De Koninklijke Marine is een stoere zeesleepboot rijker X Tegen pijnen! Wim Kan stelde een geestig en leerzaam lesrooster samen Aanwinst met vele mogelijkheden Van onder de toren Met de „Walcheren XII" bij windkracht 8 buitengaats Commandant Zeemacht toonde belangstelling Beiaardbespelingen Zal HCSC morgen in Edam kunnen winnen? Bridge-competitie ook weer begonnen „Oranjestad" met mariniers naar de West IN HET KORT Morgen jubileert het Leger des Heils Van de groene tafel MORGEN ORANJEBOOM BIER! Meester A B.C" in Tivoli voor de V.AR.A Ook Gijs Langsdeweg op de planken mmê - PREDIKBEURTEN Het gebeurde in Nieuwediep Tussen Haaks en Kuitje Helderse schermers aan kop "WITTE hRLIS Wieringen PREDIKBEURTEN Breezand VRIJDAG 19 «A ^Aicl 1951 ALS U GISTERNACHT een ogenblik wakker bent geweest, lezer of lezeres, dan hebt u natuurlijk even geluisterd naar het geloei van de storm om het huis. En daarna hebt u het doezelig hoofd dubbel behaaglijk in het kussen ge nesteld voor een nieuwe torn in dromenland. Op dat moment dobberde ergens op de Noordzee, tussen Hoek van Holland en Huisduinen, een stoere zeesleper. De „Walcheren XII" schepte als een jonge zeehond behagen in de zware zeegang. De langzaam ruimende wind, die een sterkte had van acht tot negen, sloeg be hoorlijke deuken in het wateroppervlak. Maar de sleepboot baande zich safe en bedachtzaam een schuimend pad langs de boelen van de geveegde route. Zij scheen te willen bewijzen, dat zij zich thuisgevoelde in de vloot van de Koninklijke Marine. De commandant, luitenant ter zee der 2e klasse R. Lucas, kon tevreden over haar zijn. Het werd een vlotte reis, ondanks de tegenstand van de vloedstroom en de zijdelingse aanvallen van een brutale Noordwester. na de bevrijding ter beschikking kwam van de Britse Admiraliteit, is thans via de Maatschappij „Walcheren" bij de vloot der Koninklijke Marine geko men. De „Walcheren XII" gaat nu eerst naar de Rijkswerf, waar nog en kele voorzieningen moeten worden aangebracht. En natuurlijk krijgt zij daar de grijze marinekleur in plaats van het meer modieuze toilet, waarin zij haar intrede bij de Koninklijke Ma rine deed. Naar de Commandant Ma ritieme Middelen, de kapitein ter zee D. J. Kommer, ons mededeelde, hooot Te middernacht was de „Walcheren XII" uit Rotterdam vertrokken en het was nog voor tweeën toen zij de eerste hozen buiswater van de Noordzee over zich heen kreeg. De ramen van het stuurhuis kregen ettelijke klappen van wolken witte waterspatten, die dan sidderend vervloeiden langs het glas. De roerganger hield het schip keurig op koers, niet door te draaien aan een glanzend gelakt stuurwiel, maar met een enkel tikje op één der drie knop pen onder zijn beide handen. Dat Ward-Leonard drie-knoppensysteem wordt nog niet zo heel dikwijls toege past. De linkse knop geeft, zolang hij wordt ingedrukt, het roer een uitslag naar bakboord, de rechtse doet het zelfde voor stuurboord. De middelste kan worden gebruikt wanneer de roer bewegingen met dubbele snelheid moe ten verlopen. Zo wordt de „Walche ren XII" letterlijk gestuurd door een druk op de knop. Moderner kan het al niet. Maar dat is niet het enige snufje, dat omtrent deze nieuwe en waardevolle aanwinst van de Koninklijke Marine kan worden vermeld. De „Walcheren XII" die nog moet worden omge doopt, vermoedelijk in Hr. Ms. „Hercu les" is een stevig zeesleep- en ber gingsvaartuig, dat bovendien als dui- ke-schip kan dienst doen. De lengte is 38.70 meter, de breedte 8.00 meter en de diepgang 4.50 meter. De achtcylin- der viertact M. W. M.-dieselmotor van 1015 IPK geeft het schip een snelheid van ruim 12 zeemijl per uur. De ber- gingspomp, die de „Walcheren XII" aan boord heeft, kan 900 kubieke me ter water per uur verwerken. Dan is er permanent een electrisch las-appa- raat opgesteld, wat bij eventuele ber gingswerkzaamheden van grote waar de kan zijn. De volledige duik-instal- latie van de „Walcheren XII" is uitge rust met een z.g. „recompressie-ketel", die wordt gebruikt wanneer een dui ker plotseling moet worden opgehaald en de drukvermindering van de lucht om hem heen ernstige storingen in de bloedsomloop teweeg zou kunnen brengen. De man gaat dan onmiddel lijk in de recompressie-ketel, waarin de snanning geleidelijk op 1 atmosfeer wordt teruggebracht. Uitstekende accommodatie. De „Walcheren XII" biedt haar se- manning een uitstekende accommoda tie. De achttien koppen vinden aan boord alle ruimte en alle comfort. Moet het schip een duikploeg meene men, dan is daarvoor alle gelegenheid. Echter is dat éne toilet op dek wel het uiterste minimum. Naar wij onder het varen vernamen, moet het aan boord van dit schip pret tig werken zijn. Men heeft op dek flink de ruimte, zelfs wanneer de „Walcheren XII" een schip op sleep touw heeft. De zware ijzeren haken, die de beting vervangen, zijn vrij hoog onmiddellijk achter de achtermast aan gebracht. Ook bij plotselinge wen dingen wordt niet het hele dek door de sleeptros aangeveegd. Fraaie lijn. Al heeft de „Walcheren XII" vrijwel geen bak, de lijn van de sleper geeft niettemin de indruk van sierlijkheid en robüustheid. De hoge stalen masten zijn bijzonder stevig, wat de sleper ook al uitsekend „staat". De laadboom aan de achtermast kan vijf ton heffen. Zo is de Koninklijke Marine een sleepboot rijker, die in de toekomst ongetwijfeld menige goede dienst zal bewijzen. Dit oorspronkelijk voor de f)uitse marine gebouwde vaartuig.dat Ter gelegenheid van de ver jaardag van prinses Margriet geeft de stadsbeiaardier, de heer Tj. Joh. Dito, vandaag een vier tal concerten op het klokkenspel van het Monument Nederlands Reddingwezen. Twee concerten heeft men reeds om acht en om twaalf uur kunnen beluisteren. Om vier uur volgt een derde be speling. Uitgevoerd zal worden: In een blauw geruite kiel (Viot- ta), De zilvervloot (Hol), Mars lied (Brandts Buys), Voor Ne derland (onbekend) en Hollands- vlag (Wierts). Tijdens het avondconcert, dat orr- acht uur begint, speelt de heer Dito: Voor gouden klanken uit bronzen monden (Dito), Wilt heden nu treden, Bede voor het vaderland en O, Nederland let op u saeck! (Valerius), Clair de Lune (Debussy), 1'Eglantine (Mac Dowell), Andantino (Martini), Zeemans- en andere lieden en het Wilhelmus men de sleepboot begin Maart m ge bruik te kunnen nemen. Nog even naar *ee. Gistermorgen om acht uur kwam de „Walcheren xn" voor de haven en weldra lag zij langszij van Hr. Ms. „RS 7" gemeerd. Haar was rust be schoren tot tien uur. Toen kwamen de Commandant Zeemacht Nederland, de vice-admiraal J. J. L. Willinge, de ka pitein ter zee D. J. Kommer en de lui tenant ter zee der 2e klasse T. Kase- mier van de Kleine Vaartuigendienst aan boord om met de sleepboot kennis te maken. Dat kon het beste gebeuren tijdens een tochtje over het woelige water, waartoe de „Walcheren Xn" natuurlijk onmiddellijk paraat was. Ze stak haar neus buiten de haven, ste vende naar het Molengat, wendde daar scherp over bakboord en koerste langs de Texelse wal tot voorbij Oudeschild. Terloops zag commandant Lucas kans, de utistekende manoeuvreerbaarheid van de sleepboot te demonstreren. Over de gedragingen van het schip onder de niet bepaald gunstige weers omstandigheden durven wij ons niet als expert uit te laten. Wij vonden, dat de „Walcheren XII" zich voortref felijk hield, maar het zal insiders on getwijfeld meer zeggen dat de autori teiten buitengewoon te spreken waren over het fraaie schip, dat straks de trots zal zijn van de Kleine Vaartui gendienst in Den Helder. Ongeveer acht maanden geleden kwam deze sleepboot in het bezit van de scheepvaartmaatschappij Walcheren. De wijze waarop dit bedrijf van deze sleepboot een hypermoderne en volledig uitgeruste zeesleepboot en ber gingsvaartuig heeft gemaakt, verdient alle lof. De Koninklijke Marine kan trots zijn op deze nieuwe aanwinst, die er nu heel anders uitziet dan acht maanden geleden.' H.C.S.C. 1 gaat morgen naar Edam, waar E.V.C. als gastheer optreedt. De wedstrijden tegen deze club leverden onze stadgenoten driemaal een gelijk spel op. Eenmaal werd een magere 21 overwinning behaald. Wij raden de H.C.S.C.'ers dan ook aan, hun tegenstanders morgen niet te onder schatten. Wellicht komt men dan voor de eerste maal met beide punten uit Edam terug. Het elftal vertrekt om half twee van garage Moorman. H.C.S.C. 2, dat in de running is, ont vangt om drie uur de nieuweling B.O.L. 1, waarvan moet worden ge wonnen. Het derde elftal van H.C.S.C. ontmoet om drie uur Opperdoes 1 (Wa tervogels-terrein). De B.-adspiranten van H.C.S.C. gaan op bezoek bij Hel der c. Laatstgenoemde wedstrijd be gint.om twee uur. De eerste wedstrijden van de tweede helft in de plaatselijke bridge-competitie hadden het volgende resultaat: HBC 3 verliest van VBC 2 met 22—42 VBC 3 verliest van VBC 1 met 1947 HBC 6 wint van VBC 5 met 4622 VBC 6 verliest van VBC 4 met 21—41 De stand is nu: le klasse A: 1. HBC 2 4 2. Royal 2 4 3. VBC 2 5 4. HBC 3 5 5. OBC 1 4 le klasse B: 1. VBC 1 S 2. OBC 2 4 3. HBC 1 4 4. VBC 3 5 5. Royal 1 4 2e klasse A 1. OBC 3 4 2. HBC 5 3. VBC 5 5 4. HBC 4 4 5. Royal 3 4 2e klasse B: 1. VBC 4 3 2. OBC 4 4 3. VBC 6 5 4. HBC 5 4 5. Royal 4 4 Op Woensdag 31 Januari wordt de com petitie vervolgd met de wedstrijden: HBC 2—HBC 3, HBC 1—VBC 3. HBC 4 —HBC 6 en HBC 5—VBC 6. De competitie wordt de volgende week stil gelegd, in verband met de grote open Howell-drive ten bate van de Gezamenlij ke Militaire Fondsen, die plaats vindt Maandagavond 22 Januari in de zalen van de Marineclub aan de Hoofdgracht. Dat er voor deze drive grote belangstelling bestaat, moge blijken uit het feit dat ook inschrijvingen van buiten de stad. zelfs uit Den Haag. zijn binnengekomen Reeds thans staan een kleine honderd pa ren ingeschreven. Het organiserende co mité verzoekt daarom allen, zo vroeg mo gelijk aanwezig te zijn, opdat precies om acht uur kan worden begonnen. Door par ticulieren en instellingen is een keur van mooie prijzen geschonken. Alles wijst er op, dat de grootste bridgedrive, ooit in Den Helder gehouden, een prachtig suc ces zal worden. 3 0 1 6 21 2 I 1 5 21 2 1 2 5 3 2 0 3 4 32 1 0 3 2 7 4 0 1 8 98 3 0 1 6 2 I 1 5 13 1 1 3 3 59 0 0 4 e 57 3 1 0 7 «1 3 0 2 8 32 2 I 2 5 29 2 0 2 4 25 0 0 4 0 97 4 0 1 8 59 2 1 1 5 54 2 0 3 4 3z 1 1 2 3 16 1 0 3 2 85 Zoals bekend, zullen de soldaten in de West vervangen worden door mari niers. Ter uitvoering van dit voornemen zal met het m.s. „Oranjestad" van de KNSM wederom een contingent mari niers naar Curagao vertrekken. De groep bestaat uit 62 manschappen, 9 onderofficieren, S officieren. Het trans port staat onder commando van majoor T. Jonkman. Het m.s. „Oranjestad" vertrok heden morgen van de Surinamekade te Am sterdam. Het vertrek der mariniers werd opgeluisterd door muziek van de Ko ninklijke Marinierskapel onder leiding van de dirigent Gijsbert Nieuwland. Hedenavond om acht uur voert de toneelgroep van de personeelsvereni ging der Marine-magazijnen in Casino ten bate van het Nederlands Sanato rium voor tb.c.-patiënten te Davos op de revue ..Alles komt in orde". De Helderse Sportraad houdt van avond om kwart over acht in „Mus-3 Sacrum" de algemene vergadering Onder meer zal worden gesproken over de reorganisatieplannen van de Helderse Gemeenschap. Zondagmorgen om half elf spreekt de heer Ehrbecker uit Haarlem in de tuinzaal van hotel Bellevue voor de Humanistische Gemeenschap over het onderwerp „Levenswaarden". Belang stellenden zijn welkom. Gistermiddag overreed een wiel rijder in de Begoniastraat een klein knaapje. Het slachtoffertje maakte een lelijke smak. Het werd in het gemeen te-ziekenhuis onderzocht, waar bleek dat het geen ernstig letsel had opgelo pen. In de Bethelkerk aan het Juliana- park wordt morgenavond een herden kingssamenkomst gehouden ter gele genheid van het diamanten jubileum van het Leger des Heils hier ter stede. Zo men weet zal in deze bijeenkomst een cadeau worden overhandigd na mens de bevolking van Den Helder Dit geschenk is reeds aangekocht, hoe wel het benodigde bedrag nog niet ge heel is bijeengebracht. Het comité vertrouwt, dat een laatste opwekking voldoende zal zijn om ook de kleine ontbrekende som ln het laatje te brengen. De heren A. Taal, Weststraat 95, en Th. Mallet, Ruyghweg 154. zullen graag alsnog de bijdragen voor dit doel in ontvangst nemen. Voor de aanvang van de bijeen komst in de Bethelkerk maken de Heilsoldaten een mars door de stad. waarbij zij worden voorafgegaan door het eigen muziekkorps. Zij vertrekken om zeven uur van de Legerzaal aan de Spoorgracht en begeven zich dan langs de route Spoorgracht. Nieuwstraat. Jan in 't Veltstraat, Stakman Bosse- straat, Ruyghweg, Sluisdijkstraat, Kei zerstraat, Spoorstraat, Koningstraat, Koningdwarsstraat Julianapark naar de Bethelkerk begeven. Het eerste dames-team van HCSC-tafel- tennis neeft de wedstrijd tegen de dames van WGW met 7—3 gewonnen. Voor HCSC kwamen uit de dames C. Oosterloo. D. Leen en A. van Straten, voor WGW de dames L. Ruitenburg, T. Sinnige en T. van Os. De HCSC-dames zegevierden in hun drie partijen ovar de dames Ruitenburg en Van Os. Zij moesten evenwel alle drie na spannende strijd in mej. Sinnige hun meerdere erkennen. Ook het dubbelspel was voor HCSC. Dit team zegevierde due met 7—3. HCSC 1 (heren) heeft met 8—2 van DSS 1 verloren. Weemhoff zag kans om van Houtkoper te winnen. Smit en Van der Spek konden geen enkele partij in hun voordeel beslissen. Het dubbelspel was ook voor onze stadgenoten. Toch was het geen eenzijdige wedstrijd, hetgeen de uit slag zou doen vermoeden. De Alkmaar- dtrs wonnen hun partijen slechts met gering verschil. HCSC 1 (dames) heeft ook nog tegen IVA 2 gespeeld. De IVA-dames moesten met 54 het onderspit delven. De laatste wedstrijd van de HCSC-da mes ging tegen DSS. Mej. Oosterloo won van de dames N. Krab en L. Henke. Zij verloor van mej. H. Krab, zij het in drie games. Mej. Leen was sterker dan de beide dames Krab, maar verloor ln de derde game van mej. Henke. Mej. Bruin kon het niet tot een overwinning bengen. Het dubbelspel was voor de Alkmaarse dames, die dus met 64 zegevierden. „Toen Corry Vonk en ik eens op een regenachtige Zondagmiddag bij ons op zolder naar de bolhoed van dokter Fokkema aan het zoeken waren, vond ik opeens, tussen een stapel oude schoolschriften, het kleurige leesplankje uit mijn jongensjaren...", ze schrijft Wim Kan in zijn voorwoord van het programma boekje „Meester ABC". En dat zou dan geleid hebben tot de cabaret-voorstelling, zoals die gisteravond werd gegeven voor de afdeling Den Helder van de VARA. Men kan het geloven of niet. Het doet er ook niet toe, waar Kan zijn inspiratie tot het creëren van dergelijke geestigheden vandaan haalt. Laten zijn vondsten komen van de zolder, of uit de kelder, uit de trein, van de tram. Het doet er niet toe. Zij komen uit het dagelijkse leven. Misschien een beetje oud al, oer zij Den Helder bereiken, maar zij komen dan toch. oudsten in de zaal nog wisten mee te nemen. Van een geheel ander karakter waren de woorden waarmee Kan na de pauze de „kippenmoord" van Johan Elsensohn inleidde. Toen kreeg men de kans om bijna breeduit te lachen. Hoe anders is Corry Vonk. De tegen pool, uiterlijk, van haar man. Hij ver fijnd, beschaafd. Corry Vonk, artiste op en top, die niet schroomt haar figuur in te zetten wanneer zij dat nodig acht En dan dreunt het van de lach. Corry Vonk ais klein meisje, Corry Vonk als drie kinaeren van een echtpaar op scheiden, Corry Vonk als meisje uit de „Gespuisstraat" (samen met Pam Hen- ning). En zo vult zij haar man aan, waar hij zich te diep in het wereld gebeuren schijnt te verdiepen. De andere medewerkenden waren Pam Henning. Johan Elsensohn (Gijs Langsdeweg), Piet van der Meulen Joop Vischer, Guus Hoek en Cor Le- maire. De toneelrot Elsensohn oogstte al succes voordat hij iets zei. en later vooral als Teun, de eenvoudige wagen poetser Pam Henning was het char mante meisje dat de bakvis kan uit hangen, maar ook de oude vrijster van „Des levens leesplankje in 17 lesjes", luidt de ondertitel van „Meester A.B.C.". Dat wil zeggen, dat het doek zeventien maal opging om een stamp volle zaal te doen genieten van zeven tien staaltjes van rijpe cabaretkunst, zoals men die slechts zelden ziet. Men moet niet naar Kan gaan, met het voornemen om van het begin tot het einde te schaterlachen. Daarvoor is zijn humor te kostelijk, te verfijnd. Men luistert, moet even de woorden ver teren, en daarna verschijnen die brede glimlachen. Men kent ze wel. Dan wordt de betekenis van elk woord „ge smaakt" en wordt geen tijd tot schate ren geboden. Men zou het trouwens niet durven. Uit angst iets van wat ko men gaat te zullen missen. Dat is Wim Kan. Voortreffelijk waren zijn liedjes en conferences op het bed, met links er van een stoel, en rechts een nachtkast je. Kleine ideetjes groeiden uit tot ge zongen levenslessen, waarvan zelfs de pijl is*. I Onder grote belangstelling werd Woensdagmorgen het nieuwe mijntoeste1 in de Visafslag i* gebruik genomen. Van links naar rechts betaalmeester De Groot, de heer Joh. W. Stevenson, wethouder F. L. van Loo, burge meester mr. G. D. Rehorst en ■ümd. directeur A. Bakker. ZONDAG 21 JANUARI 1951. DEN HELDERNed. Herv. Gem„ Nieu we kerk, Weststraat, 10,30 uur ds De Hoest; Palmstraat 10 uur ds Borghardt; 19 uur ds Visch van Ball; Huisduinen 19 uur ds Sepmeijer. Gereformeerde kerk. Bethelkerk, 9 uur ds Hartkamp; 10,45 uur ds Hartkamp; 17 uur ds Swen; Rehoboth- kerk, 10 uur ds Swen; 17 uur ds Hart kamp. Oud Gereformeerde Kerk, Hoog straat, 10 en 17 uur leesdienst. Christ. Gereformeerde kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst. Gereformeerde kerk (art. 31), Weststraat 8,45 en 17 uur ds F. Tollenaar. Doopsgezinde Gem.. Kerk- graoht; 19 uur ds J. J. J. van Sluijs. Lutherse kerk, Wezenstraat, 10.30 uur, dr J. A. Stellwag. Oud Kath. kerk, Mid denweg, 10 uur heilige mis, pastoor Wij- ker. Baptisten gem.. Spoorstraat: 12 uur Zondagsschool; 16 uur ds C. van Wier: Dinsdag 20 uur vrouwenvereniging; Don derdag 19,45 uur bijbelbespreking en bid stond. Evangelisatie Vijzelstraat 10 en 19,30 uur, samenkomst: 12 en 14,30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bijbel kring; Donderdag 19,30 uur vrouwenkrans; Zaterdag 20 uur openluchtsamenkomst Visbuurt; 21 uur bidstond. Leger des Heils, Spoorgracht, Zaterdag 20 uur her denkingsdienst Bethelkerk aan het Julia napark; Zondag 10 uur heiligingsdienst; 19 uur openluchtsamenkomst in de Spoor straat; 20 uur verlossingssamenkomst; lei ders kolonel en mevr. J. Smael; Maandag 14,15 uur vrouwenbond: Dinsdag 20 uur openbare bijeenkomst, leider lt. kolonel W. F. Palstra: Donderdag 20 uur jubileum- dienst. leiding oud B.O.'s. JULIANADÓRP, Ned. Herv. Gem„ 10 uur ds H. J. Trommel. Gereform. kerk, 10 uur leesdienst: 14.13 uur ds Swen. Bethel (v.h. Star of Hope Mission) 10 en 19 uur de heer Sanders; 14,45 uur Zon dagsschool: Dinsdag 16 uur meisjeskrans: Woensdag 19 uur bidstond. In de rubriek „Op 53 Noorder breedte" heeft Graóus al verteld, dat een jongeman aan de Dijk een zee hond had gesignaleerd. Er zijn evenwel ook mensen geweest, die meenden dat een mens op het water dreef. De poli tie deelde ons, ter geruststelling, mede, dat het echt een zeehond was De fiets, die begin Januari werd vermist (daarvan werd pas veertien dagen later bij de politie aangifte ge daan). is gevonden. Men had hem bij een winkel laten staan. Natuurlijk kon weer een schoor steenbrandje worden gerapporteerd Ditmaal in de Californiëstraat. Een vuilnisauto, die op de Sluijs- djjkstraat in de richting Bassingracht reed, kwam dezer dagen in botsing met een melkwagen van de Helderse Melk centrale, die uit de Stakman Bos sestraat de Fazantenstraat wilde inrij den. De vuilniswagen kreeg de groot ste klap. De schade bedroeg duizend gulden. Het kustvaardertje „Herondilla" passeerde gisteren Nieuwediep op weg naar Harlingen. Onder de Texelse kust kwam de Engelse trawler „Suranselon" gisteren buleggen. Het is morgen hoog water om 5.20 en 17.55 uur, en laag water om 11.40. De temperatuur van het zeewater was 4.6 graden Celsius. het liefdadigheidscomité. Zeer in de smaak vielen haar nummers tezamen met Corry Vonk (de losgelaten meisjes 'n de Kalverstraat) Guus Hoek bracht haar kleine rol letje zonder veel omhaal. Resten ons Piet van der Meulen en Joop Vischer Ook zij deden uitstekend werk. Men mag ook niet anders verwachten van mensen die contact hebben gevonden met het echtpaar Kan. Ten slotte Cor Lemaire, die het geheel feilloos op de piano begeleidde. Aan het begin van de avond deed de heer C. Steenlage enkele zakelijke me dedelingen. Zo kon hij vertellen, dat de afdeling er in zeer korte tijd hon derd leden had bij gekregen. De eerst volgende mijlpaal, de 1350 leden, hoopt men nu spoedig te bereiken. In de Dierentuin te Den Haag wer den de schermwedstrijden ter gelegen, heid van het vijftig jarig jubileum va# de Koninklijke Onderofficiersscherm- bond voortgezet met een personele wedstrijd op floret. De uitslag was: 1 IJzendoorn (Korps Mariniers Den Hel der) II gewonnen partijen; 2 Riemens (A.O.C., Brede) 10 gew. part.; J Baas (A.O.C., Breda) 8 gew. part.; 4 Aal- dersberg (Korps Marfiniers, Den Hel. der) 7 gew part.; 5 Kraus (Korps Mari- niers, Den Helder) 6 gew. part. Vooral in deze afdeling bleek weef duidelijk het gebrek aan militair» schermonderwijzers, dat nog steeds be staat. IJzendoorn wist al zijn partijen te winnen. TWEE GEVALLEN VAN ROODVONK In de week ven 7 tot en met 13 Jamiuj zijn er in onze stad twee gevallen ven rooi vonk geconstateerd. POEDERS CACHETS -TABLETTEN „Een woord van hartelijke dank voor de milde geefsters en gevers is hier ze ker op zijn plaats en er kan gezegd worden dat deze actie bijzonder goed is geslaagd...." Deze passage ontlenen wij aan een schrijven dat de heer Nieuwbuurt tot ons richtte. Verder geeft briefschrijver bijzonderheden over de warmwaterdouche, welke Zondag* middag in gebruik werd genomen. Una niem waren de elftalspelers van mening dat voor deze grote vooruitgang een woord van dank past. Het apparaat heeft een capaciteit van ongeveer acht* honderd liter warm water per uur, het geen ruimschoots voldoende is voor d» spelers om 2ich behoorlijk te kunnen wassen. Een prachtige aanwinst voor de vereniging met haar reeds zeer goe de accomodatie. Voor de benodigde gelden, f 300, werd reeds gezorgd en men heeft nog een bedrag van f da85 overtekend. Dat de laatste straal zeker geen koude is geweest, kan men opmaken uit de hieronder volgende laatste verantwoor ding :de S. f 2, S. L. f 3, B. A. f 1.W H. Z. f 1, B. v. E. f 2, J. D. f 2, A. f 2,50. J. R. f 1, J. H. f 2.50, K. L. *J» J. M. f 2,50, C. R. f 2,50, C. R. f W' J- O. f 1, O. H. f 0,60, J. P. f 2,50, J. f 2,50, C. B. f l, N. R. f 10, A. M. J' H E. f 1, H G. 1, Tj. B. f 2.50, H. Ij P- K. f 2,50, S. K. f 1, B. H. t l f f 10, Jb. B. f 2, H. H. f 2,50, 1. H. D. O. f 1. W. S. f 1, M. K. f 2.50, P-T' f 2,50, J. K. f 2,50, P. K. f 2,50, G. 0.1 D. K. f 2,50, N. N. f 11,25, J- B. i C. R, f 2,50 f 127,45 plus vorige ver antwoording f 238.40 f 365,85. VOOR ZONDAG 21 JANUARI 19Sl. Ned, Hen\ Gemeente; Hipppl>''u!!Vj 10.30 uur ds Adr.' Schouten; Wes 'in. 2.30 uur ds Adr Schouten. - Voefl» uUf de Gemeente- Hippolytushoef, 1®. uUf ds A. P. Goudsbloem; Den Over. ds A. P. Goudsbloem Gereforin dienst. -■ KerkHippolytushoef. 10 uur uur ds KruyswIJk: Den Oever, 1® Kruyswijk: 3 uur, dienst, voorber» Heilig Avondm?»!. CHRIST. V.V. BREKZANOKR B°Vg()f, Programma voor Zaterdag: Bre<*r OP* I—Jong Holland III. aanvang 3 g)aaU. Stelling: C. Buthr L. Zwiers en ,n hoer: J. v. d. Vaart. L. van Leeuw g v J»C. Jeninga; R. de Graaf. R- s'n,r' ges- Drunen. R Elzing» en C. Blaauboei L. Pteterse T Jening» en A. B°" ^jjzll® 'huiswedstrild der adspiranten I» S Helde/J in een ultweri-drlld en word' dt'f ytr- Rreez. Boys a Aanvang 3.15 u •rek van oafé Bossen om 3 uur.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2