AKKERTJES Stad en Omgeving De teraardebestelling van de heer Job van Zwijndrecht Ongeslagen M.S.C. promoveerde naar sterke overgangsklasse Spanning in school-damtournooi neemt meer en meer toe Tweede en derde klasse gemengd kennen hun kampioenen al Vijftig meter-treffer hielp jL aan 2-1 zege in Schagen Duo „Wi-Jo" maakte MSF-Jfeestavond tot een groot succes Nagedachtenis door vele sprekers geëerd IN HET KORT Comedia komt voor de V.U. met „De Verrader" Hoofdstad-operette komt Dinsdag weer in Tivoli Commandant Zeemacht Tussen Haaks en Kuifje Hr. Ms. „Zwaardvis" oefent met Engelse onderxeeboten ook in Casino Commandant Zeemacht Nederland Nieuwe sleepboot wordt Hr. Ms. „Hercules" gedoopt Ook de persoonlijke prestaties goed Lyceum en H.B.S. nog tegen elkaar Overige finales voor Zaterdagavond Schagens vonnis in vijf minuten voltrokken Verdachte bleef ontkennen Bestuur M.H. H.A.V.-dames verloren mei 51 van Cita Julianadorp Plannen voor nieuwe landbouwschool gereed Plattelandsvrouwen hielden jaarvergadering oP'osbar, ^'■omhals,, \«*kt de bt-1 'CZZh"ee 1 MAANDAG 12 FEBRUARI 1951 Nadat in het Ned. Herv. kerkgebouw aan de Palmstraat een rouwdienst onder leiding van ds. J. Borghardt was gehouden, werd Zaterdagmiddag het stoffelijk overschot van de heer 3. van Zwijndrecht op de Algemene Begraaf plaats te Huisduinen ter aarde besteld. Om drie uur kwamen zeer vele be langstellenden samen tn de aula, waar bij de ljjkbaar de nagedachtenis van de overledene door enige sprekers werd geëerd. Namens het gemeentebestuur getuig de de loco-burgemeester, wethouder L. F. van Loo, van het vele goede werk, dat de heer Van Zwijndrecht op ver schillende posten in het belang van de gemeenschap heeft verricht. De heer Van Loo kon teruggrijpen op talloze gemeenschappelijke ervaringen, die reeds dateren uit beider schooljaren. Ook op de Rijkswerf heeft de heer Van Loo de overledene leren kennen en respecteren als een man van karakter, met vastomlijnde levensovertuiging. Bij alle verschil van inzicht was altijd een goede samenwerking mogelijk. Dat zette zich later voort in de gemeente raad, waar de mening van de heer Van Zwijndrecht naar waarde werd ge schat. De heer G. J. Eijlders, die sprak na mens de A.R. kiesvereniging en als vriend, kon iets dieper ingaan op het geen de heer Van Zwijndrecht op poli tiek gebied heeft gepresteerd. De over ledene heeft geleefd in overeenstem ming met het Bijbelse devies: „Weest sterk in den Heere!" Heel zijn doen en laten werd door zijn diepe geloofsover tuiging gedragen. Namens de C.H. kiesvereniging, waar van de heer Van Zwijndrecht jaren lang voorzitter is geweest, sprak de heer M. van Markus, die de aandacht vestigde op de dienende levenshouding van de heer Van Zwijndrecht, wiens sociale bewogenheid wortelde in zijn geloofsovertuiging. Ook de heer D. de Ridder, voorzitter van de Chr. Bond van Overheidsperso neel, waarvan de overledene dertig jaar tweede voorzitter is geweest, noemde de heer Van Zwijndrecht een „zoeker van de ere Gods op het terrein van het sociale gebeuren". De gevoelens van waardering en dankbaarheid, die de Helderse afdeling van het Christelijk Nationaal Vakverbond voor de heer Van Zwijndrecht koesterde, werden vertolkt door de heer W. de Boer, die voorts herinnerde aan hetgeen de over ledene heeft verricht voor het Christe lijk Militair Tehuis aan de Kanaalweg. De arbeid, die de heer Van Zwijn drecht op kerkelijk terrein heeft ge daan. werd gememoreerd door de heer A. Noë. die het woord voerde namens de Vereniging ter verbreiding der Waarheid. Voorts uitte de heer A. Kra mer. president kerkvoogd der Neder lands-hervormde gemeente, zijn diepe erkentelijkheid voor het streven van de overledene om de orthodoxe en vrijzin nige richting in de Nederlands Her vormde gemeente hier ter stede tot el kaar te brengen. De eerste prijs van de verloting, gehouden door de padvindersgroep „De Jutters I", is gevallen op nr. 1825 (een polshorloge)de tweede prijs (een fo totoestel met blitzlamp) viel op nr. 1911, en de derde prijs (een vulpen houder) op nr. 1104. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer C. Buter, Singel 80. Ter vervulling van de vacature van mej. L. Eijgenhuijsen als lerares in de lichamelijke oefening aan het ge meentelijk lyceum hebben B. en W. de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. mej. J. Lettinga te Rotterdam; 2. mej. J. M. Kamps te Amsterdam. In het programmaboekje, dat de Helderse Volksuniversiteit voor dit seizoen heeft uitgegeven, werd reeds de toneelavond aangekondigd, op Maan. dag 19 Februari in Tivoli te geven door het gezelschap „Comedia". De naam van het stuk, dat zal worden op gevoerd, is thans bekend. Het is „De verrader", een modern toneelstuk, waarin een actueel probleem aan de orde wordt gesteld. Het behandelt de gewetensstrijd van een atoomgeleerde, die belangrijke gegevens in handen van de Russen speelt, in de volle overtui ging daarmede te handelen in het be lang van de wereldvrede. De laatste spreker in de aula was ds. J. Borghardt, die de heer Van Zwijn drecht had leren kennen als een innig gelovig mens, die in zijn geloof de kracht vond om op velerlei terrein werkzaam te zijn. „Ik weet hoeveel strijd het de heer Van Zwijndrecht heeft gekost, toen zijn lichamelijke ge steldheid hem noopte, zich langzaam maar zeker uit het openbare leven terug te trekken". Na de teraardebestelling werd namens de weduwe en de verdere familie een woord van dank voor de grote belang stelling gesproken door ds. J. Borg hardt. die de plechtigheid besloot met het „Onze Vader". ,/n einer kleinen Konditorei" Degenen, die op Dinsdagavond 19 September 1950 de operette „Zwei Her zen im Dreivierteltakt" hebben gezien, zullen zeker de opvoering van „In einer kleinen Konditorei" niet willen verzuimen. Deze operette wordt Dins dagavond 13 Februari door hetzelfde gezelschap, de Hoofdstad Operette, in Tivoli ten tonele gevoerd. Voor hen, die nog nooit een operette zagen, ligt hier een kans om kennis te maken met de prettige, frisse sfeer van zulk een Weens spel van muziek, zang en dans. De tekst is door Meyer Hamel in het Nederlands vertaald, zodat men alle toneelscènes en gezongen gedeel ten woordelijk zal kunnen volgen. De inhoud van „In einer kleinen Kondito rei" is aantrekkelijk en de executanten hebben hun sporen verdiend, zodat de bezoekers een welbestede avond tege moet kunnen zien. Ditmaal zijn ook de „cracks" Otto Aurich en Frits Steiner weer van de partij, de twee artisten die zoveel hebben bijgedragen tot het suc ces van „Zwei Herzen im Dreiviertel takt". Wanneer het Marine-Sanatoriumfonds een feestavond geeft, kan men van te voren zeggen, dat het goed zal worden. De ruim vierhonderd belangstel lenden, die Zaterdagavond de Casino-zaal tot de uiterste hoeken vulden, heb ben dergelijke verwachtingen gekoesterd. Het duo „Wi-Jo" heeft er voor ge zorgd, dat men in plaats van teleurgesteld alleszins voldaan huiswaarts it gekeerd. Het uit vijf personen bestaande amusementsgezelschap, dat onder leiding van genoemd duo reeds menige geslaagde feestavond heeft gevuld, was ook deze keer weer uitstekend op dreef. De twee Deense motortorpedobo ten, de beide Duitse kustvaarders, de Hollandse kustvaarder en het Engelse onderzoekingsvaartuig, die vorige week wegens het slechte weer een wijkplaats zochten in Nieuwediep, zijn Zaterdag naar hun plaatsen van bestemming vertrokken. Hr. Ms. „Queen Wilhelmina" is doorgeschut naar de Binnenhaven, waar zij ligplaats heeft genomen langszij van Hr. Ms. „Schorpioen". Hr. Ms. Landingsvaartuig „L9603" is Zaterdag naar Rotterdam vertrok ken. Het is morgen hoog water om 11.50 en 23.55 uur, en laag water om 6.05 en 18.00 uur. Hr. Ms. onderzeeboot „Zwaardvis", onder bevel van de luitenant ter zee der eerste klasse H. R. Reitsma, neemt thans deel aan de oefeningen met een heden van de Britse onderzeedienst De Nederlandse oorlogsbodem wordt op Donderdag 15 Maart te Rotterdam terugverwacht. De voorzitter van het M.S.F.. serge ant-schrijver C.F. Sjoerd de Vries, kon tot zijn vreugde constateren, dat ook de Commandant Zeemacht, de vice- admiraal J. J. L. Willinge, onder de aanwezigen was. Voorts verwelkomde bij de commandant Maritieme Middelen de kapitein ter zee D. J. Kommer, de Directeur der Rijkswerf, de kapitein ter zee t.d. S. G. Barendregt, de kapi tein-luitenant ter zee arts C. P. J. Modderman en de voorzitter van de V.B.Z., majoor—machinist W. Over- eem. Reeds in de vlotte proloog slaagde het gezelschap er in, de gewenste sfeer met het publiek te leggen. De mensen in de zaal voelden, dat zij deze avond van het. duo „Wi-Jo" nog veel konden verwachten. Jo, de kleinste van het duo, was onbetaalbaar in zijn West- friese creaties, maar Jo en Wi tezamen brachten de zaal tot enthousiasme toen zij als de oude boerenvrouwtjes Saai en Sien aan het klessebessen sloegen. Het bloed van de ras-artist verloochen de zich niet in dit nummer, dat van het begin tot het eind (en dat was een hele tijd) de mensen heeft doen scha terlachen. Wanneer de piano moest worden be speeld, kweet Annie Hof zich vaardig van deze taak. De tweede medewerk ster, Ria Brinkman, zong ter afwisse ling aardige liedjes met gitaarbegelei ding. Nummer vijf van het ensemble demonstreerde onder het pseudoniem „Remidol" enkele telepathische stunts. Ook in zijn creatie als zingend gooche laar verwierf Remidol een verdiend succes. Het liep al naar middernacht, toen sergeant De Vries het zeer gezellige en beschaafde- kleinkunstprogramma met een woord Van dank aan de mede werkenden sloot. Dat had niet tot ge volg, dat men toen uitéénging, want vrijwel alle aanwezigen bleven zich nog een poosje gezellig amuseren op het gezellige bal, dat volgde. Met ingang van 1 Maart a-s. is be last met ds functie van comman dant zeemacht Nederland Schout brf nacht C. W. Slot, die met ingang van diezelfde datum benoemd is tot Schout bij nacht. Toen op Vrijdag 19 Januari de „Wal cheren XII", de nieuwe sleepboot-annex- bergingsvaartuig van de Koninklijke Marine, te Den Helder arriveerde, schreven wij uitvoerig over deze nieuwe aanwinst, die naar werd ver wacht, Hr. Ms. „Hercules" zou worden gedoopt. Naar wij vernemen is thans vastgesteld, dat de sleepboot inder daad Hr. Ms. „Hercules" zal heten. Zoals men weet, is het M.S.C. Woensdagavond gelukt door een schitterende 7 2 overwinning op de voornaamste concurrent Zaandam 2 het kampioen schap van de eerste klasse te behalen. De wedstrijden die voor deze competitie werden gespeeld, werden alle vier gewonnen, en wel met 73, 73. 6 3 en 7 2 Deze cüfers tonen dus wel de kracht aan van de Helderse schaak vereniging. Vooral tegen Zaandam was het tiental, dat zelfs met twee invallers verscheen, goed op dreef. M.S.C., onder aanvoering van de heer K. Geus, is thans de sterkste schaakclub uit het Noorden. Dat moge blijken wanneer men de tegenstanders ziet die zullen trachten om in de over gangsklasse, waarheen M.S.C. nu is ge promoveerd, de titel in de wacht te slepen. Deze clubs zijn: Aalsmeer 1, V.A.S. 2 (Amsterdam), Heemstede 1, Hoogovenschaakclub 1, Zaandam 1 en Haarlem 2. Het was verrassend, dat M.S.C., door bijna steeds volledig uitkomen, slechts zestien spelers nodig had. Dertien van deze zestien schakers slaagden ar in om Zaterdagmiddag om twee uur heeft de heer P. Verkerk met een kort woord de tweede serie van wedstrijden in het school-damtournooi ingeleid. De heer Verkerk dankte in zijn openingswoord het gemeentebestuur, dat er voor heeft gezorgd, dat het tournool kon worden voortgezet In het gyninaetieklokaal In de Molenstraat. Voorts wenste de spreker de voorzitter spoedig beterschap toe. Deze was Zaterdagmiddag namelijk wegens ziekte verhinderd om aan wezig te zjjn. 50 pet. of meer t« scoren. De indivi duele prestaties waren: 1. W. J. Geus 44; 2. J. van Brederode 43%; 3. A. H. Verschuur 33; 4. K. Geus 4—3; 6. J. de Koning 43; 6. K. J. de Waard 3—21^; 7. H. A. Herderschee S—2; 8. J. Smit 42; 9. J. Valkenier 4IV»; 10. J. v. d. Kuyl 1—1; 11. R. Mol 1—1; 12. D. de Lange 113. J. Marsman 11/2; 14. G. van Zoonen 115. J. P. Bommel 10; 16. dr. Brouwer 1—0. M.S.C. moet nu nog één wedstrijd spelen, Maandagavond om acht uur in het Christelijk Militair Tehuis aan de Kanaalweg. De tegenstander is Oppo sitie 1 uit Heiloo. De stand is nu: M.S.C. 4 4 0 0 8 28—12 Zaandam 2 4 2 1 1 5 21—19 Krommenie W. 4 1 2 1 4 2119 Schaakmat Oppositie 3 0 1 Furmerend 3 0 12 1 10%—19»/» Maandagavond speelt ook M.S.C. 2. Voor dit tiental treedt V.V.V. 2 als te genstander op. Winnen onze stadge noten, dan heeft ook M.S.C. 2 het kampioenschap behaald. VISSERIJBERICHT URK, 10 Februari. Door 30 vaar tuigen werd aangevoerd: 917 pond snoekbaars f 0.56f 0.59; 1425 pond rode baars f 0.40f 0.2; 1913 pond voorn f 0.05—f 0.06; 294 pond blei f 0.07; 30 pond karper f 0.24. Alles per pond 4 1 1 2 3 171/,—22% 2 1 ïï-18 En hieronder laten wij thans de uit slagen volgen van de Zaterdagmiddag gespeelde wedstrijden: LyceumZee vaartschool 137, RHBSAvondvak tekenschool 128, RKULOAmbachts school 146, VGLOULO 614; School 4School 0 218, School 5School 6 614; School 7Bankaschool 173; RK JongensschoolSchool 10 128. In de afdeling A, is de stand nu: Lyceum 2 2 0 0 2614 4 RHBS 2 2 0 0 24—16 4 Zeevaartschool 2 0 0 2 1525 0 Av. Vakt2 0 0 2 15—25 0 Met nog een wedstrijd te spelen is de spanning zeer toegenomen, daar het Lyceum nu nog tegen de HBS moet spelen. De winnaar van die ontmoeting is tevens kampioen. In de afdeling B ziet de stand er als volgt uit: RK ULO 2 2 0 0 25—15 4 ULO (M) 2 10 1 22—18 2 Amb.sch2 10 1 1822 2 VGLO 2 0 0 2 15—25 0 Hier moeten nog worden gespeeld: RKULOULO en Ambachtsschool— VGLO. In de afdeling C is de stand: School 6 2 2 0 0 32—8 4 School 5 2 10 1 21—19 2 School 4 2 0 0 2 7—33 0 Opmerkelijk waren in deze afdeling de grote overwinningen van School 0 (182 en 146). In de afdeling Ca de volgende stand: RK. j2 2 0 0 29—11 4 School 7 2 1 0 1 24—16 2 School 10 2 1 0 1 21—19 2 Bankaschool ..2 0 0 2 634 0 In dit school damtournooi na twee Za terdagen dus nog voldoende spanning! VAN DE GROENE TAFEL Mevrouw Sinjewel en mej. Vreugdenhil hebben zich Zaterdagavond in de finale (derde klasse) van dc Helderse kampioenschappen tafeltennie geplaatst. De halve-finale, die op Donderdag 15 Februari zou worden gespeeld, kon Zater dag al worden gehouden. Mevrouw Sinjewel won vrjj gemakkelijk van mej. Valkhoff. Mej. Vreugdenhil had met mevrouw Hemelrijk meer moeite. Laatst genoemde speelde soms goed, en sterk aanvallend. Toch moest zij zich gewonnen geven. Zoals werd verwacht ontmoeten de dames Vreugdenhil en Sinjewel elkaar Zaterdagavond dus in de finale. En voorts werden Zaterdagavond bij WGW de dubbelspelen afgewerkt. Ne- wij eerst heren-dubbel eerste klasse. In poule 1 bleken Hemelrijk en Sinjewel (1VA) de sterksten. Zij lieten de dub bels DitoDe Vroome (WGW) en Van der Spek-Van der Zee (HCSC) achter zich. In de andere poule zegevierden ook IVA-spelers en wel Van der Vliet en Hovestad. Laatstgenoemden versloe gen de dubbels M. Oosterbeek-Smit en Padt-Brakenhoff. In de finale komen dus tegen elkaar uit Hemelrijk-Sinje- wel en Van der Vliet-Hovestad. Gemengd dubbel le klasse: In twee poules werd hier gespeeld. In de eerste poule zegevierden mej. Vreugdenhil en Hovestad, nadat zij hadden gewonnen van mej Oosterloo-Smit (HCSC) en mej .Sinnige-Dito (WGW). De andere poule wees mevrouw Sinjewel en Bak ker als overwinnaars aan. Deze IVA- leden plaatsten zich na overwinningen op mevrouw Hemelrjjk-Sinjewel en mej. De Klerk-Vander Vliet. In de fi nale wordt Zaterdagavond dus strijd ge leverd door mej. Vreugenhil-Hovestad en mevr. Sinjewel-Bakker. Gemengd dubbel 2e klasse: Hier trad het kampioens-dubbel reeds naar vo ren .Mevrouw Sinjewel (IVA) en Bra- kenhoff (WGW) eindigden in één grote poule als eersten, waarmede zij zich van de tweede klasse-titel verzekerden. Hun tegenstanders waren: mej. Valk- hoff-G .Oosterbeek. de heer en mevr. Hemelrijk en mej. Vreugdenhil-Padt. Gemengd dubbel 3e klasse: Ook hier is het kampioenadubbel al bekend. Na energieke atrijd werd de titel iu de wacht gesleept door het WGW-dubbel mej. T. Sinnige-H. de Vroome. Zij ont deden zich van de dubbels: mej. Goes- N. d, Vroome, mej. Valkhoff-M. Ooster beek en mej. Van Os-Zwagerman. We kunnen ons voorstellen, dat elf Texelaars tegen vieren de bodemlult hun kleedlokaal trachtten te kossem De 2-1 zege op Schagen ^"^weg de tweede heift door een vljfttg meter- trap van linksback Langcveld uit de grijze hemel komen vallen en dat was méér dan de gasten hadden durven hopen. Nagenoeg de gehele wedstrijd had Schagen de toon aangegeven, kreeg frequent fraaie kansen, maar weigerde hardnekkig de moeilijkheden van de uitstekende Texelse doelman Heerschap onoverkomelijk te maken. Dat kostte de geelzwarten twee punten. Schagens aanvoerder had de toss ge wonnen, koos de oostenwind in de rug. Dat stimuleerde tot een onafgebroken bombardement op 't doel van de eiland bewoners. die echter al die harde scho ten van Verra, Kooij en De Graaf meestal tijdig konden stoppen of ze langs het doel zagen vliegen. Nee, het was snel duidelijk, dat er heel wat moest gebeuren voor Heerschap mach. teloos werd. Schagen probeerde het, uit alle macht. Kater en Van Haren zochten het in geraffineerde passes door het midden, maar midvoor Windt liep herhaaldelijk stuk op spil Boon, die zijn technische vaardigheid over duidelijk demonstreerde. Tot één mi nuut voor de rust. Toen, na een ver warde aanval, schoot Kater plotseling langs hem en passeerde van dichtbij de Texelse doelman. Die 10 was hoopvol. Maar het zwoegende Schagen van voor de rust was veranderd in een tamelijk lauw spelendelftal, dat maar weinig tot se rieuze daden kwam en het niet verder wist te brengen dan Texel bij Slikker vandaan te houden. Dat lukte zo goed, dat er geen gevaren dreigden in het eerste kwartier. De eilandbewoners mochten fel op de bal zitten: stoot' kracht om de goede Schagen-achter- hoede te overbluffen hadden ze niet. Tot in de achttiende minuut deze ach terhoede een corner moest weggeven. Dat deed de groen-zwarten stuk voor stuk juichend opveren, want Slikker sloeg de bal in eigen doel. Geen doel punt: een der bezoekers had Slikker weggetrokken. Een waarschuwing? Ja, maar drie minuten later bleek, dat de Schager verdediging het appèl over het hoofd had gezien. Een nieuwe hoek schop van rechts daalde in een wirwar van spelers en Stoepker gaf tenslotte de beslissende trap: dus 11. Veertig gulden boete of twintig dagen eiste de procureur-generaal bij het Amsterdamse Hof tegen de 41-jarige scheepstimmerman KI. H. uit Urk, die in hoger beroep terecht stond wegens mishandeling van de chauffeur Jelle Bakker. Verdachte was in 1948 door de Alkmaarse Politierechter tot veertien dagen gevangenisstraf veroordeeld. Voor het Hof ontkende verdachte. Maar uit het verhoor bleek, dat ver dachte de chauffeur had geslagen, toen deze met zijn auto over een stuk weg reed dat verdachte als zijn eigen ter rein beschouwt. De chauffeur verklaar de, dat hij geruime, tijd last van pijn had gehad. Een andere getuige, die zich eerst niet zo veel kon herinneren, bevestigde Lijn oude verklaringen, toen de president hem deze voorhield. Hier in werd gezegd, dat verdachte op de treeplank was gesprongen en de chauf feur op rug en borst had geslagen. Ver dachte, die al ettelijke malen wegens mishandeling veroordeeld is, bleef ont kennen. Op 1 Maai t 1951 waren drie bestuurs leden van 't gemeentelijk bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon aan de beurt van aftreden. Ter vervulling van deze vacatures hebben B. en W. drie dubbeltallen opgemaakt. Voor de vaca ture P. van Dalen (die zich niet her kiesbaar stelt): 1. de heer P. H. Kruijff, Vismarkt 28; 2. de heer W. Taal, Vio lenstraat 30. Voor de vacature G. Dol: 1. de heer G. Dol; 2. de heer C. J. Reijers, Emmastraat 76. Voor de vaca ture J. Smit: 1. de heer J. Smit; 2. de heer H. J. de Bunje, Polderweg 33. Nog geen vier minuten l,u. de eilandbewoners |n t,»» Van zeker vijftig meter Langeveld de bal hoog Hw naar Slikker, die missloeg v'. lat de bal in het doel zat h»7 twee: binnen vijf minuten 1 k kansen gekeerd. Schagen kwam naar VOr hardwerkende Kater schQe» reeds na enkele minuten dP1, de bal in het verlaten doei u h De Schager midvoor warho en dat betekende 't vonnis w van dergelijke leansen behoord881 na tot de uitzonderingen p W. allerlaatste minuut, toen ah 16 Schagen was nog eenmaal tot n doordrong, bereikte een pas» Haren opnieuw de vrijstaan/8!^ Hij - die in de zes laa^> nige seconden later hadTèi w Texels kleedkamer plaats. 4 den steeds goed was voor m één doelpunt - faalde opnie^r> De handbalsters van de HAV m gisteren op eigen terrein m*?1 (Haarlem) de strijd aanbinden. Haarlemse dames zegevierden met nadat de rust was in gegaan met 3—1 voorsprong. De HAV-dames L niet opgewassen tegen de dam». Gita, die ondanks het slechte wee/" behoorlijke wedstrijd speelden w® onze stadgenoten ook probeerden slaagden er niet in meer dan een hJ punt te maken. Het spel van de H derse dames is trouwens wel even mi der geworden. Er zijn nieuwe kracht* in de ploeg, die natuurlijk nog niet» geroutineerd zijn. Toch werd moedi, volgehouden, ondanks het HaarW overwicht. Morgenavond zal de raad het voor. stel behandelen betreffende de boow van een nieuwe Lagere Landbouw, school te Julianadorp. In hun prae-ai. vies verklaren B. en W„ dat de voor bereidingen meer tijd hebben geverjd dan men had kunnen verwachten Het thans gereedgekomen plan voor. ziet in de bouw van een school met bijbehorende woning op het terrein, dat destijds voor dit doel van de heer J. Biersteker werd gekocht. Over de proeftuin, die bij de school is gepro jecteerd, zijn nog besprekingen gaan de. De bouwkosten van de school wor den. inclusief de bijkomende kosten geraamd op f 89.022. en de bouwkosten van de woning voor het hoofd der school op f 26.728. Voor het totaal be drag, zjjnde f 115,750, vragen B. en W, thans een crediet. 1 De afdeling Julianadorp van de Plat telandsvrouwen heeft dezer dagen in café Van Ammers haar jaarvergade ring gehouden. Mevrouw Bijvoet—Grra opende de bijeenkomst, daar de presi dente wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Uit het financieel verslag bleek, dat het saldo enigermate was geslon ken, zodat het komende jaar weer veel met eigen krachten zal moeten worden gewerkt. Bij de bestuursverkiezing werd inde plaats van mevrouw Hoornsman—Smit, die aftredend was en niet herkiesbaar, gekozen mevrouw Kaptein—Jansen. Mevrouw LanserAland werd acclamatie herkozen. Een woord van dank werd gesproken tot de aftreden de penningmeesteresse. Medegedeeld werd, dat de jaarlijkse feestavond begin Maart zal worden gehouden. Voor de op die avond houden tombola worden geschenkje ingewacht bij mevrouw Kaptein. Na de pauze traden Thomasvaer en Pieternel (de dames Bijvoet en W" ser) op met een wat late maar wel» meende Nieuwjaarswens en een éee tig verslag van twintig jaar B°n werk. Bestrijdt die dan met "AKKERTJES" Tegen zulke hoofdpijn it alleen hei beste goed genoeg. De geneeskrachtige storten, waaruil de Inhoud van een „AKKERTJE" bestaat ondersteunen elkaar in hun pijnstillende werking waardoor ten verratsend snel resultaat wordt bereikt „AKKERTJES" „verslaan" de pijn (ook kiespijn, rheu- matisehe pijn, vrouwenpljn) op afdoende wijie, «onder gevaar voor maag, hart of nieren. „AKKERTJES" zijn gemak keltjk tn te nemen En dan nog een groot voordeel, ge proeft niets Helpen direct -merk

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2