In Lake Success heerst verwarring Pandit Nehroe ziet vredeskansen De Sterrit draait op volle toeren Nieuw kabinet op brede basis? Arabisch-Aziatische groep komt met een nieuw voorstel Een tweede boodschap van Peking CRISIS 50 k.m. van 38ste breedtegraad Nieuwe lawine vaagt Oostenrijks pelgrimsoord van aardbodem Zeven maanden oorlog in Korea Amerika aiwijzend DE. Aziatische en Arabische groep (12 landen) heeft voorgesteld een com missie van zeven landen te vormen om alle vraagstukken van het Verre Oos ten (inclusief Korea) te bespreken. In de commissie zouden zitting hebben: Amerika, Engeland, Frankrijk, de Sow- jetunie, Egypte, India en communistisch China .De zittingen zouden geheim zijn; de algemene vergadering zou „zo spoe dig mogelijk" van het resultaat op de hoogte worden gesteld. Alarmoefening voor de troepen verliep vlot Nagenoeg geen gevechten aan Korea front In Tirol verboden klokken te luiden mm Vijftien jaar geleden haar man vermoord Griep trekt langzaam naar het Noorden GEEN ASSEMBLEE DER V.N. IN PARIJS? Ernest Bevin ernstig ziele De laatste loodjes 4 a'1 JANU ARI 1951 _p het OGENBLIK, waarop ons land U ster]j behoefte heeft aan rust en vastberadenheid in zijn bestuur, zijn •ij in een kabinetscrisis verzeild ge raakt die vooral internationaal ver moedelijk slecht begrepen wordt. On- «fhankelijk van de politieke opvatting mn hen, die deze crisis veroorzaakten en onafhankelijk van de politieke sa menstelling van de regering, die erdoor getroffen wordt, moet geconstateerd worden, dat de positie van Nederland, althans' tijdelijk, internationaal ver- jwakt wordt, juist nu de westerse we reld bedreigd wordt door een aggres- «ie uit het Oosten en nu onder hevige spanningen getracht moet worden te komen tot een doeltreffende gemeen schappelijke krachtsontplooiing. In de gezamenlijke defensie zal ook Neder land zijn aandeel moeten leveren. Bij bet verschil van mening, dat ontstond tussen de minister van oorlog, mr. s' Jacob, en de opperbevelhebber, mr. Kruis, en dat leidde tot het ontslag van laatstgenoemd?, is nu bovendien gekomen de onzekerheid over onze de fensieve opbouw, doordat er onzeker heid is gerezen over de doeleinden en de kracht van een onbekende toekom stige regering. Mr. Oud die dit alles ongetwijfeld overwogen heeft, heeft de verantwoor delijkheid voor de gang van zaken niettemin aangedurfd. Het moeten wel zeer gewichtige redenen geweest zijn, die hem tot het veroorzaken van deze kabinetscrisis genoopt hebben. Zelf heeft hij er enige genoemd! onbe trouwbaarheid van de regering, haar zwakheid en vermoeidheid. En zijn conclusie was: wat wij terugkrijgen, kan alleen maar beter zijn. Of hij daarin gelijk krijgt, zal de tijd leren. Op het ogenblik komt het eerst de vraag aan de ordes hoe krij gen wij een nieuw kabinet? PARLEMENTAIR gebruik is, dat de opdracht tot de samenstelling van een regering wordt verleend aan een van de leden van de fractie meest al de voorzitter die de crisis heeft veroorzaakt. In dit geval zou dus mr. Oud zelf m aanmerking komen. Toch verwachten wij dit niet. Want niet al leen de K.V.P. en de P. v. d. A., maar ook de C.H.U. heeft de laatste dagen enige afstand genomen van de persoon van de heer Oud. Neen, als de op dracht verstrekt wordt aan een V.V.D.- er, dan zal die V.V.D.-er nog veel eer der zijnmr. Stikker. Deze heeft namelijk in de afgelopen tijd het vertrouwen gewonnen van nagenoeg alle fracties in ons parle ment; hij neemt een zeer vooraanstaan de positie in op internationaal gebied en is daardoor voor ons land van grote betekenis. Het is niet- ondenkbaar dat hij in de nieuwe regering weer een waardige plaats krijgt. Ook mr. Oud heeft daarop gezinspeeld, toen hij Woensdagmiddag hoopte, dat Stik kers aftreden zou zijn een reculer pour mieux sauter. Mr. Stikker als minister-president lijkt ons geen onwaarschijnlijke figuur. Hij zou dan tevens het ministerschap van buitenlandse zaken kunnen ver vullen. In België was Paul van Zee land ook minister-president en minis ter van buitenlandse zaken tegelijk. Van een parlementair kabinet dat is een regering, die samengesteld is in overleg met en steunend op een of meer partijen kan uiteraard geen sprake zijn. Mogelijk is alleen een za kenkabinet, of een extra-parlementair kabinet, zoals bijvoorbeeld in 1913 on der Cort van der Linden werd samen gesteld, toen de verkiezingen in dat jaar een linkse meerderheid van 55 te gen 45 zetels opleverden en het rijk van het rechtse kabinet-Heemskerk uit was. Zo'n xtra-pariementair kabinet kan zelfs een lang leven beschoren zijn. Wanneer in het komende kabinet de meeste partijen, die in ons parlement vertegenwoordigd zijn, één of meer representanten aangewezen krijgen wanneer er dus een kabinet gefor meerd wordt op werkelijk brede basis, dan is daarmede tevens een van de wensen in vervulling gegaan van de fractie-leider van de K.V.P., prof. Romme, die al lang de hechte binding aan de Partij van de Arbeid als een zij het niet totaal onoverkomenlijk bezwaar voelt. Een bewijs van zijn geporteerdheid voor een zo breed mo gelijk samengesteld kabinet leverde hij nog onlangs, toen hij na het uittreden van de Christelijk-Historische minister van oorlog, mr. Schokking, uitdrukke lijk een vertegenwoordiger van deze partij zij het eventueel aan een an der departement dan oorlog in de regering opgenomen wenste te zien. Ook de Anti-Revolutionnairen zijn voorstanders van een kabinet op brede grondslag en hebben er onder bepaal de voorwaarden geen bezwaar tegen er zitting in te nemen. Op 14 Februari van het vorige jaar heeft prof. Anema dat bij de algemene beschouwingen ?yer de Staatsbegroting in de Eerste Kamer in een opvallende rede onom wonden uitgesproken. HET MINST enthousiast voor een extra-parlementair of voor een za kenkabinet zijn de socialisten, hoewel allerminst verwonderd zouden zijn. •Is bijvoorbeeld prof. Lieftinck en de heer Mansholt als vakministers resp. Van financiën en van landbouw daarin een plaats zouden aanvaarden. Toch zou ten aanzien van de medewerking van de P. v. d. A. een moeilijkheid Kunnen rijzen. De zaak Nieuw-Guinea j*>oet immers nog tot een oplossing ge zacht worden. In een nieuw kabinet aat ieder lid weer vrij tegenover de- kwestie, al is in de afgelopen weken ;eI gebleken, hoe de partijen erover «enken: |N DE POLITIEKE COMMISSIE van de V.N., die gisteravond te Lake Suceess bijeen kwam voor een nadere behandeling van de Amerikaanse resolutie waarbij communistisch China als aggressor wordt gebrandmerkt heerste grote verwarring. Het heeft er de schijn van, dat China er, door subtiele poli tieke manoeuvres, in geslaagd is tweedracht te zaaien tussen de landen van het Westelijke blok. Daartoe werkte vooral mede het feit, dat China te elfder ure een nieuwe boodschap heeft gezonden aan de regering van India, waarin de houding van Peking nopens het Koreaanse probleem nader wordt uiteengezet. China zou thans bereid zijn, zijn troepen tegelijk met die van de Verenigde Naties uit Korea terug te trekken. De afgevaardigden van India noemden de Chinese boodschap „geruststellend". klaarde, dat niet tot sancties mocht worden overgegaan zonder de goedkeu ring van de algemene vergadering. Ten slotte stelde de Nederlandse ge delegeerde, D. J. von Balluseck, voor de zitting te verdagen met het oog op het „zeer belangrijke voorstel", dat is vervat in de ontwerpresolutie der twaalf Aziatische en Arabische landen. De Nederlandse gedelegeerde verklaar de, dat verschillende delegaties thans met haar regeringen over het nieuwe document overleg wilden plegen. Tegen het Nederlandse voorstel werden geen bezwaren geopperd, zodat de commis sie haar zitting verdaagde. INTUSSEN is in het debat duidelijk geworden, dat de landen der Arabi sche Liga zich met instemming van de Aziatische landen, van stemming over de Amerikaanse resolutie zullen ont houden. Frankrijk zal de resolutie slechts onder zeker voorbehoud steu nen; Parijs wil verscherping van 't con flict voorkomen en toch de eenheid on der de geallieerden bewaren. Het spreekt vanzelf, dat de Ameri kaanse afgevaardigde, Warren Austin, het voorstel van Peking van de hand wees. China wil, volgens hem, slechts verwarring stichten. Desniettemin: Amerika blijft bereid iedere redelijke oplossing te overwegen en zal geen be zwaar maken, indien een lid der V.N. andere voorstellen aan Peking wil doen. De Australische gedelegeerde steun de de Amerikaanse resolutie, doch ver- De alarmoefening voor de troepen onder hevel van de commandant strijd krachten te velde verloopt over het al gemeen vlotter dan werd verwacht. Dit goede resultaat is des te opmer kelijker, daar zelfs de gehele staf van de CSV enkelen uitgezonderd on kundig was van dag en uur van alarm. De eerste groepen, welke Dinsdag avond te 23.00 uur werden gealarmeerd voor bewakings- en beveiligingsdienst op verschillende punten in het land, hadden reeds drie uren later hun pos ten ingenomen. Het grote troepenver voer, dat gisteren te 7 uur een aan vang nam, was ondanks verschillende transportmoeilijkheden te 14 uur zo ver uitgevoerd, dat verschillende on derdelen hun legeringsgebied reeds hadden betrokken. teit geen afstand van souvereini de Republiek Indonesië. Ook ALS een laatste der surprises Hebben wij dan nu een crisis Van het Kabinet gekregen. En zal men langs and're wegen Moeten zorgen dat men 't redt Met een ander Kabinet. Onze Excellentie Stikker Zei ten slotte: „Ik vertik 't, Om nog langer in deez' dagen De verantwoording te dragen. Aan mijn lijf geen polonaise, Heeft een ander interesse, Laat hem dan zijn gang maar gaan, Maar mijn taak heeft afgedaan!" Vader Drees, de Noodwetstichter Zag de toestand niet veel lichter, Lei zijn portefeuille neer en Zei, begrijpelijk: „Ik smeer 'm! Ook mijn taak is thans voorbij, 't Ligt aan Oud en niet aan mij". En zo zitten wij dan, heren, Nu met de gebakken peren En kan men slechts fantaseren Wie er aanstonds zal regeren En, daar komt het toch op aan: Hoe of het dan wel zal gaan. Laten wij nog maar niet gissen, Want dat doet gewoonlijk missen Mogelijk ontdekt men later, Dat de spreuk van „Kat en Kater", Ook al is hij nog zo oud, Toch nog steeds zijn waarde houdt. Laat ons hopen, vaderlanders, Dadrom gaat het en niets anders. Dat de nieuwe excellenties. Al of niet met veel pretenties Hun verkiezing goed bezien en Slechts ons landje willen dienen! Dat zij door de nood der tijden Ons naar beefre toekomst leiden En met hoofd en hart en hand, 't Heil slechts zoeken van ons land! JABSON China accoord met voorstel. Inmiddels is de formule van de twaalf landen tot het beleggen van een zeven- l.-.nden-conferentie door China aan vaard. De Chinese regering zou daarbij de eis hebben laten vallen, dat een dergelijke conferentie in China moest worden gehouden. Een kleine gepantserde strijdmacht van dc verbonden legers is heden via de stad Hoensong in Centraal-Korea doorgestoten tot minder dan 50 km. van de 38ste breedtegraad. Dit is het Noor delijkste punt, dat de troepen van de Verenigde Naties sinds de val van Seoel hebben bereikt. Tegelijkertijd rukte een andere strijd macht onder dekking van artillerie en vliegtuigen de plaats Jongwol binnen. Zij ontmoette verspreide tegenstand. In dit deel van het frontgebied zijn reeds enige tijd geen Chinezen meer waarge nomen en ook Noordkoreaanse krijgs gevangenen verklaarden al sinds we ken geen Chinezen meer te hebben ge zien Stand 635. Amerikaanse piloten verklaren sinds 1 November, toen voor het eerst straal vliegtuigen van Russisch type op het Koreaanse strijdtoneel verschenen, 63 straaljagers van de tegenstander te hebben vernietigd, beschadigd of moge lijk vernietigd hebben. Bovendien werden 10 communistische yaks neer geschoten. De Amerikanen, aldus het desbetreffende communiqué, verloren in deze periode vijf vliegtuigen. Amerikaanse verliezen. Volgens het Amerikaanse departe ment van defensie hebben de Ameri kaanse strijdkrachten in Korea de laat ste week 1064 man verliezen geleden, waardoor het totale aantal doden, ge wonden en vermisten tot 46.201 man ge stegen is. Gesneuveld ziin ongeveer 6500 man. Deze luchtopname toont een gedeelte van het geteisterde Zwitserse dorp Andermatt. Links het volledig verwoeste en onder sneeuw bedolven huis „Zur Mühle", waarin acht mensen de dood vonden; rechts het vernielde „Mühlebach" en daarachter het letterlijk begraven hotel „Drei Könige", dat zwaar beschadigd werd. Een grote lawine heeft het Oosten rijkse pelgrimsoord Heillgenblut „in tweeën gescheurd". De sneeuwmassa's, die met de vaart van een sneltrein om laag stoven wierpen een honderd jarige beschermende gordel bos tegen de grond. In het geheel kwamen drie afzonderlijke lawines omlaag. Sommi- 25 Juni Jl N-KOREA^F ®v-KOREA 254»! 25Aug 25Sept m 250ct a 25 Nov. 250ec. jk 25Jaa ■m Door communisten bezet ICARIO-5103 De Indische premier Pandit Nehroe" heeft te New Delhi een radiorede ge houden, waarin hij verklaarde dat thans de tijd voor de vertegenwoordi gers der mogendheden met belangen in Azie is gekomen om tezamen te beraad slagen over de problemen van het Verre Oosten. Thans is er een grote ge legenheid om het getij der gebeurtenis sen een keer ten goede te doen nemen, niet slechts door het afwenden van het oorlogsgevaar, doch door tevens te wer ken voor het ontstaan van een duur zame vrede. De Indische premier deed een beroep op de grote Westerse landen deze kans aan te grijpen, terwijl hij de Aziatische staten verzócht in elk geval de vredes pogingen te steunen. „Het Amerikaanse voorstel, om communistisch China tot aanvaller in Korea te verklaren, kan de vrede niet bevorderen en zal slechts lei den tot een verscherping der conflic ten", verklaarde hij. Hij vervolgde: „De door de Chinese regering gegeven op heldering van haar eerste antwoord maakt het nog duidelijker dat Peking wenst te onderhandelen over het tot stand brengen van vrede in het Verre Oosten". de P. v. d. A. staat weer geheel vrij. En juist zij is wèl voor overdracht aan Indonesië. Het kabinet-Drees was zij bereid te steunen in zijn voorstel om de souvereiniteit over Nieuw-Guinea op te dragen aan de Nederlands-Indo nesische Unie Zou de fractie van de P. v. d. A. diezelfde bereidheid ook tonen tegenover een nieuw kabinet waarin haar invloed uiteraard veel ge ringer zal aijn dan in het kabinet- Drees? Twaalf jaar geëist Twaalf jaar met aftrek van preven tief eiste de officier van justitie bij de Leeuwarder rechtbank tegen de thans 66-jarige vrouw Janke G., vrouw van P. B., die in Juli 1935 haar eerste man, J. Wiebenga, van het leven beroofde. Verleden jaar echter is onenigheid in de familie aanleiding geworden, dat de politie tot aanhouding is overge gaan en toen de bewijzen opgestapeld werden, viel de vrouw door de mand. Het huwelijk met W. was slecht en om van hem af te komen beraamde zij allerlei middelen. Tot drie maal toe deed zijn fijngesnipperd haar door het eten. Daarna werd hem vele ma len vergif toegediend, dat rheumati- sche verschijnselen te voorschijn riep Toen de arts overbrenging naai- ean ziekenhuis noodzakelijk oordeelde werd de vrouw bang voor ontdekking. Toen, om de dood te versnellen, heeft zij de man een in ammonia gedrenkte lap op de neus gelegd, zodat hij stikte De griep in Nederland openbaart zich nog steeds in een zeer milde vorm. De meeste gevallen komen nog voor in het Zuidelijk deel van het land, vooral in Zeeland, maar langzamerhand dringt de ziekte ook naar het Noorden door. Dit de beschikbare gegevens van ziek meldingen in een groot aantal bedrij ven blijkt niet dat er een onrustbaren de toeneming is. Over de vraag of de vaccinatie enige invloed ten goede kan 5 ben zijn de deskundigen het nog in genen dele eens. Een Amerikaanse „F 84"-straal jager viel, na eerst vlak boven daken van belendende huizen te hebben ge vlogen, te pletter in een tuin te Mar- gate (Kent). De bestuurder kwam om het leven, doch er waren geen andere slachtoffers. De Franse regering heeft het voorstel van Trygve Lie öm de aanstaande zit ting van de algemene vergadering van de V.N. te Parijs te doen houden, af gewezen, aldus is in kringen, die in nauwe betrekking tot de regering staan, vernomen. De weduwe Roovers-Van Berkel te Cromvoirt, gemeente Vught, hoopt 21 Februari haar 102e verjaardag te vieren. ge huizen werden letterlijk vermalen tot fragmenten en het puin werd mee gevoerd, zodat er nauwelijks een spoor van de huizen overbleef. Op de Gross Glockner doen reddinsg- ploegen moeite 100 ingesloten arbeiders te bereiken met medicamenten. De ka belbaan, die de verbinding met de bui tenwereld voor de arbeiders vormde, is door de sneeuw weggeslagen. Een klein Amerikaans vliegtuig heeft enke le pogingen gedaan om sneeuwschoe- nen en medicamenten uit te werpen. Sneeuwstormen dwongen het vliegtuig echter steeds terug te keren. In sommige plaatsen in Tirol is het verboden kerkklokken te luiden, om te voorkomen dat het galmen der klok ken nieuwe lawines zou veroorzaken. Om dezelfde reden vermijden vliegtui gen bepaalde streken. In politieke kringen wordt verklaard dat de gezondheidstoestand van Ernest Bevin, de Britse minister van Buiten landse Zaken, die aan een longontste king ljjdt, reden zou geven tot onge rustheid. Later deelde Bevins arts mee, dat de zieke niet achteruit gaat. Zijn temperatuur daalt en zijn toestand is bevredigend „gezien dit stadium van de ziekte". Bevin, die 70 is, heeft kou gevat tij dens het bezoek van de premiers van het Gemenebest aan Londen. Zijn ge zondheid heeft het afgelopen jaar te wensen overgelaten. Dit wordt hoofdza kelijk aan te hard werken toegeschre ven. Voorspeld wordt, dat wanneer Be vins gezondheidstoestand een wijziging in de regering noodzakelijk zou maken. Herbert Morrison als eerste de porte feuille van Buitenlandse Zaken aange boden zal krijgen. Verkammen vond het tot Amsterdam een „peuleschilletje' „Het is een rit van niks, veel te gemakkelijk om het interessant te maken, maar misschien komt het nog" waren de eerste woorden van de eerste Rallye- rijder die op Nederlands grondgebied kwam. Het was de Nederlander Ver kammen die zich met zijn ploegmaat Keislair en een Mercedes Benz bij de controlepost te Venlo meldde en deze optimistische woorden sprak. Inderdaad hadden zich, tegen de verwachting in, voor de deelnemers die uit Monte Carlo waren vertrokken, geen al te grote moeilijkheden voorgedaan. Natuurlijk heb ben verschillende équipes met motorpech te kampen gehad. Enkelen waren daardoor genoodzaakt de strijd tegen de kilometers en de tijd vroegtijdig te staken en anderen kwamen met vertraging binnen, zodat zij de nodige straf- punten incasseerden. Aanvankelijk zouden uit Monte Car lo 129 wagens vertrekken, maar alvo rens het vertrek plaats vond, waren er dertien équipes afgevallen, waaronder zich de vier Nederlandse ploegen be vonden. Behalve de équipe Schouten- Pril-Pagano, die op de weg naar Mon te Carlo een ongeluk kregen, zijn dit: met Mercedes Benz. Brands-Heynen met Ford en Dr. Gertenbach-van der Aa met Simca. Het grootste aantal uit vallen werd genoteerd onder de équipes die Stockholm als vertrekplaats hadden gekozen. Reeds voordat Kopenhagen was bereikt, stonden zeven wagens langs de kant. De deelnemers uit Glas- gow kwamen allen tijdig bij de con trole te Folkstone aan. Alle 64 wagens gingen aan boord van de Dinard, het schip dat speciaal is ingericht om de Rallye-rijders naar 't vasteland te ver voeren. In Lissabon vertrokken 75 ploe gen. In de omgeving van Madrid lieten er drie verstek gaan. Nederlandse „verliezen" Vanuit Zwitserland kwam het bericht dat de Nederlandse ploeg De Koning- Van Hemert met Volkswagen, die in Monte Carlo was gestart, de tocht heeft moeten staken wegens motorpech. De cardanas van de wagen van onze land genoten Adams en Ramshorst bleek niet tegen de krachtproef bestand en bereikten Bern met een uur vertraging. Het dames-team mevr. Rouatmevr. Van Puyenbroek-Vroom, kregen even voorbij Digne motorpech en besloot de tocht te staken. Veel belangstelling in Amsterdam Van de 76 deelnemers die gisteravond de controlepost te Hengelo moesten passeren, zijn er 68 doorgekomen. Al leen de gebroeders Ekman (Zweden) die onderweg een lager moesten ver wisselen, hadden een vertraging. In Amsterdam kwamen alle acht „Oslose" ploegen op tijd aan. Het eerste team dat zich echter bij de controlepost In de Apollohal meldde was Verkammen- KeistaML Om t»en over half tien arri veerden zij bij het Apollopaviljoen, waar een staf van vrijwilligers gereed zat om de kaarten af te tekenen. Dui zenden belangstellenden waren aanwe zig, toen de eerste deelnemers zich in de Hoofdstad meldden. De Amsterdam se verkeerspolitie had handen vol werk om alles in goede banen te leiden. Na tien uur bleven de deelnemers binnensitromen, de publieke belang stelling groeide en in het Apollorestau- rant zelf kon bijna niemand zich roe ren. Tussen de uitroepen van herken ning in het Nederlands werd er Frans, Duits, Engels, Fins, Deens, Zweeds, Noors en Vlaams gesproken, maar dank zij de goede organisatie verliep alles in goede orde. De meeste deelne mers kwamen met ruime tijdwinst binnen en zij maakten dan ook een dankbaar gebruik van de tijd, die zij over hadden, om zich te voeden, te la ven. zich te laten scheren en om in een hoekje een „uiltje" te knappen. Over de rallye was iedereen tot nog toe best te spreken. Mdus Gatsonides kwam om kwart over tien in Amsterdam binnen. Hij was helemaal niet te spreken over de ze rallye, omdat alles veel te gemak kelijk gaat. „Alleen bij Bazel hadder we een beetje mist en ik hoop maar dat er morgen wat sneeuw en ijs komt". De Franse coureur Louis Chiron maakt met zijn Delahaye zulke grote snelheden concurrenten vertelden dat hij soms minstens 150 km per uur reed dat zijn torsistang bij de voor as gebroken is. Vanaf de Hollandse grens is hij achter Gatsonides aange reden en heeft zo Amsterdam bereikt In de hoofdstad probeerde hij nieuwp onderdelen te krijsen, maar het is nog al moeilijk als je met een speciale wa gen riidt. Teneinde raad heeft Chiron naar Reims getelegrafeerd, dat men daar met een nieuwe toristang op hem moet wachten. Tot zover hoopt hij het nog wel te halen. Nseriend* snriet* man, Jan Tkntaf- Volgens de verwachtingen van hen die de moeilijkheden kennen waar mede de Rallye-rijders te kampen hebben op hun lange rit naar Monte Carlo, is het laatste deel van de tocht veruit het zwaarste gedeelte. De moeilijkheden, die hier reeds groot zijn door het bergachtige terrein, worden verhoogd omdat de gemiddelde snelheid die voor het gehele parcours 50 km per uur moet bedragen na Valencia ver hoogd moet worden tot een ge middelde snelheid van 65 km. De afstand van Valencia tot Monte Carlo bedraagt 426 km. man, die met Dolf Dillenius in een Renault rijdt, was goed gemutst, toen hij in Amsterdam kwam. „Dillenius is de grootste slaapkop van de Rallye. We hebben steeds 'u- zie, wie er in de lits-jumeaux mag liggen" zo schertste hij. Amsterdam gesloten. Toen om acht minuten over half vier de contróle in Amsterdam werd ge sloten waren 239 deelnemers de con trole gepasseerd, waarvan 62 uit Gias- gow, 58 uit Stockholm, 8 uit Oslo en 111 uit Monte Carlo. Van de deelne mers uit Glasgow zijn G. H Turnbull en R. Harper in Vauxhall en F. D Cooper en G. L. Carte in Riley niet doorgekomen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 6