Stad en Omgeving Is Uw auto in goede conditie? Polowedstrijden brachten grote spanning in het Marine-bad Tweede lezing door Mr. Nord over „De Verenigde Staten van Europa'' Belangwekkende voorlichtings-avo^ over machinaal melken Volleyballend HCSC I promoveerde naar de tweede klasse Weldra gelegenheid voor deskundige controle Kosteloze service van de verkeerspolitie Zwaardvissen leiden in de dualmmeet Tussen Haaks en Kuitje ,,'t Oude Kaashuys" in de in de Keizerstraat geopend Geslaagd PREDIKBEURTEN Politieke eenwording moeilijk te bereiken De Provinciale subsidie voor de Volksuniversiteit Wederom mariniers naar de West HCSC morgen naar het leidende Dindua 2 Het gebeurde in Nieuwediep Tjerk Hiddes wordt in Surabaja overgedragen HET DING? ORANJEBOOM BIER Zwaardvissen verloren met 6-2 van D A. W. „Youth for Christ" belegt jeugd-rally in Formosa Bruinvissen op het nippertje verslagen Ir. C. Verschoor sprak te Julianadorp Even 25 versnoepen.... Wijnhandel heropend aan de Zuidstraat Plattelandsvrouwen naar 4, Kledingtentoonstelling Torenklok heeft 's avonds sabotage-neigingen BELANGRIJK BERICHT HAV-dames verloren andermaal Wieringen Zes bridgekoppels in de finale Ruim 12.000 schepen geschut BESOMMINGEN IJMU'DEN VRIJDAG 16 FEBRUARI 1951 In de nieuwe verkeersregeling is voorgeschreven, dat motorvoertuigen zich slechts in een behoorlijke staat van onderhoud op de openbare weg mogen bevinden. Bij eventuele controles moet allereerst worden gelet op de toestand van de stuurinrichting en de remmen, de sterkte en de stand van de koplichten en de soliditeit van de uitlaat. Het is niet onwaarschijnlijk dat er onder de personen- en vrachtauto's, die in Den Helder thuisbehoren, verscheidene zijn die niet aan de eisen van deugdelijkheid voldoen en daardoor gevaren op de weg vormen. Het is best mogelijk, dat de eige naren niet eens weten, dat hun auto's niet aan de wettelijke nonnen beant woorden. De politie-autoriteiten hier ter stede, die er volkomen begrip voor hebben dat men zo kort na het van kracht worden van de nieuwe wet ge heel te goeder trouw in overtreding kan zijn, hebben indachtig aan de stelregel dat voorkomen beter is dan genezen een service-regeling ont worpen, waarvan iedere autobezitter in Den Helder kan profiteren. Stadgenoten, die in het bezit zijn van een personen- of vrachtauto, kunnen over enkele dagen een oproep verwach ten, om met hun wagen voor te rij den bij de politiegarage aan de Java- etraat (achter de Brandweerkazerne). De auto zal dan door de politie aan een deskundig onderzoek worden onder- Worpen. Eventuele euvelen worden netjes genoteerd op een formulier, waarvan de politie een duplicaat be houdt. Aan de hand van dit formulier kan de autobezitter nagaan, welke re paraties aan zijn wagen moeten worden verricht Na verloop van enige tijd, wanneer aangenomen kan worden dat de auto inmiddels in orde is gemaakt, wordt de eigenaar opnieuw bij de po litiegarage verwacht, waar een soort „herkeuring" volgt. Het is natuurlijk mogelijk, dat iemand niet in de gelegenheid is op de ge vraagde tijd bij de politiegarage te ko- In de derde ontmoeting in de trai- nings-tweekamp tussen de Zwaardvisch en de Helderse Bruinvissen, wisten de Zwaardvissen de meeste punten te be halen, nadat hun tegenstanders aan vankelijk met één punt hadden voor gestaan. De stand is momenteel: Zwaardvisch 37 punten, Helderse Bruin vissen 25 punten. Er werd Woensdagavond begonnen paet de 60 meter rugslag. Een enerve rende strijd werd dit niet. Het aar digst was nog de eerste serie, waarin Piet Jongepier naast Jonker Esser lag. Men meende, dat Esser wel zou win nen. Het kwam evenwel anders uit, Jongepier gleed zo soepel en snel door het water, dat hij 3,5 sec. voor de Zwaardvisch-nian aantikte. De tweede serie ging tussen Wilden berg en Esbach. Laatstgenoemde zwom weer, zoals men dat van hem gewend is. rustig en gelijkmatig. Daartegen was Wildenberg niet opgewassen (Esbach 48 sec., Wildenberg 60 sec.) Ook in de laatete serie geen spanning. Idzing Heine had met Noë helemaal geen moeite. Hier noteerde/de winnaar 54 sec., Noë 70 sec. Jongepier kwam dus als nummer één uit de bus, waardoor hij voor zijn ploeg zes punten wist te veroveren. De Zwaardvissen verkregen gezamenlijk twaalf punten. De Bruin vissen kregen voor de laatste twee plaatsen nog drie punten, zodat zij in totaal op negen punten kwamen te staan. De polowedstrijd eindigde in een Zwaardvisch-overwinning (40)die tien punten opleverde. Hr. Ms. mijnenveger „Hollands- diep" arriveerde gistermorgen van Rotterdam in onze haven, 's Middags vertrok zij weer, met bestemming Bremerhaven. Hr. Ms. „Van Galen" is vanmor gen naar Rotterdam vertrokken. Het is morgen hoog water om 3 20 en 16.00 uur, en laag water om 9.40 en 22.35 uur. De temperatuur van het zeewater was 3,4 graden Celsius. men. In dergelijke gevallen kan tele fonisch een afspraak voor een ander tijdstip worden gemaakt. Degenen, die er de voorkeur aan geven, van deze politiële service geen gebruik te ma ken, lopen de kans dat zij t.z.t. in de de gemeente Den Helder of elders een bekeuring ontvangen omdat hun wagen niet in orde is. Het is voor de veilig heid van het verkeer van het grootste belang, dat men dit initiatief van de politie op zijn juiste waarde weet te schatten en zoveel mogelijk medewer king bij deze service-controle verleent. Het is tenslotte ook in het belang van de automobilisten zelf. In de Keizerstraat is gisteren ,,'t Oude Kaashuijs" geopend. De heer J. w Sevenhuysen is de eigenaar van deze prachtige, heldere zaak, waarin boter, kaas en eieren de producten zijn, die aan de man worden gebracht. Voor heen was in deze winkel gevestigd de „Friese kaaswinkel" van de heerGrijp- stra, die naar Australië is geëmigreerd. Zijn opvolger verzorgde een fraai in terieur, dat stellig tot kopen zal no den. Dezer dagen slaagden voor het diplo ma Kantoorstenografie Nederlands 130 lettergrepen per minuut de dames G. Blokhoff, A. Krul en M. L. Brouwer. Voor het practijkdiploma Machine- schrijven slaagden de dames B. Leen, J. K. Plooy, A. P. van Beek, C. M. Bekebrede, H. van der Mast, J. G. Oudijk, P. van der Meij, A. But, M. D. Wolff, A. Puhl, P. Botter, E. Stins en M. A. Koomen, en de heren L. J. M. Spetter, J. D. Bosscha, D. Ramler, C. P. Steenwinkel en L. Agema. Allen werden opgeleid door mej. D. M. de Vroome, Van Hogendorpstraat 24. DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuw* kerk Weststraat, 10.30 uur ds. Rasch; Palm straat, 10 uur ds. Borghardt, 19 uur de heer E. Wanders; Huisduinen 19 uur ds. Borghardt Geref. kerk, Bethelkerk, 9 uur ds. Swen, 10.45 uur ds. Swen, 17 uur ds. Hamming; Rehobothkerk 10 uur ds. Hamming, 17 uur ds. Swen Geref. gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdiensl Oud Geref. kerk. Hoogstraat, 10 en 17 uur leesdienst Chr. Geref. kerk, Steen gracht, 10 en 17 uur prof. Hovius van Apeldoorn Geref. kerk (art. 31), West straat, 8.45 en 17 uur, ds. Jac van Nieuw koop van Amsterdam Doopsgez. gem., Kerkgracht, 10.30 uur (dus niet 18.30 uur) ds J. J. J. van Sluijs (VPRO-dienst) Oud Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis, past. Wijker Baptisten gem., 11 uur Zondagsschool, 16 uur samenkomst ds. C. van Wier; Dinsdag 20 uur vrouwenver eniging; Donderdag 19.30 uur bijbelbespre king, bidstond Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bij belkring. Donderdag 19.30 uur vrouwen- krans, 21 uur bidstond; Vrijdag 23 Febr., Zaterdag 24 Febr, en Zondag 25 Febr. Ma- ranatha-conferentie Leger des Hells, Spoorgracht, Zaterdag 19.15 uur bidstond, 20 uur straatzang; Zondag 10 uur fleili- gingsdienst, 12.15 uur Zondagsschool. 18.19 uur openluchtsamenkomst in de Spoor straat, 20 uur verlossingssamenkomst: Maandag 14.15 uur vrouwenbond; Dinsdag 20 uur bidstond. JUILANADORP: Ned. Herv. gem., 10 uur ds. H. J. Trommel Geref. kerk, 10 uur leesdienst, 14.15 uur ds. Hamming (openb bel.). CAI T \NTSOOG: Ned. Herv. gem., 18.30 uur ds. H. J. Trommel. In zijn tweede en laatste V.U.-lezing over „De Verenigde Staten van Euro pa" heeft mr. H. R. Nord gesproken over de concrete resultaten, die tot nji toe zijn bereikt, en welke verwachtin gen ten aanzien van de toekomst der federatieve samenwerking in Europa mogen worden gekoesterd. Van de noodzaak van economische samenwerking is men reeds voldoende doordrongen. Dat is o.m. tot uiting ge komen in het Marshall-plan, dat net herstel van de Europese economie be oogde, in die zin dat de steun niet zou worden verleend aan allerlei staatjes en staten, maar via een adviserend lichaam aan het Europese geheel. De samenwerking op economisch ge bied maakte ook een politieke samen werking noodzakelijk. De eerste stap hiertoe was het militaire verdrag van Duinkerken, gevolgd door het verdrag van Brussel en achterhaald door het Atlantisch Pact. De wens der volkeren om aan een Westeuropese eenheid mede te werken, vond uitdrukking tijdens het Congres van Europa in 1948. Men heeft zich toen uitgesproken voor een Europese politiek. Er wqcd een Europese Assemblée opgericht, die de regeringen zou moeten adviseren. De voornaamste opgave was het vinden van een gedragslijn, volgens welke de belangen van het geheel en de delen zoveel mogelijk konden worden geco ördineerd, Ten opzichte van de militaire samen werking met het continent heeft En geland zich afzijdig gehouden, op grond van Engelands afwijkende positie, vooral ten aanzien van de machtsver houdingen elders in de wereld. Practische resultaten op het gebied van de politieke eenwording van West- Europa zijn nog niet bereikt. Op eco nomisch terrein is het plan-Schuman een stap, maar ook hier liggen grote Het voorstel van Gedeputeerde Staten om een subsidie toe te kennen aan de Helderse Volksuniversiteit heeft een punt van bespreking uitgemaakt in de commissie van rapporteurs uti de Pro vinciale Staten. Door een der leden werd gevraagd aan wie nu precies de voorgestelde subsidie ten goede komt, aan het Museum of aan de Volksuniversiteit, die blijkbaar onder het Museum ressorteert. Een ander lid, deze vraag ondersteunende, merkte op, dat er in ieder geval waarborgen moe ten zijn, dat de subsidie aan de Volks universiteit ten goede komt. Door een der andere leden werd nog gevraagd of dit een telkens terugko mende subsidie is. Dit lid heeft zich af gevraagd of de 600 leden van de Volks universiteit zelf niet in staat zijn deze zaak draaiende te houden. Het in de Commissie aanwezige lid van Gedeputeerde Staten merkte op, dat dit een subsidie is, zoals wij er in de provincie meer kennen. De Volksuniversiteit ressorteert wel onder het Museum, doch er is een apart be stuur en de te verstrekken subsidie komt zonder enige twijfel ten goede aan de Volksuniversiteit. De gemeente Den Helder heeft steeds geholpen en het is nu voor de eerste maal, dat er een nadelig saldo is. Er wordt door het bestuur van de Volksuniversiteit zeer veel gedaan om het culturele doel, dat het zich gesteld heeft te verwezenlij ken. Om alle lagen van de bevolking in het werk te betrekken zijn de cursus gelden laag gehouden. Iedere week zijn jer twee of drie cursus-avonden. Of de Volksuniversiteit rechtspersoonlijkheid bezit zal intussen nog nader onder zocht worden. De Commissie adviseerde eenstemmig de voordracht te aanvaarden. moeilijkheden. Het is op zichzelf reeds verheugend, dat vooraanstaande staats lieden der Westeuropese landen zich van dag tot dag bezig houden met het vraagstuk der eenwording, waarvan de oplossing voor ons allen toch van zo grote betekenis is. Gisteren vertrok wederom een con tingent van 62 mariniers, 4 onderoffi cieren en 5 officieren met het m.s. „Willemstad" van de KNSM, naarCu- racao om op de Antillen aldaar gele gerde militairen af te lossen. De man nen werden uitgeleide gedaan door de commandant der mariniers generaal majoor mr. De Bruyne en enkele an* dere hoge officieren. Reeds gedurende de inscheping, die te 10 uur begon, speelde de K. Marine-kapel vrolijke marsen onder leiding van de tweede dirigent, de adjudant O. O. Kokelaar. Precies 12 uur ging de „Willemstad" van de wal. De marinekapel speelde het Wilhelmus als een laatste groet. Het transport staat onder commando van de kapitein F. Braggaar. Voor H.C.S.C. 1 morgen een zeer zware wedstrijd. In Enkhuizen moet namelijk de strijd worden aangebon den met Dindua 2. de koploper van de afdeling. Beide elftallen zullen elkaar weinig toegeven, en de uitslag zal dan ook niet ver van een gelijk spel af liggen. De wetenschap, dat de ver liezer practisch uitgeschakeld is voor de titel, zal zowel H.C.S.C. als Dindua 2 inspireren tot de grootst mogelijke inspanning. Met belangstelling zien wij de uitslag van deze wedstrijd tegemoet. Het elftal vertrekt om twee uur van garage Moorman. Het derde elftal van H.C.S.C. ont vangt 'om half vier H.C.S.V. 3 uit Hoorn. De A-adspiranten van H.C.S.C. vertrekken om één uur per trein naar de polder, waar Breezand Boys a de tegenstander is. Een vijfjarig meisje, dat met ma zelen in bed lag, wist in een onbe waakt ogenblik een doosje lucifers te bemachtigen. Toen de moeder even la ter uit de keuken kwam, had het kind juist een lucifer aangestoken, waardoor het beddegoed in brand raakte. Met behulp van een deken doofde de moe der het vuur. Voor het kind bleven de gevolgen van het gevaarlijke spelletje tot lichte brandwonden beperkt. Een schoorsteenbrandje in het perceel Brakkeveldweg 186 werd door de brandweer met een ramoneur in de keim gesmoord. Een aggressieve hond heeft een meisje van vijf jaar in het gezicht ge beten. Van het padvinders-troephuis „De Toorts" aan de Burgemeester Hou- v/ingsingel werden vijf ruiten stuk gegooid. De daders, twee jongetjes van zeven jaar, kregen op het politiebureau een welverdiende reprimande. Hun ouders zullen voor de schade moeten opdraaien. De Nederlandse torpedobootjager Hr. Ms. „Tjerk Hiddes" zal in Surabaja aan de A.L.R.I. worden overgedragen. Het schip dat zoals bekend het vlagge- schip van de Indonesische marine wordt zal onder bevel komen te staan van majoor Martadinata, die tot voor kort commandant van het korvet Hang Tuah was. Majoor Martadinata is momenteel aan boord van de Tjerk Hiddes, die te gen het einde van Februari te Surabaja wordt verwacht. Nadat Woensdagavond in het Marine-zwembad de nummers van de duaLmeet waren afgewerkt, moesten de beide Helderse polo-zeventallen nog te water voor de kringcompetitie. De Zwaardvis kreeg DAW als tegenstander toegewezen. De Helderse Bruinvissen moesten proberen Nereus uit Zaandam het vuur na aan de schenen te leggen. De Jonkers speelden het eerst, en het werd al spoedig duidelijk dat zij niet op de winst behoefden te rekenen. Zaterdagavond wordt in „Formosa" een grote jeugd-rally van de „Youth for Christ"-beweging gehouden. De heer Leo Pasman uit Haarlem zal spre ken over het onderwerp „De mens in boeien". Medewerking wordt voorts verleend door mevr. B. Riekwel-Bruin (alt), mevr. A, Graaff-Kamp (piano), de heer H. van Brummelen uit Hilver sum en enkele ander* musici. Hoewel bij de Alkmaarders Boxem ontbrak, hadden zij toch een prima ploeg met als uitblinkers Andrè Slik ker, Klaas van de Pol en Puck Ooye- vaar, die al jaren voor het eerste ze vental van DAW uitkomt. De Jonkers konden daar Bijkerk tegenover stel len als een polo'er met meer routine, doch hij alleen kon niets beginnen. Hoewel de andere Jonkers hun uiter ste best deden, konden zij tegen het vrij zware spel van hun tegenstanders niet op. Met de rust was de stand 40 voor de Alkmaarders. In de tweede helft zag keeper Heek kans zijn doel even beter schoon te houden. De Jon kers brachten het bovendien tot en kele goede doorbraken, waarvan er twee in tegenpunten werden omgezet. Maar ook de gasten scoorden nog tweemaal, zodat DAW met een 62 overwinning ging strijken. Toen de Bruinvissen te water gin gen, nam de spanning nog toe. Ook de nog aanwezige Alkmaarders waren benieuwd wat de Nieuwediepers er van terecht zouden brengen. Wonnen de Heldersen, dan zou dat voor DAW niet onvoordelig zijn. Hebben de Zaan- kanters gedacht, dat zjj een zacht eitje zouden hebben aan onze stadge noten, dan zijn zij bedrogen uitgeko men. De Helderse voorhoede, bestaan de uit Kramer, Scholte en Van Drim- melen. verzette aardig werk, terwijl het ook in de achterhoede uitstekend klopte. Vooral Gieles, die als invaller meedeed, was buitengewoon op dreef. Met de rust hadden de Zaankanters een 42 voorsprong verworven. De Bruinvissen gaven zich echter niet spoedig gewonnen, dat bleek na de rust. De middenvoor van Nereus en midachter Tijsen leverden hevige schermutselingen. Verbluffend hard waren de schoten van Dick Boot en Remmert Coeman, die Van de Water veel last bezorgden. De Bruinvissen haalden op tot 44. Het werd 45, waarna Piet Kramer gelijk maakte (55). Toen was nog een halve mi nuut te spelen. De spanning steeg in tussen ten top. Op een gegeven mo ment belandde de bed ui{ verkeerd plaatsen van Van de Water in Zaanse handen. Het slot was, dat nog één Zaans doelpunt werd geboren (56). Het was, ondanks deze nederlaag, verheugend dat de Helderse Bruin vissen ditmaal beter partij hebben ge geven dan in de voorgaande wedstrij den. Dat belooft iets voor de toe komst. De vereniging voor bedrijfsvoorlichting „Koegras en Callantsoog» samenwerking met de Hollandse Maatschappij van Landbouw en in van oud-leerlingen der Landbouwschool een voorlichtingsavond bele^ Prins Hendrik", waar ir. C. Verschoor een inleiding hield over melken", waarna een film over ditzelfde onderwerp werd vertoond. het best kan geschieden te ,™?fUjke Productief hij, Nadat de voorzitter van de vereni ging voor bedrijfsvoorlichting, de heer J. Eriks, de avond had geopend, kreeg de heer Verschoor, Rijkszuivelconsu- lent te Hoorn, het woord. Aan de hand van een schema van één der modern ste melkmachines ging hij de verschil lende verbeteringen na, die na de twintiger jaren in de apparatuur wer den aangebracht. In Nederland zijn thans nog slechts drieduizend melk machines in gebruik, terwijl in Ame rika reeds vijftig procent en in Nieuw- Zeeland zelfs negentig procent van de koeien machinaal wordt gemolken. Uitvoerig besprak de heer Verschoor de wijze, waarop het machinale melken In vooroorlogse jaren, in de „goede oude tijd" zogezegd, was een kind de wereld te rijk met een cent. Het top punt van verkwisting was het kopen van een „cent drop". Een kind, dat zo'n kleverig papiertje met zwarte salmiak ruitjes bij zich had, was voor een kwar tiertje het middelpunt van een aanhan kelijke vriendenschaar, welke ten slot te al zuigend uiteenging. Tegenwoordig behoeft men niet vreemd op te kijken, wanneer een kleuter een ijsje van een kwartje gaat kopen. Maar terecht! was een der winkeljuffrouwen van C. Jamin wel een tikje verbaasd, toen van de week een hummel van zes jaar een briefje van vijf en twintig op de toonbank legde. De knaap verlangde hiervoor snoep. Zomaar snoep, zonder nadere aanduiding van de gewenste soorten en hoeveelheden. De juffrouw wilde echter graag weten, hoe haar jeugdige klant aan dat waardevolle briefje was gekomen. „Gevonden op de Prelleweg, bij een bossie," vertelde de knaap, hulpvaardig, opgewekt en vertrouwelijk. De juffrouw bracht hem toen vriendelijk aan het verstand, dat het niet eerlijk is om gevonden geld te gaan versnoepen. Degene die het verloren had, zou dat wel tegen de po litie hebben verteld. Dat bleek inder daad het geval. De stadgenoot, die een paar dagen tevoren ontdaan was komen aangeven, dat hij op de Parallelweg een briefje van 25 had verloren, kon ver heugd zijn rechtmatig eigendom weer in ontvangst nemen. De N.V. Hoogewerff, Chabot en Vis- ser's wijnhandel Van Straalen, Mon sieur en Erkelens, die vóór de bezet ting zijn domicilie te Den Helder aan de Hoofdgracht had heeft zich sinds kort gevestigd in het pand Zuidstraat 37. Daar heeft de burgemeester, mr G. D. Rehorst, gistermiddag in tegen woordigheid van een aantal genodig den, onder wie de wethouders L. F. van Loo en P. Th. Luyckx, de officiële opening verricht. De burgemeester zei- de in een geestige toespraak onder andere, dat het zeer wel mogelijk was dat de firma nog wijn had geleverd aan de familie Stastok. De spreker, die was ingeleid door de heer R. Hooge werff, besloot met de N.V. voor de toekomst nog vele hoogtijdagen toe te wensen. Nadat allen een glas champagne had den gedronken (Louis Roederer)nam de heer Luyckx als zakenrelatie het woord. Deze memoreerde, dat de wijnhandel evenals zijn bedrijf een slachtoffer van de oorlog was gewor den. De heer Luyckx complimenteerde de directie vervolgens met het nieuwe home. Zoals men misschien weet, dateert de gistermiddag heropende wijnhandel van 1834, Na de bevrijding vond de firma op verscheidene adressen in Den Helder onderdak, het laatst op de Singel, en thans prijst de directie zich zeer gelukkig met het pand Zuidstraat 37, waar een ruime sortering wijnen en gedistilleerd voor de verkoop ge reed staat. krijgen. Voorts vertelde h~ Tm maatregelen op organisator^ zijn genomen om de boeren gebie4 behoorlijke voorlichting ten Va" van het machinale melken te aanzi«5 ren. Thans zijn instructeurs Verzi*s- seurs in opleiding, die helnJ"!.adv'- z.g. „inmelken" van nieuwe 1 he» De "a hetgesprokene film „Machinaal melken" van tersen gaf een zeer duidelijke'01 Pe' teressante illustratie. Op de °n der leerzame avond had eigenru"00' mand mogen ontbreken, die t Bis" koeien heeft uit te staan wam met voor hen die met de hand melL°0k dat voorlopig zullen blijven dn en uit causerie en film veel te le^ Een veertigtal leden van de r van Plattelandsvrouwen, afdeling lianadorp, heeft per autobus een k zoek gebracht aan de belangwekkJl kledingtentoonstelling, die deze Cl in Alkmaar is geopend. Met ernt. v langstelling volgden de dames a show, namen zij kennis van de d monstraties en bezichtigden zij de W rijke stands. Het tochtje naar Alkma werd dubbel productief gemaakt doÜ! de excursie naar het bedrijf van d firma S. Krom, waar eveneens veel interessants te zien was. Bij het ver trek uit Alkmaar bleken vijf dames zozeer onder de bekoring van het kaas stedelijk schoon te zijn geraakt, dat zii te laat kwamen voor de bus. Men heeft een half uur gewacht, maar toen was het welletjes.... De dames di» niet overeenkomstig het devies „ga. men uit, samen thuis" hebben geham deld, vonden op eigen gelegenheid de terugweg naar hun behuizingen in het Koegras. De bevolking van Julianadorp was, zoals men zich zal herinneren, bijzon der ingenomen met de luidklok, die enige tijd geleden in de toren van de Nederlands Hervormde kerk werd aangebracht en misschien nog meer met de keurige verlichting van de wijzerplaten van het torenwerk. Het is jammer, dat deze verlichting d« laatste tijd sabotage-neigingen ver toont. Weer en wind. en vooral natuur lijk de regen, hebben de oxidatie van verschillende leidingen en contacten bevorderd en daardoor het function- neren van een deel der lampjes be lemmerd. Het is nu voor de voorbij gangers een puzzle, uit te maken hoe laat het is. Maar een nog grotere puzzle is het verhelpen van het euvel, want bij onderzoek is gebleken dat hiertoe een steiger moet worden op getrokken. En wie betaalt de kosten? Met belangstelling wachten de Ju- lianadorpers op de oplossing van deze puzzle, waarmee het kerkbestuur thans worstelt. Door gecombineerde inkoop is het mogelijk geworden de originele Engel se kamgarens tegen redelijke prijs te leveren. Een uitgebreide collectie, be vattende de meest schitterende dessins, heeft de fa. P. SCHMIDT, Ruyghweg 74, ontvangen. - Vraagt U deze eens ter inzage. (Advertentie, Ing. Medl In de derde klasse van de volleybalcompetitie heeft H.C.S.C. 1 dezer dagen het kampioenschap verworven. De laatste wedstrijd tegen W.S.O.V. 3 werd in drie games gewonnen met 15-7, 11-15 en 15-6. Het H.C.S.C.-team promoveerde automa tisch naar de tweede klasse. Verder waren in de heren-klassen de uitslagen- Zeemacht-Adelborsten 15-3, 15-10; Pro Patria-Adelborsten 2 15-9 11-15 n-15- W.S.O.V. 2 Mulo V 5-15, 9-15; Openbare Werken 2-H.C.S.C. 2 4-15, 4-l5. Door de overwinning van Mulo V. op W.SO.V. 2 is de spanning aan de kop van de tweede klasse wel bijzonder toegenomen. Wint Openbare Werken van Pro Patria 2 zijn laatste wed strijd, dan zijn de O.W.'ers kampioen. Bij een nederlaag evenwel hebben W.S.O.V. 2 (via een overwinning op H.K.V. 2) en Mulo V. ook nog een kans om gelijk te eindigen. Mulo V. komt tegen Hermes uit. De plaats op de ranglijst wordt bij een gelijk aantal punten door het game-gemiddelde be paald. Bij de bezetting van de boven ste of onderste plaats zal een beslis singswedstrijd moeten worden ge speeld. Pro Patria zal nog maar wei nig hoop hebben, om de laatste plaats te ontkomen. Ook bij volleybal kun nen «venwel verrassende uitslagen val len, zodat natuurlijk nog alles moge lijk is. Zeemacht staat nu vrij vast op de derde plaats door een overwinning op Adelborsten 1. Deze zege werd be haald in een wedstrijd van een zeer matig gehalte. Bij de dames waren de uitslagen. H.T.C.—Pro Patria 2 15—4, 15—11; Her mes—Mulo V. 15—13, 8—15, 15—8; H.K.VH.A.V. 11—15, 16—14, 15—12; Zeemacht—H.T.C. 13—15, 15—10, 15—12 Ook ditmaal enkele verrassingen: een tweede nederlaag van de H.A.V.-dames (ditmaal tegen H.K.V.) en een over- winnig op het lang niet zwakke Mulo V. van Hermes. De spanning om de leidersplaats is toegenomen: Pro Pa tria 1 heeft twintig punten uit twaalf wedstrijden, H.A.V. achttien punten uit elf wedstrijden. Het ziet er naar uit, dat pas in een beslissingswed strijd de kampioensploeg bekend zal worden. Van de negen Wieringer koppels, die Hoogkarspel in de tweede ronde om het bridge- kampioenschap voor W.-Friesland uit kwamen, wisten zich er zes in de finale te plaatsen. Als nr één uindigden: mevr. Beeker—Kraan en Montulet—Hof en op de tweede plaats: buurt—Bosker, echtpaar Hegeman, Van Velde—De Herder en Kuiper—Schmitt. Door de schutsluis te Den Oever werden 1950 in totaal 12.403 vaartuigen ge*chut een gezamenlijke tonnenmaat van 673.7 w.: 10.682 vissersvaartuigen met een *0D1? meat van 392.151 en 1721 andere vaartuig met een tonnenmaat van 673.778. machin* GESLAAGD Voor het practijkdiploma schrijven zijn op 10 Februari te Helder geslaagd mej. A. J- Dani de heer M. de Haan uit HipP01* hoef, die beiden hun opleiding on gen van mej. D. M. de Vroome te Helder. De besommingen van Donderdag trawlers: SCH 93 28,500. 1 tr»*J t 27.500; loggers: KW 84 i 3280, 1» 33 151 f 4400; kotters: SCH 18 i r gg: f 4440. KW 10 f 2315. De prijzen P heilbot 2.85—2.25, gr. tong 2.65—2.:ton< long 2.60—2.40, kim. tong 2.60—2-35, j I 2.55—2.35. kl. tong II 2.50—2.25,1 2.50—1.85; per 50 kg: schartong ^hol schol 3431, grm. schol 6346, k 72-58, kl. schol I 60—42. kl. 3S 23. schar 30—22, bot 26.50—18. v. "a ?g^5, —16, makreel 40—22.50, gr. schelvis grm. schelvis 76—62, kim. schelvis gr. schelvis I 58—51, kl. schelvis'j-47.50, 27, wijting 30—16.50: gr. gu> ,«50 X1 mid gul 47.50-47. kl. gul 48-J l2J haal 20-18, kl. koolvis zw. ^*.„1 kg: gr. kabeljauw 140-118. gr *00 leol 70—47.50, kl. koolvis wit 108— 10098. De aanvoer bedroeg 2675

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2