Uitstekende eerste helft bracht Helder de overwinning Onfortuinlijk H.R .C. verloor met grote cijfers in Volendam „Avondzon" niet in het Polderhuis I HELLfl - Bleekwaterj De Meer werd mei 2-1 bedwongen Rust gaf 2-0 voorsprong Watervogels verloor met de oneven goal Roodjakken namen door P. de Vries de leiding Wijdbroeken scoorden zes doelpunten VRIJ-AGENTSCHAP DA6MAIMgiCIAfil§ DE BESTE RECLAME! HELDERSCHE COURANT mim {leider heeft zijn thuiswedstrijd te eren De Meer met o i deze ontmoeting verschilde het spel van onze stadgenoten in dfSTi he,«- -rste drie kwartiï w^ Heldcr Heyster en op de rechtsbuitenplaats meer zo doortastend op als in de eerste helft. Het wilde niet meer vlotten. Voor - al in het middenveld lukte het niet best. De Meer wist toen goede aanval len op te bouwen. Na vijftien minuten kreeg de middenvoor van De Meer een prachtige kans. Maar, alleen voor Boe kei staande, sehoot hij hoog over. De aanvallen van Helder werden niet meer zo keurig afgewerkt. Spil Vroling ver liet na een botsing met Heyster het veld. Toen Boekei even later niet af doende kon wegwerken, was het Bal "-"e °P het nippertje redding bracht. Tien minuten voor het einde ontstond een scrimmage voor het Helder-doel. De bal kwam niet weg. De Amster damse linksbuiten zag kans om in te schieten. Boekei dook over de bal heen, 2h Helder begreep toen, dat er an ders moest worden aangepakt. Zij na men weer het initiatief en behielden de zege. In eerste helft opgesteld. Als middenvwr o^'erdT 'ÜeUWe krachten weerde Veenendaal zich. Heyster heeft zich een goed aanvals leider getoond. Hij was zeer agressief en verdeelde het spel op goede wijze. Veenendaal zal zich nog wat moeten aanpassen, maar ook hij heeft verdien stelijk werk verricht. Het veld was zeer moeilijk te bespelen. Helder kon zich in de eerste helft beter aanpassen dan in de tweede, toen vermoeidheid de spelers parten ging spelen. Het plaatsen liet nog wel eens te wensen over, en zo kon het gebeuren dat in deze tweede helft De Meer het Helder-offensief ging drukken, om zelf het initiatief te ne men. Toen de Amsterdammers tien mi nuten voor het einde een tegenpunt scoorden, leek het voor onze stadgeno ten even benauwd te worden. Maar die riepen hun gasten weer een halt toe en gingen het veld weer beheersen. Voor het doel van de Amsterdammers ont stonden toen vele hachelijke situaties. Het werd echter voor doorboring be hoed. Scheidsrechter v. d. Tooren leid de deze sportief gespeelde wedstrijd op rustige wijze. Heyster bracht de bal voor Helder aan het rollen. De eerste aanval werd meteen een goede aanval, die met een schot van de middenvoor (dat net naast ging) werd besloten. Even later schoot hij opnieuw naast. Het zag er goed uit voor de witjakken. Na vijf minuten kreeg Krab zijn eerste corner te nemen. Scherp kwam de bal voor het doel, maar keeper Schep bracht stompend redding. Spil Vroling zette onmiddellijk zijn middenvoor aan het werk. Deze schoot keihard in. Maar Boekei was op zijn plaats en met een prachtige duik- sprong wist hij zijn doel voor een door boring te behoeden. Schep moest han delend optreden bij een schot van Vee nendaal en een voorzet van Krab. Toen de Amsterdammers ierug kwamen, wist Van der Neutt de bal niet weg te krij gen. De kans die linksbuiten Van Hel- vert hierdoor kreeg, werd hem door Himpers weer ontnomen. Meteen ging de bal naar voren, naar Van der ]Meu- len die afgaf aan Krab. Deze passeerde handig de rechtsback en gaf vervolgens een boogballetje. Veenendaal schoot hoog in, maar Schep redde op fraaie wijze. Na zestien minuten gaf Heyster goed af aan Van dér Meulën, cüe even. met de bal doorliep en daarna hard ih schoot, onzes inziens in buitenspelposi tie. Maar de scheidsrechter wees naar het midden, 1—0. Enkele ogenblikken later belette de linksback van De Meer Mos het scoren. Aan de andere kant maakte Beekhoven een corner onschadelijk. De bal kwam bij Puhl terecht, die doorgaf aan Heys ter. Deze schóót in moeilijke positie naast. Na dertig minuten weer een voorzet, nu van Mos. Heyster kopte achterwaarts in, 20. Na de aftrap stormde De Meer on middellijk weer op de Helder-veste af. Bal onderschepte deze aanval, speelde naar de vrijstaande Beekhoven, en zon der dat een Amsterdammer de bal aan raakte, ging het leder via Veenendaal naar Van der Meulen die scherp voor zette. De bal werd door Heyster op waarlijk meesterlijke wijze gekopt; ech ter net over de lat. Voor de rust no teerden wij nog goed werk van BecK- hoven, Krab en Veenendaal. Wie had gedacht dat Helder een ruime zege tegemoet ging, kwam be drogen uit. Hoewel de witjakken na de hervatting weer op de Amsterdamse veste afgingen, traden zij toch niet Watervogels heeft het ook gisteren met tot een overwinning kunnen brengen. De Torren leden op eigen veld tegen Texel een 1—0 nederlaag. Wij voegen hieraan onmiddellijk toe dat het Watervogels niet heeft mee gezeten in deze eerder spanende dan fraaie wedstrijd. Was Texel in de eerste helft wel de beste ploeg in de tweede helft was het initiatif in handen van Watervogels. Wat meer schotvaardigheid zou zeker een andere uitslag tot gevolg hebben gehad. Uit deze uitslag blijkt overi gens wel dat de verdeigers de aanval lers vrijwel voortdurend de baas waren. Het gladde veld eiste zeer veel van de spelers. Men zag dan ook herhaaldelijk valpartijen en botsingen zonder dat er van te fors spel sprake was. Het eer ste kwartier bracht een vrijwel gelijk- opgaande strijd. Het ene moment was het doel van de gasten in gevaar het volgende zaten de Texelaars voor het heiligdom van Dirks. Eén en ander punten in deze ontmoeting zeer duur deed spoedig vermoeden dat de doel- zouden zijn. Hetgeen dus uitkwam. Enkele minuten vóór de rust toen Texel onbetwist het beste van het spel had werd een doelworsteling de Nieuwediepers noodlottig. In 'n kluwen van spelers werd de bal heen en weer geschoten ingeschoten en weggescho ten. Het leder belandde ten slotte toch achter Dirks in de touwen. In de twee de helft werd bijna voortdurend strijd geleverd tussen de voorhoede van Wa tervogels en de verddiging van Texel. Het zit H.K.C. in deze competitie niet mee. Wedstrijden die met een beetje geluk in een overwinning hadden kunnen eindigen, werden verloren. Gedurende de eerste veertig minuten van de wedstrijd tegen Volendam was H.R.C. ook beslist sterker dan de tegenstanders. Toch bleef het maar ljij één doelpunt, dat door P. de Vries werd gescoord. Voordien had dezelfde speler tegen de paal geschoten. Het zag er dan ook in het geheel niet naar uit, dat de rood-jakken een grote nederlaag te incasseren zouden krijgen. Maar ook gisteren keerde Vrouwe Fortuna zich wreed van de roodjakken af. Bij een duel op het middenveld kwam P. de Vries zo ongelukkig met de schoen van rechtshalf Smit in aan raking, dat hij van verder meespelen moest afzien. De Vries werd door Kos ter vervangen. Het ongeval betekende evenwel het keerpunt in deze wed strijd. HRC, dat de kluts kwijt was, werd geheel overspeeld. De moeizaam verworven 10 voorsprong werd nog vopr, de rust in een 2rrl achterstand veranderd. De eerste aanvallen waren voor Vo lendam, maar door kort spel gingen vele kansen verloren. Toch moest Lingbeek nog verscheidene keren han delend optreden. Zo stopte hij eerst een kopbal van Sier op eminente wijze Even later maakte hij een prachtig schot van Koning onschadelijk. Ook HRC ondernam goede aanvallen en de gastheren hadden in deze periode niet over geluk te klagen; want eerst schoot Looy, alléén voor de keeper, te zacht in (waardoor het schot tot cor ner kon worden verwerkt) en even later knalde P. de Vries dan buiten het bereik van doelman Keijzer tegen de paal. Hiervoor waren schoten van De Werker en Knijff juist langs de verkeerde kant van de staander ge vlogen. Er zat echter een doelpunt in de lucht, dat dan ook na een half uur spelen uit een voorzet Van Looy door P. de Vries werd gemaakt. Even later verliet deze speler het veld. Volendam voelde toen, dat de tegen - stand van de Nieuwedieperg verzwak te. De wijdbroeken gooiden er een schepje bovenop. Dit werd m,et twee doelpunten van linksbinnen Smit be loond. Vooral het tweede doelpunt was van prima gehalte. Koning, die De Jong weer eens te vlug af was, gaf vanaf de lijn een trekbal aan zijn linksbinnen en deze kogelde onhoud baar in (21). Na de rust was het een spel van kat en muis. Steeds kwamen de Vo- lendammers terug, maar steeds stond spil Lemke een doelpunt in de weg, totdat na twaalf minuten Koning langs De Jong glipte en met een vinnig schot Lingbeek geen schijn van een kans gaf. Het was goed ge zien van aanvoerder Bot, dat hij hierna met De Jong van plaats ruilde. Even leek het er op, dat H.R.C. de achterstand nóg zou inlopen. Volen dam werd geheel in de verdediging ge drukt. Jammer, dat Rijkers in déze periode naast schoot. Hoewel Bakker en De Werker nu meer aandacht aan hun voorhoede schonken, wilde het niet lukken. Een terugspeelbal van Lemke belandde bij middenvoor Sier, die met een beheerst schot van dit meevallertje profiteerde (41). Bijna had rechtsbuiten Buys reeds in de Volgende minuut de stand op 51 ge bracht. De bal passeerde wel doelman Lingbeek, maar Bakker had zich goed opgesteld en kon het leder weer het veld in koppen. Een onverwacht schot van Klepper werd door Lingbeek ver keerd beoordeeld, en het was toch 5—1. H.R.C. begon veranderingen in zijn ploeg aan te brengen, echter zonder resultaat. Enkele minuten voor het einde kende de scheidsrechter Volen dam wegens hands een strafschop toe. Deze penalty, door keeper Kijzer ge nomen, een hard schot, werd door zijn collega Lingbeek gestopt. Daar Bot te vroeg was toegelopen, moest de straf schop worden overgenomen. En dit maal werd het een doelpunt (6—1). Hiermede kwam ook het einde. Besiuur van Anna Paulownapolder besluit Het bestuur van de Anna Paulowna polder kwam in vergadering bijeen. Af wezig waren: de heemraad Jac. Lin- denbergh en de hoofdingelanden J. de Goede en D. Lubbert. Een der mededelingen behelsde het Kon. Besluit, waarbij de heer Jac. Lindenbergh als Heemraad werd her benoemd en nadat op advies van de heren Rezelman en Schilderman, dut de geloofsbrieven onderzochten, de herkozen hoofdingelanden K. J. Kaan en W. Komen wederom waren toegela ten, werden zonder discussie de voor stellen tot het toekenen van een gra tificatie en een weddeverhoging aan het Polderpersoneel in overeenstem ming met de daarvoor geldende rege lingen voor het Rijkspersoneel, aange nomen. Zo ook het voorstel om aan 't niet verplicht verzekerde personeel (het vaste personeel dus) een tege moetkoming te verlenen in de kosten van een vrijwillige verzekering tot de helft van de kosten en max. f 100. Het aangenomen voorstel tot wijzi ging van de alg. voorwaarden voor ver achting van bouw- en weiland en van grasgewas heeft tot gevolg, dat het Tiet, dat eerst niet vóór 15 Juni mocht Worden gesneden, voortaan juist wel vóór 15 Juni gesneden moet zijn en dat het riet in Molenvaart en Midden- vliet tweemaal per jaar gesneden moet worden. Goedgevonden werd, dat een terrein aan de Smidsweg (Benedenbuurt) aan de Woningbouwvereniging en een an der (in erfpacht uitgegeven aan J. Muntjewerf) aan de gemeente wordt verkocht a f 0.40 per m2. De heer Taillie zal voortaan geen algemeen waterbouwkundig opzichter meer zijn, doch technisch hoofdambte naar, hoofd van de technische dienst van de Anna Paulownapolder. Daar mee is de titulatuur voor zijn functie in overeenstemming gebracht met de in het land geldende. Het instellen van de functie van metselaar-polderarbeider was ook maar een formaliteit, want de heer Sweris is dit onofficieel al jaren. De beloning, zonder de tijdelijke verhogingen, zal f 44.11 per week zijn. De rekenig 1949 werd, nadat de heer J. Rezelman namens de controle-com missie verslag had uitgebracht, goed gekeurd. Ook de begroting voor 1951 werd, zoals deze was ingediend, aan vaard. Inbegrepen een kasgeldlening van f 200.000 (waarvoor machtiging werd verleend) en esn geldlening van f 102.733.75 voor verbetering van we gen enz. sloot de begroting met een post van' f 107.04.15, voor onvoorziene uitgaven op f 568.204.65. Behalve reeds genoemde posten zijn o.m. bij de inkomsten geraamd: f 14449 70 als batig slot van de vorige rekening, f 10585.17 huur van land, dij ken, wegen enz., f 1100. huur voor vis- acten. f 189924 polderlasten (f f 42 per bunder) Bij de uitgaven o.a. nog f 66763.07 voor kosten aan wegen, die niet voor komen op een plan, f 15000 voor elec- trische bemaling en f 23133.75 als na delig saldo van de buitengewone dienst terwijl de kosten van verbeteringen aan wegen, enz. aangebracht in 48 eti '49 nog gedeeltelijk op deze rekening voorkomen met bedragen van f 33.600 en f 82.000. Het dagelijks bestuur kreeg mach tiging de in de begroting genoemde werken in eigen beheer uit te voeren. Bij de behandeling van de begroting sneed de heer G. H. Geerligs de kwes tie: Huize Avondzon in of op de plaats van het Polderhuis aan. Een voorstel om het tehuis achter de Ned. Herv. kerk te plaatsen komt er z.i. in de ge meenteraad nooit door. Dat er, in ver band met het uitbreidingsplan, geen Andere plaats voor zou zijn, was on juist. De voorziter, dijkgraaf mr. Mijn- lieff, antwoordde dat het dagelijks be stuur, tenzij bijzondere omstandig heden hierin verandering zouden brengen, van mening is en blijft, dat het tehuis voor ouden van dagen daar niet moet komen. Hij bestreed, zich te hebben uitgela ten zoals de heer Geerligs meende, in verband met het uitbreidingsplan. Als men zich houdt aan dit plan, mag het huis gezet worden waar men wil, maar b.v. niet op een in dit verband ook genoemd terrein in de Spoorbuurt of in de Molenkolk. De heer J. J. Jongejans vond het met de heer Geerligs, de mooiste plaats, waarop de voorzitter opmerkte, dat men het daarover wel meer heeft, maar dat het Polderbestuur ongeschikt is voor het beoogde doel en door de ver bouwing en uitbreiding dit mooie plek je juist te loor zou gaan. De heren K. J. Kaan en V. Kaan wezen op de his torische waarde van het Polderhuis en de onmogelijkheid om zonder grote kosten er een geschikt tehuis van te maken, terwijl de heer Van Balen Blanken zei niet te kunnen begrij pen. dat een lid van het polderbestuur voorstelt afstand te doen van dit mooie Polderbezit, iets zoals men in verre omgeving niet vindt, dat 100 jaar oud is, maar hij hoopte, nog eeuwen zal blijven bestaan. Gelet op de stemminr bij de leden drong de heer Geerligs niet langer aen Bekende LEVENS- en VOLKSVERZEKERING MAATSCHAPPIJ heeft beschikbaar een goed lonend in DEN HELDER en omgeving. Sollicitanten niet ouder dan ongeveer 35 A 40 jaar, woon achtig in DEN HELDER en in staat tevens een waarborgsom te storten, worden uitgenodigd uitvoerige sollicitatiebrieven in te zenden onder no. HA 792, Bur. Ver. Noordholl. Dagbl., Voor- dam 9, Alkmaar. De meeste grote bedrijven hebben htm opkomst te danken aan de juiste wijze waarop zij hun reclame ge voerd hebben. In bijna alle gevallen is dit dagblad-reclame geweest. Schakelt voor Uw bedrijf of artikel deze courant in en U bereikt koop krachtige lezers! Beteid_®^isch eD ttva* heette** o4»a> t»sU01 ariA»»1 ZO cent *°eV*>tSiP ■W V«*

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5