Maart wordt een drukke maand voor het Kraamzorgcentrum NQQRDER&REEDTE EPEDA of PULLMANMATRAS T. C. Govers GA OVER OP ROVER Nog voor oude Fa. Beemsterboer Commissaris Rijpma gaat Helders politiecorps verlaten DE FILMS VAN DEZE WEEk aö 1 prijzen Arbeidsveld van deze nuffige instelling breidt zich gestadig uit Bridgers brachten f 400 bijeen Als 'f kindje binnenkomt, juich! heel het huisgezin Acht kraamverzorgsters deze week geslaagd Het Leger marcheert ardath vity'wia: Betere vixc/mia Tussen Haaks en Kuitje Uitvoering „Sportlust" Eervolle benoeming aan luchtbeschermingsschool Afscheid reeds op 31 Januari TIVOLI „Liebe 47" DE WITTE: «Bagdad" Blm-Bam Pendule 48.50 Jongenshorloge 18.75 Brandje in Hoogdwarsstraat IN HET KORT FAC heeft dit jaar grote plannen CR GAAT GEEN DAG VOORBIJ, of de advertentierubriek vertelt dat alweer een nieuw Juttertje of Jutterinnetje het levenslicht heeft aanschouwd. Soms zgn het er zelfs meer. Dan ligt daar weer in een gelukkig Helders gezin zo n pril wezentje stil te leven en te groeien, omringd door de tedere zorg van.... Neen, laten we eerlijk zijn. Niet uitsluitend van moeder, die natuurlijk vol liefde en bezorgdheid het hare voor de baby doet, maar tijdens de eerste tien of veertien levensdagen van de jonge wereldburger toch heel veel moet overlaten aan een trouwe, bekwame en vertrouwde hulp. In vroeger jaren was dat meestal de „baker", of een liefdevolle tante. Maar tegenwoordig wordt de baby veelal ge wassen en beluierd, verschoond en gepoederd, gewogen en toegedekt door een „kraamverzorgster", die bovendien de jonge moeder van het nodige voorziet en daarnaast de werkzaamheden van de huisvrouw verricht. Hoezeer de diensten van een goede kraamverzorgster op prijs worden gesteld, moge blijken uit de steeds toenemende belangstelling waarin het Kraamzorgcentrum van het Witte Kruis in de Breewaterstraat zich mag verheugen. werk te wachten! Voor de maand Fe bruari is het aantal aanvragen nog wel te overzien, maar in Maart zal de ooie vaar in Den Helder een zeldzame acti viteit aan de dag leggen. Nu komen de voorspellingen van de ooievaar niet altijd precies uit, maar dat de dames van het Kraamzorgcentrum een drukke tijd voor de boeg hebben, staat zonder meer wel vast. Daarom ziet zuster Cornelisse al weer verlangend uit naar de September maand, want dan begint de nieuwe cur sus. Meisjes, die dan van de partij willen zijn, kunnen zich nu al opgeven. Zo'n cursus duurt in het geheel vijftien maanden, en omvat naast de theoreti sche lessen een beknopte cursus in ko ken en wasbehandeling, waarbij spe ciaal rekening wordt gehouden met de taak van de kraamverzorgster in de gezinnen. De practische opleiding in de verzorging van moeder en kind wordt in de gezinnen gegeven. De verant woordelijkheid hiervoor berust in Den Helder bij zuster Cornelisse, die pre cies weet welke werkzaamheden de pas-geslaagde kraamverzorgsters ge heel zelfstandig kunnen verrichten en bij welke nog de leiding van een erva ren kraamverpleegster nodig is. Is het nog nodig, te vertellen dat het Kraamzorgcentrum Den Helder—Texel desgevraagd hulp verleend in gezinnen in geheel Noordelijk Noord-Holland? Zo kan ook de cursus worden gevolgd door meisjes uit alle gemeenten in de omgeving. Volledigheidshalve besluiten wij met te vermelden, dat aanstaande moeders zich bij het Kraamzorgcentrum kunnen laten inschrijven tegen betaling van f 7.50. De tarieven voor de kraam hulp variëren (al naar gelang het inko men) van f 3.50 tot f 6 per dag. en van f 4 tot f 7 per dag en nacht. Het werk van dit Kraamzorgcentrum, dat begin October 1949 officieel werd geopend, breidt zich gestadig uit. De theoretische cursus, waarmee op 22 September 1949 een aanvang werd ge maakt, leidde tot het slagen van acht meisjes voor het tentamen op 29 Dec. 1949. Deze adspirant-kraamverzorgsters konden op 1 Januari van het vorige jaar in de practijk gaan werken. Dat geschiedde uiteraard onder leiding en toezicht van de directrice van het Kraamzorgcentrum, zuster Cornelisse. die haar verantwoordelijk werk met grote ambitie en bekwaamheid ver richt. Het duurde niet lang, of alle jonge moeders in Den Helder wisten dat zij zich met een gerust hart tot het Kraamzorgcentrum konden wenden. Wij vernamen, dat in het jaar 1950 hulp werd geboden aan honderd twee en twintig gezinnen. In de meeste ge vallen bleven de kraamverzorgsters tot tien of veertien dagen na de geboorte van de baby, maar een enkele keer, wanneer dat dringend noodzakelijk was. strekte de hulp van het Kraam- zorf~">*>trum zich over een iets langere perio-r uit. Door de vijftien gediplomeerde kraamverpleegsters, die eveneens aan het Kraamverzorgcentrum zijn verbon den, werd hulp verleend in 174 gezin nen, zodat een totaal aantal van 3819 verpleegdagen kon worden geboekt. Weer acht meisjes geslaagd. Deze week heeft de staf van het Kraamzorgcentrum weer een belang rijke uitbreiding ondergaan. De meis jes, die de op 21 September 1950 begon nen cursus hebben gevolgd, zijn alle geslaagd voor het tentamen dat hun op 22 Januari werd afgenomen. De Rijks gedelegeerde dr. A. ten Bruggencate, secretaris van de Commissie voor Kin- derhygiëne, deelde bij het bekendma ken van de uitslag mede, dat de ge middelde prestaties in Den Helder ho ger waren dan bij de elders afgenomen tentamina. Een pluim op de hoed (of het hoofddoekje) van de geslaagde leerlingen! Het zijn de dames G. F. Boo gaard (Den Helder), C. Eriks (Den Helder)C. van der Holst (Den Helder) F. de Leur (Den Helder), H. C. West drop (Den Burg), C. H. Dwarswaard (Breezand), E. A. de Jong (De Haukes) en E. Kaleveld (Den Oever). De diploma's werden uitgereikt door de voorzitter van de examencommissie, dr. R. Franssen, die de dames ook de belofte afnam: „Ik beloof geheim te zullen houden al wat bij de uitoefening van het beroep van kraamverzorgster te mijner kennis is gekomen of mij als geheim is toevertrouwd". Namens de cursisten heeft mej. E. Kaleveld een dankwoord gesproken en aan de leidster-docente, mej. dr. Eleo- nora van Wijk, een souvenir aangebo den. Nu kunnen de meisjes in de practijk gaan, zij het ook dat zuster Cornelisse op gezette tijden poolshoogte komt ne men. Want er wordt niet zomaar voor de vuist weg gewerkt! Wie daaraan mocht twijfelen moet maar eens vragen of hij de uitgebreide sortering formu lieren, systeemkaarten en andere ad ministratieve bescheiden eens mag in zien, waarin alle mogelijke bijzonder heden en gegevens dagelijks moeten worden genoteerd. De administratie van het groeiende Kraamzorgcentrum vergt veel tijd, en daarom is het maar goed dat op 1 Oct. 1950 mevr. M. Schuegard als administra trice is aangesteld. Tezamen met zuster Cornelisse vormt zij een team, dat practisch gesproken dag en nacht het Kraamzorgcentrum bestuurt. In Maart wordt het druk! Niet zonder trots vertelde zuster Cor nelisse ons, dat het Kraamzorgcentrum nu over een dertigtal kraamverpleeg sters en -verzorgsters kan beschikken. Dat is nodig ook, want er staat heel wat Heerlijk uitgerust staat U 's morgens op van een Uit voorraad leverbaar bij Woninginrichting KONINGSTRAAT Vanavond om zeven uur start het Muziekkorps van het Leger des Heils. gevolgd door de officieren en kadetten van de William Booth-kweekschool en de leden van het zangkoor, voor een mars door de stad. De route is als volgt: afmars bij de Legerzaal, Spoor- gracht, Nieuwe Brugstraat, Zuidstraat, Sluisdijkstraat, Parellelweg, Zuidstraat, park, Prins Hendriklaan, Koningstraat, Spoorstraat, eindpunt Nieuwe kerk, waar om acht uur een samenkomst wordt gehouden. Het is morgen hoog water om 10.55 en 22.45 uur en laag water om 5.15 en 17.05 uur. Maandag is het hoog water om 11.30 en 23.25 uur en laag water om 6.00 en 17.45 uur. De zozeer geslaagde bridge-drive, die Maandagavond in de Marineclub aan de Hoofdgracht werd gehouden, is ook een groot succes geworden in financieel opzicht. De inleggelden brachten f282,50 in het laatje van de Gezamenlijke Militaire Fondsen, daar bij kwam een bedrag van f67,50 als de opbrengst van de toeslag op de consumptieprijzen en men mocht bo vendien voor een totaal bedrag van f50,95 aan giften ontvangen. De voor het organiseren van de drive gemaakte onkosten bedroegen, door de belange loze medewerking van zovele zijden, slechts f 10.95, zodat voor de fondsen de prachtige som van f 390 overbleef. De jaarlijkse uitvoering van „Sport lust" werd vastgesteld op 18 Februari. Gezien het succes van verleden jaar, verwacht men weer 'n overvolle zaal. Het programma is zeer gevarieerd. De gymnastiek wordt in een non-stop tempo afgewisseld met zang. muziek en schetsjes. Voor de Turnkring „Febru- ari-wedstrijden" wordt ingeschreven met de dames op bal- en rhythmische oefeningen. De heren hebben een vrije oefening, met gedeeltelijk wederkerige ondersteuning. „Sportlust" heeft nu 'n electrische gramofoon, die ook tijdens de uitvoering te beluisteren zal zijn. De baloefening wordt ingestuder- op „Sabienda", een tango van Maiando. De rhythmische oefening wordt uitge voerd op een potpourri van walsen. De heren werken op de muziek van de Strijdkrachten-mars. Gistermiddag is de benoeming afgekomen van de heer K. Rijpma. Commissaris van Politie te Den Helder, tot Commissaris van Politie ter beschikking van de minister van Binnenlandse Zaken. Deze benoeming zal reeds op Donderdag 1 Februari ingaan, aangezien de heer Rjjpma in eerste instantie zal optreden als docent aan de Luchtbeschermingsschool te Barneveld, welke op Vrijdag 2 Fe bruari officieel zal worden geopend. tie nam hij het initiatief en organiseer de hij de eerste grote alarmoefening, die* in Nederland werd gehouden. Deze zeer geslaagde oefening, waarop ook door de hoogste autoriteiten met veel waardering werd gereageerd, werd op 25 April 1940,- dus zeer kort vóór het uitbreken van de oorlog, gehouden. Enkele weken later werd de heer Rijpma benoemd tot Districts- inspecteur van de Luchtbescherming in Noord-Holland en Utrecht. In de vijf jaren, dat de heer Rijpma deze functie heeft bekleed, heeft hij in tal van plaatsen instructieve lezingen gehou den voor het personeel der luchtbe schermingsdiensten. Op 1 Augustus 1946 werd de heer Rijpma geïnstalleerd als Commissaris van Politie. Het einde van zijn vrucht bare ambtsperiode als zodanig komt wel zeer onverwacht! Naar wij ver nemen, zal het college van B. en W. op Woensdagmorgen 31 Januari om kwart over elf officieel, zij het ook in besloten kring, afscheid van de heer Rijpma namen. Het afscheid van het personeel van politie en brandweer moet nog worden bepaald. Vanavond zal de Commissaris voor het laatst ver toeven in de kring der Helderse Ten nisclub, die dus van haar voorzitter afscheid gaat nemen. Deze Luchtbeschermingsschool, wel ke is ondergebracht in het kasteel „De Schaffelaar" te Barneveld, is een onderdeel van een uitgebreid plan tot de organisatie van de luchtbescherming in ons land. Aan de voorbereiding van dit plan is enige jaren intensief ge arbeid. Thans kan tot de practische uitwerking worden overgegaan. Dat men van regeringswege de heer Rijpma heeft aangezocht als docent aan de nieuwe school, waarvan de ko lonel Geel als directeur zal optreden, is geenszins verwonderlijk, omdat de Helderse Commissaris van Politie niet alleen zeer veel ervaring bij het lucht beschermingswezen heeft opgedaan, maar de laatste jaren in zijn functie van Commandant van de Gemeente brandweer hier ter stede ook op dit gebied een grote mate van deskundig heid heeft verworven. Reeds in 1938, toen de heer Rijpma inspecteur van politie te Haarlem was, werd hij bij het luchtbeschermings wezen betrokken door zijn benoeming tot adjunct-hoofd van de Luchtbe schermingsdienst aldaar. In deze func- Tl\/m I ™.e mos?n dankbaar zij» X Het motief van de aangrijpende Duit se film „Liebe 47", die tot en met Maandagavond in Tivoli wordt ver toond, is volkomen tegengesteld aan het beruchte „Befehl ist Befehl!" Door deze uitspraak hebben tijdens en na de tweede wereldoorlog millioen Duitsers getracht, zich aan hun persoonlijke verantwoordelijkheid voor de oorlogs ellende te onttrekken. Het leven laat echter niets verloren gaan. Zo kan ook dat zich onttrekken aan een zware ver antwoordelijkheid slechts tijdelijk zijn. Er komt een moment, dat de tol moet worden betaald. En dat is dan niet al leen de tol voor de millioenen men senlevens, die op het altaar van Mars werden geofferd. Zwaarder nog is het lot van millioenen die zelf gespaard bleven, maar een ontzaglijke last van leed te dragen kregen. Dat kunnen mensen zijn als de uit Rusland terug gekeerde Duitse soldaat Beekman (in de film „Liebe 47" buitengewoon zui ver en suggestief getypeerd door Karl John), en de oorlogsweduwe Frau Gehrke (ontroerend en met fijn psy chologisch inzicht gespeeld door Hilde Krahl). Het leed, dat de oorlog in de harten van deze mensen heeft aange richt, is eigenlijk niet te overzien. Het is daarom des te bewonderenswaardi ger, dat „Liebe 47" toch dat leed ten diepste doet meegevoelen. De regis seur Wolfgang Liebeneiner heeft met grote bekwaamheid en 'n sterk kunste naarschap de mogelijkheden der cine matografie toegepast en uitgebuit -n deze meesterlijke verfilming van Bor chert's toneelstuk „Draussen vor der Tür". In dikwijls visionaire st"l wordt de geestelijke ontwrichting, die een totale oorlog tot gevolg heeft, ver beeld. Zowel Beekman als Frau Gehrke komen ten slotte in het sta dium, dat de vlucht uit het leven de enige uitweg schijnt. Wanneer de toe schouwer uit de diepgaande en ont roerende gesprekken tussen deze ge broken jonge mensen langzaam maar zeker hun wanhoop en ellende gaat peilen, en tevens tot de erkenning komt met twee in aanleg zeer sterke karakters te doen te hebben, wordt de betekenis van de uiterste consequen tie, die zij meenden te moeten aan vaarden, des te stringenter. En daar door wordt de probleemstelling in de ze film des te scherper. Beklemmend en fascinerend .is de reeks van beelden en scènes, waarin de oorlogsellende wordt geschetst zonder dat ook maar één meter celluloid aan het slagveld is gewijd. „Liebe 47" cul mineert in de vraag, of het leven nu nog zin heeft en of God de mensen nog wel liefheeft. „Hoe kan Hij dat alle maal toelaten?" vraagt ook Beekman zich af. Maar Beekman en Frau Gehrke moeten samen erkennen, dat God de mensen al zo dikwijls heeft gewaar schuwd. De mens doet zichzelf al die ellende aan, en het wordt van kwaad tot erger doordat de mens op alle mo gelijke manieren probeert, bewust of onbewust, de verantwoordelijkheid van gich af te schuiven. In eerste instantie op de omstandigheden, in tweede in stantie op andere mensen, in hoogste instantie op God. In „Liebe 47" wordt geleerd, dat het leven door het aan vaarden van een nieuwe verantwoorde lijkheid en een nieuwe roeping toch weer zin kan krijgen, al scheen ook alles in een zee van wanhoop en ramp spoed ten onder te gaan. Zo heeft „Liebe 47" juist door het realistisch karakteriseren van talloze negatieve elementen een zeer positieve strekking. i I I li KRAAI jyjisschieri heeft men on langs wel gelezen van die tamme zeemeeuw. Dat was óók wat! En nu ver nam Gradus, dat in Den Helder een kraai leeft die vriendschap heeft gesloten met een gezin in de Herzog- straat. Op zekere dag is 'ie komen aanvliegen. Al een hele tijd geleden. Nog elke dag komt Gerrit (zo heeft mevrouw Willems haar vierde „kind" genoemd) even aanwippen. Dan landt hij op de schouder van mevrouw Willems, met wie hij het meeste opheeft. Daarna gaat Gerrit parman tig rondtrippelen, waarbij hij zich van niets of nie mand wat aantrekt. Als zijn grote vriendin in de keu ken bezig is, dan schenkt Gerrit daaraan alleen aan dacht wanneer hij hoort dat de melkpan in het geding komt. Want daaruit krijgt hij altijd het velletje, waar op hij dol is. En zo heeft deze Gerrit vriendschap gesloten met de familie Willems. Tegen negen uur verschijnt hij meestal, en tegen etenstijd verdwijnt hij weer. Zeker om voor zichzelf in de vrije wereld een maaltijd te ver overen. Gradus weet niet Wat Gerrit voor een kraai is. In ieder geval wel een ver standige. Maar of Gerrit al een tamme kraai was, dat is Gradus niet te weten kunnen komen. Mevrouw Willems, veel geluk met die zwarte kras ser! COLLECTE yan de week hebben de Heilssoldaten een gezel lige avond gehad in de Legerzaal aan de Spoor- gracht. Natuurlijk waren* er weer krachten die anderen Iets hadden aan te bieden. Men kon versteld staan over de toeren van „Jack and partner" en de gooche laar Namlo, en men kon lachen om de heer A Vries, die weer met veel succes als het boertje uit Wognum op de planken trad. Niet minder heeft men echter genoten van de liedjes door het echtpaar Dusseldorp. Tijdens deze avond werd eer. collecte gehouden voor het kinderherstellingsoord te Egmond aan Zee. Deze col lecte bracht twintig gulden op. SUCCES Qnze stad telt géén voet ballers die in een Bonds- elftal worden gekozen. Maar wèl een handbalster. En deze sportieve jongedame, mej. Corrie Bot van de H.A.V., moet dan Zondag in een Bondselftal spelen tegen een vertegenwoordi gend Elftal van het district Oost. Zij staat opgesteld als linksbuiten. En wie in Den Helder verheugt zich niet over deze eervolle opstel ling? Ook Gradus wenst mej. Bot veel succes. Omdat zij er Zondag niet is, zal de wedstrijd Gita 1—H.A.V. 1 niet doorgaan. Voor Gradus werd nog nooit een wed strijd afgelast. JAMMER >Y Is erg jammer. Dezer dagen werd een prach tige bos bloemen, bestaan de uit tulpen en tros-nar- cissen, afgegeven, bestemd voor de redactie van de Helderse Courant. En nu weet die redactie maar niet wie die mooie bloemen heeft geschonken. Dat is jammer, want natuurlijk wil zo'n redactie dan onmid dellijk in de pen om een gloedvol dankgeschrift te schrijven. Kan men vertel len van wie de bloemen waren? Doet u deze redac tie evenwel één pleziertje: komen ze niet van een be koorlijke jongedame, laat het dén een geheimpje blij - KLUCHT r^e N.K.J.B., afdeling Den Helder, brengt zijn leden met dames weer een groot Vastenavondbal, kwam Gra dus dezer dagen te weten. Het wordt gegeven in „Ca sino", en vanavond nog wel. De dansmuziek is in zeer goede handen en er is ook een conferencier. De N.K. J.B.-tonelisten komen op de planken met de klucht „Mijnheer Pumps heeft een koe gewonnen". En dat feest gaat om half acht be ginnen. Wie denkt, dat het om acht uur aanvangt, weet er niets van. DUUR j_|eeft men al gehoord wat het bestuur van „Hel der" heeft» gedaan? Nee? Verheugt u zich dan niet, want u zult het nieuws niet van harte toejuichen. De toegangsprijzen werden na melijk verhoogd. Voor alle rangen, behalve voor de jongens. Dat blijft een dub beltje. De spelers van Hel der schijnen er reeds van doordrongen te zijn, 'dat men nu méér moet betalen om hen te zien. (Dit heeft niets met professionalisme te maken). GRADUS mog|en dankbaar Zjjn film, niet ondanks dat het o°°r H: film is, maar juist omdat het V* In de Witte Bioscoop kan m Maandagavond gaan kijken *Tn te«L reen O'Hara, die als de hPfr au" schone prinses Marjan de is in de film „Bagdad". Het is telijk sensationele story jn Tn lich- technicolor, met haremvrouwen tans, meeslepende Oosterse da f Su'' adembenemende avonturen Het16*1 01 speelt zich af met het oude snrê^esl achtige Bagdad als décor. De t<*°v wer komt ogen tekort en zal zi u moment vervelen, al moet hii ni». 11 de Witte gaan in de veronderslm® een onvergetelijk filmwerk u 5 zien w «Den vindt U bij ons. Een 10-dagen gaande voor Zolang de voorraad strekt not ons sterk s Kienzle fabrikaat voor KEIZERSTRAAT 15 Alle artikelen boven f io. zijn verzekerd tegen verlies, diefstal, brand en breuk. Het „brandje van de dag" brak gis. termiddag om drie uur uit in de wo. ning van de fam. T., Hoogdwarsstraat 12. Daar brandde een driepits petro leumstel, dat op enkele centimeters van het behang stond. Waarschijnlijk zijn de pitten te hoog opgedraaid ge weest, want het behangselpapier is in brand gevlogen. Op dat moment was er niemand thuis, maar gelukkig ont dekten de buren het gevaar. Zij waar schuwden telefonisch de brandweer en tevens mevr. T„ die op familiebe zoek was. Zowel de brandweer als de bewoonster waren enkele minuten later bij de woning aanwezig. Mevr. T. opende de achterdeur en daarop begaven de onderbrandmeester Jong man en de hoofdbrandwacht zich door de dichte rookwolken naar binnen. Met één straal op de waterleiding werd het vuur geblust. De aangerichte schade was gering, vooral dank zij het feit dat alle deuren en ramen van de woning gesloten waren. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Hel der waargenomen door de artsen P. Schoorl, Timorlaan 25, telefoon 3108, en J. J. Fahrenfort, Westgracht 9, telefoon 2981. De Zondags- en avónddienst voor apotheken wordt, tot en met Vrijdag waargenomen door de heer W. H. Kingma, Polderweg 25, telefoon 2581. Vanmiddag van vier tot vijf uur houdt de vereniging „Zedenopbouw" haar wekelijkse spreekuur in de Chris telijke ULO aan de Vismarkt. In zaal „Dennenheuvel" te Huis duinen komen vanavond „De Nicolien- tjes" voor de vereniging „Huisduiner Belang" op de planken met het toneel stuk „Kapitein Marie". Vanmiddag om vijf uur wordt in een openluchtsamenkomst op het Rial- to-plein de nieuwe geluidsinstallatie van het Leger des Heils in gebruik genomen. Wegens ziekte van ds. Sepmeijer zal de morgenochtend om half elf in de Nieuwe kerk te houden jeugddienst worden geleid door ds. W. J. de Hoest. Wij ontvingen nog de predikbeurt van de Doopsgezinde gemeente nan de Kerkgracht: Zondagmorgen 1M uur ds. J. J. J. van Sluijs. Donderdag werd m Formosa die uitermate druk be-ochte binnensportavond van de Helderse Sportraad gehouden Natuurlyk was ook daar Gradus' lijf fotograaf present Zo knipte hij dit plaatje, dat wel een zeer zuiver beeld geeft var, de stijlvolle schermsport. De heren in die prachtige standen de ser0eants der mariniers IJzendoorn en Groengoud. De sportvereniging FAC heeft voor dit jaar grote plannen. Naast de we kelijkse gymnastiekavond (Maandag! het Lyceum), wordt iedere maand ee sportdag gehouden. Voor Februari sai dit een wandeltocht zijn van ongeve vijftien kilometer, in JulianadoyP wordt onder andere de zuivelfabriek bezichtigd. Op 15 Maart volgt de )ajT lijkse uitvoerlng-solrée, met een ac tal gymnastieknummers. In fp wordt een onderling basketbalH°"!_ nooi georganiseerd, ook voor jongens meisjes. In Mei wordt een speldag vas gesteld, waarop alle leden in P',.a. worden ingedeeld en in allerlei w strijden en spelen zullen uitkomen. Juni wordt een fietstocht gehouden. Juli een zwemdag. in Augustus athletiekmiddag, in September handbal-tournooi enz. Voorts zal den deelgenomen aan het zomer nooi-basketball. an, Van verschillende zijden werd gevraagd wat de leters ..F. A. C Hik betekenen. Wel: „Fortlus Alt"» tius", wat wil zeggen: Krachtmpr ger. sneller. Wie lid wil worden w i( lichtingen wenst, kan terecht M c heer J, Dekker. Havikstraat 1' heeft dezer dagen verzocht om 0 ding tot het Koninklijk Nederi»' Gymnastiek Verbond.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3