Weemhoff (H.C.S.C.) legde beslag op de I.V.A.-beker BISCHOFF Stad en Omgeving de Alleen Helder kwam met volle winst uit de bus Smaldeel vertrekt hedenavond uit Rotterdam naar Dover De heer Schmüll sprak voor de Helderse Sportraad In de basketballcompetitie gaan H.A.V.-dames en heren aan de kop Alkmaarse „Mollebonen" openden het seizoen der Groninger Vereniging W.G.W. moest weer genoegen nemen met een puntenverdeling Gastvoorstelling van „Meester'' in Casino In de toekomst nog meer uitwisseling Beiaardconcert Tussen Haaks en Kuifje Onderscheiden Racing struikelde in Volendam Watervogels verloor van Texel Koningin en Prins naar Engeland Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck" maakte toilet Officieel bezoek aan Portsmouth Sport in Amerika" interessant onderwerp raC~Q3meS verloren tere balcontróle het onderspit delven. Sinjewel eindigde op de tweede plaats IN HET KORT JVC 2 won met 70 Utdt U tui fi'vacJUich Cadeau qeuui? LJok in de afdeling 4„. Heider e—src 41—5; 40. jvc 2 Klein programma Alkmaar a—hcsc a l—4, hrc b— Weer een gelijk spel van WGW De Helderse Grönnegers zullen er geen spijt van hebben gehad, dat het altijd actieve bestuur van de Groninger vereniging „Stad en Ommeland" do toneelgroep van de zustervereniging uit Alkmaar had uitgenodigd in Casino een gastvoorstelling te komen geven. De dames en heren van „De Molle bonen" hebben de hooggespannen verwachtingen geenszins teleurgesteld. Zij kwamen met een stuk, dat de moeite van het opvoeren alleszins waard was en de wijze waarop de tonelisten zich onder regie van mevr. Maats van hun. taak kweten, was lofwaardig. De avond slaagde dermate, dat de Groninger Vereniging met grote voldoening op deze seizoen-opening kan terugzien. De auteur W. J. Eelsema heeft zijn stuk „Meester" geschreven, met de be doeling het repertoire van specifiek Groningse stukken eens uit te breiden, en daarbij een ander onderwerp bij de kop te nemen dan gewóonlijk in dit genre wordt behandeld. Eelsema voert een nobele onderwijzersfiguur ten to nele, en maakt hem tot het middelpunt van een kleine gemeenschap. Sterk uit- éénlopende karaktertypen doen in deze gemeenschap vele spanningen ontstaan, welke de auteur gelegenheid bieden enkele algemeen-menselijke problemen aan te snijden. Egoïsme en idealisme worden in hun consequenties met veel begrip getekend. Voorts blijkt dat de schrijver (zelf een onderwijzer?) zich, met Locke en Schopenhauer heeft afge vraagd, in hoeverre de aanleg van be tekenis is, en in hoeverre de omstan digheden en de opvoeding een karakter kunnen veranderen. Locke predikte de opvoedingsalmacht, Schopenhauer meende dat de aanleg alles bepaalde. Met William Stern is Eelsema van mening, dat aanleg en milieu beide hun invloed doen gelden. Om dat te bewij zen, laat hij in „Meester" verschillende figuren optreden. Nu is Eelsema geen zeer groot toneelschrijver, die in korte en rake scènes bezielde en overtuigende typeringen weet te geven. Hij moet in „Meester" heel veel laten praten, om zijn karakters voldoende gestalte te kunnen geven. Dat maakt de opgave voor de spelers niet gemakkelijker. Het accent valt meer op de dialoog in de laatste scène zelfs op de monolog van „Mees ter" dan op de handeling. Nu zijn „De Mollebonen" er in geslaagd, on danks deze moeilijkheid het stuk op te voeren op een wijze, die de belangstel ling van de toeschouwers voortdurend gaande hield. Dat is in de eerste plaats te danken aan de rustige en fijngevoe lige manier van acteren van de heer Maats, die een volkomen verantwoorde Meester creëerde. De vrouw van Mees ter (mevr. Elzinga) was in het eerste bedrijf wat zwak, maar later kreeg haar deelnemen aan de handeling meer in nerlijke kracht. Zeer verdienstelijk spel leverden de heer Wagenborg als Jaap, de pleegzoon van Meester, en mevrouw Fërwerda als Joantje, de fel-levende dienstbode. Beiden zetten een type op de planken, dat de door de schrijver voorgeschreven reacties aanvaardbaar maakte. De heer Rademaker was voor de rol van de keiharde steenfabrikant Geertsema de aangewezen figuur; ook in de uitbeelding deed hij veel goed werk. Maaike Geertsema (mevr. v. d. Ploeg) ging wat haar overgave betreft gelijk op met mevr. Elzinga. In dit spel van deze dames kwam iets opvallender dan bij de andere spelers soms het „hardop zeggen" van de rol naar voren. Vrouw de Vries, de kletskous, (mevr Gaastra) werd aardig getypeerd. Vrouw Jansen (mevrouw Terpstra) en Geert Kramer (de heer Olthof) ten slotte wa ren ais bijrollen wel in goede handen. De bewogenheid van het stuk zou nog meer tot uiting zijn gekomen, wanneer men het temjio nog even had opge voerd. Zeker zou dat in menige scène de dynamiek ten goede zijn gekomen. Dat laatste neemt niet weg, dat „De Mollebonen" de Helderse Groningers op bijzonder verdienstelijke wijze een avond van gezonde ontspanning hebben geboden. Zij kunnen er zeker van zijn, dat „Stad en Ommeland" even behoor lijk voor de dag willen komen, wanneer zij t.z.t. voor een gastvoorstelling naar de Kaasstad gaan! Het is n.1. de bedoeling, zo verklaar de de voorzitter van „Stad en Omme land", de heer J. Lenstra, in zijn ope ningswoord, dat de Groninger vereni gingen in Noordelijk Noord-Holland meer dan vroeger hun programma's gaan uitwisselen. Wanneer dat tot ge volg heeft, dat de band tussen de Gro ningers in onze provincie even hecht wordt als hij nu reeds is binnen de kring van de Helderse Groningers, zal een belangrijk succes zijn behaald! De stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, zal morgenmiddag van vier tot vijf uur het carillon be spelen. Het programma luidt als volgt; 1. Het hutje bij de zee (J. R. Thomas); 2. Welkomstlied voor Sint Nicolaas (A. van Dijk); 3. Zie ginds komt de stoomboot (bew. Joh. Vet); 4. Sint Nicolaas komt in de stad (bew. Johan Vet); 5. Zie de maan schijnt door de bomen (mr. J. J. Viotta); 6. Varia. De Nederlandse kustvaarder „Eemshoorn", met een lading lood on derweg van Hoboken naar Kopenhagen, heeft het weekend in Den Helder door gebracht. Het is morgen hoog water om 5.00 en 17.50 uur, en laag water om 11.40 en 23.45 uur. Bij Koninklijk Besluit is de Verzet- ster Oost-Azie 19421945 toegekend aan de luitenant ter zee tweede klasse L. D. de Kroon en aan de gewezen ad judant-onderofficier der mariniers J. Bartholomeus. Gisteren werden wederom tal van voetbalwedstrijden afgelast. Merkwaar dig genoeg gingen, voor zover het onze omgeving betreft, alleen in de tweede klasse B. alle vastgestelde wedstrijden door. Nog merkwaardiger was, dal in de derde klasse B. alleen de ontmoetin HelderDe Meer doorgang vond. H.R.C. stelde opnieuw teleur en ook Watervogels viel gisteren enigszins tegen. Helder, dat vooral in de eerste helft prima voetbal te zien gaf, zege vierde met 21. Ja, HRC heeft ook tegen Volendam de vlag moeten strijken. De wijdbroe- ken stuurden de onzen met 61 neder laag huiswaarts. Hoewel er nog heel veel kan gebeuren in deze competitie (er zijn immers nog geen tien wed strijden gespeeid), moeten wij toch even wijzen op de slechte positie van de roodjakken. Alcmaria kon op onze stadgenoten een puntje inlopen door een gelijk spel tegen AFC, dat ook best nog een paar punten kan gebrui ken. Aan de kop was Westfrisia niet tegen Elinkwijk opgewassen. Laatstge noemde zegevierde met 32, en heeft Vanavond om half Hen vertrekken uit Rotterdam Hr. Ms. luchtverdedi gingskruiser „Jacob van Heemskerck" en Hr. Ms. torpedobootjagers „Mar- nlx" en „Tjerk Hiddes" naar Engeland. Aan boord van Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck" zullen Koningin Juliana en Prins Bernhard de reis naar Dover maken, vanwaar zij per trein naar Londen zullen reizen. Het smaldeel wordt morgenmiddag om half één in Dover verwacht. Onmiddellijk na de debarkatie van de Koninklijke passagiers zetten de drie oorlogsbodems hun reis voort naar Portsmouth, waar zij van morgenavond tot Donderdagmiddag voor een officieel bezoek zullen verblijven. Aan boord van Hr. Ms. „Jacob van belangstelling voor de lezing die de lieer H. D. Schmüll uit Amsterdam Zaterdagavond voor de Helderse Sport raad hield, was zeer matig hoewel het onderwerp (Sport in Amerika) toch be langwekkend genoeg was. De sport in Amerika, aldus de heer Schmüll, kan niet afzonderlijk worden gezien van het gehele economische be stel. Waar een Amerikaan zakelijk is, zal de sport dit ook zijn. En waar een Amerikaan er zeer democratische be grippen op na houdt, is het niet ver wonderlijk dat professoren en liftboys, staatshoofden en huisvrouwen naast el kaar op de tribunes zitten en ieder met evenveel enthousiasme over bas- kett- en football kan spreken. Onze sportwereld is in geen enkel opzicht met die van de Amerikanen te vergelijken. Een Amerikaanse jongen die van een middelbare school afkomt, heeft veel meer onderricht in sport ge had dan bij ons het geval is. Meestal heeft de Amerikaanse jongen zich reeds in de één of andere tak gespecialiseerd. Hij sluit zich dan meestal aan bij de „Young man's Christian Association", de enige grote sportorganisatie in Ame rika, waarin alle sporten worden be oefend. Als blijkt dat de Amerikaanse jongen in een bepaalde tak van sport tot de uitblinkers behoort, dan zal hij spoedig een „manager" krijgen, die zijn belangen behartigt. Van zijn prestaties zai het dan afhangen of hij tot de pro fessionals zal gaan behoren. Van staatswege wordt weinig voor de sport gedaan. Wel zijn overal overdekte banen voor rolschaatsen, hockeyen, ke gelen en andere takken van sport. Zelfs athletiek wordt in Amerika op over dekte banen beoefend. Zeer veel spor ten zijn volkomen „verzakelijkt", onder andere het basketball, rugby en worste len. Deze laatste sport is zelfs tot een groot kijkspel verworden, waarbij soms twee dwaas uitgedoste mannen probe ren elkaar te kraken. De Amerikanen betalen hiervoor kraag drie tot vijf dol lar entréegeld. Men zal begrijpen, dat het goede worstelen met de hier boven beschreven wijze van „worstelen" wei nig te maken heeft, aldus de heer Schmüll. Men vergeet in Amerika, dat sport en zaken geheel verschillende aangelegenheden zijn. Laten wij nooit uit het oog verliezen, zo zeide de spre ker, dat sport nooit mag ophouden lichamelijke opvoeding te zijn. Nadat de aanwezigen nog met de heer Schmüll van gedachten hadden gewis seld, sloot de heer H. Maarse deze bij eenkomst. Voor de eerste klasse heren werd ln de basketballcompetitie de afgelopen week slechts één wedstrjjd gespeeld. In deze gelukte het de Zeemachtploeg b(jna H.A.V. te overspelen. Met de rust stond Zeemacht met 106 voor. Eerst geruime tijd na de rust kwam de H.A.V.-ploeg tot de ontdekking, dat slechts een explosie van spel hen van de nederlaag kon redden. Zo lukte het de H.A.V.'ers in de laatste zes minuten de achterstand weg te werken en ten slotte nog uit te lopen tot 2013. Door deze overwinning heeft H.A.V. in deze klasse de leiding overgenomen van K.V.H., zty het dat K.V.H. een wed strijd minder speelde. r_^ Juiteindelijk tegen de ploeg met de be- t Dames Afd. B.: Allereerst was er de In de tweede klasse heren herstelde TI HCSC zich enigszins. Het team won wedstrijd Hermes-Cito Een. tot rust van Openb. Werken (11-8). Openb. Wer- §eI«k opgaande stnjd. Citoopende de ken heeft hard gevochten, maar moest acore et? lep 0 U1 dames kwamen terug, en bij de rust hadden zij hun achterstand in 'n voor sprong omgezet (64). Na de rust leek het erop, of Cito gelijk zou maken, maar een tactische fout van de Cito- coach (hij stuurde zwakkere speelsters het veld in toen Hermes de aanval ging versterken), deed de weegschaal naar de andere kant doorslaan. De Hermes-dames wonnen tenslotte ver diend met 167. In deze klasse moesten voorts de nog ongeslagen ploegen van HAV en Fac. I het tegen elkaar opnemen. Aanvanke lijk wist Fac goed partij te geven, maar het einde kwam met 30—8 in het voor deel van HAV. Door een beter doel- gemiddelde dan Hermes staan de HAV- dames boven aan de ranglijst (evenals hun mannelijke collega's in de eerste klasse in Afd. B. In de andere Afd. A. bewezen de KVHI-dames hun kracht over WSOV. Zelf scoorden zij 24 punten, waartegen over WSOV slechts één punt (uit een strafworp kon stellen. KVH II gaat in deze Afd. vrijwel onbedreigd met 181 doelpunten voor en slechts 7 doelpun ten tegen aan de kop. stand in de afd. B-dames Heemskerck", die in de Parkhaven te Rotterdam ligplaats had genomen, is de laatste dagen hard gewerkt om de bodem voor haar gewichtige taak ge reed te maken. Reeds in Den Helder werd daarmee een begin gemaakt. Er is geschilderd en gepoetst, gestoomd en- ontvlekt, gepast en gemeten. Voor de beide dames van 't gevolg is een twee persoons hut in gereedheid gebracht. Het schijnbaar verwarde complex van leidingen, dat nu eenmaal tot de ge bruikelijke stoffering van een oorlogs schip behoort, werd handig en com fortabel gecamoufleerd door zacht- beige gordijnstof. De commandantskajuit met slaaphut, badkamer etc. staat ter beschikking van H. M. de Koningin. De comman dant, de kapitein ter zee C. J. W. van Waning, zal gebruik maken van de z.g. brughut, die anders alleen in geval van actie wordt gebruikt. De hut van de eerste officier werd bestemd voor Prins Bernhard. Een aantal andere of ficiershutten werd ontruimd ten behoe ve van de negen leden der hofhouding en de bedienden, die de reis naar En geland zullen meemaken. Aan boord bevinden zich voorts de Marinierskapel o.l.v. de kapitein der mariniers Gijsbert Nieuwland, een ere wacht, een journalist en een radio-re porter. Zaterdagavond werden aan de Westgracht, in het clublokaal van I.V A de finales van het I.V.A.-bekertournooi gespeeld. Was het spel niet altijd even mooi, de spanning zat er tot het laatste ogenblik ln. De H.C.S.C.'er Ween-» hoff veroverde de beker. Daarvoor heeft hjj in een beslissingswedstrijd teven bmjewel z6pt hard rorw»io« tmniifan moeten vechten. Hemelrjjk (IVA), die op de derde plaats eindigde, wist met zijn prachti ge wijze van verdedigen de wat on vaste aanvallen van Brakenhoff (WGW) af te slaan. De IVA-speler won in twee games. Smit (HCSO moest het tegen de WGW-er Padt af leggen. Groot (ATTV) verloor van Ma kelaar. Sinjewel zegevierde op zijn beurt over zijn clubgenoot Makelaar Weemhoff, die de beste kans had, moest nog een partij spelen, en wel tegen Van der Vliet van IVA. Laatstgenoemde wist deze partij in drie games in zijn voordeel te beslissen. Een uitslag waarop wellicht niemand had gere kend. Hierdoor was Sinjewel met Weemhoff gelijk gekomen, en moest een beslissingswedstrijd de nieuwe be kerhouder aanwijzen. De eerste game ging gelijk op. De harde aanvallen van Sinjewel werden door de jeugdige Weemhoff soms op meesterlijke wijze geretourneerd. Sin jewel won deze game met 24—22. In de tweede game kon Sinjewel zijn goe de vorm niet vinden. Hij verloor met 1021. In de laatste, beslissende game steeg de spanning ten top. De stann was 15—15, 1516.... De spelers de den weinig voor elkaar onder. Weem hoff was sneller, soepeler. Sinjewel was sterker in tactiek. De stand werd IS IS. waarna Sinjewel twee services mis te. Met een mooie backhand-slag scoc de Weemhoff zijn laatste punt, dat hem in het bezit bracht van de beker De heer Nortier. algemeen competi tieleider van de afdeling, reikte de prijzen uit. Daarna voerde de voorzit ter van HCSC, de heer Kuik, nog het woord. Wij laten nog even de eindstand vol gen 1 Weemhoff (HCSC). 2 Sinjew») (IVA). 3 Hemelrijk (IVA). 4 Groof (ATW). 5 Van der Vliet (IVA), 6 Makelaar (IVA). 7 Padt en Braken hoff (WGW), 9 Smit (HCSC), De HAV Hermes Fac 1 KVH n Fac III HCSC Cito Het 1 1 2 2 3 de luidt: 88—14 46—21 38—45 30—16 11—43 10—43 19—63 komende programma voor week ziet er als volgt »it: Di. 21 Nov. Heren kl. II Helder II—HCSC; kl. I Helder IAdelborsten; kl. II Openb. Werken—Helder II; kl. I WSOV—Hel der I. Dond. 23 Nov. Heren kl. II HRC— Fac.; Vriendensch. Mar. Sportschool Or. Blauw; kl. I KVH I Zeemacht. Hedenavond wordt in „Formosa" een propaganda-bijeenkomst gehouden van de Bond voor Staatspensionnering, afdeling Den Helder. In aansluiting op de vorige week gehouden „Rally" wordt morgenavond in het CJMV-gebouw aan de Spoor straat een contactbijeenkomst gehouden, waar men vragen kan stellen over de Youth for Christ-beweging. De heer L. J. Pasman uit Haarlem zal detze vragen beantwoorden. In de ouderdom van 85 jaar is te 's-Gravenhage overleden de kapitein luitenant ter zee b.d. C. A. Fock. De teraardebestelling vindt hedenmiddag te 's-Gravenhage plaats. Het WGW-trainingsfonds houdt vanavond een feestavond in Casino. Het trottoir van de Spuistraat aan de kant van de nieuwe apotheek is verlegd, zodat de rijweg ter plaatse de gewenste breedte heeft gekregen. Voor de aangekondigde wedstrijden voor JVC kon alleen de wedstrijd JVC 2Kaagvogels 4 doorgang vinden Het JVC-terrein was wel drassig maar toch goed bespeelbaar. Hoewel JVC 2 vóór de rust het meest in de aanval was werd maar tweemaal het doel ge vonden. Na de rust bleef JVC in de aanval en slechts sporadisch wist Kaag vogels het JVC-doel in gevaar te brengen. We Julianadorpers voerden de stand op tot 70. Ook de handbalwedstrijden van JHC werden uitgesteld. ZEVEN DC 6 B TOESTELLEN VOOR DE KLM Donald Douglas. president van de Douglas vliegtuigenfabreik te Santa Monica (Californie) heeft medegedeeld dat een contract is getekend voor de aankoop van zeven Douglas DC 6 B toestellen voor de KLM. nu de leiding genomen. Westfrisia heeft alléén de tweede plaats, daar ZFC met Zeeburgia moest delen (11). Hercu les noteerde een eervolle 21 over winning op Watergraafsmeer. Elinkwijk West-Frisia Z. F. C Volendam Hercules Zeeburgia Watergr.meer H. R. C A. F. C Alcmaria 24—9 25—15 13—12 16—3 17—27 13—12 13—13 13—30 12—15 10—21 12 12 11 10 9 8 6 6 5 5 2 A. Hoewel HVC niet heeft ge speeld (de ontmoetingen WAHVC en SchotenDe Spartaan werden af gelast), behielden de Amersfoorters de leiding. Want Stormvogels werd door UW met 43 geklopt. Ongetwijfeld een keurige prestatie van de wispel turige Utrechters. Velox kwam door een 20 zege op TOG op de derde plaats. Vriendenschaar deed van zich spreken door OSV met lege handen weg te zenden. De Culemborgers won nen met 52, waarmee zij twee kost bare punten in de wacht sleepten. H. V. C8 Stormvogels 9 Velox 9 U. V. V De Spartaan O. S. V V. V. A Vriendenschaar Schoten T. O. G 12—5 25—14 18—16 20—21 9—6 12—17 14—12 16—21 17—18 1225 3 A. Hier werden afgelast Alkmaarse BoysVelsen, QSCWijk aan Zee en IVVDTS. Hollandia zag kans de stand in de uitwedstrijd tegen het lei dende Kinheim op 0—0 te houden. Eerstgenoemde heeft zichzelf en ZW. dat met 10 van DEM won, een on schatbare dienst bewezen. Kinheim en ZW delen nu de eerste plaats met veertien punten uit negen wedstrijden CSV verraste nog met een 3—2 over- winning op GVO. Z. V. V 9 6 2 1 18—8 14 Kinheim 9 6 2 I 10—7 14 Hollandia 8 4 3 1 18—8 11 Wijk aan Zee 8 S 1 2 17—10 11 I V. V 8 4 1 3 13—12 9 7 3 2 2 18—17 8 G. V. O 9 4 0 5 14—23 8 D. E. M 8 2 2 4 10—11 6 C. S. V 9 2 2 5 10—16 6 Q S. C 6 1 3 2 9—9 5 Alkm. Boys 8 1 2 5 10—11 4 D. T. S 7 0 0 7 4—28 0 KOOPT DAN BIJ DAMESPULLOVERS, vanaf 13.59 DAMESVESTEN, vanaf 13.59 DAMESROKKEN, vanaf 12.59 3 B. In onze aanhef schreven Wfl reeds dat in deze afdeling alleen Hel. der en De Meer speelden. Laatstge" noemde trok op een zwaar terrein té Nieuwediep met een 2—1 nederlaag aan het kortste eind. De gastheren waren in de tweede helft aanzienlijk minder dan vóór de rust. Helder Alw. Forward Vitesse RK WA Meteoor Zaandijk D. E. C Z. S. G. O. De Moer Rivalen Terrasvogels Beverwijk 14—7 19—12 15—11 13—10 10—U 17-13 16—19 13—13 15—20 13—16 7—12 816 4 A. In deze klasse werden slechts twee wedstrijden gespeeld: Zeevogels —Grasshoppers en Andijk—HSV. Gras shoppers deed wat men verwachttec winnen zij het slechts met 1—0. Andijk Schoot uit zijn slof met een prachtigs 42 overwinning op HSV. B. K. C. Succes Grassoppers Randers V. V. W. H. S. V. Limmen 8 Zeevogels Zouaven Purmerend Andijk De Rijp 33—11 19—12 15—18 10—4 13—9 14—16 16—17 12—25 17—20 17—24 14—18 5—15 4 B. Ook hier twee wedstrijden. Wa tervogels moest de eer aan Texel la- ten. De eilandbewoners verlieten Den Helder met een 10 overwinnin- AFC liet zich door Koedijk nat niet verrassen (30). P. Z. A. Texel RK AFC Oudesluis St. George Bergen Vrone Schagen Watervogels W'waard Westfriezen Koedijk 6 27—7 17—10 18—14 14—15 11—9 14—11 15—15 14—9 12—12 13—21 12—19 7—21 ik 13 11 11 Reserve-klassen: De wedstrijd Ajax4 Helder 2 vond geen doorgang. HRC 2 beet flink van zich af met het. ge volg dat Zeeburgia tegen vier doel punten niets te stellen kreeg (4—0), Ook WFC 2—HRC 3 werd afgelast. Ook in de afdeling Noord-Holland werden gisteren vele wedstrijden afge last. De meeste ontmoetingen werden van de lijst geschrapt, zodat de op brengst vandaag maar weer matig is. W.G.W. hield tegen Kaagvogels één punt thuis. Een resultaat, dat, gezien de wedstrijd, enigszins tegenviel. Het werd een 11 gelijk spel. lO_L l_ ,i 1 dijk 5—0; r2d. ZAP 2—HRC 5 6-2; 11. —Kaagvogels 4 7—0; junioren e: Vios, dat met W.G.W. gelijk stond, faagvogels a 5-O. HRC c-Helder b leed een 2-0 nederlaag tegen a"*Plrailt*n 1": HRC a DTS a Schoorl. Toch weer een lichtpunt voor de Nieuwediepers, al konden zij zeif niet de volle winst behalen. Geelzwart liet zich een punt ontfutselen door Berdos, dat er best raad mee weet (22). De stand is nu: S.R.C. 7 5 1 1 11 Geel-Zwart 9 3 4 2 lü Schoorl 9 5 0 4 10 V.Z.V. 7 3 2 2 8 St. Victor 7 3 2 2 8 Kaagvogels 9 2 4 3 8 Alkmaar 7 3 1 3 7 Berdos 9 2 3 4 7 W.G.W. 8 1 4 3 6 Vios 8 2 1 5 5 2C. In deze afdeling werd alleen gespeeld ZeemachtPetten. Deze ontmoeting werd door de sailors met 51gewonnen! Een prachtige overwinning dus, die tevens zeer waar devol is. Destand werd hierdoor: Hugo Boys 7 6 0 1 12 Duinranderg 9 5 1 3 11 J.V.C. 8 4 2 2 10 Tex. Boys 8 4 1 3 9 Hollandia T. 6 4 0 2 8 L.S.V.V. 6 4 0 2 8 Petten 9 4 0 5 8 S.V.W. 6 2 1 3 6 Dirkshorn 5 2 0 3 4 Zeemacht T 2 0 5 4 Callantsoog 7 1 1 5 3 Rangers 6 0 2 4 2 Res. IC. Ook hier maar één wed strijd. H.R.C. 4 zegevierde met liefst 91 over Berdos 2. Alw. Forward 2 8 5 2 1 12 H.R.C. 4 8 5 0 3 10 Grassh. 2 6 4 1 1 9 Succes 2 6 3 2 1 8 Schagen 2 7 3 0 4 6 Helder 3 8 1 4 3 6 Waterv. 2 7 2 1 4 5 Berdos 2 7 2 1 4 0 R.K.A.F.C. 2 7 2 1 4 5 West-Frisia 4 5 1 2 2 4 B.K.C. 2 6 2 0 4 4 En verder kregen w(J de volgende uitslagen binnen: 2b. FlevoZwaag- Weer heeft WGW een veldoverwicht niet in een overwinning kunnen omzet ten. Vóór de rust regende het corners op de Kaagvogelsveste. Het resultaat was slechts één doelpunt, daar twee goals wegens buitenspel werden afge keurd. Op het beslissende ogenblik heeft WGW in deze wedstrijd steeds ge faald. De voorhoede van Kaagvogels was geheel ongevaarlijk. Dat de gasten desondanks de leiding konden nemen, dankten zij aan een zwak moment in de achterhoede van onze stadgenoten. Kort na het begin zagen wij Ramler tweemaal achter elkaar juist naast schieten. WGW bleef aanvallen, en de ene corner volgde op de andere. Tot tweemal toe wisten onze stadgenoten te scoren. Scheidsrechter Lutjeharms had evenwel buitenspel geconstateerd, een half uur spelen dirigeerde rechtsback van Kaagvogels de bal veï naar voren. Noordeloos kreeg het leder verkeerd op zijn schoen en toen ook r. Hendriks nog miste, was het voor de voorhoede van Kaagvogels een kleine moeite om door te lopen en te scoren. De middenvoor nam het doelpunt voor zijn rekening (0—I). Direct hierna een aanval van de thuisclub. Uit een g°e schot liet de doelman van Kaagvoge de bal glippen. Het leder rolde eorner. De volgende aanval leverde de gr'1) maker op. Ramlr gaf keurig af aa Spaans; een tikje naar Van Wees, di het doelpunt voor zijn rekening nam' (1—1). Na de rust volgden vele aanvaJlen- Voor het doel wilde het echter niet uk- ken. By Kaagvogels gelukte het de rechtsbuiten nog wel eens c WGW-achterhoede te alarmeren, bleef echter 1—1. Na da om de He» De minister van Buitenlandse ken van Indonesië, mr. Mom Roem' uit New York in Nederland aang® men. Hij is verwelkomd door mini"* van Maarseveen.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 2