Bronchitis Bi] Carnaval dit pakje bii üw sl»ag dat pakje Sport in 'I kort Canada frekf vijfmilliard uit STOP DIE JEUK PÉBRALIIME JIMMY BROWN ALS BOKSER DE SIIITEL 0 Ambonezen zullen hun staatsburgerschap verliezen Orkaan joeg over Engeland mei Mascotte gaat-ie goed! Winterhanden? IW1TS AL Troep en en lucht- Rau niet in Commissie van Goede Dienstender V.N. CPim, Pam en Pom aan zee Bonn krijgt een taak Griep ?'n Mijnhardtje Q Het Radioprogramma Nieuwe beschuldigingen van minister Tsjoe En Lai Arabische resolutie tegen Franse interventie in Marokko Tories het populairst eskaders naar Europa Ook de drie andere negers te Richmond terechtgesteld Beperkte vrijheid voor Hongaarse diplomaten Ambtenarenverbod in Belgie VERDELGT MUIZEN Intrator-bende knoeide met Franse deviezen Dr Hirschfeld in Mei weer aan het werk De Zesdaagse te Antwerpen DINSDAG 6 FEBRUARI 1951 Het aanbod aan de V.N. „De Ambonese leden van het voor malige K.N.I.L. blijven gedurende de periode, dat zy tijdelijk de status van K.L-mllitairen hebben, dat wil zeg gen tot hun demobilisatie in Indone sië of in Nederland het Indonesische staatsburgerschap behouden. Deze mi litairen zyn na hun demobilisatie vry om in Korea te vechten, uiteraard echter in vreemde krygsdienst, in welk geval zy tevens hun status van Indo- nesier zullen verliezen," aldus luidde het commentaar van het Indonesische ministerie van Voorlichting op het sanbod van de vertegenwoordiger van de Zuid-Molukken aan de V.N. om twee bataljons Ambonese militairen ter be schikking van MacArthur te stellen. De woordvoerder van het 'ministe rie wees er verder op, dat Indonesië in Nederland geen verfegenwoordiger van de Zuid-Molukken kent. „Mis schien wordt met die vertegenwoordi ger bedoeld iemand van het bureau van een niet bestaande staat, die zich wel eens de „Republiek Maluku Sela tan" noemt," aldus de woordvoerder. Maandag is, na een etmaal van hevige stormen, een orkaan over Engeland ge gaan. In het Zuiden van Engeland zijn op vele plaatsen overstromingen opge treden. Brandweerlieden moesten de wegen vrijmaken van omgewaaide bo men. In Noord-Engeland is 8 cm sneeuw gevallen. Op een plaats in Schotland was de hoofdweg naar het Noorden door sneeuw geblokkeerd. Dr. Albert J. Stals, de Zuidafri- kaanse minister van Volksgezondheid en Opvoeding is Maandag overleden. M -24-M Reg Harris sportsman of the year' Camera en Baer zullen elkaar na zeventien jaar, weer ontmoeten Voor de tweede maal in successie is de wielrenner Reginald Harris, we reldkampioen sprinten by de pgofs, door de lezers van het weekblad „Sporting Record" gekozen tot „Sports man of the year", wat zeggen wil dat ze hem beschouwen als de athleetdie in 1950 het meest gedaan heeft voor de verhoging van het aanzien der Britse sport in de wereld. Er werden niet minder dan 244.018 stemmen uit gebracht, een record aantal, en Harris kreeg er 3000 meer dan nummer twee, de langeafstand-loper Jack Holden. De vroegere wereldkampioen zwaargewicht boksen Max Baer, die zich sinds enige tijd op worstelen (catch) toelegt, zal binnenkort een tournee van zes maanden door de Ver. Staten maken. Het is mogelijk dat hij aan het einde daarvan Primo Camera zal ontmoeten, die naar men weet eveneens worstelaar geworden is. Ze ventien jaar geleden hebben de twee elkaar ook al eens bestreden, maar in de boksring. Toen verloor Camera het wereldkampioenschap zwaargewicht door k. o. in de elfde ronde aan Baer, die de titel slechts een jaar kon be houden. Zesentwintig landen, waarbij Duitsland en Japan, hebben ingeschre ven voor de Davis Cup competitie '51. In de eerste ronde van de Europese zone spelen er dertien, t.w. Oosten rijk, Finland, Sroot Brittannie, Duits land, Luxemburg, Monaco, Neder land, Noorwegen, Zwitserland. Zuid- Slavie, Brazilië, Z.-Afrika en Egypte. Het bestuur van de Italiaanse gewichtheffers federatie heeft in sen te Via Reggio gehouden vergadering besloten dat de wereldkampioenschap pen, waarvan de organisatie aan Ita lië was opgedragen, van 2628 Octo- ber te Milaan zullen worden gehou den. Donderdag 15 Februari bokst Giel de Roode te Liverpool een wed strijd tegen de jonge Britse weiter Wally Thom uit Birkenhead. cM Fosfor ontvlamde in broekzak Een elfjarige jongen in Frankfort ts bijna levend verbrand, doordat wat fusfor-houdend materiaal, dat hij op straat gevonden en in zijn zak gesto ken had, tot ontbranding kwam. Een verder onbekend gebleven Nederland se zeeman, die de kleren van de jon gen in brand zag staan, duwde hem snel het water in. De knaap werd later met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis gebracht. Ook daar opvoering der bewapening Sir Benegal Rau van India heeft mee gedeeld, dat hu de uitnodiging om zit ting te nemen in een V.N.-commissie van Goede Diensten voor onderhande lingen met communistisch China over Korea, niet kan aanvaarden. Lester Pearson, de (janadese minister van Buitenlandse Zaken, is van mening dat, tenzij alle drie leden van de com missie der V.N. voor het staken van het vuren opnieuw zitting nemen, er liever een geheel andere groep moet worden samengesteld. Maandagavond werd te Lake Success vernomen dat de Zweed Sven Grafstrom een der le den van de commissie zal zijn. Volgens geallieerde kringen te Bonn hebben de bezettende mogendheden in West-Düitsland kanselier Adenau- er een lijst met een 25-tal maatrege len voorgelegd, die eerst door de West- duitse regering moeten worden ge troffen alvorens de geallieerden krach tens het bezettingsstatuut hun be voegdheden kunnen overdragen. De volgende punten komen o.m. op de lijst voor: beëindiging van de staat van oorlog, de toekomst van de ver plaatste personen, de vorming van een mobiele politiemacht, erkenning van de buitenlandse schulden en vorming van een buitenlandse diplomatVke dienst. 38. Zacharias, de oude zeerob, heeft een lange tijd op de duintop zitten na denken. „Die tenten, die moeten hier vandaan", bromt hij in zichzelf. „Maar hoe krijg ik dat gedaan? De mensen ge loven mij gewoon niet, als ik hun het sprookje van de zeeslang vertel. En het is allemaal begonnen met die honden; Pim, Pam en Pom! Als die hier niet ge komen waren, dan waren die andere tenten ook niet verschenen. Enfin, ik zal het nog maar eens met dat oude kunstje van tentje-omgooien proberen. En als dat niet helptzal de zeeslang er maar weer eens aan te pas moeten komen." Zeeslang aan te pas komen? Bestaat er dan toch een echte zeeslang? Voorlopig echter probeert Zacharias nog eens zijn oude trucje. Tent na tent zakt in elkaar, maar hij heeft niet veel geluk, want Pim. Pam en Pom springen al bij het eerste lawaai hun tent uit. WOENSDAG 7 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.18 „Onder ons gezegd". 8.23 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) 10.00 Schoolradio. 10.20 Kookpraatje. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Accordeon- ir.uziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram.muziek 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Prome nade-orkest. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Ge sproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kin derkoor. 15.20 Voor de jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Instru mentaal kwartet. 17.45 Regeringsuitzending: G. Stuiveling: „Schrijvers over Indonesië: Du Perron". 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Actualiteiten. 18.35 Hawaii&n-muziek. 19.00 •»De strijd om het nationale inkomen", cau serie. 19.15 Gram.muziek. 19.30 Voor de jeugd 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 2015 Lichte muziek. 20.40 „De Kapiteinsdochter", hoorspel. 21.55 Omroeporkest. 22.45 „De we reld van het niets", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Operette-muziek. HILVERSUM II, 298 in., 7.00-24.00 NCRV - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord vooi de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gewijde muziek. 8.45 Gram.muziek. 9.00 Voor de jonge rieken. 9.30 Gram.muziek. 1030 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.15 „De laatste reis van de „Mercurius", hoorspel. 12.30 Land- en tuin bouwmededelingen. 12.33 Kamerkoor. 13.00 Nieuws. 13,15 Reportage. 13.20 Banjo-muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Kamerorkest. 16.00 Gram.muziek. 16.15 oor de jeugd. 17.30 Amusementsmuziek. 18.00 Gemengd koor. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Voor de jeugd. 19-30 Gram.muziek. *19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Commentaar Familie-competitie -0.15 Symphonie-concert. 20.45 Gram.muziek. -1.00 „Gezin en school", causerie. 21.20 Vo- ^tl-Ensemble. 21.40 Lichte muziek. 22.10 Gram.muziek. 22.20 Piano-recital. 22.45 Avond- 0 verdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. muziek. 23.50—24.00 Gram.muziek. dit soms erger is dan pijn en die y* leven vergalt! Niet krabben, veroorzaakt infecties, maar betten met een paar druppels *rr mu HUIDGENEESMIDDEL MET KPTCWERKING" De Chinese minister van Buitenland se Zaken Tsjoe En Lai heeft een tele gram aan de V.N. gezonden, waarin hij de politieke commissie er van beschul digt onder invloed te staan van „Ame rikaanse manipulaties". De commissie had „plotseling" de Sowjet-beschuldi- ging van Amerikaanse aggressie jegens China ter tafel gebracht. Dit was een „nieuwe Amerikaanse truc". De rege ring van Peking was hiervan niet op de hoogte gesteld, zodat haar vertegen woordigers het debat niet konden bij wonen. Tsjoe verzoekt de oorspronke lijke documenten waarin Amerika vo rig jaar door de afgezant van Peking, generaal Woe beschuldigd werd, op de volgende bijeenkomst te bespreken. Radio-Peking deelt mede, dat de re gering van de Chinese Volksrepubliek een uitnodiging van de Columbiaanse afgevaardigde Urdaneta Arbalaez, voorzitter van de Politieke Commissie der V.N.. om een vertegenwoordiger te zenden ter bespreking van de door de V.S. tegen haar uitgebrachte beschuldi ging van aggressie. van de hand heeft gewezen. De Arabische Liga heeft een reso lutie aanvaard tegen de „Franse in terventie" in Marokko. Zoals bekend, zou generaal Juin, de Franse resident- generaal in Marokko, gedreigd heb ben sultan Mohammed V te zullen af zetten. Bij de besprekingen, welke de sultan onlangs te Parijs voerde, zou Frankrijk hebben aangedrongen op pj- litieke hervorming, bestaande uit de centralisatie van de macht. De sultan wilde algehele herziening van het protectoraats-verdrag van 1912 en economische, financiële en politieke autonomie voor Marokko. De bespre kingen zouden geen succes hebben op geleverd. In Franse kringen uitte men Maan dag zijn verbazing over de resolutie. Het bericht dat Juin had gedreigd Sultan Mohamed V af te zetten, werd krachtig tegengesproken. Britse openbare mening: Volgens cijfers van een instelling voor het peilen van de Britse openbare mening, die tot nu toe het nauwkeu rigst de opinie van het volk over be paalde aangelegenheden wist weer te geven, zou de Britse conservatieve partij, indien thans verkiezingen in Engeland zouden worden gehouden, deze met grote meerderheid winnen. Statistici der conservatieve partij heb ben, aan de hnnd van deze gegevens, berekend dat de conservatieven min stens 420 parlementszetels zouden ver werven, tegen de socialisten 190. De Canadese minister van Defensie. Brooke Claxton, heeft in het Canadese Lagerhuis een defensieprogramma in gediend, dat alle vorige Canadese de- fensieprograaima's in verdestyd in de schaduw stelt. Voor de komende drie jaar is vyf milliard dollar uitgetrok ken. Dit driejarenplan voorziet in 'n vloot van honderd schepen, 115.000 man schappen voor leger, vloot en lucht macht en veertig luchteskaders, waar van elf in Europa gestationneerd zullen Wrijf deze aangename zail op keel, borst en rug. Zij werkt als pappleister en door de geneeskrachtige dampen, die U eele uren inademt Maakt slijm los, verwijdert congestie en de ademhaling wordt rustig. rTe Richmond in de staat Virginia hebben gisteren drie negers het lot gedeeld van hun vier rasgenoten, die Vrydag op beschuldiging van ontering van een blanke vrouw op de electrische stoel zijn terechtgesteld. Ook ditmaal hebben verscheidene groeperingen in de V.S. grote betogin gen tegen de executies op touw gezet. Uit het buitenland zijn 10.000 brie ven tegen het vonnis binnengekomen. Ook vier beroepen zyn zonder resul taat gebleven, daar de Amerikaanse procureur-generaal Fred Vinson wei gerde tussenbeide te komen. Het Finse m.s. „Fanny" bevindt zich voor de Franse kust in nood. Het achterschip maakt water. Er is sleep boothulp onderweg. De Hongaarse diplomaten in de Franse hoofdstad zullen zich voortaan niet meer zonder vergunning verder dan 80 km van Parijs mogen begeven. Fontainebleau, het hoofdkwartier van de Westeuropese Unie en bepaalde ge bieden om Versailles mogen niet door hen betreden worden, hoewel zy bin nen genoemd gebied zijn gelegen. De Hongaarse diplomaten in Engeland is verboden meer dan 29 km buiten Lon den te gaan. Een dergelijke maatregel zal ook tegen de Russische diplomaten worden genomen als de toestand van het Britse ambassadepersoneel te Mos kou nog slechter wordt. De beperking van de bewegingsvrij heid der Hongaarse diplomaten is be doeld als repressaille voor een derge- lyke maatregel tegen Amerikaanse, Franse en Britse diplomaten te Boeda pest. De koninklijke prins Boudewijn van Belgie heeft Maandag een decreet gete kend, waarin ambtenaren wordt ver boden „zich aan te sluiten by bewe gingen, waarvan het duidelijk is dat zij gehoor geven aan buitenlandse beve len". Op overtreding van dit besluit staat ontslag. Alhoewel de communis tische partij in het besluit niet met name wordt genoemd, is het decreet in hoofdzaak tegen haar gericht. FINIMOU5E worden. Tevens is een regimentsge vechtsgroep van 5.000 tot 6.000 man foor Europa bestemd. In Canada wordt een net van waarschuwingsposten voor de nadering van vliegtuigen met de laatste en krachtigste radarapparaten aangelegd in aansluiting op het Ameri kaanse net Deze posten worden voor zien van de benodigde gevechtseska ders. Sterke luchtmacht De luchtmacht zal twee maal zoveel mogen uitgeven als leger en vloot, zo deelde de minister mee. Vliegtuigen zouden de grootste bijdrage van Cana da aan Europa vormen, omdat deze het meest benodigd zijn. De luchtmacht zou spoedig drie gevechtseskaders aan Ei- senhower ter beschikking stellen. Op den duur zou de luchtmacht groter worden dan het leger. In de komende drie jaar zou de uitbreiding van de luchtmacht een vermeerdering van 3.000 vliegtuigen tot gevolg hebben. De bezetting van de vloot, die thans ongeveer 10.000 man telt, zou verdub beld worden. De rechtbank te Parijs heeft flinke gevangenisstraffen 'en hoge geldboeten opgelegd aan de bende van Max Intra- tor, die met deviezen knoeierijen en twijfelachtige transacties de Franse staat voor millioenen francs heeft op gelicht. De bende maakte met de over treding van de deviezenbepalingen een winst van 165 millioen francs. Dit be drag, dat bekend werd na een onder zoek dat drie jaar duurde, werd ver beurd verklaard. Personen, die ervan beschuldigd werden tot de cliëntele van de groep-Intrator te hebben behoord, werden veroordeeld tot boeten van 5000 tot 100.000 francs. Bij brandend maagzuur een of twee Rennies eenvoudig laten smelten op de tong. Nog vAAr U het weet, behoort de pijn tot het verleden. Ook voor U is er nu geen reden meer, be paalde lievelingsgerechten te laten voorbijgaan. Als er eens iets verkeerd valt, hebt ge toch Uw Rennies bij de hand. En ge kunt xe in nemen zonder water of wat ook, altijd en overal. Viaag Uw apotheker of Drogist een pak Ren nies. Een pracht remedie, prettig om in te nemen enzo doeltreffend. (Advertentie, Ing. Med.) Naar wij vernemen is dr. Hirschfeld weer zover hersteld dat hij zijn kamer mag verlaten. Hij zal zich binnenkort voor enige tijd naar het bui'enland be geven teneinde zijn voorgeschreven rustkuur verder voort te zetten. Dr. Hirschfeld hoopt begin Mei wederom zijn werkzaamheden te hervatten. De oudste inwoonster der ge meente Vught is in de leeftijd van bijna 102 jaren overleden. Het is de weduwe Rovers—van Berkel, die 27 Februari 102 jaar zou zijn geworden. Na de sprints luidde Maandagavond de stand in de Antwerpse Zesdaagse: 1 BruneelDe Beukelaere (Belg) 113 pnt: 2 StromArnold (Austr.) 92 pnt; 3 Van Vliet—Ockers (Ned/Belg) 52 pnt; 4 OllivierSercu (Belg) 23 pnt; 5 Van EstMiddelkamp (Ned) 22 pnt;; Op één ronde: 6 RamonThyssen (Belg) 75 pnt; 7 AdriaenssensBruy- land (Belg) 23 pnt; 8 ex aequo Buyl— Naeye (Belg) en SchultePeters (Ned) 22 pnt; 10 Acou—De Pauw (Belg) 20 pnt; 11 SeresLe Nizerhy (Frankrijk) 17 pnt; 12 RyckaertDecorte (Belg) 9 punten. Op drie ronden: 13 DerksenBoeyen (Ned.) 49 punten. WERK IN DE LONDENSE HAVEN GAAT NORMAAL DOOR Het werk in de Londense haven vindt normaal voortgang. De stakings beweging in Engeland breidt zich niet uit. 66. Zonder enige argwaan te koes teren liep Jimmy Brown met Pat Poot en Mike Moker mee naar buiten en met zijn drieën wandelden zij recht af op de auto van Mike, die langs het trottoir stond geparkeerd. Pat Poot sloot de deur open en kroop naar bin nen. Daarna volgde Jimmy en toe» Mike. Zij namen naast elkaar plaats op ging zo snel in zijn werk dat Jlmmv de achterbank en wat er toen gebeurde het zich later nauwelijks kon herinne ren. Mike nam een blikken doos op zijn knieën, die hij voorzichtig begon open te maken. Toen greep hij er eens klaps een witte lap uit die hij Jimmv bliksemsnel onder de neus duwde. Deze spartelde wel even tegen, maar hij kreeg dedelijk zo'n draaierig ge voel, dat hij binnen een paar seconden als een zoutzak in elkaar zakte Hij heeft z'n bekomst. Pat, riep Mike. Vooruit, geef gas. laten we maken dat we weg komen! Patrlcia Wenthworth W 20) Janice lichtte het hoofd even op. Daarop antwoordde ze: „Ja, maar hij sprak niet over de droevige historie zelf. Hij zei, dat alles voorbij was en niet meer moest worden opgerakeld". Zich voorover buigend, vroeg de co- runer: „Kwam toen of achteraf de ge dachte bij u op, dat meneer Harsch va» plan was, zich het leven te benemen?" Janice's gezichtje werd met een felle blos overtogen toen ze heel pertinent verklaarde: „O, neendat zou hij nooit gedaan hebben". „Hebt u enige reden om dat te zeg gen?" ,jt. Hij praatte over samenwerking met meneer Madoc en vroeg mij, hem te willen helpen als hij daartoe overging. En hij maakte een telefonische afspraak voor de volgende dag met iemand, die het zeer druk heeft. Hij was uiterst nauwgezet en hield rekening met de tijdverdelingen de gevoelens van anderen. Nooit zou hy die afspraak heb ben gemaakt als hy niet van plan was geweest, zich eraan te houden." Na haar een ogenblik te hebben aan gekeken, ging de coroner voort. Had u de revolver, die bij meneer Harsch lag, ooit vroeger gezien?" „O, neen." „Wist u, dat hij een revolver bezat?" „Neen." „Hebt u er ooit een by hem gezien?" „Neen." „Of in het huis?" „O, neen." „Dank u, juffrouw Meade". Zich die per in zijn stoel zettend, riep de corner: „meneér Madoc." Janice ging naar haar zitplaats terug. Ditmaal behoefde zij de „professor" niet lastig te vallen, want hy liep reeds door het gangpad. Toen ze weer naar het podium keek, weigerde Madoc juist de eed af te leggen. De „coroner" keek hem min of meer gereserveerd, maar met ze kere belangstelling aan en het gehoor was bepaald opgewonden. „Is u ongelovig?" Geen vraag kon Madoc meer gelegen komen. Op zijn best docerende toon ant woordde hij: „Zeker niet. Ik lees mijn Bybel. Als u de uwe las, zou u ontdek ken, dat het afleggen van een eed is ver boden. Laat uw ja zijn ja en uw neen, neen. Wat boven deze is, is uit den Boze: Mattheus 5 37." Er volgde een ietwat onbehaaglijke pauze. De „coroner" kuchte en zei toen nogal droogjes: U moogt een belofte af leggen als u wilt." Evan Madoc stak zijn kin vooruit. „Ik verlang niet deel te nemen aan die zinloze formaliteiten. Denkt u, dat ze mij zouden beletten, een meineed te doen als ik had besloten, die af te leggen?" De „coroner" richtte zich op. „Moet ik hieruit concluderen, dat u bezwaar maakt, de vragen die u gesteld zullen worden, naar waarheid te beant woorden?" „Zeker niet. Ik ben een waarheids- lievend man. Mijn ja, is ja en mijn neen is neen. Zs zullen dat niet meer of min der zijn omdat ik al dan niet dat lesje heb afgerammeld." „Meneer Madoc, ik moet u respect voor het hof verzoeken." „Ik respecteer wat waard is gerespec teerd te worden. Ik respecteer de jus titie. Ere wie ere toekomt. Ik heb myn protest geuit en ben nu bereid te ge tuigen". Heel de zaal men kon wel zeggen: heel het dorp luisterde als betoverd Gwen Madoc slaakte al zuchtend een zachte uitroep: ,iO, hemeltjelief!" Na te hebben afgerekend met de „zin loze formaliteiten", wierp de „profes sor" zich in de stoel, waarop Janice had gezeten, stak zijn handen in de zak ken en leunde achterover. De zaal zag hem nu „en profil": zwart haar, hoog voorhoofd, vooruitstekende kin en een ietwat ondeugend oog. Op vragen omtrent de positie van meneer Harsch in het huisgezin ant woordde hij, dat de nu overledene vier jaar op Prior's End had gewoond. Hij verkeerde er op vriendschappelijke voet, maar tegen betaling van zijn pen sion. Ze aten samen en brachten soms de avonden met elkaar door. Hun werk liep zeer ver uiteen en ieder had zyn eigen laboratorium. Al deze mededelingen werden ge daan in kort afgebeten zinnen, op vol maakt onverschillige toon. Op de vraag of hy die bewuste Dinsdagavond enige verandering had bemerkt in de houding van meneer Harsch. gaf hij uiterst bondig „neen" ten antwoord „Was hij precies zo als anders?" „Zeker". „Had hij de gewoonte, na 't avond eten een wandeling te doen?" „Inderdaad". „Hebt u gehoord, dat hij zei. het or gel te gaan bespelen?" „Ik geloof van wel". „Was het zijn gewoonte, dat te doen'" „Ik weet niet wat u een gewoonte noemt. Hij hield van spelen, hy was muzikaal. Hij speelde als hy tyd had". De „coroner" nam een der voor hem liggende papieren ter hand. „Bezat meneer Harsch een revol ver?" Evan Madoc nam de rechterhand uit zyn zak en sloeg de arm over de rug van zyn stoel. Enigszins korzelig ver klaarde hy: „Ik heb er niet het flauw ste idee van." (Wordt vervolgd),

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3