Stad en Omgeving Jubilerende gemeente-ontvanger werd oprechte huldiging bereid Vele sprekers unaniem in hun waardering Brigadier Gieles verliet de politiedienst Burgerlijke Stand Het gebeurde in Nieuwediep Tussen Haaks en Kuitje IN HET KORT Successen voor Helderse konijnenfokkers Aufo in het Kanaal Het lag voor het grijpen Texel OOK IM 1951 ALBERT HE1JM WEER H. maïzena p"i»ik BAK- »n BRAADVET per pak sperciebonen doperwten pruimenjam HUISHOUD jam 15 ct 36 ct per groot blik 72 ct groot blik vanaf 64 ct per pot 39 ct per pot 55 47 ct droogkokende rijst 500 gr.m 49 ct groene erwten 500 gram vana 27 ct spliterwten 500 gram vana 33 ct bruine bonen 500 gram vanaf 39 ct A H. THEE de krachtigste en de geutigste NU per 100 gram 64 72 7B 80 - 85 zaanse beschuit grote ontbijtkoek zaanse koeken grote rol 26 ct per stuk 38 ct per bus 50 ct. KAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER! |§|f|j op uit is om de straten schoon te houden Vo t <T de heer Hendriks zich onder-- - V°°rt' maak< Zijpe De heer G. v. d. Sluijs overleden Petten Aardappelen niet veilig Schaatswedstrijden Urk 't Zand Zijper Damclub WOENSDAG S JANUARI 1951 Burgemeester Rehorst overhandigde de heer Va'khoff de zilveren plaquette der gemeente UE'r ZAL voor de heer L Valkhoff, die Maandag 1 Januari veertig jaar in dienst der gemeente was, geen verrassing zijn geweest toen hij en zijn gezin gis termiddag om vier uur een stampvoile trouwzaal betraden. Deze grote belang stelling was te verklaren uit de aanwezigheid van alle diensthoofden, vele raads leden, het personeel van de Centrale Boekhouding, het ontvangkantoor en de secretarie, alsmede verscheidene genodigden. Meer verrassend en verbiedend sullen voor de jubilaris en zijn familie geweest zijn de uitermate hartelijke en zeer waarderende woorden die door verschillende spreeksters en sprekers tot de heer Valkhoff werden gericht. De quintessence van al deze toespra ken was, dat men algemeen de jubila ris had leren kennen en respecteren als een voortreffelijk ambtenaar, die sich in zijn vak grote bekwaamheden heeft verworven, en zich daarenboven altijd een rechtschapen mens met een hoogstaand karakter heeft betoond. De eerste, die in een sympathieke toespraak op deze en andere waarde volle eigenschappen van de jubilaris de aandacht vestigde, was burgemees ter mr. G. D. Rehorst. „Mijnheer Valk hoff, u bent een uitstekende vertegen woordiger van de goede kern van het ambtenarencorps", zei de heer Rehorst. „De overheid moet kunnen steunen op goede en betrouwbare ambtenaren. Wij prijzen ons gelukkig, in u een derge lijke ambtenaar te bezitten. Wij dan ken aan u menig belangrijk advies. Uw grondige kennis van zaken is boven alle lof verheven". De burgemeester eindigde gijn toe spraak met het aanbieden van de zil veren ere-plaquette der gemeente Den Helder, waarna hij ten slotte mevrouw Valkhoff in de hulde betrok. Namens het personeel van het ont vangkantoor sprak de waarnemend- ontvanger, de heer J. Schipper, die zijn gelukwensen vergezeld deed gaan van een vulpen en een vulpotlood voor de Jubilaris en een fraaie bloemenmand voor diens echtgenote. Tevens over handigde hij een zeegezicht van een Stadgenoot, die onbekend wilde blijven. In een geestig speechje bracht de gemeente-secretaris, mr. dr. E. van Bolhuis, de goede wensen van alle diensthoofden over. Zij wilden de ju bilaris verrassen met een actetas, waar van de keuze wel enige hoofdbrekens had gekost. De sortering bevatte een „Ambassadeur" en verscheidene andere Indrukwekkende benamingen. Men had ten slotte een tas van het type „Colle ge" gekozen. Ook dit geschenk werd onder luid applaus overhandigd. Achtereenvolgens spraken toen nog de heren De Wilde (voorzitter van de studiekring der A.F.B.A., afdeling Alk maar), Izendoorn (namens de incasseer ders), H. Bronder die namens de afde ling Financiën van de secretarie een boekwerk aanbood), C. Schellinger burgemeester van Koedijk), F. Verste gen (gemeente-ontvanger te Leiden), mevr. SnelZondervan (oud-ambtena- resse), P. van Dalen (oud-gemeente- ontvanger), J. J. Verweij (voorzitter Helders Mannenkoor) en mej. Stoker (oud-ambtenaresse)Uit al deze toe spraken bleek hoezeer men de jubilaris in zijn persoon en werk respecteerde. De heer P. S. van der Vaart had er de voorkeur aan gegeven, als laatste op het sprekerslijstje te worden ge plaatst. Hij wilde een persoonlijk woord spreken, omdat hij als wethouder van Financiën vele jaren achtereen een nauw contact met de heer Valkhoff heeft gehad. In die periode heeft de heer Van der Vaart zeer veel waarde ring gekregen voor de goede geest op het kantoor, waar de jubilaris sinds tien jaar de scepter zwaait. Diezelfde prettige sfeer omgaf ook het publiek, dat aan de loketten werd ontvangen. Het gemeentebestuur heeft het op hoge prijs weten te stellen, dat zulk een goede verstandhouding met het pu- Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd heeft gisteren weer een van de oudere leden van het politiekorps de dienst verlaten. Het was de heer L. Gieles, die voor weini gen in Den Helder een onbekende zal zijn. Onder aanwezigheid van vrijwel het voltallige personeel werd afscheid van hem genomen. Daar de commissa ris verhinderd was, heeft de hoofd inspecteur, mr. J. Blanken, de schei dende brigadier bedankt voor hetgeen hij altijd met trouwe plichtsbetrach ting in politiedienst heeft gepresteerd. Vooral na de oorlog heeft hij zich ver dienstelijk gemaakt, toen het werk met zoveel jongere krachten weer moest worden opgebouwd. Met waar dering herinnerde de hoofdinspecteur san het vele werk, dat de heer Gieles heeft gedaan voor de geneeskundige verzorging van het personeel. Als af scheidscadeau overhandigde mr. Blan ken ten slotte namens het gehele korp3 een fraai schilderij. Als voorzitter van de Nederlandse Politiebond, afdeling Den Helder, sprak de heer M. Zwaneveld. Deze bood als aandenken een vulpen aan. Mevrouw Gieles ontving bloemen. Daarna hield nog adjudant B. J. v. Tol, die vele jaren met brigadier Gieles heeft samenge werkt, een korte toespraak. In zijn dankwoord gewaagde de heer Gieles met grote waardering van de prettige samenwerking, die naar hij hoopte al tijd zou blijven bestaan. bliek kon worden geschapen. „Dat is grotendeels te danken aan het lich tende voorbeeld, dat door u werd ge geven", aldus de wethouder. „Wü zijn u daar dankbaar voor, want dat is een groot belang voor de gemeente". Ten slotte uitte de heer Van der Vaart zijn erkentelijkheid voor de wel willendheid en de grondigheid, waar mede de jrMlaris hem altijd bij de vervulling van zijn taak als wethouder van Financiën heeft bijgestaan. Plezier in het werk. In zijn dankwoord merkte de heer Valkhoff allereerst op, dat hij zelf in het bereiken van deze mijlpaal in we zen geen verdienste zag. „Ik heb altijd plezier in m'n werk gehad, de collega's schiepen een prettige sfeer en over tegenslag wat de promotie betreft heb ik nooit te klagen gehad", zei de heer Valkhoff bescheiden. Eenvoudig en zonder zelfoverschat ting verklaarde hij de goede sfeer op kantoor uit de wisselwerking tussen het personeel van hoog tot laag. „Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet", was één van zijn deviezen. De heer Valkhoff heeft er altijd naar gestreefd (en met succes, al zei hij dat er niet bij), op humane wij ze de touwtjes in handen te houden .Ik heb nooit graag „gebeuld", niet tegen mijn ondergeschikten en ook niet tegen het publiek. Het ging me altijd aan het hart, wanneer iemand van het personeel een reprimade moest hebben of wanneer we genoodzaakt waren er gens de levering van gas of electrici- teit te staken", bekende de jubilaris, die daarop alle sprekers persoonlijk be antwoordde. Nadat burgemeester Rehorst het offi ciële gedeelte met een enkel woord had besloten, bleven allen nog korte tijd onder het genot van enige verversin gen bijeen, waarbij men ruimschoots de gelegenheid kreeg, de jubilaris en zijn gezin te complimenteren. Het or kestje van gemeente-abtenaren zorgde daarbij voor gezellige muziek. Gisteravond volgde in het zaaltje van Elgawa" een intiem samenzijn met het personeel van beide kantoren aan de Kerkgracht. Vanmiddag van half vier tot zes uur bestaat voor een ieder, die dat wenst, de gelegenheid, de jubilaris te zijnen huize Boerhaavestraat 33, ge luk te wensen. (27 t/m 30 December) Bevallen: J. E. S. KaagBos, d. G. JasperNiggendijker, d. G. En klaarZiermans, d. A. E. van der Vliet—de Heer, d. M. M. van der Meijde Loos, d. B. HerderSpan nenburg, z. G. VersnelPiek. d. N. H. Snellen—Sentel, z. M. C. van der WalTielemans, z. S. Klooster manOele, z. M. C. Gelmers—Rol. z. D. Nupoortvan den Abeele, d. Ondertrouwd: P. J. Van en A. Kok. JP. Bontes en C. J. Hölzel. J. J. Brusus en P. Schrier. W. Smit en H. Starrenburg. T. Visser en C. Oud- kerk. W. P. Boldewijn en J. W. van Vendeloo. Getrouwd: G. Hendrikse en J. Scheltens. J. J. van den Berg en A. C. Gouwenberg. Overleden: J. B. J. Lemmens, m., 8 weken. K. Kramer, m.. 77 jaar. A. van Leeuwen, m„ 49 jaa~. J, Chr. Reeders, m., 68 jaar. J. Podde, wed. van H. J. Kruisdijk, 88 jaar. In de Basstraat ontstond een bin nenbrandje, doordat hét verwarmings apparaat onder een tropisch aquarium vlam vatte. Door de grote hitte was het soldeersel van de pithouder ge smolten. Men zal zich herinneren, dat acht maanden geleden door eenzelfde oorzaak een brandje uitbrak. Nog steeds is de brandweer bereid, deskundige ad viezen te geven ter voorkoming van dergelijke onheilen. Gelukkig nam het ook ditmaal geen ernstige vormen aan. Op de Javastraat werd een tuin muurtje door een vrachtauto omverge reden. Toen een bewoner van de Timor- laan zijn auto van benzine wilde voor zien, lekte een kleine hoeveelheid van de brandstof op de accu, die onder de benzinetank was aangebracht. De ben zine vloog in de brand, waarna de automobilist zijn wagen met spoed uit de garage duwde. De ijlings gewaar schuwde brandweer had het vuur spoe dig met een emmerspuit geblust. Aan de gemeentelijke visalslag werd gedurende de vorige week aan gevoerd 171 kg. bot, 353 kg. garnalen, 27 kg kabeljauw, 111 kg rog, 459 kg schar, 1356 kg. schol, 117 kg. tarbot, 1141 kg. tong, 589 kg. Wijting. De Zweedse coaster „Ann Char- lotte", die inderdaad onbeschadigd door het avontuur op de Haaksgronden is heengekomen, kon gistermorgen om tien uur de reis naar Salfishborg voortzet ten. De beide sleepboten, die haar vlot- brachten, de „Stentor" en de „Nestor" van Wijsmuller, keerden reeds tevoren naar IJmuiden terug. Gistermiddag is Hr. Ms. torpedo jager „Kortenaer" van de Buitenhaven verhaald naar de Rijkswerf, waar zij een grote onderhoudsbeurt zal onder gaan. De Duitse kustvaarder „Californie", onderweg van Kotka naar" Keulen, heeft gisteren de haven aangedaan. Het is morgen hoog water om 3.10 en 16.05 uur en laag water om 9.40 en 22.15 uur. De temperatuur van het zee water was 2,4 graden Celsius. Hedenavond om acht uur wordt in de Legerzaal aan de Spoorgrach voor de tweede maal een opvoering gegeven van het lekenspel „In donkere dagen". Er zijn nog enkele plaatsen vry. Het bestuur van de Muziekkring Den Helder verzoekt ons mede te de len. dat er nog ruimte is in de bus. die op Zaterdag 13 Januari naar Amster dam gaat. Men kan daar het Concert gebouworkest o.l.v. Otto Klemperer beluisteren. Gegadigden kunnen zich nog aanmelden bij één van de adres gen Julianapark 1, Ruyghweg 76 of Javastraat 143. De fokkers van de kleindiersport- vereniging „Den Helder en Omstreken namen met hun dieren deel aan de grote tentoonstelling te Wieringen. De volgende heren behaalden succes: P. van 't Hert 2 x le Z.G. met Blauwe Weener; J. Kalter 3e G. en 2e G.G. met Br. Hollander: H Toes le. 2e en 3e G. met Zw. Hollander: J. J. Vinke le Z.G., 2e G.G. en le G. met Kng. Hollander. De heren Van 't Hert, Toes en Vinke legden tevens beslag op een ere prijs. Op een tentoonstelling te Aalsmeer behaalde de heer Kalter met Br. Hol lander een le Z.G. De heer Van 't Hert noteerde met BI. Weener een le G.G. Gistermorgen om kwart over elf is een personenauto, bestuurd door de heer H. J. B. uit IJmuiden, tengevolge van de gladheid geslipt in de beruchte bocht bij het Woonwagenkamp. De wagen reed in hét Noordhollands Ka naal. maar bleef gelukkig met de lin kerzijde boven water. De bestuurder kon zichzelf zonder veel moeite in vei ligheid brengen. Met een kraanwagen van garage Noordermeer is de auto later op het droge gebracht. Gevonden: Alpinomuts; armband; broche; broekje; dolkmes; glas, vijf handschoenen, halsdoek, twee hondjes, horloge, handwarmer, kous, kruiwagen, kist kool, muts, pet, drie portemon- naies, drie rijwielen, twee shawls, schaats, tasje, vulpen, vulpotlood, twee paar wanten. Verloren: Aansteker, bril, bank biljet van f 50, bankbiljet van f 10, cahier, collier, chèque, doek, gouden dasspeld, foto, twee gewichten, twee horloges, twee hondjes, handschoen, horlogeglas, konijn, vier portemonnaies, twee portefeuilles, riem, sleutel, schaats, shawl, strandzak, paar klompschoenen, tasje, twee paar wanten, vulpen. AGENTSCHAP VAN DE NUTS- SPAARBANK In Den Burg is met ingang van 1 Januari een agentschap gevestigd van de Nutsspaarbank uit Den Helder. De heer W. de Wijn, Kogerstraat 34, treedt op als agent. grote prijsverlaging Spaart onxe Cinderclla plaat)»» bridge-drive De Texelse bridge-club „Groot Slam' heeft een gezellige familiedrive gehou den. De deelname bestond uit 48 perso nen. De uitslag is als volgt: a-groep: 1. echtpaar Wilkes uit Eierland (prijs: twee konijnen); 2. echtpaar J. C. Bruin (prijs; twee worsten) en 3. F. Rab Spruit. B-groep: 1. P- Roepervan der Werf (twee konijnen); 2 Konings veld—ten Cate (twee worsten) en 3. BeersIdema. uitspraak in hoger beroep N. W. J. S. te De Koog werd in hoger beroep door het Amsterdamse Gerechtshof tot een boete van f 200 of 10 dagen hechtenis veroordeeld wegens het ongeoorloofd overdragen van teelt vergunningen. Door de Alkmaarse po litierechter was S. in eerste instantie tot f 1500 boete of 2 maanden hechtenis veroordeeld. TWEE PRIESTERJUBILEA Op 29 Mei zullen op ons eiland twee pastoors hun zilveren priesterfeest herdenken. Te Den Burg jubileert de zeereerw. heer C. A. G. Per soon, pastoor te Den Burg en de De Cocksdorp de zeereerw. heer N. C. de Rooy. DEN burg, 2 Jan. 1951. Aangevoerd werden 3 koeien 650750; 6 nuchtere kalveren 4565 en 44 biggen 3060. \Jele winkeliers plegen het nieuwe jaar in te gaan met een uitverkoop. Ieder een wil ten slotte wel eens schoon schip maken. Het is geen geheim, dat doktoren ook tot deze conclusie kwa men. Gradus heeft gister middag langs de Helderse uitverkoop gewandeld. Zon der handschoenen, want dat kon weer. Vanwege de dooi. En het móest, omdat ze zöek waren. Een rijke Gradus zou in zo'n geval onmiddellijk in zijn jas klimmen om zich een paar nieuwe handbe schermers te gaan aanschaf fen. Een minder gefortu neerde Gradus daarentegen weigert hardgrondig om zijn nood te klagen. Hij werpt zich met blote hand in het stadsgewoel, aarzelend tus sen een paar uitverkoop- handschoenen en de hoop op een hervonden tweetal schamele glacé's. En wat doe je dan? Langs de uit verkoop. Alleen maar voor zichtig en nonchalant kij kend, want als een echte Gradus wil je niet dat een ander ziet dat jij je hand schoenen uit de uitverkoop hebt. Uit de opruiming. Gradus heeft gisteren trou wens wel de indruk gekre gen, dat de winkeliers de drukte adn-kunnen. Ze staan pal achter hun toonbanken. Zoals Gradus achter z'n schrijfmachine zitvlak er achter. En velen staan ook pal voor hun idealen. Even als Gradus in dit nieuwe jaar. Pal staan in een nieuvj jaarpal.... wat een vreemd woord, als je het vijf keer achter elkaar zegt: pal, pal, pal pal, pal.... En toch verwacht men een goede opruiming. De wereld staat pal voor de opruiming. En sommige Chinezen heb ben de pinda er al éan ge geven. Toch nog allemaal een gelukkig nieuwjaar, ge achte vaste klanten! PAARD Qradus is niet zo weg van ijs als van chocolade melk. In de winter dan wel te verstaan, 's Zomers pre fereert hij ijs. Doch komt Gradus terug op het win terse ijs. Het ijs, dat door vele lieden op de koudste dagen van het jaar op ijzers wordt betreden. Dan is er maar weinig in de wereld, dat de echte liefhebbers de ijsvreugde kan bederven. Dat weinige bestond niette min Zondag in de vorm van een paard. Dat paard heeft velen, al waren het maar enkele ogenblikken mis schien, even dwars gezeten. Het stond in de weide tus sen „Parkzicht" en de Fort gracht. Gradus weet niet hoe lang het er stond. En of dat paard er ook 's nachts heeft gestaan. Doch het was bitter koud, en dan hoort een paard in een warme stal. Niet in de barre kou. Verontwaardigd stadgenoot vertelde Gradus deze ge schiedenis van het paard, en wilde de eigen&ar voorstel len zélf, als het paard, enige tijd onder dezelfde omstan digheden in de weide door te brengen, 't Lijkt Gradus geen pretje. H.T.C 'J'ijdens uren die Gradus in andere oorden bij een beschaafd haardvuurtje met dobbelstenen aan het nog niet versleten spel „Mens erger je niet" wijdde, werd in Nieuwediep een Nieuw- jaarsstrijd gestreden tussen elf leden van Hermes en een zelfde aantal heren van de Helderse Tennisclub. Hoewel Hermes zes doel punten gemaakt schijnt te hebben, won de H.T.C. deze voetbalontmoeting met 64. De puzzle had slechts één oplossing, daar Hermes tweemaal de eigen keeper wist te verschalken. Een prestatie op zichzelve, die Gradus' inziens best voor een troostprijs in aanmer king kwam. De Bregman- wisselbeker verhuisde even wel van de Hermes-kast naar die van de H.T.C. STAMTAFEL J^ond de jaarwisseling wor den immer vele verhalen verteld. Zo ook aan de stam tafel. Laat Gradus u echter niet vervelen met oliebol- aangelegenheden en dron kemansruzies, gedrenkt in een vriendelijke heil- en zegenwens na krokodillen tranen. Geef Gradus dan de stamtafelklant die verklaar de: „Tjé, tjé, wat staan we er ènders voor dan met Nieuwjaar 1942. Die dag zal ik nooit vergeten, toen een kameraad van me een stel moffen een poets bakte, 't Was In Utrecht, In een café. Nadat hij mij had be groet en veel heil en zegen had toegewenst, stapte hij naar de Duitsers toe, en zei: En jullie wens ik veel zegen, maar weinig „Heil". HYGIëNE Qradus weet dat men van goeden wille is wanneer het de hygiëne betreft. Bak kers, kruideniers en melk boeren en anderen doen hun uiterste best om in dit opzicht een uitstekend fi guur te slaan. Maar ja, on wetendheid of onoplettend heid.... Telefonisch deelde men Gradus mede, hoe een melkboer soms een foutje kan maken. De dame ver telde, hoe een klein, arge loos hondje een flessenhou- der als lantaarnpaal ge bruikte. Men begrijpt, dat Gradus de „rekken" noemt, waarin de melkboer zijn flessen plaatst. Die worden wel eens in een wijk neer gezet, om een aangebroken voorraad te kunnen aanvul len. En dat kleine hondje was al erg, vernam Gradus, maar een hele grote hond leunde ook nog eens ge moedelijk tegen de „rek ken" aan. En nu vroeg die dame beleefd, of dat wei hygiënisch is. Zjj meent van niet, neemt de melkboeren niets kwalijk, doch ver wacht beterschap. HELDER Qe voetbalvereniging „Hel der" is 'n vast verbruiker geworden van een weinig van Gradus' ruimte. Voor Zondag staat een vriend schappelijke wedstrijd tegen Alcmaria Victrix genoteerd Die begint om half drie Eveneens om half drie speelt Watervogels tegen RKAFC. Watervogels en Helder kwamen tot een overeenkomst, zodat beide clubs met de vastgestelde aanvangstüd tevreden kon den zijn. Dat doet Gradus herinneren aan het bal- masqué, dat de supporters vereniging „Helder" op 28 Januari in Formosa houdt. Dat is ook toegankelijk voor niet-leden. Een tijdje geleden kwam 's avond» j een blozend gelaat waarboven een pet XklTcraZ' vragen om een foto in de krant van L? „Baassie" bleek de heer Dirk Dat doen ontbranden van de 'verZZLZ^V^ met het lokalen van de gemeente-reiniging Waarvoor m, n^' waakt» bovenstaand plaatje. Te Schagerbrug is in de ouderdom van ruim 75 jaar overleden de heer G. van der Sluijs, voorzitter van de sociale dienst in de gemeente Zijpe, de man, die de stoot heeft gegeven tot de bouw van een nieuw tehuis voor ouden van dagen, waarmee binnenkort zal worden begonnen. De gemeente Zijpe heeft door het overlijden van de heer Van der Sluijs een verdienstelijke ingezetene vefllo- ren. Als Zijper van geboorte heeft d« ontslapene in de loop der jaren een zeer belangrijk aandeel gehad in het verenigingsleven. Tal van jaren was hij lid van de gemeenteraad, waarvan niet minder dan een kwart eeuw als wet» houder. Enkele jaren was hij hoofdin geland van de Zijpe en Hazepoider, tal van jaren hoofdingeland van het Hoog heemraadschap Hollands Noorderkwar tier. Hij was mede-oprichter van de coöperatieve zuivelfabriek „De Eens- gezindheid" te St. Maartenvlotbrug, van de Coöperatieve Aan- en Verkoop vereniging annex graanmalerij „Dl Goede Verwachting" te Schagerbru| en van de Coöperatieve Zuivelbank te Alkmaar. Het stoffelijk overschot zal hedenmid dag op de algemene begraafplaats te Sint Maartensbrug ter aarde worden besteld. Tevoren wordt in de Ned. Herv. Kerk te Sint Maartensbrug een rouw dienst gehouden. Onbevoegden hebben in de nacht de aardappelkuilen van de heren Snip en Manneveld leeggehaald. Het winter- voorraadje werd voor het grootste deel meegenomen en omdat de daders de kuilen geopend achterlieten, was de rest door de vorst bedorven. Hoewel de gesteldheid van de ijsbaan op het Krabwater niet bepaald ideaal v/as voor het houden van wedstrijden vonden ze op de eerste dag van hei nieuwe jaar tóch plaats. Voor de jeugd was het een genoeglijke middag en het bestuur van de ijsvereniging kan dan ook tevreden zijn over het werk. De uitslagen waren: Jongens 6—9 jaar: 1, Jan Kutterink, 2. Frits de Graaft 3. Tys Roozing; 10—14 jaar: 1. Gerrit Kramer, 2. Herman de Graaff, 3. Jaap Quak; meisjes: 6—9 jaar; 1. Nelly den Uijl, 2. Tiny Bigot, 3. Guda Vriesman; 1014 jaar: 1. Janny den Das, 2. Dia Vriesman, 3. Lyda Bouwen. Bij de mannen van 1418 jaar was J. de Graaf de snelste, gevolgd door 2. A. v. d. Vlies Dzn. en 3. Chr. Vorst, Bij de ouderen won A. C. de Beurs, 1 D. Manneveld en 3. D. de Graaf De prijzen bestonden voor de kinde ren uit speelgoed en voor de ouderal uit rookartikelen en vleeswaren. korteba.w wedstrijden Onder auspiciën van de voetbslytf- V.V.U. werden kortebaanwedstrijdfl1 gehouden over een afstand van 16" ter. De animo hiervoor was bijzon1" groot. De winnaars waren: 1 M. Ruits®' 2 E. Kramer, 3 K. Kramer. oudejaarscollecte brai'ht 2047 OP De oudejaarscoilecte in de gei'cjö. meerde kerk bracht 2047 op. Dat 200 minder dan het vorige jaar. De uitslagen van de voor de corr'f. titie van de Zyper Damclub wedstrijden zijn ala volgt P Koopm»" A. Slijkerman Pzn. 0—2; P- H°' W. Jimmink Hzn. 2—0; A. SUikernl Jr.—P de Wit 1—1; G. Raciemake® C. Tuin 2—0; P. J. Waiboer—A. 01 - ker 2-0; A. Louwe-C. KooU M> Rademaker—S. Hoek 0—2 en P- man—A. Slijkerman Pzn. 6-2-

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2