RAI VAL DA Sport in 't kort JIMMY BROWN ALS BOKSER o Politie te Soest greep revolver DE SEEITEL Koortsig AKKERTJE Tsjechoslowakije kwam het handels- accoord met de Sowjetunie niet na Minister in Moskou op het matje motorrijwielen scooters bromfietsen motorcarriers Expediteurs lieten chauf feur te lang werken Neem een doos echte Subsidie Brandweerbond in behandeling Hart-massage Ketel de lucht in ging Club van saboteurs" maakte de omgeving van Delft onveilig Drie jongens wilden trein laten ontsporen Kellner stak auto's en vaartuigen in brand Lawines eisen nieuwe slachtoffers Aflossing 3'/4 pet. Ned Staatsleningen 1950 I Pim, Pam en Pom aan zee I Engelse staalindustrie genationaliseerd w Het Radioprogramma VRIJDAG 16 FEBRUARI 1951 De Tsjechoslowaakse minister van bandel. Antonin Gregor, is Woensdag per vliegtuig naar Moskou vertrok ken ..als leider van een delegatie, die sich daar reeds bevindt om handels- l>etrekkingen met de Sowjetunie te bespreken", aldus Radio Praag. Reuter meldt, dat de mededeling dat nieuwe Russisch-Tsjechoslowaak- handelsbesprekingen nodig zijn, ter wijl in November 1950 een handels verdrag voor vtff jaar tussen beide GEBOUW AMSTERDAM TENTOONSTELLING.9-18 FEBR. OPEN 10-17 en 19-22 Zondag 18 Fob,.: 10-17 «r ljm (Ind. b«l) (Vervolg van pagina 1). Verdediger betoogde voorts dat op 2 Augustus, de dag waarop het dodelijke ongeluk in Haarlem plaats vond, slechts honderd kilometer was gereden. Bovendien had de chauffeur toen een betrekkelijk kalme periode achter de rug. Mr. Dumbar voerde de volgende vier punten ter verdediging .aan: Tussen 20 Juli en 1 Augustus ligt een vacuum van overtredingen ;op 28 Juli ver klaarde dr. Beunders dat chauffeur De V. in goede conditie verkeerde; De V. is na het ongeluk bij de expediteurs in dienst gebleven en hij zou dat nog zijn als hij niet was ontslagen en ten slotte op 18 September is een volle la ding stenen verdwenen waarvoor De V. een ongetekende bon heeft afgegeven. Mr. Dumbar vroeg voor Van S. ont slag van rechtsvervolging, daar hij deze niet aansprakelijk achtte. Spreker gaf toe dat S. (de tweede expediteur) „op administratief gebied een grote prul is"; hij is in het geheel niet met de gang van zaken op de hoogte. Vervol gens ging de verdediger de verschillen de punten van de tenlastelegging na en vergeleek deze met de inhoud van het dagboek. Spreker betwijfelde het of de getuigenis van chauffeur De V. vol doende betrouwbaar was. Voor zijn tweede cliënt vroeg hy ten slotte be perkte straf. Misplaatste opmerking TN zijn repliek noemde de Ambtenaar O.M. mr. Van Sloterdijck, de verge lijking tussen de behandeling van een strafzaak voor het Kantongerecht en de Praagse processen, zeer onelegant. „Deze opmerking is hier niet op zijn plaats" aldus de ambtenaar, die van mening was dat het ten laste gelegde al van te voren vast stond. Over de be wering omtrent de betrouwbaarheid van getuige De V. zeide de ambtenaar dat hij meer reden had te twijfelen aan de juistheid van het dagboek, waarop de verdediger een groot gedeel te van zijn pleidooi had gebaseerd. In dit verband wees mr. Van Sloterdijck op het gezegde van de verdediger dat S. op administratief gebied een prul is. De ambtenaar achtte beide ver dachten ten volle aansprakelijk. Hierna sloot mr. Boerrigter het on derzoek. Op verzoek van de verdediger zal de kantonrechter op 1 Maart schrif telijk vonnis wijzen. PAS T I L L_ E S keelpijn landen is gesloten, voor Praag een verrassing betekende. Geruchten waarvan geen beves tiging kon worden verkregen wil len dat Tsjechoslowakije ten achter zou zijn op het voor de leveringen aan de Sowjetunie opgestelde schema. In bepaalde Westerse diplomatieke krin gen acht men het zelfs mogelijk dat de Sowjetunie de strafbepalingen in de handelsovereenkomst, voor het niet nakomen van de leveringsplicht wil toepaseen. Het verzoek van het bestuur van de Noordhollandse Provinciale Brandweer- bond om een subsidie voor het jaar 1951 ontving in de commissievergade ring van Provinciale Staten enige cri- tiek, omdat men meende, dat veeleer de brandverzekering-maatschappijen tot taak hebben de bond te steunen. Aangezien de Bond het voornemen heeft om op ruime schaal een folder te verspreiden waarin op de noodzaak van brandbeveiliging wordt gewezen, bestond er bij het merendeel van de commissie geen bezwaar tegen inwil liging van het verzoek. Terwijl een chirurg in Indiana- polis bezig was een meisje we gens blindedarmontsteking te opereren, constateerde hij, dot het hart van zijn patiënte ophield te kloppen. Vroeger zou dit de dood tengevolge hebben gehad, maar deze arts maakte aanstonds in de borst van het meisje een opening en liet een assistente het blootgelegde hart masseren. Na enkele ogenblikken begon de pols wederom zwak, maar regelmatig te kloppen. De dokters zetten toen hun taak voort en de opera tie werd tot een goed einde ge bracht. Ofschoon de toestand van het meisje nog „critiek" wordt geacht, heeft de zieke een goede kans in leren te blijven. Door tot nu toe niet opgehelderde oorzaak ontplofte Donderdagmiddag de ketel van het gemeentelijk badhuis te Geldermalsen. Het 400 kg. wegende ge vaarte werd van zijn voetstuk gelicht, zocht een uitweg door het dak, ging 40 m. de lucht in. schampte in zijn val dak en zijmuur van een 20 m. verder aan de overzijde van de straat gelegen woonhuis en kwam daar op het plaats je terecht. II Drie knapen nit Delft vormden ver leden jaar een „club van saboteurs", die er in slaagde binnen veertien dagen een wilde anarchie ten toon te sprei den. De clubleden, die dwaze unifor men droegen en „onderscheidingste kens" hadden, hebben in die paar we ken in Delft en omgeving telefoondra den doorgesneden, kippen gestolen, bliksemafleiders vernield en verschil lende voorwerpen op de rails van de spoorbaan DelftSchiedam gelegd met de bedoeling de trein te laten ontspo ren. Het toeval, dat een controlerende De Amsterdamse rechtbank behan delde gisteren de zaak tegen de kell ner C. van M. uit Amsterdam, die er van beschuldigd wordt het afgelopen jaar twintig auto's en drie vaartuigen in brand t« hebben gestoken. Hoewel de verdachte ontkende, achtte de officier van justitie het wettig en overtuigend bewijs geleverd. De man lijdt aan een ernstige stoornis van zijn geestvermogens. De officier eiste daarom een jaar gevangenisstraf en terbeschikkingstelling van de re gering. Mocht de rechtbank echter de conclusie van het psychiatrisch rap port, dat over verdachte was samen gesteld, aanhouden en de verdachte dus normaal bevinden, dan achtte de officier een gevangenisstraf van vier jaar op haar plaats. De verdediger verzocht de verdach te vrij te spreken, daar er geen wettig en overtuigend bewijs was geleverd. De uitspraak is bepaald op 1 Maart. Lawines, aardverschuivingen en over stromingen hebben Donderdag weer slachtoffers geëist in de Italiaanse, Zwitserse en Oostenrijkse Alpen. Uit Milaan wordt gemeld, dat Donderdag opnieuw vier personen door de val lende sneeuwmassa's gedood zijn, waar door het aantal doden sinds Zondag tot 14 gestegen is. In de Lessach-vallei in Oostenrijk, waar 10.000 mensen van de buiten wereld zijn afgesneden, schijnt de toe stand zeer ernstig te zijn. De sneeuw ligt er zo hoog, dat telegraafpalen er onder bedolven zijn en 188 palen, die hoogspanningsdraden droegen, zijn door de sneeuw weggerukt. In Zwit serland zijn 1000 reservisten opgeroe pen om in het bedreigde Tessino de bevolking bij te staan. blokwachter de obstakels vond, voor kwam een ernstig ongeluk. De 17-jarige A. W. Th., de 19-jarige J. W. T. en de even oude C. van der Z. noemden zich „communisten" en had den een „hol" op een verlaten zolder, van waar uit zij hun operaties onder namen. Een half jaar zitten de knapen nu al gevangen en gisteren stonden zij terecht voor de Haagse rechtbank, waar zware straffen tegen hen werden geëist van resp. 1 jaar en 4 maanden tuchthuis, een jaar en negen maanden jeugdgevangenis en twee jaar jeugd gevangenis. Volgens psychiatrische rapporten was Th. licht debiel, T. ver minderd toerekeningsvatbaar en Van der Z. normaal. Naar de mening van de officier van Justitie hadden de jongens „geen flauw benul wat communisme inhoudt". De jongens hebben elkaar met half begre pen feiten en dwaze bedenksels „opge- lierd" en vormden een bendetje dat in wilde anarchie uit was op het vernie len van installaties, desnoods ten koste van mensenlevens. Zij wilden zich laten gelden en door hun „sabotage" de be staande wereldorde vernietigen. Vijftig millioen dollar voor verdediging Formosa Amerika zal nationalistisch China steunen met een bedrag van 50 milli' oen dollar, dat bestemd is voor de verdediging van Formosa. De departe menten van Defensie en Buitenlandse Zaken hebben aan deze wapenhulp reeds hun goedkeuring gehecht. Het plan is thans naar het Witte Huis ge zonden om door president Truman ac- coord te worden bevonden. Manus Oly vatte zijn oude beroep weer op Gistermorgen vroeg werd de politie te Soest gewaarschuwd, dat een auto naderde, die in Heerde was gestolen. Een patrouille toog naar de Rijksweg waar spoedig de bedoelde wagen met grote snelheid naderde. Op het stop signaal van de politie gaf de bestuur der, de beruchte inbreker Manus Oly, die enkele dagen geleden uit de voor malige marechaussee-kazerne te Wor- merveer wist te ontsnappen, nog extra gas en reed op de patrouille in, die slechts door ijlings opzij te springen zich in veiligheid kon stellen. Er wer den enkele schoten op de wegstuiven de auto afgevuurd, waardoor de voor ruit werd verbrijzeld en een de? ban den kapot raakte, doch de inbreker reed door. Toen men de achtervolging had ingezet, werd de auto spoedig op de Rijksweg voor het paleis Soestdijk ontdekt. Ménus had echter een fiets weten te vinden en is nog niet gevat. Manus Oly heeft een zeer groot aantal diefstallen op zijn geweten. In 1948 werd hij deswege veroordeeld, doch kort geleden voorwaardelijk in vrijheid gesteld, waarbij hem ander half jaar gevangenisstraf voorlopig werd kwijt gescholden. Nauwelijks weer op vrij voeten vatte Manus zijn oude beroep weer op en weldra waren zijn sporen gevonden in Hattum, op de Veluwe en ten noorden van het IJ. Vorige week werd hij in Apeldoorn gegrepen en naar Wormerveer over gebracht. In de nacht van Maandag op Dinsdag wist hij uit de kazerne te ontsnappen. Het ministerie van Financiën deelt mede, dat van de 3 1/4 pet. Neder landse Staatslening 1950 en van de 31/4 pet Nederlandse Staatslening 1950 tweede uitgifte, op 15 Maart 1951 aflosbaar zal worden gesteld l/100e deel van de op die datum uitstaande bedragen dezer leningen, zijnde van de 31/4 pet. lening 1950 f 2 000.000 en van de 3 1/4 pet. lening 1950, tweede uitgifte f4.300.000 of zoveel meer of minder als uit het systeem van uit loting op eindcijfers van de nummers der schuldbewijzen en afronding van de aflossing op de inschrijvingen in de schuldregisters zal voortvloeien. De uitloting van schuldbewijzen zal geschieden op 26 Februari 1951 te 9.30 uur in het gebouw van het ministerie van financiën te 's-Gravenhage. Uit geloot zullen worden tien reeksen schuldbewijzen. De aflossing op de inschrijvingen in de schuldregisters dezer leningen zal naar evenredigheid geschieden, met dien verstande dat op 15 Maart 1951 één honderdste gedeelte van het op die datum op elke rekening uitstaande bedrag zal worden aflosbaar gesteld. Het per rekening af te lossen bedrag wordt afgerond op f 1000 of een veel voud daarvan. 47. Nee, Pim, Pam en Pom weten helemaal niets van de gebeurtenissen op het strand af. Maar ze worden gauw genoeg ingelicht, zodra ze op het strand de beren tegenkomen. De leider vertelt hun alles. Pim, Pam en Pom kunnen hun oren niet geloven. „Bent U er wel zeker van?" vraagt Pim eindelijk schuchter. „Zeker van?" roept de beer verbaasd. „Ik heb het met mijn eigen ogen gezien. Het monster stak zijn koo boven water uit! We hebben het trou wens allemaal gezien!" „Dus. dan zou die zeeman tóch gelijk hebben", zegt Pim nadenkend. „En ik vertrouw die zee man niet meer sinds die tentenomgooie- rij". „Ja, maar wat heeft dat hier nu mee te ma'.:en? Kom wees verstandig, ga met ons mee naar de duinen. Het is hier niet veilig!" „Ja, maar dan moe ten we toch eerst onze tent gaan ha len", zegt Pim. „Nu jullie moet het zelf weten", antwoordt de beer en kijkt hen hoofdschuddend na. Middlesborough (met Mannion) komt naar Amsterdam Snelle tijden met Mercedes racewagens De voetballiefhebbers zullen Woens dag hun hart kunnen ophalen. De tech nische commissie van de KNVB heeft n.1. kans gezien om Middlegborough, één van de favorieten voor de kam pioenstitel van de eerste divisie van de Engelse league, te laten fungeren als tegenstander van het voorlopig Neder lands elftal. Middlesborough komt met de complete competitieploeg, waarin onder meer de bekende rechtsbinnen Mannion zal meespelen. De wedstrijd wordt in het Olympisch Stadion te Am sterdam gespeeld. Het aanvangsuur is nog niet bekend. In Buenos Aires werden gisteren zeer snelle tijden gemaakt met drie vooroorlogse Mercedes-Benz racewa gens. Over een ronde van 3.5 km. reed de Duitse coureur Hermann 2 min. 3,4 sec. Fangio, eveneens Mercedes, liet een tijd van 2 min. 15,9 sec. noteren. De snelste tijd die hierop volgde werd gemaakt met een Maserati welke door Gonzales werd bestuurd. Deskundigen voorspellen een gemakkelijke overwin ning voor de Mercedes-ploeg, in1 de wedstrijd voor de Grote prijs van pre sident Peron. Op uitnodiging van de Zwemver eniging „Het Y" uit Amsterdam zul len van 21 tot en met 28 April 12 le den van de Zuidslavische zwemclub „Mornar" een tour door ons land ma ken. De Zuid-Slaviërs zullen aan de start komen in Nijmegen, Arnhem. Delft en in Amsterdam in de sportfondsen- baden West en Oost. De juiste data zijn nog niet vastgesteld. Zij komen met een waterpoloploeg en enkele zwemmers. Onder hen bevinden zich de interna tionale waterpolospeler Stakdela en de vrije slag zwemmer Boris Stanata. Jean Robic, de wereldkampioen veldrit, heeft de Franse wielrenbond er officieel van in kennis gesteld, dat hij zijn titel Zondag bij het wereldkam pioenschap veldrit te Luxemburg, niet zal verdedigen. Hij zal vervangen wor den door Pierre Jodet. 75. Intussen was meneer Gerrit Goo chem in een wanhopige stemming naar zijn huis teruggekeerd. Jimmy was spoorloos verdwenen en daarover maakte hij zich dodelijk ongerust. Het was duidelijk, dat Jimmy in de een of andere val was gelopen en nu hield de politie er zich mee bezig, maar wie garandeerde hem dat deze erin zou slagen Jimmy spoedig weer op te spo ren? Meneer Goochem liep de gehele avond door zijn huis te ijsberen en toen het tijd werd om naar bed te gaan, blééf hij maar heen en weer drentelen, zodat de buren er tureluurs van werden. Af en toe wrong meneer Goochem zich van wanhopigheid de handen of trok hij zichzelf van alle narigheid aan de haren. „Daar gaat mijn broodwinning", jammerde hij dan. „Heb ik eindelijk eens een bok ser ontdekt, die wat voor de toekomst belooft of daar verschijnen onverlaten ten tonele die mij mijn geluk ontne men. Als 't niet zo diep treurig was, zou het een schande zijn. Meneer Goo. chem stond op het punt in tranen uit te barsten, toen eensklaps de telefoon rinkelde. Patrici» Wenthworth In de nacht van Woensdag op Don derdag begon de overdracht van de En gelse staalindustrie uit particulier be- *it naar staatseigendom. Een en ander 's zonder incidenten verlopen. Donder dag werden Engelse staalwaarden niet meer op de Engelse beurs genoteerd. Bezitters van die aandelen zijn verplicht z* over te dragen aan het nationale be heer der staalindustrie. De Griekse premier, Sophocles Venizelos. heeft in het parlement „de vereniging van Cyprus met moeder Griekenland" geëist 29) Juffrouw Sophy maakte haar arm los, liep naar het schrijfbureau en schoof de kleine bovenste lade links naar voren. Het pakje tekeningen was er, het kiekje ook enjuist op de foto van Eliza en de drielingen lag de vierde kerksleutel. Over haar schouder keek Garth er naar. „Gisteravond was hij er niet, tante Sophy". Hij moet er geweest zijn weersprak ze', maar was toch blijkbaar veront rust. Garth sloeg de arm om haar heen. „Kijk eens, tante Sophy. Als hij er gisteravond geweest was, had ik hem moeten zien En als hij er had gelegen, zou hij nu niet bovenop het kiekje tro nen.... het kiekje zou bovenop liggen Ik heb het uit de lade gepakt en 't ?r weer in gelegd, maar de sleutel was er niet. Iemand moet hem sinds gister avond weer in de la hebben gedepo neerd. Alleen zó kon hij nu bovenop de foto liggen. Begrijpt u dat De kleur verdween uit tante Sopn„ blauwe ogen. 't Leek wel. of ze van schrik verschoten waren. Met een me. geheel vaste hand sloot ie de lade weer. Toen zeide ze: „Er moet een ver gissing in 't spel zijn, jongen. We zul len er maar niet meer over spreken". HOOFDSTUK XI. Garth zat op het hek aan 't einde van 't Priorijbos te fluiten: „Vertel net de soldaat, vertel het de matroos, ver tel 't de marinier". Hij zat met de rug naar het bos, waardoor hij gekomen was, langs een kronkelpad, dat het Minnepaadje genoemd werd en met zijn gezicht naar „Prior's Field", waar de puinhopen van Bourne's vroegere prory in schilderachtige wanorde door elkaar lagen. Van de kloostergangen waren nog een paar bogen overgeble ven, maar de kapel, het refter, .ie slaapzalen en de keuken waren nu gro tendeels tot een hoop metselwerk ver vallen: vrij wat ervan was ook gebruikt voor de stoepen, de putten en de graf stenen van Bourne. Aan de andere zijde van het veld en de hoge heg, die 't begrensde, liep de laan naar Prior's End. Het dak van 't huis was tussen de omringende bomen zichtbaar. In de tegenoverliggende heg was eveneens een hek. Janice had geen lange weg af te leggen. Eigenlijk floot Garth, omdat hij op 't ogenblik liever niet wilde denken. Hij wenste Janice te spreken en te horen wat zij kon vertellen, voor hij zich ernstig ging bezig houden met dingen als het stuk glas op de trap van de oude pastorie, de scherf aan Evan Ma - doe's schoen en de rare geschiedenis met de sleutel van tante Sophy. 't Bleek vrij wat gemakkelijker om maar niet met denken te beginnen dan er mee op te houden. Achter de zinloze woorden van het deuntje dat hij floot verdrongen zich nu reeds half onbe wuste veronderstellingen, 't Was ?en ware opluchtipg, toen hij iets zag be wegen achter de heg aan de overzijde en een ogenblik later Janice bij het hek in zicht kwam. Hij sprong van zijn zitplaats en ging haar tegemoet. Ze had zich wat gehaast en haar wangen vertoonden een blosje. Nog altijd droeg ze de witte rok die ze ook aan had gehad bij 't gerechtelijk onder zoek, maar de hoed met het zwarte lint had ze thuisgelaten. De zon speel de met de gouden draden in de korte bruine krullen. Opnieuw trof het hem. hoe weinig ze veranderd was. Die glasheldere ogen van onbepaalde kleur ze konden grijs, bruin of groen lij ken het kleine en de korte rok be hoorden evenzeer bij de Janice van tien als bij de Janice van twee-en- twintig jaar. Het blosje kwam helder uit tegen haar bruinachtige huidskleur. Zij stak haar kin in de lucht. Lachend zei hij: „Je bent eigenlijk niet gegroeid." „Waarom zou ik gegroeid zijn? De laatste keer, dat je me zag was ik negentien. Na je negentiende groei je niet meer". „Ik wèl", zei hij plagend, „ik ben nog twee inches gegroeid". „Wel, dat vind ik buitenissig! Je was al zes voet lang nog twee inches erbij lijkt me opsnijderij. En niet ieder een wil zo'n reus zijn". Garth moest lachen, 't Viel hem inderdaad moeilijk, haar los te zien van het kleine meisje, dat zo graag groot wilde zijn en dat juist als nu had ge bloosd wanneer hy haar plaagde. Toch was na die tijd al het verleden als weg gevaagd. Met de oude, gemakkelijke wereld was het uit.uit met haar ge woonten, wetten, haar levenswijze, 't Geweld dat de samenleving op haar grondvesten had geschokt, had ook Bourne niet ongemoeid gelaten. Immers, of nu Michael Harsch zichzelf had dood geschoten dan wel vermoord was, hij was zonder enige twijfel gestorven om dat een huisschilder uit Oostenrijk eer rijk wilde stichten, waarvan zelfs de oude Caesars niet durfden dromen. Zonder enige overgang zei Garth: „Ik moet je spreken, Janice. Waar zullen we heengaanover de heu vels?" „Goed, als je wilt". (Wordt vervolgd) De vierde partij in de tweekamp PrinsDonner, welke Dinsdag 13 Febr. werd afgebroken, eindigde in1 remise. De stand is thans: Donner 3 pnt., Prins 1 punt. Ray „Sugar" Robinson zal in ver scheidene Staten van Amerika niet gelden als tweevoudig wereldkampioen. De New York State Athletic Commis- sion verklaarde namelijk voor het ge vecht, dat Robinson tegen La Motta leverde, dat de titel van wereldkam pioen weltergewicht bij een overwin ning van Robinson vacant zou komen. Ook in Illinois wordt de titel van wel- terkampioen als vacant beschouwd. Het is dus goed mogelijk dat Robinson, als hij zijn revanchewedstrijd over enig® maanden verliest, geen enkele titel meer zal hebben. Overigens is het niet waar schijnlijk dat La Motta, na zijn gede cideerde nederlaag van eergisteren, door insiders als favoriet voor deze revanch» wedstrijd wordt aangewezen. ZATERDAG 17 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 19.89 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.- ir.uziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.18 „Onder ons gezegd". 8.29 Orgelspel. 8.45 Gram.muziek. (9.30—9.35 Wa terstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor d« atbeiders in de continu-bedrijven. 11.35 Celle en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- e* Tuinbouwm ededelingen. 12.33 Dansmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Politiekapel. 13.50 Gram. muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Instru mentaal kwintet. 14.50 Gronings programma» 15.15 Banjo-muziek. 15.45 „Van de wieg tot het graf', causerie. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Gram.muziek. 17.30 „Ne* derland industrialiseert". 17.40 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 „Ja of nee", toespraak. 18.20 Vara-varia. 18.25 Jodelkwartet en Land- lerkapelle. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoek licht op de Westerse defensie". 19.00 Ar tistieke staalkaart. 19.30 „Passepartout", cau serie. 19.40 „Het Oude Tesament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 „De baby van duizend weken", muzikale comedie. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch com mentaar. 22.00 Dansmuziek. 22.25 „Onder de pannen", hoorspel. 22.45 Hawaiianmuziek* 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.39 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.IS Amusementsorkest en solist. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de z'eken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.0$ Gram.muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuin- bcuwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amusements orkest en solist. 14.00 „Wij maken een Paas- g'roep". 14.10 Gram.muziek. 14.20 Engelse les* 14.40 Fanfare-orkest. 15.05 Kroniek van let teren en kunsten. 15.40 Gemengd koor. 16.09 Gram.muziek. 16.10 Tenor en piano. 16.39 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17.09 Voor de jeugd. 18.00 Filmmuziek. 18.15 „Werving Koninklijke Marine", causerie. 18.25 Lichte muziek. 18.48 Sport; „Dit is levea", causerie; Voor de jeugd. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 Gram.muziek. 19.5S Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Nederland—Noor wegen. 20.06 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram.muziek. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, heren". 21.00 „Uit het dagboek van een dorpspastoor", hoorspel. 22.09 Amusementsmuziek. 22.30 Wij luiden de Zon dag in! 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Espe ranto. 23.22—24.00 Gram.muziek.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3