Stad en Omgeving Begroting 1951 ingediend DE FILMS VAN DEZE WEEK Visser s Bazar Minister s'Jacob geen onbekende op Nieuwediepse bodem Schout-bij-nacht Slot opvolger van vice-admiraal Willinge Gemoedsrust *E>REEDTE t Gemeenteraad Dinsdag bijeen Kwaliteit Zeemleer DANSEN Sluii mei eindcijfer van f 6 801.659 Uitgaven vertonen een sterke stijging Beperking in woningbouw? Benoeming directeur van Openbare Werken Bewindsman ioonde grote belangstelling Negentien saluutschoten van Hr. Ms. „Neptunus" Commando-wisseling zonder achtergrond „Odette Churchill" IN HET KORT DE WITTE: ardath ViAcjinio.: Betere vlujmia „De bazuin klinkt, fel en dringend" DIT WOELIGE Bakfiets met brood reed in de vaart ZATERDAG 10 FEBRUARI 1951 De begroting voor het dienstjaar 1951 is thans door B. en W. bij de gemeente raad ingediend! Zij is sluitend, met een totaal van f 6.801.659,— aan ontvangsten en uitgaven van de gewone dienst (verleden jaar f 5.736.694,Het eindcijfer van de kapitaalsdienst is f5.779.995,—. Blijkens de aanbiedingsbrief heeft het ■amenstellen der begroting moeilijkheden opgeleverd, omdat de Inkomsten weinig of niet zijn gestegen, terwijl de uitgaven sterk omhoog zijn gegaan. Daar- door is een belangrijk tekort op de gewone dienst der begroting ontstaan, dat slechts kan worden aangezuiverd door een bijzondere uitkering uit het gemeente fonds. Door B. en W. wordt voorgesteld, het Rijk te verzoeken om de bijzondere uitkering uit het gemeentefonds met f 405.542,— te verhogen. huis zal vrijwel gelijk zijn aan dat van De grote stijging van de uitgaven is vooral te wijten aan oorzaken van al gemene aard, zoals de prijsverhogingen op schier elk gebied en de stijging der lonen en sociale lasten. Daarnaast vragen de werken, die ten behoeve van de stadsuitbreiding moe ten worden uitgevoerd, zeer hoge be dragen .Behalve de kosten van de wo ningbouw moeten worden betaald de uitbreidingskosten van het electrici- teits-, gas- en waterleidingsbedrijf, de reiniging en de scholenbouw. Voorlo pig staan hier nog geen inkomsten te genover. Bedrijven De begroting voor het electriciteits- bedrijf geeft een batig saldo aan van f 085,—. De gasfabriek blijft een scheepje van bijleg; het nadelig saldo wordt nu geraamd op f 140.936,tegen f 110.777,in het vorige jaar. Voor het waterleidingbedrijf wordt een nadelig saldo van f 5.511,geraamd. Het na delig saldo van het gemeente-zieken- Dinsdagavond 13 Februari wordt ten raadhuize de maandelijkse vergadering van de gemeenteraad gehouden. De agenda bestaat uit zeven-en-twintig punten, waarvan wij hieronder de voornaamste laten volgen. Voorgesteld wordt, een circulaire van de Bedrijfsraad voor het Bouwbedrijf voor kennisgeving aan te nemen. In deze circulaire wordt met klem gead viseerd, in de eerstvolgende maanden zo weinig mogelijk woningen in uit voering te geven. B. en W. zijn van oordeel, dat hiermee rekening dient te worden gehouden. Een crediet wordt gevraagd voor het aanbieden van een gedenkbank aan de gemeente Haskerland, waar tijdens de bezetting tal van Helderse ouden van dagen geëvacueerd zijn geweest. Voorgesteld wordt, te besluiten tot de bouw van een Lagere Landbouw school te Julianadorp. Voor de bouw van deze school en een bijbehorende woning wordt een crediet gevraagd. Voorstel tot benoeming van een di recteur van Openbare Werken. Aanbieding van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1951. HET WANDELSEIZOEN NADERT. De afdeling Noord-Holland van de Nederlandse Wandelsport Bond organi seert op Zaterdag 3 en Zondag 4 Maart voorjaarswandeltochten over afstanden van 10 en 20 km. O.a. zijn de volgen de tochten vastgesteld: Den Helder (start zaal Mouton), Anna Paulowna (hotel Veerburg) en Wieringen (hotel Engel) verleden jaar; het wordt nu begroot op f 220.755,— (in 1950 f 226.500,—). Het is nodig gebleken, de post „on voorziene uitgaven" aanmerkelijk te verhogen, en wel van f 24.136,in 1950 tot f 135.000,in 1951. Van de verma kelijkheidsbelasting verwacht men dit jaar een kleinere opbrengst dan verle den jaar; de raming is nu f 95.000, (v.j. f 115.000, Jhr. Ir. 5. Laman Trip eersi-aanbevolene Ter voorziening van de vacature van ir. J. F. A. Alozerij, als directeur van de gemeentelijke dienst van Openbare Werken, hebben B. en W. een aanbe veling opgemaakt, welke op Dinsdag avond 13 Februari door de raad zal worden behandeld. De eerst-aanbevolene is jhr. ir. S. Laman Trip, directeur van gemeente werken te Wassenaar. Nummer twee van de aanbeveling is ir. L. van Mar len, chef van de technische dienst bij de gemeentelijke Woningdienst te Am sterdam. Als derde werd op de aanbe veling geplaatst ir. J. M. Deutekom, hoofd van de technische buitendienst op het provinciaal bureau voor Gelder land van het ministerie van Wederop bouw en Volkshuisvesting te Ooster beek. —Het is morgen hoog water om 10.55 en 22.55 uur en laag water om 5.15 en 17 uur. Maandag is het hoog water om 11.20 en 23.20 uur en laag water om 5.40 en 17.30 uur. De temyperatuur van het zeewater was 4.7 graden Celsius. Wij ontvingen een pracht partij Prijzen 1.65, 2.85, 3.75, 4.65, 4.95 en 6.85 U zult zeker slagen in SPOORSTRAAT 30 Het bezoek, dat de minister van Oorlog en Marine, mr. H. L. s' Jacob, gisteren aan Den Helder heeft gebracht, is geheel volgens het programma verlopen. Alleen de rondgang door de stelling, welke in de namiddag zou worden gehou den, bleek te kunnen vervallen, aangezien de minister geenszins een onbekende was op Nieuwediepse bodem. Uit hoofde van zijn vorige functie beeft hü reeds verschillende keren een bezoek aan Den Helder gebracht. Als minister van Marine heeft mr. s' Jacob zich terdege van de stand van zaken in Den Helder, en wel met name van de vorderingen in de havenaanleg, op de hoogte gesteld. Hjj toonde zich overigens reeds zeer georienteerd. Minister s'Jacob en de Chef van de Marinestaf, de vice-admiraal jhr. E. J. van Holthe, werden gistermorgen om half elf met de hun toekomende eerbe wijzen ontvangen aan boord van Hr. Ms. wachtschip Willemsoord, door de Com mandant Zeemacht Nederland, de vice- admiraal J. J. L. Willinge, en de Com mandant Maritieme Middelen, de kapi tein ter zee D. J. Kommer. Nadat de officieren van het Commandement der Marine te Willemsoord aan de minister waren voorgesteld, maakten de autori teiten een rondgang over Hr. Ms. „Nep tunus". Toen zij het wachtschip verlie ten werd een saluut van negentien schoten afgegeven. Alvorens in het Commandementsge- bouw de lunch werd gebruikt, bracht de minister een bezoek aan het Ko ninklijk Instituut voor de Marine, waar hij zich door de commandant, kapitein ter zee F. H. M. van Straelen, liet in lichten over de adelborsten-opleiding. Gistermiddag werden de plannen en tekeningen, alsmede een aantal foto's betreffende de havenaanleg aan minis ter s'Jacob voorgelegd. Met zeer veel interesse volgde de bewindsman de toelichtingen en sloeg hij vanuit de Seinpost op het Commandementsge- bouw de werkzaamheden in grote trek ken gade. Met ingang van 1 Maart wordt de schout-bij-nacht C. W. Slot belast met de tanctie van Commandant der Zeemacht in Nederland, als opvolger van de vice- admiraal J. J. L. Willinge. Zijn bevordering tot schout-bij-nacht zal op dezelfde datum ingaan. Deze commando-wisseling lag reeds in de lijn der verwachtingen, aangezien kolonel Slot vorig jaar optrad als commandant van het smaldeel, dat met Hr. Ms. „Karei Doorman" als vlaggeschip een oefenreis maakte naar de Middellandse Zee. Ten onrechte wordt hier en daar het eervolle ontslag van vice-admiraal Willinge in verband gebracht met de kabinetscrisis en de mutaties in de hogere legerleiding. Deze commando-wisseling is een volkomen normale, periodieke mutatie, welke mede verband houdt met het feit dat vice-admiraal Willinge de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Toen volgde een rondleiding door het fort Oostbatterij, waar de artillerie- en navigatie-gevechtsinformatiescholen zijn ondergebracht. Daarna werd nog een bezoek aan de Rijkswerf gebracht, waar minister s'Jacob een kijkje nam in verschillende werkplaatsen. Om zes uur arriveerde het hoge ge zelschap in de officierscantine aan de Hoofdgracht, waar vele der te Den Helder geplaatste officieren aanwezig waren. Deze reünie werd ook bijge woond door enige officieren van de Luchtstrijdkrachten en van de beide Deense motortorpedoboten, die daags tevoren in de haven waren aangeko men. Het ministeriële bezoek werd beslo ten met diner in de officierscantine. 11 "EBRUARI 2e Zon van de maand. DUi> ZONDAGAVOND IN FORMOSA TIVOLI De persstemmen die Den Helder eer der hebben bereikt dan de film „Odette Churchill" hebben niet te veel gezegd. De ontroerende film die tot en met Maandag in het Tivoli-theater wordt vertoond, vertelt de levensgeschiedenis van Odette Churchill, de tegenwoordige mevrouw Peter Churchill, die geduren de de tweede wereldoorlog een ver schrikkelijke lijdensweg met boven menselijk vertrouwen heeft doorstaan. Onder regie van Herbert Wilcox speelt Anna Neagle de rol van deze dappere vrouw, waarbij de feiten voor zichzelf spreken. Anna Neagle, waarschijnlijk een vrouw die zelf nimmer groot leed kreeg te verduren, nam een moeilijke taak op haar schouders. Een taak ove rigens, die haar tot eer strekt. Wij zullen niets over de inhoud van deze film vertellen, omdat er vele vrouwen zullen zijn geweest in tal van landen, die doorstonden wat Odette heeft mee gemaakt. Als door een wonder kwam deze vrouw bij de levenden terug, ge bracht door de sluwe commandant van kamp Ravensbrück. Ziet men deze geschiedenis voor zijn ogen ontrold, dan kan men zich niet indenken dat dit alles heeft kunnen gebeuren. En dat er mensen, vrouwen en mannen, zijn geweest, die er zich aan hebben ontworsteld. Zij konden ge tuigen, zonder een zweepje van valse romantiek. De hoofdrollen worden ver tolkt door Anna Neagle en Trevor Ho- ward. Een prachtige typering gaf Marius Goring van Henri, een officier van de Duitse contraspionnagedienst. Een mooie rol was die van Peter Ustinov, de rech terhand van Peter Churchill in het be zette Frankrijk. U moet „Odette Churchill" gaan zien! De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J.. G. D. H. Bettink, Timorlaan 15, telefoon 2890, en dr. J. B. Proost, Zuidstraat 13. telefoon 2030. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door D. W. de Bas, Kei zerstraat 87, telefoon 2929; na zes uur Timorlaan 31, telefoon 2420. De bouw van de beide winkelpan den in de Sluijsdijkstraat voor de he ren M. Verberne en Alb. Kant is ge gund aan de heer K. de Klerk, die reeds met de werkzaamheden is be gonnen. De aanbesteding werd onlangs gehouden door de architecten Joh. A. Peters en ir. B. Roelofs. In „Casino" begint om acht uur de feestavond van het Marine Sana torium Fonds, waaraan onder andere het Dudo Wi Jo medewerkt. Na af loop wordt gedanst met „The Swee- pers". In het clublokaal van WGW (ach ter de R. K. Meisjesschool, ingang Van Galenstraat) worden de Helderse kampioenschappen tafeltennis van avond om half acht voortgezet met dc dubbelspelen in de hoogste klassen. In de gymnastiekzaal van de ULO-school aan de Molenstraat bui gen zich vanmiddag om twee en om vier uur weer jonge ruggen over de damborden. Zij beginnen aan de twee de ronde van het school-damtournooi. „Francis" Men zal in Den Helder wel even uit bundig lachen om „Francis" als men dat in Amsterdam heeft gedaan. En. daartoe is ook alle reden, wanneer men éénmaal met deze sprekende muil ezel heeft kennis gemaakt. Hij wordt de rechterhand van een jonge tweede luitenant in de laatste wereldbrand en ziet kans deze niet al te snuggere jon geman enkele malen voor held te la ten spelen door hem inlichtingen te verstrekken. Een grappige geschiedenis, waarin niemand gelooft tot men Fran- cis zelf heeft ontmoet. Generaals, jour nalisten en Washington zijn niet tevre den vóórdat zij Francis hebben gezien. Deze pittige en komische geschiedenis werd vervaardigd naar een roman van David Stern. In de voornaamste rollen spelen Donald O'Connor en Patricia Me dina (vergeten wij daarbij vooral Fran cis zelf niet). „Francis draait in de Witte tot en met Maandag. In de reeks maandelijkse jeugd diensten die in de Lutherse kerk wordt gehouden, zal morgenochtend de bekende meester-verteller van Am sterdam, J. B. Oosterwelder, voorgaan. Hoewel de heer Oosterwelder (beter bekend als „oom Jan") zijn bekend heid voornamelijk aan zijn grote ver- telgaven te danken heeft, reist hij te genwoordig ook het gehele land af om in jeugddiensten op te treden. De Lu therse kerk heeft hem dan ook be noemd tot jeugd-evangelist. Als zoda nig gaat hij nu morgenochtend om half elf in de Lutherse kerk in de We zenstraat voor. Zijn onderwerp luidt: „De bazuin klinkt, fel en dringend". Mevrouw A. GraaffKamp bespeelt in deze dienst het orgel en begeleidt de gemeentezang. De bijeenkomst is voor een ieder toegankelijk. VISSERIJBERICHT URK, 9 Februari 1951. Door 22 vaar tuigen werd aangevoerd: 402 pond snoek baars 0,59—0,60 247 pond rode baars 0,42; 1068 pond voorn 0,06; 26 pond kabeljauw 0,26; 158 pond schol 0,24; 44 pond tong 0,65; prijzen per pond. |^IJN NEEFhet gewezen f. kan soms zó onbesuisd uit komen of hij gepokt en gemazeu de regionen der hogere wereld We spraken van-de-week over "(fe0*1'" log (niet de voorbije maar a staande), want waar praat je aa"- woordig over als Lieftinck is f dcld? Ten slotte heeft Ger de p lv' ding verzopen in de golven van? voort en over de kabinetscrisis weinig meer te palaveren nu d duwe koekebakster blijft en de op de oude voet voortgaan, o van Koos Vorrink was nou óók roman om je over op te winden laten we düs maar over de oorlon" Kijk, zei mijn neef, de hP'°' schuldigen zijn de mensen van alf" nieuws. Jullie, met die zenuwenu richten op de voorpagina's, julüe de eigenlijke oorzaak van het oat kend krijgsrumoer". Nu zijn we van Kamerleden wat wend (vooral als ze hoger-op kim" ren) maar zoiets. We hebben op ganse redactie één gewezen korporaal ziekendrager en één ex-zeemiHcjJ, vierde klas z.v. (zonder vooruitziet. ten) en wat mijzelf betreft: verder da een proppenschieter ben Tc nooit geiaj men en met de hand op het hart als 't aan mij lag werden vandaag a™ de zwaarden omgesmeed tot siklcelj de bajonetten tot hamers. Hetgeen uiteraard niet beduiden wil, dat i, sikkels en hamers het énige heil te. legen is. Maar u snapt me. Als de mil. Harden voor tanks en bommen, kanon, nen en (lam) straaljagers (ik huiver nog altijd van dat gegier) nou's be- steed werden voor ziekenhuizen en sanatoria, voor voedsel en speelgoed voor de arme stakkers van kinderen en voor oudedagspensioenen Voor olie zwoegers en zweters ter wereld: «at zou het de moeite Weer waard zijn om wereldburger te wezen. We hadden bovendien een grotere kans nog een poosje langer wereldburger te blij. ven. Want als het zó doorgaat, zal er over 'n poosje geen wereld en geen burger meer zijn. Weliswaar zijn m dan meteen radicaal verlost van di herrie rond het Concertgebouw en weliswaar krijgen Aus der Fünten en de andere begenadigde Duitse beulen dan tóch nog wat hun toekomt - maar dat is 'n schrale troost als niemand meer over is om het bericht van hun liquidatie te publiceren. Wat moet er intussen, na het ver manend verwijt van mijn neef, Het Kamerlid-in ruste, gebeuren? Is het waarlijk waar, dat de krant de bom- men in het land brengtDwaasheid- althans voorzover de krant verschijnt in een vrij en democratisch lanA Wordt de krant een orgaan van ie dictatuur, dan is zij een verlengstuk van het kanon en een oorlogswapen van ongemeen grote kracht. Maar zo lang het Nederlandse volk aeen groter percentage struisvogels omvat thans, zolang zullen we in alle ge moedsrust voortgaan de waarheid te zeggen over de ontwikkeling der poli' tieke rampzaligheid. Wie het niet lezen wil kan zich be perken tot de avonturen van Pirti, Pm en Pom. Hoewel ge de verrichtingen van Jimmy Brown tegenwoordig óók niet uit moet poetsen! JEREMIA BLOM w Kolanel Slot, die in 1900 werd gebo ren, kwam in 1918 als Adelborst op het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord. Op 18 Augustus 1921 deed hij als luitenant ter zee der derde klasse zijn intrede in het officieren corps der Koninklijke Marine. Zijn pro motie tot luitenant ter zee der tweede klasse volgde op 18 Augustus 1923, en tot luitenant ter zee der eerste klasse op 24 Augustus 1932. De luitenant ter zee Slot bekleedde een functie op het Hoofdkwartier te Londen, toen hij op 16 Augustus 1942 werd bevorderd tot kapitein-luitenant ter zee. Nadat de verbonden legers het Zuiden van Ne derland hadden bevrijd, werd overste Slot in het najaar van 1944 belast met het militaire gezag te Vlissingen. In 1945 vertrok overste Slot per vlieg tuig naar Indonesië, waar hij werd ge plaatst op het hoofdkwartier van de Bevelhebber der strijdkrachten in het Verre Oosten. Hij werd in Januari 1946 „liaison-officier" te Soerabaja, in welke functie hij op 1 Mei 1946 werd bevor derd tot kapitein ter zee. Na zijn terug keer in Nederland, in Juni 1947. werd kolonel Slot in Augustus 1947 benoemd tot voorzitter van de Doelmatigheids commissie. Deze functie heeft hij tot Mei 1949 bekleed, met een onderbre king in 1948, toen kolonel Slot een dienstreis naar Indonesië maakte. In Mei 1949 werd de kolonel geplaatst bij de Marinestaf, waarna hij op 12 Sep tember 1949 werd belast met het bevel over Hr. Ms. vliegkampschip „Karei Doorman". Deze oorlogsbodem was het vlaggeschip van het smaldeel, dat ver leden jaar onder commando van kolo nel Slot een oefenreis maakte naar de Middellandse Zee, en dat bestond uit Hr. Ms. „Karei Doorman", Hr. Ms. fre gat „De Bitter" en Hr. Ms. onderzeebo ten „Tijgerhaai" en „Zwaardvis". Nadat kolonel Slot werd ontheven van het bevel over Hr. Ms. „Karei Doorman" heeft hij zich kunnen voor bereiden op de werkzaamheden, die zijn verbonden aan de functie waarmee hij thans in de rang van schout bij nacht wordt belast. De knecht van bakker De Leeuw had Woensdag een onfortuinlijke middag. Terwijl hij in de Vlietstraat een klant stond te bedienen, ging zijn bakfiets er vandoor. Het rijwiel schoot de vaart in. Het gevolg was, dat alle broden werden bedorven. Waarschijnlijk moest de bakker op nieuw aan het werk. SPORT fradus heeft een warm kloppend, hart voor de tafeltennissport. Ook de voetballers in Den Helder mogen dat gerust weten. De tafeltennissport heeft voor Gradus iets aantrekkelijks, omdat elke prestatie indivi dueel Wordt geleverd (be halve in de dubbelspelen dan natuurlijk). Vóórdat een partij begint, geven de tegenstanders elkaar de hand. Als de partij ten ein de is, wenst de verliezer de overwinnaar geluk. Dat hoort zo bij deze sportMen doet dat trouwens bij vele takken van sport. Op ge vaar af, dat het nuchter weg een gewoonte is geworden En toch is tafeltennis aantrekkelijk, want als je verliest dan kun je zeggen dat het je nog meevalt, om dat je pas ziek bent ge weest. Of omdat je van nacht zo laat in de koffer kroop. Win je, dan kun je doen alsof dat de normaal ste zaak van de wereld is. Het kan ook voorkomen, dat in een tournooi iemand wint, omdat hij één game meer op zijn naam brengt dan één van zijn concur renten. Zo'n concurrent is het daarmede meestal niet eens en zegt dan: „Als ik dat geweten had, dan had ik beter m'n best gedaan" Hij bedoelt daarmee te zeg gen, dat hij niet wist dat de wedstrijdcommissie beslis singen neemt. Anders had hij niet zo gemakkelijk over zich laten lopen. En omdat zo'n teleurgesteld verliezer dan toch nog een gevoel van eigenwaarde over heeft, zegt hij zo langs-zijn-neus- weg, dat zijn tegenstanders (van wie hij heeft verloren) qua stijl toch eigenlijk maar prutsers zijn. En mede daardoor houdt Gradus van tafeltennis. Om dat je blijkbaar zonder stijl ook kunt winnen. Dat kan namelijk lang niet overal. En je leert er je pappen heimers kennen. Dat kan óók niet overal! ZWEMMEN Als Gradus eenmaal in de sport is verzeild geraakt, dat weet hij van geen op houden. Hij heeft dan ook gezorgd, dat hij de uitslagen kreeg van de onderlinge politie-zwemwedstrijden die gistermorgen in het Marine- bad op de Werf werden ge houden. Gradus hoorde van een vierledige overwinning van de Marechaussee, die ook bij de Helderse Politie Sportvereniging is aange sloten. Schouwenaar werd (veertig meter vrije slag) eerste in 33,03 sec. De num mers twee, drie en vier waren Vogel (36,02) Meer wijk (36.08) en Visser (37,03). Op de vijfde plaats kwam de gemeente-politie man Van Essen (39.05). Voor u, nieuwsgierige, die wil weten of Van der Meu- len ook kan zwemmen, zij vermeld, dat deze door de dienst was verhinderd om deel te nemen. MEER Wat een sport ditmaal! Gradus las in de Mols hoop" van Hermes, dat van middag om drie uur jeugd- selectie wedstrijden worden gehouden in Bloemendaal. Voor deze wedstrijden werd Frans Mooy uitgezonden, die in het C-elftal zal spe len. En nog méér sport! Op 29, 30 en 31 Maart organiseert Helder in Formosa een grote „Kermesse d'hiver". In dit geval bestaat het sportieve der) 564 pnt-, 2 Olympia (Wieringerwaard) 502 Pn 3 H.B.S.-Flevo (Enkhuizen 476 pnt., 4 Hollandia (Hoom) 207 pnt., 5 M.F.C. (Medem- blik) 158 pnt. Deze sport-Gradus over bovenstaande zeer ver heugd. Ook over de avond van de Sportraad, op 23 Februari wordt l* geven. Dan komt de nee Haitsma uit Amsterdam de films: „Fanny en Slijk huis in Amerika" en derland bereidt zich op de Spelen". GRAW» In café Woud aan de Binnenhaven hebben gedurende viertal avonden deze week de biljartballen geklotst. GrtW» wil dit niet beschouwen als een grapje, als kinderwerk, hij zelf meermalen gebogen over het groene laken ergernis van zichzelf en anderen. Vanwege het stomweg stoten. Gradus speelt trouwens met vier ballen, r* hij meer kans van slagen. Intussen is de heer Raven k pioen tweede klasse libre geworden. Ook Gradus felielK,"l deze „Poedel" uit Julianadorp met zijn succes. Op .L-^ de deelnemers, v.l.n.r: Raven, Bennink, Kemper, Wilms, Hoogschagen, Woud en Weijers. Daarachter leden van het districtsbestuur, de heren Meijer, W* Burgers. uit het geven van kleinig heden door de leden aan Helder, "t Schijnt, dat de damesclub met de organisa tie van deze fancy-fair is belast. Düs komt het in orde. PRIJS De H.A.V. is er toch altijd maar bij als er prijzen te winnen zijn. Dezer dagen ontving deze vereniging een prachtige medaille, die in de jeugdcompetitie van 1950 werd behaald. De einduit slag van deze competitie wa« 1 H.A.V. (Den Hel-

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 10