Oostenrijks president overleden NEEM EÈLF PE PROEF! JIMMY BROWN ALS BOKSER DAGEN i Twee jongens met gangstermanieren Vlootbezoek aan Valencia geenszins een bijzondere manifestatie ONDERWIJZER Dr. Renners laatste daad: Bloemen voor Koningin Posthume boodschap Moord te middernacht Britse onderscheidingen Zo begini het leven maar zelden Autobezitters met een revolver bedreigd Twee blokken in 't Oosten Groente en vis naar West-Duitsland DE OUDSTÊSPAANSE Een loterijwinst met hindernissen Slechts een achtjarig meisje overleefde vliegtuigramp Ministers beantwoordden vragen van Kamerlid gxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 1 dode en 5 bewusteloze brandweerlieden Een Amerikaanse bruut Het Radioprogramma Wilt Gli RESA - HILVERSUM DINSDAG 8 JANUARI 1951 Dr. Karl Renner, de president van Oostenrijk, die reeds enige tijd ernstig riek was en de dag vóór Kerstmis een Instorting had, is Zaterdagnacht te 1 uur op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn laatste regeringsdaad was een bloemen- groet aan Koningin Juliana bij haar aankomst te Sankt Anton. Zondagochtend te tien uur kreeg de Koningin het overlijdensbericht van de president Weinig kon zij vermoeden, dat zij enkele uren later nog namens dezelfde overleden president een tuil orchideeën zou ontvangen, waarmede Dr. Renner de Nederlandse vorstin in zijn land wilde begroeten. Aan Dr. Wil helm Korab, de kabinets-secretaris, had de president opdracht gegeven naar Sankt Anton te gaan om de orchideeën te overhandigen en de Koningin namens hem te begroeten. Toen Dr. Korab uit Wenen vertrok, was de president nog tn leven. Koningin Juliana heeft de or- thid eeën, die een zo uitzonderlijke waarde hebben gekregen, in haar ka mer geschikt. Geruime tijd sprak zij met Dr. Korab, die uitstekend Neder lands spreekt, over de gestorven pre sident. Dr. Renner is sinds December 1945 president geweest, nadat hij het kanse liersschap had vervuld in de eerste na oorlogse regering. Voordat de Russen od 13 April Wenen veroverden, was Dr. Rpnner besprekingen met hen begon nen Zeven-en-twintig jaar geleden was Dr Renner de eerste kanselier van de Oostenrijkse republiek, bewerkte toen het aftreden van keizer Karl en tekende het vredesverdrag van St. Germain. Tij dens het bewind van Dolfuss trok hij zich uit het openbare leven terug. Vrijdagmiddag vindt de begrafenis pl°ats. Het stoffelijk overschot is op- geaard in de Hofburg. Tn een vóór zijn ziekte opgenomen N'""wjaarsboodschap, die gister werd ui*s"-zonden. verklaarde Dr. Renner, dat Oo-'enrijk het streven naar beëindiging van de bezetting „moe wordt". De president laakte de vier mogendheden, dat zij Oostenrijk geen stem willen ge ven bij hun besprekingen en de voor- Zondagnacht omstreeks 24.00 uur heeft onder de gemeente Marum (Gr.) de 30-jarige boereniknecht I. P. te Ro den de twee gebroeders Stokroos met messteken dermate verwond, dat een van de broers kort daarop overleed. De toestand van de tweede is zorgwek kend. P. had een verhouding met een zus ter van de gebroeders Stokroos. Deze verhouding was de laatste tijd niet erg vredelievend meer, waardoor P. die avond de toegang tot de woning van het meisje werd ontzegd. Hij trok hier op zijn mes met bovenvermeld nood lottig gevolg. P. is in arrest gesteld. Koning George van Engeland heeft Si' Stafford Cripps de uitgelezen on- de cheiding „Companion of Honour" verleend. De orde beperkt zich tot slechts 65 leden. Slechts twee perso nen, Archibald Crawford en Thomas Macpherson, beide socialisten, werden tot pair verheven. Sir Alexander Ca- dogan, die Engeland in de V. N. ver tegenwoordigde, werd opgenomen in de „Order of Merit", welke slechts 24 leden telt. In de loop van het Nieuwjaarsweek- einde zijn in de Verenigde Staten 294 mensen bij ongelukken om het leven gekomen. Bij verkeersongelukken wer den alleen al 207 personen gedood. Ze hebben 11 voetballers ge vraagd: Wat zoudt U doen wanneer U van de Assocacion de Futboll de Monteblanco (Paraguay) een aanbieding kreeg om voor ben te spelen voor"n salaris van f.1.350.000.- per jaar? 10 hebben geantwoord: de eerste boot de beste nemen 1 heeft geantwoord: rustig m'n Bond Street blijven roken in Heerenveen. bereiding van een vredesverdrag. „Wij Oostenrijkers zullen ons echter niet laten ontmoedigen. Wij gelijken als het ware op uit de dood herrezenen, want wie als ons volk op wonderlijke wijze uit de chaos van de vorige oorlog is tevoorschijn gekomen, gelooft in het leven en heeft het vertrouwen, dat de mensheid een uitweg zal vinden uit de huidige verwarring en een rechtvaar dige en blijvende vrede zal verkrijgen", aldus Renner. In het Amsterdamse politierapport lezen wij dat een 41-jarige vrouw, ter wijl zij met haar echtgenot op weg was naar de taxistandplaats op het Haarlemmerplein, in de Planciusstraat onwel geworden en bevallen is van tl dochter. Er werden dekens en een kleed om de vrouw heengelegd. totdat de GG en GD ter plaatse was, waarna zij met het kind door deze dienst naar het WG werd overgebracht. Moeder en kind maakten het, naar omstandighe den, goed. Een slecht begin van het nieuwe jaar Zondagnacht omstreeks kwart over drie vervoegden twee Engels sprekende jongemannen zich bjj een garage op de Houtmarkt te 's-Gravenhage om een taxi. Toen de bediende de wagen wilde opbellen, zijn zij er met een voor de de garage staande taxi van door ge gaan, na de bediende met een revolver bedreigd te hebben. Met deze wagen zijn zij in 'n sloot langs de Loosduinse- kade gereden. Toen burgers toeschoten namen zij de vlucht over de begraaf plaats. Later kreeg de politie bericht, dat twee jongemannen omstreeks kwart vóór vier gebeld hadden aan een per ceel in de Bosbesstraat en een aan de Mient. In beide gevallen stond er een auto voor de deur. Toen er werd open gedaan hebben zij, onder bedreiging met een revolver en zeggend, dat zij van de politie waren, getracht de con tactsleutel van de auto te krijgen. In In alle grimt: De sigaret met ile reeord omzet In politieke kringen denkt men, dat Pandit Nehroe en de Australische pre mier Menzies, het eens zijn geworden over een verdedigingsplan, dat zjj sa men zullen voorstellen aan hun colle ga's van het Britse Gemenebest. De gebieden van het Gemenebest in het Verre Oosten zou volgens het plan in twee gebiedsgroepen verenigd wor den: 1. Een Zuid-Oost-Aziatisch gebied, waarvan India de kern zou zijn en dat zou omvatten: Pakistan, Ceylon, Birma en Malakka. India zou wensen, dat een Indiër het bevel zou krijgen in dit ge bied. 2. Een Pacific-gebied met Austra lië. Nieuw-Zeeland, met eventuele uit breiding tot Indonesië. Er zouden. Ame rikaanse strategische bases in dit ge bied moeten zijn. Nehroe zou aanvaard hebben, dat dit verdedigingsplan op de één of andere wijze verbonden zou zijn met het ver dedigingsstelsel van het Atlantisch Pact en hij zou Menzies de verzekering hebben gegeven dat de Indische strijd krachten versterkt zouden worden. De werving van nieuwe Goerkha-eenheden in Nepal zou overwogen worden. beide gevallen mislukte dit. In het ene geval werd de deur voor hun neus dichtgesmeten en in het andere geval werd naar hun legitimatiepapieren ge vraagd, waarna zij de vlucht namen. Vervolgens hebben zij zich aan een per ceel aan de Thorbeckelaan vervoegd, waar zij de bewoner met een revolver bedreigden en een kamer doorzochten. De bewoner viel hen echter aan, waar na zij de vlucht namen. WEER TIEN STUDENTEN NAAR HELGOLAND. Tien studenten van de Hamburgse universiteit zijn in Cuxhaven aangeko men om met nog vier anderen naar Helgoland te vertrekken. Daarmede zal het aantal „bezetters" van het eiland tot 45 stijgen. Men is van plan schoppen en ander gereedschap mee te nemen om met het opruimingswerk te beginnen. NIEUW WERELDRECORD VAN STRATOSCRUISER Een strato-clipper van de Pan Ame rican World Airways heeft een nieuw wereldrecord gevestigd, op de route Port of Spain (Trinidad) naar Rio de Janeiro, door dit ruim 4560 km lange traject af te leggen in 9 uur en 26 min. Voor 1.3 milhoen dollar Blijkens een publicatie in de Bundes- anzeiger heeft West-Duitsland een groot bedrag vrijgegeven voor de invoer van Nederlandse tuinbouwproducten en vis. Hierbij wordt vooruitgelopen op de re sultaten van de besprekingen over het nieuwe handelsverdrag. Deze bespre kingen zijn opgeschort tot 8 Januari a.s. Het thans vrijgekomen bedrag be loopt 1.310.000—, waarvan een bedrag van 500.000 aan groente, 300.000.— aan gezouten haring, 100.000.verse zeevis. 20.000 pootuien en landchar- lotten en 390.000 aan groentenzaden. Deze laatste post is onderverdeeld m zaaituinbouwen 40.000, zaaigoed voor schorseneren, meloen, pompoen, kool, rapen, geneeskrachtige en aromatische kruiden, pronkbonen, prei, veldsla en tuinmelde 300.000. alsmede een verza- melpost voor groentenzaden in het al gemeen van 300.000. De oudste Spaanse vrouw, mevr. Rosa Munez. geboren in 1830 en bijge volg 120 jaren oud, is Zaterdag te Santa Cruz de Teneriffe aangekomen. Ze komt van het eiland Gomera om een bezoek te brengen aan haar 50- jarige kleinzoon en vijf achterklein kinderen. De 38-jar. Duitse reclame-schilder Heinrich Merk had loten in een loterij te Frankfort, met als hoofdprijs een nieuwe „Mercedes"-auto, gekocht. Zijn vrouw zag er niets in en wierp de loten in de goot. Merk viste ze eruit op, stak ze bij zich en dacht er verder niet over na. Dagbladen te Frankfort publiceerden de nummerswaarop de hoofdprijs was gevallen. Een ervan bevond zich in Merk's bezit, doch hij las de uitslag niet. Frankfort-radio riep de winnende nummers om, doch Merk had de uit zending niet gehoord. Op de dag, dat de prijzen zouden worden uitgereikt, nam Merk een krant om de kachel mee aan te maken. Zijn oog viel op het winnende nummer en toen herinnerde hij zich plotseling dat het in zijn bezit was. Als een ra zende zocht hij zijn zakken af en vond de loten. Merk had nog een uur om vanuit zijn dorpje, dat ongeveer twin tig kilometer buiten Frankfort is ge legen, naar de stad te komen, waar de prijzen zouden worden uitgereikt. Een paar minuten vóór de uitreiking be gon, was hij ter plaatse en hij kon vrijwel meteen de „Mercedes" in ont vangst nemen, die hij prompt voor 9500 Mark verkocht. In het uitgebrande wrak van een vliegtuig van de Argentijnse staatslucht- lijnen, dat Vrijdagavond laat ten Zuiden van Buenos Aires in stromende regen is neergestort, zijn zeventien lijken aan getroffen, waaronder vijf van de be manning. Alleen een achtjarig meisje leefde nog, maar was zwaar gewond. 8. Pim, Pam en Pom gaan zo in hun balspel op, dat ze de tijd vergeten en het is al heel wat later als Pim zegt. „Zeg jongens, zullen we nu eens naar ons pension gaan? Ik heb trek 8® gen! En een hartig hapje zou smaken. Ja, Pom en Pam voelen ook aan hun magen, dat het etensuur genaderd is. „Misschien komen we juist op tijd voor het diner!" roept Pim weer. „Vooruit Pom, jij weet het adres. Laten we onze bagage oppakken en meteen gaan!" j^ het adres staat op de brief, die ik van Moeder gekregen heb", antwoordt Pom en wil de brief pakken. Maar waar i» de brief? „Ik heb hem hier naast mijn koffer neergelegd", vervolgt hij half huilend. „En nu is hij weg!" „Ach dat kan niet," zegt Pim kortaf, maar ho» de drie hondjes ook kijken, de brief r» verdwenen. Op vragen van het Tweede Kamerlid Van der Goes van Naters (Arb.) betref fende de ontvangst van de bemanning van een Nederlandse flotille in de ha ven van Valencia hebben mr. Stikker, minister van Buitenlandse Zaken, en mr. s'Jacob, minister van Marine, schriftelijk het volgende geantwoord: Het ia inderdaad juist, dat een Ne derlandse flottille, bestaande uit H. M. „Karei Doorman", Hr. Ms. „De Bitter en Hr. Ms. onderzeeboten „Zwaardvis en „Tijgerhaai" op 8 December j.1. de haven van Valencia is binnengelopen in het kader van een oefenreis in de Middellandse Zee. Het bezoek aan Va lencia droeg een volkomen officieus ka rakter, zodat daaraan geen bijzondere plechtigheden werden verbonden. Wel is, op dezelfde wijze als in andere aan loophavens gebruikelijk is, zorg ge dragen voor het verschaffen van enige ontspanning aan de opvarenden. De Nederlandse zaakgelastigde in Spanje heeft zich ter gelegenheid van het bezoek naar Valencia begeven. Contacten met de Spaanse functionaris sen hebben zich beperkt tot de locale autoriteiten van Valencia. evenals zulks gebruikelijk is in andere havens, wel ke gedurende oefentochten van het Ne derlandse smaldeel worden aangelopen. Verdere bezoeken aan en plechtighe den in Spanje hebben niet in het voor nemen gelegen. De oefentochten van het eskader, welke enige maanden duren en waar binnen het aanlopen van een Spaanse haven volstrekt noodzakelijk was, zijn tevoren door de verantwoordelijke mi nisters vastgesteld. Bij de definitieve keuze van de aanloophavens moet steeds rekening worden gehouden met allerlei omstandigheden, ten gevolge waarvan daarin somtijds wijzigingen moeten worden gebracht. Oorspronkelijk was het aanlopen van Valencia niet voor- X X \x\w\x\x\ Q X DOOR LOL LA G. LKDMA.N (83) Zij voelde zich niet schuldig door uit de keuken weg te blijven; er waren al zoveel vrouwen daar, dat zij elkaar in de weg liepen. Alleen de rustige aan wezigheid van Beulah kreeg het ge daan, dat zoveel vrouwen in goede harmonie samenwerkten. Eerst dacht ze, dat ze in Califor- nie had gevonden, wat ze zocht. Het duurde niet lang of ze bemerkte, dat ze zich had vergist Daar werden de men sen door de vrijheid bezeten. In hun vurige drang naar individualiteit, wa ren zij even provinciaal als zelfs juf frouw Laura. En toch hield zij van Cali fornie en zou daar zijn gebleven, als Harlan het had gewild. Allison vroeg zich dikwijls af waar om Harlan en zij zo met elkaar over hoop moesten liggen. Het was zeker geen tekort aan liefde tussen hen bei den. Het wonder van hun liefde was. dat twee mensen, zo verschillend van allen om hen heen elkaar hadden moe ten vinden. Het was een wondei iemand te hebben, die je begreep 36. Met een doffe dreun kwam Pat Poot naast de ring op de vloer terecht, waar hij als een zak zout bleef liggen. „Wat hei je gedaan, wat hei-je ge daan!" gilde meneer Goochum. „Hoe kan je nou ruzie zoeken met deze me neer. Als ie straks bij komt, slaat-ie je tot appelmoes. Hij is vroeger één van onze beste boksers geweest, een reusachtige technicus, die alleen geen wereldkampioen is geworden omdat ie zo graag een biertje dronk, maar hij weet van boksen meer dan professor Einstein van de relativiteitstheorie. En daar ga jij een potje mee bakke leien. Vlucht Jimmy, in hemelsnaam vlucht. Kijk maar, hij komt bij en als hij je te pakken krijgt, ben je redde loos verloren". Meneer Goochum wist van radeloosheid niet wat hij begin nen moest. „Heus Pat", riep hij, ,,'t was een ongelukje, Jimmy bedoelde het niet zo erg. Hij wil graag zijn ex cuus aanbieden". de kleine geestigheden, de fijne iro nie, het plotselinge inzicht, dat, bui ten de conventionele opvattingen om, onvermoeid en gelijktijdig tot dezelfde conclusie kwam. Na hun trouwen gingen zij in de hotelkamer wonen, die Harlan reeds had. Harlan geloofde hier beter te kunnen werken en omdat Allison een groot deel van de dag door haar eigen betrekking weg was, scheen het een uitstekende schikking, 's Avonds wa ren zij vrij om het grote wonder te ontdekken, dat New-York heette. Of schoon Allison er lang genoeg had ge woond om er zich thuis te gevoelen, zag zij de stad met Harlan door nieu we ogen. Zij namen alles zo gretig en gulzig in zich op, dat het niet was te verwonderen, dat al spoedig het plei zier er af begon te gaan. De stad, die eerst zo'n betovering op hem had uit geoefend, hield nauwelijks meer glans over dan Kansas City en Ohama. En toen dat gebeurde, begonnen ze ruzie te maken. „Het is niet nodig, dat je blijft wer ken," zei Harlan op gemelijke toon, waarbij hij het eerste het beste aan greep om zijn slechte humeur te luch ten. Allison kon het niet over zich ver krijgen hem te zeggen waarom zt) werkte. Al te vaak had ze gezien ho? jonge schrijvers een snel succes had den en daarna nooit meer in staat waren hun eerste prestaties te evena ren. Zij geloofde, dat diep in Harlan nog onaangeboorde bronnen aanwezig waren voor verdere verhalen en boe ken. Maar daarvan kon zij niet zeker zijn. Sinds hun huwelijk had hij niets behoorlijks geschreven. Misschien be hoorde hij tot die mensen, die slechts schrijven om aan ellenden en verveling te ontsnappen. In hun samenzijn had hij zoveel geluk en vervulling gevon den, dat de drang om te schrijven volkomen in hem was verstikt. Zij voelde dat zij haar betrekking niet moest opgeven, voordat hij weer op nieuw was gaan schrijven. Overigens hield zij van haar werk en had er succes mee. „Misschien woon je liever in een flat," zei ze, zijn vraag ontwijkend „Dit is ook geen behoorlijke plaats om te werken. Je moet meer ruimte hebben om je te kunnen bewegen, en een keuken waar je iets te eten kan vinden, als je honger hebt." Hij was dadelijk enthousiast. Wo nen in een hotel was hetzelfde als wonen in het Centraal Station, zei hij. Hij nam de krant en samen begon nen ze de advertenties door te kijken Zij schreven adressen en telefoonnum mers op, die geschikt leken. De eerst volgende dagen ging hij adressen aflopen. Hij kwam elke avond onverrichterzake terug. Ten slotte vond Olga Bischoff een flat voor hen. Deze zag uit op de East Ri- ver en voldded aan al hun verwach tingen. In het begin was Harlan er volkomen mee ingenomen. Allison merkte dat zij zich genoeg herinnerde van de kookkunst van haar moederen van Ellie, om in staat te zijn hun maal tijden handig en met plezier klaar te maken. Harlan hield van het eenvou digste voedsel lapjes, gebraden op landelijke manier en aardappels ge kookt in de schil. Zij probeerde rode kool klaar te maken zoals zijn moeder het volgens zijn zeggen deed - „met een beetje vet en wat azijn ja en wat suiker geloof ik" - en maakte er iets bijzonders van. Het was hard dat hun geluk slechts van voorbijgaande aard was Het duurde niet lang of Harlan begon weer te klagen. Hij kon helemaal nietschrij. Zlen van de riviei leidde hem af. Hij voelde zich alleen omdat Alli son de hele dag weg was. Hij hield met van de flat. Hij hield niet van New York, zei hij heftig. „Zou je zin hebben eens bij ons thuis te komen?" vroeg Allison. n tsl^"e heb i® mijn familie nooit ontmoet. En ik nooit de jouwe" zimaal'Tr b« thu« «uilen zeniet zijn als de mensen, die je kent' zei Harlan waarschuwend „Vergeet niet, dat ik op een boerde rij ben opgegroeid", antwoordde Alli- son' (Wordt vervolgd) zien, doch ten gevolge van de onmoge- lijkheid om de havens aan te lopen, welke men op het oog had, moest Va lencia worden aangedaan. Aangezien reeds in vorige jaren Ne derlandse oorlogsbodems Spaanse ha- vens hebben aangelopen, werd in het bezoek van het smaldeel aan Valencia geenszins de bijzondere manifestatie ge zien, welke de vragensteller daaraan toekende. Twee branden Een felle brand heeft Zaterdagoch tend gewoed in de boerderij van de heer J. Keizer aan het Oostereind te Winschoten De brand was ontstaan doordat een kachel uit elkaar sprong, toen deze werd aangemaakt met trac. torolie. Bij deze explosie geraakten d» kleren van de echtgenote van de heer K. in brand. Met ernstige brandwonden werd zij naar het Winschoter ziekenhuis overgebracht, waar zij in de nacht van Zaterdag op Zondag overleed. Haar man, die haar de brandende kleren wilde afrukken, liep ook ernstig» brandwonden op en werd eveneens in het ziekenhuis opgenomen. Het gezin K. zou de volgende maand naar Ca nada emigreren. In de stad Groningen brak op Nieuw jaarsochtend een binnenbrand uit in da machinefabriek van de firma Naayer en Houtman. Bij de blussingswerkzaam- heden werden vijf brandweerlieden door de rook bedwelmd. De 31-jarige Amerikaanse bakker W. D., opvarende van een Amerikaan» schip, kreeg in een bar aan de Deli- straat te Rotterdam ruzie met een 25- jarige vrouw. Hij gooide haar op de grond en trapte haar in het gezicht. Zij ging naar het Zuiderziekenhuis, waar zij met een hersenschudding en een kaakwond werd opgenomen. De man werd naar het bureau gebracht, verdacht van zware mishandeling. WOENSDAG 3 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuw» en weerberichten. 9.12 Voor de huisvrouw, 9.22 Gram.muziek. (9.30-9.35 Waterstanden). 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11,00 Gram.muziek. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Rhythmisch kwartet. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram.muziek. lu.50 Regeringsuitzending: Jeugduitzending Mevr. L. Bos-Vergouw: „Nieuwjaar onder de evenaar". 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de jeugd. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuw». 18.15 Vara-varia. 18.20 „Het Marine-hospitaal te Overveen 18.30 Gram.muziek. 18.35 Pro menade-orkest. 19.00 „Nuchter realisme", cau serie. 19.15 Rhythmisch trio. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Radió-Schaakwed- strijd Noorwegen—Nederland. 20.06 Politiek commentaar. 20.15 Gevarieerde muziek. 21.10 „Duel met de Dood", hoorspel. 22.10 Omroep orkest en solist. 22.45 „Naar het middelpunt der aarde", causerie. 23.00 Nieuw». 23.15 Or gelspel. 23.35-24.00 Gram.muzek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 NCRV - 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Zeadersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Voor de zieken. 9.30 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.15 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire repor tage. 13.20 Amusements-muziek. 13.50 Gram. muziek. 14.30 Kamerorkest. 15.30 Vocaal ensemble. 15.45 Voor de jeugd. 10.30 Zender- loaï®' 1800 Dameskoor. 18.30 Gram.muziek. 18.35 Instrumentaal Septet. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Voor de jeugd. 19-30 an ne I"UZie'<' Radiokrant. 20.00 Nieuw». *- 5 Radio-Schaakwedstrijd Noorwegen—Ne- derland. 20.06 Geestelijke liederen. 20.38 Gram.muziek. 20.45 „Reformatie en Rome', causerie. 21.05 Lichte muziek. 21.30 Piano voordracht. 21.4.5 Tenor en piano. 22.00 Amu sementsmuziek. 22.45 Avondoverdenking'. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram.muziek. worden Vraag dan NU nog ons nieuwe Prospectus (12e druk 1951) aan bij: (Bekende Schriftelijke Cursus) A

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 6