Helderse Heilsoldaten vol goede moed langs diamanten mijlpaal Burgemeester Rehorst aanvaardde het beschermheerschap van O.K.K. Op Schotlands Westkust gestrand Nieuws uit Anna Paulowna „Wij zijn blij, dai hei Leger er is!" Versierker-insiallaiie als jubileum-geschenk namens de burgerij aangeboden Vele autoriteiten bij herdenking aanwezig Tijdens een gezellige soirée in Formosa Optimistisch geluid uit de Humanistische Gemeenschap „De Molenwiek" draaide voor Watervogels Speeltuin Vogelwijk twintig jaar Nieuws van MSC Tussen Haaks en «uitje Dinsdag concerteert de Marinierskapel IN HET KORT Motorclub vierde Zaterdag het eerste lustrum Hef vertrek van de „Tijger- haai" naar de West NKSO concerteert voor de Volksuniversiteit „De droom van meneer Scrooge" Urk De P. v. d. A. in bewogen tijden DUIVENSPORT Julianadorp „Ons eigen lied" geeft een uitvoering Texel i.iAANDA6 -U JAN LAKI löol De feestweek van het diamanten Leger des Heiig Is Zaterdagavond ingezet met een herdenkingsdienst, die in de Bethelkerk aan het Julianapark werd gehouden. Het was te vooralen, dat de Legeraaal aan de Spoorgraeht voor deze officiële viering te klein zou zijn, zodat dankbaar gebruik werd gemaakt van de gastvrijheid, die de Gereformeerde kerk verleende. De herdenkings dienst droeg een officieel karakter, maar dat Week niet In te houden, dat de aanwezigen van het begin tot het eind met ernstige gezichten moesten toe luisteren. Het was aan de chef-secretaris van het Leger des Heils, de kolonel Jac. Smael, die met zijn echtgenote de samenkomst leidde, wel toevertrouwd, dese een Mjjmoedig en opgewekt verloop te doen geven. toegedragen. Door deze sympathie cul mineerde zijn gelukwens in een harte lijk en bemoedigend woord, dat door de aanwezigen met een luid applaus werd bekrachtigd. Toen spraken achtereenvolgens nog de heren J. Visser (Christelijk Man nenkoor), J. J. Verwey (Helders Man nenkoor) en G. J. Eijlders (Schoolver eniging „Laat de kinderkens tot Mij komen"). Geschenk der burgerij. Tijdens al deze toespraken had men In zijn openingswoord verwelkomde de kolonel in het bijzonder de leden van het ere-comité« burgemeester mr. G. D. Rehorst, vice-admiraal J. J. L. Willinge, wethouder L. F. van Loo. wet houder P. J. Diesbergen, ds. J. Borg- hardt, ds. M. Hamming en de heer H. A. Boon. Er was alle reden, om dit diamanten jubileum op feestelijke wijze en in een dankbare stemming te vieren. De ko lonel herinnerde er aan, hoe aanvanke lijk het Leger des Heils werd miskend. Men had in Nederland niet veel terug van de „nieuwe Engelse godsdienst" en evenmin van de opgewekte sfeer en de schallende muziek van de Heilsol daten. Kolonel Smael vertelde een paar aardige anecdoten uit die tijd, daarna met vreugde vaststellend dat het Leger zich tegenwoordig in de sympathie van geer velen mag verheugen: „Nu vieren we het zestigjarig be staan van het Korps Den Helder", zei de kolonel. „Dit moeten we niet zien als een eindpunt, maar als een rust punt. De Heilsoldaten zetten de strijd voort met dezelfde liefde, toewijding en opofferingsgezindheid als altijd. Ge trouw aan het oude motto van William Booth: „Christus voor de wereld, de we reld voor Christus", blijven wij wijzen op het Licht, dat eenmaal zal schijnen over heel de wereld. Het Is heerlijk, de brengers te mogen zijn van de blijde boodschap van het Evangelie der ver lossing door het Bloed des Kruisesl" Zeer veel respect. De toespraak van kolonel Smael werd gevolgd door enkele opgewekte liede ren van de zangbrigade, waarbij de aanwezigen zich niet onbetuigd lieten. Toen kreeg burgemeester mr. G. D. Re- borst het woord om de jubilerende Heilsoldaten namens het gemeentebe stuur geluk te wensen. De burgemeester deed dit door aan te sluiten bij de twee anecdotes, die kolonel Smael had verteld. Het is te genwoordig nog wel zo, dat burgers of burgeressen zich graag zouden aanslui ten bü het Leger, maar het toch niet doen terwille van hun „naam". Want wat zouden de mensen er wel van zeg gen? Daarom had de burgemeester het grootste respect voor de Heilsoldaten, die blijmoedig hun zegenrijke arbeid verrichten in een bekende omgeving. „U kunt er zich van overtuigd weten, dat uw werk wordt gedragen door de waardering van uw medeburgers. Gij wilt God niet alleen dienen op het vei- jige terrein van het maatschappelijke leven, maar hebt welbewust de smalle weg gekozen, om in opdracht van uw grote Generaal het Evangelie te bren gen aan de mensen, die verkeren aan de zelfkant der samenleving", aldus de burgemeester, die ten slotte namens bet gemeentebestuur een enveloppe met inhoud aanbood. Nadat het muziekcorps van het Le ger des Heils een selectie liederen had laten horen, bood ds. J. Borghardt de gelukwensen aan van alle plaatselijke predikanten en de pastoor der Oud- Katholieke kerk. „Wij zijn blij, dat het Leger er is, naast de kerken. Het Leger des Heils heeft zijn eigen karakter en zijn eigen methode, en dat is goed, wel opgemerkt, dat op het platvorm vóór de preekstoel iets geheimzinnigs onder de Legervlag verborgen lag. Dit mysterie werd na een korte toespraak van de heer Th. Mallet onthuld. Deze voerde het woord voor het werkcomi té, dat de gelden voor de aanbieding van een geschenk namens de burgerij had ingezameld. De keuze was gevallen op een versterkerinstallatie met twee luidsprekers. Dit zal ongetwijfeld de instemming hebben van alle gevers. De Legervlag werd weggenomen en toen zag men het kostbare geschenk, dat meteen in werking werd gesteld. De bevelvoerend officier van het Korps Den Helder, kapitein Bergsma, sprak voor de microfoon een dankwoord en ook kolonel Smael richtte zich nog even via de nieuwe installatie tot de aanwe zigen. De heren Mallet en Taal werd een welverdiende hulde toegezwaaid voor al hun voorbereidende arbeid in het werkcomité. Men zal wanneer de autoriteiten daarvoor hun toestemming verlenen, wat overigens niet werd be twijfeld van de versterker een dank baar en nuttig gebruik maken tijdens de openluchtsamenkomsten. Na het gemeenschappelijk zingen van een loflied werd de dienst door kolo nel Smael met gebed geëindigd. Tijdens de jaarlijkse soirée-dansante van de gymnastiekvereniging „Oefening kweekt kunst", Zaterdagavond gehou den in „Formosa", werd aan burgemees ter mr. G. D. Rehorst het bescherm heerschap aangeboden. Men was reeds enige tijd in een ge noeglijke stemming bijeen, toen de bur gemeester, vergezeld van zijn echtge note, arriveerde en de voorzitter van O.K.K., de heer A. Roodenburg, het woord tot hem richtte. De vereniging zou het zeer op prijs stellen, wanneer de heer Rehorst het beschermheerschap wilde aanvaarden. In een sympathiek speechje verklaarde de burgemeester, dat hij aan deze uitnodiging volgaarne gehoor gaf. Terwijl de vaandelgroet werd gebracht, overhandigde de heer Roodenburg het insigne, dat de burge meester altijd zal kunnen dragen wan neer hij als beschermheer van O.K.K. de avonden van deze vereniging bij woont. Aan mevr. S. P. RehorstBol werden bloemen aangeboden. Het behoeft geen betoog, dat op deze soirée-dansante van een gymnastiek vereniging niet uitsluitend werd ge danst. Ter afwisseling trad een muzi kaal quartet o.l.v. de heer H. Boon voor het voetlicht met enkele populaire songs, maar de grootste belangstelling had men uiteraard voor de prestaties van mej. Leny Gerritsen (een „oude" bekende van O.K.K.) en mej. Annie van Hattum. Zo men wellicht weet, is mej. Gerritsen de jeugdkampioene van Nederland en tevens provinciaal kam pioene van Utrecht. Tezamen met mej. Van Hattum, die eveneens tot de beste turnsters van „Kracht en Vlugheid" uit Utrecht behoort, voerde mej. Gerritsen enkele zeer fraaie oefeningen uit. De beide dames demonstreerden verrassen de staaltjes van lenigheid, lich ams- beheersing, maatgevoel en élégance in een vrije oefening, een hoepeloefening, een individuele vrije oefening en een Zondagmorgen sprak voor de Huma nistische Gemeenschap na een muzikale inleiding en voor een aandachtig gehoor de heer Ehrbecker uit Haarlem over het onderwerp „Levenswaarden". De spreker vond deze levenswaarden op drieërlei gebied, in het stoffelijke, in het gebied van het denken en in het want" ook hiermede wórden Óóndóms gevoelsleven. De Westerse mens is vol- tot Christus gebracht. Deze verschei denheid is niet af te keuren. Misschien zijn wij nog niet vindingrijk genoeg in het brengen van de boodschap des Heils". Majoor-schrijver Braun sprak als af gevaardigde van de Militaire Belangen vereniging van Beroepsschepelingen bij de Zeemacht. De V.B.Z. is dankbaar voor het vele goede werk, dat het Le ger voor talloze marine-mensen doet. Persoonlijk heeft majoor Braun van jongs af aan het Leger een warm hart Zaterdagavond speelde voor de zo veelste maal het cabaretgroepje „De Molenwiek" op de planken van Casi no. Ditmaal was het uitgenodigd door het trainersfonds der voetbalvereni ging „Watervogels". Het bestuur bleek een gelukkige keuze te hebben gedaan, want ook nu weer was het sympathieke Clubje o.l.v. Wout Melis goed op dreef. Vooral de zang van het Molen-trio wist men te waarderen. En anders wel de schetsjes, waarin Bertus Toes „de »an" was. Uitbundig werd gelachen om bet koddige stukje over de koolblade ren. De nummertjes werden afgewis seld door de „Aspirama's" de beide accordeonisten uit de Molenwiek-band, die er spoedig in slaagden, hun publiek te laten meezingen. Vermelden wij nog even de imitaties door Wout Melis, en wel met name die van „Ome Keesje". De gezellige avond werd besloten met een dansje bij de muziek van Ni«. Vis ser en Min band. gens spreker niet geneigd om het stof felijke leven te verzaken. De buiten kerkelijken aanvaarden het natuurlijke leven, maar dit behoeft niet tot onge bondenheid te voeren. Men weet zich gebonden aan normen en normbesef. Veel bewondering "ient men te heb ben voor hetgeen in de laatste eeuwen door de rede tot stand is gebracht. Het denken is een heerlijke gave. De be wonderenswaardige technische hulp middelen hebben, zoals b.v. de boek drukkunst, veel bijgedragen tot onze verstandelijke ontwikkeling. Te betreu ren is slechts, dat met de vooruitgang van de rede de zedelijke ontwikkeling geen gelijke tred heeft gehouden. Te vaak worden de technische middelen aangewend tot vernietiging en de mens heid doet spreker denken aan een kind dat speelt met een scheermes. De grootste waarde van de mens ligt in zijn gevoelsleven; hierin vindt hij zijn grootste vreugde, zijn grootste ge luk. Spreker denkt aan de beroeps vreugde, aan de vreugde der kunste naars, aan de geroepenen die zich geven aan de gemeenschap met voorbijzien van eigen belang. Spreker getuigt van zijn optimistisch geloof in de mensheid, die steeds gekomen is en komen zal. door periodes van revoluties, van bloed en tranen heen, van slavernij tot vrij heid, van rechteloosheid tot grotere ge rechtigheid, van lager naar hoger ni veau. Hij getuigt van zijn geloof in de kracht van het ware, het schone en het goede, van zijn geloof in de zin van het leven, van zijn gevoel van religieuze gebonden met de onbekende achter grond van het leven. Na enige gedachtenwisseling werd de vwgadei-Hig door oa voorzitter gesloten. baloefening, waarbij de pianist C. Gie- ling (voorzitter van „Kracht en Vlug heid") voortreffelijk accompagneerde. Ook de dames-afdeling van O.K.K. zorgde voor een enkele welverzorgde collectieve oefening. Tussen de gymnastische nummers door was de dansvloer druk bezet met paartjes, die foxtrots en Engelse wal sen e.a. bedreven bij de muziek van Iep van Bruggen's „Rhythm Quartet". Het ledental van de afdeling Vogel wijk der Speeltuinvereniging Den Hel der bedraagt nu vierhonderd. Dit deel de de heer J. Groet Zaterdagavond me de in zijn openingswoord op de feest avond, die ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan der speeltuin werd gegeven. De heer Groet schetste met een en kel woord de betekenis van het speel tuinwerk, in welk verband hij de ouders opwekte, hun kinderen ook te laten deelnemen aan het winterclub- werk. Het stemde het afdelingsbestuur tot blijdschap, dat binnen betrekkelijk korte tijd bijna zeventig nieuwe leden waren ingeschreven. Na de opening werd de aandacht ge vraagd voor de amusementsvereniging „Streven naar Beter", die met enkele aardige schetsen de aanwezigen in een feestelijke stemming bracht. Vooral de eenacter „Jonas weet het wel" deed de zaal bulderen van de lach. Het pro gramma werd afgewisseld door gezel lige cowboyliedjes, gezongen door het duo DusseldorpWal. Het was al bijna middernacht toen de heer Groet de avond sloot. De danslustigen konden nog een poosje hun hart ophalen, waar bij de geluidsinstallatie van de heer Bakker als dansorkest fungeerde. Ver melden wij nog, dat de avond gedeel telijk werd bijgewoond door de voor zitter van de speeltuinvereniging Den Helder, de heer P. S. van der Vaart. De tweede groep leden en niet-ieden zal op Zaterdagavond 27 Januari van hetzelfde programma kunnen genieten. De kaarten kunnen weer worden afge haald bij de heer J. Groet, van Lim- brug Stirumstraat 30, of op Woensdag middag van twee uur tot half zeven in het clublokaal. Zaterdagmiddag zouden het eerste en het derde tiental van MSC in Zaandam spelen tegen resp. Zaandam 2 en Zaan dam 3. Een overwinning zou MSC 1 het kampioenschap van de eerste klasse der Noordhollandse Schaakbond hebben gebracht, met als gevolg de promotie naar de overgangsklasse. Men was in dit opzicht optimistisch gestemd, maar de reis naar de Zaan is niet doorgegaan De gastheren wilden namelijk om drie uur beginnen, wat voor het merendeel der MSC-spelers te vroeg was in ver band met hun werkzaamheden. De be middeling van het bondsbestuur werd ingeroepen. Dit heeft nu bepaald, dat beide wedstrijden op Woensdagavond 7 Februari te Zaandam zullen worden gespeeld. Hr. Ms. onderzeeboot „Zeehond" is Zaterdagmiddag in Nieuwediep aange komen. De Duitse tonnenlegger „Wilhelms- hafen" en de Duitse kustvaarders „Hei mat" en „Gretchen", die wegens het slechte weer waren binnengelopen, zijn Zaterdagmiddag vertrokken. Vanmorgen zijn Hr. Ms. mijnen vegers „Terschelling" en „Marken" naar Ameland gegaan, om andermaal een onderzoek in te stellen naar het wrak van een verongelukte Engelse straal jager. Het is morgen hoog water om 7.55 en 20.00 uur, en laag water om 2.05 en 14.05 Uur. De Marinierskapel der Koninklijke Marine, onder leiding van de kapitein der mariniers Gijsb. Nieuwland. geeft Dinsdagavond voor de tweede maal een concert voor genodigden Naar ons werd medegedeeld zullen wederom aan verschillende groeperingen toegangs kaarten worden gezonden. Het programma vermeldt voor de pauze: de „Marche Héroique" van Saint-Saëns, de ouverture „Rosamun- de" van Schubert, de Concertwals van Glazounow en de suite „Sigurd Jorsal- far" van Grieg. Na de pauze zullen worden uitgevoerd de suite „Les deux Pigeons" van Messager, de „Folksong Suite" van Williams en de mars uit ,Aida" van Verdi. In de officiersclub aan de Hoofd gracht wordt vanavond een open brid- ge-drive ten bate van de Gezamenlijke ]Wilitaire fondsen gehouden. In Casino komt vanavond voor de Helderse Brandweervereniging het Nederlands Cabaret o.l.v. André Carrell op de planken. Ds. J. J. J. van Sluys. Doopsgezind predikant hier ter stede, komt voor op het tweetal te Franeker. In de bovenzaal van café Sanderse op het Koningsplein heeft de „Motorclub Den Helder en Omstreken" Zaterdag met een geslaagde feestavond het eerste lustrum gevierd. Hoewel het zaaltje voor de Motorclub te klein was, kon toch een aardig programmaatje ten to nele worden gebracht. „Ten tonele" was misschien een weinig overdreven, maar de dames- en heren-leden hebben toch hun beste krachten ingespannen om op de geïmproviseerde „bühne" iets te tonen van hun artistieke kwaliteiten. Wel, er werden geen grootste prestaties geleverd. Daar het trouwens slechts de bedoeling was de aanwezigen op ge noeglijke wijze bezig te houden, werd het een plezierige bijeenkomst. Tussen de bedrijven door verzorgde een drie mans-orkestje, onder leiding van Her man Verwoerd, voor pittige dansmu ziek. Aan het begin van de avond sprak de voorzitter, de heer M. Govers, een kort welkomstwoord. Daarin zag hij terug op vijf jaren motorsport, die tot tevre denheid stemden. Men kan bogen op een flink aantal leden, zodat de jubi lerende vereniging de toekomst met vertrouwen tegemoet kan gaan. Dat bleek al weer uit het programma voor de komende maanden, dat, voorgelezen door de voorzitter, van een grote acti viteit getuigde. Het vertrek van Hr. Ms. Onderzee boot „Tijgerhaai", die, zoals wij reeds eerder hebben medegedeeld, een oefen- reis gaat maken naar en in de Caraibi- sche wateren, is Dinsdagmiddag 12 uur. Om half twaalf zal de comman dant der zeemacht in Nederland, vice- admiraal J. J. L. Willinge, een nf- scheidsinspectie houden. Hr. Ms. „Tijgerhaai" zal Lissabon, Willemstad, Key West en Ponte Del- gada (Azoren) aandoen en op 23 April te Rotterdam terugkeren. De „Tijgerhaai" staat onder comman do van de luitenant ter zee der twee de klasse J. van Nieuwenhuizen. Twee assistenten van prof. dr. F. A. Vening Meinesz, dr. R. Dorrestein en ir. G. J. Bruins, zullen de reis meemaken om onderzoekingen te doen naar de sa menstelling van de onderzeese aard korst. Prof. Vening Meinesz zelf gaat mee tot Lissabon. Op Woensdag 31 Januari om acht uur geeft het Nederlands Kamer Symphonie Orkest, onder leiding van Sam Swaap. in de Nieuwe kerk aan de Weststraat een concert voor de Helderse Volksuni versiteit. De heer Swaap zal bij enkele nummers een korte inleiding geven, waardoor velen stellig nog meer van de geboden muziek zullen kunnen genie ten. Het NKSO werd in September 1948 in Den Haag opgericht en heeft sinds dien in ons land een uitstekende naam verworven. Het programma voor Woensdag 81 Januari zal nog nader worden bekend gemaakt. Kaarten zijn weer verkrijg baar aan de bekende adressen, onder andere bij mej. Held, Singel 53. De leerlingenvereniging van de RK ULO te Den Helder geeft op Woensdag 24 Januari in „Casino" een opvoering van „De droom van meneer Scrooge". Dit toneelstuk in drie bedrijven werd door J. J. C. Bockling geschreven naar de beroemde „Christmas Carol" van Charles Dickens. Dit spel zal worden opgeluisterd met enkele Kerstliederen, die worden gezongen door een meisjes koor onder leiding van de heer St. van Amersfoort. De regie is in handen van de heer N. B. van de Vring. Tot besluit van de avond volgt nog de één acter „Het kalf", onder regie van broeder Salvator. SCHIETOEFENINGEN OP WOENSDAG Op Woensdag 24 en Donderdag 25 Januari zullen van negen uur tot zons- oi dergang schietoefeningen worden ge houden te Petten. Onveilig is een sec tor met een straal van 18 km„ onveilig hoogte; 12.000 meter. BURGERLIJKE STAND Geboren: Abe. z.v. Jacob Jenema en Grietje ten Napel Dirk, z.v. Klaas Hakvoort en Marijtje Wezelman - Teunis, z.v. Meindert de Boer en Ma- rijtje Brands Lubbetje, d.v. Korne- lis Koffeman en Josephina M. Post - Louwe. z. v. Gerrit Hoefnagel en Trijn tje Post. Ondertrouwd: Gosse van der Veen en Albertien Willemien Heete- brij. Getrouwd: Reinier Korf en Jan netje Hakvoort t. Het 6609 ton metende Britse motorschip „Tapti" is dezer dagen in de zee engte van Gtcnna aan de Westkust van Schotland aan de grond gelopen. De uit 62 koppen bestaande bemanning, onder wie zich 51 Laskaren en een Chinees bevonden, kon behouden aan land worden gebracht. Het schip maakt zware slagzij. Ruimen en machinekamer staan geheel onder water. De „Tapti" wordt als verloren beschouwd. Een luchtopname van het gestrande schip. Bij ontstentenis van de heer Schra, werd de afdelingsvergadering van de PvdA geleid door mr. H. Jonker Hz. Nadat hij de heer Oltmanns in het bij zonder had welkom geheten, wees de voorzitter op de taken, waarvoor de le den der partij thans staan. In de eerste plaats het winnen van leden om het ge stelde doel, n.1. „bij het vijf-jarig be staan 125.000 leden in de partij" te be reiken. Dan: zelfverdediging naar bin nen en naar buiten, want het is niet te ontkennen, dat in de partij spanningen heersen, waarschijnlijk als gevolg van het feit, dat de „koplopers" van de par tij in de regering belangrijke zaken an ders zien dan leden der Kamerfractie, die minder gebonden zijn. De heer Jonker vertelde een en an der over de gewestelijke vergadering in Alkmaar, gehouden in verband met het komende congres in Rotterdam, waar voor de afdeling ook enige voorstellen heeft ingediend. De contributieregeling de classificatie (stelijke en plattelands- afdelngen staan ten opzichte hiervan, volgens de heer Thomassen, lijnrecht tegenover elkaar) de internationale politiek en ook Spanje kwamen daar ter sprake en er werd critiek geleverd op het Vrije Volk. Bij acclamatie werd de heer Jonklr tot afgevaardigde naar het congres be noemd. De heer Oltmanns leidde het onder werp „De ontwikkeling der democra tie" in en schetste, aan de hand van een geschrift van prof. Bonger. het ont staan van de democratie, de groei en haar problemen bij de voortgaande ont wikkeling der maatschappij. Spreker stelde o.m. autocratie en democratie tegenover elkaar, gaf van beide een om schrijving en legde er de nadruk op, dat het bij de democratie niet zo zeer gaat om maatschappelijke gelijkheid, maar om geestelijke vrijheid, de vrij heid van gedachte en van vereniging, de vrijheid van het individu in zijn pri vate leven (behoudens ieders verant woordelijkheid ten opzichte van het ge heel) de politieke gelijkheid en de ge lijkheid voor de wet. De heer Oltmanns eindigde met zich tot de jongeren te richten en hen op te wekken zich niet afzijdig te houden, maar zich aan te sluiten bij een demo cratische organisatie. De heer Stins gaf in verband met het slot van de inleiding de volgende cijfers: 21 proc. van de kiezers hebben de leeftijd van 23 tot 30 jaar, van de leden der afdeling is 9 proc. beneden de 30 jaar. Bij de gedachtenwisseling werden ook andere onderwerpen aangesneden en ten aanzien van de jeugd nog opge merkt, dat niet in het algemeen gezegd mag worden, dat zij minder belangstel ling heeft voor ideële zaken dan de jeugd eertijds had, echter misschien wel op politiek terrein Er zijn niet meer van die pakkende leuzen te stellen als vroeger, er valt minder in het klein te strijden (dat gebeurt nu meer aan de top van partij en vakbeweging). De jeugd, die met het oog op de chaos in de wereld, die haai wordt nagelaten verwijten richt tot de ouderen, mag de ogen niet sluiten voor wat die in één mensenleeftijd, door partij en vakbewe ging hebban weten te wovsno. Na beëindiging der verschillende wedvluoh- ten van de vereniging „Altijd Verder" luidde de eindstand: Vitesse: 1. K. Koster met 1710 punten; 1 A. Liefhebber 1596; 3. W. Blaauboer 1106; 4. H. van Dalen '1070; 5. S. Brommer 1001» Midfont: 1. W. Blaauboer met 1576 punt ten; 2. K. Koster 1208; 3. A. W. de Koek 1174; 4. S. Boerman 1102; 5. H. van Dalen 974. Fond: 1. Gebr» Janssen met 1568 punten; 2. S. Boerman 1032; 3. K. Koster 947; 4. H. van Dalen 817; 5. W. Blaauboer 816. Jonge duiven: 1. W. Blaauboer met 201T punten; 2. A. Liefhebber 1881; 3. H. van Dalen 1773; 4. Gebr. Janssen 1395; 5. G. Okkerse 958. Navlucht: 1. A. Liefhebber met 1694 pun ten; 2. W. Blaauboer 1588; 3. H. van Dalen 973; 4. A. W, de Koek 925; 5. G. Nieuwen- huis 855. Kampioen generaal: 1. W. Blaauboer met 7103 punten; 2. A. Liefhebber 6458; 3. R van Dalen 5607; 4. Gebr. Janssen 5181; 5. K. Koster 5769; 6. S. Boerman 3901; 7. A. W. de Koek 2886; 8. S. «Brommer 2164; 9. A. v. d. Zee 1841; 10. G. Nieuwenhuizen 1726; 11. C. Okkerse 1514. Op Zondag 28 Januari geeft het da meskoor „Ons eigen lied", onder leiding van de heer D. Ploeg, een uitvoering. Aan deze uitvoering verlenen mede werking de toneelgroep Kunstmin, die zal opvoeren, „Een knap stel" en prof. Samir, goochelaar. „EEN BEETJE ZON" Zaterdagavond hield de afdeling Cal- lantsoog van de Alg. Ned. Landarbei- dersbond in café „Prins Hendrik een feestelijke bijeenkomst. De zaal was ge heel gevuld toen de voorzitter, de heer D. Visser, het woord gaf aan de heer Roelofs, districtsbestuurder, die in een pittige propagandaspeech wees op het behaalde succes, een vacantietoesteg voor de landarbeiders. Hiarna kwam het feestelijke gedeelte, het optrede11 van „Het Nederlands cabaret", onder leiding van André Carrell met „Ecn beetje zon". De artistieke leider van dit gezelschap, Carrell, was een gezellig conferencier maar toonde tevens elz aapjeskoetsier en als Westfries boertje zijn mannetje te staan. Marianne van den Bergh blonk uit ais het jongetje met de Kijkdoos. Joop ter Weide was een bekwaam pianist en accordeonist. Het duo Flip en Ton gaf leuke liedjes met gitaar begeleiding. Joop Kluvers was een goed rechter. De avond wei met een goed bal besloten. LEZING DS. TROMMEL Op Zaterdag 27 Januari zal ds. H Trommel, die enige jaren als zendeling in Nieuw-Guinea heeft gewerkt, een uiteenzetting geven van de zeden e gewoonten en het leven van de daar wonende volkstammen en van vraagstuk Irian. Deze lezing wordt ge houden in café Van Ammers, g««l u van de P.v.d.A. en is voor een ie toegankelijk. BESMETTELIJKE ZIEKTEN ONDER HET VEE In December van hei afgelopen Jaar w* op Texel verschillende gevallen va" smet tel ij ke ziekten onder het vee 8 stateerd. Hieronder bevonden zich di itf vallen van de schurft en twee en gevallen van fotfevanpel ctor schet*®*-

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2