JIMMY BROWN ALS BOKSER DE SlllTEL fo Geen „48 uur meer voor onze ongehuwde militairen Familievechtpartij in Nijmegen Eisenhower niet ontevreden over Nederlandse defensie Gezond èn lekker! Nieuwe regeling van de bewegingsvrijheid Griep ?'n Mijnhardtje Q Monty wil diensttijd van twee jaar Zeepost voor Oost en West Luchtlijn naar Zuid-Afrika wordt uitgebreid Ver. van Radiolusteraars te Amsterdam opgericht Veertien biggen hebben keus uit twee moeders Dit jaar 10.000 Neder landers naar Canada Een dode en een Tanker uit ijs bevrijd Gemeente-ontvanger van Groningen geschorst fPim, Pam en Pom aan zeel ■tastzzgrsx Kanaalzwemmerij vraagt weer de aandacht zwaargewonde Duitse soldaten op voet van gelijkheid Warren Austin: Eenheids front tegen China? Het Radioprogramma MAANDAG 22 JANUARI 1951 (Van onze militaire medewerker). •ET INGANG van 1 Januari ia er een nieuwe regeling van de bewegina- riiheid voor militairen ingevoerd. Laat eerst even voor de niet-militairen ioidelijk maken, wat bewegingsvrijheid eigenlijk beduidt. Het gaat hier om de i(j tusSen het einde van de dienst op Taterdagmiddag en het begin van de dienst op Maandag (of Dinsdag). Met bewegingsvrijheid gaan betekent dus in -iet-militaire termen: naar huis gaan. Tot dusver gold voor gehuwden, dat -y tweemaal per maand met 48 uur, éénmaal per maand met 38 uur en de rest van de maand met 24 uur mochten gaan voor zover de dienst zich daar- Lgen niet verzet. Het 48 uur gaan be tekent, dat men pas des Maandagsavonds JJaar zijn garnizoen behoeft terug te ke- «ea, waar men vóór middernacht aan wezig moet zijn. Met 36 uur gaan wil jeggen. dat men des Maandags, met de eerste reisgelegenheid na zeven uur des morgens, naar zijn garnizoen mag te rugkeren en met 24 uur gaan houdt in, dat men Zondagsavonds terug moet rei zen en dat men vóór middernacht bin nen moet zijn. Volgens de nieuwe regeling nu mo gen de gehuwden éénmaal per maand met 48 uur, éénmaal per maand met 36 uur en de rest van de maand met 24 uur. Voor de ongehuwden en dat is natuurlijk het grootste deel der dienst plichtigen was de oude regeling als volgt: éénmaal per maand 48 uur, een maal per maand 36 uur, de rest van de maand 24 uur. De Britse veldmaarschalk Montgome- ry heeft te Brussel besprekingen ge voerd met de Belgische premier en de ministers van Buitenlandse Zaken en Landsverdediging, en erop aangedron gen. dat alle statenleden van het Atlan tische verdrag een diensttijd van twee jaar voor hun recruten zullen invoeren, opdat het voordeel van de reeds ver worven ervaring niet voortijdig verlo ren gaat. Indien dit niet geschiedde, zouden, naar zijn mening, de plannen voor de verdediging van West-Europa ondoelmatig zijn. Met de volgende schepen Kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: m.s. Langkoeas (23 Januari); Nieuw Guinea: s.s. Rotti (29 Januari); Ned. Antillen: m.s. Delft (30 Januari); Suriname: s.s. Cottica (31 Januari). DUITSE EX-GENERAAL RANCKE SPOORLOOS VERDWENEN De voormalige Duitse generaal Her- mann Rancke, die over enkele weken door een Frans tribunaal berecht zou worden, doch zich onder de belofte niet té zullen, ontsnappen vrij mocht bewe gen, is verdwenen. Hij heeft Donderdag zijn pension ten zuiden van Parijs ver laten en zich daarna niet meer bij de politie gemeld. Ze hebben 169 Nederlandse Staatsburgers gevraagd: Zijt ge standvastig geweest deze eerste drie weken van het nieuwe jaar? 103 hebben geantwoord: ja, ik heb mij aan de nieuwe verkeersregels gehouden 05 hebben geantwoord: ja, ik neb iedere Zaterdag een bloe metje voor mijn vrouw mee gebracht 1 heeft geantwoordja, voort aan rook ik alleen maar Bond Street. De nieuwe regeling, op 1 Januari in gegaan, ziet er als volgt uit: éénmaal per maand 36 uur, de rest van de maand 24 uur. Voor het gros der dienstplichti gen w dus de 48-uurs regeling afgeschaft. Dit alles geldt natuurlijk alleen voor die militairen, die niet in hun eigen garnizoen wonen en die niet door wacht dienst of andere diensten in het garni zoen moeten blijven. In de regeling van het vrij-vervoer van militairen is geen wijziging gekomen. Ongehuwden krijgen éénmaal per maand vrij vervoer, gehuwden tweemaal per maand. Voor de rest heeft men op vertoon van zijn militaire identieteitskaart recht op rei zen tegen gereduceerd tarief. Met het KLM lijnvliegtuig naar Jo- hannesburg is Zondagmorgen een rege ringsdelegatie, bestaande uit de heren mr. H. J. Spanjaard, directeur van de Rijksluchtvaartdienst en mr. L. H. Slo- temaker, directeur buitenlandse betrek kingen der KLM naar Zuid-Afrika ver trokken. Het doel van de reis is het ple gen van overleg met de Zuidafrikaanse autoriteiten naar aanleiding van de in 1947 gesloten luchtvaartovereenkomst tussen Nederland en Zuid-Afrika. Het overleg zal handelen over de uitbrei ding van de luehtverbinding tussen beide landen en zal ongeveer twee we ken duren. Besprekingen zullen o.m. worden gevoerd met de Zuidafrikaanse minister van Verkeer, mr. Sauer, die kortgeleden ook in Nederland is ge weest. Te Amsterdam is in Krasnapolsky de Vereniging van Radio-luisteraars of ficieel opgericht. De vergadering koos zich het volgende algemeen bestuur: Mevr. R. J. Kleekamp-Wassenaar (Apeldoorn), mevr. Wijnandts Francken (Den Haag), prof. mr. J. Drion (Den Haag), dr. E. D. Hirsch-Ballin (Amster dam), mr. J. W. F. Donath (Arnhem), mr. J. M. A. Budee (Apeldoorn), mr. S. A. M. Bottenheim (Amsterdam), ds. E. Daalder (Westzaan) en M. G. Haring man (Hilversum). De landbouwer Paans te Har' dinxveld had dezer dagen twee zeugendie op één dag het leven schonken aan totaal veertien big gen. De hokken lagen naast elkaar en waren slechts door een aantal planken gescheiden. Merkwaardig genoeg scheen het kroost van één der dieren zich meer aange trokken te gevoelen tot die der buren, want op een goede dag zaten alle kleine biggetjes in één hok, terwijl de andere zeug let terlijk moederziel alleen achter gebleven was. Dit verdroot het dier blijkbaar zozeer, dat het krampachtige pogingen deed ook in het aangrenzende hok te ko men en met succes. In een dergelijk geval loopt zulk bezoek meestal op ruzie tussen de oudere dieren uit, doch ditmaal verdroeg het varken, dat het dubbele kroost te verzorgen had ook deze- nieuwe inwoning zonder verzet. De verzoenende houding der oudere dieren deel de zich tenslotte ook aan de bigjes mee, die zich thans rustig door beide moeders laten verzor gen. De Canadese minister van Immigra tie, Walter Harris, heeft verklaard, dat Canada dit jaar mogelijk 150.000 immi granten zal ontvangen, van wie tien twaalfduizend Nederlanders. In 1950 heeft Canada 74.000 immigranten toege laten. De immigratie van Nederlandse boerengezinnen noemde Harris „een der best geslaagde immigratieprogramma's sinds de oorlog". „Wij hebben sedert 1947 meer dan 21.000 goede Nederlandse immigranten gehad en wij hopen dit ja# tien a twaalfduizend hieraan toe te voegen", zo zeide hij. DE PREMIER VAN NIEUW-ZEELAND NAAR NEDERLAND De eerste minister van Nieuw-Zee- land, Sidney Holland, is uit Parijs naar Brussel vertrokken. Hij zou Zondag in Belgie blijven alvorens verder te reizen naar Den Haag voor een verblijf van twee dagen in Nederland. Zaterdagmorgen is uit Lemmer een reddingsploeg van acht man vertrok ken met een ijsvlet om te trachten de ingesloten tanker van de Shell Mij, die al drie dagen in het ijs van liet IJsselmeer bekneld zat, van voedsel te voorzien. De tocht ging met een auto via de Ringdijk van de Noord-Oost polder. Zo kon men de tanker op twee en een halve kilometer benaderen. Toen men met de ijsvlet op de plaats aankwam was juist een andere boot bezig de ingesloten tanker te bevrijden, wat ook gelukte. Op grond van malversatie op finan ciëel gebied is de gemeente-ontvanger D. P. in een geheime zitting door de Groningse raad geschorst. Het onder zoek, dat door de officier van justitie wordt geleid, is nog gaande. Het staat evenwel vast, dat het hier geen ge meentegelden betreft. P. was voordien gemeenteontvanger te Haaren en be kleedde in de illegaliteit een belang rijke functie. Medio Augustus zullen ongeveer twintig van de beste lange-afstand- zwemmers ter wereld zich bij Cap Griz Nez te water begeven voor de tweede massa-race over het Kanaal, georganiseerd door de Daily Mail. Vo rig jaar namen 24 zwemmers en zwem sters van dertien verschillende natio naliteiten aan de massawedstrijd deel. Uit het buitenland hebben zich thans reeds zeven candidaten opgegeven. Het zijn de Nederlanders J. W. de Waal uit Bergen op Zoom en Van Hemsbergen uit Haarlem, drie Belgen, een Oostenrijker en een Italiaan. De Waal heeft reeds eerder een poging gewaagd, doch moest toen na drie en een half uur opgeven. Hij vertrouwt dat hij dit keer na een goede voorbe reiding zal slagen. Zaterdagmiddag heeft een hevige familievechtpartij plaats gehad in een perceel aan de Korenmarkt te Nijme gen. De vechtpartij heeft een dode en een zwaar gewonde geëist. In het bewuste perceel kwam gelijk vloers de 25-jarige W. D. met zijn ge zin, terwijl zijn 21-jarige broer M. bij hem inwoont. Boven dit gezin woonden de 40-jarige W. G. met vrouw, een zoon en een achttienjarige doch ter, alsmede nog een gehuwde doch ter met haar man, de 24-jarige J. L. en twee kleine kinderen. De 21-jarige M. D. had verkering met de achttienjari ge dochter van W.G., wier Vader van deze liefdesbetrekkingen niets wilde weten. Over dit geval ontstond onenigheid en Zaterdagmiddag ging vader G., die dronken was met schoonzoon J. L. naar de kamer van gebr. D. Daar ont stond de vechtpartij. Vader G. ging de 21-jarige M. D., die hij niet als schoonzoon wilde hebben te lijf. Hij was gewapend met een mes. De schoonzoon J. L„ die hem verge zelde was gewapend met een hamer. De gebr. D. verzetten zich en werden aldra verwond. De vechtpartij werd voortgezet, waarbij gebr. D. gebruik maakten van een bajonet. De gevolgen waren funest. De 24-jarige J. L., vader van twee kinderen, kreeg een dodelij ke steek in de hartstreek en was on middellijk dood. De 40-jarige G. kreeg zes steken in de buik en werd door enige personen naar het St. Canisius- ziekenhuia gebracht, waar onmiddel lijk operatief werd ingegrepen. De 25- jarige W. D. werd aan zijn rechter hand gewond en door de politie ge arresteerd. De 21-jarige broer M. D., de verloofde van het meisje, was in middels gevlucht' maar werd kort daarop door de politie in het huis /art een familielid elders in de stad aange houden. De politie heeft in afwachting van een verder onderzoek de gebr. D. ter beschikking gesteld van de justi tie in Arnhem, welke nog een nader onderzoek zal instellen. Hier rijst de vraag of zelfverdediging in 't spel was. PROF. BARNARD OVERLEDEN Te Hoopstal (Oranje Vrijstaat) is op 62-jarige leeftijd overleden prof. dr. S. P. Barnard, van 1941 tot 1950 adminis trateur van de Vrijstaat. Prof. Barnard, die o.a. gestudeerd heeft te Groningen en Leiden, was vele jaren hoogleraar in de geschiedenis aan het universiteits college te Bloemfontein. BULGAARSE BOMMENWERPERS SCHENDEN Z. SLAVISCHE GRENS Een klein aantal Bulgaarse bommen werpers, die op weg waren naar Albanië, hebben het Joegoslavische luchtruim geschonden. Men verwachtte Belgrado een officiële verklaring hier omtrent van de Joegoslavische rege ring. ZES CATALINA'S VOOR DE MARINE De Nederlandse regering heeft in de Verenigde Staten zes PBY-vliegboten (Catalina's) ten behoeve van de Mari neluchtvaartdienst aangekocht. De eer ste van deze vliegboten is reeds in ons land gearriveerd. Zij zijn bedoeld als vervanging van het oude MLD-mate- riaal en zullen bij Aviolanda in Papen- drecht worden gereviseerd. 25. Pim, Pam en Pom krijgen niet veel rust en het vervelende is nog, dat het allemaal hun eigen schuld is! De vloed komt steeds meer opzetten en de hondjes weten niet hoe gauw ze de tent moeten afbreken om hem weer op het droge te krijgen. Ook hun koffers zijn drijfnat geworden. „Oh, waren we tóch maar meteen naar ons pension gegaan", roept Pam voor de zoveelste keer. „Zeur niet, help liever wat met de tent", an woordt Pim kortaf. „Anders drijft de boel nog af en hebben we straks helemaal niets meer!" zonder verder te morren helpt Pam zijn broer tjes met de tent, terwijl Pom in zijn eentje de strandkar weer op het droge sleept. „Ik heb nooit gezegd, dat ik niet te vreden ben over de organisatie van de defensie van Nederland", aldus heeft generaal Eisenhower te Frankfort ver klaard. „Ik heb me er toe beperkt aan onze ambassadeur een brief te schrijven om hem uiteen te zetten wat er naar zijn mening gedaan moet worden om die defensie te verbeteren". Eisenhower zeide verder bij zijn aan komst op het vliegveld te Frankfort, Warren Austin, leider der Amerikaan se delegatie bij de Verenigde Naties, verklaarde in een redevoering te New York: „Wij moeten eensgezind zijn te genover het communistische China. Hij die zich afzijdig wenst te houden, loopt het gevaar alleen te zullen staan. De vrije staten der wereld hebben nog steeds een overmacht van twee tegen één. De kansen om de vrede te bewa ren, zijn het grootst indien zij vastbe raden te kennen geven hun krachten te willen bundelen. 53. Jimmy Brown was niet eens erg verrukt toen hy van meneer Goochem vernam, dat hij de volgende week tegen niet minder dan Knoert Knots in de ring zou komen. Hij haalde min achtend zyn schouders op. Ja, dat pak- kie watten heb ik die avond, dat ik u voor het eerst ontmoette, zien boksen tegen nog zoiets papperigs. Ik zou wel delijk eens iets voor mij opscharrelt waartegen het de moeite waard is de handen eens uit de mouwen te steken „Jimmy, Jimmy!" riep meneer Goo chem handenwringend, „spreek toch niet zo hovaardig. Dat zal nog eens je ongeluk worden. Je gaat op deze ma nier je tegenstanders onderschatten en dat is iets vreselijks. Leer van mij dat eens willen weten, wanneer u nou ein- het de dood is geweest van menige bokser van klasse." Jimmy gaapte eens vol verveling. „Ik lees hier in de krant iets over Joe Dynamiet. Is dat niet iets voor mij?" „Maar Jimmy", jammerde Gerrit Goochem, „dat is niemand min der dan de wereldkampioen. Dat is de wereldkampioen in eigen persoon!" „Nou wat zou dat?" vroeg Jimmy na denkend. Patricia Wenthworth "He ernst: De sigaret met de 'record omzet'! 7) „Doodgeschoten en nog wel in de kerk. Hij scheen daar dikwijls heen te gaan om het orgel te bespelen, hij oe- zat een sleutel en kon er binnenko men op elk ogenblik dat hy maar wil de. Harsch woonde buiten het dorp in een huis, dat Prior's End heet, te zamen met Madoc, de man van net geconcentreerde voedsel. Die heeft -ne opgebeld. Hij zei, dat Harsch het avondeten met hen had gebruikt d.w.z. met Madoc diens zuster en een secretaresse en daarna was uitge gaan. Volgens Madoc deed de man dat altijd, behalve als het weer al te slecht was: hij ging graag 's avonds wande len. Een vreemd genoegen, maar het schijnt, dat de arme kerel dan later beter kon slapen. Toen hij om nalf- elf nog niet terug was. hebben ze niet naar hem gezocht. Natuurlijk zou ie kunnen zeggen, dat ze het wel had den moeten doen, maar het is nu een maal niet gebeurd. Madoc en z«n sus ter gingen naar bed. Ze zeggen, dat Harsch een sleutel had en ze hadden nooit gedacht, dat hem iets zou over komen". „En u ook niet. meneer, is t wel? ,',Ik geloof van niet. Hoe dan ook, ze zijn naar bed gegaan. Maar de secre taresse bleef op. Tegen halftwaalf werd m werkelijk ongerust. Ze nam ean zaklantaarn en liep naar het dorp. Geen spoor van Harsch te bekennen. Toen klopte ze de koster op en vroeg hem, met haar mee naar de kerk te gaan. Misschien zei ze, zou Harsch on wel geworden zijn. Welnu, ze vonden hem liggen bij het orgel, met een schot door 't hoofd de revolver juist op de plaats waar ze uit zijn hand kon zyn gevallen. Toen ik te Bourne kwam. scheen iedereen zeker te geloven, dat hy zelfmoord had gepleegd. Maar ik ben overtuigd, dat hy het niet heeft gedaan". „Waarom is u daarvan overtuigd7'' vroeg Garth Albany. Sir George legde het potlood neer. 5. „Omdat ik het eenvoudig niet ge loof. Hij had een afspraak met my ge maakt en hy was op het stuk van af spraken altijd heel nauwgezet. Hy zou me de formule en zijn aantekeningen overhandigen. Ik zou er niet alléé" zyn heengegaan, maar Burlton en Wing hebben meegenomen. Ik weet zeker, dat hij ons niet op die maniei zou zijn ontlopen". „Ja, maar misschien heeft hy een soort aanval gehad. U weet dat som mige mensen zoiets kan overkomen" „Zelfmoord in een ogenblik van geestesgestoordheid?" zei Sir George ironisch. „Dat zal ook wel de uit spraak zijn bij het onderzoek". Hij sloeg met de vuist op tafel. „Welnu het mag dan verdraaid waarschijnlijk, ja onomstotelijk zijn, maar het 1« toch en tóch niet waar. Harsch is ver moord. Ik wil ontdekken, wie hem vermoord heeft en zorgen, dat de dader zich niet uit de voeten maakt. En als ik dit zeg, is dit niet slechts uit natuurlijke reactie op een moord, neen, het gaat heel wat dieper. Als Harsch werd gedood, was dit, omdat iemand hem juist nu uit de weg wilde ruimen. Niet zes maanden geleden, toen „harschite" nog in het onstabiele stadium verkeerde, niet voor een maand, toen hij goede hoop had, die onstabiliteit te heben overwonnen en alleen nog maar de proef op de som moest nemen, maar enkele uren nadat de proef geslaagd was en kort voor hy mij het succes zou tonen. Is dat een ogenblik om zelfmoord te plegen ofwel een om door vyanden te wor den vermoord? Er was vast groot be lang m "t spel om de overdracht van „harschite" aan ondergetekende te verhinderen. Majoor Albany keek op. „Ik weet het niet, meneer. Hij had een hele tyd aan het goedje gewerkt zoals u zegt. Ik denk, dat die arbeid hem op de been heeft gehouden en dat hy, toen het werk klaar was, het ge voel kreeg, nu nergens meer voor no- dfg te zijn. En wat betreft uw mening, dat hy vermoord zou zijn, opdat u de formule niet in handen zou krijgen, nu, u krijgt ze tóch wel, nietwaar!" Sir George nam het potlood weer ter hand. „Dat, basta Garth, li na juist wat niet zal gebeuren. Drie jaar geleden heeft Michael Harsch een testament gemaakt, waarin hij ^ladoc tot zijn enige executeur-testamentair en zyn enige erfgenaam verklaart. Harsch had geen andere nalatenschap dan zqn aantekeningen, zijn papieren, de resul taten van eventuele ontdekkingen of uitvindingen. Maar dat is nogal wat, zoals je ziet." „Maar Madoc zal toch zeker...." Sir George lachte schamper. „Ik zie wel, dat je Madoc niet kent. Hij is een zonderling, die zich liever zou laten ophangen dan maar een titel of jota van zijn principes te laten val len, eigenlijk zou hij heel graag de martelaar spelen. En als iemand zo vriendelijk is, hem aan de galg te brengen, zal hij er zelf wel een vin den of, nog mooier, eigenhandig zijn brandstapel ontsteken. Hij is een van de meest fanatieke pacifisten in Inge land. Natuurlijk wil hij niets te ma ken hebben met de oorlogsmaatrege len en zet hij zijn indero^d '-«lang rijke onderzoekingen wat belaft «te- concentreerde voeding slechts omdat hy het als een plicht voelt, vodr j bereid te zyn op een tijdvak van hon gersnood. die z.i. het vasteland na de oorlog zal teisteren. Denk je heus, dat hij ons de formule van „harschite" zal ter hand stellen?" „Gelooft u, dat hij het niet zal doen" „Zo is het, beste Garth". dat hij geen wrok koesterde tegen bet Duitse volk, afschoon het verkeerd zou zijn te verzwijgen dat ik, toen wy in de oorlog tegen hen vochten, het bitte re verlangen had alles wat van de nazi's kwam te vernietigen. „Ik geloof in de vredelievendheid van het Duitse volk, aldus voegde hij er aan toe, en in zijn recht op gelijke be handeling". Later zeide Eisenhowert „Ik zou er nooit in toestemmen het be vel te voeren over een organisatie waar in de soldaten er niet van overtuigd waren dat zij op gelijke voet stonden en vochten voor de vryheid. Ik zou geen strijdmacht willen commanderen bestaande uit ontevreden manschappen". Verbazing te Londen. Eisenhowers verklaring, dat neutrali sering van Duitsland in de huidige om standigheden onmogelijk zou zijn, heeft in Londen opzien gewekt. Men had daar namelijk de indruk, dat Eisenho wer in de huidige situatie zich vóór noch tegen herbewapening van Duits land zou uitspreken. In politieke krin gen, die niet vooruit willen lopen op het resultaat van een eventuele vier- mogendheden conferentie, heeft de ver klaring aanleiding gegeven tot pessi- DINSDAG 23 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.0(1-24.00 AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws» <9710 Morgen wijding. 9.25 Gram.muziek. 9.30 Waterstan den. 9.35 Orkestconcert. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Sopraan en piano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Promenade-orkest en soliste. (12.30— 12.33 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33— 12.40 Voor het platteland.) 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Financieel weekover zicht. 13.30 Gram.muziek. 14,00 Voor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 15.30 „Onze Ame rikaanse Buren". 15.45 Gram.muziek. 16.10 Kinderkoor. 16.30 Zendersluiting'. 18.00 Nieuws 18.15 Pianospel. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Ors. M. Klaassen: „Trage aarde: Nieuw-Guinea in het verleden". 19.00 „Paris vous parle". 19.05 Oude muziek. 19.45 „De schoonheid der schepping", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Nederland—Noorwegen. 20.06 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd pro gramma. 21.15 „De Antwoordman". 21.30 Avro-allerlei. 21.35 Gram.muziek. 22,00 „Goede moed", causerie. 22.15 Orgelconcert. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en liturgi sche kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuw» 9.10 Voor de huisvrouw. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vróuw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-orkest. (12.30-12.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.26 Actualiteiten. 13.25 Gramofoonmuziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.53 Gram.muziek. 15.30 Ziekenlof. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Gram.muziek. 18.20 Amusementsorkest en soliste. 18.48 Sport; „Dit is leven"; Voor de jeugd. 19.00 Nieuws. 19.15 Sport. 19.23 Koorzang. 19.52 Politiek over zicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwed strijd Nederland—Noorwegen. 20.06 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 „De Trou badour", hoorspel. 22.05 Piano-recital. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram.muziek HMNHOW met

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5