Onze wekelijkse kinderkrant Rechtbank ging dumpwagen zien Nieuws uit Wierïngen Zij pe b°>pehj,& en Knaïïetaa^tfe Een slecht voorteken: de IJsclub maakt plannen Bosvolk en Vrije Vogels werden geïnstalleerd Machinist raakte bekneld tussen staaldraad Nieuwe brug over de Tiber gereed Allemaal instappen Met een politiespeurder op het pad der misdaad e wijze Breezand Christ V.V. Breezander Boys Reclame of evangelisatie? WOENSDAG 22 NOVEMBER 1950 In café Omis te de Haaks werd de jaarvergadering van de Westerlander IJsclub gehouden, onder voorzitter schap van de heer Portegijs. Een ver zoek van het NVBHS om een subsidie werd goed gekeurd. Aan deze vereni ging zal f 25 worden verstrekt. Bij mon de van de heer R. Kooy werd verslag uitgebracht van de kascontrölje. Een batig saldo van f 300 was dit jaar De- reikt, waarin de contributiegelden nog niet zijn verdisconteerd. De aftredende bestuursleden, de heren P. Ottens (se cretaris), G. Omis (lid) en T. de Vries (secretaris) werden met alge mene stemmen herkozen. De verpachting is ook dit jaar weer bij inschrijving geschied. De fietsenstal ling op het terrein zal in eigen hand worden gehouden. De heer G. Omis zal een consumptietent en de heer Glim een schaatsenreparatie-inrichting plaatsen. Getracht zal worden dit jaar wedstrij den in samenwerking met de NVBHS te organiseren. Ook zullen eigen wed strijden worden gehouden. Voor de meisjes van Bosvolk en Vrije Vogels, beide een onderdeel vormend van het jeugdwerk der Ned. herv. kerk is het een belangrijke dag geweest. Met hen waren vele ouderen samen gekomen in Hotel de Haan, alwaar de installatie plaats vond. Ds. Adr. Schou ten hield hierbij een toepasselijke toe spraak, waarin hij o.m. wees op de weg welke deze jonge meisjes kozen. Alle geïnstalleerden ontvingen vervol gens het insigne. Voor de pauze werd het programma door de leden van het bosvolk gevuld. Met aardige schetsjes, voordrachten en toneelstukjes wisten zij het publiek te amuseren. In de pauze werd een ver loting gehouden waarvan de baten ten goede zullen komen aan beide clubjes. Het programma na de pauze werd op een zelfde wijze gevuld. Bijzonder aardig was het Wieringer schetsje, het welk door drie leden werd opgevoerd. Dit in Wieringer dialect gebrachte voordrachtje was niet van de nodige humor ontbloot. Toen ds. Schouten op de toepasselijke wijze de avond sloot, waren zeer zeker allen voldaan over deze door de jon geren verzorgde avond. Op het Merwedekanaal onder Nigte- vecht liep Dinsdagmiddag een sleep zandschuiten door de harde wind op de wal in. De 63-jarige Amsterdamse ma chinist J. W. van Prooyen, die hielp met het afhouden van de sleep, raakte tussen een staaldraad, die hij om zijn middel had geslagen, bekneld. Met een Roode Kruis-auto uit Weesp werd het slachtoffer naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Met het K.L.M.-Hjntoestel naar Kopenhagen is Dinsdagmiddag de mi nister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt, vertrokken voor een gewo ne routinebespreking met de Deense regering. De Italiaanse regering zal een wets ontwerp indienen ter bestrijding van/ het herlevende fascisme. Communisten en linkse socialisten hebben aangekon digd, dat zij zioh tegen het ontwerp zullen verzetten. zetsel en al naar binnen. Naar alle kanten stoven de letters heen. Radeloos graai de Jan alles bij elkaar, bond er snel het touwtje weer om, legde het zetsel op tafel en rende weer weg. Natuur lijk zaten de letters niet meer op de goede volgorde en toen 's avonds de krant uitkwam stond dit er in: sella tgnalrev n'z djit koo la si re deops sflez nee diehginielk „taw ej teod, t'eod deog" Wie weet de oplossing Peper m zijn neus en ogen, Peper in zijn fceei en oor. Mwzen, kuchen, hoeeten, proeeten, Beier gmg er snei non door. Sn 1 kleine grijze muisje. Had natuurlijk pret voor tien Sdvoddebuikte van het lachen Aangezien de Ponte Milvio, een brug over de Tiber in Rome, het steeds zwaarder wordende verkeer niet meer kon verwerken, is men reeds in 1939 begonnen aan de bouw van de „Flaminio"-brug. Deze nadert thans, nadat het werk tijdens de oorlogsjaren geheel stil heeft gelegen, haar vol tooiing. De nieuwe brug, die 352 meter lang en 40 meter breed is, telt 7 overspanningen; de middelste is 50 meter lang, de andere ieder 25 meter. zo'n boemeltreintje minder leuke dingen ondervond. Luister, dat verhaal zullen we jullie eens vertellen. Gerard was een jongen van twaalf jaar en woonde in een klein plaatsje. Op zekere dag kwam er een brief van Tante Ada waarin ze Gerard uitno digde om een week bij haar te komen logeren. Nu, dat was wel wat voor Gerard. Snel deed hij zijn tanden borstel, zijn kam en zijn pya- ma in een koffertje, trok zijn Zondagse pak aan en ging met Moeder naar het station. Het boemeltreintje stond al hijgend en puffend te wach ten en Gerard stapte in een geheel lege coupé. „Denk er om, jongen" sprak zijn moe der. „Bjj de laatste halte moet je er uit en hier is nog wat voor onderweg als je dorst krijgt!" en met deze woorden kreeg Gerard een grote fles chocolade-melk in zijn handen geduwd. Toen deed de conducteur alle deu ren dicht, blies op zijn fluit je en langzaam trok het treintje weg. Een hele tijd zwaaide Gerard zijn moeder nog na en vervolgens ging hij zitten kijken naar al de bo men, koeien en boerderijen welke hij passeerde. De jongen zat zeker al 20 minu ten in de trein toen hij zich plots de fles chocolade-melk herinnerde. „Da's waar ook!" dacht hij. „Daar heb ik best zin in en onmiddellijk trok 1* de kurk van fie« /L gebonden, letters op eh stom melde er mee naar boven. „Nou, da's zwaar!" zuchtte Jan terwijl hij probeerde met zijn elleboog de deur van de drukkerij open te krijgen, en toenschoot plots de deur open en tuimelde Jan met Peterr was heel erg onrustig, Want er zat een muis in huis, Loerde rond, Uep op zijn tenen, Heel voorzichtig, geen gedruis. zette de tuit aan zijn mond. Op dat zelfde moment stopte de trein echter met een ruk. De fles schoot uit Gerards mond en een hele scheut eho- oolade-melk viel op zijn Zon dagse broek. Radeloos schoot hij overeind. Wat moest hii doen? Hij kon zé toch niet bij tante Ada gaan logeren!! De trein begon alweer te rij den en de jongen bedaeht zich niet lang. Hij was hele maal alleen en snel trok hij zijn broek uit, schoof het raampje open en liet het kle dingstuk naar buiten wappe ren om te drogen. Maar toen gebeurde het. Plotseling «toe- gen de pijpen om een sein paal langs de spoorweg en met een ruk schoot de broek uit Gerards handen. De jon gen gaf een schreeuw maar er was niets meer aan te doen. Daar stond Gerard, zonder broek. Weinige ogenblikken later stopte de trein bij de laatste halte en toen tante Ada Ge rard uit de trein zag stappen moest ze zó verschrikkelijk lachen dat de tranen haar over de wangen rolden. Ge lukkig maar dat «en apoor- wegman de volgende dag Ge rards broek weer terug kwetn brengen. Kwistig strooide Miep de muis, De Inhoud voor haar hol in t rond. Hele bergen sterke peper Lagen spoedig op de grond. Texelaar vervoerde zijn zoons op ongebruikelijk Gevaarvolle onderneming De Helderse kantonrechter had de Texelaar Cornelis K. veroordeeld om dat deze eilandbewoner zijn twee zoon tjes op de spatborden van een afge dankte legerwagen had vervoerd. K. was het met die veroordeling niet eens geweest en had hoger beroep aange tekend, zodat gisteren de zaak door de Meervoudige Kamer te Alkmaar werd behandeld. De president, mr. J. Krabbe, merkte op dat het niet de gebruikelijke manier was om stamhouders op spat borden van afgedankte legerwagens te vervoeren. De vader gaf dat gaarne toe, maar volgens zijn mening was de „dump"wagen daar toevallig wel erg geschikt voor. Een van de raadsheren vroeg of hij de wagen mee had geno men .waarop een bevestigend antwoord klonk. De zitting werd geschorst en onder leiding van de president togen de raadsheren en officier van Justitie nasar buiten om de wagens in ogen schouw te nemen. Het was misschien beter geweest als K. de wagen maar rustig op Texel had gelaten. De officier zeide namelijk in zijn requisitoir dat hij aanvankelijk, na de uiteenzetting van verdachte, de in druk had gekregen dat het vrij on gevaarlijk was geweest om kinderen op de spatborden te vervoeren. Na de bezichtiging van de wagen was de of ficier echter tot een geheel andere conclusie gekomen en noemde het een hoogstgevaarlijke onderneming. Mr. Holsteyn kon niet begrijpen dat «en vader zijn zoons aan een dergelijk gevaar had durven blootstellen. Bo vendien had verdachte naar de mening ▼an de officier het verkeer op schande lijke wijze in gevaar gebracht, daar zijn uitzicht belemmerd moest zijn ge weest. De eis was f 25 subsidiair 10 dagen hechtenis. „Ziet u het gevaar niet in van die onderneming" informeerde mr. Krabbe. „Och, wat zal ik zeggen, de een ziet het zo en de ander zo. Ik ben motor renner geweest en op de kermis in Alkmaar heb ik weieens in de stijlwand gereden" vertelde K. „Neemt u uw zoon tegenwoordig nog wel eeris op een dergelijke manier met de wagen mee". „Neen, Edelacht bare, daar is het nu te koud voor". Na dit laconieke antwoord klonk een ha merslag en verzocht de president de deurwaarder de volgende zaak uit te roepen. Dr. van LeddenHulsebosch sprak voor de R.K. Ontwikkelingsclub over het onderwerp „Wetenschappelijke speurkunst" in de zaal van „Casino" te Den Burg. De vereniging mocht zich verheugen over een totaal uitverkochte zaal. Aan de hand van lichtbeelden vertelde de oud-politieman over zijn ervaringen op genoemd gebied. Enkele gevallen werden tot in de finesses be handeld, doch over het algemeen be perkte spreker zich tot het aanhalen van feiten, welke geleid hebben tot het opsporen van moordenaars, misdadi gers en ook in enkele gevallen tot het identificeren van lijken. De fotografie bleek hierbij een belangrijke rol te spe len. Aan het slot van de avond verzocht hij een ogenblik de aandacht voor het feit, dat het elk levend wezen kan ge beuren, dat het de ontdekker wordt van een moord, misdrijf of iets derge lijks. Hierbij gaf hij de raad aan een ieder, wien iets dergelijks mocht over komen, dadelijk de politie te waar schuwen en vooral te waken dat de sporen, waarbij hij vooral de nadruk legde op de kleinigheden, bewaard blij ven, Deze zijn voor het wetenschappe lijk speurwerk van onschatbare waar de. De heer Merkx dankte de inleider voor zijn hoogst interessante uiteenzet ting. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacobus J. M., z. van J. de Groot en G. Houtman. Jan J., z. van A. Brak en E. G. van Cauter. Overleden: Jan Louw, Achtg. van A. van den Berg, 80 jaar. ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Eva, in Adamscostuum. Van kaarslicht ook 300.000 km p. uur. 5 cm. Platina. Alles, indien u niet doof bent. Geen, zijn vrouw Xantippe had altijd het laatste woord. Geen, wel in het Pantheon te Parijs, het Partheon is in Athene. Weesp (Weesper moppen). Vingerhoeden. Vondel. Onder de 45.000 personen, die door Z.H. Paus Pius XII in massale audiëntie in de basiliek van St. Pieter te Rome werden ontvangen, bevonden zich ook tweehonderd Franse invaliden. De H. Vader on derhield zich gedurende een half uur met ieder van hen. Voordat Hij de basiliek verliet zegende Hij hen nogmaals. Een van de Franse in validen kust de Pontificale ring van de Paus. „Blijf maar," zegt de politieman, ,Er zijn hier tóch geen biggen." Maar hjj vermoedt niet dat die twee Daar onder Pika liggen! Juist zijn we weer wat opgelucht, Dam horen ze hoe buiten, De directeur zegt: „Waarde heer, „Als ik die twee kornuiten, „Nog vind, dan kan U zeker zijn „Dat ik hun zal bevelen „Onmiddellijk naar huis te gaan!" „Ik wil geen biggen stelen." Het eerste elftal van de Breezander Boys speelde uit tegen B.o.L. I (Broek op Langendijk). Direct na de aftrap zet B.o.L. er een ho-og tempo in en bin nen vijf minuten is de stand 10. In de achterhoede van de Boys klopt er iets niet in deze periode. De gastheren kunnen echter het tempo niet volhou den, het gaat bij de Breezanders nu beter en de ruststand is 31 in het voordeel van de laatste. Spoedig na de hervatting is het zelfs 4—1, maar dan krijgen de Boys een inziqking, waarvan door de Langedijkers zo goed geprofi teerd wordt, dat de stand weldra 43 is. Onze plaatsgenoten herstellen zich echter weer, de B.o.L.-verdediging wordt uit elkaar gespeeld, keer op keer krijgen de voorhoedespelers schietkan sen vier doelpunten zijn het gevolg. Ook B.o.L. scoort nog eenmaal, zodat de spannende wedstrijd met een 8—4 overwinning voor de Boys eindigt. Sinke wist vier doelpunten te maken. Van Drunen 2, Blaauboer en De Graaf ieder 1. Het tweede elftal trof in Hoorn een eigenlijk onbespeelbaar terrein. Een toegekende strafschop bleef zelfs in de modder steken. Met 5—0 werd van de Zwaluwen verloren. De wedstrijd, die de adspiranten zouden, spelen, werd af gelast. Voor Zaterdag is het programma: Marken IIBr. Boys I. Vertrek café Bossen 12.30 uur. Breez. boys IIAn- dijk II 3 uur. Oudesluis adsp.Breez. Boys adsp. 3 uur. Vertrek Driebrug- gen, 2 uur. De procureur-generaal bij de H/;e Raad heëft conclusie genomen in een aantal zaken betreffende het venten door Jehbva's getuigen te Eindhoven. Een hunner had daarbij een reclame bord gedragen, waarin een lezing werd aangekondigd. De man had aange voerd, dat het hier evangelisatiewerk betrof. De kantonrechter te Eindhoven meende, dat hier van reclame moest worden gesproken en legde een boete ,op wegens overtreding van de plaat selijke verordening. De procureur-ge neraal cocnludeerde tot verwerping van het beroep van de veroordeelde. Jongens en meisjes, „Het Boemeltje" staat voor. Iede re week gaan we met z'n allen een stukje rijden in dit gezellige treintje, een echt boemeltreintje dat overal stopt. Er zijn zóveel halten dat ons treintje haast weer stilstaat voordat het goed en wel rijdt. Het stopt bij ver haaltjes, sprookjes, knutsel werkjes, tekeningen, prijs vragen, raadsels, allerlei we tenswaardigheden enz. enz. Wij hopen dat jullie iedere Zaterdag klaar staan om in te stappen en dat jullie veel plezier en veel gezellige uur tjes met ons Boemeltje zul len beleven. Ja, dat hopen wij van harte omdat het ook wel eens is voorgekomen dat iemand in WIE WEET DE OPLOSSING? „Jan!" sprak de baas van de letterzetterij tot zijn leerling. „Jan, breng jij dit zetsel even naar de drukkerij!" „Ja, mijnheer" antwoordde Jan en pakte voorzichtig de plak, met een touwtje aan elkaar Maar het kleine grijze muisje Zag de grote kat allang, Want ze keek met glinsteroogjes Door een gat in t behang. „Ik ga jou er tussen nemen Dacht de muis, verdween heel vlug En was, geen minuutje later, Met de peperbus weer terug. Daar kwam weer de grote kater. Ja, hij rook die muis toch heus.' „Piep!" riep 't muisje, „Zoek je mij soms?" Bn trok toen een lange neus. Dat had Peter nooit beleefd nog, Nee maar, dat was toch te erg! Woedend nam hij toen een sprong Bn.landde in de pepaebmo.

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 5