Christel. Noordhollandse agrariërs te Zaandam bijeen MeervrijwilligersnaarKorea JIMMY BROWN ALS BOKSER IJE SLGTTEL 0 Twee doden en een lichtgewonde 'AKKERTJE Wereld behoeft geen angst te hebben voor gebrek aan voeding I Pim, Pam en Pom aan zee Pleidooi voor herstel van bankgeheim Mr. W. Rip sprak over Europese samenwerking Musici solidair met het Concertgebouworkest Requesien aan de Tweede Kamer Verliefde Francaise liep in de douane-val KERKELIJK NIEUWS Churchill lijdt1 nederlaag Frontstrijders willen op hun post blijven Reeds 363 nieuwe aanmeldingen Het Rode Kruis stuurt postpapier naar Korea W „GEEN GOUD ZO GOED".... Het Radioprogramma Nare dagen"? VRIJDAG 2 FEBRUARI 1951 (Van één onzer redacteuren). i/OOR de eerste maal sinds haar bestaan heeft de afdeling Noord-Holland van de Chr. Boerinnen- en andere Plattelandsvrouwen en -Meisjesbond en de Christelijke Boeren- en Tuinders Organisatie de jaarvergadering in Zaandam jehouden. Zowel voor de morgen- als voor de middagvergadering, die Donderdag In „Ons Huis" werden gehouden, bestond een behoorlijke belangstelling, omdat de jeugdige agrariërs uit alle delen van de provincie waren gekomen, om deze jaarlijkse toogdag bij te wonen. riNDER leiding van mevr. Haarsma '-'uit de Wieringermeer kwamen de dames 's morgens bijeen voor het af doen van verschillende huishoudelijke zaken. Uit de uitgebrachte jaarversla gen bleek, dat er behoorlijke activiteit van de afdeling uitgaat. Inplaats van mevr. Oskam—Hartog, die niet meer ir. de provincie Noord-Holland woont, werd mej. A. Molenman uit Boven kerk tot secretaresse van de afdeling gekozen. Na afdoening der huishoudelijke za ken heeft mej. E. Breure op onder houdende wijze over haar werk als verpleegster in Indonesië verteld. De jonge boeren en tuinders, die 's morgens in de grote zaal van „Ons Huis" onder voorzitterschap van de heer G. Griffioen uit Weesperkarspel bijeen kwamen, werkten ook eerst het huishoudelijk gedeelte van het pro gramma af. Uit het jaarverslag kwam duidelijk naar voren, dat ondanks de emigratie van verschillende leden de afdeling niets aan activiteit had inge boet en dat het ledental op peil was gebleven. Inplaats van de heer C. Timmerman uit Broek op Langendijk werd de heer Fr. Slot uit Broek op Langendijk tot aecretaris gekozen. Wereldbevolking en wereld- voeding. TR. A. TROOST, hoofd van de Chris telijke Landbouwschool te Hoofd dorp sprak hierna over het onderwerp „Wereldbevolking en Wereldvoeding". Spr. begon met de opmerking, dat vrijwel niemand een oplossing voor dit probleem kan geven, omdat men niet over de juiste gegevens beschikt. Na gewezen te hebben op de theorie van Malthus, die volgens spr. door de practijk werd gelogenstraft, stond ir. Troost stil bij het boek van de Ameri kaanse schrijver William Vogt „De laatste kansen der mensheid". Aan de hand van deze Amerikaanse best-sel- ler, waarvan ir. Troost de inhoud en argumenten op tal van punten be streed, omdat de schrijver zo goed als geen cijfers had genoemd, bouwde spr. zijn betoog op. Spr. geloofde, dat men de eerste honderd jaar zeker geen angst be hoefde te koesteren voor een gebrek aan voeding, omdat de bevolking in verhouding tot de productie-mogelijk heden te groot zou zijn. Spr. herinner de er aan, dat volgens prof. de Vries de cultuurgrond in de wereld nog met minstens 4 millioen HA kan worden uitgebreid. Geboortebeperking, door de Amerikaanse schrijver verdedigd wees ir. Troost niet alleen op princi piële-, maar ook op practische gronden af, omdat dit systeem alleen misschien bij de geciviliseerde volken ingang zou vinden, maar zeker niet bij de onge civiliseerde. In tal van landen kan de productie van voedingsmiddelen wor den opgevoerd. Ook in landen als Amerika en Canada, waar men b.v. ongeveer 1400 tot 1500 kg. tarwe van de bunder oogst, terwijl dit in ons land ruim het dubbele bedraagt. Wanneer in ieder land een goed agrarische voor lichting gegeven wordt, zal er enorm veel bereikt kunnen worden, waarbij spr. nog geen rekening houdt met de vooruitgang van de techniek, in het bijzonder ten aanzien van het gebruik van atoom-energie voor vredelieven de doeleinden. Spr. besloot zijn betoog met de con clusie, dat de Nederlandse regering de cultuurgrond zal moeten bescher men, opdat de cultuurgrond behouden blijft. Europese beweging. JN de gistermiddag gehouden gecom bineerde vergadering, die onder leiding stond van de heer G. Griffioen uit Weesperkarspel, sprak het Eerste Kamerlid, mr. W. Rip, bondsvoorzitter van de Chr. Jongere Boeren- en Tuin ders Organisatie over het onderwerp „De Europese beweging en haar in vloed op het platteland". In een vlot betoog schetste mr. Rip de opkomst en de betekenis van een Federatief West-Europa, zoals dit be lichaamd is in de Raad van Europa. Na gewezen te hebben op de staat kundige-, staatrechtelijke-, militaire en economische gevolgen voor de lan den afzonderlijk, behandelde mr. Rip meer uitvoerig het werk van de Com missie van zeven, welke zal bekijken of er op agrarisch gebied federatief door de aangesloten landen kan wor den samengewerkt Volgens mr. Rip heeft de Neder landse land- en tuinbouw van een federatieve samenwerking geen na delige gevolgen te vrezen. Als men Wegt-Europa met zijn 275 millioen inwoners in zijn geheel beziet, is een samenwerking op agrarisch gebied van buitengewoon belang. Men zal vooral de producten daar moeten produceren, waar dit het goedkoopst is en de pro ducenten een weinig bestaanszeker heid moeten bieden. De Nederlandse kostprijzen van de agrarische produc ten zijn ten aanzien van de meeste an dere landen het laagst. Daarom doet het volgens spr. zo onplezierig aan. dat de regering nog steeds op de prijzen tracht te beknibbelen. Spr. geloofde, dat de eenheid van West-Europa zal moeten groeien, zoals enige eeuwen geleden de Unie van Utrecht in het Nederlandse volk is gegroeid. In alle opzichten, dus ook ten aanzien van het agrarische vraagstuk, zal er in West-Europa moeten worden samen gewerkt. Ds. D. ter Steege, Ned. Hervormd predikant te Weesp. sprak in deze druk bezochte middagbijeenkomst, waar aan een dubbel mannenkwartet uit Broek op Langendijk zijn medewer king verleende, een enthousiast slot woord, waarbij hij de jonge agrariërs opwekte trouw te zijn aan hun orga nisatie. De vereniging „Het Concertgebouw orkest" ontving van de navolgende or kesten bericht, dat hun leden noch col lectief noch individueel de plaatsen zullen innemen van de door de N V. Het Concertgebouw ontslagen leden var het Concertgebouworkest: „Nederlands Opera-orkest", „Residentie Orkest". „Radio Philharmonisch Orkest", „Om roeporkest", „Omroep Kamerorkest", „Metropole Orkest" en het „Prome nade Orkest". Deze solidairiteitsverklaringen zijn 'n gevolg van het lidmaatschap van de Ne derlandse Toonkunstenaarsbond. die als vakorganisatie al zijn leden verbiedt plaatsen te bezetten, die zijn openge vallen als gevolg van een arbeidscon flict. Ten aanzien van de kwestie zelf wenst de Nederlandse Toonkunste naarsbond een strikte neutraliteit te bewaren. Belastingconsulenten vragen bevoegdheid tot geheimhouding De Nederlandse bankiersvereniging en de Vereniging voor de Effectenhan del hebben een adres gericht aan de Tweede Kamer, waarin ze een pleidooi houden voor de wederinstelling van het bankgeheim, zoals dat vóór de oorlog bestond. Zij motiveren hun verzoek op het feit, dat herstel van het bankge heim tot gevolg zal hebben, dat tal van houders van „spaarkousen" eerder be reid zullen zijn hun gelden bij een bank of een commissionnair in effec ten te deponeren. Dit zou er toe leiden, dat voorheen privé-bewaarde gelden minder spoedig voor consumptie zullen worden ge bruikt, waardoor de latente inflatoire werking, die van deze gelden uitgaat, zal worden verminderd. Verder wordt er op gewezen, dat het bankgeheim in de V.S., Engeland, Belgie en Zwitser land reeds weer geruime tijd wordt erkend, hoewel in sommige gevallen geringe beperkingen gelden. De Tweede Kamer ontving eveneens een request van de Vereniging van Be- lastingconsulenten, waarin wijziging wordt gevraagd van het wetsontwerp, dat ter vervanging van bet fiscale nood- recht is ingediend. Volgens dit ontwerp wordt het recht zich te beroepen op een verplichting of bevoegdheid tot ge heimhouding wel verleend aan bedie naren van godsdienst, advocaten en pro cureurs, geneeskundigen, apothekers en notarissen, doch niet van belasting consulenten. „Het beroep van belastingconsulent", aldus het request, „kan niet naar de eisen der ethiek worden uitgeoefend als hen niet het recht zich op geheim houding te beroepen, wordt toegekend" Dinsdagnacht trof de politie aan boord van een schip, dat in de Mer- wehaven te Rotterdam lag. een Fran- gaise aan. n.1. de 52-jarige cuisinière Aline C. C. uit Parijs. Ze was met de trein naar Neder land gekomen en had vurige liefdes brieven by zich van een Amerikaan, die haar trouwbeloften gedaan had, maarde laatste tijd waren haar brieven als onbestelbaar teruggeko men. Nu wilde ze hem in de Verenigde Staten gaan zoeken. Ze zou in Rotter dam het ontbrekende geld voor de reis krijgen van een Deense zeeman, die binnen enkele dagen te Rotterdam zou arriveren. Ze had al een beginkapi taaltje bij zich, t.w. 70.000 Franse francs en voorts nog tamelijk wat aan Belgisch, Nederlands, Amerikaans, Zweeds en Deens geld. Op alle denk bare en ondenkbare plaatsen had zij de bankbiljetten verborgen, om de douane om de tuin te leiden. Zij heeft een dag lang onderdak gekregen bij de vreemdelingendienst, maar Woens dagavond is haar in Franse richting uitgeleide gedaan, met de groeten aan Parijs. 35. Diezelfde morgen arriveert er in Strandvoort een hele fietsclub van beren, die allemaal in Strandvoort wil len gaan kamperen. Ze hebben het hele jaar voor dit uitstapje gespaard en ho pen nu een zonnige week aan het strand door te brengen. Op de boule vard houden ze halt en hun leider zoekt met zijn kijker het strand af. „We zul len een rustig plekje uitzoeken, man nen", zegt hij, „want na ons drukke le ven in de stad willen we wat uitrusten van alle vermoeienissen van het zaken leven". De andere fietsers knikken in stemmend. „Ha. daar zie ik een stil plekje", roept de leider van het troepje opgewonden, als hij zijn kijker op het Noorderstrand richt. „Vreemd. Op het Noorderstrand zie ik maar één tentje staan, terwijl het op het Zuiderstrand van de tenten wemelt". En dat ene tentje behoort aan Pim, Pam en Pom, maar dat weten de beren dan nog niet. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Minnertsga (toezeg ging) A. Postma te Kamperland. Aan genomen naar Hummelo (toezegging): F. J. Dun, vlootpredikant, woonachtig te Amsterdam. Ds K. G. Eckenhausen, predikant te Brouwershaven, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk tot pre dikant in algemene dienst aangenomen. Bedankt voor Hedel: W. Kranendonk te Hagestein. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Krabbendijke: J. Dijk te Raamsdonksveer. In het Britse Lagerhuis is Donder dagavond een conservatieve motie, waarin de regering gecritiseerd wordt wegens haar behandeling van het steenkoolprobleem, verworpen met 300 tegen 289 stemmen. Men hoopt in Nederland een depot te vormen van 800 vrijwilligers ter aanvulling en versterking van het Ne derlandse detachement Verenigde Na ties in Korea. De eerste aanvulling zal „S.O.S. - zendt papier" „Wij kunnen niet meer schrijven naar Holland" schreef soldaat L. van Kortenhof van het Korea-detachemeht aan het Nederlandse Rode Kruis, Hij heeft zijn brief op een armzalig velle- je papier neergepend en daaromheen zit een omgekeerde, reeds gebruikte enveloppe, die met leukoplast bij el kaar wordt gehouden. Op dat leuko plast heeft Kortenhof aan alle kanten geschreven: „S.O.S. S.O.S. S.O.S. zendt papier S.O.S. S.O.S hier in Korea niet verkrijgbaar S.O.S." en in de brief: „Alles is O.K. en wij zullen het wel fiksen, maar zonder postpapier en enveloppen kun nen wij niet pennen en dat is toch ook wat voor ons moreel te steunen". Het hoofdbestuur van het Neder landse Rode Kruis heeft deze nood kreet beantwoord met een zending van 14.000 vel luchtpostpapier en 10.000 luchtpostenveloppen, die door de R.A.O. op de snelst mogelijke wijze naar Korea zullen worden gezonden. ten doel hebben van het Nederlandse detachement, dat ter sterkte van 638 man is vertrokken, een bataljon (917 man) te maken. Verwacht wordt, dat de sterkte van een bataljon overschre den zal kunnen worden aangezien er van de vrjjwllligers op Korea nog geen enkele aanvrage om ontheffing is bin nengekomen. zy blijven dus op hun post, ook al hebben zij zich slechts tot één jaar verbonden. Tot op heden hebben zich 363 vrij willigers aangemeld. Onder hen be vond zich een banketbakker uit Den Haag, die bij de eerste aanmelding moest worden geweigerd. Hij was toen minderjarig en zijn ouders verleenden hem geen toestemming. Bij de tweed» aanmelding was hij echter meerder jarig geworden. Hij was de eerste, die zich meldde. Hoewel volgens de aanmeldings voorschriften een werkelijke dienst tijd van twaalf maanden is vereist, hebben zich velen ruim 60 ge meld, die nog nooit onder de wapenen zijn geweest. Hun aanmelding zal niet zonder meer ter zijde worden gelegd. Het aantal vrouwelijke vrijwilligers is gestegen tot drie. De mogelijkheid bestaat, dat zij als verpleegster zullen worden uitgezonden. Van de officieren en onderofficieren, die zich de vorig» maal hadden gemeld doch niet kon den worden uitgezonden, zijn er 12# opnieuw aangeschreven. Slechts 17 van hen hebben tot nu toe te kennen gegeven, dat zij zich niet meer be schikbaar wensen te stellen. De keuring van de nieuwe vrijwilli gers zal de volgende week in Den Haag beginnen. Na de keuring zullen de vrijwilligers in de nieuwe Frede- rikskazerne worden ondergebracht Wanneer zy administratief zijn „afge werkt" zullen zij een opleiding ont vangen bij het korps Commandotroe pen te Roosendaal. Ongeval te Amsterdam Gistermorgen is op de Overtoom te Amslerdam een verkeersongeluk ge beurd, dat het leven heeft geëist van de 17-jarige wielrydster mej. G. M. Denekamp en de 59-jarige monteur P. v. d. Wiel uit Amsterdam, die op de vluchtheuvel van de tram stond. Boven dien werd de 17-jarige Corrie v. d. Wey- den, die ook op de vluchtheuvel stond, licht gewond. De wielrijdster kwam uit de Gerard Brandtstraat en wilde linksaf de Over toom op zwenken. Tegelijkertijd na derde uit de richting Surinameplein een zeswielige vrachtauto met aanhang wagen. De wielrijdster weifelde en dwong daardoor de bestuurder van ae vrachtwagen naar links uit te wijken om een aanr^ding te voorkomen. De wielrijdster werd niettemin toch aan gereden, terwijl de wagen de vlucht heuvel opschoof, waar de monteur v. d. Wiel en de modiste Cdrrie v. d. Wey- den werden aangereden met het boven vermeld gevolg. Het duurde tot 's avonds voordat de politie bekend werd met de identiteit van mej. Denekamp. Nadat om acht uur haar signalement door de radio was omgeroepen, hebben de ouders zich bij de politie gemeld en daarna aan de bieding hun dochter herkend. Zij waren ongerust geworden toen het meisje niet bij het avondeten thuis kwam. In de winkel waar het meisje werkte, had men verondersteld, dat zij ziek was en daarom niet was verschenen. Bij de controle van de vrachtauto is komen vast te staan, dat de remmen van de wagen niet in orde waren. In hoeverre dit op het gebeurde van in vloed is geweest, staat nog niet vast. 63. Meneer Brown, zei de kellner, in de hall bij de hoofdportier zijn twee heren, die u persoonlijk even wensen te spreken over een uiterst belangrijke zaak, die u bijzonder zal interesseren. Goed, zei Jimmy, ik kom. Hij vond het eigenlijk heel gewichtig, dat men met hem iets van groot belang wilde be spreken. Hij stond op, veegde zijn lip pen met zijn servet af en verliet de eetzaal. Meneer Goochem noch een der andere gasten sloeg daar acht op. Zij zaten veel te druk met elkaar te pra ten Toen Jimmy in de hall kwam. traden twee heren met uitgestrekte armen op hem af. Jimmy, zeiden zij, hartelijk, héél hartelijk geluk gewenst met je schitterende overwinning op Kid de Kneuzer. Het was geweldig, hel was de indrukwekkendste overwinning, die wij ooit) in de boksring hebben zien bevechten. Wel een beetje verbaasa. stond Jimmy Brown naar deze loftui tingen te luisteren, want het waren Pat Poot en Mike Moker die met brede lach op hun gelaat voor hem stonden Pttriclt Wenthworih éai zeggen al dne geslacmen van Akker s Kloosrerbaisem. Hei heerlijk verwarmende wrijlmiddel bij rheumaiiek en sprerpi|n, waarvan de geneeskrachtige bestanddelen door de huid en de daaronder liggende pijnlijke weefsels dringen Bovendien is Akker's Kloosterbalsem een heerlijke wond- balsem die snel geneest, wonden zuivert en nieuwe huidvorming bevordert In vele gezinnen isdaaroin een pol Akker's Kloos- teitküsey ecu buuapoibqck pp ztca zeil. 17) Het onderzoek zou om halfelf in 't dorpsshuis beginnen. Garth ging er heen met juffrouw Sophy en juffrouw Brown, beiden in 't zwart. Juffrouw Brown was stil, tante Sophy daaren tegen zenuwachtig spraakzaam. Ze had een hand op zijn arm gelegd en drukte die vast toen ze binnentraden. Er stonden rijen houten stoelen met een nauw gangpad in 1 midden, terwijl aan het andere eind zich een podium bevond; het lokaal was doortrokken met de geur van pas aangebracht ver nis. Bij Garth drongen zich herinne ringen van velerlei aard op. Hij dacht aan vroegere dorpsconcerten, amateur toneelvoorstellingen, liefdadigheids bazars. Rechts op dat podium had hij gezeten voor de piano, een geschenk van juffrouw Doncaster en zijn eerste solo „De vrolijke boer" gespeeld met loodzware vingers en overtuigd, dat hij ziek zou worden. Achter dezelfde tafel, die het midden van de verho ging in beslag nam, had de indruk wekkende figuur van zijn grootvader getroond als hij prijzen uitreikte aan de knapsten en deugdzaamsten van de dorpijeugd. Waar zich nu de smalle middengang bevond, hadden tafels vol krentebroodjes gestaan voor de Kerst- mis-tractatie op de Zondagsschool. Er zat iets afschuwelijks in, dat hij nu deze plek moest weerzien ter gelegen heid van een onderzoek naar moord of zelfmoord. Eén punt van overeenkomst bestond er echter tussen het meer opgewekte verleden en 't droefgeestig stemmende heden; de zaal was vol. Alleen de twee voorste rijen bleven onbezet, maar ze stonden verder van het podium dan bjj een concert of toneelvoorstel ling en ter rechterzijde van de aldus uitgewonnen ruimte waren, in rijen van zes, zijwaarts twaalf stoelen ge plaatst. waarop negen blijkbaar nogal met hun houding verlegen mannen en drie vrouwen hadden plaatsgenomen. De „coroner" (een bij ons ongekende functie, nog het best weer te geven door „lijkschouwer") die ook alléén had kunnen zetelen, had er de voor keur aan gegeven, een jury bijeen te roepen. Deze bestond, behalve uit een zestal boeren, uit de slager meneer Simmonds; de waard van De Zwarte Stier: de bakker; mevrouw Cripps van het dorpswarenhuisje; mevrouw Mot tram, een knappe blonde vrouw met levendige blauwe ogen en ten slotte de oudste van de twee gezusters Don caster, juffrouw Lucy Ellen, erg ma ger, erg rechtop en grijs en er uitziend alsof ze vreesde, dat haar gebruike lijk» deftigheid gevaar liep. Links bevonden zich een paar ver slaggevers en een kleine, oudachtige man, wiens gelaat Garth bekend voor kwam, zonder dat hij hem wat men noemt direct kon thuisbrengen. Eens klaps herinnerde hij zich echter, dat hij hem, gebogen over een reeks papie ren, had opgemerkt in het kantoor van Sir George. Klaarblijkelijk wilde Sir George niet de kans lopen op een min der nauwkeurig rapport. Juffrouw Sophy had zich met haar gezelschap naar de twee rij stoelen rechts begeven. Aan het uiterste einde van dezelfde rij links zat een meneer van middelbare leeftijd in een tweed pak. dat hem beter zou hebben gestaan als 't er niet zo nieuw had uitgezien. Overigens leek het wel een sympa thieke man, niet zo dik, dat men hem vet kon noemen, maar toch een wel gedaan geheel, dat het nuttig effect van Lord Woolton's distributie-systeem ten volle deed uitkomen. Zijn hoofd vertoonde bovenop de schedel een kale plek, zijn wangen hadden een gezond- blozende tint, zijn blik zwierf ruste loos rond. Toen hij juffrouw Sophy in 't oog kreeg, boog hij vriendelijk glim lachend. Juffrouw Sophy greep Garth" arm steviger beet en, terwijl ze haastig „meneer Everton" fluisterde en de buiging met iets van stil verwijt be antwoordde. Ze was nog nooit bjj een onderzoek als dit tegenwoordig ge weest, maar 't leek haar toe alsof de sfeer veel weg had van de stemming in een kerk. Natuurlijk was het wel veroorloofd, daar je vrienden te her kennen, maar om hen toe te lachen ging h. i. we! wat ver. Trouwens, er was nog meer, dat haar hinderde. Daar had je nu mevrouw Mottram, ze moest er heus niet zo uitzien in haar functie van jurylid. Als men van zulk een col lege deel uitmaakte, bekleedde men een verantwoordelijke, ernstige posi tie én nu droeg mevrouw Mottram die nogal lichtblauwe japon, die ze had gekocht toen ze niet meer in de rouw was. En dan blauwgroene oorbellen 't was heus heel weinig passend, of schoon ontegenzeglijk flatteus. Geen wonder.dat Lucy Ellen Doncaster heel afkeurend zat te kijken. Deze dame was gehuld in een mantel en rok, die ze altijd bij begrafenissen droeg. Die kleding was zeker wel twintig jaar oud, maar in elk geval voegzaam. Onge lukkigerwijs was haar hoed, ongeveer uit dezelfde tijd, zijwaarts gezakt, on danks de met gitten knoppen getooide hoedepennen, die 't hoofddeksel moes ten vasthouden. Hoedepennen zijn echter van heel weinig nut, tenzij men en flinke haardos heeft en Lucy Ellen die nooit veel haar had bezeten, was er nu beslist schaars van voorzien (Wordt vervolgd) ZATERDAG 3 FEBRUARI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram- muziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.40 Idem. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", eau-, serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 11.30 fcello en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 13.45 Gram. muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Gram. muziek. 14.50 Fries programma. 15.15 Ha- wuiian-muziek. 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16-00 Gram.muziek. 16.33 Sportpraatje. 16.45 Radio Philharmonisch-orkest en soliste. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws* 18-15 Vara-varia. 18.20 Instrumentaal kwintet. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse defensie". 19.00 Artistieke staalkaart, 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Hef oude testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.03 Radio-Schaakwedstrijd Noorwegen—Nederland» 20.06 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd pro» giamma. 21.15 Weense muziek. 21.45 Sociaiie*» tisch commentaar. 22.00 Metropole-orkest eot solist. 22.25 „Onder de pannen", hoorspel, 22.45 Instrumentaal kwartet. 23.00 Nieuws, 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7-30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en liturgisch* kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Amusements-orkest. 9-00 Voor de huisvrouw. 9 40 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters, 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieke*» 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luit» tert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.» muziek (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmede delingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuw* en katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. li.09 Zang en orgel. 14.20 Engelse les. 14.40 Am*» teursuitzending. 15.20 Kroniek van letteren At kunsten. 15.55 Orgelconcert. 16.30 „De Schoon heid van het Gregoriaans". 17.00 Voor ém jeugd. 18.00 Filmmuziek. 18.15 Maandover zicht Koninklijke Marine. 18.25 Lichte mu ziek. 18.48 Sport, „Dit is leven" en Voor 4* jongeren. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteit**» 19.23 Gram.muziek. 19.52 Journalistiek week overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schee!»» wedstrijd Nederland—Noorwegen. 20.06 De ge* wone man zegt er 't zijne van. 20.12 Graat*» muziek. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, heren!" 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Wat zou u doen?". 22.00 Amusemeefc» muziek. 22.30 „Wij luiden de Zondag mP* 23.00 Nieuws. 28.15 Nieuws in Espera**». 23.22—24.00 Radio Philharmonisch-orkest. Neem •n

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3