TIPT NOUI IO°/0 korting Stad en Omgeving Ir. Alozerij benoemd tot Directeur van Amsterdamse Woningdienst Alle deelnemers aan het I.V.A.- bekertournooi leden verlies Helderse Gemeenschap gaat over tot vorming van eerste secties Predikbeurten Blindengeleidehondenfonds hield een leerzame propaganda-avond Muziekaan de beurt op Vrijdag 8 December Zwaardvissen versloegen de Bruinvissen IN HET KORT Laatste partijen om het biljartkampioenschap Twee lichtgewonden bij aanrijding op Binnenhaven Ongeval op de Rijkswerf Met 23-20 stemmen Makelaar versloeg gisteren Weemhoff Volgende ronde wordt vanavond gespeeld GEBOORTE ORANJEBOOM BIER! Twee films over de „wolfhond" Tussen Haaks en Kuitje Gerepatr. gezinnen van marinepersoneel naar Medemblik? HCSC voor de beker tegen HCSV (Hoorn) Stroom van nikkel, zink en zilver.... „De Lyceïst" met „Mrs. O" naar het Alpenland Ontspanningsavond „Volk en krijgsmacht één" 95 cm. Koopt bij Bischoff UW WERKKLEDING, Texel Welsprekendheid vierde hoogtij DE STOFFENHAVEN Wieringen Burgerlijke Stand Urk VRIJDAG 17 NOVEMBER 1950 De reorganisatie van de Helderse Gemeenschap is thans definitief, aangezien ook de vergadering van leden der oude gemeenschap zich met de wijziging der statuten accoord heeft verklaard. Het nieuwe bestuur, overtuigd van de noodzaak van snel en efficiënt werken, streeft er naar, de thans op papier staande reor ganisatie binnen de kortst mogelijke tijd in de practijk te verwezenlijken. Het vormen van secties is daartoe het eerste werk. Op Vrijdag 8 December wordt een vergadering gehouden met vertegen woordigers van alle verenigngen, die belang hebben bij de vorming van een sectie „Muziek". In deze vergadering wil men een dergelijke actie vormen, en tevens een sectiebestuur benoemen. Op Woensdag 13 December is de vor ming van een sectie „Zang" aan de beurt, en op Woensdag 20 December de oprichting van een sectie „Jeugd". De betrokken vertegenwoordigers zul len zelf kunnen uitmaken, hoe naar hun mening de op hun terrein liggen de doelstellingen het best worden be reikt. Het nieuwe bestuur. Over de vorming van de andere sec ties zullen t.z.t. nadere mededelingen worden gedaan. De voorbereidingen van het een en ander zijn bij het voor lopig bestuur in goede handen. De na men der bestuursleden publiceerden wij in ons verslag van de onlangs ge houden vergadering. De functies zijn inmiddels als volgt verdeeld: Voorzitter: de heer P. S. van der Vaart; secretaris: de heer F. van den Heuvel Rijnders, Badhuisstraat 86, pen ningmeester: de heer J. F. van Wijn gaarden; commissarissen: mej. E. S. Held en de heren F. W. Schreuder, A. P. Luders en J. Henderikx. Dit tijdelijke bestuur hoopt in het voorjaar zover rnet de werkzaamheden te zijn gevorderd, dat tot de vorming van een definitief bestuur overeenkom stig de statuten kan worden overge gaan. VOOR ZONDAG 19 NOVEMBER DEN HELDER. Ned. herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur ds. De Hoest; Palmstraat 10 uur de heer E. Wanders, 19 uur ds. Borghardt; Huis duinen 19 uur ds. Rasch. Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Swen, 10.45 uur ds. Swen, 17 uur ds. Rothuizen; Reho- bothkerk, 10 uur ds. Hartkamp, 17 uur ds. Swen. Chr. Geref. kerk, Steen gracht, 10 en 17 uur leesdienst. Ge ref. kerk (art. 31), Weststraat, 8.45 en 17 uur ds. F. Tollenaar. Luth. kerk, Wezenstraat, 10.30 uur dr. J. A. Stell- wag. Baptisten gem., 12 uur Zon dagsschool, 16 uur samenkomst ds. C. van Wier;'Dinsdag 20 uur vrouwen vereniging; Donderdag 20 uur bidstond. Doopsgez. gem., Kerkgracht, 19 uur ds. J. J. J. van Sluijs. Oud-kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis, pastoor Wijker. Evangelisatie Vijzel straat, 10 en 19.30 uur evang. H. C. v. d. Flier; 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur Bijbelkring; Donder dag 19.30 uur vrouwenkrans; Zaterdag 20 u. openluchtsamenkomst (Visbuurt), 21 uur bidstond. Leger des Heils, Spoorgracht, Zaterdag 19.15 uur bid stond, 20 uur straatzang; Zondag 10 Uur heiligingsdienst, 19 uur openlucht samenkomst in de Spoorstraat, 20 uur verlossingssamenkomst; Maandag 14.15 uur vrouwenbond. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 10 30 uur ds. Borghardt. Geref. kerk, 10 uur leesdienst, 14.30 uur ds. Hart kamp. Woensdagavond was een klein aantal toeschouwers getuige van de zeer spannende waterpolo-wedstrijd Hel derse BruinvissenZwaardvisch. De ploeg van de Bruinvissen had weer eens een kleine wijziging ondergaan. Oe Zwaardvissen hadden een invaller voor Haanraadts. De wedstrijd werd in een vlot tempo gespeeld. Het initiatief lag voor de rust hoofdzakelijk bij de Bruinvissen. De Zwaardvissen deden nu en dan een uitval. Jongepier bezorgde de Bruin vissen een 10 voorsprong. Hij loste uit vrije positie een hard schot, waar naar keeper Heek vergeefs greep. In de tweede helft kwamen de jonkers ge ducht opzetten, en hoewel Van de Wa ter zijn doel op uitstekende wijze ver dedigde, kon hij niet verhinderen dat zij tweemaal scoorden. Door een listige boogbal van Wildenberg kwamen de partijen toch nog op gelijke voet. De Zwaardvissen kwamen weer, en Ver straten slaagde er in zijn mannen op nieuw de leiding te geven. Het werd zelfs 42, door Koolhof. De Bruinvissen bezetten nu met drie verloren partijen de laatste plaats. De Zwaardvissen wisten zich een plaatsje omhoog te werken. De volgende com petitiewedstrijden worden Woensdag gespeeld. De Zwaardvisch komt uit tegen De Ham. De Bruinvissen spelen tegen DAW. De toneelgroep van de Fryske Krite „Gysbert Japicx" uit Den Hel der zal Zaterdagavond voor de Fryske Krite te Enkhuizen een opvoering ge ven van het blijspel in drie bedrijven „Sibbesykte". Op Woensdag 29 November zal op het Geniebureau te Haarlem in het openbaar worden aanbesteed het één jarig onderhoud van militaire gebou wen, werken en terreinen te Den Hel der, alsmede het éénjarig onderhoud van militaire gebouwen en werken te Kornwerderzand. De leden der speeltuinvereniging afd. Oud Den Helder kunnen tot Za terdag hun kinderen voor deelneming aan het Sinterklaasfeest opgeven bij de heren J. Oomen, Van Linschoten- straat 63, M. Valk, Olivier van Noort- straat 9, en J- Mallet, Olivier van Noortsraat 8. Op Dinsdagavond 21 November wordt in de Vakschool de eerste van twee V. U.-lezingen gegeven door dr. C. van Rijsinge, over „Het Nederlandse landschap". Door bijzondere omstan digheden moest het aanvangsuur op half acht worden gesteld, in plaats van zoals gebruikelijk acht uur. Tot 27 Januari zal het kantoor van de directe belastingen, invoerrechten en accijnzen geopend zijn van 8.45 tot 16.45 uur. Op Woensdag 29 November houdt de Helderse Athletiek Vereniging in de bovenzaal van Formosa zijn buiten gewone algemene vergadering. Op de agenda staat als voornaamste punt de structuurwijziging van de vereniging. De afdeling Den Helder van de Ned. Kath. Bond van administratief-, verkopend- en verzekeringspersoneel „St. Fri rtciscus van Assisië" houdt van avond in de bovenzaal van Casino een ledenvergadering. De arbeiderszangvereniging „Kunst aan het volk", geeft op Woensdag 22 November in de Nieuwfekerk het eerste winterconcert. In Casino geeft „De Lyceïst van avond nog een opvoering van het blij spel „Mrs. O". De bewoners van de Van Galen straat meenden gisteravond laat, dat bij „De Gruyter" brand was uitgebroken. Er kwam stoom uit het dak die afkom stig bleek uit het waterreservoir van de centrale verwarming waarin een lekkage was ontstaan. De brandweer verhielp het één en ander. Dinsdag-, Woensdag- en Donderdag avond werden in café Woud aan de Binnenhaven tal van biljartwestrijden gespeeld voor het kampioenschap van de vierde klasse. Vanavond worden de laatste ontmoetingen gespeeld. Alle deelnemers moeten nog eenmaal aan treden. Vier heren komen nog in aan merking voor het kampioenschap. Van de vier partijen van hedenavond kun nen er drie beslissend zijn voor de titel. En daar zal om gevochten worden, want de kampioen zal deelnemen aan de gemeentelijke kampioenschappen en mag volgend jaar op kosten van de Nederlandse Biljart Bond uitkomen in de jubileumwedstrijden van de NBB. De stand is momenteel: 1 W. v. d. Haag 10 pnt gem. 1,76 2 J. Buisman 8 2,05 3 W. Zwaan 8 2,02 4 J. Wijker 8 1,91 5 C. Haverhoek 6 1,83 6 N. Spigs 4 1,90 7 T. van Amstel 2 1,70 8 P. Krijns 2 1,08 Vanavond worden dan nog gespeeld: v. d. HaagZwaan, BuismanSpigt, WijkerVan Amstel en Haverhoek Krijns. Gistermiddag om half drie zijn de heer K. T. en zijn vierjarig zoontje licht gewond bij een aanrijding op de Binnenhaven. De heer T., die zijn zoon tje voor op de fiets vervoerde, wilde van de Nieuwe Brugstraat oversteken naar de Ankerparkbrug. Hij passeerde daarbij een bestelwagen, die in de bocht Binnenhaven—Nieuwe Brug straat had moeten stoppen voor een meisje. De heer T. sloeg geen acht op een vrachtauto, die langs de Zuidstraat kwam aanrijden. Een botsing was on vermijdelijk, daar de bestelwagen het uitzicht voor de bestuurder van de vrachtauto belemmerde. De fiets werd tegen het wegdek gesmakt, waarbij de heer T. en zijn zoontje verwondingen aan het hoofd opliepen. Beiden werden naar het gemeente-ziekenhuis overge bracht, waar hun toestand niet van ern stige aard bleek te zijn. Bij de in aanbouw zijnde sloepen- loods op de Rijkswerf is gisteravond om zes uur de 64-jarige arbeider L. getroffen door een stuk bekisting, dat van acht meter hoogte viel. Het stuk hout raakte de heer L. in de rug. Hij klaagde over inwendige pijnen en moest ter observatie naar het gemeente ziekenhuis worden overgebracht. De raad der gemeente Amsterdam heeft Woensdagavond met 23 van de 43 stemmen ir. J. F. A. Alozerij, direc teur van de Dienst voor Openbare Werken hier ter stede, benoemd tot directeur van de Gemeentelijke Wo ningdienst in de hoofdstad. Deze benoeming is wel zeer vlot van stapel gelopen, mede doordat B. en W. hun voordracht hadden omgezet in een aanbeveling. Zodoende behoefde het voorstel van enkele raadsleden, waarover wij Woensdag schreven, niet in behandeling te komen. Wanneer een voordracht is ingediend, heeft men bij stemming slechts de keuze tussen de voorgedragenen, in dit geval de heren J. Bommer en ir. L. van Marlen. Is er sprake van een aanbeveling, dan kun nen de raadsleden hun stem desge wenst op een ander uitbrengen. Twintig raadsleden brachten hun stem uit op nummer één van de aan beveling, de heer J. Bommer. De ove rige 23 stemmen werden buiten de aan beveling om uitgebracht op ir. Aloze- VAN DE GROENE TAFEL De strijd om dé I.V.A.-beker werd gisteravond, onder de ogen van vele tafel- tennissportliefhebbers, in onverminderde hevigheid voortgezet. Er was deze avond zo mogelijk nog meer spanning dan Dinsdagavond, toen sommige spelers nog wat nerveus naar hun vorm tastten. Voor andere spelers was het resultaat gisteren teleurstellend, waarbij we in de eerste plaats denken aan Van der Vliet. Een ander voorbeeld was de W.G.W.'er Padt, die ten slotte zelfs aan zijn club genoot Brakenhoff, die trouwens best op dreef was de overwinning moest laten. gendeel, zij speelden hun wedstrijden met veel enthousiasme en overleg. Het zou te ver voeren, alle partijen te bespreken. Wij kunnen volstaan met nog enkele bemerkingen. Sinjewel ze gevierde over Groot (drie games), Padt en Smit, maar moest tegen Weemhoff het hoofd buigen. Laatstgenoemde was weer bijzonder goed op dreef, al waren de cijfers niet overtuigend (1621, 21 19, 2123). Verder versloeg Weemhoff nog Padt en Groot. De laatste verraste met uitstekende overwinningen op Van der Vliet en Brakenhoff. Van Hemel rijk noemden wij al zijn zege op Make laar. Hij won ook van Smit, zij het met moeite, maar moest in de wispelturige Padt zijn meerdere erkennen (2116, 1521 en 2119). Van Brakenhoff no teerden wij reeds zijn overwinning op Padt, waaraan wij nog toevoegen de even fraaie zege op de zich stug ver dedigende Smit (2422, 1021 en 19 21.) De wedstrijden worden vanavond voortgezet. Er zijn op zo'n avond, waar het na tuurlijk hard tegen hard gaat, tal van factoren die het spel op belangrijke wijze kunnen beïnvloeden. Welke die factoren zijn, zou wel interessant zijn om eens na te gaan. Laten wij er ons evenwel niet in verdiepen. Twee willen wij er echter even noemen. In de eer ste plaats de vermoeidheid, waarbij ook weer onwennigheid een zeer grote rol speelt. Dat heeft men gisteravond aan Makelaar kunnen zien. Hij kon pas laat komen en werd dus geplaatst in de sfeer van „aangepaste" spelers, die hun partijtje al hadden geslagen. De reacties bleven niet uit: flinke nederlagen tegen Van der Vliet (2113, 2114) en He melrijk (13—21, 1521), met een nieu we reactie toen Makelaar zich volledig had aangepast. Dezelfde Makelaar die tegen Van der Vliet en Hemelrijk geen schijn van een kans kreeg, klopte de HCSC'er Weemhoff, die tot op dat ogenblik nog geen enkele partij had verloren. De cijfers waren 1921, 21 13 en 13—21. De andere factor die wij willen aan halen, is het verschil in tafel. Spelers die Dinsdagavond al hun wedstrijden op tafel I streden en gisteren, door toe vallige omstandigheden, voor tafel 2 werden geplaatst, maakten kostbare fouten. Ingewijden weten, dat tafel 1 veel sneller is dan tafel 2. Van der Vliet ondervond het nadeel in zijn ont moetingen met Groot en Smit, die hij respectievelijk verloor met 1621, 17 21 en 21—16, 19—21, 21—15. Hiermede willen wij natuurlijk geenszins beweren, dat jonker Groot en Smit (HCSC) hun overwinningen aan de tafel te danken hebben. Inte- De propaganda-avond, die het Blindengeleidehondenfonds in Casino organi seerde, heeft zonder twijfel aan beide doelstellingen beantwoord: een flink aantal belangstellenden werd ingelicht over het mooie en nuttige werk van het fonds, terwijl tevens het ontspanningskarakter van deze filmavond ten volle tot r»n recht kwam. De bekende Dordtse wolfhonden-fok ker, de heer Saarloos, heeft twee films vertoond, waarin dit betrekkelijk kort geleden ontwikkelde hondenras een belangrijke rol speelde. Uit het eerste filmpje bleek, hoezeer de wolfhond voor het verantwoordelijke werk, een blinde door het drukste verkeer te ge leiden, geschikt is. Het was verwon derlijk te zien, hoe deze honden in staat zijn, hun baas of bazin te brengen naar de tram of de autobus, waarmee zr naar hun werk moeten. Een andere wolfhond kweet zich rustig en zeker van zijn opdracht, een blinde moeder met haar kinderwagen veilig haar weg te helpen vinden. Men staat er versteld van, dat een hond zover kan worden gbracht. Behalve uit de film bleek ook uit hetgeen de heer Saarloos vertelde; dat de wolfhond een zeer standvastig en betrouwbaar karakter heeft. Het was aardig om te zien, hoe zo'n prach tig dier met kinderen omging. Maar dat ook een wolfhond voor „manhaftiger" taken kan worden 'opge leid werd de toeschouwers duidelijk bij het zien van het tweede filmpje, „De wolfhond als politiehond". Sterke staaltjes werden daarin gedemon streerd. Een bankoverval werd ver ijdeld en de boef zag geen kans aan de hond te ontsnappen. In verschillende scenes liet men de wolfhond optreden als een zeer nuttig en gewaardeerd me dewerker van de politie, en een ge duchte vijand van misdadige elemen ten. Tenslotte werd nog een beroep ge daan op het verantwoordelijkheidsge voel van de mensen, die maar al te veel menen dat een hond met harde hand moet worden opgevoed. Het is morgen hoog water om 1.35 en 15.00 uur, en laag water om 8.35 en 20.35 uur. De temperatuur van het zee water was T,2 graden Celsiws. In Medemblik wordt momenteel door een viertal Helderse aannemers een goed werk gedaan. Zij kregen van de Rijksgebouwendienst de opdracht, vier der Genie-barakken aan de Wes tersingel te verbouwen tot noodwonin gen, waarin binnenkort een aantal uit Indonesië gerepatrieerde gezinnen een gerieflijk onderdak zal vinden. Het is zeer waarschijnlijk, dat daarbij enkele gezinnen van marinemannen zullen zijn. Dit personeel, dat eventueel in Den Helder zal worden geplaatst, wil men met marinebussen heen en weer doen reizen. De barakken werden in 1939 ge bouwd als onderkomens voor onze mi litairen. Later werden zij betrokken door Duitsers, en na de bevrijding door arbeiders. De Helderse aanne mers Smit, Van Os, Boerdijk en Bais maken nu uitstekende vorderingen met het verbouwen van vier dezer uitge woonde barakken tot een doorgangs huis voor gerepatrieerden. Er komen in het geheel negen en veertig wo ningen, elk bestaande uit een voor kamer met een flink raam, een grote slaapkamer en een kleine slaapkamer. Er zal in een centrale keuken worden gekookt. Het aantal woningen kan zo nodig nog worden uitgebreid, daar ook de nog niet onderhanden genomen ba rakken bruikbaar worden geacht. Het eerste elftal van HCSC ontvangt morgenmiddag voor de beker het Hoornse HCSV (vierde klasse KNVB). Het kan een aardige ontmoeting wor den, daar de thuisclub het zich tot een eer rekent om voor de tweede maal een KNVB-elftal uit te schakelen. Wan neer de HCSC'ers zich volledig geven, dan is de kans op een overwinning wel aanwezig. De wedstrijd begint om drie uur. Op het terrein van Watervogels krijgt HCSC 2 bezoek van Blauwwit 2 uit Wormerveer. Ook deze wedstrijd vangt om drie uur aan. HCSC 4 en de adspi- ranten a vertrekken om kwart voor twee van garage Moorman. Zij komen uit tegen DEK 2 en Breez. Boys a. De HCSC-junioren gaan naar Alkmaar a. rij, in wiens capaciteiten derhalve de meerderheid van de raad het grootste vertrouwen stelde. In de heer Alozerij, die zijn benoe ming op een zo belangrijke post in het hoofdstedelijke leven ongetwijfeld zal aanvaarden, verliest de gemeente Den Helder een zeer bekwaam hoofdamb tenaar. Het is nog niet vastgesteld, op welke datum de benoeming zal in gaan. Het personeel van het Helderse post kantoor heeft een paar ontzaglijk druk ke dagen achter de rug. Hoewel het publiek reeds medio Augustus wist, dat de oude kwartjes en stuivers aan de circulatie zouden worden onttrokken, zijn grote hoeveelheden van deze munt stukken vrijwel tot het laatst van de inleveringstermijn in omloop gebleven. Het gevolg was, dat het Maandag. Dins dag en Woensdag storm heeft gelopen van de Nieuwediepers, die zinken en zilveren kwartjes alsmede zinken en nikkelen stuivers voor duurzamer geld van de hand wilden doen. Alleen reeds deze drie dagen werd aan de Helderse loketten voor bijna vijftienduizend gul den aan oude muntstukken ingeleverd. Bij bakken vol werd het zink, het nik kel en het zilver op het postkantoor verzameld. Het totale bedrag, dat in het ressort Den Helder werd omgezet, kon ons gisteren nog niet worden opgege ven. Het zal stellig de honderdduizend gulden overschrijden. De HSV „de Lyceïst" gaf voor haar leden en donateurs gisteravond een op voering van het bekende toneelstuk „Mrs. De zaal was slechts matig be zet toen de voorzitter, de heer B. v. d. Plaat de aanwezigen, onder wie wij o.a. de burgemeester en de wethouders Van Loo en Diesbergen opmerkten, hartelijk verwelkomde. „Mrs. O." is een blijspel waarvan de handeling plaats heeft tijdens het win tersportseizoen in Zwitserland. In het eerste bedrijf maken we kennis met de gasten van hotel Bellevue; en één vr.i hen is de charmante mrs. Olivier, die alle mannelijke bezoekers al spoe dig onder haar bekoring weet te bren gen. Ze is samen met haar vriendin, een schrijfster, in het hotel gelogeerd, nadat ze met haar nogal conventionele verloofde ruzie heeft gehad. Ondanks dit telegrafeert ze hem, haar in St. Mo- ritz op te zoeken en wanneer hij inder daad komt, doen ze niets dan harre warren. Elzebee's aanstaande oom pro beerde de jongelui tot elkaar te bren gen, hetgeen hem eerst gelukt nadat neef Jan zijn goedbedoelde pogingen om een arme Contessina te helpen, ziet mislukken, wanneer zij en haar zieke broer hotelratten blijken te zijn die hij keurig heeft laten ontsnappen. Het stuk werd door „de Lyceïst" vlot opgevoerd, hetgeen vooral te danken was aan mej. Aalderink, die de rol van Mrs. O. levendig en met élan speelde, Haar vriedin Ella was het type van een resolute schrijfster en als zodanig vorm de zij een goed tegenwicht voor de wel eens al te uitbundige Elzebee. Frans Pronk was als de ver) „ide van Elzebee een echte stijve Holland, die echter niet bestand is tegen de charme van zijn verloofde. Van de overige gasten was vooral Tineke Roep als mevr. Molenkamp heel goed op dreef. Haar „zwagger" werd door Ab Eiff bedachtzaam ten tonele gevoerd, en in de scène met Elzebee was zijn spel heel goed. Joop Huygen en Henk Joustra, die „Amerika" en „Noorwegen" voor hun rekening na men, speelden hier en daar wat onvast, in het eerste bedrijf waren ze er echter goed in. De regie was in handen van de heer Van Vendeloo, terwijl het kap- werk was verzorgd door de fa. Loe- vens uit Alkmaar. Het merendeels jeug. dige publiek bleef na afloop onder een gezellig dansje nog enige tijd bijeen. Onder auspiciën van de Nederlandse Militaire Bond „Pro Rege" te Utrecht, zal onder het motto „Volk en krijgs macht één!" op Donderdag 30 Novem ber in Casino voor de militairen een ontspanningsavond worden gegeven, Daaraan werken mede Liesbeth van Barneveld (declamatie), Netty Bos (so praan), Akke de Vries (alt), Henk Bor- kent (tenor), Kees Denik (bariton), Marinus Voorberg (piano) en Piet v. d! Hurk (fluit). Het programma voor deze avond vermeldt onder andere: samen zang, declamatie, soli, duetten en kwar tetten en een korte toespraak door de Commandant Maritieme Middelen, ka pitein ter zee D. J. Kommer. Voor de burgerij van Den Helder is een beperkt aantal toegangsbewijzen verkrijgbaar. in diverse 19S kleuren p. m. OP ZATERDAG dan geven wij als extra Zaterdagaanbieding op onze toch reeds lage prijzen De eerste Texelse Rhetorclub hield in rj, sino te Den Burg haar laatste lesavond, welk» openbaar was. We zagen een groot familieleden en kennissen van de cursisten> mede andere belangstellenden. De sprekers van deze slotavond, allen cursisten van de Rhetor club, behandelden onderwerpen van de mees» uiteenlopende aard. We hoorden een verhand», ling over de pontkwestie (M. Bakker), mecha. nisatie van de landbouw (C. Dros), de Hok landse molen (A. van Dienst), sport (C. Metjl verwarmtrw (G. Bakker), een staatkundig oi£ derwerp (T. van den Heerik), buurtschappen op Texel (P. Boom) en nog vele andere. Het was frappant, dat de sprekers van dez, avond in een -.«httal lessen zo ver gevorderd zijn op glibberige pad van de welsprekend. lieid. Zonder angst of last van de zenuwen, Onze coupeufe helpt u bij 't maken van uw kleding SPOORSTRAAT 49 volkomen kalm en beheerst, voerden zij het woord. Deze eerste cursus op Texel was suc cesvol en naar wij vernamen van de docent van deze cursussen, de heer Kool, in dienst van het Delfts instituut voor psychologie, i» de tweede cursus op Texel voor driekwart reeds bezet. IJSBAAN WORDT VERGROOT De Texelse feestcommissie is weer actief. Zij koestert het plan in het komende seizoen te Den Burg een ijsbaan te exploiteren. Men heeft het oog laten vallen op een stuk weiland achter de Molenstraat, de z.g. Elemert. Dit terrein is van de gemeente en B. en W. heb ben toestemming? verleend de op dit terrein reeds enkele jaren aangelegde zeer kleine ijg. baan te vergroten tot een ijsbaan van een be hoorlijke omvang. MARKTBERICHTEN DEN BURG, 16 Nov. Aangevoerd werden 7 koeien van 700—900, 10 pinken van 450- 550, 12 graskalveren van 200—300, 8 schapen van 85—100, 11 nuchtere kalveren van 45- 65 en 46 biggen van 35—55. In de week van 6—11 Nov. werden aan de eierveiling alhier 52.071 eieren aangevoerd, welke een gemidelde kiloprijs opbrachten van f 3.45. BESMETTELIJKE ZIEKTE. Blijkens opgave in de Staatscourant heeft zich vorige week in onze ge meente één geval van de besmettelijke ziekte poliomyelitis anterior acuta voorgedaan. BENOEMING De heer D. M. Dapper, klerk ter gemeente secretarie van Texel, is benoemd tot klerk eer ste klasse op de afdeling financiën ter secre tarie van de gemeente Wageningen. Geboren: Willem, z. v. H. Ansink en B. Boomsma. Sjoerdje Pie'erke, d. v. G. de Meer en W. Wouda. Theodora Anthonia Maria Imelda, d. v. L. T. Hof- meijer en S. I. Westdorp. Roelf, z. v. K. Kos'winder en A. Hartman. Jan Marinus, z. v. A. van Hoesel en A. Kom duur. Gehuwd: G. Dirks en E. Omis. Overleden: Trijntje Klein, 79 jaar, wed. van P. Asjes. Oacob Tijsen, 69 jaar, echtgenote van A. Smid. BRIDGECLUB „WIERINGEN" Stand na elf competitie-wedstrijden (tweed» cijfer uitslag deze week): Klomp—Montulet 383, 34; Kuiper-Schmitt 380, 32; Dekker- Garrelts 379, 41; Deijkers-Hof 373, 32; Koor» -Takes 373, 24; Van Hoesel-Engel 370, 34; Vokser—Nieuwbuurt 366, 33; echtpaar Kooij 359, 31; v. d. Velder-De Herder 358, 32; Dam—Russelman 353, 31; Koning—De Haaa 353, 31; Jasper—Bugel 347, 27; mevr. Beeker —Kraan 346, 35; Mooije—Rijkers 343, 34; echt paar Blaauboer 340, 30; echtpaar Hegeman 339, 24; Smit-Luijt 337, 38; Koopmans-Van Dijk 334, 29; Renning's-Van Es 331, 30; Omis-Takes 320, 36; Maaskant-Clowting 320, 31; De Jong—Schemkes 313, 28; mevr. Mo»- tulet—Halfweeg 307, 23; Doves-v. d. Wel» 306, 31; Siemonsma—Swenne 292, 31. BOUWVERGUNNINGEN Aan de heer O. de Haan werd vergun ning verleend tot het veroouwen van »en woonhuis aan de Nieuwstraat tot garagel aan de wed. J. Scheltus tot het aanbou wen van een bergplaats voor landbouw machines aan een schuurtje, gelegen Zandburen; aan Mart. Kooij tot het b°u- wen van een woonhuis op een Perc® grond aan de Westzijde van de Gasthu weg; aan K. Kuiper tot het bouwen van een woonhuis op een perceel gelegen aa de Hofstraat; aan de heer C. Ruiter het aanbouwen van een bergplaats vo landbouwmachines aan zijn bestaan boerderij aan de Bierdijk. 68 IEPEN VALLEN ALS SLACHTOFFEb Ter bestrijding van de iepziekte zul'^ in deze gemeente 68 iepen worden s rooid, t.w. 6 bij perceel Zandburen 3 bij perceel Zandburen 30, 5 bij nelandsweg 5, 4 b(j perceel Smerpeweg 1 bij perceel Westerlanderweg 58, perceel Westerlanderweg 35, 4 bij Westerlanderweg 100, 11 bij perceel w terlanderweg 64, 2 bij Westerlanderw 66, 4 bij Noorderbuurt 7, 15 bij Noortje buurt 14, 1 bij perceel Elft 11, 9 W» p ceel Elft 12. VISSERIJBERICHT URK, 15 Nov. 1950. Aangevoerd óoo 24 vaartuigen: 2384 pond snoekbaars0 0,52; 306 pond rode baars 0.340.381/!- pond voorn en blei 0,05%: 8 pond karp 0,18 per pond. Sinds Zondag werd op de basis Twenthe de soldaat P. van Valkenswaard vermist. Woensdagav vond men het lijk in een beekje- jongeman is vermoedelijk 's n® g, naast een bruggetje over de beek den verdronken.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2