gevolgd door het Wilhelmus, was het besluit van deze grandioze avond en tevens van een dag, die op de Terschel- lingers een onvergetelijke indruk heeft gemaakt. vindt 11 in onze collectie en Breewaterstraat 5 b.d. Spoorstraat In „Casino" heeft de Christelijke Gymnastiekvereniging „Turnlust" Dinsdag en Woensdagavond ter gelegenheid van het vijf en veertig-jarig bestaan een uit voering gegeven, die door de talrijke toeschouwers ongetwijfeld zeer op prijs werd gesteld. Dinsdagavond, toen men in wat intiemere kring was, werd aan de heer D. Mooy, die directeur is van de vereniging, namens de dames die niet „actief" voor het voetlicht wensten te treden, een zilveren sigarettenkoker aan geboden. Ook gisteravond toonde men zich jegens de heer Mooy en diens echt genote zeer erkentelijk. Een heer en een dame boden hun directeur een fruit mand aan. Mevrouw Mooy kreeg een bouquetje bloemen. wonder dus, dat de heer Mooy zelf er van af zag een demonstratie van zijn kunnen te geven. Het springnummer van de heren had meer ruimte moeten hebben. Men besloot met een tweetal groepen, die perfect werden uitge voerd. De heer Mooy heeft de gehele uit voering in ongeveer acht weken moe ten voorbereiden. Een moeilijke op gave. Het resultaat was een uitvoering die er mocht zijn. Een wat langere voorbereidingstijd zou echter stellig tot nog grotere prestaties hebben ge leid. Voor de rhythmische begeleiding werd op uitstekende wijze zorg gedra gen door Iep van Brugge en zijn Rhythm Quartet. Nadat alle medewerkers zich op het toneel aan de aanwezigen hadden voorgesteld, in nieuwe tenues met keurige emblemen, sprak de voorzit ter, de heer Joh. van Duyne, een kort openingswoord waarin hij onder an dere burgemeester en mevrouw Re- horst, wethouder Van Loo en echtge note, en wethouder Diesbergen welkom heette. Een aardige verrassing werd de jubilerende vereniging bereid door een tweetal zusterverenigingen. Na mens „O.K.K." kwam de heer Rooden- burg zijn gelukwensen, die hij verge zeld deed gaan van een bloemenmand aanbieden. De heer Planken feliciteer de de vereniging namens „Pro Patria" waarna hij de voorzitter een enveloppe met inhoud overhandigde. En daarna kwam in de eerste plaats de meisjes en jongens van deze sterke vereniging in actie. Daarbij liep na tuurlijk onmiddellijk weer het gebrek aan ruimte in het oog, hetgeen men trachtte op te vangen met uitgebalan ceerde nummers. De rhythmische oefe ningen door de meisjes B. en D. moch ten er zijn, al werd er wel eens een foutje gemaakt. De ongelijke brug bleek een geliefd toestel, dat evenwel grote moeilijkheden kon opleveren. Er werd menige vergissing begaan, maar deze oefeningen waren dan ook niet ge makkelijk. Het nummer klassikaal brug was beter verzorgd. Voor de jon gens stonden de nummers „Tremplin- paard" en „stille ringen" op het pro gramma. Vooral de ringoefeningen kwamen niet tot hun recht, hetgeen te wijten was aan het ongelijk hangen der ringen. Het beste nummer vóór de pauze werd door de dames aan de hoge brug verzorgd. Na de pauze deden in het bijzonder de oudere leden van zich spreken. De rhythmische oefening door de dames was heel aardig, maar moest onder doen voor de grondoefening die een plotseling einde kreeg. Maar het best vonden wij de dames aan de brug en op de evenwichtsbalk, die eerst sedert kort bij „Turnlust" in gebruik is. Voor de heren was aan de stille ringen niet te werken. De ene ring hing ongeveer tien centimeter hoger dan de andere een verschil dat zelfs niet door kracht te overbruggen zou zijn geweest. Geen Gistermiddag om twee uur heeft de Commandant Maritieme Middelen kapitein ter zee D. J. Kommer, op Hr. Ms. „Buffel" het commando van de Artillerieschool overgedragen aan de kapitein-luitenant ter zee C. Hendrik- se. Tijdens deze korte plechtigheid, na een inspectie van de officieren onder-officieren en manschappen aan boord, schetste kolonel Kommer Hr. Ms. „Buffel" als een schip met tradi ties. In zijn wederwoord zeide overste Hendrikse, bij zijn taak de medewer king te eisen van allen, waarra hij het commando aanvaardde. De gehele wereld ziet Amerika als bet grote sportland bij uitnemendheid, waar geweldige prestaties worden ge leverd, waar de techniek van de spelen tot in de perfectie wordt opgevoerd en waar de mogelijkheden onbegrensd zijn. Een nadere beschouwing laat echter een heel ander beeld zien, en doet uitkomen dat Amerika in werkelijkheid sport- arm is. Het aantal mensen, dat buiten de HBS-leerlingen en de studenten, aan sport doet, is betrekkelijk klein. Gezonde en sportieve opvattingen wor den verdrongen door een zakelijke in stelling. De directeur van de A.M.V.J. te Am sterdam, de heer Schmüll, heeft deze zomer een studiereis door een groot deel van Amerika gemaakt en is in staat geweest zich op het gebied van de sport aldaar te oriënteren. Op uitnodi ging van het bestuur van de Helderse Sportraad komt de heer Schmüll Za terdagavond naar Den Helder, waar hij in Café Sanderss over zijn ervaringen een lezing zal houden. De tonnenlegger „Barnhurst" heeft gisteravond het lichtschip Texel" weer op zijn plaats gebracht. Het is morgen hoog water om 0.20 en 13.40 uur en laag water om 7.25 en 19.15 uur. De temperatuur van het zee water was 7,8 graden Celsius. De commandant van de Onderzee dienst, kapitein ter zee A. Molenaai heeft gisteren gouden, zilveren en bronzen medailles uitgereikt aan tien mannen van deze dienst voor eerlijke en trouwe dienst. De grote gouden medaille werd uit gereikt aan majoor-monteur J. West hof. De commandant wees erop, dat deze majoor-monteur gedurende vijf tig jaar, waarvan 33 jaar effectief, zijn dienst heeft vervuld. Voor 36 jaar trouwe dienst werd de kleine gouden medaille uitgereikt aan majoor-monteur H. van der Meulen. Verder ontvingen vier mannen de zil veren medaille voor 24 jaar en vier mannen de bronzen medaille voor 12 jaar trouwe dienst. De Rijkswaterstaat zal Vrijdag 15 December te Haarlem aanbesteden het onderhoud van de werken van de Rijks zeehaven Het Nieuwediep in het jaar 1951. VISSERIJBERICHT URK, 14 Nov. 1950. Aangevoerd door zestien vaartuigen: 1672 pond snoekbaars 0,490,52 414 pond rode baars 0,340,37; 1018 pond voorn en blei 0,050,5>/«: 2 pond karper 0.171/,; 6970 pond Noordzee vis 0,081,00 per pond. Zaterdagavond wordt door de Gro ninger vereniging „Stad en Ommeland in Casino een z.g. „gastvoorstelling" gegeven, welke ook toegankelijk is voor Helderse Groningers, die nog geen lid van de vereniging zijn. Op het pro gramma staat de opvoering van het Groningse toneelstuk .Meester", van W. J. Eelsema. Een inwoner deed bij de politie aangifte, dat uit de tuin voor zijn wo ning een jongensrijwiel was ontvreemd. vaste boord 5.90 8.95 met 2 boorden 9 75 12.50 En 's middags kwamen allen, die de heer Tigchelaar op de één of andere wijze dank verschuldigd waren. Be halve tal van verenigingsmensen merk ten wij o.a. op de heer en mevrouw Rehorst en wethouder Van Loo. Burgemeester Rehorst opende de rij van sprekers met zeer welgekozen woorden, waarbij de verdiensten van NA LANG AANDRINGEN BIJ DE FABRIKANT KUNNEN WIJ NU WEER LEVEREN DE BEROEMDE DE GROOTSTE CAPACITEIT HET BESTE REGELBAAR HET ZUINIGST IN GEBRUIK EN VAN DE GROTE HAARDKACHELS DE GOEDKOOPSTE DEN HELDER KONINGSTRAAT Het tweede tiental van MSC, dat zoals men weet eveneens zijn eerste match won, gaat Dinsdag in Hoorn strijd le veren tegen „Caissa". Dinsdagavond trok het eerste tiental van de schaakclub MSC naar Westzaan, waar de wedstrijd Westzaan-MSC zou worden gespeeld. Onze stadgenoten kwa men met twee invallers uit, maar slaagden er toch in een 6 3 y2 zege te be halen. Om kwart over elf waren alle partijen beëindigd en kwam vast te staan dat geen enkele ontmoeting gearbitreerd behoefde te worden. Over de partijen uit de ontmoeting WestzaanMSC het volgende: 1 v. d. VeldenK. Geus T\vee zeer ster ke spelers. Geus speelde iets meer aan vallend, doch stug verdedigen van de tegenpartij voorkwam het behalen van voordeel. 2 P. de BoerW. J. Geus 01. Een zeer mooie partij (Schots gambiet). De aanval van wit wist Geus te weer staan. Door subliem spel wist Geus zijn tegenstander tot overgave te dwingen. 3 C. SlotJ. Valkenier Een ge lijk opgaande, kalme strijd die na twee uur spelen tot remise leidde. 4 H. Schenk—K. de Waard 01. Door sterk aanvalsspel wist De Waard een stuk te winnen, waarna Schenk zich gewonnen gaf. 5 J. Kramer—H. A. Herderschee 0—1. Een taaie strijd, waarbij Herder schee door listige zetten de Westzaner telkens voor nieuwe problemen stelde. Kramer overschreed de tijd. 6 B. Schui temaker—J. v. Brederode Weer gelijk opgaand, zeer correct behandeld. 7 mevr. KleijnJ. Koning 01. Mevr. Kleijn speelde zeer goed, maar het sterke spel van Koning dwong haar toch tot opgeven. 8 A. Keet—J. Smit Een correcte partij, zonder fou ten. 9 C. Wouddr. Koevorden Brou wer 1—0. Vlak na de opening wist dr. Koevorden—Brouwer een pion te ver overen. De gehele avond werd deze aangevallen en verdedigd. Door een fout verloor onze stadgenoot in het eindspel een stuk, waarna hij zich ge wonnen gaf. 10 G. Poel—D. de Lange Tweede partij, waarbij de spe lers elkaar niets toe gaven. Door deze tweede overwinning in successie gaat MSC I in zijn afdeling thans aan de kop met de schitterende bordscore van 13%—6%. Een fraai re sultaat, dat voor de toekomst het beste doet verwachten. Onder zeer grote belangstelling werd gistermorgen op de R.K. begraafplaats het stoffelijk overschot van de heer M. A. Koster ten grave gedragen. Dat zijn verscheiden voor velen een zwaar verlies betekent, mocht vooral ook blijken tijdens de plechtige H. Uitvaartmis die tevoren in de kerk van de H.H. Petrus en Paulus door deken A. H. Harst werd opgedragen. Na de teraardebestelling werd in „Formosa" de gelegenheid geboden enkele woorden te spreken tot de familieleden van de overledene. De gezongen H. Uitvaartdienst werd behalve door burgemeester mr. G. D. Rehorst en de wethouders P. S. van der Vaart, P. Th. Luyckx en P. J. Diesbergen, onder meer bijgewoond door de heren S. W. Arntz en D. J. Scheffel (namens de Kamer van Koop handel te Alkmaar), de heren F. H. Ringers, H. W. Holsmüller en B. H. Goes (Middenstands Borgstellings fonds), het kerkbestuur van beide pa rochies, de plaatselijke Commissie der Koninklijke Noord- en Zuidhollandse Reddingmaatschappij, vertegenwoor digers uit visserij- en rederskringen en afgevaardigden van vrijwel alle Ka tholieke orgaisaties en verenigingen te Den Helder. Al deze personen waren ook op het kerkhof aanwezig, waar de ken Harst de plechtigheden bij de be grafenis verrichtte. In „Formosa" was deken Harst ook de eerste die de familieleden enkele opbeurende woorden toesprak. Hij schetste de heer Kolster als een man met vele goede eigenschappen en wei nig kleine gebreken. „Als wij een leeg te voelen", aldus de deken, „dan kun nen wij slechts eerbiedig het hoofd buigen voor de onderwerping waar mede de familie deze slag heeft aan vaard". De deken vervolgde met te memoreren dat iedereen van de heer Kolster hield, en dat deze door een warm mede-leven met al het gebeuren tot de laatste dag jong is gebleven. „Moge de nagedachtenis van deze goe de mens lang in onze herinnering blij ven", zo besloot deken Harst. Burgemeester Rehorst voerde als tweede spreker het woord. Hij wilde in het algemeen wijzen op de betekenis van de heer Kolster als burger, voor wie het gemeentebestuur een zeer grote waardering had. „Hij was niet alleen een voorbeeld voor zijn gezin", zei de heer Rehorst. „maar ook voor zijn mede-burgers". Vooral de klein kinderen wilde de spreker aanraden het leven van hun grootvader tot voor beeld te nemen. Achtereenvolgens spraken nog de heer S. W. Arntz, voorzitter van de Kamer van Koophandel, die gewaagde van het vele en goede werk dat de heer Kolster deed voor de handel en industrie, de heer Groot, administra teur van de gemeentelijke Visafslag. die een stem uit de visserijwereld liet horen, en de heer J. D. Mahieu die namens de familie dankte voor de be langstelling. LET OP HET LOODJE UIT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregister werd de volgende wijziging opgenomen: J. C. Straatman, Den Helder, Spoorstraat 95. Bedrijf uitgebreid met: restaurant bedrijf. De volgend zaak werd opgeheven: Fa. De Leeuw en Uijleman, Den Hel der, Spoorstraat 29. Patates-fritesbe- drijf. Tijdens een receptie, die gistermiddag in café „Prins Hendrik" werd gehouden heeft vrijwel geheel Julianadorp deelgenomen aan de huldiging van de heer L. Tigchelaar, die gedurende veertig jaar onderwijzer is aan de openbare lagere school 110. 1 te Julianadorp. In de omgeving van „Prins Hendrik" hadden velen de vlag uitgestoken. Nog feestelijker was het aanzien van de zaal waarin de jubilaris, die zijn school volgend jaar met pensioen hoopt te verlaten, een grootse huldiging ten deel viel. Vanzelfsprekend had de populaire meester Tigchelaar in de ochtenduren reeds een warme huldiging van zijn school kinderen in ontvangst moeten nemen. Dat gebeurde in de gymnastiekzaal. Men verzekerde ons, dat „de meester" daarmee ook buitengewoon in zijn nopjes was, de jubilaris geenszins onder stoelen en banken werden gestoken. In het bij. zonder dankte de burgemeester d« heer Tigchelaar voor wat deze met zijn vrouw in het belang van de ge- meenschap heeft gedaan. Wethouder Van Loo zeide, dat et vele jubilea worden gevierd. Maar veertig jaren het onderwijs te dienen noemde hij toch wel een bijzonder, heid. Uit de woorden van de heer Van Loo bleek, dat de heer Tigchelaar reeds een vijftal jaren elders werk zaam was geweest, toen deze naar Ju. lianadorp kwam. „U heeftheel wat kinderen opgeleid", aldus de wedhou- der „en daarom mocht deze dag niet onopgemerkt voorbijgaan". Nadat hij de heer en mevrouw Tigchelaar mede namens de heer Daalder had gelukge wenst, overhandigde hij de jubilaris namens het gemeentebestuur een gou den zakhorloge. Leunstoel... De inspecteur van de Inspectie Den Helder van het lager onderwijs, de heer Vos, betreurde het dat hij de ju bilaris pas deze middag had leren ken nen. De spreker wees er op, dat voor al in een dorp een onderwijzer in het belang van de gemeenschap veel kan doen. Hij besloot met de heer Tigche laar na zijn pensionnering een wel- verdiende rust toe te wensen. De heer D. Visser vertegenwoordigde de ou dercommissie, waarbij hij sprak voor de polder Koegras en Julianadorp. De spreker vertelde, dat men als ge schenk aanvankelijk een leunstoel had willen aanbieden. Daarin ging even wel het gevaar schuil, dat de jubilaris rust zou gaan nemen. En daaraan was de heer Tigchelaar nog lang niet toe. Daarna werd het doek van het toneel weggetrokken en stond in het volle licht van een aantal sterke lampen een prachtige fiets te fonkelen. Namens de collega's sprak de heer H. II. Kaptein, hoofd van de school. Hij bewonderde in de eerste plaats de vitaliteit van meestér Tigchelaar, waarbij hij zichzeif in dienstjaren nog maar een „broek- kie" achtte. Zijn geschenk bestond uit de gedenkschriften van Troelstra. Voor de Ambtelijke Personeels-ver- gadering Den Helder voerde de heer Kramer het woord. Hij dankte de ju bilaris namens het gehele corps van onderwijzend personeel voor zijn werk in het belang van het onderwijs ver richt. De heer T. Speur, voorzitter van JVC, haalde voetbalherinneringen op. Twee adspiranten, geheel in voetbal tenue, droegen vervolgens een enorme fruitmand binnen. Als regisseur... De heer J. Henderikx memoreerde de verdiensten van de heer Tigchelaar als regisseur en toneelspeler bij „Har monie", waarna de heer J. Homminga namens de „IJsclub Julianadorp" zij» beste wensen uitsprak. Eén en ander ging namelijk met een mooi bloem- stukje gepaard. De heer Speur sprak ook nog namens de toneelvereniging „Kunstmin". Om deze zeer geestige speech werd naar hartelust gelachen- Voor de Gemeenschap Julianadorp Vooruit trad de heer Henderikx nog even als spreker naar voren. Zijn fe- licitaties leidden tot een persoonlijk woord, vooral in de terugblik op de oorlogsjaren. Als geschenk had de G*" meenschap een schrijfbureautje geko zen. Vervolgens spraken deze middag nog de heer E. Zon (accordeonvereni ging „De Wioka's"), de heer D. Puf" mer („Het Kleine Dorp") en mej. D* Vries, onderwijzeres. Laatstgenoemde richtte in het bijzonder waarderende woorden tot mevrouw Tigchelaar. De jubilaris had het niet eenvou dig, toen hij allen, die hem deze prachtige huldiging hadden bereid wilde danken. Maar eindelijk had nu het grote aantal sprekers zijn dan* betuigd en kon de heer Kaptein huldigingsmiddag, die op duidelijk wijze de populaire figuur van meeste Tigchelaar nog eens naar voren gebracht, met een kort woord sluitéU' DE KOMST VAN ST. NICOLAAS St. Nicolaas zal Vrijdag 1 December ons eiland arriveren met de boot van uur uit Den Helder. Ten raadhuize te Burg zal de hoge gast officieel door B. W. worden ontvangen. Om vier uur 'n „De Oranjeboom" een klndervoors 'ing plaats, welke toegankelijk ls kinderen, wier ouders twintig Sinterki Jes, één van de attracties van de Win week, spaarden. Zaterdag 2 Dec. volg nog twee kindervoorstellingen. 2200.— ALS OPBRENGST VAN EEN BAZAR De bazar ten bate van de Ned- Kerk te Oosterend heeft bruto rutoo QPgeb»aeh«.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2