Een vliegtuig vol schrijnend mensenleed Ned. Herv. Kerk gedagvaard Tito verwacht nog geen oorlog In memoriam Lt.Kol. Den Ouden Overleg met Moskou over de Duitse bijdrage in het Europese leger De getergde Brit Gerbrandy roert de trom in Londen Zesiig „verplaatste personen" op Schiphol - op weg naar Amerika Op zoek naar nieuwe levenskansen De Kerkorde ongeldig? innenkort zal net wei uit te blazen. Voor ons zal het binnen- - ss kort ook wel uitblazen zijn, maar voor- uitblazen geblazen zijn lopig lopen we nog stevige patrouilles DE_ Vier maanden voor verduistering van f 7.60 Frankrijk en Italië zullen samenwerken Conferentie te Santa Marghuerita geëindigd In een week 54 moorden in West-Java Wel een Europese lucht macht maar geen vloot? Een Rembrandt ontdekt WESTDUITS PARLEMENT WIL HELCOLAND TERUG Duifsers boden Putten hun excuses aan De ,,Evertsen" in actie in Koreaanse wateren Economische toestand uiterst moeilijk Chinezen schonden het grondgebied van India Geen gratie voor andere S.S.-ers Militairen studeerden tij dens verblijf in Indonesië 327.000 Amerikanen bezochten Europa Een zonderling bericht Australië op semi oorlogsbasis Adenauer wijst voorstellen van Grotewohl weer af DONDERDAG 15 FEBRUARI 1951 k rE.V VLIEGTUIG vol schrijnend mensenleed streek Woensdagavond op Schip- hol neer. Zestig passagiers uit Duitsland bevolkten eren na de landing het passagiersrestaurant. Zelden was dit restaurant, waarin luchtreizigers met glanzende actetassen en onberispelijke nylons het laatste half uurtje voor de start plegen door te brengen, het toneel van enerzijds een aaneenschakeling van tragiek en anderzvds van zoveel vreugde over het ogenblik ran een terug heren in de wereld, dat voor deze mensen aanbrak, toen ze het beton van Schiphols platvorm onder hun schoeisel voelden. Wederom was een groen verplaatste personen uit een Duits DP-kamp op weg naar een nieuw vader land: de Verenigde Staten. TWAALF babies, vijftien kinderen, vier aanstaande moeders en nog 29 vrouwen en mannen verlieten Woens dag Duitsland, het land, waar velen hunner zes of zeven jaar hebben door gebracht. De vorige nacht hebben zij voor de laatste maal doorgebracht in een kamp te München. Thans zijn zij boven de oceaan op weg naar de V S. om een nieuw leven te beginnen. Ze komen uit Polen, Hongarije, Roe- menie, Rusland en de Baltische staten. Ze zijn door de Duitsers tot dwang arbeid verplicht, hebben Dachau ge zien en andere concentratiekampen. Sommigen hunner zijn na de oorlog weer naar hun oorspronkelijke vader land teruggekeerd, doch kwamen later vrijwillig (doch illegaal) terug naar het land, waar zij zulke verschrikke lijke jaren hadden doorgemaakt, om een ander regiem,- dat zij ook niet be geerden, te ontvluchten. Ergens bij het raam zat een vroegere inwoner van Charkov met zijn Poolse vrouw en 7 maanden oude baby. Mijn nationaliteit? „Russisch". In 1943 naar Duitsland in het kader van de „Ar- beitseinsatz". Twee jaar later door de Amerikanen bevrijd. Waarom ik niet naar Rusland teruggegaan ben? „Mijn vader stierf in Siberie. Hij bezat vroe ger wat land. Het werd afgenomen. Het huis in brand gestoken. Twee van mijn broers werden weggevoerd. Ik heb nooit meer wat van hen gehoord. Een groep ouderlingen, kerkvoogden en predikanten heeft de Nederlandse Hervormde Kerk op korte termijn doen dagvaarden voor de arrondissements rechtbank te 's-Gravenhage. Zij eisen op verschillende gronden, dat het be sluit tot invoering van de kerkorde, op 7 December 1950 door de Generale Sy node genomen, verklaard wordt in strijd te zijn met de reglementen van de Ned. Herv. Kerk en mitsdien on. rechtmatig, ongeldig en onverbindend moet worden beschouwd. Tot hen, die de Ned. Herv. Kerk hebben doen dagvaarden, behoren o.m.: mr. H. Frima te Groningen, A. Beets te Haarlem, J. Weener te Utrecht, J. Joustra te Zeist, prof. dr. J. Severyn te Utrecht, ds. P. Zandt te Delft, ouder ling W. F. Mulckhuyse te Waarder, ds J. van Dijk te Gameren, ds. H. van Lunzen te Odoorn, ds. J. Cuperus te Doornspijk, L. F. Duymaer van Twist te 's-Gravenhage, ds. L. J. Bloems te Beest. Zij hebben geëist, dat de Ned. Herv. Kerk zal worden veroordeeld zich te onthouden van iedere invoering of poging tot invoering van de kerk orde op straffe van verbeurte van een dwangsom van f 100.000,— voor elke overtreding ten behoeve van eisers. Zou ik dan naar Rusland teruggaan? Liever naar Amerika. Ik heb nog fa- milie in Maryland. Een beroep heb ik weliswaar niet, maar wel twee handen. En zo heeft elk dezer „verplaatste personen" zijn lijdensweg gevolgd. Een Tsjechische rabbijn, die een voor lopig contract in Amerika heeft ge kregen. Hij kwam in de oorlog in Oos tenrijk terecht, maar wist weer naar zijn land terug te komen. De oorlog kwam ten einde; hij leefde enige tijd gelukkig. Maar de dag kwam, dat hij andermaal naar Oostenrijk ging, thans uit eigen vrije wil. Ook voor hem doemde het kamp in München °P- De grond-stewardessen kwamen han den tekort om deze voor elk gebaar dankbare reizigers het korte verblijf op Schiphol aangenaam te maken. Ex werd gesjouwd met kinderstoelen, er werden maaltijden aangedragen, fruit, gebak, melk, kinderspenen. Babies werden gewiegd en buiten werd de Constellation bijgetankt. „Hier is het al het paradijs" zei een der mannen Om half twaalf in de nacht startte het vliegtuig met bestemming New Vork. B. I i I De Fransen zitten als divisie-reserve De arrondissementsrechtbank te Am sterdam veroordeelde de voormalige PTT-ambtenaar J. J. V„ die op 31 Ja nuari wegens verduistering van een be drag van f 7.60 terecht stond, tot vier maanden gevangenisstraf. De eis was acht maanden. Woensdag zijn de besprekingen tussen de Franse en Italiaanse premiers te Salita Marghuerita geëindigd. In het na afloop uitgegeven gezamenlijke com muniqué wordt o.m. verklaard, dat Frankrijk en Italië zullen samen wer ken in het kader van een verenigd Europa en binnen de organisatie van het Noordatlantisch verdrag. Pleven verklaarde, dat tijdens de besprekingen veel was bereikt en dat de Frans-Ita liaanse betrekkingen thans zeer goed zijn. In het communiqué wordt verder verklaard, dat de eenwording van Europa met inbegrip van een democra tisch Duitsland een van de belangrijk ste doeleinden van de politiek der beide regeringen is, die in de verwezenlijking hiervan het zekerste middel zien om de vrede te waarborgen, de economische en maatschappelijke vooruitgang te ver zekeren en daardoor de levensstandaard hunner onderdanen te verhogen. De ministers zijn het volkomen eens, dat Italië zo spoedig mogelijk tot de Verenigde Naties moet worden toegela ten. Het streven naar een Frans-Ita liaanse douane-unie heeft reeds geleid tot een aanmerkelijke toeneming van het handelsverkeer tussen beide landen. Krachtens een gesloten overeenkomst zullen de Italiaanse metaalbedrijven de beschikking houden over ijzererts uit Algiers. De nog hangende grensgeschil len zullen zo spoedig mogelijk uit de wereld geholpen worden. Voorts zul len deskundigen uit Frankrijk en Italië beraadslagen over een oplossing van Volgens een officieel rapport zijn in de week van 28 Januari tot en met 3 Februari 54 personen gedood, tengevol ge van acties van gewapende benden in West-Java. In dezelfde periode wer den 10 mensen ontvoerd en 119 wonin gen door benden in brand gestoken. In de voorafgaande week werden 44 Personen, door gewapende benden ge dood, 14 ontvoerd en 80 woningen in brand gestoken. Van bevoegde zijde vernam Aneta, dat de laatste weken de activiteiten van de Darul Islam, vooral in het Oos telijk deel van Priangan, toenemen, evenals die van andere gewapende groepen. De situatie in midden-Java, in het gebied om de Merapi en de Merbabu, werd door officiële kringen als ernstig gekenschetst. De ordeverstoringen door de daar opererende benden zijn de laat- rte tijd erg toegenomen. Engeland werkt remmend Het verluidt in kringen, die nauwe verbindingen onderhouden met het Franse ministerie van landsverdediging, dat aan de vertegenwoordigers der twaalf staten, die vandaag te Parijs met hun beraadslagingen over de voor gestelde instelling van een verenigd Europees leger beginnen, een Frans plan zal worden voorgelegd, dat er on der meer in voorziet dat het Europees leger wél over een eigen luchtmacht, doch niet over een Europese vloot zal beschikken. Van gezaghebbende zijde wordt te Londen vernomen dat Duncan Sandys, rapporteur over het vraagstuk van het instellen van een Europees leger aan de Algemene Vergadering van de Raad van Europa, een compromis-plan heeft op gesteld, dat voorziet in het instellen van een Europees lecer in twee stadia. De schilder Alejsuidro Canada, res taurateur van het Museo de Bellas Artes te Madrid, heeft een werk van •tembrandt ontdekt tussen verschil lende doeken die van Irun uit ter res tauratie naar dit museum waren tezonden. Het doek is 75 bij 50 cm. Sroot en ia waarschijnlijk tussen 1630 en I635 geschilderd. De handtekening te duidelijk leesbaar. De kunstcritici Van Zaragoza die bijeen gekomen zijn °m het schilderij te besturen, zijn een- Parig van oordeel dat het een werk Vwi Rembrandt is. r~ Amerikaanse export-import bank eeft uit het fonds van de Marshall- ulP aan Spanje een lening verstrekt Van 12.200.000 dollars. Het Westduitse parlement heeft vrij wel eenparig een motie aanvaard, waar in verzocht wordt Helgoland aan zijn bewoners terug te geven en een einde te maken aan de geallieerde bombarde menten. De voortdurende „zinloze' bombardementen vormden „een zware slag voor het Europese wederzijdse be grip en de solidariteit". het probleem der Italiaanse overbevol king. De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Robert Schuman, verklaarde op een na de besprekingen gehouden persconferentie dat Duitsland „gelijke rechten" zal hebben bü deelneming aan een Europees leger. „Er zal naar ge streefd worden", aldus Schuman, „over de inlijving van Duitse contingenten bij een Europees leger overeenstem ming te bereiken met de Sowjetunie, daar zij een der vier mogendheden is, die het Duitse bezettingsstatuut heeft getekend. „De tijd staat echter niet stil", voegde hij hieraan toe. „Wij zul len pogen tot overeenstemming met de Sowjetunie te komen, doch zo nodig zullen wij zonder haar voortgaan". Schuraan deelde verder nog mede dat de Italiaanse en Franse ministers ter conferentie hebben gesproken over de beraamde conferentie der ministers van Buitenlandse Zaken van de „Grote Vier". Een bomalarm" op hei voedselminisierie (Van onze correspondent te Londen) JTEN LONDENSE taxichauffeur, die een pakje in zijn wagen vond, ge adresseerd aan het ministerie van voedselvoorziening besloot een goede daad te verrichten door het persoon lijk te gaan bezorgen. In de postkamer van het ministerie werd het pakket met kennersblik bekeken. „Natuurlijk weer zo'n collectie ouwe schapenbotten van de één of andere ziedende huis vrouw over het kleine vleesrantsoen", zei de portier en zette het rustig in de vensterbank. Maar hoorde hij goed? Dit pakje scheen te tikken! Met beven de handen peuterde de man het bui tenste papier er af. Eronder zat een ander papier, ditmaal geadresseerd aan „de heer Webb, voedselminister", en het getik werd luider. Er scheen geen twijfel meer aan. Het was bedoeld als een bomaanslag op de minister. Hals over kop werd het ding in een brandemmer in de hall gegooid. Voor de zekerheid legde men er nog een dikke kokosmat over heen. De brandweer en politie kwamen inmiddels al aangieren en een „flying Squad"-auto van de Yard stoof met emmer en „bom" naar een nabij ge legen bouwterrein. Voorzichtig werd het helse ding ontmanteld, met de hulp van een stoomwals. Uit het verbrijzelde pakket kwam slechts een zielige, platgedrukte wek ker te voorschijn en een briefje met de woorden „Het is hoog tijd, dat er meer vlees komt". Het had de alarmkreet kunnen zijn van iedere nu bijna vegetarische Brit, wiens wekelijkse vleesrantsoen thans niet veel groter is dan een pakje cigaretten. DOOD van de luitenant-kolonel van de garde grenadiers M. P. A. den Ouden, commandant van het Ne derlandse detachement Verenigde Na» tlea, die In de omgeving van Hoeng- song gesneuveld la, heeft diepe Indruk op het Nederlandse volk gemaakt. Te zijner nagedachtenis publiceren wij een en ander uit twee brieven van hem uit de allerlaatste tijd, die in „Het Licht spoor", het blad voor de Nederlandse Strijdkrachten, van deze week post- huum verschenen zijn. „We zijn nu weer gelegerd in een zchool en een paar grote huizen", zo «chrijft hij, doelend op de betrekkelijke rust, die gevolgd is op de terugtocht uit de «telingen van Wonjoe, „en ieder- een is tevreden. Vanmorgen kon ieder een zich weer eens flink wassen, en dat doet deugd. De Commandant heeft de keukens terug naar de onderdelen gestuurd, zodat we nu tenminste weer warm eten krijgen. Vandaag heeft Warmerdam (dat is de kok) snert klaar gemaakt. Heerlijk! Je ziet, dat we ons gemakkelijk verblijden met kleine din gen. Gelukkig is het nu ook niet meer zo koud. Het is lang 30 graden onder nul geweest. Ik had het zo koud, dat ik haast niet kon praten. (Lt.-kol. Den Ouden had vijf jaar lang geen winter meegemaakt!) maar nu is de tempera tuur om en nabij het vriespunt en iedereen voelt zich bright and happy! In een brief van een week later schrijft lt.-kol. Den Ouden: „We zitten nog steeds in dezelfde plaats en ken nen onze weeldr niet. We zullen nu echter wel gauw verplaatst worden. Onze weelde is overigens maar heel be trekkelijk. Korea is wat je noemt een pokkenland. Je kunt het je niet te erg voorstellen. Met de voeding is het ook weer mis. We krijgen lang niet genoeg te eten. De Amerikanen hebben "zelf ook niet voldoende. Ook zij krijgen dikwijls maar twee maaltijden per dag. De divisie-commandant had bepaald, dat we op warm eten moesten over schakelen, maar daar komt niet veel van terecht. We hebben geen bier, geen jenever, geen postpapier, geen lectuur en geen benzine. Gelukkig lopen er nog al wat varkens rond. We zullen dan ook wel niet dood gaan van de honger. We zijn trouwens goed ge traind, want tijdens de gevechten bij Wonjoe hebben we eens drie dagen lang zo goed als geen eten gehad. Het vechten is niet zo moeilijk. De Noordkoreanen houden er dezelfde strijdmethoden op na als de peloppers in Indonesië en met zo een stel oorlogs vrijwilligers als ik hier heb, gaat alles prachtig. Alleen is het niet zo mooi, dat we drie dagen en drie nachten had den getrokken voor we het gevecht in gingen. Daardoor wordt de gevechts- waarde van de troep natuurlijk niet LT. KOL. DEN OUDEN dapper officier beter. Maar we hebben het er goed af gebracht, getuige de tevredenheidsbe- tuiging van generaal Ridgway. Je moet er maar van maken, wat er van te ma ken is en dat doen we dan ook. Van onze jongens zal niemand later kunnen zeggen, dat zij er niet het beste van gemaakt hebben, wat in de gegeven omstandigheden mogelijk was. Prima kerels zijn het. Daar heb je wat aan". Enige tijd geleden maakte een aan tal inwoners van Putten een pel grimstocht naar Ladelund in Duits land, in welk plaatsje vele omge komen Puttenaren een laatste rust plaats hebben gevonden. Bij het passeren van' de Duitse grens de tocht werd met een auto bus gemaakt werden d e reizigers door de Duitse douane onheus behan deld. Naar aanleiding van deze on prettige gebeurtenis hebben zich Dinsdag twee Duitse ambtenaren per auto naar Putten begeven om hun verontschuldiging aan te bieden. Zij deden dit uit eigen beweging, zonder hiertoe van hogerhand opdracht te hebben ontvangen. De beide Duitsers „Ministerialrat" Schuchart uit Bunde, hoofd van de passencontróle in de Britse zone en de heer Henn, inspec teur der douane, werden ten gemeen tehuize door de burgemeester van Putten, jhr. mr. W. F. Quarles van Ufford en de beide plaatselijke predi kanten ontvangen. Indonesië kan een tweede Korea worden Prof. Gerbrandy heeft op een pers conferentie te Londen een beroep ge daan op de Westerse landen, een ge meenschappelijke politiek en strategie in het Verre Oosten te voeren. Hü waar schuwde voor een tweede Korea in In donesië. „De rook is er reeds. Tenzij de brandweerman op tijd komt, zou het gehele gebied in de verzengende vlam men van het communisme kunnen op gaan". Spreker verzocht de Australiërs te beseffen, dat het meer in hun voor deel geweest zou zijn, ais zij de hand having van de stabiele Eurazische staat, het vroegere Nederlands-Indie, als een scherm tegen het communisme hadden gesteund. „Ik twijfel er heel sterk aan of de In donesische republiek op eigen benen kan staan en werkelijk bereid is samen te werken binnen de zogenaamde Ne- Een kijkje aan boord van H M.'s Torpedojager „Evertsen", die als onderdeel van de vloot eenheden van de Verenigde Strijdkrachten in de Koreaanse wateren opereert- De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor Europese aan gelegenheden heeft Woensdag op een persconferentie te Belgrado verklaard, dat de Joegoslavische leiders „geen on middellijk algemeen gevaar voor een oorlog" In Europa zien. Hj) had gespro ken met maarschalk Tlto en de minister van Buitenlandse Zaken, Edvard Kar- delj. Er is nog geen aanwijzing omtrent een aanval op enig land, maar dit be tekent niet, dat „de satellieten" niet tot een aanval bereid zijn op een of ander toekomstig tijdstip, aldus Per- kins. Hij noemde de algemene econo mische toestand in Joegoslavië „uiterst moeilijk". De Joegoslavische leiders stonden grote moeilijkheden te wach- De plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken van India, Dr. B. V. Keekar, heeft In het parlement verklaard, dat Chinese troepen bij de bezetting van de Oostelijkste provin cie van Tibet op grondgebied van In dia zijn gekomen, doch toen zij dit ontdekten, het gebied weer spoedig hebben verlaten. Daar de Chinezen de belangen van India in Tibet niet hebben geschaad, bestond er geen aanleiding om op diplomatiek niveau onderhandelingen met Peking te beginnen. Minister-president Nehroe ver klaarde, dat de Chinezen sinds de opmars van enkele maanden geleden niet noemenswaard verder waren ge trokken. Bondskanselier Dr. Adenauer heeft de Amerikaanse Hoge Commissaris McCloy verzocht de terechtstelling der I zeven ter dood veroordeelde Duitse oor logsmisdadigers. die zich in de gevan genis van Landsberg bevinden, op te schorten, totdat zekere verschillen in de overwegingen, die tot de doodvon- nissen hebben geleid, zijn opgehelderd. De Amerikaanse Hoge Commissaris McCloy heeft het beroep van Ade nauer gisteren verworpen. Het Washingtons Federale Gerechts hof heeft een petitie ten behoeve van de gevangenen als niet ontvankelijk van de hand gewezen. Het had geen ju risdictie over de Amerikaanse militai re tribunalen, die de vonnissen had den geveld. ten, indien er geen verdere hulp van buitenaf zou werden verkregen. „Een zeer bemoedigend iets is de manier, waarop de Europese landen aan dit land hulp bieden", aldus Perkins, die er aan toevoegde, dat hij er van over tuigd was, dat Joegoslavië voldoende natuurlijke hulpbronnen heeft om zijn toekomstige economische onafhankelijk heid te verzekeren. De Niwin verzond Achthonderdduizend boeken naar militairen overzee Alsmede25 000-000tijdschriften Nu vrijwel alle Nederlandse militai ren uit Indonesië zijn teruggekeerd, heeft het Niwin-lectuurdepot te Sche- veningen zijn werkzaamheden beëin digd. Uit de balans der werkzaamhe den blijkt, dat dit depot in de 4l/2 jaar van zijn bestaan ruim 25.000.000 tijd schriften en 800.000 boeken naar de militairen overzee heeft verzonden. De kosten van deze Niwin-lectuur- voorziening bedroegen ongeveer 21/, millioen gulden. Een groot deel van deze lectuur is in Indonesië achtergebleven. De planters verenigingen en de centrale bibliothe ken te Djakarta, Bandung en Sura- baja hebben er een deel van gekregen. Op verzoek van de Indonesiërs, is ook lectuur afgestaan aan de TNI-soldaten, die in hospitalen worden verpleegd Op deze wijze hoopt men mede te kun nen werken aan het behoud van de Nederlandse cultuur in Indonesië. Van de boeken die zijn teruggeko men, zijn o.m. bibliotheken samenge steld voor de marinemensen op Hr. Ms. „Evertsen" en de Korea-vrijwilli- gers. In de afgelopen jaren hebben onge veer 2.200 militairen in Indonesië door zelfstudie het middenstandsdiploma behaald. 1.200 militairen slaagden voor het practijkdiploma boekhouden. Verder wisten 600 militairen even eens door zelfstudie het einddiploma HBS te verwerven. Daarnaast ontwik kelden tal van andere militairen zich door middel van schriftelijke cursus sen. Enkelen van hen behaalden zelfs het einddiploma gymnasium. De dienst recreatie en algemene ontwikkeling in Nederland stuurde de ze schriftelijke cursussen naar Indone sië. Er waren maanden, dat er 110.000 lessen werden verzonden. derlands-Indonesische Unie, die feitelijk slechts een papieren regeling is. Al de honderdduizenden Chinezen in Indone sië zijn thans communist en vormen een gevaar. Als de jonge en ambitieuze In donesische regering er in slaagt het lei derschap van Nieuw-Guinea over te ne men, loopt de laatste verdedigingslinie van Australië gevaar. In het jaar 1950 zijn 327.000 Ameri kanen naar Europa gekomen of 57.359 meer dan in 1949. De door de Ameri kanen in 1950 gedane uitgaven worden geraamd op 260 millioen dollars. Ver wacht mag worden, dat mits er geen ommekeer in de internationale toe stand komt, in 1951 evenveel Ameri kaanse touristen Europa zullen bezoe ken, aangezien de aanvragen voor reis- deviezen even talrijk zijn als het vorige jaar. Reuter meldt uit Lake Success: Ver tegenwoordigers van twaalf landen (le den van de Veiligheidsraad en Canada) zijn bijeengekomen om een mogelijke ontwapening van de wereld te bespre ken. Zonder een beslissing te hebben genomen omtrent de procedure van het kiezen van een voorzitter, is de com missie voor onbepnalde tijd uiteenge gaan. Australië zal op semi-oorlogsbasis worden geplaatst, aldus heeft minis- ter-presid/it Robert Menzies kort na zijn terugkeer van de Gemenebest conferentie te Londen bekend ge maakt. Het land kan niet volledig op oor logsbasis worden geplaatst zonder dat zijn immigratie- en ontwikke lingsprogramma hieronder zou lijden, aldus Menzies. „Evenals Engeland moet Australië zich in die mate op de defensie voorbereiden als verenig baar is met de onmiddellijke behoefte van het land aan bevolkingsaanwas en ontwikkeling". De Westduitse kanselier, Adenauer, heeft in een verklaring de nieuwe Oostduitse voorstellen tot het houden van besprekingen tussen Oost- en West- duitsland verworpen. Hij zeide, dat het van grote betekenis is, dat Grotewohl gezegd heeft, dat hij met zijn aan hangers bereid is voor de Sowjet-Unie te strijden. Men diende deze uitlating in het geheugen te houden want zij was verhelderender dan vele toespra ken van Oostduitse autoriteiten. in MEDEZEGGENSCHAP IN WEST-DUITSLAND. De Westduitse Bondsdag heeft eerste lezing met grote meerderheid het wetsontwerp aangenomen, dat de arbeiders gelijke rechten geeft in het beheer der staal- en kolenindustrie. Kanselier Adenauer noemde de zeer omstreden regeling „een grote voor uitgang op de weg naar sociale vre de". Het ontwerp is thans naar com missies verwezen en zal waarschijnlijk volgende week definitief worden aan genomen. De seismograaf van Bergen (Noor wegen) heeft een zware aardbeving geregistreerd, met een epicentrum mo gelijk in Oost-India of centraal-China. BELGIE KREEG 500 MILLIOEN DOLLAR MARSHALLHULP. Donderdagnamiddag heeft de minis ter van buitenlandse handel, Meurice, uit handen van het hoofd van de bij zondere ECA missie voor Belgie en Luxemburg, een nieuw dollarbiljet ont vangen, als symbool van de 500 mil- lioenste dollar, die als Marshall-hulp aan Belgie werd toegekend. ISRAËLISCHE REGERING AFGETREDEN. De Israëlische regering is Woensdag afgetreden, nadat het parlement een motie van „geen vertrouwen" in de re- geringspolitiek m. b. t. de godsdienst en het onderwijs had aanvaard.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 9