Het voorjaar kondigt zich aan WEERPRAETI Het grote conflict om Duitsland „We staan er heel wat beter voor Artje dwéépt met Canada Vergelijk niet onmogelijk Wijziging in de wijkverpleging V/Jf MENSEN GINGEN NAAR CANADA (32) HOEST, GRIEP... ii'iiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiHiiiiiitiiiiiiiNiiiHiiNiiiiiHiiiiiiiiiHHtttHHKHiiiiiiHiiiiiHiHiiiiflitHiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiinniitiiiiininnmRmiiiniinnmmnniiiiimiiimiflniiniiiiiiiii GHEDENCKKLANCK OOST wenst: Duitsland ontwapend en desnoods ook maar vrij WEST wenst. Duitsland vrij en desnoods (ten dele) ontwapend maar Jr. - S.S.-ers te Landsberg krijgen dertig dagen uitstel Belgische onderscheiding voor Prins Bernhard Rotterdamse schoenmaker van spaarduiten beroofd Valse munters staan terecht 25.000 op lot 19626 J. V.C. was te sterk (1-4) 't Zand Zijpe Geen rijbewijs, maar wel borrels Urk De week op de visafslag Burgerlijke Stand Anna Paulowna Geen uitbreiding aantal vergunningszaken Callantsoog Lezing voor de plattelandsvrouwen Juiianadorp juiianadorp optimistisch over Vreemdelingenverkeer Biljartnieuws Texel BESOMMINGEN IJMUIDEN Scheepvaartberichten DINSDAG »7 FEBRUARI 1951 De weldadige warmte van Ther mogene stilt de pijn ln keel en korst en verjaagt de aanval. ARMSTRONG, Februari. J^A fc vreemdste verschillen in temperatuur en een levendige afwisseling tussen regen, vorst en sneeuw, stort het water nu weer met bakken uit de hemel. Maar de ergste winterkou is toch voorby. Het voorjaar zit in de lucht. In grote zwermen strijken de vogels neer om onder gezellig gezang wat uit te rusten. De bergen hebben een witte flaphoed overgehouden en de scheiding tussen de sneeuw en het groen van de hellingen is zo scherp alsof ze mot een lineaal getrokken was. Het ls heerlijk die eerste onzekere voor jaarsgeuren hl te ademen. Alsof je lange tyd onder de aarde hebt geleefd en nn eerst je vrijheid terugkrijgt. maakten. Ik passeerde de winkel van Harrison, waar diens winkelmeisje me met een vertrouwelijk „Hai" begroette. Het is alsof je hier al jaren woonde, zo vertrouwd is deze sfeer. yOORJAAR betekent ook, dat er weer gewerkt moet worden. Er is vorig jaar veel noodzakelijke arbeid blijven liggen. De greppels moeten na gelopen en bijgegraven worden. We moeten ook zorgen, dat ons land, dat door de regen doordrenkt is, weer groog komt. Voor de sneeuw van de bergen komt dat gebeurt meestal half Mei moet dat in orde zijn. Als we de tijd een jaar terugdraaien, tot voorjaar 1950, zien we al een gro te vooruitgang. Vader heeft nu zes koeien in plaats van één. Gisteren ar riveerde een jonge Yersey-koe, die hij geruild heeft voor een party hooi. Het is een geluk, dat de stal die we eigenlijk voor vier koeien hebben ge bouwd nogal ruim is uitgevallen. Artje wordt Canadese. QIRK heeft een andere betrekking aangenomen, nadat hy wegens slapte bij de spoorwegen was ontsla gen. Hij zit ongeveer zeshonderd kilo meter bij ons vandaan. De sneeuw moet er volgens zyn brieven manshoog liggen. Artje begint al helemaal Canadese te worden. Het enige Nederlandse aan haar, denk ik wel eens, is de taal, die ze thuis spreekt. Op school hanteert ze het Engeis met het grootste gemak, wat haar rapporten wel bewijzen. Ver der heeft ze de talrijke partytjes en avondjes. Het is soms vermakelijk om te horen hoe fel ze Canada verdedigt als er vergelijkingen tussen dit land en Nederland gemaakt worden. Ik ben het met haar eens. Canada en voor ons is dat British Columbia is een groot land. Het biedt velen een goed be staan, en verder is et de grote beko ring van de prachtige natuur. Het kli maat is, ondanks de soms felle kon, heel gezond en men moet hier een voorjaar, een zomer hebben meege maakt om te begrijpen hoe prachtig dit land is. De lente komt £)E volgende maand zal de sneeuw verdwijnen en dan zal de wereld als herboren zijn. We zullen minder zorgen hebben dan vorig jaar, dat is zeker. En dan is er de grote verras sing: de beklimming van één der Augus-bergen, in de komende zomer. Hiermee wordt ook uitgedrukt hoe men zich hier vermaakt. Elk vertier moet je zelf zoeken. De jongelui heb ben hun avondjes, de mannen praten zwaarwichtig op vergaderingen, ter wijl de vrouwen met elkaar de laatste nieuwtjes onder de loupe nemen. Moe der wordt vaak voor een gezellig praat-avondje uitgenodigd, maar ze vindt er eigenlijk niet zoveel aan. Soms ondervind ik zelf hoe gemakkelijk je jezelf vermaken kunt. Een lange wan deling door de eenzaamheid van deze scnitterende omgeving biedt al veel genoegen. Tocht door de stad. De stad biedt meer gelegenheid tot ontspanning, hoewel er natuuriyk niet zoveel gelegenheden tot vermaak zyn ais we soms wel zouden wensen. Onze buurman bezorgde me laatst een ware feestdag, toen hij me meenam naar de stad. Achter het station stapte ik uit. Het was koud en de verlichte winkels langs de korte hoofdstraat wekten een indruk van behaaglijkheid op. Het was stil op straat. Alleen op een hoek zag ik een paar Indianenmeisjes, die me met hun donkere ogen volgden als von den ze het leuk me in de kou te zien wandelen. Ze waren keurig gekleed en babbelden druk met elkaar. Er kwam enig rumoer uit een „bier- parlor", een gezellig proeflokaal, waai de gasten zich blijkbaar best ver- In een eethuisje kruip ik tussen 'n stel geanimeerd pratende jongelui op een kruk, Hun gesprek gaat voorna- melgk over meisjes en het is het buf fetmeisje in het bijzonder, dat het voorwerp van hun hofmakery is. „Hé, Dutch!" roepen de jongens me toe: „Heb je in Armstrong ooit een meisje gezien, dat mooier is dan zij?" Gezel lig en in keurige samenwerking trach ten we het meisje van onze vererende gevoelens te overtuigen. Hetgeen wei te wijten zal zijn aan die tinteling in het bloed, die de nadering van de lente aankondigt „O lant van mest en mist", soo schreef de dighter het En wy en piaetsen diep uyt 't hert, 't paraef by dit sonnet. Want Hollant, naest regeeringsbreuck, steets wolckenbreucken ryck, Lyckt my een veldjen vol van nat, van prut, van slib en slyck. Hoe fyn, dat daer de Weerprofeet, die ln De Bilt en sit, Ons met syn daeglyckse rubrieck weer bly maeckt en weer fit! Een ander gheeft hy steets de schuld: Het Yzeren gordyn leevert byvoorbeelt stormen op, die koud en aeckligh syn. Een typisch Hooge-druck-gebiet, dat Duytschland produceert, Stuurt in het ghansche Westen soms de winden heel verkeert. Soms dwaelt een liefelycke wint uyt India hierheen, Maer wordt ten West van t vastelant ghewoonlyck slecht ter been. Depressies in het Buytenlant, die voelt men hier het swaerst, Een ruckwind, die uyt China comt, ghedraegt sich hier het raerst. En steets weer reeghen, dagh na dagh, en als de son sich toont: dan vraeght men listigh aen elkaer: Wie is het, die ons loont? Doch elcke buy is ons verklaerd: het hooge-druck-gebiet, de koude luchtlaeg booven see, depressies al of niet. En dit is goet, nu weet men dan wat 't menschdom daeglycks wacht: En.wist u 't reets? De Lente comt.Het sneeuwde weer vannacht. THOMASSIUS (Van onze diplomatieke medewerker) QEBEUREN ER GEEN ONVERWACHTE DINGEN dan zullen in April of Mei de ministers van Buitenlandse Zaken der Grote Vier zich werkelijk weer eens om de vergadertafel seharen, ten einde te trachten een oplossing, te vinden voor enkele der problemen, die de wereld zo bar gevaarlijk verdeeld houden. De Westeiyke mogendheden hebben in hun laatste nota Moskou de deelneming aan een dergelijke conferentie zo gemakkelijk mogelijk gemaakt en daar het aan de andere kant de Sowjetunie is geweest, die het eerst de wens tot praten zy het ook slechts over de Duitse herbewapening heeft geuit, mag men aannemen, dat nu alles wel min of min van een leien dakje zal gaan. Dat wil zeggen, voor zover het de voorbereidingen, met inbegrip van een byeenkomst der plaatsvervangers ter vaststelling van een agenda, voor de ministersvergade ring betreft. Enige zekerheid, dat dit ook ip de conferentie het geval zal zyn, bestaat echter niet. Integendeel. Londen en Farys opnieuw met geheel verschillende doelstellingen ontmoe ten. Desondanks is een compromis na tuuriyk niet geheel ondenkbaar. Wan neer Moskou beweert, dat het in Duits- iands herbewapening en groot gevaar voor de veiligheid van zich en zijn bondgenoten ziet en dat het deze daar om niet dulden kan welnu, de Wes telijke mogendheden zqn zeker be reid, Duitslands remilitarisatie te be perken tot een grens, die de Sowjets voldoende garantie zou moeten zijn tegen een bedreiging van Duitse zyde. Maar daar zouden de Russen iets der gelijks tegenover moeten stellen. Wanneer er op het ogenblik van een bedreiging in Europa sprake is, is dat juist een gevolg van de militaire maat regelen der Sowjets in Oost-Europa. In het kader daarvan zijn bijvoorbeeld de satellietstaten bewapend tot een peil, dat ver uitgaat voor zover het Duitslands vroegere bondgenoten be- ^JAT DE RUSSEN van de besprekin gen hopen, is duideijk genoeg. Zij wensen een ontwapend Duitsland, dat door zijn zwakheid op de duur auto matisch naar het dichtstbijgelegen krachtcentrum, Moskou, zou gravite- ren. Is dat eenmaal gebeurd econo mische factoren zouden daartoe het hunne bijdragen dan zou West- Europa nog slechts een smalle strook aan de uiterste rand van de enorme Europese ruimte, op zeker moment onverdedigbaar en daarom als was in handen der Sowjetunie blijken. Het is begrijpelijk, dat de Russen er veel voor over hebben om zodanige ontwikkeling te bevorderen: herstel van de Duitse eenheid, terugtrekking der bezettingstroepen, het houden van v r ij e verkiezingen zelfs, en waar schijnlijk ook een regeling van de door hen zo op de lange baan geschreven kwestie van een vredesverdrag voor Oostenrijk. Even voor de hand liggend is echter, dat de Westelijke mogendheden een koers moeten varen, precies tegen gesteld aan die van de Sowjets. Zeker, ook zij zijn warme voorstanders van een herstel der Duitse eenheid, onder een regering, gevormd op basis der Duitse eenheid, onder een regering, gevormd op basis van de vrijelijk ge uite volkswil. Maar voor het overige zijn zij gedwongen tot een politiek, die in de opneming van gen democratisch Duitsland en een Duitse bijdrage aan de Westerse defensie-inspanning voor ziet. Geven en nemen |^E GROTE VIER zullen elkaar dus wanneer het tot een conferentie komt evenals eerder in Moskou, treft boven het in de vredesverdra gen vastgestelde niveau. Wanneer de Russen bereid zijn, deze militaire macht aanzienlijk te verminderen, schijnt een vergelijk over Duitsland inderdaad niet onmogelijk. Maar de kans erop men moet het helaas vaststellen is niet bijzonder groot. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de advocaat van de zeven Duitse oorlogsmisdadigers, die in de gevange nis van Landsberg op hun terechtstel ling wachten, dertig dagen de tijd ge geven om een herbehandeling van de zaak door de Hoge Raad te verkijgen. Hierdoor zal de terechtstelling dei- veroordeelden tenminste dertig dagen worden uitgesteld. Tijdens een intieme plechtigheid in een der salons van het paleis Soestdijk heeft de heer E. Graeffe, ambassadeur van Belgie te Den Haag, aan prins Bernhard medegedeeld, dat de ko ninklijke prins Boudewijn aan de prins der Nederlanden het oorlogskruis 1940 met palm heeft toegekend om diens bijzondere diensten aan Belgie bewezen tijdens de oorlog 1940'45. Zoals wij reeds berichtten werd Za terdagavond de 72-jarige Rotterdamse schoenmaker J. Ostkamp door twee onbekende jongemannen neergeslagen en aan het hoofd \ferwond. Thans is gebleken, dat zijn spaar- en handelsgeld ten bedrage van zes tot achthonderd gulden gestolen is. De schoenmaker, die inmiddels is verhoord, vertelde, dat op de bewuste avond een klant binnenkwam, die om een stukje leer vroeg. Hij kreeg het leer en verdween. Later kwam hij te rug met iemand anders en deelde me de, dat het stukje te klein was. Toen de oude man naar een groter stuk ging zoeken, kreeg hij plotseling enige klappen op het hoofd. Maandagmorgen werd door het Hof van Assisen van Oost-Vlaanderen een begin gemaakt met de zaak der valse biljetten van honderd gulden, welke in 1948 aan het licht kwam en waarbij een twintigtal personen betrokken zijn. De bende, die in de val liep, toen in April 1949 de drukpers werd ontdekt, stond onder leiding van Omer Sterckx en Josephina de Mesmaeker. Sterckx is, na zwakzinnig verklaard te zjjn, in een gesticht opgesloten. ln het hart van de Overijselse industriestad Hengelo, dat door bomaan vallen zwaar te lijden heeft gehad, wordt thans druk gewerkt, om de Sporen van de oorlog i'veg te wissen. In plaats van het verwoeste station, verrijst thans een nieuw, modern stationsgebouw, dat o.m. een 15 meter hoge tonen ast krijgen. EEN NIEUWE SOCIALISTISCHE INTERNATIONALE. Leiders van alle Westeuropese socia listische partijen worden het aanstaar de weekeinde te Londen verwacht ter bespreking van de oprichting van een nieuwe socialistische internationale. Zij zijn afgevaardigden naar een confe rentie van het comité van de interna tionale socialistische organisatie (Co- misco), waaruit de nieuwe internato nale zou ontstaan. Een wetsontwerp, waarin mach tiging wordt verleend tot het bouwen van een vliegdekschip, dat naar schat ting 212 millioen dollar zal kosten, is Maandag door beide huizen van het Amerikaanse Congres aanvaard. In de 3e klasse, eerste lyst van de Staatslotery is de 25.000 gevallen op 19626. ONDERWIJZER VEROORDEELD De 29-jarige voormalige onderwijzer uit Sneek G. M., die in eerste instantie door de rechtbank wegens diefstal van f 100 spaargeld uit de vacantiekas der schoolkinderen tot drie maanden was veroordeeld, hoorde zich Maandag door het Amsterdams gerechtshof deze straf voorwaardelijk opleggen met een proeftijd van drie jaar en met onder toezichtstelling van de Centrale ver eniging tot de behartiging van de be langen van geestelijk gestoorden. ROOFOVERVAL OP ONDERNEMING De „estates supplies company ltd" te Garoet is door 12 gewapenden beroofd van 93.000 rupiahs. Bij het omslaan van een boot met bruiloftsgasten nabij Poona in India zijn 31 personen verdronken, twaalf konden zich zwemmende redden. JVC nam in Callantsoog snel een voorsprong. Reeds na drie minuten scoorde Hoogschagen en vijf minuten later bracht dezelfde speler de stand op 02. In beide gevallen ging de invaller doelman van de thuisclub niet geheel vrij uit, maar ondanks deze tegenval Iers slaagde Callantsoog erin het spel te verplaatsen en de JVC-achterhoede kreeg het zwaar te verduren. Bij een doelworsteling had Callantsoog einde lijk geluk en even later kwam een harde kogel van J. Borst tegen de lat terecht. Callantsoog forceerde nog enkele corners, doch het JVC-doel bleef op wonderbaarlijke wijze voor meer doelpunten bewaard en zo kwam de rust met 12. Na de rust kwam Callantsoog op nieuw tn de meerderheid, doch toen de gelijkmaker uit bleef liet men de moed zakken en nam JVC het spel geheel in handen. De oude fout van een teveel verdedigend spelende middenlinie werd opnieuw gemaakt en het was dan ook geen wonder, dat de gasten de stand tot 14 konden opvoeren. ZIJPER DAMCLUB Voor de competitie werden slechts twee wed strijden gespeeld: W. Jimmink—P. Koopman 2—0 en A. Blokker-S. Hoek 1-1. De stand is nu als volgt: A. Slijkerman Pzn. 19—33, A. Slijkerman Jzn. 21—27, W. Jim- n'ink Tzn. 20-27, P. J. Waiboer 18-24, P. Hoedjes 22-24, P. Koopman 20—22, A. Louwe 21-19, P. de Wit 23-19, C. Tuin 23-15, G. Kademaker 17-14, A. Blokker 23-14, C. Koog 16-11 eo S. Hoek 15-9. De landbouwer C. Z., alhier, stond Maandagmiddag voor de groene tafel van de Alkmaarse politierechter, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake, omdat hij op Nieuwjaarsdag had geweigerd aan een stopteken door een vertegen woordiger van de sterke arm der wet gevolg te geven. De man tagreed een motorfiets, doch was niet in het bezit van een rijbewijs. Wel had hij ter ge legenheid van de jaarwisseling een viertal borrels gedronken. Misschien daardoor had hij niet bemerkt, dat twee leden van de Rijkspolitie met ro de lantaarn zwaaiden, toen hij in de omgeving van Warmenhuizen toerde. Hij verklaarde voor de balie, dat hij meende, dat er een auto stond en dat hij daarom maar was omgekeerd. De politierechter vond het een koste lijk verhaal, maar zeide er niet veel van te geloven. De verdachte had te genover de politie bekend, dat hij >n- derdaad om lastige vragen over zijn rijbewijs te voorkomen, de-weg-terug was gegaan. Bij de politierechter ver klaarde hij daartoe gedwongen te zijn, door een slag in zijn gezicht van een der dienaren van Hermandad. De politierechter besloot deze zaak aan te houden tot het horen van de twee betrokken leden der Rijkspolitie. Uit de resultaten van de snoekbaarsvisserij in de afgelopen week kan men opmaken, dat deze visserij spoedig tot het verleden zal be horen. Behoudens enkele uitzonderingen waren de vangsten over het algemeen onbevredigend, variërende per span van 20—70 pond snoek baars per dag. Door de geringe aanvoer was een kleine prijsstijging te constateren. De note ringen voor de snoekbaars liepen van f 0,66 tot f 0,72 per pond, rode baars noteerde per pond van f 0,41 tot f 0,48, kleine blei en voorn van f 0,05 tot f 0,08 en karper van f 0,24 tot f 0,25 per pond. De weekbesommingen der snoekbaarsvissers varieerden per span van f 70,— tot f 500,—. Door enkele vaarltuigen werd Noordzeevis aangevoerd. De prijzen voor de verse vis waren resp.: kabeljauw f 1,—; schol f 0,32; schar f 0,32; bot f 0,32; tong f 1,90; alles per kg. Besommingen per vaartuig van f 400,— tot f 500.-. Aangevoerd werd aan de visafslaf: 2403 kg snoekbaars, 2080 kg rode baars, 18 kg grote blei, 2305 kg kleine blei en voorn, 10 kg karper, 28 kg kabeljauw, 630 kg wijting, 690 kg schol, 136 kg bot, 225 kg schar, 257 kg tong en 2 kg tarbot. De totale omzet aan de visafslag bedroeg ongeveer f 7300,—. Geboren: Jacoba, d. v. Lubbert Kra mer en Hilletje Lagerburg. Marretje. d. v. Willem Hakvoort en Jacobje Stoke brand. Marretje. d. v. Jan Kramer en Aaltje Meun. Jacoba Maria, d. v. Hen drik Netel en Jannetje Iedje Baarssen. Ondertrouwd: Jan Visser en jaco ba Maria Wilhelmina Visser. Achille Ludovicus Fruijtier en Marretje Baarssen. Gehuwd: Albert Douwsma en Bregt- je Bakker. Jan K amer en Hiltje Wak ker. Overleden: Teunis Post, oud 70 jaar echtgenoot van Frederika van Veen. Bij Koninklijk Besluit is afwijzend beschikt op het verzoek van de ge meenteraad van Anna Paulowna om het aantal vergunningen ingevolge de Drankwet te brengen op tien. Over wogen werd, dat bevolkingsaanwas zonder meer geen gewichtige grond kan vormen voor verhoging van het maximum aantal vergunningen en dat hier ter plaatse aan tien vergunnings inrichtingen generlei behoefte bestaat. Op de bijeenkomst van de afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen, sprak mej. Bossenade van de voedings raad over „Onze voeding en die van de kinderen". Op duidelijke en onderhou dende wijze vertelde zij over ons voed sel en de bereiding daarvan. Voor de door haar verstrekte vouwblaadjes welke verschillende recepten bevatten was veel belangstelling. Vele vragen werden gesteld en alle op bevredigen de wijze door de spreekster beant woord. In de wykverpleging van het Witte Kruis komt op 1 Maart een belangrijke verandering. Koegras en Callantsoog worden gescheiden en laatstgenoemd gedeelte wordt by de Zijpe gevoegd. Koegras blijft met Den Helder verbon den. Zuster Boendermaker, die tot dusver Koegras en Callantsoog verzorgde, gaat zich per 1 Maart in Callantsoog vesti gen. Haar taak in Koegras wordt over genomen door de nieuwe wijkzuster, zr. A. Santema uit Goënga (Friesland). De Gemeenschap „Juiianadorp" is met optimistische verwachtingen bezield ten aanzien van het vreemdelingenverkeer in het komende seizoen. Dit optimisme wordt gegrond op de gunstige resu' a- ten in het vorige jaar. toen voor het eerst werk van het vreemdelingenver keer werd gemaakt. De pensiongasten waren zeer te spre ken over het verblijf te Juiianadorp en de mogelijkheden tot ontspanning aan het strand. In de laatste algemene ver gadering van de Gemeenschap werd dan ook besloten, op de ingeslagen weg met verdubbelde inspanning voort te gaan. Vooropgesteld werd echter, dat Julia- nadorp-aan-zee een rustige badplaats moet blijven. Ten gerieve van de bad gasten wil men een aantal tenten en ligstoelen voor de verhuur aanschaffen. Voor dit doel werd reeds een flink be drag dóór pensionhouders en midden standers beschikbaar gesteld. Uit de verenigingskas zal een even grote bij drage (f 140) voor dit doel worden be steed. In overleg met de VVV „Den Helder" zal een folder worden uitgege ven. In café „Prins Hendrik" is een biljart wedstrijd gehouden tussen „Juiiana dorp" en „Veerenburg" uit Anna Pau lowna. De gastheren zagen kans, 6 van de 7 partijen te winnen. De spelers van Juiianadorp maakten de volgende gemiddelden: J. J. Constant 11.42, G. Pluister 3.65, D. J. de Graaf 6.36, A. Vader 6.35; H. Hoornsman 4.00, A. Doorn 3.12, C. Rol 3.31. De Poldersen brachten het er als volgt af: H. Jonker 8.42, C. D. Broersen 2.50, J. Waiboer 3.27, C. Blaauboer 5.27, C. D. Broersma, 1.52, C. Kooy 1.625, H. Wilms 5.50. ZOON VOLGT ZIJN VADER OP BIJ POLDER E1ERLAND De heer A. van Hoorn Lzn. is door de vergadering van Hoofdingelanden van polder Eierland met algemene stemmen benoemd tot secretaris-pen ningmeester-opzichter en wel met in gang van 1 April. Op die dag legt zijn vader, de heer L. van Hoorn, wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd, zijn functie neer. Dan heeft hij, volgens de Tex. Crt. de pol der Eierland 27 jaar lang op voorbeel dige wijze gediend. De besommingen van Maandag wa ren: trawlers: RO 46 f 11.200, IJM 183 f 14.950. 39 f 12.000, 57 f 21.300, 1 traw Ier met f 17.300; loggers: VL 83 f 5700 RD 1 f 2545, 9 f 1995, KW 19 f 2095 39 f 3520, 85 f 2860, 69 f 2535. 166 f 1925 65 f 3200, 125 f 2270, 84 f 2240. 64 f 1550, 107 f 2480, 17 f 3020. 29 f 3900, 104 f 2020, 168 f 1400. 161 f 2600, 153 f 1270. 89 f 2300. 91 f 1455, 51 f 2591 114 f 2890, 41 f 4080, 169 f 2485, 170 f 3630, 56 f 2431, 24 f 1640. 73 f 1920, 97 f 1090. 15 f 2980. 50 f 1920. 16 f 2380 151 f 1500, 159 f 200. 163 f 1640. «7 f 1530 162 f 2620 28 f 1440. 45 f 2480, 22 f 2270. 54 f 1980: kotters: IJM 229 f 2100 228 f 490. 230 f 140. 11 f 875 277 f 105, 52 f 750, KW 27 f 1090, 53 f 760, 94 f 820, 94 f 2700, MO f 820. Amstelvaart, 24-2 van Karachi naar Genua - Algenib, 25-2 van Buenos Aires te R'dam Altair, 25-2 van Porto Alegre te R'dam Aal- sum, Z.-AfrikaA'dam, 25-2 van Geüua naar Antwerpen Akkrumdijk, Mombassa—Aden, pass. 25-2 Perim Albireo, Buenos Aires—R' dam, pass. 25-2 Fernano Noronha Alblasser- dijk, Houston—R'dam, 25-2 te Antwerpen Alcyone, R'dam-Calcutta, 25-2 te Port Said Aldabi, Buenos Aires-R'dam, 25-2 te Santos - Algorab, Abadan-R'dam, 25-2 te Hamburg - Alioth, R'dam-Porto Alegre, 24-2 te Rio de Janeiro - Ampenan, R'dam-Balik Papan, 24-2 van Southampton naar Genua Amsteldijk, New Orleans—Le Havre, pass. 25-2 Bishop Rocks Arkeldijk, 26-2 van R'dam te Vera Cruz verwacht - Aagtedijk, 24-2 te New York - Aagtekerk, R'dam-Japan, 24-2 te Kobe Atlantis repatriërenden, Surabaja-R'dam, pass. 24-2 Eng'gano Eiland Bengkkalis, Norfolk— R'dam, 26-2, 21 uur, te Hoek van Holland verwacht Bonaire, 25-2 van Demerara te A'dam Boskoop, 25-2 van Maracaibo te A'- dam Caltex Delft (t), 25-2 van R'dam naar Sidon Cistula (t), 24-2 van Abadan naar Madras Corilla (t), 25-2 van Cura§ao naar Lissabon - Caltex Utrecht (t), 23-2 van Sidon naar R'dam - Chama (t), 24-2 van Bandar- mashur te Suez Delfshaven, Rosario—R'dam, 26-2 te St Vincent Duivendrecht (t), Dakar— Holehaven, pass. 25-2 Finisterre - Etrema (t), 25-2 van Suez naar Miri Friesland. 22-2 van Houston naar New Orleans Gaasterkerk, A'dam—Philadelphia, pass. 26-2 Azoren - Gooiland, A'dam—Buenos Aires, pass. 24-2 Ka narische Eilanden - Garoet, R'dam-Makassar, 26-2 te Cheribon Grootebedr, A'dam—Syd- ney, pass. 24-2 Ouessant (emigranten). Haar lem, A'dam-W.-Indie, 25-2 te Eiistatius - Ileelsum, 25-2 van Galveston te Mobile Helena, 25-2 van A'dam naar W.-indie, Indrapoera, R'dam-Surabaja, 25-2 van Dja- karta - Ittersum, R'dam-Hoaston, pa>s. 25-2 Beachyhead Johan van Oldenbarnevelt, (re patriërenden), Surabaja—A'dam, 25-2 van Port Said Kertosono, Djakarta—R'dam, 23-2 te Singapore - Kieldercht, Calcutta-R'dam, 24-2 van Cochin naar Karachi - Kota Intën (repa- triërenren), Surabaja-R'dam, 25-2, 725 mijl z.o. van Dondrahead - Larenberg, 24-2 van Napels naar Huelva - Leopoldskerk, Calcutta- R'dam, pass. 24-2 Gibraltar - Laagkerk, R' dam-Calcutta, 25-2 van Marseille naar Genua -Laurenskerk, Abadan-R'dam, 26-2 te Genua - Lutterkerk, Basrah-R'dam, 25-2 te Bushire - Mariekerk, Japan-R'dam, 25-2 van Genua naar Marseille - Meliskerk, Japan-R'dam, 24-2 vaH Singapore naar Port Swettenham Merwede, 25-2 te Duinkerken Mitra (t), 26-2 van Hobart te Melbourne Modjokerto, Hollandia R dam, 25-2 van Tamako naar Makassar Molenkerk, R'dam-Basrah, 25-2 te Bahrein - Noordam, 24-2 van R'dam naar New York Overijsel, 24-2 van R'dam te Brisbane Oranje, A'dam—Djakarta, pass. 25-2 Sabang Prins Alexander, 25-2 van St John te Breinen - Polydorus, 25-2 van Houston naar New Or leans Prins Frederik Hendrik, 25-2 van Valencia te Liverpool - Rossum, R'dam Se- butal, pass. 24-2 Ouessant Ruys, Yokohama -Rio de Janeiro, 25-2 te Kaapstad - Rijn, 24-2 van Bathurst naar Engeland Riouw, Surabaja-A'dam, 25-2 van Port Said naar Ge nua Rotula (t), 25-2 van Aruba naar La Spezia - Salawati, 25-2 van Calcutta naar Akyab Samarina, Vancouver—Perzische Golf, 25-2 van Tarakan naar Surabaja Stad Arnhem, 25-2 van R'dam te Huelva Sibaiak, R'dam—Melbourne, 24-2 675 mijl n.w. van Co- cos Eiland Sommelsdijk, 23-2 van Tampico te New Orleans Stad Maastricht, 24-2 van Savona te Algiers Sloterdijk, New York— Makassar, 23-2 te Penang Stad Alkmaar, 25-2 van Narvik te R'dam Scherpend recht (t;. Portland—Dakar, 24-2 van San Fernando Straat Soenda, Buenos Aires—Kobe, 25-2 te Hongkong (reparatie) Tabinta, A'dam- Sura baja. pass. 25-2 Ouessant - Talisse, A'dam— Balik Papan, pass. 25-2 Minicoy Teucer, 25-2 van Manilla te Hongkong Taria (t), 26-2 van R'dam te Aruba Titus, 24-2 van R'dam naar Alexandrie .Vaendam, J2&-2 te New York - Volendam, 25-2 te New York - Watertand, 24-2 van Buenos Aires na» Mon tvvèdeo

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5