De Sowjetunie wil geen oorlog Ingrijpende versobering op komst VN-troepen weer in Seoel Ber/a in Praag? Crisis in P. v. d. A. overwonnen VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Hel westen heeft een te groot economisch potentieel Faroek verloofd met Narriman Sadek Voorlopig geen nieuwe distributie Maandag 12 Febr. 1951 76e Jaargang No. 11025 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Adenauer in toespraak ie Bonn: Duitse militaire bijdrage nog twijfelachtig Japan verwelkomt de Amerikaanse troepen Jongen stichtte brand in fabriek te Doorn Agent schoot vluchtende arrestant neer Hollandse verpleegster stortte in ravijn Aan de vooravond van 's konings verjaardag Weerbericht Nederlandse bloemen voor de Sjah van Perzie Relletjes in Amsterdam Vliegveld Kim po en Intsjon veroverd Typhus zou zeer vele slachtoffers maken Wij zullen langer moeten werken Regering staat voor grote problemen KOAI ïSedteÈ Menselijke vogel bleef minuut in de lucht Ondergronds ministerie? Opnieuw onderhoud met Tjarda en Van den Brink Ir. Vos weer in het bestuur herkozen Beperking blikverbruik fr BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Hoofdredacteur: A KAPTEIN Directie: j BIJLSMA en C. KRAK HELDERSE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 et. p m.m Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woor den f 1.—, elk woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal 5.15, per maand 1.72 bij vooruitbetaling plus incassokosten nE WESTDtlTSE bondskanselier, Dr. Konrad Adenauer, heeft Zaterdag in een toespraak tot de studenten van de universiteit van Bonn gezegd, dat de Sowjetunie geen „hete oorlog" wenst, en zeker niet met de mogend heden van het Atlantische Pact. omdat „zjj weet, dat zfl het ten slotte zou verliezen, ook al zou zjj in het begin aan de winnende hand zijn". Er was een te groot verschil tussen het economisch potentieel van Oost en West en daar om zou de Sowjetunie geen oorlog beginnen, „zelfs niet wanneer Duitsland rou gaan bijdragen aan de defensie". gedacht mwisseling tussen West- Duitsland en de westelijke geallieer den over Duitslands militaire bijdrage had nog niet tot concrete resultaten ge leid. Adenauer zeide gedwongen te zijn met reserve te spreken, daar er in Pa rijs politieke groeperingen waren dia zich sterk twijfelend uitlieten over een Duitse bijdrage, terwijl de linkervleu gel van Labour in Engeland zich er krachtig tegen kantte. De westerse mo gendheden moesten het eerst onder elkaar eens worden. Dan pas zou de federale Westduitse regering besprekin gen kunnen beginnen. „Ik wil duidelijk verklaren, dat het llllllillllllllllflW De Japanse regering heeft een voor stel om na sluiting van het vredesver drag Amerikaanse troepen in Japan te stationneren gretig verwelkomd, zo heeft Foster Dulles, Trumans bijzondere gezant, Zaterdag te Tokio verklaard al vorens naar Manilla te vertrekken. Hij zeide, dat de veiligheid van Japan in de toekomst een van de voornaamste punten had gevormd van de besprekin gen. die hij in de afgelopen veertien dagen heeft gevoerd over de beëindi ging van de staat van oorlog met Ja pan. Het vredesverdrag zou, naar Dulles' mening. Japan zijn volledige souverei- niteit hergeven, zijn recht op zelfver dediging erkennen, voorlopige handels betrekkingen openen èn de weg berei den voor Japans intrede in de Verenig de Naties. Werk zinde hem niet Door het politieonderzoek naar de oor zaak van de grote brand op 25 Januari j.1. bij de isoleermateralenindustrie fir ma Pull op Heydepark te Doorn, is thans komen vast te staan, dat deze ge sticht is door een 15-jarige werkne mer. Deze veelbelovende knaap heeft bekend de brand te hebben gesticht uit een ongemotiveerde wrok jegens zijn chefs, „omdat hem werk werd opge dragen, dat hem niet zinde". De jongen is ter beschikking van de justitie ge steld. In de nacht van Zaterdag op Zondag ontstond op de Grote Looiersstraat te Maastricht een vechtpartij tussen een surveillerende agent van politie en een negental aangeschoten jongelui. De agent arresteerde een lid van het ge zelschap, doch deze wist met de hulp van zijn kameraden los te komen en te vluchten. Nadat de agent zich had we ten te ontworstelen, sommeerde hij de vluchteling te blijven staan, waaraan deze geen gevolg gaf, zodat de agent een waarschuwingsschot loste. Dit hielp evenmin en de agent schoot toen op de vluchteling na herhaling van de som matie om te blijven staan. De getroffe ne werd ernstig gewond in de onder huik en moest naar het ziekenhuis St. Annadal worden overgebracht. De toe stand van hét slachtoffer, de 24-jarige Van N., is vrij ernstig. Naar eerst thans blijkt is de Neder landse verpleegster Mej. T. Edauw in de omgeving van Leysin in een ravijn gestort en dodelijk verongelukt. Vrijdag ging zuster Edauw, die in het sanatorium voor tuberculosepatënten te heysin werkte, te voet naar het nabij gelegen dorp Corbeyrier. Toen zij 's avonds niet thuis kwam, werd dadelijk een onderzoek ingesteld. Zuster Edauw Is vermoedelijk op de gladde weg uit gegleden, over de afbakening van de ^eg heengeslagen en in een veertig me- diep ravijn gevallen. Laat in de tacht werd haar stoffelijk overschot gevonden. Duitse volk voor honderd procent in het kamp van de westerse geallieerden staat en niet in het kamp van de Sow jetunie", aldus zeide Adenauer, die daarop werd toegejuicht. UET Duitse volk zou de besluiten van de Viermogendheden-conferentie be treffende Duitsland slechts kunnen ac cepteren als deze in overeenstemming waren met de Duitse belangen. Ook van de voorbereidende besprekingen wenste Duitsland op de hoogte gehouden te wor den. ilet plan-Schuman. LIET doel van de Duitsers was mede te helpen aan de opbouw van een Ver enigd Europa met inbegrip van een vrij Duitsland en te werken voor hand' having van de vrede in de gehele we reld. Dat was ook de basis-idee van het plan-Schuman. ..Het had mijn steun van 't begin af, aldus Adenauer, en ik zal het blijven steunen, ofschoon de redevoeringen van zekere Franse poli tici, o.a. de minister van defensie Jules Moch. het ons zeer moeilijk gemaakt hebben". Duitsland had geen nieuwe eisen gesteld. Na het in werking treden van het plan -Schuman zou echter, zoals eerder geëist, het Ruhrstatuut moeten verdwijnen. Adenauer accepteerde de idee van een Europees leger „doch niet als be scherming tegen dè Sowjetunie, daar de verwerkelijking ervan lange tijd zal vergen". Koning Faroek van Egypte heeft zijn verloving met de zeventienjarige Nar riman Sadek, de dochter van een amb tenaar, aangekondigd. De aankondiging werd gedaan aan de vooravond van 's konings verjaardag. Reeds lange tijd is in de wereldpers over een verloving als deze gespeculeerd. In Egypte zelf stond deze kwestie echter onder strenge cen suur. In December 1949 werd de verloving van mejuffrouw Sadek met een jong Egyptisch diplomaat, de 27-jarige Zaki Hatsjian, verbroken, enkele dagen voordat het huwelijk zou plaatsvinden Dit was een jaar nadat koning Fariek mededeling had gedaan van de schei ding van zijn huwelijk met koningin Farida. die moeder van drie dochters was. Men zegt, dat de koning gaarne een zoon en troonopvolger zou hebben. Vorig jaar heeft koning Faroek zijn Men verwacht, dat de overeen komst inzake het plan-Schuman deze week zal worden geparafeerd. Verwachting tot Maandagavond: Koude ochtend met plaatselijk mist. Overigens half tot zwaar bewolkt met in de middag een kans op enige regen. Zwakke tot Watige Zuidelijke tot Zuidooste lijke wind. Iets hogere tempera turen. Dinsdag: Zon op: 8.01, onder 17.48 Maan op: 10.07, onder 1.46. Aalsmeer heeft in de afgelopen da gen een wel heel bijzondere opdracht verzorgd en vele handen zijn bezig geweest met de uitvoering hiervan. De sjah van Perzie zal namelijk vandaag in zijn hoofdstad Teheran in het hu welijk treden en de feestelijkheden hieraan verbonden zullen worden op geluisterd door de talrijke bloemen die in de kassen van het Nederlandse bloemencentrum Aalsmeer zo zorg vuldig zijn gekweekt. Exotische or chideeën. narcissen, seringen en vele andere producten van Nederlandse bloemencultuur zijn per DC-6 van de K.L.M. naar Teheran gevlogen. In de meest letterlijke zin „in de watten gelegd" maakten zij de overtocht. De directeur van de K.L.M.dr. A. Plesman zond met de DC-6 een fruit mand naar Teheran als huwelijks cadeau voor de sjah. jongste zuster, prinses Fathia, „verban nen" omdat zij een morganatisch huwe lijk had gesloten. De koning zou Narri man Sadek voor het eerst ontmoet heb ben einde 1949 in een juwelierswinkel in Cairo. De vader van Narriman Sadek is vorig jaar overleden. Volgens het Franse socialistische par tijblad „Le Populaire" bevindt Law- renti Beria, een intieme vriend van Stalin en vooraanstaand lid van het politieke bureau, zich thans in Praag, waar hij toezicht zou houden op de daar gaande zuivering. Hij zou tegelijk met Zorin, een ge wezen Sowjet-ambassadeur in Praag aangekomen zijn. Reuter tekent hierbij aan, dat de huidige functie van Beria niet geheel duidëlijk is. In 1949 werd hij benoemd tot commissaris voor het atoomonder zoek. Voor 1946 was hij minister van Binnenlandse Zaken. Hoewel hij geen hoofd meer is van de M. V. D. (gehei me politie) schrijft men hem toch de verantwoordelijkheid van de operaties der M. V. D. toe. Demonstranten beletten bus te vertrekken Zondagmiddag omstreeks half een hebben zich op het Stationsplein te Amsterdam relletjes -voorgedaan. Zater dagavond was te Buitenhuizen uit In donesië een schip, geladen met muni tie. gearriveerd. Voor het lossen waren arbeiders van de S.H.B. (Samenwer kende Havenbedrijven» uit Amsterdam opgeroepen. Deze arbeiders, een zeven tigtal, zouden omstreeks half een per autobus van het Stationsplein te Am sterdam vertrekken. Op het ogenblik, dat zij in de bus hadden plaatsgeno men, schoten van verscheidene kanten mannen en vrouwen op de bus toe en zij beletten de bus, onder het uitroepen van leuzen tegen de bewapening en her bewapening van Duitsland, te vertrek ken. De politie was gedwongen met gum mistok en blanke sabel tegen de de monstranten op te treden. Een van hen werd gearresteerd, nadat hij een briga dier had aangevallen. Amerikaanse en Zuidkoreaanse patrouilles zjjn Zondag verder doorgedron gen in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel, dat thans bijna geheel door de bur gers en communistische troepen is verlaten. Zondagavond laat werden allo troepen der V.N. in het gebied van Seoel ten zuiden van de Han teruggetrok ken nadat een Zuidkoreaanse patrouille tot ln het hart van de stad was door gedrongen en pogingen ona andere Zuidkoreaanse patrouilles ln de zuidelijk# buitenwijken van de stad te versterken door kanon- en mortiervuur van de tegenstander waren verijdeld. Amerikaanse en Turkse troepen hebben „zich verzekerd" van het vliegveld Klmpo en Intsjon en de zuidelijke oever vu de Han ten noordwesten van Seoel bereikt. Aan het centrale front ten zuid-oosten van Seoel in de buurt van Isjinpjongni, ongeveer twintig kilometer ten noorden van Jodjoe, ontmoetten Franse en Ame rikaanse troepen zware tegenstand. Naar verluidt heeft het Amerikaanse tiende legercorps aan het centrale front de laatste belangrijke pas naar de stad Hongtsjon veroverd. Typhus-epidemie. Volgens Radio Moskou heeft een typhusepidemie in „het door de Ameri kanen bezette Korea catastrophale af metingen aangenomen". Volgens een correspondent van de „Prawda" in Korea is het sterftecijfer tengevolge van typhus op sommige plaatsen 90 pcC (Kortgeleden werd in berichten uit Tokio gesproken van een typhusepidemie, die in het door de communisten bezette deel van Korea en onder de communistische troepen zou heersen). Volgens een Noordkoreaans commu niqué hebben de verbonden troepen tot nu toe 169.7C0 man aan doden en ge wonden verloren en meer dan 38.500 man aan gevangenen. Zuidkoreanen overschrijden 38ste breedtegraad Zuidkoreaanse troepen hebben Zon dag aan het Oostelijk front de 38ste breedtegraad weer overschreden. De (Van onze parlementaire redacteur). DE GERECHTEN, die langzamerhand doorgedrongen zjjn over de maat regelen, die de regering beraamt om te komen tot een versobering in de staatshuishouding en ais uitvloeisel daarvan ook in het particuliere leven der Nederlanders, hebben hier en daar grote ongerustheid gewekt. Men ig zich een zeer somber beeld gaan vormen van de naaste toekomst en er rijzen zelfs al visioenen van de narigheid en de ellende, die ons in materieel opzicht in de bezettingsjaren hebben geteisterd. Ongetwijfeld gaan we een moeilijke tijd tegemoet. Doch de verwachtingen, die velen daaromtrent koesteren, zjjn veelal te somber gekleurd. LIET zal zeker niet meevallen het be drag van 850 millioen gulden te vin den, dat de defensie ons land dit jaar kost. Tot nu toe hebben wij geprofi-, teerd van de Marshall-hulp, die ons land er economisch bovenop geholpen heeft. Die hulp is voortaan echter af hankelijk van de inspanning, die Ne derland zich op militair terrein ge troost. Deze defensieve inspanning zal grote en diepingrijpende offers vragen. Doch zij zal stellig niet leiden tenzij een ocrlog mocht uitbreken, wat wij voors hands echter niet aannemen tot een wederinvoering van de distributie. Dis tributie heeft slechts zin, wanneer er een zo nijpende schaarste bestaat aan levensmiddelen of aan dagelijkse ge bruiksgoederen, dat aan ieder slechts een zeer geringe hoeveelheid daarvan kan worden toegewezen. Deze schaarste is niet aanwezig. Waarom zou men dan weer een uiterst kostbaar distributie apparaat met zijn duizenden ambtena ren in het leven roepen en het ontstaan van een onmaatschappelijke zwarte markt riskeren? Gesteld dat men bijvoorbeeld het vlees zou distribueren en wekelijks twee ons op de bon beschikbaar stelde, dan was het niet uitgesloten, dat het verbruik ervan aanmerkelijk zou toe nemen, omdat ieder zijn bonnen geho noreerd wenst te zien. Neen, aan een distributie zijn we zeker nog niet toe. yhRSOBERD zal er echter moeten worden. Maar hoe? Dat probeert de derhissionnaire regering thans uit te vissen. Er zijn uiteraard verschillende mogelijkheden. De discussies lopen thans o.a. over een efficiëntere produc tie, over de opvoering van de producti viteit en over verlenging van de werk tijd; Uiteraard is het niet gemakkelijk Atlanta de hoofdstad van de Ameri- kaanse staat Georgia mag dan het „Chicago van het Zuiden" genoemd worden, bij Chicago's gangsters verge leken zijn de Atlantanen maar minne schilderen begonen na lezing van Win- mannetjes: 46% van de voor de mili- 7ijn ze blijkbaar toch niet al te scheu tig mee in Egypte, want de docenten van de duizend jaar oude Azhar-univer- siteit in Cairo zijn in staking gegaan, omdat hun eisen tot salarisverhoging ston Churchills „Schilderen ato tijd- "i*Jerfen ingewilligd. p Even Noor- taire dienst opgeroepenen werd afge- verdrijf» En ik hèd de tyd>, verkiaar. delijker, m Damascus, staken daaren- keurd; 17% bleef onder de geestelijke, de zy Q Egyptische beul beklaag- tegen de studenten uit .protest tegen 29% onder de lichamelijke maat. de z;ch daarentegen bij de minister van het bezoek van de Britse Hoge Com- Nog meer afkeuring: „The Lampoon just;tk, over het feit dat hy véél missaris voor het Verre Oosten, gene- humoristisch blad van de eerstejaars- vrye tyd had Ik raak er helemaal laal Robertson. Welk bezoek volgens studenten van de Harvard Universiteit uit„ sprak en bovendien heb ik in de studenten ten doel heeft „Syrië in heeft Elisabeth Taylor op grond van geen vijftien jaar salarisverhoging ge- het oorlogsimperialisme te betrekken". had". Q Twee Franse postbeambten hadden hun ideeën kennelijk aan dezelfde bron ontleend. Ze tekenden in Oost-Belgie een verklaring, dat zij geen berichten die op oorlog betrekking hebben, zou den doorgeven. Weshalve zij ontslagen werden. Acht New Yorkse onderwij zers trof eenzelfde lot omdat zij wei gerden te zeggen of zij ooit communis ten geweest zijn. Q Santi Vignoli. een Italiaans beeldhouwer is wel commu nist gewéést, nu echter niet meer: Even als twee burgemeesters van kleine Ita liaanse gemeenten trad hij uit de com munistische partij en sloot zich aan bij de groep van de onlangs uit die partij getreden kamerleden Magnani en Cuc- ohi. haar spel in „The Conspirators" uitge roepen tot de slechtste actrice van het jaar. Clifton Webb kreeg een dergelijke „onderscheiding" voor zn spel in „Chea- per by the dozen". Voorts kregen Eli sabeth Taylor en Dean Stockwell de titel van „de verwrpelijkste filmkin deren van het jaar", terwijl de redactie tot besluit bekend maakte dat de ple zierigste mededeling in 1950 de mede deling van Shirley Temple was. dat zij zich als filmactriee terug zou trekken. C Omdat we nu toch in Hollywood zit ten: Een firma in schoonheidsmiddelen kocht dezer dagen een door Claudette Colbert geschilderd portret van de echtgenote van James Stewart. Om in een advertentiecampagne te gebruiken Volgens haar zeggen is Claudette met Als ze tegen die meneer Evers zeggen dofte op kart vliegen, dan doet hij het nog óók.' voor een regering om een keus te ma ken tussen minder vrije tijd voor de ar beiders met behoud van de levensstan daard en anderzijds evenveel vrije tijd met verlaging van het levensniveau, te minder doordat hiermede allerlei an dere economische en sociale problemen samenhangen. Toch zal men een beslis sing moeten nemen. Zij zou wel eens in de richting van een werktijdsverlen ging kunnen uitvallen. Overwogen wordt voorts, of tot in krimping van de woningbouw moet worden overgegaan. Dit zou een zeer drastische maatregel zijn, gezien het grote tekort aan huizen, waarmede ons land nog altijd te kampen heeft. Een van de middelen om een gunsti ger positie van onze betalingsbalans te verkrijgen zou een vermindering van de invoer kunnen zijn. Doch daarmede zou Nederland terugkomen van zijn standpunt, dat gestreefd moet worden naar de liberalisatie van het handels verkeer en bovendien zou de Benelux in gevaar komen. Hoewel deze maat regel in de overwegingen van de rege ring betrokken is, menen wij te mogen aannemen, dat niet tot een beperking van de invoer besloten zal worden. (Zie vervolg pag. 4) kapitooldivisie bezette Jangj&ng, een kuststad 8 km ten Noorden van die breedtegraad. De Amerikaanse 25ste divisie heeft Maandagochtend vroeg Seoel hevig met artillerie bestookt. De communisten schijnen de stad te willen verdedigen. Zij slaagden er in een tank over de Han te krijgen op een groot eiland tegen over Jongdongpo, een voorstad van Seoel, maar geallieerde artillerie maak te de tank spoedig onschadelijk. De comm misten vielen ook aan op het centrale front na middernacht Zij dwongen drie van de vijf VN-colonnes, die zich van Hoengsong uit hadden verspreid, 5 km terug te trekken. Een moderne Icarus De 55-jarige R. S. Ewers uit La Junta (Colorado) heeft naar verluidt Zater dag gevlogen met een paar zelf gemaak te vleugels op eigen kraohtaandrtjvlng. Na door een auto vaart te hebben gekregen zou hij met zijn vleugels van nylon, zoals voor parachutes, en van sparrenhout. zoals voor vliegtuigen ge bruikt worden, met stalen en alumi nium bouten en stangen zonder ver dere hulp tot een hoogte van ruim 130 meter zijn gekomen. Vier maal steeg hij op. De laatste keer bleef hij bijna een minuut in de lucht. De proefnemin gen werden verfilmd en door ongeveer twintig personen bijgewoond. De uit vinder is van mening, dat in de toekomst vluchten met een snelheid van bijna 50 kilometer per uur mogelijk zulle" zijn. Volgens het blad „Daily News" wordt een „ondergronds ministerie van de fensie" gebouwd op een honderdtal km. van de Amerikaanse hoofdstad in het bergachtige gebied op de grens tussen de staten Maryland en Pennsylvania. De gekozen plaats is dichtbij een der zomerresidenties van president Tru- man en de boerderij. die generaal Eisenhower onlangs nabij de stad Get- tysburg heeft verkregen, aldus het blad. De kabinetsformateurs hadden Za terdag weder een onderhoud met jhr, A. W. L. Tjarda van Starkenboreh Stachouwer, vertegenwoordiger van Nederland in de Atlan'ische verdrags organisatie te Londen. Voorts hadden de formateurs nog een onderhoud met minister. Van den Brink. Zaterdagavond zijn de beide forma teurs, de ministers Drees en Van Schaik, door H.M. de Koningin te Soestdijk in audiëntie ontvangen, voor het uitbrengen van een tussentijds rap port over de stand van zaken. Het on derhoud duurde ongeveer twee uur. Alvorens op de derde en laatste dag van het congres van de Partij van de Arbeid werd begonnen met de discussie over de gehouden inleidingen werd meegedeeld, dat behalve degenen, die reeds bij enkele candidaatsstelling in het partijbestuur benoemd waren, wer den nog gekozen de heren: J. C. Dee ring. Jhr. Mr. M. van der Goes van Naters, H. J. Hofstra, Prof. Mr. R. Kra nenburg, D. Roemers, G. J. N. Ruygers. Prof. Dr. Ir. W. Schermerhorn, Mr. H. Willems, Ir. H. Vos en mej. Mr. E. Rib- bius Peletier. Op oud-minister Vos wa ren 2528 van de 2635 geldige stemmen uitgebracht. Voorts hadden een vol strekte meerderheid behaald. Mr. G. E. van Walsum en J. A. W. Burger, die echter, omdat het aantal in het bestuur toegestane kamerleden reeds was be reikt, niet gekozen konden worden ver klaard. Omdat Mr. van Walsum als ver tegenwoordiger van de protestant- christelijke groep dan uit het partijbe stuur zou verdwijnen, werd op voor stel van de voorzitter besloten het getal leden van het partijbestuur op 25 te stellen. Op de laatste congresdag werden de resoluties inzake de sociale, economi sche, militaire en buitenlandse politiek na enige kleine wijzigingen aangeno men. Met slotwoorden van vooriitter Vor- rink werd het jubileumcongres van de Partij van de Arbeid gesloten. „Het le ven heeft in de halve eeuw, die achter ons ligt, een wijdere horizon gekregen. „Dit stemt ons tot diepe voldoening", zei de heer Vorrink. Prof. R. Kranenborg dankte nog d# voorzitter voor diens leiding. „Wjj heb ben in goede kameraadschap een erigis overwonnen. Gij, voorzitter, hebt we ten te verenigen de verschillende stro mingen in onze partij". Het afleveren van artikelen voor binnenlands verbruik, die in Neder land in blik zijn verpakt, is met ingang van 10 Februari verboden. Voor enkele in de bekendmaking van de directie van het Centraal Rijksbureau genoem de producten is een uitzondering ge maakt. Het inblikken van levensmiddelen en het afleveren van in Nederland in blik verpakte levensmiddelen is eveneens, door de minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening, verboden. Deze verboden gelden in het algemeen niet voor producten, die voor export bestemd zijn, b.v. eondensmelk en vlees waren. De nieuwe verbodsbepalingen treden voor de groothandelaren en kleinhandelaren resp. 10 Maart en 10 Mei in werking. Het gebruik vr.n verpakking is voor al die gevallen, waarin het gebruik van blik niet strikt noodzakelijk is, 'Verboden.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 1