DIT IS Fabelachtig hoge prijzen op woningmarkt in Australië flftïIKELEH Mooie toneelavond te Breezand UW OMZET VERGROTEN Gevaar voor t. b. c. op kleuterschool te Hippolytushoef geweken (allantsoog krijgt een eigen wijkverpleegster Reyer Pieterse nog niet optimistisch In de „back-grounds" is werk, maar... Men moet soms tussen twee kwaden kiezen Vrijdag overdracht van de bromfietsen „Salome" in Tivoli IN HET KORT School echier nog niet heropend Goede muzikale pres taties van „Harmonie" Nieuwe fregatten vóór de Kerst in Nieuwediep Anna Paulowna „Kunst na Arbeid" had meer belangstelling verdiend Ten bate van de kleuterschool Texel Texelse schapen naar Peru Limmen gaf BKC goed partij Reciteerwedstrijd van de P.J.C. VAN MARSDIEP TOT IJ Besommingen Ijmuiden Helderse Autocentrale de heerlijke BENSDORP chocoladeletter MELK LETTERS 40 d. en 70 d. per stuk PURE LETTERS 70cl.persluk WOENSDAG 29 NOVEMBER 1950 £INDS MIJN LAATSTE BRIEF hebben w« weer heel wat geleerd van de gang i ®aarover w11 ik nu ecns schreven, omdat alles zo heel anders er zek« mT'w" j"? verwachten. Natuurlek is de adspirant-emigrant er zeker van, dat hq geen plezierreisje gaat ondernemen. Hjj geeft zich reken schap van verschillende moeilijkheden. Om er een paar te noemen: de taal, het klimaat, het voedsel, de werkmethoden, bepaalde gewoonten en gebruiken de behuizing. Maar in Australië blijkt het een pijnlijke verrassing, dat dit land emie^ten eRtin ngeiSteld 7 ontvangen van duizenden en nog eens duizenden Mt dü' a "iemand van de „landverhuizers" was op de hoogte van het het hoofd te bied^en regennK Staat al *"e mense" dak '-ven Zelfs in ons kamp zijn nu rijen tenten bij-geplaatst. Het blijft echter een „doorgangskamp". Zowel de betrokken ambtenaren als de immigranten zijn er van overtuigd, dat men niet naai* Australië is gekomen om gesepareerd van vrouw en kinderen te leven. En nu komen de moeilijkheden. Lukt het de immigrant niet, zelf werk te vinden met de zo begeerde accommodatie voor zijn gezin, dan komen de kampleiding en de arbeidsbeurs in actie. Het kamp moet immers zo spoedig mogelijk weer ruimte bieden voor nieuwe im migranten? Op een gegeven moment wordt men dan voor de keuze ge plaatst: de baan accepteren die de ar beidsbeurs voor je heeft, of zomaar ergens gaan werken en je familie in het kamp achterlaten. Het eerste houdt veelal in, dat men tewerkgesteld wordt in de staalindustrie. Bij deze industrieën zijn ook weer kampen, z g. „hostels", waarheen men vrouw en kinderen kan meenemen. Sparen is er niet bij Wanneer men echter met heel an dere papieren naar Australië is geko men, bijv. bankwerker, machinist, ban ketbakker, metselaar of timmerman, dan voelt men er weinig voor om sjouwerman in een staalfabriek te worden. Daarbij komt nog, dat de kos ten in de „hostels" heel hoog zijn. Het hostel in New-Castle is zo duur, dat men aan zijn salaris ruim acht Pond Sterling tekort komt om kost en in woning te betalen. De regering legt er dan wel iets bij, zodat men per gezin ongeveer een Pond kan overhouden. Dat is dan bestemd voor schoenen en Naar wij vernemen, zal de over dracht van de rijwielen met hulpmo tor aan de wijkverpleegsters van Het Witte Kruis, alhier Vrijdaavond in Cinema de Haan te H'hoef plaats vin den. Burgemeester Kolff zal de over dracht namens de burgerij die spon taan de gelden bijeenbracht, verrich ten. Er zijn 2 Kaptein Mobylettes aan gebracht, volledig uitgerust. Het actiecomité dat deze inzameling organiseerde, heeft voor deze uitrei king met medewerking van „Het Wit te Kruis" nog e<*i speciaal programma samengesteld, waaraan verschillende plaatselijke amateurs medewerken, met zang, voordracht en muziek, o.a. de heer Meijert Kooij en mej. Truus Kooij, die nog onlangs zo succesvol voor de radio optraden. Ook de afdeling Wieringen van de EHBO wordt in de gelegenheid gesteld aandacht voor haar werk te vragen, hetgeen vermoedelijk zal geschieden in een propaganda-schets. Voorts wordt de avond gevuld met films o.a. na de pauze de mooie Ne derlandse propagandafilm van de Ned. Centr. Ver. voor de t. .b c.-bestrijding, getiteld „Wit Wint". De toegang is gratis voor iedere be langstellende boven 16 jaar. Vanaf Den Oever rijden bussen naar de Ci nema. Wat regisseur Charles Lamont heeft willen betogen met de film „Salome", die tot en met Donderdag in het Tivoli- theater wordt vertoond, zal wel nie mand duidelijk worden. Het zou een rolprent zijn, waarin talloze oude ver halen en legenden uit het wilde westen zijn opgenomen. Wel, romantisch is de film daardoor wel geworden. En soms zelfs avontuurlijk, maar de inhoud wil daarbij wellicht niet meer betekenen dan een zee van mogelijkheden waar in de hoofdrolvertolkster, de beeldscho ne Yvonne de Carlo, naar hartelust kan ronddartelen. Yvonne de Carlo wordt in de voor naamste rollen bijgestaan door de be kende acteur Rod Cameron en de sym pathieke David Bruce, die zich als ban diet over het witte doek beweegt. On danks alle tekortkomingen, kan „Salo me" wel vaart en spanning brengen. Er wordt in geschoten en geschermd, er worden achtervolgingen in weergegeven en Yvonne de Carlo presteert het zelfs „O Tannenbaum" te zingen. Een kleu rige. toch niet on-interessante geschie denis, met een harten veroverende Yvonne. Vandaag houdt de damesafdeling van de K.N.B.O. in het V.B.Z.-gebouw aan de Keizerstraat een verkoopmiddag ten bate van de tuberculose-bestrijding De verkoonmiddag ten bate van het uniformfonds van het Stedelijk Muziekkorns wordt Vrijdag om twee uur in café „Postbrug" door mevrouw S. Rehorst-Bol geopend Wij vestigen er de aandacht op, dat niet de volgende week. maar deze week een Inzameling wordt gehouden, waarvan de opbrengst is bestemd voor een geschenk, aan t® bieden ter gele genheid van het go-"J"-> korpsjubrleum Va» het Leger dee Hefts. kleren, zodat het onmogelijk is, te sparen- voor enig meubilair of iets dergelijks. Mijns inziens had de Australische regering een heel andere manier van werken moeten toepassen: eerst voor huisvesting zorgen en dan immigran ten toelaten. Nu is het precies anders om. Het ellendige is, dat de heren huizen- en flat-bezitters danig profi teren van het gebrek aan woonruimte. Er is geen „prijsstop" op de huren, zodat deze vrijwel ongelimiteerd kun nen worden opgedreven. Mjjn broer en ik konden na weken zoeken samen een gemeubileerd huis huren tegen een huurprijs van ruim tien Pond Sterling, of wel omgerekend bijna negentig gulden per week. We moesten dan een contract voor drie jaar tekenen. Het huis bevatte twee woonkamers, drie slaapkamers, een keuken, een badkamer en een garage. Het tekent de toestand, dat met deze prijzen gewoon in de kranten wordt geadverteerd - Op hangende pootjes Door de nood gedwongen proberen velen werk te vinden in het achter land, de z.g. „back-grounds". Bij de boeren en op de schapenfarms is wel werk met accommodatie te vinden. Dat doet misschien denken aan mooie romantische foto's, maar het is toch heel anders dan op het Hollandse plat teland. De boerderijen liggen op enor me afstanden van elkaar en zijn ver stoken van alle comfort en genoegens. De naaste buurman woont zo'n hon derd mijlen ver! Men moet wel een bijzondere geest bezitten om daar te kunnen leven en werken! Van de tien, die het in de „back-grounds" proberen, komen er zes op hangende pootjes terug. De meeste emigranten zijn niet naar Australië gegaan, met de bedoeling pionierswerk te verrichten en het Australische achterland te ontginnen. Ze willen wel werken en hard ook, maar dan graag in het vak waarvoor ze vele jaren in het vaderland hebben geleerd en waarvoor ze diploma's heb ben behaald. Ook wil men graag in zijn vrije uren bij vrouw en kinderen zijn. Het is onze ervaring, dat emi granten met gezinnen het dubbel moeilijk hebben. In een volgende brief zal ik iets schrijven over de kansen voor vrijgezellen en alleenwerkenden. R. C. P. Het onderzoek op tuberculose van de leerlingen der Kleuterschool te Hip polytushoef, welke school onlangs in verband met voorgekomen gevallen van t. b. c. besmetting werd gesloten, is thans beëindigd. Behalve een doorlichting, vond ook een onderzoek naar de tuberculinere- actie plaats. Een en ander heeft uitgewezen dat nog twee leerlingen door de ziekte ble ken te zjjn aangetast en een drietal zich aan een nader nauwgezet onder zoek zal moeten onderwerpen. Op de 95 leerlingen worden thans dus 4 patiëntjes aangetroffen. Voor verdere uitbreiding behoeft naar het oordeel der artsen geen vrees te be staan. Niet met zekerheid kon worden vastgesteld of de besmetting in de school heeft plaats gehad. Het lof waardig snelle ingrijpen in een geluk kig tijdig onderkende gevaarlijke situ atie heeft echter vermoedelijk wel ern stiger gevolgen voorkomen. De geneeskundig leidster van het Consutatiebureau voor t. b. c.-onder zoek te Alkmaar, dr. van Vreede, die het onderzoek leidde, heeft na overleg met de schoolarts doen weten dat de sluiting van de school thans zonder bezwaar kan worden opgeheven. Naar wij vernemen, zou het bestuur Ook „Harmonie" heeft op haar leden uitvoeringen in café Halfweeg de sleur niet kunnen breken. Hoewel het muzi kale gedeelte toch hoofdzaak moet zijn, wordt steeds het grootste percentage der opkomst door het toneelstuk aan- gelok. Is het niet mogelijk, dat de uit voeringen geheel op muzikaal gebied, worden gebracht? Hoewel met een zwakke bezetting, heeft het muzikale gedeelte geleid tot een succes. Het hoogtepunt was de goed uitgevoerde vertolking van Popy's ouverture dra- matique „Neron". Ook de andere goed gekozen programmanummers, waarin verschillende marsen waren opgeno men, zo ook de ouverture „Stradella en Strauss' „Le Beau öanube Bleu", moch ten een goede vertolking genieten en stonden op een zeer goed peil. Het pu bliek heeft de prestaties met een warm, welgemeend applaus beloond. Als toe gift werden „Officier of the day" en „Mijn regiment" uitgevoerd. Na de pauze werd „Iemand uit dit huis", een toneelspel in drie bedrijven, voor het voetlicht gebracht. De ver tolking van dit stuk is echter ver be neden de verwachting gebleven. Als gevolg van de geringe rolkennis van enkelen, werden de rollen niet met overgave gespeeld. Bovendien werden er enige storende fouten gemaakt. De beste krachten van deze avond waren ongetwijfeld Gerrie Blaauboer en Marie Koeten. De heer Teun Weij had als John Crawford een betere opvat ting van zijn rol dan Ab. Schagen. Zijn minder goede uitspraak deed echter oe: paald afbreuk aan zijn creatie. De rol van dr. Griffith heeft ons geen mo ment kunnen boeien. De heer C. Bosker had veel last met zijn figuur; ook liet zijn spraak ta wensen over. De heer Henk Hooiberg had weliswaar de belangrijke rol van inspecteur van po litie, doch met hem viel veel spanning weg Wij hebben in hem niet de krach tige man gezien. De climax in het laat ste bedrijf werd geheel weggevaagd door de politieman, een laconiek uit- ziende figuur. De bijrollen werden goed weer gegeven. Ook mevr. Rika Koorn speelde goed. De dames hebben deze avond in hun toneelprestaties de man nelijke optredenden ver overtroffen. van de school niet tot heropening wil len overgaan alvorens enige door de schoolarts geadviseerde voorzieningen van hygiënische aard zijn getroffen aan het schoolgebouw, dat gratis door het gemeentebestuur is afgestaan. Dit schoolgebouw werd rèeds 20 jaar ge leden voor het gebruik ten dienste van het lager onderwijs ongeschikt be vonden en afgekeurd. Gebrek aan schoolruimte deed het Kleuterschool bestuur destijds besluiten het ge bouw, dat wel enigszins werd geres taureerd, te betrekken. Enig verband met deze huisvesting en de thans geconstateerde besmet- tingsgevallen is echter zeer waar schijnlijk niet aanwezig. Hr. Ms. fregatten „Van Ewijck" en „Dubois", de vroegere Amerikaanse oor logsbodems „Gustafson" en „O'Neill", die onlangs aan de Kon. Marine werden overgedragen, zullen op 1 December onder bevel van de luitenant t zee der eerste klasse P. van Willigen W. A. de Looze uit Boston naar Ned 'd vertrekken. Op 4 en 5 December 2T- blijven beide schepen te Hamilton op de Bermuda-eilanden en van 13 tot 15 December te Las Palmas (Canarische Einlanden). Op 21 December worden zij in Den Helder verwacht. Onder leiding van de waarnemend voorzitter, de heer L. Correljé, kwam de afd. Zijpe—Callantsoog dezer dagen in algemene vergadering te Schager- brug bijeen. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de belangrijke stijging van het ledental n.1. van 1417 tot 1497. Dit is een verheugend teken. Het be wijst dat de belangstelling voor het Witte Kruiswerk weer toeneemt. Daarna kwam een bestuursvoorstel aan de orde tot aanstelling van een wijkverpleegster-huisbezoekster voor Op de uitvoering, die „Kunst na Ar beid" in „Veerburg" gaf, was niet op de juiste manier de aandacht gevestigd en het aantal bezoekers was dan ook maar klein. Dat was jammer voor de vereni ging, die nu veel beter voor de dag kwam dan het vorige seizoen bij de toneelwed strijd, jammer vooral ook voor mevr. Van der HorstStammes, die met haar regie deze vooruitgang wist te bereiken. Opgevoerd werd „Achter de wolken schijnt toch de zon" van de auteurs K. Spierings en R. Feenstra, een aardig, een voudig toneelspel zonder zwaarwichtige problemen, een stuk familieleven, verteld naar een bekend recept. De heer D. Stins was Weyts, wiens kruidenierszaakje ten onder gaat door de moordende concurren tie van een moderne filiaalzaak aan de overkant (en niet overként, zoals we een paar maal hoorden). Hij blijft onder alle omstandigheden eerlijk en betrouwbaar, verdrijft zijn zorgen met een grap, is goedmoedig, maar kan zijn jongens (A. Oltmans en H. de Jonghe) en zijn hoog hartige, ongevoelige schoondochter (G.- de Boer) geducht de les lezen, om later toch weer te zeggen: ,,'t Is vreemd met kinde ren, je kunt ze wel de deur uitzetten, maar niet uit je hart". Mej. P. Rezelman vond precies haar rol in het alles vergoelijkende moedertje, op wier verjaardag de drie bedrijven met alle verdrietelijkheden, maar gelukkig toch ook met een wat minder triest einde, zich afspelen. De inwonende werkman, die het eens werd met de dochter Annie (W. Haverhoek-Verhulst) en die toonde, dat de kwaliteit van een mens ergens an ders door bepaald wordt dan door een das en een boordje, werd gespeeld door de heer S. Tijsen. Het rolletje van de lis pelende winkeljuffrouw (G. Oltmans Martens) bracht, met enkele spottende op merkingen van het kruideniertje, de vro lijke noot in het stuk. De geen zware ei sen stellende aankleding was in de goede toon: de grime eveneens en het publiek bewees door grote aandacht en hartelijk applaus dat het veel waardering had voor stuk en spel. Als voorzitter van de Stichting Algeme ne Kleuterschool sprak de heer Veenis een welkomstwoord tot alle aanwezigen en in het bijzonder tot de toneelvereniging ,,'t Kleine Begin", die in zaal Bossen een uit voering gaf ten bate van genoemde kleu terschool. De heer Veenis zei, dat de kleu terschool zich door de verhoogde gemeen te subsidie in een betere positie bevindt, maar dat de steun van de donateurs niet gemist kan worden. Spreker hoopte, dat zij, die bedankt hadden als donateur of hun donatie hadden verminderd, op hun beslüit zouden terugkomen. Het blijspel ,,Geen dubbeltje in zijn zak" heeft de aanwezigen een paar prettige uren bezorgd. Twaalf dames en heren speelden er in en het is moeilijk te zeg gen, wie daarvan de beste was: de heer Th. Warmerdam als de „droge" boekhou der (opmerking: stofjassen dragen we niet op straat, maar trekken we uit bij het verlaten van het kantoor); de heer C. Looy als de oude Kees, de heer D. Keppel als de uit de lucht gevallen rijke broer- de heer G. van Dijk als jonkheer van Panhuijzen (opmerking: fungeren met een „g" uitspreken) of eén der andere, niet genoemde dames en heren. Het publiek leefde een compliment voor het spel sterk mee en er is vaak geschaterd om de grappige situaties. Het was een aangename taak voor de heer Veenis om als oud-voorzitter en oud regisseur van ,,'t Kleine Begin", de club te complimenteren met deze opvoering en Deze week zullen, volgens HVV, we derom 125 schapen gefokt door diverse Texelse schapenfokkers naar Peru wor den verscheept om de veestapel in dit land op hoger peil te brengen. PERSONALIA De heer F. Nijland, onderwijzer aan de o.l. school te Oudeschild, komt voor op de voordracht van B. en W. van Bergen voor benoeming van een onderwijzer aan de o.l. school aldaar. namens allen te danken voor het gebode- ne. Hij hoopte dat, hoewel de belangstel ling groter had kunnen zijn, de baten voor de kleuterschool zouden meevallen. CHR. V.V. „BREEZANDER BOYS". Daar alle terreinen werden afgekeurd, is er geen wedstrijdnieuws te melden. Programma voor Zaterdag: Br. Boys I— Jong Holland III (Alkmaar): aanvang 3 uur. Het eerste elftal zal zijn handen vol hebben aan deze ploeg, die bovenaan staat op de ranglijst. Maar voetbal blijft voet bal. Verrassingen zijn niet uitgesloten. Dat geldt ook voor het tweede elftal, dat om ,1 uur van café Bossen vertrekt naar Dindua (Enkhuizen) om op de klei te spelen tegen een elftal, dat over goede krachten beschikt. De adspiranten tenslotte kunnen met een gelijk spel tegen de bu?en JVC-adsp. (Julianadorp) tevreden zijn. Doelpunten hebben de gasten zelf nier gemaakt, hun enige doelpunt ontstond door Tiel, die het ongeluk had de bal in eigen doel te werken. Echter gedurende drie kwartier hebben de geelwitten uit Limmen het beste deel van de strijd ge had. Men kon zeker zeggen, dat de bezoe kers toen in alle opzichten beter waren dan de onsamenhangend spelende Poider- sen, die door de 10 achterstand nog wat meer uit hun évenwicht geraakten. Het werd echter geheel anders na de hervat ting, hoewei de 41 overwinning, gezien de tegenstand, wel wat geflatteerd ge noemd mag worden. Rèeds direct plaatsten de gasten zich op hoger plan dan hun gastheren. IJsselstein kon in sommige gevallen geen vat krijgen op het gladde leer en ofschoon de geel zwarte achterhoede goed. op dreef was, kwam vooral de snelle Dekker voortdu rend met Van Teulingen in duel en slaag de er in de bal goed voor het Polderse doel te krijgen. Bij één van deze momen ten speelde Tiel de bal ongelukkigerwijze in eigen doel (0I). De Poldersen begonnen de ernst van de toestand te begrijpen, doch vonden achter de goed werkende backs Weijers en Moolenaar ook de uitstekende doelman Boerse tegenover zich. Het was Van Teulingen, die na een half uur een zó zuivere voorzet gaf, dat Boerse reeds bij voorbaat geslagen was. Zo ver streek de eerste helft met een aanvallend Limmen en een wat schuchter terugslaand BKC. De tweede helft was voor een zich vol komen herstellend BKC. Buning gaf de Poldersen de leiding door van plm. 20 meter met een keiharde schuiver Boerse te passeren. Kort daarop was het Van Teulingen, die een door Muntjewerf toe gespeelde bal absoluut onhoudbaar in het Limmer doel schoot (31). Toen Buntng tenslotte niet zo lang daarna de Limmer back en ten slotte ook nog Boerse in zijn eentje passeerde, was er voor de gasten, doch ook voor de gastheren de aardigheid wat af. De geelzwarten gingen zich toe leggen op salonvoetbal en gunden elkaar de eer van een doelpunt. Behalve enkele doorbraken van de Limmer Voorhoede gebeurden er geen daverende dingen meer. Op de bijeenkomst van de Platte lands Jongeren Gemeenschap werd een reciteerwedstrijd gehouden, waarvoor de jury gevormd werd door de dames Van der HorstStammes en Liefheb berSpeets en de heer V. Kaan. Het was voor allen een leerzame avond, want, zo zeide ook de heer Kaan, door iets te durven voordragen, ook al is het maar in kleine kring, wordt men vrijer in zijn optreden en zal men ook eerder in het openbaar durven spreken. Drie dames wonnen de prijzen, n.1. Jopie Otten met „Kleuter" en Ans Vethman met „Verlangen" en Gré .de Boer met „De Bruid". In de pauze werden voorbereidingen getroffen voor de komende St. Nico- laasavond van de afdeling. TAXI IN BOTSING MET ONVOLDOEND VERLICHTE AUTO Een taxi van de heer Raven uit Schagen bestuurd door de heer De W. kwam hier ter plaatse in botsing met een luxe auto het gebied van de gemeente Callants oog. Tot dusver was de wijkverpleging in dit gebied verzorgd door een in dienst van de afd. Den Helder zijnde kracht, die ook het plattelandsgedeelte van de gemeente Den Helder voor haar rekening heeft. Deze toestand heeft de laatste tijd moeilijkheden op financieel terrein gegeven. Nu zjjn de mogelijk heden onderzocht om zelf een wijkver pleegster aan te stellen. Dit is mogelijk. De inspecteur voor de Volksgezondheid had ook geen bezwaar. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aan genomen. De Witte Kruisafdeling zal jaarlijks f 550 voor haar rekening ne men, terwijl de vereniging voor wijk verpleging te Callantsoog het restant als jaarlijkse bijdrage aan de Witte Kruisafdeling zal betalen. De wijkver pleegsterhuisbezoekster zal wordeo aangesteld op een jaarwedde van f 2552, plus f 200 voor onderhoud enz. van een Solex. De voorzitter en de heer Mooy, voorzitter van Wijkverpleging, dankten de vergadering voor dit besluit. Het bestuur heeft het voornemen in Callantsoog en Grote Keten een cursus in huishoudelijke ziekenverpleging te geven. De bestuursleden A. Kager en H. A. v. d. Sluijs, die moesten aftreden, werden herkozen. Tot plaatsvervan gend lid van de rekeningscommissie werd benoemd de heer W. de Vos te Oudesluis. Tot afgevaardigden naar de algemene vergadering werden benoemd de heren Correljé, de Boer en Verheul. De heer J. R. Bos is benoemd tot admi nistrateur van de Vereniging Gezins verzorging. Het bestuur wil een of twee meisjes opleiden tot gezinsver zorgster. Een bijdrage van de Witte Kruisvereniging is hiervoor nodig. De gemeenteraad van Hoorn heeft met 87 stemmen besloten, geen mede werking te verlenen tot de stichting van een R.K. Ambachtsschool daar ter stede. Nog een Hoorns bericht; de heer J. C. Kerkmeyer, ereburger der stad, wordt op 9 December 75 jaar, ter gelegenheid waarvan de burgerij een zijner schilderijen wil aankopen ter plaatsing in het Westfries Museum. O Ten dienste van het Zuiderzeemuseum is te Enkhuizen een vissersvaartuig, een originele Schokker, aangekomen. In de gemeenteraad van Hensbroek is heftig gedebatteerd over de benoe ming van een schoolschoonmaker. Een der wethouders bood zelfs zijn zetel aan in ruil voor de benoeming van een protestantse schoolschoonmaker. De RK fractie ging echter niet op dit aan bod in. Het bestuur van de polder Heerhugowaard heeft aan de gemeente een voorzitterszetel aangeboden ter plaatsing in de raadszaal. Op een tuinbouwbedrijf aan de Omval te Alk maar is een geval van pseudo vogel pest geconstateerd. NED. VOLKSBEWEGING WORDT OPGEHEVEN Zaterdagmiddag 9 December a.s. zal de Ned. Volksbeweging in „Terminus" te Utrecht een bijzondere algemene ledenvergadering houden om over de opheffing van de beweging te beslis sen. Het ligt in de bedoeling het blad „De Personalist" te laten voortbestaan. uit Katwijk, welke slechts aan één kant verlicht was. De heer W. meende een motor te passeren en week daardoor niet genoeg uit. Een botsing volgde, waarbij de taxi ernstig werd beschadigd en ge deeltelijk in de Molenvaart terecht kwam. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Een kraanwagen van garage Boontjes zorgde voor de opruiming. De besommingen van Dinsdag zijn: stoomtrawlers IJm. 49 f 11.000 2 stoom trawlers 37.000; haringloggers IJm. 7S 7.000; Kw 7 9.000: 5 f 1960: 19 970; 18 f 46; 168 f 1580; 13 1140. Heilbot 1,951,80; grote tong 2,272,14; grm. tong 1.481,44: kim. tong 1,341,28: kl. tong I 0.98—0.89; kl. tong II 0,85—0.74; tarbot I 2.121.94. Prijzen per 50 kg: schartong 44—29; kl. schol II 46—24; schar 14,80— 10.50; v. haring 14—10,80: makreel 26.50— 12,50: gr. schelvis 70—63; grm. schelvis 56.50—51.50: kim. schelvis 4638,50; kl. schelvis I 42—31: kl. schelvis II 27—18,50: wijting 19—8: gr. gul 40-41: midd. gul 35 —30; kl. gul 31—23: kl. leng 27; ham 60— 54; poontjes 13—10.50: kl. koolvis zw. 26— 21: wit 3533. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 196168: gr. koolvis zw. 64— 56: gr. koolvis wit 11494; gr. leng 7675. De aanvoer bedroeg 4225 kisten, waarvan 1975 met haring en 485 met makreel. VIS8ERI.TBERIUHT URK, 28 Nov. 1950 Door 38 vaartuigen werd aangevoerd: 2554 pond snoekbaars 0.630,88: 164 pond rode baars 0.660.70: 1420 pond voorn 0.060.07; 12 pond kar per 0,38. alles per pond en 3210 pond Noordzeevis 0,20—1,10 per pond. TEMPERATUUR METERS RUBBER VLOERMAT VOORRUIT- VERWARMERS ANTI-VRIES AUTOKACHELS RADIATEURHOEZEN LOOPLAMPJES met stopcontact ACCU's voor auto en motor. H. C. NOORDERMEER Nieuwstraat 22, Telefoon 2516 Dit bereik' U door geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad Verkrijgbaar bij Uw winkelier en in al onze «Halen %0sver Zondag 3 December zijn onze filialen gedurende enige uren geopend

Heldersche Courant | 1950 | | pagina 9