JIMMY BROWN ALS BOKSER 3 AKKERTJES Komt het Marker petje in de mode? PIJNEN Voorkeur voor langzame groei Nieuw rumoer in de Boksbond DAGE Nederland inspireerde Jacques Fath DE 36-JARIGE Jacques Fath, de Pa rij se modekoning, die Zaterdag en Zondag in Victoria-hotel in Amsterdam een geheel nieuwe collectie ja ponnen kwam laten zien en daarmee voor het eerst zelf buiten zyn lands grenzen show gaf, is een goed-lachse jongeman. Kort en duidelijk geeft h(J antwoord op de vragen, die hem gesteld worden. Geen enkele brengt hem in verlegenheid. Wanneer een van de journalisten onbescheiden vraagt, of het Koninklijk Huis reeds relaties met zjjn modehuis heeft, zegt hy een tikkeltje ondeugend: „Nog niet." Zesduizend gulden voor Rode Kruis Het Radioprogramma ZWITSALETTEN s RAAD VAN EUROPA: Kleine meerderheid voor directe federaiievorming Adviezen van Sforza El Salvador brengt Tibet voor de Ver. Naties Westen verwerpt een beperkte conferentie Kamerlid Hermans morgen voor de rechtbank Mr. Fockema Andreae zal spoedig aftreden Opleiding in de V.S. van Indonesische cadetten Het zonetournooi voor West-Europa Pim, Pam en Pom als schatgravers FIAIIMOUSE De promoior Huizenaar maakie zich kwaad DHETI helpen direct xxxxxxxxx* xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xx: Bondsploeg verloor van Rotterdams elftal Honinck kampioen derde klasse klein biljart wv> x«\jVjiiMKER 1950 (Van onze speciale verslaggever). De mannequins, onder wie vooral Bettina de aandacht trok, hielden zich gedurende de vragenstellerij beschei den op de achtergrond. Ze waren uiter aard modieus gekleed en.... slechts drie van de acht waren ongehuwd. De anderen zijn getrouwd en de meecten hebben kinderen. O ja, één ding kunnen we zeggen. Jacques Fath heeft opgemerkt, dat het beslist onwaar is, dat de Hollandse vrouw één mode op achter is. Ze vra gen en dragen de laatste modellen' zegt Jacques. Behalve dan natuurlijk dat zorgen- moedertje bij ons uit de buurt. Maar ja. die is.niet zo Fath-erig. En Jacques zal haar wel over het hoofd gezien hebben. Tenslotte kan een mens in vier dagen tiids ook niet alles zien. Aan het slot van de show heeft de directeur van het Victoria hotel te Amsterdam, de heer F. A. M. Roozen. een cheqiie van f 5800 overhandigd aan de penningmeester van de afde ling Amsterdam van het Nederlandse Rode Kruis. Dit bedrag is niet het definitieve, dat ter beschikking van het Rode Kruis zal worden gesteld, doch een voorlo pige raming van de netto opbrengst der drie shows. HET bezoek van Koningin Juliana aan Parijs heeft hem geïnspireerd naar Holland te gaan. Acht dagen voordat aan dit plan uitvoering gegeven werd onder beding dat de baten van zijn be zoek ten goede zouden komen aan h^t Rode Kruis, was de heer Fath in Ame rika. Niet om show te houden, maar alleen om nieuwe ideeën op te doen, en als goed zakenman nieuwe moge lijkheden onder de ogen te zien. Hij bracht een geheel nieuwe collec tie japonnen naar Holland mee. Maar liefst 70 modellen, terwijl hij gewoon lijk niet meer dan veertig creaties laat zien. Alle waren ze zeer elegant, maar ook buitengewoon eenvoudig van lijn. Nauwelijks in Holland creëerde hij een „robe tulip", omdat hij een groot be wonderaar is van deze Hollandse tulp. Hoewel alle kleuren „en voque" zijn. domineerden zwart en wit. Jacques Fath was eerder in Londen, om de costumes te ontwerpen voor de film „De rode schoentjes". Binnenkort zal hij een show geven in Hamburg. Maar hier zal hij niet zelf bij tegen woordig zijn. Het ligt niet in zijn be doeling ook Londen zijn modellen te tonen. Door zijn bezoek aan Holland kon hij twee dagen geen show geven in Parijs. Verlies: twee millioen francs. Mevrouw Fath, huiselijk geheten Gé- neviève, woonde natuurlijk de pers conferentie bij. Ze verbaasde de be zoek (st)ers met haar hoofddeksel; een doodgewone Marker visserspet. dat naar Fath vertelde, zeer inspirerend heeft gewerkt voor de aanstaande voorjaars mode. Het is zeker niet uitgesloten, dat het Markens schipperspetje het vol gend jaar de hoofden van vele modieu ze vrouwen zal sieren en. naar de heer Fath liet doorschemeren, zeker niet als enig modetail, dat gecreëerd werd naar aanleiding van het bezoek aan Nederland. Wat de andere details zijn is voor alsnog een geheim. De mode-ontwer per was niet bereid daarover nu reeds iets te verklappen. HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 c11 uur. 6.00 In de Soete Suyker- bol, 6.15 Sport. 6.30 Met band en plaat voor u paraat. 7.15 Engelse les. 7.30 Onder de NCRV-leeslamp. 7.40 „Vandaag". 8.10 Wat maken ze? 8.25 Gram.muzeik. 8.35 Ik worstel en kom boven. 9.30 Omroeporkest. 10.15 Estrellita. 10.30 Op de orgelbank. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Wereld Schaaktour- nooi. 11.20 Promenade-concert. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 The Skymasters. 6.35 Voor burger en militair. 6.50 Regerings uitzending. 7.00 Discogram. 7.30 Inleiding tot muziekbegrip. 7.45 Regeringsuitzending'. 8.10 Radioscoop-journaal. 8.25 Een zeeman zingt zijn lied. 8.45 Kent u de Kempen? 9.05 Snapshot. 9.15 Kinderpostzegel-actie. 9.35 „Operabal 13", hoorspel. 10.30 Nederlandse componisten. 11.15 Koninklijk bezoek aan Londen. 11.30 Reportage. 11.45 Disco-varia. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten cm 7, 9, 1, 7, 8 en 11 uur. 9.10 Moeders wil is wet. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Wie komt er in mijn hokje. 10.15 Symphonie. 10.40 Schoolradio. 11.00 Onder ons. 11.30 School radio. 12.03 In Weense sfeer. 12.33 Jimmy Leach. 1.20 Het orkest zonder naam. 1.50 Het Koninklijk bezoek aan Londen. 2.25 Hon gaarse melodieën. 2.40 Zangrecital. 3.00 Hug'o Godron vijftig jaar. 3.30 Ziekenlof. 4.00 De Zonnebloem. 4.30 Zendersluiting. 6.00 „Ex tase". 6.25 Sunset Rangers. 6.48 Sport. 7.15 De grote ronde. 8.12 Feestconcert. 9.00 Toe spraak. 9.10 Kamermuziek-programma. 9.35 Klaas van Beeck jubileert. 10.45 Avondgebed. 11.15 Wereld Schaaktournooi. 11.20 Licht avondconcert. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 9, 1, 6, 8 en 11 uur. 9.10 Morgen wijding. 9.25 Balletmuziek. 9.30 Arbeidsvita minen. 10.30 Korte gesprekken. 10.35 Reg'inald Dixon. 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Frieda de Vos. 11.30 De Wekker. 12.20 Pierre Palla. 12.40 Pianorduo. 1.20 Financieel weekover zicht. 1.30 Hugo de Groot. 2.30 Radio- matinée. 3.30 Onze Amerikaanse buren. 3.45 Kinderkoor. 4.00 Het Koninklijk bezoek aan Londen. 4.30 Zendersluiting. 6.15 Tom Ericli. 6.30 Het Promenade-orkest. 7.08 „Gbriela". 7.25 Fanfare. 7.50 Voor burger en militair. 8.15 Avro's Bonte Dinsdagavondtrein. 9.15 De antwoord-man. 9.30 Het Koninklijk bezoek aan Londen. 10.00 Goede moad. 10.15 Engelse vioolmuziek. 10.45 Buitenlands overzicht. 11.15 Avondconcert. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 9.05 Gram. 10.10 Verz.progr. 11.00 Orgel. 11.30 Banjolicrs. 12.00 VI. Br.: Opera-muziek. 12.32 Orkest Beam. 1.15 Koor zangen. 1.30 Rhythm. muziek. 2.00 Fr. Br.: Werken van Liszt. 3.00 Lux.: Ménage et Mu- sique. 3.30 VI. Br.: Piano en viool. 4.00 Eng'. L.P.: Pavillion Players. 6.00 Fr. Br.: Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor dc soldaten. 7.20 Kalundborg: Amusements-orkest 8.30 Fr. Br.: Rose-Marie, operette van Friml. 11.30 Dans muziek. LIJN IV: 9.00 Fr. Br. Kookpraatje. 9.10 Symph.-orkest. 10.00 Lux.: Ménage et Musi- que (VI.). 11.00 VGO: Operamuziek. 11.30 Piano. 11.50 Gram. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Causerie. 12.40 Lichte muziek. 1.30 Eng. H.S.: Gram. 1.45 Aankomst van dc Ko ningin der Nederlanden te Dover. 2.05 Eng. L.P.: BBC Welsh Orchestra. 2.45 Voor de kinderen. 3.00 Voor de vrouw. 3.55 Eiv H.S.: Aankomst van H. M. Koinngin Juliana op het Victoria-station. 6.00 Eng'. L.P.: Ensemble Strings. 6.30 Orkest Gcraldo. 7.00 Fr. Br.: Italiaanse opera-muziek. 8.30 BBC Revue-or kest. 9.00 Takc it from liere. 9.30 BBC Opera orkest. 10.30 Béromünster: Gram. 11.30 Sam ba-orkest. 11.40 Orkest Gibbons. DE ANTI-PIJN TABLEHEN* DR. A. PLESMAN IN INDONESIË Met een speciaal KLM-toestel, een Constellation, die Nederlandse emigran ten naar Australië had gebracht, arri veerde de president-directeur van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, dr. A. Plesman, op het vliegveld-Kc- majoran. Ze hebben 442 studenten ge vraagd waarmee ze het liefst op een onbewoond eiland zouden zijn. 248 antwoorddenmet Ingrid Bergman 139 antwoordden: met Rita Hayworth 49 antwoorddenmet de ver zamelde werken van Goethe, Schiller, Homeros en God fried Bomans 5 antwoordden niet, omdat zij het een onmogelijke vraag vonden 1 antwoordde: met een be hoorlijke voorraad Bond Street sigaretten In alle ernst: De sigaret met de record omzeil Min of meer tot aller verrassing haalde een voorstel tot vorming van een federatie van de mogendheden op het vasteland dus zonder Engeland en Skandinavie Zondag in de politieke commissie van de Raad van Europa een beperkte meerderheid. Aan het begin n.i. van een discussie over het rapport van mej. Klompé over de vorming van gespecialiseerde gezagsorganen als eerste stap op de weg naar een Europese eenheid, werd er n.1. gestemd over de vraag of federatief gezinde landen hun eigen weg zouden kunnen gaan. Hoewel dit als een formaliteit werd beschouwd en verschillende afgevaardigden bij vergis sing vóór stemden werd deze vraag toch bevestigend beantwoord met II tegen 10 stemmen en vier onthoudingen. groot ongenoegen van de Europese fe deralisten, die eerst Europa sterk wil len maken. Als pleister op de geslagen wonden deelde hij mede, dat de minis ters zich overigens in principe voor de vorming van beperkte overeenkomsten in de geest van het plan-Schuman heb ben verklaard. In het debat, dat op deze uiteenzetting volgde, hebben verschil lende sprekers dan ook aangeraden, hierbij aan te knopen. Deze uitslag zal overigens geen prac- tische gevolgen hebben, daar de beslis sing niet met tweederde meerderheid is genomen. Men zal zich bij de debat ten nu verder gedragen, of er niets ge beurd is. Vandaag zal de bespreking over de voorstellen van mej. Klompé worden voortgezet. Dit, zeer tot onge noegen van de felle federalisten in het Straatsburgse college, die hedenmorgen morele steun zouden ontvangen van hun geestverwanten der Europese beweging, die voor het gebouw van de Raad een demonstratie wilden houden om hun verlangens nog eens onder de aandacht te brengen. Mej. Klompé stelde in haar rapport van de discussies voor, een beperkte federale unie te stichten: 1. voor kwes ties op het gebied van defensie; 2. voor buitenlandse politiek door vorming van een hoog commissariaat tot dit doel, gesteld onder democratische controle. Het rapport wil alle initiatieven op economisch, sociaal en cultureel terrein voortzetten en van dg nationale parle menten en desnoods door middel van volksstemmingen een uitspraak ver krijgen over het principe van deelne ming aan de voorgestelde beperkte fe deratie. Zaterdagmiddag heeft de Italiaanse minister van buitenlandse zaken, graaf Sforza, overigens degenen, die de defen sie-kwestie opnieuw tot het hoogtepunt van de zitting van de Raad willen ma ken, duidelijk gemaakt, dat het minis- terscomité hiertegen allerminst bezwaar maakt. Als zijn persoonlijke overtui ging gaf hij voorts te verstaan, dat dient te worden gestreefd naar een ver binding tussen de Raad en het Atlan tisch Pact een advies overigens, dat naar verluidt niet de instemming heeft van sommige ministers. Voorts heeft hij aangeraden, de banden met Amerika en Canada nauwer aan te halen tot El Salvador heeft de Algemene Ver gadering; met voorbijzien van de agen dacommissie" verzocht een spoeddebat te houden over „de invasie van Tibet door buitenlandse strijdkrachten". In een begeleidende resolutie wordt ver zocht de „niet geprovoceerde 'aanval" te veroordelen. Volgens diplomatieke kringen te Lon den zal het antwoord van de Westerse mogendheden op het Sowjetrussische voorstel voor besprekingen over demili- tarisatie van Duitsland „de deur open laten voor viermogendhedenbesprekin- gen over uitgebreidere kwesties". Het antwoord van het Westen zal waar schijnlijk tegen het einde van de week verzonden worden. Verwacht wordt, dat hierin de gedachte van beperkte besprekingen zoals door de Sowjets voorgesteld, verworpen zal worden. Dinsdagmiddag zullen het communis tische Tweede Kamerlid Hermans uit Vaals en enige anderen voor de Maas trichtse rechtbank terecht staan wegens het, opzettelijk bevorderen van, en/of hulpverlenen aan de desertie van de dienstplichtige soldaat Antoon Roos, die- bij het commando luchtvaarttroe pen te Nijmegen was ingedeeld en in het laatst van Augustus tijdens een ver lof was gedeserteerd en naar Belgie wilde uitwijken. Met het s.s. „Nieuw Amsterdam" van de -Holland Amerika Lijn arriveerde Zaterdag in ons land mr. W. H. Focke ma Andreaë, staatssecretaris van Oor log, die op 16 October Nederlnad ver liet voor een bezoek aan Canada en de Verenigde Staten. De staatssecretaris bevestigde de geruchten, dat hij bin nenkort een functie zal aanvaarden bij de firma R. Mees en Zonen, bankiers en assurantiemakelaars te Rotterdam. Zestig cadetten van de luchtvaart- school zijn uit Indonesië in Oakland (Californie) aangekomen. Zij zullen in Bakersfield een vliegeropleiding vol gen van zes en veertig weken die onder oppertoezicht van de Amerikaanse luchtmacht zal staan. Daarna zullen zij naar Indonesië terugkeren en de kern vormen van de Indonesische lucht strijdkrachten. Het zoneschaaktournooi voor West- Europa, waarvan de nummers 1 tot en met 5 worden geplaatst in het inter- zonetournooi voor het wereldkampioen schap schaken, zal van 20 April tot 15 Mei van het volgend jaar te Bad Pyr- mont in West-Duitsland worden gehou den. Dr. M. Euwe is van het spelen in dit zonetourtooi vrijgesteld. Nederland zal echter drie spelers kunnen aanwijzen om in dit tournooi uit te komen. Ver der zullen te Bad Pyrmontvertegen woordigd zijn West-Duitsland en Oost- Duitsland, tezamen met drie vertegen woordigers. Zuidslavie eveneens met drie representanten, verder Engeland met twee spelers en Schotland, Ierland, Belgie, Luxemburg, Frankrijk, Spanje, Portugal, Italië, Griekenland en Zwit serland, elk met één speler. UNIE VAN FRANSE BEROEPS RENNERS Het bestuur van de Franse Wieler bond heeft besloten de onlangs opge richte Unie van Beroepsrenners offici eel te erkennen. De Unie, die zich het verdedigen van de belangen der be roepsrenners ten doel stelt, heeft thans 154 leden. 46. Want de inbrekers weten niet, Pam aan. „Ja, en dat betekent dat ze dat de directeur allang bevrijd is door ons wel achterna zullen komen", zegt Pom. Nee, ze verkeren rustig in de Pim weer. „Maar hoe? Niemand weet veronderstelling, dat meneer Spaar varken, aan handen en voeten gebon- toch welke kant wij uitgaan?" Pam heeft gelijk. Pim en Pam zitten in de den, in de kelder ligt. Maar Pim en kist met zilveren guldens gevangen, Pam weten wel beter. Ze hebben de want bovenop hen staat nog een andere woorden van de bankrovers gehoord kist en er is geen kans op, dat zij kun- en kijken elkaar aan. „Hoor je dat?" nen ontsnappen. Trouwens, we moeten fluistert Pim. „Meneer Spaarvarken in elk geval meegaan met de bankro- ligt in de kelder". „Ja.... en dat moet vers", zegt Pim. „Dat is de enige ma- Fom natuurlijk gezien hebben", vult nier om te zien, waar zij heengaan!" VERDELGT MUIZEN fk nodig iedereen uit om te komen zien of Amato als een willoos slachtoffer tegen mijn man in de ring zal ver schijnen of dat hij bereid is zijn kan sen eerlijk te verdedigen. Wat de beursbieding op Ritter betreft, geloof ik dat Huizenaar het slachtoffer is ge worden van de zakenpolitiek van de Franse manager Cojpin enerzijds en een betreurenswaardig misverstand ander zijds. Het is namelijk zo dat ik, noch mijn man, ooit een beursbieding ip Ritter hebben gedaan. Een diepgaand onderzoek in te stellen door de Ne derlandse en Franse Boksbond lijkt mij zeer gewenst daar ik geenszins genoe gen wens te nemen met de onterende toespelingen die Huizenaar heeft ge lanceerd". Dat was ronde taal van me vrouw Van Dam en nu wachten wij maar weer af of de genoemde boks- bonden dit inderdaad onverkwikkelij ke zaakje gaan onderzoeken en wat het resultaat daarvan zal zijn. De laatste tijd is er nogal wat te doen in de Nederlandse Boks Bond. Nu zijn er weer moeilijkheden gerezen tussen Luc van Dam en Jan de Bruin, moei lijkheden waarover de promotors van beide pugilisten gisteren hun mening kenbaar maakten. Maanden geleden heeft de promotor van Jan de Bruin een overeenkomst aangegaan met de manager van Rit ter. De Fransman verklaarde zich ac- coord met een bedrag van 250.000 Fran se francs maar door verschillende om standigheden is dit bedrag tot 700.000 francs gegroeid. Nu beweert Huizenaar dat Luc van Dam een aanbod zou heb ben gedaan om tegen Ritter te boksen en daarvoor een bedrag van 700.000 francs wenste neer te lellen. De mana ger van Ritter seinde naar Huizenaar dat de wedstrijd Jan de BruinRitter alleen zou kunnen doorgaan als men een zelfde som wilde betalen als Van Dam had aangeboden. Huizenaar stem de toe omdat hij de wedstrijd tot elke prijs wilde laten doorgaan. Bovendien wees de heer Huizenaar op enkele mis standen in de bokssport. die ook in Ne derland hun intrede dreigen te doen Als voorbeeld noemde hij Wildcat Amato die zich voor enkele duizenden guldens tegen Delannoit liet uitellen. Dergelijke boksers zou Huizenaar graag uit de Nederlandse ring geweerd zien. Slagvaardig. De slagvaardige mevrouw Van Dam, Lues zaakwaarneemster, heeft op deze beschuldigingen direct gereageerd. „Toen ik namens promotor Wetemans Amato contracteerde als tegenstander van Harry Bos is daarbij geen enkele clausule omtrent winst of verlies opge maakt. In Nederland heeft Amato ge bokst voor wat hij waard is en zijn uitstekende prestatie tegen Bos recht vaardigde alleszins ons besluit Amato te engageren als tegenstander voor mijn man. Dat Amato in Brussel tegen Delannoit ver beneden zijn normale kunnen heeft gebokst, is ook mijn me ning, maar om te beweren dat hij zich daarvoor heeft laten betalen, heeft men bewijzen nodig die echter ten ene ma le ontbreken. Met zijn beweringen tracht Huizenaar slechts de wedstrijd van mijn man tegen Amato bewust in een kwaad daglicht te stellen, maar Zodra U zich hangerig en koortsig gaat voelen, neem dan direct 'n 'AKKERTJE en voor U naar bed gaat nóg een, U voorkomt daarmee dit de griep doorzet. AKKERTJES zijn ware griepbestrij* ders: zij bevorderen het transpireren en verdrijven koorts en pijn. Weiger namaak. 2. Jimmy moest het goed vinden, dat allerlei nieuwsgierige mensen uren lang naar hem stonden te kijken, ter wijl ze hun kinderen aanspoorden apennootjes en kaakjes naar die lieve ouwe aap te werpen. Bij voorkeur ging Jimmy met zijn rug naar de menigte zitten dutten. „Lieve ouwe aap", grom de hij dan. „Ik wou, dat ik ze nog eens kon laten zien, hoe lief en hoe oud ik wel ben". En dan dacht-ie met wee moed aan de tijd, dat hij zijn sport- triomfen vierde.... XXXXXXXXXX DOOR LOULA G. ERDMAN X X X X X X 49) Beulah nam nu de borden weg, die op tafel waren blijven staan na het middernachtmaal, dat zij had klaar gemaakt voor de mannen, die de vo rige nacht hadden gewaakt bij het stoffelijk overschot. Omdat Ez Dowlin een van deze groep was, had zij aan alles speciale zorg besteed. Ez was zo'n kletser, dat, wanneer zij in enig detail tekort schoot, als sandwiches droog waren of de cake ongaar, of de pickles een graadje minder zuur dan volgens de maatstaf vastgesteld door grootmoeder Kenzie, hij rond zou gaan om te vertellen aan alle Kenzies, wat er niet in orde was. Zij had er voor gezorgd precies klokslag twaalf op te staan om zelf koffie te zetten en toe te zien dat er echte room voor was. En, bij al deze zorg, moest zij er op letten, dat er niets werd verspild of dat het maal te overvloedig was. Zij wist, dat Allison haar zou hebben becritiseerd omdat zij alles zo slaafs naar de smaak en opvatting van Ez Dowlin had klaargemaakt. Maar Alli son was nog niet tot het begrip geko men, dat zich schikken wijs was en dikwijls gemakkelijker dan verwachte tegenstand tegemoet te treden. Voor Beulah was het dwaze en jeugdige zwakheid om te weigeren zich te schik ken naar bestaande opvattingen, die juist en waar waren. Dit herinnerde haar altijd aan kinderen, die probeer den zo dicht mogelijk bij een vuur te komen zonder zich te branden. Voor haar scheen het slechts kinderlijke bra- vour om met opzet dingen te doen, waarvan je wist dat zij critiek zouden uitlokken, voorals als het iets was, dat er niets toe deed. Wanneer het 'n zaak van moreel belang was, dan zou zij na tuurlijk haar opvatting tot het laatst verdedigen. Maar lang geleden had haar moeder haar geleerd, dat het vaak kleinighe den zijn waarover de mensen dwaas strijden, waarbij zij hun vrienden ver liezen, de rust van hun geest verstoren, met geen ander vooruitzicht dan te vol harden in de verdediging van de stel ling die zij hadden ingenomen. Het was veel beter, legde moeder uit, om genadig toe te geven en er aan te den ken, dat een verschil van mening in een onbelangrijke aangelegenheid nooit het vechten waard was. Zij beweerde, dat door zo te handelen, iemand alles verkreeg wat waard was om te bezit ten, rust, liefde en innerlijke kracht. „Geef toe bij kleine onbelangrijke dingen", placht haar moeder steeds te zeggen. „Dan zal men je aanzien voor iemand met oordeel en als het ogenblik komt, waarop je standvastig moet zijn, dan zullen de mensen geneigd zijn je houding te respecteren". Beulah wenste dat zij op het ogenblik iemand had om de telefoon te beant woorden. Hij bleef maar bellen, bellen, bracht boodschappen zowel van ver als van nabij. Mijnheer Kuntz, de agent van het postkantoor hield conie van alle telegrammen, maar hij telefoneer de ze altijd eerst, zodat, als er een moest worden beantwoord, dit dadelijk kon gebeuren. Het- laatste was van Allison met de boodschap, dat zij vanmorgen Californie per vliegtuig had verlaten. Dat betekende, dat zij vanmiddag in Kansas City zou zijn. Zij had al die tijd gevoeld, dat Alli son zou komen, ofschoon Ez Dowlin met een zuur gezicht had voorspeld, dat zij niet zou komen. „Zij zal de reis niet maken", zei hij. „Zij is te voornaam en belangrijk om op dit ogenblik thuis te komen. Jullie zullen het zien er zal een bezwaar als een berg zijn, en een boodschap om te zeggen dat zij zich niet van haar werk kan losmaken". (Wordt vervolgd) Een Nederlandse Bondsploeg heeft Zaterdag een smadelijke nederlaag ge leden in de wedstrijd tegen het Rot terdams eftal om de Onafhankelijk heidsbeker. Niet een van de spelers van de Bondsploeg kwam boven de middelmaat uit. Wonderlijk was dat de midvoor van het Rotterdams elftal, Den Boer, met het profcontract voor de Franse club F. C. Nacy in zijn zak nog aan deee wedstrijd deelnam. Bij de wedstrijden om het kampioen schap van Nederland derde klasse klein biljart, heeft Cor Honinch uit Winkel weer eens te meer bewezen welk een lastig tegenstander hij op het „groene laken" is. Met twaalf matchpunten uit zeven wedstrijden werd hij met een algemeen gemiddelde van 8.39 Neder lands kampioen in deze klasse. De eindstand luidt: 1 C. Honinch, Winkel 12 2. R. Waalboer, R'dam 8 3. A. Niessen, Amsterdam 8 4. W. G. Dalderup, A'dam 8 5. W. v. Dongen, Eindhoven 6 6. C. Swolfs, Amsterdam 6 7. M. Heyneman, R'dam 6 8. H. van der Horst, Epe 2 De Rotterdammer Heyneman behaal de een algemeen gemiddelde van 7,10 zodat hij meer dan 10 pet. gebleven is beneden de minimum-grens (8) welke voor deze klasse geldt. Hij degradeert dus. 77 8,39 122 9,42 70 8,79 62 8,27 75 68 58 68 8,78 7,82 7,10 8,21 VOORLOPIG NEDERLANDS ELFTAL TEGEN HAELSINGBORG Als oefenwedstrijd voor de wedstrijd tegen Frankrijk op 10 December te Parijs speelt het voorlopig Nederlands elftal Woensdag 29 November te Rot terdam tegen Haelsingborg. Haelsingborg is een sterke Zweedse eersteklasser, die het vorig seizoen als no. 2 achter Malmö op de ranglijst ein- digde. Ook thans staat Haelsingborg op de tweede plaats. SLIJKHUIS VOERDE TREKVOGELS NAAR DE OVERWINNING Zaterdag werd door de Goudse Ath* letiek Commissie de jaarlijkse herfst- loop georganiseerd, waaraan door 180 athlejen werd deelgenomen. De wed strijd^ werd gewonnen door trekvogels- Slijkhuis arriveerde in de ie klasse met groot verschil voor Knop van DOS-

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 4