JIMMY BROWN ALS BOKSER M SLEl'TEL 0 AKKE?ABDUSIR001 R 12 WEK DE GAL IN UW LEVER Het ontevreden Prinsesje Pam en Pom aan zee I SUKARNO BESCHULDIGT NEDERLAND Het Radioprogramma W WOENSDAG 31 JANUARI 1951 33. 's Morgens komen ze echter tot nog meer onaangename ontdekkingen. Het brood is zoek en de melkflessen «taan omgekeerd in het zand. „Begrijp je daar nou iets van?" roept Pim. „Alle melk is er uit. We hebben geen druppel meer." „En het brood? Waar is het brood?" roept Pam, die nog bin nenin de tent is. „En de boter kan ik óók niet vinden. Alles is weg. We zijn bestolen!" De drie hondjes kijken el kaar verbijsterd aan. „Wie kan dat ge daan hebben?" „Kijk daar ligt het brood", roept Pom, die een puntje bo ven het zand ziet uitsteken. „Verstopt in het zand. En de boter ook. Kijk maar. Dat kunnen we onmogelijk meer opeten". Weer kijken de hondjes el kaar aan. Ze begrijpen er niets van. Maar ze begrijpen wel, dat ze naar het dorp zullen moeten gaan om opnieuw eten te halen. Nederlandse schaaisrijders in Zweden Queniemeijer won door k.o. Irma Schumacher en Greet Galliard naar Australië Op de eerste dag van de schaakwed strijden tussen Nederland hebben de Zweden een onverwacht grote voor sprong genomen, dit overigens tot vol doening van de vele duizenden toe schouwers die een luid gejuich aan hieven toen de stand na afloop van de twee nummers; Zweden 71 pnt., Ne derland 39 pnt., werd bekend gemaakt. De wedstrijd werd onder ideale weers omstandigheden gereden, maar het ijs was, naar het oordeel van de rijders, infeitc toch niet zo prima als het er uitzag. Aad de Koning reed een zeer goede 500 meter. Hij klopte in de zesde rit zijn tegenstander Senson overtui gend en bleef in het klassement slechts 0,1 sec. boven de tijd van de winnaar Larsson. Op de 3000 meter was van 't Oever, die vierde werd in de rangschik king, onze beste man. Aad de Koning neemt in het algemeen klassement de derde plaats in. Te Enschede werd Dinsdagavond een bokswedstrijd gehouden tussen de Ne derlander Quentemeyer en de Belg Van Kuyck. Quentemeyer won door k.o. in de derde ronde. Van medische zijde deelt men ons me de, dat na een onderzoek is gebleken, dat het overlijden van de jeugdige Jan Boeree, Zondag, tijdens de junioren wedstrijd HaarlemRCH, in geen en kel verband staat met de sportbeoefe ning. Dit tragisch voorval had op elke willekeurige plaats kunnen gebeuren. De samenstelling van de ploeg van de Rode Duivels welke 6 Februari op het terrein van La Gantoise te Gent tegen de Zwaluwen uitkomt, is als ▼olgt: Doel: Seghers (La Gantoise) Achter: Berloo (La Gantoise) en Van- neste (Kortrijk sp.). Midden: De Buck Eendracht Aalst), Van Pottelberghe (F.C. Burgge), Del- mulle (La Gantoise). Voor: De Bruyne (St. Nicolaas), Van Steelant (St. Nicolaas) Annicq (F.C. Renaix), Van Varenbergh (Racing Club Gent) en Freddy Chaves (La Gan toise) Tijdens wedstrijden te Kopenhagen won de Belgische zwemster Raymonde Vergauwen de 400 meter schoolslag in 6.10.4 van de Deense Jytte Hansen, die er 6 min. 29 sec. over deed. Toen Raymonde Vergauwen als eerste aan tikte. had zij een voorsprong van 6 meter. De FIFA heeft de heer Walter van Rosberg, scheidsrechter van de Cura- gaose voetbal-bond benoemd tot inter nationaal scheidsrechter. De heer Van Rosberg is de eerst Curagaoënaar, wie deze onderscheiding te beurt valt. De Nederlandse zwemsters Irma Schuhmacher en Greet Galliard zullen tot eind Februari in Australië blijven, waar zij van 17 tot 24 Februari te Sydney aan de Australische zwemkam- pioenschappen zullen deelnemen. HOGE COMMISSARIAAT NIET NAAR „DE TWEE STEDEN" De aankoop van het hotel „De Twee Steden" te 's-Gravenhage door het Hoge Commissariaat voor Indonesic zal geen doorgang vinden. De voor naamste reden tot dit besluit is, dat het een te groot bezwaar wordt ge acht, het hotel „De Tweede Steden" te onttrekken aan de bestaande hotel ruimte in Den Haag. STICHTING VAN DE ARBEID Met ingang van 1 Januari zijn enkele wijzigingen tot sfand gekomen in het be stuur van de Stichting van de Arbeid. Het bestuur wordt thans gevormd door de he ren mr F. H. A. de Graaff en H. Ooster huis, voorzitters: J. J. A. Berger. K. de Boer. A. Boersma, A. Bost Pz„ A. C. de Bruijn, L. A. J. M. van Heijst, Joh. de Jong, mr. B. J. M. Laudy, ir. F. J. Philips. M. Ruppers, H. C. Smit en A. Vermeulen. BRUG OVER OUDE IJSEL GEOPEND D« Commissaris der Koningin in Gel derland opende Dinsdag de herstelde brug over de Oude IJsel te Doetichem. Hij nam daartoe plaats op een locomotief van de Gelderse Tramwegen, waarmee hij het lint op de brug stuk reed. Aan deze loco motief was een oud personenrijtuig ge koppeld, waarin de genodigden hadden plaats genomen. President Sukarno is doctor honoris causa in de rechtswetenschap gewor den van de universiteit van het Verre Oosten te Manilla. Na deze plechtig heid heeft hij in een toespraak ver klaard, dat het feit, dat de Nederlandse regering niet haar belofte heeft gehou den om Nieuw-Guinea aan Indonesië over te dragen, het begin is van „een ongelukkig en bedroevend hoofdstuk" in de geschiedenis van Indonesië. DONDERDAG 1 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Wa terstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Antwoord man. 10.45 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Orgel, piano en viool. 11.45 Voor de vrouw. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 ,,In 't spion netje". 12.38 Mctropole-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Metropole-orkest. 13.45 „U kunt het geloven of niet". 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor dc vrouw. 14.30 Alt-viool en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 „Van vier tot vijf". 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Regering'suitzending: Jeugduitzending: Regina Zwart: „Wij slaan op de tong-tong". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemcn. 18.30 Orkestconcert. 19.00 Voor burger en militair. 19.10 Orkestconcert. 19.45 „Hoe nu verder?, causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaak wedstrijd Nederland—Noorwegen. 20.06 ;,De groeten van Nuchteren". 20.15 Avro-allerlei. 20.20 Omroeporkest. 21.10 Vraagstukken van deze tijd. 21.40 Lichte muziek. 22.10 Vocaal Dubbelkwartet. 22.30 Gram.muziek. 2300 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Dansmuziek. H1LVLRSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram.muziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Orgelconcert. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—12.33 Land- en luinbouwmedcdelingen) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 In strumentaal Septet. 13.35 Gram.muziek. 1-1.00 Gram.muziek. 14.45 Idem. 13.00 Voor de mouw. 15.30 Strijkkwartet. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Vocaal Ensemble. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 17.40 Gronings program ma. 18.00 Promenade-orkest en solist. 18.30 Land- en tuinbouwcauserie. 18.43 Gram.muziek 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 „Levens vragen van allerlei aard en pastoraal ant woord". 19.30 In dienst van het Vader land". 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Nederland—Noorwegen. 20.05 Gevarieerd programma. 22.10 Gram. muziek. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram.muzek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. tegen rheumatische aandoeningen Doeltreffend Onschadelijk Gemakkelijk in Ie nemen PracUsch smakeloos Tegen spier-, zenuw- en gewrichts rheumatiek, spit. ischias, lumbago, ver koudheden en pijnen. R 12 helpt snel. daar de actieve stof binnen zeer korte tijd in het bloed wordt opgenomen en daar zonder enige onaangename of schadelijke nevenwer king de ontstekingshaarden bestrijdt en de ziektekiemen langs natuurlijke weg uit het lichaam afvoert. Kuurverpakkinginh. 48 tabletten, Gld. 3.20. Verkrijgbaar bij apotheker en drogisten. 61. „Denkt-ie dat ik een kalf ben in de gedaante van een aap!" bromde Jimmy, terwijl hij na de gong voor de negende ronde weer uit zijn hoek kwam. „Maar daarin vergist-ie zich toch een beetje, 't Mag dan geen on aardige snurker zijn, maar door mijn beste vriend laat ik mij nog niet be ledigen. Jimmy zwaaide even met zijn rechter vuister flitste iets.... en toen sloeg Jimmy de brave Kid de Kneuzer dwars door de touwen van do ring die afknapten als draadjes sajet. Het volgend ogenblik kwakte 't lichaam van Kid de Kneuzer met een dreunen de slag midden op de tafel van de verslaggevers, die zelfs geen tijd had den hun inktpotjes te redden. Het was even doodstil in het Odeon, maar toen brak er zo'n rumoer los, dat het ge bouw op zijn grondvesten stond te trillen. „Leve Jimmy Broy/n d ste knockouter ter wereld" \,t scnreeii* de een opgewonden meneer 7 is beter dan een kalf", mompeïde\d!; my, die de scheidsrechter zijn l'~ arm aanbood, opdat deze hen/' hoogte kon steken. Toen meneerV chem dit fijnzinnige gebaar zag gelden tranen van dankbaarheid' zijn wangen. ovï Patricia Wenthworth 15) Hij liep de tuin door tot hij aan de bewuste plek kwam en bleef toen na denkend staan. Misschien had juffrouw Brown niet goed kunnen slapen misschien had ze een luchtje willen scheppen. Maar, eerlijk gezegd, hij ge loofde er niet veel van. Om tien uur waren ze allemaal naar hun kamers gegaan. Als juffrouw Brown getracht zou hebben, te slapen, zou ze om half één niet meer een zwart kanten avond japon hebben gedragen. Even voorbij de meidoorn werd de grijze muur aan het eind van de tuin onderbroken door een soort boog, waar in zich een verweerde eikenhouten deur bevond. Hij tilde de klink op, zwaaide de deur naar binnen open en kwam in het nauwe gangetje, dat achter de hele rij huizen, die op het dorpsplein uit zagen, omliep. Aan de ene kant liep een lange muur, die ongeveer twintig voet verder met een rechte hoek op de kerkhofmuur stiet en aan de andere zijde een hoge heg. Tussen muur en heg was juist ruimte genoeg voor twee personen naast elkaar of voor een jon gen op de fiets. Inderdaad werd het gangetje hoofdzakelijk door boodschap penjongens gebruikt, die er een eind mee afsneden. Naar rechts mondde het uit in 't middfcn van het dorp, naar links volgde het de muur tot deze ein digde en leidde naar de weg, die langs het dorpsplein liep. Elk van de vijf huizen, waarvan de tuinen begrensd werden door de muur, hadden via een deur toegang tot het smalle pad. Misschien wie zou het zeggen? was juffrouw Brown de ene deur uit en de andere ingegaan. Wellicht was ze op bezoek geweest bij een van de buren. Dank zij de spraakzaamheid van juffrouw Sophy kon hij ze allemaal op noemen: meneer Everton, vroeger za kenman. nu rentenier en pluimveeken ner, op „Meadowcroft"; de nieuwe do minee op „The Lilacs" in plaats van juffrouw Jones; naast hem de dames Doncaster op „Pennycott"; mevi"»:w Mottram op „The Haven" en dr. £d- wards en zijn vrouw op „Oak Cottage' Alles bij elkaar niet bepaald mensen voor een nachtelijk bezoek, uitgezon derd meneer Everton, die misschien wel gewoon kon zijn, tot na midder nacht op ta blijven en afspraken te ll Wacht niet tot Uw griep •hoestl tot een bronchitis is verergerd. Verdrijf] mét het slijm, dat in Uw luchtwegen vdgtrit, de 1 ziektekiemen die Uw ademhalingsorganen bedreigen. Neem onmiddellijk voor Uzelf en Uw kinderen: maken met droefgeestige dames in avondjaponnen. Och nonsens, wie maakte er nu een afspraak voor tien minuten, want langer kon het niet ge weest zijn, omdat de dame in kwes tie tweemaal de tuinen moest door wandelen. Er was immers niet meer dan een kwartier verlopen tussen het gekraak, dat hem had gewekt en het dito geluid, dat de terugkeer van juf frouw Brown had gesignaleerd. Toen Garth een paar stappen naar vo ren deed, zag hij voor de tweede maal iets in het licht schitteren. Deze keer behoefde hij zich niet in de vinger te prikken. Het langs de heg strijkende zonlicht werd weerkaatst in een massa gebroken glas. Maar er scheen niets ge heimzinnigs aan de herkomst ervan. Klaarblijkelijk was de melkboer wat onvoorzichtig geweest en had hij de fles laten vallen. De bodem, waaraan nog meikresten kleefden, was onder de heg gerold. Terwijl hij naar de scherven op de grond keek, moest Garth denken aan de splinter op de trap van de voorma- ge pastorie. Vermoedelijk had juffrouw Brown zo'n splinter meegesleept met de rand van haar zwartkanten japon er hem weer laten vallen toen de kant langs de traploper streek. Och, eigenlijk waren het zijn zaken nietof zouden het niet geweest zijn, als tante Sophy niet had bestaan. Zoals het er nu bij stond, kreeg hij een gevoel van onzekerheid. De ma nier, waarop het lieve oudje in kennis was gekomen met juffrouw Medora Brown, stond hem allesbehalve aar. Koffiedik en kaarten zijn niet gelijk waardig met eerste klas referenties. Hij vroeg zich af, tot hoever tante Sophy eigenlijk was meegesleept en of zij ook maar in het minst om refe renties had gevraagd. Langzaam wandelde hij langs de achterdeur van Meadowcroft; de vraag of juffrouw Brown die nacht deze dm was doorgegaan, liet hem maar los. Bij de muur van The Lilacs gek, men, keerde hij op zijn schreden term Nauwelijks was Garth een paar ter van de openstaande deur der 004 pastorie verwijderd, waar hij 0pniec; stilstond om naar het gebroken »t> te kijken, of plotseling klonk, zonde' enige waarschuwing, een stem in oor: „Jonge, wat een rommel!" rij die stem. Zich plotseling omkerend, stond ij van aangezicht tot aangezicht met» magere jongen van circa twaalf jas; wiens grijsflanellen broekje tol hal', weg zijn dijen reikte, terwijl ziin mos wen de armen tot de elleboog blos lieten. Misschien was hij er uitgil groeid of mogelijk waren zijn klerj gekrompen. Niemand kon zeggen.k# lang ze 't nog zouden uithouden. „He daar", zei Garth. „Wie ben jj! „Cyril Bond. Ik ben évacué. Dar logeer ik", sprak de jongen met x vervalst Londens accent, terwijl hij elleboog in de richting van Mead«ï croft uitstak. „We hebben kippen das: ging hij voort en ze leggen te Tweemaal in de week krijg ik eer bij mijn ontbijt". (Wordt vervolgt U zult 's morgeus „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal a uw ingewanden doen stromen, andepw teert uw voedsel niet, het bederft raai verstopt, wordt humeurig en loom. m de plantaardige CARTER'S LETJES om die liter gal op te wektóD s uw spijsvertering en stoelgang op nar- lijke wijze te regelen. Een plantaardigs»») middel, onovertroffen om de gal •tromem Eist Cartmr's Leverpilletiefc U De koning had maar één dochtertje maar het meisje was erg ontevreden, hoewel ze toch alles kon krijgen wat haar hartje begeerde. Maar ze vond het akelig in het kasteel en de tuin was veel te klein, nee, ze wilde de wereld in, ze wilde in haar mooiste kleren door iedereen bewonderd worden. Op zekere dag streek er een grote vogel in de tuin neer. „Prinsesje", sprak de vogel, „ik kan jou wel over de hoge tuinmuur brengen maar als beloning moet ik het gouden kroontje van je hoofd hebben". Het prinsesje kon haar oren niet geloven. „Natuurlijk", juichte ze, „breng me gauw de wereld in, mooie vogel, mijn kroon tje zal ik u geven!" Het Prinsesje nam op de vogelrug plaats, toen verhief de vogel zich van de grond en enkele ogenblikken later reeds stond het prinsosje ver weg van haar ouderlijk pa leis. „Hier is mijn kroontje" sprak ze tot de vogel en tóen huppelde ze vrolijk heen de onbekende wereld tegemoet. In alle dorpjes waar het mooie prinsesje doorheen kwam bleven de mensen be wonderend staan en bogen diep hun hoofden. Maar 's middags stond het prinsesje plotseling voor een diepe ravijn. „Hoe moet ik hier overkomen", mompelde ze. „Wacht, ik zal het die steenbok eens vragen". De steenbok stemde direct toe. „Ik wil U graag over de ravijn brengen, mooi prin sesje", sprak hij maar als be loning wil ik Uw gouden schoentjes hebben!" Aarze lend stemde het prinsesje tóe en toen daalde de steen bok in de ravijn af met zijn lsiet op zijn rug. Even later stoad het prinsesje aan de overkant. Ze gaf haar gou den schoentjes af en vervolg de haar tocht. Het begon al donker te worden, het lo pen ging niet makkelijk zon der schoenen en het prin sesje kreeg honger. Zo na derde ze een dicht bos, i- lerlei vreemde geluiden Honken om haar heen. Ang stig zette het prinsesje het op een lopen. Steeds don kerder werd het, maar plot seling zag ze iemand met een klein lantaarntje lopen. „Ha, ha, ha, ben je de weg kwijt?" klonk een schel stemmetje. Toen zag het prinsesje een klein aardmannetje dat haar grijnzend aanstaarde. „Ja, ja", huilde het prinsesje, „ik wil naar vaders kasteel te rug!" „Ik weet de weg wel", laente het mannetje, „maar dan moet ik dat mooie jasje van je hebben". „Maar maar", snikte het prinsesje. „Niks te maren", snauwde het mannetje, „anders zeg ik het niet." Toen trok het prinsesje haar jasje uit en rende de weg af die het mannetje haar gewezen had. iïet begon te rpgenen ep te onweren, de bliksem schoot door de lüteht en eindelijk, heel diep in de nacht stond het prinsesje voor de poort van haar vaders kasteel. Maar, de poort was gesloten. Huilend en door-nat ram melde ze aan het grote slot maar er kwam niemand, al leende grote vogel. „Zo" sprak deze, „wil je nu weer terug? Best hoor, klim maar op mijn rug, maar.... dan moet ik je prachtige rok hebben". „Ja, ja, je kunt alles krij gen als je me maar terug brengt!!" huilde het prinses je. Toen bracht de vogel haar weer over de hoge tuinmuur, haar mooie rok gaf ze weg aan de vogel die er lachend mee verdween en het prinsesje viel in slaap onder een dikke boom. Toen de tuinman het meis je de volgende morgen vond nam hij haar in zijn sterke armen en legde haar in haar eigen zachte bedje. Het prin sesje was nooit meer onte vreden. Hoe heet de dief Kijk eens wat daar op die plank staat, Nee maar, zie ik dat wel goed? Een grote fles met limonade, Dat die fles zo heel erg lang is, Is voor Mies de muis geen strop, Want ze klimt est, één, twee, hoepla.... ifKP ep (asfcjaat leaAnotn. Maar.daar toomt de tegenvaller, Mtesje probeert keer op keer HKtar kopje ki de flej te steken, Nbg, nu towtot 2* toe w« dumt, wat moet tic daar op vinden, Want het valt me heel niet mee, Dat nYfjn kopje veel te groot is Uangzaam laat ze dan haar staartje Zakken in 't vruchtensap. Kftk haar zitten, 't olijk muis-je, is me 4gt pr-tfp. Daarna likt Mies aan haar staartje Dat aan a/Ne kanten kleeft En herhaalt dit zelfde spelletje, uan he$ft. In een hotel waren tien kamers. Op zekere dag sloop een dief het hotel binnen en nam uit elke kamer iets weg. Maar de politie was ook niet dom. Direct was de naam van de dief bekend. Hij werd gevangen genomen en achter slot en grendel ge zet. Weten jullie de naam van de dief ook? Hierboven staat een tekening van het hotel met de voorwerpen die uit de tien verschillen de kamers werden gestolen- Neem steeds de eerste let ter en zet die in de juiste volgorde. DfTCAHaONIA :3uissotdO

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4