Influenza M WEL JIMMY BROWN ALS BOKSER PÊ BR/UI Bakkersleerling hing de grote meneer uit Sporl in t kor! Wim Snoek won door K Q Tuinders eisen bestaanszekerheid Morele herbewapening schenkt de mensheid nieuwe idealen JEUK ^NrnssCTwIfe'® N1" alleen door de grote conferentie, die kort geleden in Washington is ge houden en waaraan ook vooraanstaande Nederlanders hebben deelgenomen, blijkt, dat de beweging voor Morele Herbewapening meer en meer om zich heen begint te grijpen, doch ook uit wat in de practijk reeds door Morele Herbewape ning Is bereikt, valt af te leiden, dat zij aan betekenis wint. Eensgezindheid en samenwerking Per vrachtauto naar de zomerkampen Verliezen in Korea Irian wil alleen verbonden zijn met Nederland KLM-toestel in botsing met vrachtauto Auto reed op drie wielen De Sultan van Marokko f pjm pgm Qn pQm aan geeft toe Zuivering en sabotage in Hongarije Vervoersstaking in Parijs u i u i i De Engelse bekerwedstrijden Minimumprijzen weer in discussie Voorlichting over P.B.O. Zuidafrikaanse minister op zoek naar arbeiders Het Radioprogramma (Van onze Haagse redacteur). WAT is Morele Herbewapening? Wij hebben ons licht opgestoken bij een van de mensen, die vooral in Nederland propaganda maken voor deze beweging. Morele Herbewapening werkt in meer dan honderd verschillende landen, werd ons medegedeeld; het betreft hier een wereldomspannend offensief, want de Morele Herbewapening heeft de laatste jaren haar actie ontplooid op alle ideo logische brandpunten van de wereld. Zij wil eensgezindheid en doelbewust heid in de plaats doen treden van ver deeldheid en besluitenloosheid, de grootste bedreigingen en zwakten van het Westen. In Europa zijn groepen van Morele Herbewapening aan het werk in de grote Industriegebieden, zoals het Roergebied, het industriële noorden van Italië en „de rode gordel om Parijs". MEDERLAND heeft in het ideologische offensief een niet onbeduidende rol gespeeld. In het Roergebied, waar de voorzitter van de Westduitse commu nistische partij Morele Herbewapening „De gevaarlijkste ideologie" noemde, waarmede de communistische partij in aanraking komt. spraken Nederlandse vakverenigingsfunctionarissen op mee tings van Morele Herbewapening, waarbij de grote figuren der Duitse mijnwerkerswereld aanwezig waren. Nederlanders hebben ook de materiële steun gegeven, die nodig was om het wereldwerk van Morele Herbewapening mogelijk te maken. Leidende Nederlandse hebben deel genomen aan de wereldconferenties, die sinds 1946 jaarlijks in Caux-sur-Mon- treux in Zwitserland zijn gehouden. Onder hen bevonden zich minister Joe- kes, de heer Neher, destijds minister van Wederopbouw en minister Mans- holt. Eveneens woonden invloedrijke mensen uit de industriële en zakenwe reld de conferentie bij. zoals de heer F. J. Philips, vice-president van het Philips-concern. en vele functionaris sen van de Nederlandse vakverenigin gen. Tot dusver stelde de regering zich op het standpunt, dat het vervoer van personen dient te geschieden met ver voermiddelen, die voor personenver voer bestemd zijn, dus; per tram, trein of autobus. Thans echter maakt de mi nister van Verkeer en Waterstaat be kend, dat tussen 1 Juni en 15 Septem ber 1951 voor het vervoer van jeugd naar zomerkampen, die door bonafide jeugdorganisaties zijn georganiseerd, het gebruik van vrachtauto's kan wor den toegestaan, indien het gebruik van openbare vervoermiddelen overwegen de bezwaren oplevert. Vergunningen hiervoor moeten wor den aangevraagd vóór 1 Mei bij de Rijksinspecteur van het Verkeer in het district, waarin de gegadigde woon achtig is. Voor elke rit dient afzonder lijk toestemmng te worden aangevraagd De regering deelt mede, dat tot haar leedwezen de volgende militairen in Korea tengevolge van op 14 Februari 1951 opgelopen verwondingen op 15 Februari zijn overleden; sold. Ie kl. A. Roskam uit Middelburg, korp. H. A. M. A. Toré uit's-Gravenhage. De stichting „Het Nationaal Nieuw- Guinea Comité" heeft naar aanleiding van de mededelingen van mr. E. Ha- zelhoff Roelfzema inzake Nieuw-Guinea een telegram van de secretaris der Iri- aanse delegatie, N. Jouwe, ontvangen. Hierin wordt gezegd, dat het „Papoe- ase volk absoluut geen aansluiting met de republiek Zuid-Molukken, maar uitsluitend verbondenheid met Neder land wenst". De heer Jouwe wijst er voorts op, dat de heer Hazelhoff Roelfzema „nim mer in contact is geweest met de Pa poea's en hun politieke vertegenwoor digers". „Ereschuld en Dankbaarheid" De vereniging „eereschuld en dank baarheid", die bijzondere steun ver leent aan Nederlandse militaire oor logsgewonden en weduwen sinds Mei 1940, hoopt op de Nationale feestdag (5 Mei a.s.). Te Nijmegen haar 10-jarig bestaan te vieren. Hiervoor heeft zich een nationaal ere-comité gevormd on der beschermheerschap van Z.K.H. prins Bernhard. Voor deze herdenking zal onder lei ding van Carel Briels een nationale actie, tevens geldinzameling worden gehouden, welke haar bekroning zal vinden in het Goffert-stadion te Nijme gen ten bate van de vereniging „ere schuld en dankbaarheid" en tevens van de gezamenlijke militaire fondsen. Veelal het gevolg van verwaarloosde kou. Maak een eind aan gevatte kou (door keel, borst en rug in te wrijveo met deze krachtige zalf. Verwijden con gestie. vergemakkelijkt ademhaling ca geeft spoedige verlichtiog. In verschillende industrieën in Ne derland begint men te werken volgens de principes van Morele Herbewape ning daar naar een van de be trokkenen verklaarde „bitterheid en haat weliswaar begrijpelijk zijn. maar niet de basis van een nieuwe wereld. De mensen van de wereld kunnen slechts eenheid vinden op de basis van absolute, morele maatstaven van Mo rele Herbewapening." Deze maatstaven zijn volstrekte eerlijkheid, reinheid, onzelfzuchtigheid en liefde. langzamerhand begint deze beweging vruchten af te werpen. Waar vroe ger arbeiders naar het middel van de staking grepen en een verbitterde strijd voerden tegen hun werkgevers, omdat men niet tot overeenstemming kon ko men. zoekt men thans elkaar op en pro beert elkaar te verstaan. In heel veel gevallen heeft dit contact tussen twee goedwillende partijen successen opge leverd. In communistische streken, waar de niet communisten dikwijls bij hun te genstanders achter stonden, omdat zij geen ideaal hadden, waarvoor zij met een zekere geestdrift konden vechten, heeft Morele Herbewapening hun dit ideaal geschonken. De toekomst zal moeten leren, of het mogelijk is door middel van Morele Herbewapening tot een vreedzamer sa menleving te komen. In 'k geval is het de moeite waard er niet achteloos aan voorbij te ga.in. De weg van Oranjestad naar San Nicolas op Aruba loopt vlak langs het vliegveld Dakota, juist op de plaats, waar de vliegtuigen laag vliegen om „in te komen". Het verkeer op die weg wordt door borden gewaarschuwd niet te stoppen, doch Donderdagmid dag heeft zich een botsing tussen een DC 4 van de KLM en een rijdende vrachtauto voorgedaan. Het vliegtuig geraakte juist voor het landen, terwijl het laag over de weg vloog, in een luchtzak en trof met een van de wie len de cabine van de vrachtauto. De bestuurder van de wagen werd uit de cabine geslingerd en later met een hersenschudding in het ziekenhuis op genomen. Ongeveer 60 meter verder kwam de vrachtauto in een greppel tot stilstand. Het vliegtuig raakte nog de afrastering van het vliegveld, doch landde normaal. Twee jongemannen, de 19-jarige iso- lateur W. J. M. en de 19-jarige bank werker G. S. reden Zaterdagmorgen onder invloed van sterke drank met een auto in de richting van de Maas tunnel. Twee agenten zagen de wagen naderen en geven het teken de stop pen, doch de snelheid werd opgevoerd, zodat beiden opzij moeten springen. Onder de tunnel van de groene Hille- dijk verloor de bestuurder de macht over het stuur en reed tegen een hek op de Bree. Door de schok verloor de auto het linkervoorwiel, maar de wa gen reed nog 130 meter verder, voor dat hij tot stilstand kwam. waarna de inzittenden de benen namén. Zij wer den evenwel gegrepen, waarna bleek, dat de wagen aan de Willem Buite- wechstraat was gestolen en aan de han delaar J. C. Clairmans behoorde. Hotelleven gefinancierd door opbrengst van inbraken De huisdetectieve van een Amster dams hotel, maakte de recherche at tent op een jonge hotelgast, die de in druk maakte ver boven zijn stand te leven. De recherche voelde de jonge- mans eens stevig aan de tand en al spoedig bleek, dat men te doen had met een 17-jarige leerling bakker, die kortgeleden uit het opvoedingsgesticht te Amersfoort was ontsnapt. Hij had zich onder een valse naam in het ho- telregister laten inschrijven en ver teerde ijverig grote bedragen, die hij door middel van insluipingen had ver gaard. Het was al begonnen, direct nadat hij uit Amersfoort was ontvlucht. In Ede namelijk brak hij de dag na zijn ont vluchting in en stal f 400. Hij reisde naar Amsterdam en was in twee dagen door het geld heen. Toen maakte hij een uitstapje naar Haarlem, drong de pas torie van de St. Bavokerk binnen en stal daar gouden sieraden en geld. De zelfde dag drong hij nog een villa in de buitenwijken van Haarlem binnen en stal daar een geldkistje, inhoudende f 3000 uit een slaapkamer. Hij keerde terug naar Amsterdam en maakte er goede sier van de gestolen gelden. Bij zijn arrestatie had hij niet minder dan vijf gouden ringen en een gouden das speld. plus dure kleren. Negentien honderd gulden was er nog over van het gestolen geld. De bewoners van de villa te Haarlem hadden de diefstal nog niet gemerkt; zij werden door de politie ingelicht. Een mars van twintigduizend Ara bische ruiters naar Rabat en een aan duidelijkheid niets te wensen overla tende boodschap van de Franse presi dent hebben ertoe geleid, dat de Sultan van Marokko zijn tegenstand heeft op gegeven en hij zal voldoen aan de Franse eisen tot bestuurshervorming, gepaard gaande met het desavoueren van de nationalistische Istiqual-partij. De politieke omwenteling heeft zich zonder bloedvergieten voltrokken. De vice-premier van Hongarije, Ra- kosi, verklaart in een rapport aan het tweede congres van de arbeiderspartij, dat in 1949 meer dan 190.000 leden van deze partij waren weggezuiverd. Meer dan 125.000 van hen stonden echter weer als „enndidaat-lid" genoteerd. Rakosi critiseerde de communisten wegens hun te soepele houding tegen over sabotage, zwarte handel en de praktijken van de rijke boeren. Som mige bureaucratische en autocratische partijfunctionarissen gedroegen zich als „pasja's". Donderdag raketproeven te White Sands Een militaire woordvoerder heeft medegedeeld, dat het Amerikaanse ie- ger proeven heeft voltooid met samen gestelde raketten en thans werkt aan de ontwikkeling van raketten als wa pens. De 57ste van een reeks proefne mingen met raketten zal Donderdag avond te White Sands (New Mexico) worden gehouden. Er zal dan een niet- samengestelde V-2 raket gebruikt wor den, die voorzien zal zijn van instru menten voor waarnemingen op het gebied van stralingen en dergelijke op zeer grote hoogte. De samengestelde raketten, die indertijd zijn afgescho ten, bereikten hoogten tot 40 km. Gisteren zijn te Parijs 32000 man bus- en metropersoneel in staking ge gaan uit protest tegen het feit. dat de regering niet wil toestemmen in een uniforme loonsverhoging van 6000 francs per maand. Hoewel negenhon derd bestuurders van de metro niet aan de staking deelnamen, bleven niet temin alle metrostations gistermorgen gesloten. Er reed geen enkele bus en de taxi's deden goede zaken. Het bestuur van de F.A. heeft be paald, dat de halve eindstrijd voor de beker tussen Birmingham City en Blackpool 10 Maart op het terrein van Manchester City zal worden gespeeld. De plaats en de datum voor de andere halve eindstrijd tussen Bristol Rovers of Newcastle United en Wolverhampton of Sunderland zullen pas Woensdag be kend worden gemaakt, na afloop van de opnieuw te spelen wedstrijden Bristol RoversNewcastle United en Wolver hamptonSunderland, die Zaterdag 23 Februari onbeslist zijn geëindigd. In de eerste divisie werd Maandag dc wedstrijd Sheffield Wednesday Manchester United gespeeld. De club Uit Manchester won met 40. De winnaar van de wedstrijd tus sen Johnny Bratton en Charlie Fusari, vastgesteld op 14 Maart te Chicago, zal door de National Boxing Assosiation erkend worden als wereldkampioen weltergewicht. In Amsterdam werden Maandag avond internationale bokswedstrijden gehouden voor professionals. In de hoofdpartij voor de pauze won de Am sterdammer Wim Snoek door k.o. in de tweede ronde van de Italiaan Saccavini. 84. In dezelfde krant, waarin ho nende woorden werden afgedrukt aan het adres van commissaris Slimkees, omdat hij nog maar maar steeds vruch teloos liep te zoeken naar de verdwe nen Jimmy Brown („het wordt tijd dat er eens een andere meer voor zijn taak berekende commissaris van politie wordt aangesteld", schreef een der bladen zelfs) stond nog iets anders. De heer Joe Dynamite had namelijk een persconferentie belegd, waarop hij de verslaggevers met zulk donderend ge weld had toegesproken, dat hij met zijn vuist tot tweemaal toe dwars door een eikenhouten tafel had geslagen. „Het is doodgewoon een verregaande belediging van dat brok helper van meneer Brown om te durven zeggen, dat deze uit de weg geruimd is dooi de bokswereld, omdat die bang voor hem is geworden. En dat is iets. dat ik. Joe Dynamite, mij persoonlijk aantrek, want de bokswereld, dat ben ik, al zeg ik het zelf. Ik. Joe Dynamite, voel me diep gekrenkt en hoe eerder ze die Jimmy Green of Black of Brown of hoe de snurkerd heten mag weer opvis sen hoe liever het mij is. Dan zal ik hem net zo lang van m'n vuisten laten genieten tot-ie kokhalst". 56. Pim, Pam en Pom zijn dodelijk vermoeid en nog steeds zien ze de kus- niet naderbijkomen. „Ik geloof, dat we steeds verder afdrijven", roept Pam. „Oh was ik maar nooit naar zee ge gaan. dan lag ik nu heerlijk in mijn mandje!" „Ja. wat schieten we daar nu mee op", wil Pim antwoorden, maar op datzelfde ogenblik botst de zeeslang tegen de strandwagen op en rollen de hondjes alle drie te water. Help, wat gebeurt er nou?" roept p. verschrikt. „Zijn jullie daar „Ja! Wat wat dat?" „Kijk maar achter je", antwoordt Pim en Pim nog?< eens naar de zeeslang, die langzaam vooï!i> gaat. Maar het monster ziet er v dichtbij helemaal niet zo afschrik wekkend uit! Nee, je kunt duidelijk zien, dat het met touwen aan elka gebonden is. En óók, dat het aan ee" touw voortgetrokken wordt. In de Zaterdag gehouden vergadering van de Hollandse Maatschappij Vail Landbouw, afdeling Tuinbouw in Paviljoen Kinheim te Alkmaar, waarover wij gisteren reeds uitvoerig berichtten, deed de afdeling Bovenkarspel een voorstel de minimumprijzen te verhogen tot 85 a 90 van de kostprijs, daar alle kosteg tien procent of meer stijgen. De heer Vcltrop uit de Beemster betoogde hierop dat de primeurprijzen steeds meer in het gedrang raken en dat er een oplossing moet worden gezocht voor een redelijke minimumprijzenrcgeling. Hij diende vervolgens een motie in, waarin hij zijn afkeuring uitsprak over het jongste artikel van „de lantaarnman" in het officiële orgaan van de tuinbouw „Groen ten en fruit". mindering mag worden gebracht op de heffing van het landbouwschap, maar dat deze aftrek niet meer mag bedragen dan de helft van de omslag van het landbouwschap. Voorts, dat dc publiek rechtelijke organen kritiek kunnen uitoefenen op de PBO. Uit de rondvraag bleek nogmaals, dat het kardinale punt voor de tuinders ligt bij het recht op bestaanszekerheid, I* zijn antwoord memoreerde de voorzitter dat positieve resultaten meestal pas be reikt worden, wanneer de nood het hoogste is, maar hij was niet van oor deel, dat er niets van de vergadering zou uitgaan. Men besloot op advies van dc hcer Kuilman, secrtaris van de KNLC, de motie te splitsen en één deel als inge zonden stuk aan de „lantaarn-man le richten en het andere deel als motie van afkeuring over het algemeen tuin- bouwbeleid via het Centraal Bureau aan de regering voor te leggen. De afdeling Langedijk meende dat de minimum- en garantieprijsregeling voor de bewaarkool gebaseerd dient te zijn op b.v. 80% van de kostprijs met sup pletie van de regering, indien de fond sen dan nog te zwaar belast zoudeu worden. De vergadering ging accoord met de voorstellen van de Beemster be treffende de reducering van de vrij gegeven teelten tot de vroegere opper vlakte en de z.g. vrije veilingen onder dezelfde bepalingen en regelen te stel len als de aangesloten veilingen. Inleiding over P.B.O. Na het afhandelen van de agenda punten hield de secretaris van de KNLC een inleiding over de Tuinbouw in de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie. Hij behandelde in dit verband de tot standkoming van de raamwet der PBO. De regering treedt thans regelend op, want buiten bepalingen kan de land en tuinbouw het niet stellen, aldus spre ker. De raamwet geeft aan, wat er tot stand kan komen en de verwezenlijking hiervan ligt in handen van de bedrijfs takken. Hij haalde in verband met de PBO de betekenis aan van de Sociaal Economische Raad en zeide, dat het komende jaar waarschijnlijk de oprich ting zou brengen van product- en be- drijfsschappen. Spreker vestigde er de aandacht op, dat het bedrijfsprogram zeer belangrijk wordt en dat het een verordenende bevoegdheid, medebestuur en 'n adviserende taak zal krijgen, als mede 'n bevoegdheid op strafrechtelijk gebied over de organen der PBO. De heer Kuilman meende, dat de afd. Tuin bouw zich dient voor te bereiden op een bedrijfsschap voor land- en tuinbouw samen en dat dit vermoedelijk in 1951 in werking zal treden. Tot slot zeide de spreker dat de con- tr butie van de standsorganisaties in De mogelijkheid van immigratie van geschoolde arbeid, waaraan Zuid-Afri- ka behoefte heeft, is een van de vraag stukken, die de Zuidafrikaanse minis ter van arbeid, B. J. Schoeman, zal on derzoeken wanneer hij over enige maanden een bezoek zal brengen aan Europa. De minister zal tevens de mo gelijkheid onderzoeken om voor Zuid- Afrika jonge arbeiders te krijgen, die hun leertijd ten dele voltooid hebben. Als uw maag in lichtelaaie staat - of brandend zuur U naar de keel stijgt dan orengen een paar Rennies taöletten dadelijk uitkomst. Geen wonder, dat tien duizenden verbruikers in alle beschaafde landen van de wereld zweren bij dit pret tige middel. Rennies zijn nog smakelijn ook en simpel om in te nemen. Gewoon maar laten smelten op de tong, zonder water of wat ook. Nu zijn de Rennies ook een voor eén verpakt, om de mensen te gerieven, die zo graag altijd Rennies bij zich steken om altijd en overal gewapend te zijn tegen de verschrikkingen van brandend maagzuur. Rennies zijn ver krijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten (Ingezonden Mededeling) Patricia Wenthworth Va poRub 38) „Wel, na een poosje was 't niet meer denker, omdat de maan was opgekomen, zodat ik niet meer dicht bij het huis Indiaantje kon spelen, want dan zou iemand die uit het venster keek, me ge zien hebben. Ik bedacht dus, dat ik me hier maar in hinderlaag moest gaan leg gen en als er dan iemand aankwam, kon ik me verbeelden, dat ik hem gescal peerd had". „En kwam er iemand?" „Jongens jaen of! Eerst kwam de dameuit deze deur". Dit zeggende legde hij zijn hand op de deurpost, waar Garth tegen leunde. „Welke dame?" vroeg deze, terwijl hij trachtte, kalm te spreken. „De dame, die bij die oude juffrouw in uw huis woont. Ze heet juffrouw Brown u wet wel; ze speelt Zondags op het orgel in de kerk. Ik lag plat op mijn buik in de greppel hier recht tegenover en als ik pijl en boog had gehad had ik haar wel kunnen doodschieten, geloof ik. Nu, ze stond daar met de deur half open op dat ogenblik had ik haar kunnen raken, bedoel ik maar daarna ging ze verder. Toen kwam ook die meneer; hij vroeg: „War ga je naar toe?" en noemde haar naam. Ik vond die erg grappig klinkenzoiets als een soort vet". „Een soort vet?" Cyril knikte. „Och ja, u weet wel, in zo'n pakje: Atora, dat ik voor mijn tante bij de kruidenier moest halen". Met moeite zich beheersend, vroeg Garth: „Medora?" „Ja, dat is het! Vindt u het ook geen gekke naam? Nu, hij vroeg dan: „Waar ga je naar toe, Medora?" Ik geloof, dat ik hem óók had kunnen doodschieten". „Jaga voort. En wat antwoordde zij?" „Ze zei, dat het niets hem hem te maken had, maar hij beweerde van wèl en vroeg, wat ze in haar hand hield. Zij zei: „niet", maar hij zei: „O, ja en je zult het mij geven! Je zult vanavond geen sleutel gebruiken om in de kerk te komen. Als je naar zijn spel wilt luisteren, kun je hier blijven staan en als je hem wilt spreken, kun je dat doen als het dag is. Dus hier met die sleutel!" „En kréég hij die sleutel?" „Nou en óf! Hij had haar bij de arm gepakt en die omgedraaid, zodat de sleutel op de grond viel. Ze zei: „O!" alsof ze zou gaan huilen en trok haar hang terug. Toen ging ze weer de tuin in en sloot de deur en de meneer raopte de sleutel op, stak die in de zak en liep weg". „Welke kant uit". Een bijzonder vuile vinger wees kerkwaarts. „Weet je 't zeker?" „O. ja!" „Wie was het? Weet je dat?" Cyril keek verrast op. „Natuurlijk weet ik dat", zei hij. „Wie was het dan?" „De man, die ze „de professor" noe men". Dit was een ernstig feit en Garth vroeg dus weer: „Ben je er zeker van?" Cyril knikte heel nadrukkelijk. „Nou, ik zou zoiets niet zeggen als ik er niet zeker van was. Ja, hoor, hij was het. En nijdig! Ik moest denken aan Boris Banks in „Moord om Mid dernacht". Ziet u, hij had een dame vermoord en „Houd op met die nonsens en bepaal je tot Dinsdag. Hoe weet je, dat hij het was?" Cyril keek hem een beetje uit het veld geslagen aan. „Wel, meneer, ik heb hem gezien. Ik vertelde u al, dat de maan was opge komen... het was helder licht. Hij was het heus. Hij woont in 't huis aan het eind van de laan, waar dat veld is en waar de heer, die doodge- schoten is, ook woonde". Garth floot even vooor zich heen. „Nu, als je het zeker weet. maar jo moet het niet zeggen, als je ooi- maar even twijfelt.Het is heel be langrijk". Weer knikte Cyril. „Nou dat weet ik ook wel! Maar u tW.a,S en niemand anders. Hij heet Madoc". Garth bleef een ogenblik zwijgend Staan. Toen legde hij de hand op Cyril s schouder. "Heb je, terwijl hg daar stond en met juffrouw Brown sprak, ook nog iets anders gehoordeen of ander geluid van de kerk uit?" „Alleen de andere meneer, die op het orgel speelde". „Hoorde je dat?" „O, ja!" daarnaf" 83 Wat «ebeuide Cyril keek hem wat verbaasd aan en huis"°en: "NiCtS' ik 8ing W6er naal „Hoe deed je dat?" (Wordt vervolgd) ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Een ouderwetse olielamp. 2. Een \volsoort. 3. De Chinezen. 4. Febru ari.... want dat is de kortste maand. 5. Palisanderhout. 6. Bij het zeilen (d€ schoot is een% bepaald touw v^n het scheepstuig!) 7. Nooit. Hij is een ro manfiguur van de Spaanse schrijver Cer- vantes. 8. Richard Wagner. 9. Een ki lo gouden vijfjes, want een kilo goud is meer dan een pond goud. 10. De erker van de kerk van Lekkerkerk. WOENSDAG 28 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- -4.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. muzick. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.18 „Ouder ons gezegd". 8.2-3 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.30-9.33 Waterstanden). 10.00 Schoolradio. 10.20 Kookpraatjc. 10.35 V oor de vrouw. 11.00 Gram.muzick. 12.00 Dansorkest. 1-.30 Land- en Tuinbouwmcdedelingen. 12.33 5 oor bet platteland. 12.38 Instrumentaal kwar tet. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Pro- meuadc-orkest. 13.45 Gram.muzick. 14.00 Ce- sproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor dc jeugd. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor do jeugd. 17.30 Gram- muziek. 17.45 Regeringsuitzending: dr. J- vaa Baal: „Volksgroepen in Nieuw-Guinea". 18.00 Nieuwst 18.15 Vara-varia. 18.20 Militaire re portage. 18.30 RVU: Dr. H. Groot: .-Drie losse astronomische onderwerpen: Sterrcn- families 19.00 „Gezelligheid kent geen tijd causerie. 19.15 Instrumentaal trio. 19.30 Voor do jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek com mentaar. 20.15 Gram.muziek. 21.05 „De Meid", hoorspel. 22.15 „Chamissa Assar Bisch- wat", Joods programma. 22.45 „Tussen Mens en Nevelvlek: Mutaties", causerie. 23.00 Nieuws 23.15 Orgelspel. 23.35-24.00 Gram.niuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 NCRV i .00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7-J® Gram.niuziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8-00 Nieuws en weerberichten 8.15 Gewijde muziek. 8.45 Gram.muzick. 9.00 Voor de jonge rieken. 9.30 Gram.muzick. 10.30 Murgendiem' li.00 Gram.muziek. 11.20 „Ontheemde»", hoorspel. 12.00 Viool-duo. 12.20 Cram.muziek. 12-30 Land- cu Tuiubouwmededcling'cn. 13-83 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire reportage. 13.20 Volksmelodieën. 13-40 Gram-; muziek. 14.00 Metropole-orkest en solist. 14.4o 5'oor do meisjes. 15.00 Kamerorkest. 16-°® Vocaal ensemble. 16.15 Voor de jeugd 17-30 Strijkkwartet. 18.00 Kamerkoor. 18.30 Cembalo Gezelschap. 19.00 Nieuws eu weerberichte»- Gezelschap. 19.00 Nieuws cn weerberichte»- 19.15 Voor de jeugd. 19.30 Gram.niuziek- 19-40 Radiokraut. 20.00 Nieuws. 20.05 Com mentaar Familie-competitie. 20.15 Christelijk» Oratorium Vereniging en solisten. 20.4-5 I-'l densoverdenking. 21.15 Radio PlulharatffflE urkest en solist. 22.20 Gram.niuziek. 22.»* Piauo-duo. 22.40 Graui.muziek. 22.43 Avon"- overdenking. 23.00 Nieuws. 23-13—4U Gram. muziek. is een kwellende ergernis die U he' (even ondragelijk maakt. Bestrijd' jeuk en zwellingen grondig door onmiddellijk betten (deppen) niet JJELDERE VLOEISTOF, GEEN GAAS I GEEN PLEISTERS. r.FFN VLEKKEN.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4