tegen de koude gewonnen Slag Dank zij een prima uitrusting Pleven vraagt om drie moties van vertrouwen Indonesië zoekt nieuwe basisvoor relatie met Nederland Stichting van drogerijen een groot landbouwbelang Met het Korea-detachement naar het Noorden (3) Twee partijen-coalitie in West-Berlijn liiitiiiniiiiiiiiiiiniiiiiitfflniinitiiiiimimniitiiiitiimiflfflitnimHHiiiiiiiiffliiiiiiii II Overdracht van bestuur over Wenen Op patrouilletocht rond Suwon Geen bereidheid meer tot concessies Getuige wilde officier van justitie te lijf Redevoeringen te Anna Paulowna Inlijving in de V. S. Franse aanval succesvol VUURGEVECHT IN RECIFE Schip op het strand Belgische slagers dreigen met' staking VAN MARSDIEP TOT IJ 't Zand Afscheid van directeur Kroonenburg Petten SPORTNIEUWS Wieringen Haagse Comedie speelt voor de Kunstkring Texel Bijkantoor Nutsspaarbank Burgerlijke Stand Urk Burgerlijke Stand ZATERDAG JANUARI 1951 (Bijzondere correspondentie) «TE zijn nn een dikke week in Suwon en natuurlijk zyn we gewend. We weten er zo'n beetje de weg, we hebben allemaal ons „eigen plekje" op de vloer gevonden waar we 's avonds onze tentzeilen en dekens uitrollen: de kachels branden vrij regelmatig en de brandstol hiervoor komt steeds verder van huis, omdat de bomen dichtbij al lang gesneuveld zijn. De compagnieën liggen vrij dicht bij elkaar, niet allemaal even goed en niet allemaal even slecht. We heb ben onze eerste en ook reeds de tweede postzak ontvangen en mèt het eten, dat uitstekend is, Is er wat dat betreft dus geen reden tot kagen. In het begin heb ben we het nog wel eens behoorlijk koud gehad, maar sedert enkele dagen is er warme kleding uitgereikt, zodat we er nu tegen kunnen. Natuurlijk is nu ook bet koude weer plotseling verdwenen en koesteren we ons, eerlijk gezegd, in een heerlijke zon. De Westberlijnse christen-democra- In sneeuw en ijs ITN zijn derde en voorlopig weer laatste reportage over de belevenissen van de Nederlandse vrijwilligers in Korea beschrijft de L.V.D.- j§ correspondent, luitenant W. f W. Dussel, het eerste succes m van het detachement: de I overwinning op de Koreaan- I se winter. Hoe deze vijand tot capitulatie gedwongen H werd, vindt in neven- - m staand artikel. ■■HnMHMMNIIIillIHNIIIIIiliMHIHMMMIinWMWIIIIIIIilllMii pen onderin, die men echter uit blijkt te kunnen „zipperen", zodat ze als het ware als een broek een verlengstuk vormen om de benen. Dan is men ook werkelijk van top tot tenen beschermd tegen koude en vocht. We kunnen er nu tegen, maar we hebben het nog niet MAAR eerst even iets over die kleding. In Nederland was men al zo wijs ons de beruchte „combinations" mee te Hier, in Suwon is onze uitrusting broek en hemd aan één stuk dus. Ieder een lachte zich wild en niemand durf de ook maar het plan te opperen deze rare" dingen aan te trekken.... Be kend moet worden, dat genoemde com binations dan ook een rustige tijd hele maal onder in de plunjezak hebben ge had, totdat., we in Korea aan land stapten en men aldra de eerste „dap pere" er mee zag lopen, aanvankelijk onder hoongelach van „Hij wél". Maar dat veranderde al gauw en toen de échte koude kwam, kregen zij, die hun combinations thuis hadden gelaten, ge- ducnt spijt.... TN Taegu werden door de Amerikanen de bekende „field-jackets" vertrekt, die de eerste kou konden opvangen, doordat ze winddicht zijn. Maar behalve een koud lijf heeft men natuurlijk ook last van koude voeten ten minste in de meer Noordelijke streken en daarom werd aan een ieder een zoge naamd „shoepack" verstrekt, e,en soort rubberlaars, waarin men vilten zolen moet leggen om er daarna, met twee- of drie paar sokken in te stappen, en van de kou hoegenaamd geen last meer te hebben. Deze pile-jacket wordt ónder het field- wat „strijd tegen de kou" betreft, nog gecompleteerd door een „pile-jacket", een soort vest met lange mouwen, van binnen gevoerd met pluis en voorzien van een gebreide kraag en polsstukken. Deze pile-jacket wordt ónder het field- jacket gedragen en heus, wie het dan nog koud heeft, moet zich eens laten nakijken! En alsof dat nog niet mooi genoeg is, werden we nog eens verrast met de nieuwste Amerikaanse vinding, \J0p[<13fiHQ V3P1 P V d A een soort zware regenjas met uitknoop- -® bare wollen voering en voorzien van Irmam to laat enkele aanvankelijk raadselachtige lap- IA maf Tl c aa Deze verklaring was het slot van een uiteenzetting, waarin de Nederlandse onderhandelaars ervan werden beschul digd, dat zij zich niet hadden gedragen als vrienden, die voor 27 December het vraagstuk Irian wilden oplossen, doch integendeel beschouwden als ver ten en vrije democraten hebben beslobete* tegenstanderSj die het onderste ten een „kleine coalitie stadsbestuur kunnen proberen, omdat het weer zo bijzonder zacht is momenteel! Op zoek naar guerrilla's TN afwachting van onze definitieve in deling wordt er in en om Suwon ge patrouilleerd, volgens het uit Indonesië bekende systeem tegen guerrilla's: niet thuis blijven, maar opzoeken. Dagelijks trekken kleine groepen Nederlandse militairen erop uit om het gebied rond om onze legeringsplaats te verkennen op eventueel aanwezige vijandige ele menten. Mijlen ver wordt de omgeving afgezocht, maar hoewel het terrein hier met zijn talrijke bergen een ideale schuilplaats zou kunnen vormen, heeft men tot op de dag van vandaag nog niets kunnen bespeuren. Wel werd de buurt dezer dagen op geschrikt door een hevig schieten, nog versterkt door de echo's tegen de ber gen. Maar dat had niets te betekenen, want het betrof slechts een oefening van het gehele detachement en met vrijwel alle wapens, alle voertuigen en dat behoeft natuurlijk nauwelijks gezegd met al het enthousiasme, dat er bij zulke gelegenheden nóg meer dan anders aanwezig is. Er zijn „tjotten" beklommen met een vaart, als betrof het een klein zand- bergje in een Nederlandse speeltuin; er is verkend, er zijn mitrailleur- en BAR- oefeningen gehouden en de mortieris- ten hebben bewezen nog even vlot te kunnen schieten als in Indonesië. Bij deze grote oefening kon alles en iedereen getest worden. Ge kunt ervan overtuigd zijn, dat het Nederlands de tachement zijn taak aankan. Daarvoor zorgen de prima wapens, de prachtige uitrusting en niet in de laatste plaats een enthousiaste troep onder deskun dige leiding. te vormen zonder de sociaal-democt ten, de sterkste politieke partij van West-Duitsland. In het begin van de ze week werden de besprekingen tus sen de drie partijen, die een stadsbe stuur van een „grote coalitie" beoog den, afgebroken. De christen-democraten hebben hun voorzitter dr. Walter Schreiber tot candidaat voor het burgemeesterschap benoemd. Op de fatale datum van 27 December beschouwde de Indonesische delegatie haar taak als geëindigd. De conferentie werd toen formeel door haar gesloten. Hiermee vervielen tevens alle voorstellen, welke zij had ingediend, en alle con cessies, waartoe zjj zich bereid had verklaard, zo heeft een woordvoerder van het Indonesische ministerie van voorlichting verklaard. Thans zjjn regering en volk van Indonesië doende een nieuwe basis te zoeken voor de relaties tot» Nederland. Nieuwe onderhandelingen kunnen slechtg worden geopend op grond slag van onvoorwaardelijke overdracht van Nieuw-Guinea. men, kwam deze partij niet met zulk een verklaring, toen de conferentie nog aan de gang was? Het psychologische ogenblik is nu verstreken. Tambunan, de vice-voorzitter van het Indonesische parlement, achtte de pogingen van de P.v.d.A., om tot een oplossing te ko men, sympathiek, maar meende, dat de voorstellen te laat kwamen. Zelfs de zeven punten van de Indonesische de' legatie ontmoeten in Djakarta in het parlement grote tegenkanting. Tambu nan meende dat deze punten nogmaals aan de orde zouden kunnen komen, wanneer de besprekingen op basis van de overdracht van de souvereiniteit werden hervat. In de loop van de parlementsdebatten hebben verschillende sprekers annule ring van het Uniestatuut geëist. Onder meer werd herinnerd aan de belofte, die dr. Van Mook zou hebben gedaan, deze zou n.1. hebben toegezegd, dat Nieuw Guinea bij Oost-Indonesie zou worden gevoegd. De Indonesische regering zal Maan dag antwoorden op hetgeen de ver schillende sprekers in de loop van het debat hebben gezegd. Hiertoe is gister morgen besloten. kan wilden halen. woordvoerder verklaarde voorts niet te kunnen aannemen, dat de Par tij van de Arbeid bereid zou zijn, een kabinetscrisis te riskeren ter wille van overeenstemming met Indonesië. De verklaring van jhr. mr. M. van der Goes van Naters aangaande het standpunt van de Partij van de Arbeid is in het algemeen in Djakarta niet gunstig ontvangen. Waarom, zo vraagt In Wenen, de enige stad ter wereld, waar de geallieerde bezettings machten nog samen werken, wis selt iedere maand het bestuur, en degene, die het overneemt is tevens gedurende deze tijd voorzitter van de Geallieerde Raad. Tijdens de overdracht van het stadsbestuur door een Russische officier aan een Amerikaanse collega, Kapitein S. A. Barkovic (rechts). Na de Ame- kanen nemen de Engelsen het be stuur in handen; daarna volgen de Fransen. Tumuli in rechtszaal Tijdens de behandeling van een brandstichtingszaak voor de Amster damse rechtbank is het gistermorgen op zeker moment vrij heftig toegegaan. Een broer van de verdachte, die als getuige werd gehoord, werd na het re quisitoir zo boos, dat hjj scheldend op de officier van jusitie losstormde en deze te ljjf wilde gaan. Een politieman en de verdachte zelf verijdelden deze poging, waarna de vertoornde getuige onder hevig tumult uit de zaal werd geleid. Een koopman uit Amsterdam, zekere T., werd ervan verdacht, dat hij in de woning van zijn broer, bij wie hij inwoonde, opzettelijk brand had ge sticht. T. echter ontkende dit en weet de brand aan een ongelukje. Zijn broer zei er van overtuigd te zijn, dat er van opzet geen kwestie was. Twee an dere getuigen verklaarden desgevraagd, geen sporen te hebben kunnen vinden van voorbereidingen voor brandstich ting. De officier eiste twee jaar ge vangenisstraf en onmiddellijke gevan genneming. Dit laatste werd door de rechtbank na raadkamer afgewezen. Twee sprekers, Ir. L. R. Dijkema, Rijks- landbouwconsulent te Schagen en A. Oli- vier, adjunct-secretaris van het hoofdbe stuur, voerden het woord op de afdelings vergadering van de Holl. Mij. van Land bouw. Zij, en de nieuwe bestuursleden, de he ren H. Delver en D. P. de Lange, werden door de heren Jac. Lindenbergh in het bijzonder welkom geheten. In zijn ope ningswoord dankte de voorzitter ook de afgetreden bestuursleden, de heren A. Langereis en J. Vethman, voor hetgeen zij in hun functie in het belang van de afdeling deden. Medegedeeld werd, dat vergaderd was met het bestuur van de plaatselijke afde- iing Tuinbouw van de Holl. Mij. v. Land bouw, die opgenomen wenst te worden ln de algemene afdeling. Het bestuur kreeg volmacht deze zaak met de tuinbouwafde ling te regelen; er was geen bezwaar tegen opname van deze groep. De heer Dijkema sprak over het kunst matig drogen van gras, klaver en luceme. In Engeland begon men daar al in 1931 mee. Denemarken en Zweden waren ons ook voor. Nederland volgde in 1938. Toen er in de oorlogsjaren geen invoer van voe- dergraan was, nam het drogen een grote vlucht; in 1943 waren er 145 drogerijen, samen met een capaciteit van 50.000 ton gedroogd product. Na de oorlog verdwe nen er weer, maar er kwamen ook ande re bij, die groter waren, zodat de capaci teit weer gelijk is aan die van 1943. In de N.O.-polder wordt op grote schaal ge droogd in vijf drogerijen. Voedergranen zijn nog steeds duur en daar per bunder ongeveer 8.000 kg meel is te maken, terwijl de prijs daarvan 27 per 1000 kg is, ried spreker aan om lucer- ne ln het bouwplan op te nemen, temeer daar deze teelt grondverbetering tot ge volg heeft. Een drogerij kan met een rijkssubsidie van twee derde der kosten gebouwd worden; de leden van de ver eniging. die er een zouden willen stich ten, moeten dus één derde bijeenbrengen. Spreker beantwoordde nog enkele vragen, waarna de voorzitter hem dankte voor zijn voorlichting. De aanwezige leden wer den hierna in de gelegenheid gesteld aan delen te nemen in de Stichting Grasdro' gerij te Barsingertiorn. Het belang van de organisatie De heer Olivier bracht de landbouwtoe' standen van de vorige eeuw in herinne' ring. De bestaansonzekerheid van de boer deed behoefte ontstaan aan een lichaam dat zijn belangen moest verdedigen. De H.M.v.L. werd in 1847 opgericht. Spreker betreurde dat er later splitsing plaats had Naast de Maatschappij ontstonden de (Ka tholieke) L.T.B. en de Christ. B.TB. De boer, zo betoogde spreker, moet zelf de teugels in handen houden en naast de P.B.O. en de Stichting van de Landbouw is een strijdorganisatie nodig; dat is de H M.v.L. Wil de boer echter vrij blijven, dan moet hij ook zorgen uit zijn bedrijf Nadat de Franse Senaat Vrijdagmor gen met 155 tegen 18 stemmen bij 130 onthoudingen het totale militaire cre- diet van de bewapeningsbegroting ten bedrage van 740 milliard francs had goedgekeurd, doch de nieuwe belas ting ten bedrage van 140 milliard had verworpen, heeft minister president Rene Pleven des avonds, toen in "ie Nationale Vergadering het wetsont werp in tweede lezing behandeld werd, om drie moties van vertrouwen ver zocht, waarover Maandagmiddag zal worden gestemd. Deze moties betreffen de volgende punten: 1 Goedkeuring van het totaal der op de begroting voorkomende uit gaven voor de bewapening en de mi litaire defensie ten bedrage van 740 milliard francs en van de nieuwe be lasting ten bedrage van 140 milliard; 2. Verwerping van het Senaatsamende- De in de nacht van Donderdag op Vrijdag in Noord-Vietnam begonnen operatie ter verruiming van het gebied van Tien jen en Hanoi heeft volgens de Franse legerstaf een zeer gunstig ver loop. De Vietminh-troepen werden zo wel te land als vanuit de lucht met succes aangevallen. Er werden tijdens de operatie, welke de grootste ge noemd wordt sinds de aanval op het vroegere hoofdkwartier der Vietminh te Thai Ngoejen in October, veel ter- Jein gewonnen, stellingen heroverd en talrijke gevangenen gemaakt. Dit laat ste heeft ten doel de druk op de om singelde Franse posten te verlichten. havenstaking te philadelphia Alle scheepvaart in de haven van Philadelphia ligt stil als gevolg van 'r staking van 250 man sleepbootperso fisnr! s*a^ers wensen loonsverhoging •00 havenarbeiders staken uit sympa le- Philadelphia is op één na df smotste haven van de Verenigde Sta- ment, volgens hetwelk de belastingpost in de begroting verminderd zou wor den; 3 Bevestiging van de eerste stem ming der Nationale Vergadering ten gunste van de speciale bewapenings- wet als geheel. Te Recife, de hoofdstd van de Bra ziliaanse staat Pernambuco is het tot een vuurgevecht tussen politie en communisten gekomen. De politie om singelde het gebouw van een plaatse lijk communistisch blad nadat het per soneel, gesteund door een aantal an dere communisten, gepoogd had het gebouw, dat gesloten was, met vuur wapens te bestormen. Bij het vuurge vecht, dat hierbij ontstond, werd een aantal personen van beide partijen ge wond, sommige ernstig. In November 1928 liep de ,.Hoydal", een Noorse houtboot, tijdens een storm bij de Koog op Texel op het strand. Nadat de lading was ge lost, heeft men getracht zoveel mogelijk van het schip te slopen, doch het getij dwarsboomde deze plannen, en toen heeft men de zaak maar laten rusten. Geheel ver weerd en begroeid met duizenden schelpdiertjes ligt nog steeds het wrak op de plaats waar het 22 jaar geleden strandde. De fantastische vorm, die het in de loop der jaren kreeg, 'weerspiegelt zich in het bassin, dat rondom het wrak is ontstaan. Het Amerikaanse ministerie van Landsverdediging heeft het congres verzocht machtiging te verlenen voor het inlijven van achttienjarige Ameri kaanse mannen. Ook wil het ministe rie minder vrijstellingen en uitstel van opkomst verlenen aan dienstplichtige Amerikanen van 19 tot 25 jaar. De duur der eerste oefening is thans 21 maanden. Het ministerie wil deze termijn tot 27 of 30 maanden ver lengen. Dit plan zal echter mogelijk nog worden gewijzigd, voor het het congres bereikt. Op 1 Juli worden 1.200.000 Amerikanen achttien jaar. Hiervan zullen, naar schatting 800.000 voor de militaire dienst worden goed gekeurd. In een waarschuwing aan het publiek dreigen de slagers in geheel Belgie met een staking van onbepaalde duur als de regering de detailprijzen van het vlees niet vrij laat. De slagers voeren aan, dat de winst marge die de regering hun laat, te klein is. ONTMANTELING IN W.-DUITSLAND VRIJWEL VOLTOOID De ontmanteling in de Britse zone van Duitsland is nagenoeg geëindigd Van het totaal van 1.300.107 ton aan machines behoeven nog slechts 5.705 Van het totaal van 1.300èl07 ton aan ton zijn reeds als herstelbetaling ver scheept naar de geallieerde landen. r I vï:'**-!. fv'f '«pi C -W;\ #Yv!?7 - V r - Ofc/ /-V y - l&s - -Vtf.fs,. Musicus G. H. Boedijn te Hoorn heeft van de regering opdracht ontvangen voor het componeren van een suite voor harmonie-orkest. Te Enkhuizen zal de armenzorg in nieuwe banen wor den geleid door de instelling van een dienst van Sociale Zaken. De VSV-speler Spaans heeft over schrijving naar de Kennemers aange vraagd. Tijdens de gymnastiekles in de Mulo-school te Velsen is een brug omgevallen, waardoor een achtjarige jongen het linkerbeen brak en een an der kind een bloeduitstorting in de lin kervoet bekwam. Op 75-jarige leeftijd is te Schager- brug overleden de heer G. v. d. Sluys, een zeer bekend inwoner die o.a. langer dan 25 jaar wethouder was. Q Een cre- diet van f 74.000 heeft de gemeenteraad van Oude Nizdorp gevoteerd voor de bouw van een nieuw raadhuis. Bruijnzeei's Fabrieken te Zaandam hebben besloten wegens kolenschaar- ste een werkweek van vijf dagen in te voeren. Er zijn in 1950 in de Zaan- damse haven 458 schepen gearriveerd, tegen 331 in het jaar daarvoor. In Maart organiseert de Zaanse Gemeen schap een klaverjastournooi ten bate van de kankerbestrijding, waarvoor zij niet minder dan 3400 clubs in Noord en Zuid-Holland zal uitnodigen. In Heiloo heeft het o.l. onderwijs de beschikking gekregen over een nieuw schoolgebouw, de Vondelschool ge naamd. Alkmaar telde op 1 Januari 40.058 inwoners. In de Alkmaarse raad werd medegedeeld, dat rekening moet worden gehouden met een verho ging van de gasprijs. LEEUWARDEN, 5 Jan. Veemarkt 50 stieren, eerste kwaliteit f 1.39, twee de kwaliteit f 1.28, derde kwaliteit f 1.20. 65 vette koeien, eerste kwaliteit f 1.46, tweede kwaliteit f 1.30, derde kwaliteit f 1.09. 887 melk- en kalf- koeien van f 500f 1010; 135 pinken van f 290f 560; 12 graskalveren f 225 f 375; 527 nuchtere kalveren f 38f 53, 532 vette weideschapen en lammeren f 45f 120. 632 vette varkens, oude var kens noteren f 1.53f 1.61 per kilo levend gewicht. Vette biggen f 1.58— f 1.66, zouters f 1.51f 1.56; 214 biggen en lopers, biggen noteren van f18f36. lopers f 37f 80, 14 bokken en geiten geen notering. 29 paarden f450—f825, totaal 3097 stuks. LEEUWARDEN, 5 Jan. Graanbeurs: witte tarwe f 22.50f 23.50; rode tarwe f 22.50f 23.50; wintergerst f30—f 32; witte haver f25f30.50; kleine groene erwten f 37f 40, per 100 kilogram. Stemming prijshoudend. ALKMAAR, 5 Januari 1950. Graanbeurs. Tarwe 22,5023,25; rogge 31—32,50; gerst 3032; haver 2829.50; bruine bonen 50— 60; Citroenbonen 4355; witte bonen iKrombek) 6082: grauwe erwten 60—75; Capucijners 60—72; groene erwten S640; Schokkers 38,5041. ALKMAAR, 5 Jan. 1951. Kaasmarkt: 3 stapels Boerenkaas, totaal 1400 kg. Prijs f 2.13. Handel stug. te halen wat er uit te halen is. De boer moet zorgen voor een goed product, zijn organisatie voor een goede beloning. Het is geen tijd meer om daarvoor in zijn een tje te werken, alleen georganiseerd is wat te bereiken. Sommigen willen dat nog niet begrijpen en laten anderen het werk doen. De arbeiders zijn vaak strijdvaardig, merkte spreker op, die zijn vlot uitgespro ken rede besloot met de uitroep, dat er gewerkt en gestreden moet worden voor de besaanszekerheid van de boer en uat het middel daarvoor was: de organisatie. De heer Olivier, die in zijn rede ook had gesproken over coöperatie, ging daar, naar aanleiding van een vraag van de heer Van Balen Blanken, verder op in en zei, dat de organisatie de coöperatieve gedach te steeds gepropageerd had. Aan de heer P. Blaauboer van Barsingerhorn. die in formeerde of de hoofdbesturen der drie standsorganisattes nfet konden samenwer ken, werd medegedeeld, dat dit soms ook wel geschiedde. Op 21 en 23 Januari geeft de 'k. gemengde zangvereniging „Zanglust" de grote jaarlijkse uitvoeringen. Het zullen belangrijke avonden worden, want niet alleen wordt tegelijkertijd het tweede lustrum van de vereniging gevierd, maar tevens zal afscheid wor den genomen van de directeur, de heer P. Kroonenburg. Beide avonden zal het Zijper Salonorkest weer medewer king verlenen. Tijdens één van de avonden zal „Canticum Novum" uit Anna Paulowna optreden, terwijl de andere avond wordt opgeluisterd door „Sonora" uit Zijdewind. Voor Zondag is voor de elftallen van „Petten" het volgende programma vastgesteld: Petten 2Kaagvogels 4, aanvang 14 uur. Opstelling: doel T. Wa tertor; achter: J. de Waard en B. Kutte rink; midden A. v. d. Vlies, C. Snip en G. Vis; voor: C. Rens, G. Molenaar, P. Koopman, T. de Waard en G. Kramer. Reserve N. Zwakman. Petten 3 speelt in Den Helder tegen Watervogels 4 om half drie en ver trekt per bus om half één. Opstelling: doel H. Slagter; achter S. Bakker en G. Rademaker; midden G. Sarapof, Jb. de Boer en A. van Oudenaarde; voor T Koopman, D. Weijgertse, H. Jon ker. D. Vorst en P. Zeeman. Reserves D. Bakker en Jb. Bregman. Petten a ontvangt om tien uur Kaag vogels a. Opstelling: doel W. Bos; ach ter O. Molenaar en A. Eriks; midden G. Raven, J. de Graaf en B. de Groot; voor Chr. Vorst, G. Groot, P. Moot, J. Schrijver en J. Reus. Reserve G. kra mer. Vrijdag speelt de Haagse Comedia voor de Wieringer Kunstkring in „Ci nema de Haan" te Hippolytushoef un- der regie van Cees Laseur, Melchior Lengyell's blijspel in 3 bedrijven (4 ta ferelen) genaamd „Ninotchka". La seur speelt in dit stuk zelf één der hoofdrollen en vindt in Helena ^i- mental, als Ninotchka, een knap te genspeelster. Verder vermeldt het programma de spelers Gerard Hartkamp, Johan Valk, Brenda Lindbergh, Elisabeth van Brussel, Annie van Duijn en Theo Frenkel. Een goede bezetting alzo. We vinden in dit vlotte vóóroorlog se, maar nog altijd actuele blijspel de Oosterse (Russische) en Westerse men taliteit tegenover elkander gesteld, het geen tot vele grappige situaties aan leiding geeft. Zeer zeker een opvoering die ook door het uitstekende spel, de bezoe kers enige prettige uren zal bezorgen. De directie van de Helderse Nuts spaarbank maakt ons erop attent, dat op 1 Januari niet een agentschap, maar sen bijkantoor te Den Burg ls geves tigd. Als beheerder daarvan treedt op de heer W. N. de Wijn, Het kantoor is op werkdagen geopend van 's morgens negen uur tot half één en op Dinsdag en Donderdagavond bovendien van zes tot acht uur. Geboren: Aafke, d. v. Johannes Kloosterman en Antje Eelman. Ondertrouwd: Hendrik Schagen en Anna de Boer. Overleden: Fulps Zegel, 53 jaar, echtgenote van Marretje Boon; Jantje Zwaan, 78 Jaar, wed. van Albert Stevens; Gerardus K. Zoetelief, 62 jaar, echtgenote van JSlisabeth D. Bruin. GEVONDEN VOORWERPEN Leren motorhandschoenen; witte kinder- want; sleutelbos; paar leren handschoe nen; 12. Geboren: Geert, z. v. D. J. van der Veen en Hendrika Dixon. Froukje, d. v. Jelle Bakker en Klaske Kuik. Marretje, d. v. Albert Bakker en Jannetje Post. Jannetje, d. v. Lubbert van den Berg en Willemtje Kale. Ondertrouwd: Teunis 1 Brouwer ea Willemtje Wakker. Jan Kramer en Hlltje Wakker. Overleden: Jacob Bakker. 71 jaar, echtgenoot van Marretje Ras. Marretje Nentjes, 79 jaar, d. v. Pieter Nentjes en Harmpje van Urk. TERUG IN HET VADERLAND Uit Indonesië keerde terug G. Wakker en uit West-Indle P. de Haan Ras. Tevens kwam in het vaderland terug mevr. Mei- nemaWesterneng met haar kinleren. De heer Meinema zal waarschijnlijk cflt voorjaar in Nederland terugkomen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3