Modern afniijntoestel in visafslag lui. Handt M.F.V. 154 „74 Eerste transacties gisteren onder grote belangstelling verricht Fa. Beeinsterboer Nood in Duitse kampen hoog gestegen Nieuws uit Anna Paulowna 8MR9MR0 UP00W# Electriciteit verdreef stukje romantiek Burgemeester trok aan de „beddekwast" Alles komt in orde voor Davos Eerste zege van Hermes in volleybalcompetitie Politie-elf zegevierde met 51 over Beverwijk IN HET KORT Koop een bazarhorloge niet als Beemsterboer U iets beters biedt. Schermwedstrijden in Den Haag Feestavond Helderse Brandweervereniging De Wama's op feestavond Band Ned.-Indonesië Tussen Haaks en Kuitje Boete geëist voor diefstal van slipover Ook op Helderse bevolking zal beroep om hulp worden gedaan Alle groeperingen zij™ bi] actie betrokken py£ 1 oodsschoener „Zee meeuw" ging gister morgen een vuil zeetje tegemoet. We zagen haar gaan, om twaalf uur. Schipper Vos tuurde door de beregende ruiten van de stuurhut. Loods Bot stond naast hem wel een beetje nieuws gierig naar het onbe kende scheepje dat bui tengaats in moeilijkheden verkeerde. De Kustwacnt te Huisduinen had het bericht opgevangen van het betonningsvaartuig Plannen van Polderse Gemeenschap Vertrek naar lerlind gisteren uitgesteld Drie maanden geëist wegens verduistering LArer- Texel Urk DONDERDAG 18 JANUARI 1951 Misschien zon het gistermorgen in de Visafslag ook wel zo druk zijn geweest, wanneer de stormbal niet had uitgehangen en het ideaal weer was geweest om met de vissersschepen naar zee te trekken. Nu lagen ze vrijwel allemaal binnen en konden de bemanningen getuige zijn van een historisch moment in het historische gebouwtje aan de Buitenhaven. De laatste modernisering in de Vis afslag een modern afmijntoestel was gereedgekomen, en werd met enig ceremonieel in gebruik gesteld. Er werden opgewekte toespraken gehouden en burgemeester mr. G. D. Rehorst liet de fraai gevormde wijzer voor het eerst draaien langs de honderd cijfertjes. Hoorn en Wouda te Utrecht, in bedrijf te stellen. Tegen de Westelijke binnenmuur van fcet Afslaggebouw, vlak naast het kan toortje, werd een betonnen amphi- theater gebouwd dat aan acht en der tig adspirant-kopers een staanplaats biedt. Binnen ieders bereik is een druk- knopje aangebracht, waarmee men de wijzer tot stilstand kan brengen. Dan gaat op de grote ronde plaat van het afmijntoestel een nummertje branden, dat aangeeft welke koper op zijn knopje heeft gedrukt. Vroeger ging dat anders. De afsla ger mijnde af, bijvoorbeeld te begin nen bij twee gulden per kilo. Iedere gegadigde nam zich voor, bij een be paalde prijs „Mijn!" te roepen, maar er was altijd maar één koper. Het moet in vele gevallen sneu zijn, te mer ken dat A. een aantrekkelijk partijtje machtig wordt voor een prijs, die je zelf ook graag had willen betalen. Het wordt dan een sport, om zo voordelig mogelijk aaken te doen zonder door een al te grote schrielheid helemaal achter het net te vissen. Is het wonder, dat het bij het ouderwetse systeem nog wel eens tot kleine onaangenaamheden kwam? Dat A. eerlijk meende, een halve seconde eerder dan B. te hebben af gemijnd, zonder dat de afslager het had gemerkt? Of dat er twee precies ge lijk „Mijn"! riepen? Natuurlijk kwa men dergelijke dingen voor. Bij een afslag is het volkomen stil, zodat zowel de afslager als de kopers gemakkelijk op een critiek moment juist even af geleid zijn. Gelijke kansen. De electrische stroom laat zich ech ter niet van de wijs brengen. De mo tor drijft de wijzer in een rustig tempo langs de schaalverdeling, en iedere ko per heeft gelijke kansen. Wanneer de wijzer stopt en het lichtje van nummer 17 gaat branden, dan kan ieder er ze ker van zijn, dat koper nummer 17 dit partijtje in de wacht heeft gesleept voor de prijs, die de wijzer aangeeft. Zo gaat het bij het moderne systeem mis schien een beetje nuchter, wat minder romantisch en een tikje minder span nend, maar de vissers en de kooplui gaan nu eenmaal niet naar de visafslag terwille van de romantiek en de span ning. Er moeten zaken worden gedaan en dat is sinds gistermorgen mogelijk met een modern hulpmiddel dat eigen lijk allang aanwezig had moeten zijn. Ieder die met de Visafslag te maken heeft, weet echter dat 't koestren van een wens ook met de beste wil van de wereld niet altijd door de vervul ling kan worden gevolgd. De waarnemend directeur van de Visafslag, de heer A. Bakker, zei in zijn openingswoord dankbaar te zijn voor de verbeteringen, die de laatste jaren zijn aangebracht. Hij verwelkomde bur gemeester Rehorst, de gemeente-secre taris, wethouder Van Loo, het raadslid H Meyer en de vele aanwezigen uit visserij-kringen. Hij nodigde daarop de burgemeester uit, het nieuwe toestel, dat werd geleverd door de N.V. v. d. Wij ontvingen van de hand van onze burgemeester, mr. G. D. Re horst, een schrijven dat wij gaarne in ons blad hebben opgenomen: Het is U allen bekend, dat het Nederlands Sanatorium voor t.b.c.- patiënten te Davos een zware strijd voert om zich te handhaven. De moeilijkheden van het Sana torium zijn van financiële aard. De internationale valutaverhou dingen zijn na de oorlog voor Ne derland ongunstig geworden. De kosten van het Sanatorium zijn daardoor met sprongen omhoog gegaan. Uitermate te betreuren zou het zijn, als deze financiële moeilijkheden het voortbestaan van het zegenrijke werk te Davos onmogelijk zouden maken. In het belang der patiënten, die verple ging in Zwitserland niet ontberen kunnen, 'nég dit niet. Van velerlei zijden worden po gingen in het werk gesteld het Sanatorium financiële steun te doen toevloeien. En zo zal de toneelgroep van de personeelsvereniging der Marine Magazijnen op 19 Januari in „Ca sino" een avond geven, waarvan de baten geheel zullen worden af gestaan aan het Sanatorium. Een lofwaardig streven, dat van harte steun verdient! De toneelgroep komt met een keurig programma de revue „Alles komt in orde" Mogen velen Vrijdagavond naar het „Casino" gaan, opdat inder daad „alles in orde komt". Op deze plaats een woord van hulde nan de toneelgroep! REHORST In bedrijf. Burgemeester Rehorst zeide het te betreuren, dat de directeur, de heer J. L. Goedknecht, nog steeds ziek is en daardoor ook nu niet aanwezig kon zijn. De burgemeester schetste met een enkel woord de betekenis van de nieuwe aan winst, waarmee weer één der verlangens van alle betrokkenen in vervulling is gegaan. Het bereiken van deze mijlpaal kan ook de wethouder voor de Visse rij, de heer Van Loo, een grote voldoe ning schenken. Burgemeester Rehorst sprak de wens uit, dat de Helderse af slag nu ook wat meer aantrekkings kracht zal krijgen voor de kottervissers, die tot nu toe veelal in IJmuiden mark ten. „We moeten er naar streven", zo zei burgemeester Rehorst, „dat de Hel derse visafslag de aangewezen plaats is voor alle Helderse vissers". Na deze woorden trok de burgemeester aan de .beddekwast" naast de lessenaar van de afslager, daarmede het toestel in werking stellend. De heer Joh. W. Stevenson, die daar op namens de vissers het woord voer de, zag in de nieuwe aanwinst een symbool van de lotsverbondenheid van allen die bij de visserij betrokken zijn. Weer is één der langgekoesterde wen sen in vervulling gegaan. Een nieuwe Visafslag blijft het ideaal, maar de ver wezenlijking daarvan hangt af van de werkzaamheden aan de nieuwe marine haven. „De laatste trek moet bevredi gend zijn, zeggen de vissers, laten we hopen dat dit nieuwe toestel altijd ge zonde prijzen zal mogen aangeven", zo besloot de heer Stevenson. Betaalmeester De Groot bracht de vele veranderingen en verbeteringen in herinnering, die na de eerste wereld oorlog op visserij-gebied konden worden waargenomen. Toen bestond de vloot uit één motorvaartuig (van Jan Boo gaard), nu zijn er verscheidene schepen die ver van huis kunnen gaan. Ook in de wijze van afslaan is veel vooruit gegaan. „Ik hoop dat dit toestel ertoe zal bijdragen dat de aanvoer in Den Helder steeds groter wordt", aldus de betaalmeester. Toen sprak de voorzitter van de Vis- groothandelsvereniging, de heer Gomes, die aan zijn gelukwens de mededeling verbond dat de eerste kisten vis, die met behulp van het toestel zouden wor den geveild, konden worden verkocht ten bate van de heer S. Kraak, die reeds lange tijd in Harderwijk wordt ver pleegd. Namens de visserij-commissie sprak de heer H. Meijer, die dank bracht voor de reeds aangebrachte verbete ringen en vervolgens directeur en per soneel prees voor hun toewijding en plichtsbetrachting. De heer J. Triest, die namens de klein handelaren het woord voerde, uitte de wens dat eenmaal ook de kleinhandel rechtstreeks via de afslag de vis zou kunnen kopen. Vijftig kilo schol. Een kist vol heerlijke scholletjes had van de nieuwe afmijnmethode de pri meur. De heer Bakker kondigde (voor leken enigszins orakelachtig) aan: „Tweehonderd gulden stil om honderd'.' De wijzer begon linksom te draaien, maar kwam al heel spoedig tot stilstand Op 182. Meteen ging het lichtje achter nummer 16 branden. Afslager Bakker gaf de vertaling. De heer Gersen had deze vijftig kilo schol namens de kleinhandelaren ge kocht. De rederij Slot deed er even la ter, zonder een tegenprestatie te ver langen, nog eens f 182 bij, zodat met een prachtige som werd gestart. Toen waren twee kabeljauwen aan de beurt, gevangen door de HD 16. Ko per werd de heer Gomes voor f 89. Twee kabeljauwen, afkomstig van de HD 89, brachten f 25 op. Zij werden ge kocht door het gemeentebestuur van Den Helder. De burgemeester, die het knopje nummer 7 moest hanteren, had het moment van indrukken verrassend goed berekend! Dezelfde vissen brach ten later nog eens hun geld op, want ze werden weer in veiling gebracht. Zo verliepen de eerste transacties in een zeer vlotte en willige stemming Toen alle partijtjes waren afgeslagen, was een bedrag van rond zevenhon derd gulden voor de heer Kraak bijeen gebracht. Het was een aardige geste, om voor de heer Goedknecht een partijtje smakelijke vis af te zonderen. Nog even bleef de wijzer lustig draaien en zag men beurtelings de lichtjes op het bord aanflitsen. Dat „terrein-verkennen" was niemand kwa lijk te nemen. Maar toen de heer Bak ker met een gedecideerde ruk aan de ..beddekwast" het gehele apparaat bui ten werking had gesteld en alle knop jes en alle lampjes louter voor versie ring schenen te zijn aangebracht, toen verliet men het Afslaggebouw, kenne lijk nog even onwennig. Had men het misschien niet voor mogelijk gehouden dat Den Helder nog ooit zo'n prachtig afmijntoestel rijk zou zijn? Voor de volleybalcompetitie werden dezer dagen de volgende wedstrijden gespeeld: DAMES: Pro Patria 2Pro Patria 1 3—15, 2—15; Zeemacht 2HKV 16—14, 15—12; HAV—HTC 15—11, 13—15, 15—2; HTC—Mulo V. 11—15, 15—8 159; Zeemacht 1Hermes 1512 15—8. Ie KLASSE: WSOV—Pro Patria 15—13, 15—6; HAV—Adelborsten 1 15—8, 11—15, 11—15; Adelborsten 2— HKV 15—11, 12—15, 15—5. 2e KLASSE: Pro Patria 2—HKV 2 150, 150; Openbare WerkenHer mes 5—15, 15—10, 12—15. In de damescompetitie kwamen nor male uitslagen uit de bus. Opmerke lijk was de overwinning van HTC op Mulo V. De beide Adelborstenploegen brach ten het tot een overwinning. Vooral de ontmoeting HAVAdelborsten 1 ken merkte zich door zeer fraai spel. HAV verraste een ieder met vele goede mo menten. HKV raakte door de neder laag tegen Adelborsten 2 verder achter op Oranje Blauw. Toch komt de twee de plaats voorlopig nog niet in gevaar. Hermes bezorgde zijn aanhangers een prettige verrassing door over Openbare Werken te zegevieren. Deze prestatie werd bereikt door beter spel dan we ooit van de hockeyers hebben gezien. Een compliment bij die eerste •verwinning. Het voetbalelftal van de Helderse po litie heeft zich Dinsdagmiddag weer kranig gehouden. Ditmaal in de uit wedstrijd tegen de gemeentepolitie te Beverwijk. Onze stadgenoten hadden zich met de rust reeds van een 30 voorsprong verzekerd. Het einde kwam met een 5—1 overwinning. Midden voor Backer nam vier van de vijf doelpunten voor zijn rekening. Dinsdagmiddag speelt het Helders politie-elftal aan de Sportlaan tegen de gemeentepolitie van Zaandam. Deze wedstrijd begint om twee uur. Voor de afdeling Den Helder van de VARA treedt vanavond om acht uur in Tivoli het ABC-cabaret op, met on der andere Corry Vonk en Wim Kan. De personeelsvereniging „Werken en Ontspanning" geeft hedenavond om acht uur in Casino een opvoering van het toneelstuk „De avonturier". Geen kinderproblemen oplossen Geen waardeloze cadeaux Wij leveren een goed MERKHORLOGE KIENZLE FABRIKAAT voor18.75 met volle garantie. Dus koop geen kat in de zak U ziet wat U bij ons koopt. KEIZERSTRAAT 15-17 Het 41ste wapenfeest van de Kon. Onderofficieren Schermbond waarmee hot 50-iarig bondsbestaan herdacht «ra,?.'8Sr i. Haagse geopend met een korpswedstrijd op degen waarbij om een treffer werd getrokken. Het Corps Mariniers uit Den Helder bezette in deze sportieve kamp met IJzendoorn. Aaldersberg en Kraus de eervolle derde plaats, door zestien partijen te winnen (evenals (Sch°" AAT uit Haarlem, die op de tweed plaats eindigde. De Kon. Marine uit Den Helder won twaalf partijen en kwam daarmee m aanmerking voor de zesde prijs. Van d t corps maakten deel uit Groenewind, Van Ees en Veldhuizen. Bij de personele degenwedstrijden kwamen de Marinemensen uit in de tweede afdeling. Hun techniek kan nog iets opgevoerd worden. In deze poule werd de marinier Strates met zes ge wonnen partijen eerste. Tweede werd Veldhuizen (Mariniers) met vijf gew. partijen; vierde Aalbersberg (Mari niers) vijf gew. partijen; vijfde Kraus (Mariniers) vier gew. partijen. Bij de korpswedstrijd floret bezette het korps Mariniers uit Den Helder met negen gewonnen partijen de twee de plaats achter het Garnizoens De tachement Den Haag, dat tien partijen won. Op Maandag 22 Januari om acht uur geeft de Helderse Brandweervereniging in „Casino" een feestavond, waaraan medewerking wordt verleend door „Het Nederlandse Cabaret" o.l.v. André Car- rell. die in onze stad een grote popula riteit heeft verworven, treden voor het voetlicht Joop ter Weijde en Marianne van den Bergh. De avond wordt besloten met een bal, dat staat onder leiding van de heer Siebeling. Reeds eerder schreven wij, dat de afdeling Den Helder van de Band Ne derland—Indonesië op Donderdag 8 Februari in „Formosa" een sluitings avond geeft, waaraan onder andere medewerking wordt verleend door de Wama's. Wij wijzen er nog even op, dat de kaarten voor deze avond ®p Zater dag 20 Januari tussen drie en vijf uur in „Formosa" moeten worden afge haald. Woensdagmorgen om acht uur liep het Duitse betonningsvaartuig „Wil- helmshafen" de haven van Den Helder binnen. Het schip kwam uit Emden, en zocht een wijkplaats voor het slechte weer. De Nederlandse kustvaarder „Glo rie" uit Delfzijl deed met hetzelfde doel Nieuwediep aan. De haven van bestem ming is Rotterdam. En ten slotte de beide Duitse kus- ters „Heimat" en „Gretchen", die, resp. beladen met hout en zout, bestemd zijn voor Hamburg en Kopenhagen. Ook deze scheepjes wachten op beter weer. Het is morgen hoog water om 4.05 en 16.55 uur, en laag water om 10.35 en 23.10 uur. De temperatuur van het zee water was 4,2 graden Celsius. Bij afwezigheid van verdachte W. D. uit Den Helder vroeg gisteren de procu reur-generaal bij het Amsterdamse Ge rechtshof, mr. Hoeffelman, 25 boete of tien dagen hechtenis voor de diefstal van een slipover ten nadele van een Alkmaar- se burger. De Alkmaarse politierechter had verdachte in eerste aanleg tot een gelijke boete veroordeeld. Het eerste beroep, dat namens de Nationale Commissie voor Vluchtelingen hulp op de Helderse bevolking werd gedaan, heeft weerklank gevonden. Ver scheidene particuliere personen en afgevaardigden van verenigingen hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging tot het bijwonen van een bespreking ten raadhuize. De heer C. Steenlage, die de leiding had van deze vergadering, intro duceerde met een enkel woord de heer J. Eggink, directeur voor Nederland van de organisatie „United Nations Appeal for Children". oorlogsslachtoffers worden gedaan. Het moet mogelijk zijn, enige verbetering te brengen in hun materiële omstan digheden. In dit opzicht werd en wordt reeds veel gedaan, maar de Nationale Commissie ziet het als een zedelijke plicht, het gehele Nederlandse volk tot steunverlening op te roepen. Na d« gisteravond gehouden bespre kingen zijn wij er zeker van, dat ook in Den Helder zeer binnenkort een werk-comité aan de slag zal gaan En kele afgevaardigden konden reeds na mens hun besturen meedelen, dat men zeer sympathiek stond tegenover het doel. In de loop van de komende da gen zal nu een comité op brede basis worden geformeerd. In dit verband zij gememoreerd, dat in de Nationale Commissie vertegenwoordigd zijn- de Nederlands hervormde kerk, de Gere formeerde kerken, het Landelijk R.K. Sociaal Charitatief Centrum, het Lan delijk Interkerkelijk Bureau voor Nood voorziening, de Commissie tot hulp aan buitenlandse kinderen ^gaande van h r i' P v d A en"Humanitas' i. het Nederlandse Rode Kruis, de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers en het Nederlands Comité „United Nations Appeal for Children". Men tracht het Helderse comité op overeenkomstige Stellen' Een ^der, die op enigerlei wijze medewerking wil ver lenen kan zich vervoegen bij de heer C. Steenlage, Fazantenstraat 45. Zodoende konden de aanwezigen uit de mond van een insider vernemen, welke nood op leniging wacht. Over het algemeen weet men in Nederland wel iets van de toestanden in de kam pen, waar in West-Duitsland de „dis- placed persons" en andere Duitse vluch telingen zijn ondergebracht, maar van een intens meeleven kan stellig niet worden gesproken. Dat is niet alleen een gevolg van onbekendheid met de feiten, maar veelal ook van een gebrek aan belangstelling. Hoe dikwijls wordt niet een tekort aan barmhartigheid en naastenliefde gemaskeerd door het kwasi-wijsgerige verweer: „Ik kan alle leed van de wereld niet op m'n schou ders nemen!" Degenen, die gisteravond acte de préselce gaven, hebben in ieder geval hun belangstelling voor de nood in de West-Duitse kampen wel getoond. Een belangstelling, die uitgroeide tot deer nis, naarmate de heer Eggink het eind van zijn sobere, maar kernachtige en suggestieve causerie naderde. Hij schet ste de geest van uitzichtloosheid en im moraliteit, die zijn stempel drukt op de sfeer in deze mensen-arsenalen. De ont zaglijke innerlijke nood in al die men senharten kan moeilijk worden gele nigd, maar wel kan iets voor al deze „Delfzijl", dat een klein Engels vissersscheepje met de hoge zee worstel de en dringend een loods nodig had. In de buurt van het lichtschip „Texel" was de „Delf zijl" het bootje gezel schap gaan houden, in afwachting van de komst van de „Zeemeeuw" Juist toen de loodsschoe- ner de haven verliet, in formeerde de „Delfzijl bij de Kustwacht, of het nog lang zou duren. We hoorden dat beide sche pen het Molengat al ge passeerd waren, zodat de „Zeemeeuw" maar een kort reisje voor de boeg had. Het duurde dan ook geen half uur, of ze stak haar neus weer om het Wierhoofd heen. Terwijl de schoener bij het Ha venkantoor werd afge meerd, volgden we met belangstelling de ma noeuvres van een blauw geschilderd vissersbootje dat de Britse vlag voer de. Het draaide bij de Atjehloods en streek neer langszij van een botter. Er lagen één heden van de Helderse vissersvloot naast elkaar en dat betekende voor ons een kleine enterpar tij. Bijna waren we daarmee klaar, toen de olijke Brit weer losgooi de en wegpruttelde. De ligplaats dertig meter verder, langszij van een andere botter (maar toch ook als nummer vijf van het rijtje) zag er zeker wat aardiger uit. Zowaar was het hier de „M.F.V. 154" naar de zin. Via acht Nieuwe- diepse vissersschepen fafgezien van de vier op de heenweg) bereikten we het glibberig-natte dek van de buitenlander Het eerste wat ons opviel was een witte redding boei met het opschrift „One Five Fout", wat we in de eerste opwel ling lazen als „Give me five minutes more". Het één met het ander inspi reerde ons, om in het Engels aan een jonge forse matroos te vragen of het ruw was buiten gaats. Hij gaf ons in het Duits antwoord. Niet om het moeilijk te maken maar omdat hij een Duit ser was. De hele beman ning, op een matroos na was Duits. Maar het scheepje behoorde toe een Enge^ G' A fer8uJ' -, Wle de „M.Fv Wilhelmshafen «R chester moest «o. bracht. Een naai geval want de ~"„M was een ei«serswJ* tan Deense t'S* Zo was dit bootje een mysterieus vi^s^ Punt, dat zelfs landenpunt had Kttnn, 0 niet onder ttjf. zijn. „Het vtft dat jullie 9 dat jullie ,[iP[ Panamese vlan merkten we op de kok antwoordde^? komt ook mi,schjp. utel!" Eén van de zen vertelde bi I Kriegsmarine te Liy' gevaren en toen ooh e M (het was al na de hJf? ding) met een H-boot I Den Helder te weest. Hij wist ziel precies de aanwezig tan de KoopvJ^ schutsluis en andere Z cale bijzonderheden herinneren. Ze wilde, proberen binnendoor Hoek van Holland te ren en van daar Rochester over te gf.i,, -Over een paar zitten we in ItaKe", de ex-matroos van' j, Kriegsmarine. „We hPj ben. gemonsterd voor u wegbrengen van ftn paar oude mijnenvegers die de Italiaanse marine heeft overgenomen. Voor. lopig hebben fee nog se. noeg zeedagen voor i, boeg!" Mr. H. Jonker Hz. kon vertegenwoor digers van een twintigtal verenigingen welkom heten op de in Veerburg ge houden vergadering van de Polderse Gemeenschap. Zonder wijziging werd het door de voorzitter samengesteld ontwerp-statu- ten goedgekeurd. Wel vermelden de statuten, dat de vereniging is aange gaan voor de tijd van 29 jaar en 11 maanden, wat, zoals de heer C. Keijzer opmerkte, zou wijzen op het plan om koninklijke goedkeuring aan te vragen, maar voorlopig zal dit toch nog niet geschieden. Vorderde deze vaststelling der statu ten weinig tijd, minder vlot ging het bij het formeren van een commissie tot voorbereiding van een in het voorjaar te houden tentoonstelling van fraaie handwerking, huisvlijt, teken- en schil derwerk, enz. Het bestuur, aangevuld met enige dames, zal deze taak op zich nemen. De voorzitter deed hierna me dedeling van verdere plannen voor dit jaar (reeds eerder door ons genoemd). De heer Kolster informeerde naar ae mogelijkheid om hier zelf schoolvoet- bal wedstrijden te houden. Tot nu toe namen de scholen deel aan de wedstrij den te Den Helder of Schagen. De spoe dig te formeren „Sport" zal aan deze kwestie aandacht schenken. De „tuintjeswedstrijd" wilde de heer S. Borst zó geregeld zien, dat er een stimulans van zou uitgaan om het ge hele jaar door aandacht aan de ver zorging der tuinen te besteden. Om dit te bereiken bepleitte de heer Vergaay beoordeling op meerdere en niet voor af bekend gemaakte dagen. EHBO opgericht. Dokter Veenis meldde de oprichting van een vereniging van EHBO-ers. Sportverenigingen kunnen hier een be roep op doen, om zich bij elke wedstrijd van de aanwezigheid van een gediplo meerde EHBO-er te verzekeren. Ook zal, zoals dat nog maar in een enkele plaats in ons land gebeurt, een systeem van meldingen worden ingevoerd, waardoor het mogelijk wordt de artsen en verpleegsters, die op patiënten- bezoek zijn. toch spoedig te bereiken, wanneer (b.v. bij een ongeluk) hun directe huljl nodig is. ,r Speeltuinwerk. Verder weec dokter Veenis op het gevaar, dat de kinderen op verschil lende wegen door het drukke verkeer bedreigt. Hij hield een warm betoog voor t stichten van een of meer speel- tuinen, liefst ook met een verenigings gebouw. Mevr. Broers viel hem bij en De vliegtuigen van de Marinelucht- vaartdienst, die gisteren voor oefen in- v«rf,nolr l6rland en Enge^nd zouden vertrekken zijn in verband met de stan weersomstandigheden niet ge- Commandant van het 4e squadron Ei- reflies dat naar Ierland zal gaan is 11 uP' J' Eeedekerken, comman dant van het 860e squadron is Ltz. v] Drrunsma. Men hoopt vandaag van Valkenburg te kunnen vertrekken tegen w. D. uit Den He"der njdens°^le Dnn3"/®" bakker ult Heiloo. ook anderen achtten, vooral in Bree- zand, een veilige speelplaats voor dê kinderen zeer gewenst. Het vinden va, een geschikt terrein, de kosten daarvan en de leiding van het speeltuinwerk zullen wel de voornaamste te overwin nen bezwaren zijn om het gestelde doel t« bereiken. Het initiatief toch zal van particuliere zijde moeten komen, EEN LAATSTE GROET Op het strand achter Den Hoorn tui sen paal 8 en 9 is een nieuwe reddinj- boei aangespoeld, gemerkt „Tjerk Hiddes". Aldus meldt de Helderse Courant. VISSERIJ WEER BEGONNEN De visserij op snoekbaars is weer be gonnen. Maandag reeds zijn verschillend, vaartuige vertrokken, maar doordat no| een smalle strook ijs zich voor de haven bevindt, heeft geen der schepen aan d« Urker visa's.ag kunnen lossen. Dientenge volge kan nog niets gezegd worden van de vangsten. URK, 17 Jan. 1951. Door 32 vaartui gen werd aangevoerd; 11.634 pond snoek baars 0.600,64: 1535 pond rode baars O.fl —0.44; 128 pond blei 0,11; 5869 pond voorn 0,06 en 92 pond karper 0,32. Prijzen per pond. ALKMAAR, 17 Jan. Eierveiling. Aanvoer van 8 tot en met 13 Januari: 178.775 kippen eieren. Prijs f 2,06 per kg. WARMENHUIZEN17 Jan. 1951. - 22.500 rode kool 8—15,80; 1600 kg gele kool 6; 1100 kg Deense witte kool 5.50. Eens - werd ar bij het koken ruw in mij geprikt. Al dat geurend sap vlood uit mij heen. Dor - droog en stug kwam ik ter tafel en niemand die mij prees. Prik mij toch nooit. D minuten in water tégen de kook aan. Niet botte lend. Zó breng ik ieder in ver rukking. vooral als U mij' tegen betaling van slechts 38 ct. per 100 gr. koopt bij: De Ronkworstslager Koningstraat 15

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2