Nu nog. Hoe moet het nu eigenlijk? Stad en Omgeving Vice-admiraal Willinge opende clubgebouw van de M. O. O. C. Lederwaren Parapluies fa.J.N.Querelle fa. BEEMSTERBOER De heer Haan nam afscheid als Stc°S!'e directeur Vleeskeuringsdienst In Christelijk Mannenkoor concerteerde in goedbezette Bethelkerk „Formosa" met de N.R.V. op reis door Zwitserland Waardevol stuk in de wederopbouw Smaakvolle inrichting had ieders bewondering IN HET KORT KEIZERSTRAAT 15 De nieuwe verkeerswetgeving in de practijk Kapitein van „Zwarte Zee" treft geen schuld Openbare Werken kampioen in de tweede klasse Erkentelijkheid voor trouwe plichtsvervulling Niet meer zo „piep", maar nog niet „stok" Negen-jarig jongetje overreden en gedood Tussen Haaks en Kuitje Benoemd tot gemeente ontvanger Programma werd door declamatie afgewisseld Uitsluitend werken zonder begeleiding Kleurenfilm boeide geheel bezette zaal Korte inleiding ging aan projectie vooraf DONDERDAG 1 MAART 1951 In de bovenzaal van bet Algemeen Militair Tehuis aan de Spoorstraat heeft de Commandant Zeemacht Nederland, vice-admiraal J. J. L. Willinge, gister middag tijdens een feestelijke bijeenkomst het nieuwe clubgebouw van de Marine Onder-Officieren Club geopend. Tal van autoriteiten hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging van het actieve MOOC-bestuur. om deze openings plechtigheid met hun aanwezigheid luister bij te zetten. Zo merkten wij onder andere op de burgemeester, mr. G. D. Rehorst, de gemeente-secretaris, mr. dr. E. van Bolhuis, de wethouders P. Th. Luyckx en P. J. Dlesbergen, en afgevaar digden van de VBZ en het MSF. Vice-admiraal Willinge was de eerste> die de M.O.O.C. met het smaak vol ingerichte lokaal gelukwenste. Het deed hem een groot genoegen, dat hij, een dag voor de overdracht van het commando over de Zeemacht, nog in staat werd gesteld het clubgebouw te openen. De spreker achtte het een ge legenheid, die hij niet voorbij had mo gen laten gaan. Hoewel Den Helder enkele zeer goede militaire tehuizen rijk is en bovendien diverse vereni gingen telt, meende de vice-admiraal toch, dat de M.O.O.C. de onderlinge vriendschap en gezelligheid door de opening van deze prachtige zaal aan merkelijk heeft kunnen bevorderen. Temeer, daar een dergelijke gelegen heid tot nu toe eigenlijk ontbrak. De spreker gewaagde voorts van de grote moeilijkheden die te overwinnen wa ren geweest, waarbij hij in het bij zonder het gemeentebestuur voor alle medewerking hartelijk dank zegde. De vlootvoogd besloot zijn toespraak met de wens, dat de vereniging tot nog groter bloei zou mogen komen. Het speet hem, dat hij er niet bij zal kun nen zijn .wanneer menig goed en oud zeemansverhaal zal worden verteld in dit goed geoutilleerde clubhuis. Ver volgens stelde de vice-admiraal de sleutel van de club ter hand aan de voorzitter van de M.O.O.C., de heer A C. Hoes. Nadat een dronk was uitgebracht en staande het Wilhelmus was mee-ge- zongen, zeide de heer Hoes dat hij de vice-admiraal zeer erkentelijk was voor de wijze waarop deze reeds en kele malen de belangen van zijn ver eniging had behartigd. Hij sprak de hoop uit, dat vice-admiraal Willinge in de toekomst van een welverdiende rust en een goede gezondheid zou mo gen genieten. Ook burgemeester Rehorst ver klaarde, dat hij de verrichtingen van de M.O.O.C. met belangstelling had ge volgd. Hij sprak zijn bewondering uit over het verkregen resultaat, een club lokaal dat aan alle eisen voldoet. De hurgemeester zeide er van overtuigd te zijn. dat de smaakvolle inrichting het clubleven ten goede zal komen. Nadat de heer Rehorst vooral waarderende woorden had gericht tot een aantal da mes van de M.O.O.C.-bestuurders, ver klaarde hij het nieuwe tehuis te be schouwen als een waardevol stuk in de wederopbouw van Den Helder. De eerste stoot De voorzitter van de V.B.Z., ser geant-majoor W. Overeem. bracht in de herinnering hoe de heer Hoes in het orgaan van de V.B.Z. de eerste stoot tot de oprichting van de M.O.O.C. had gegeven. Majoor Overeem vond het resul taat blijkbaar zo overweldigend, dat hij een verzuim wenste goed te ma ken door zich ter plaatse als lid van de M.O.O.C. op te geven. Achtereenvolgens voerden nog het woord vlootaalmoezenier B. J. Wil mink en ds. J. W. Sepmeijer, vlootpredi- kant, waarna de heer Hoes dankte oude prijzen voor en Heeft U ai eens kennis gemaakt met onze HANDSCHOENEN (Engelse Imp.) Breewaterstraat 5, bij de Spoorstraat voor de vele goede wensen die de M.O.O.C. bij de opening van het club huis waren toebevoegd. De heer Hoes verzuimde in zijn slotwoord niet, een aantal personen en instanties te dan ken voor hun zeer welwillende mede werking. Hij noemde onder andere overste Jansen, de intendant Zeemacht, luitenant ter zee der eerste klasse Van Wijngaarden van de „Marcandi" en luitenant ter zee der eerste klasse U. F. van Veen van het Bureau O. S. en O. De genodigden bleven nog enige tijd bijeen, waarbij een dronk werd uitge bracht op het welzijn van de M.O.O.C. en het nieuwe clublokaal. De band van de Mijnendienst, „The Sweepers", ver zorgde tijdens het gezellig samenzijn onderhoudende amusementsmuziek. Voor de leden werd gisteravond reeds een vrolijk feestprogramma ge bracht, dat heden- en morgenavond nogmaals ten tonele wordt gevoerd. Hedeavond geeft Clara Haskil in Casino een pianorecital voor de Mu- ziekkring Den Helder. In de Tivoli-bioscoop wordt van avond de film „Sleutels van het Ko ninkrijk" vertoond, ten bate van het Nederlandse Sanatorium te Davos. v a. per paar Juwelier Gebleken is dat ons bericht van Za terdag „kapitein en stuurman van sleepboot gestraft.," misverstand mis verstand hv?ft gewekt. Het bericnt meldt, dat kapitein en stuurman de opvarenden van de sleep boot „Zwarte Zee" en het gesleepte Canadese stoomschip „1'Alouette" on nodig aan gevaar hebben blootgesteld door te varen door een gevaarlijk ge bied benoorden de Waddeneilanden. Elk misverstand wordt opgeheven door de mededeling dat de genoemde kapitein tijdelijk met het commando over de .Zwarte Zee" was belast. De eigenlijke kapitein van de sleper was in die tijd ziek. De kapitein van de „Zwarte Zee" heeft een hoogst eervolle staat van dienst gedurende 44 jaar in de Nederlandse sleepvaart, is begiftigd met verscheidene onderscheidingen en zal over een jaar met ere worden ge- pensionneerd. Nu de Wegenverkeerswet en het Wegenverkeersreglement per 1 Janua ri 1951 in werking zijn getreden, wordt herhaaldelijk aan de politie de vraag gesteld: „Hoe moet het nu eigenlijk?" In het algemeen kan hierop worden geantwoord dat het nieuwe Wegen verkeersrecht in wezen niet zo heel veel verschilt van de oude regeling. Ook nu geldt als fundamentele regel voor het rijverkeer dat steeds rechts moet worden gehouden. Voldoet men strikt aan dit principe, dan is reeds heel veel gevaar voor de weggebrui ker en dus voor u, lezer, weggenomen. Veelal is het niet uiterst-rechtshou- den in het verkeer de kernoorzaak van heel veel verkeersongevallen. Als trouwe lezer van uw dagblad, zal het u ongetwijfeld zijn opgevallen dat het aantal verkeersongevallen in onze stad aanzienlijk toeneemt. Is dit enerzijds zeer zeker te wijten aan de toenemende intensiviteit van het rijverkeer, anderzijds bestaat er helaas een zeer grote verkeersnoncha- lance. Hoe menigmaal komt het niet voor dat u bij uzelf of u nu voet ganger bent, dan wel op (of in) een voertuig zijt gezeten denkt: „Dat is net goed gegaan". En hoewel het hart u vaak nog in de keel bonst vanwege de doorgestane emotie, bent u terstond bereid, om, zo nodig, weer „Net" aan de dood te ontsnappen. Laat men toch bedenken dat dit „Net goed gegaan" wel eens kan ver anderen in „Nu is het net verkeerd gegaan". Teneinde het gevaar, dat u als weg gebruiker bedreigt, zo gering moge lijk te maken en tevens om op de vele gestelde vragen een antwoord te ge ven, voldoe ik gaarne aan het aan mij, mede van de zijde van het Verbond voor Veilig Verkeer, gedane verzoek om u in uw dagblad enige voorlich ting te geven hoe u zich dient te ge dragen in het verkeer. Schrikt u nu maar niet terug, terwijl u denkt: „Dat zal voor mij wel te moeilijk zijn". Het is juist de bedoeling dat het u in begrijpelijke taal zal worden voor gezet. Gedurende de maand Maart kunt u in uw courant vrijwel iedere dag een stukje lezen, dat u een vingerwijzing geeft hoe u zich in een bepaalde situ atie op straat behoort te gedragen. Door n overwinning op tro Patria 2 wist Openbare Werken het kampioen schap van de tweede klasse te behalen. In de onderste regionen wist HKV 2 zowaar te winnen van WSOV 2, waar door een beslissingswedstrijd tussen HKV 2 en Hermes de degradatie-candi- daat moet aanvijzen. De uislagen waren: WSOV 2HKV 2 155, 715 1315; Openb. Werken Pro Patria 2 15—7, 1015. 15—3. De eindstand in deze klasse luidt: Openb. Werken 16 p, WSOV 2 12 p. Mulo 12 p, PP 2 8 p, Hermes 6 p, HKV 2 6 p. De enige le klasse wedstrijd werd door Zeemacht gewonnen, met als te genstander Pro Patria. Overigens een weinig fraaie wedstrijd, die technisch op zeer laag peil stond. De cijfers wa ren 15—9, 12—15, 15—8. Voor de derde klasse werden de vol gt.ide wedstrijden gespeeld: HMC Fiscus 1 10—15,615; Gem. D.Ficus 2 15—5, 12—15, 15—8; HTC—HCSC 2 15—1, 8—15, 10—15; RGD—Op. W. 2 15—0, 15—0; WSOV 3—Fiscus 2 12—15, 15—10, 15—5; RGD—HTC 15-10, 15—10 Door deze uitslagen en het terugtrek ken van Openb. Werken 2, zijn de stan den in de derde klasse als volgt gewor den. 3 A: HCSC 5—10. Gem D. 6—8 WSOV 3 64, Fiscus 2 50 3 B: RGD 7—12, HCSC 2 6—8, HMC 8—8, Fiscus 1 6—4, HTC 7—2. In de komende weken zal de lezer in deze kolommen telkens een artikeltje tegenkomen, dat een onderdeel van de nieuwe ver keerswetgeving belicht. De Ver keerspolitie, welke deze practische wenken samenstelde, heeft daar bij rekening gehouden met de plaatselijke omstandigheden. Zij zal telkens op de dag na het ver schijnen van een artikeltje de weggebruikers in de practijk toetsen. Zij zal dan geen bekeu ringen uitreiken, maar eventuele overtreders attent maken op het geen zij deden, dat In strijd was met de wettelijke normen die de vorige dag in de courant hebben gestaan. Zo hopen de Verkeers politie en de redactie van de Hel- derse Courant iets te kunnen bij dragen tot de vermindering van het aantal verkeersfouten, -over tredingen en -ongevallen in deze stad. De waarnemend Commis saris van Politie, mr. J. Blanken, was zo vriendelijk, ter inleiding van deze Veilig Verk.eers-actie een stimulerend woord te schrij ven, dat de lezer hierbij aantreft. i de uitslagen Dinsdags 1-HBC 2 3137, OBC 2-HB?* 37-28; OBC 3-HBC 4 37-31- rW 1 HBC 5 43—15. L waren OBC warpn de uitslagen DinaA Hoewel de heer D. Haan reeds sinds 1 Januari niet meer officieel als diiecteur aan de gemeentelijke Vleeskeuringsdienst was verbonden, werd eerst gis'ermid dag afscheid van hem genomen, daar hij de functie is blijven bekleden tot de komst van zijn opvolger, de heer A. M. Huizinga uit Rijssen. Deze was aanwezig bij de intieme afscheidsbijeenkomst, die in de raadszaal w-erd gehouden onder aanwezigheid van een klein aantal genodigden. Het gemeentebestuur werd ver tegenwoordigd door burgemeester Rehorst, mr. Van Bolhuis en de wethouders Van Loo, Luijckx en Diedbergen. Voorts zagen wij verscheidene diensthoofden, secretarie-ambtenaren en afgevaardigden uit slagerskringen. be de Ter gelegenheid van zijn veertigjarig ambtsjubileum op 1 Januari van het vorige jaar werd van verschillende zij den uitvoerig ingegaan op de verdien sten van de heer Haan, aan wie toen door burgemeester Ritmeester de ere- plaquette der gemeente Den Helder werd aangeboden. Enkele hoogtepun ten uit de voorbijgegane veertig jaar werden bij die gelegenheid door tal van sprekers gememoreerd, waarbij ook aandacht werd geschonken aan de maatschappelijke betekenis van het werk der vleeskeuringsdiensten. Burgemeester mr. G. D. Rehorst, die gistermiddag als eerste het woord voerde, wilde daarom niet in herhalin gen treden. Namens het gemeentebe stuur sprak hij zijn grote wardering uit voor hetgeen de heer Haan tijdens zijn respectabele ambtsperiode heeft gepres teerd, en voor de wijze waarop de scheidende hoofdambtenaar altijd de goede verstandhouding heeft weten te bewaren met de mensen, waarmede hij te maken had. Een origineel gedicht, waarin op hartelijke wijze de lof van de heer Haan werd bezongen, werd vervolgens voor gelezen door keurmeester P. Bakker, die zijn vertrekkende chef een gevoelig mens, met geest en talent, noemde. Ook de heer P. de Wit van de keurings dienst voegde de heer Haan enige wel gemeende woorden ten afscheid toe. Namens de hoofden van takken van dienst sprak de gemeente-secretaris mr. dr. E. van Bolhuis, die altijd in de heer Haan diens rustige en bezadigde Deze aanwijzingen zullen in het al gemeen juist die bepalingen bevatten, die in min of meer belangrijke mate afwijken van de verkeersregels, zoals die vóór 1 Januari 1951 golden. In het belang van ons allen moge ik u met nadruk verzoeken deze ver- keerstips trouw te lezen en, wat be langrijker is, ze nauwgezet in de prac tijk toe te passen. Doet u dat, dan ben ik er van over tuigd dat het aantal verkeersongeval len in onze stad ten zeerste zal af nemen. MR. J. BLANKEN. Het negenjarig zoontje van de fam. R- uit de Ooievaarstraat is gistermiddag omstreeks vier uur het slachtoffer ge worden van een dodelijk ongeval nabij de Nieuwe Weg. Het kind was aan het spelen op het terrein van de „Nollen", dat wordt af gegraven. Hij kwam daarbij te vallen ■over een oneffenheid, juist toen een zwaarbeladen zandauto achteruit rij dend passeerde. De jongen geraakte onder één der achterwielen en werd op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar Parkzicht overgebracht en zal Za terdagmiddag om half één op de Al gemene Begraafplaats ter aarde worden besteld. Hr. Ms. mijnenveger „Urk" maakte gisteren op de rede een proefvaart en keerde daarna weer in de haven terug Vanmorgen is Hr Ms. „Van Galen" naar de Werf gegaan. Het is morgen hoog water om 1.05 en 13.35 uur en laag water om 7.15 en 20.05 uur. De temperatuur van het zee water was 3,5 graden Celsius. levenswandel en werkwijze heeft wonderd. Ook deze spreker wenste heer en mevrouw Haan toe. dat zij nog vele jaren van een welverdiende rust mochten genieten. Dat de scheidende directeur altijd 'n open oog heeft gehad voor de belan gen en de moeilijkheden van de slagers, werd bevestigd door de heer J. van Twisk, die namens de slagerspatroons het woord voerde. Toen sprak nog de nieuwe directeur, de heer A. M. Hui zinga, die het gemeentebestuur erken telijk was voor het hem verleende uit stel en de heer Haan voor zijn bereid heid, het directeurschap nog een paar maanden waar te nemen. Goed getroffen. „Wanneer je jezelf nog fit waant, is het niet zo pleizierig, met pensioen te gaan", zei de heer Haan in zijn dank woord. Met een geestige woordspeling noemde hij zich niet meer zo „piep' maar toch ook nog niet „stok". Uit zijn ambtsperiode releveerde de heer Haan alleen, dat hij onder zeven verschillen de burgemeesters heeft gewerkt. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot zijn medewerkers, in de eerste plaats tot zijn echtgenote (mijn voornaamste medewerkster") en vervolgens tot het personeel, waarmee de dienst het altijd bijzonder goed heeft getroffen. Als één der laatsten van de „oude garde", die de gmeentedienst ging verlaten, wendde de grijze directeur zich tot de hoofden van dienst, hen dankend voor de aan gename samenwerking. Tot besluit be dankte de heer Haan de slagers, met wie hij een nauw contact heeft gehad. „Van enkele uwer heb ik vier gene raties meegemaakt", aldus de scheidende hoofdambtenaar. „Ik heb de slagers le ren kennen als nijvere middenstanders, die hun best doen", zo besloot hij zijn dankwoord. De burgemeester noodde daarop de aanwezigen naar de trouwzaal, waar men nog even onder het genot van enkele verversingen bijeen bleef en gelegenheid kreeg, persoonlijk van de heer en mevrouw Haan afscheid te ne men. De stand is nu: le klasse A HBC 2 Royal 2 VBC 2 HBC 3 OBC 1 le klasse B VBC 1 6 OBC 2 6 HBC 1 6 VBC 3 6 Royal 1 6 2e klasse A OBC 3 6 VBC 5 6 HBC 8 6 HBC 4 Royal 3 2e klasse B OBC 4 VBC 4 HBC 5 Royal 4 VBC 6 10 ~4T 9 +M 5 -17 4 -52 2 —52 10 141 10 34 6 3 4 - 57 0 -121 11 »1 7 50 13 1 - 13 0 -132 9 94 8 14 5 - 30 4 -44 4 - 56 wedstrijden voor de boeg, #n de strijd om de eerste plaats is dit seizoen wel uitermate spannend. In IA gaat het tus- sen HBC 2 en Royal 2, die elkaar nog moeten ontmoeten. In 1B staan VBC 1 en OBC 2 in puntenaantal gelijk; ook deze viertallen komen nog tegen elkaar uit. In 2A is OBC 3 zo goed als zek* van de eretitel. In 2B moeten de vier- de viertallen van OBC en VBC de strijd samen uitvechten. Het programma voor Woensdag r Maart luidt: Royal 2HBC 3; Royal 1— VBC 3; Royal 3—HBC 6; Royal VBC 6. De gemeenteraad van Heerhugowaard heeft gisteravond de heer P. Kootker, klerk ten kantore van de ontvanger onzer gemeente, met acht stemmen benoemd tot gemeente-ontvanger. DS. MEERBURG ZAL WOENSDAG NAAR KOREA VERTREKKEN De nieuwbenoemde legerpredikant bij het Nederlandse detachement op Ko rea, ds. P. Meerburg uit Maastricht, vertrekt Woensdag 7 Maart met een speciaal K.L.M.-vliegtuig naar Tokio. POSTBEAMBTE VERDRONKEN Woensdag is uit het water van de Wit. tenkade te Amsterdam opgehaald het stoffelijk overschot van de sinds 2 Fe bruari vermiste postbeambte V. M. De politie neemt aan, dat de man een onge luk is overkomen. ACADEMISCH EXAMEN Onze stadgenoot, de heer N. H, van Vendeloo, is aan de Rijksuniversiteit te Den Helder geslaagd voor het candi- daatsexamen wis- en natuurkunde K. Het Christelijk Mannenkoor mocht geenszins klagen over de belangstelling voor het gisteravond in de Bethelkerk gegeven concert. De banken die ge maakt schijnen om de hoofden wakker en de benen slapend te houden waren vrijwel alle geheel bezet en het ook het middenschip was gevuld. Het koor had plaats genomen onder het orgel, dat echter geen dienst deed aangezien alle werken a capella werden uitgevoerd. Daarin school reeds een verdienste, daar nu uitsluitend het accent op de koorzang werd gelegd. De daaraan ver bonden gevaren bleek men onder de bekwame leiding van de heer J. A. van der Vliet terdege onder het oog te hebben gezien. Het koor had geleerd, zich niet op kritieke momenten te verlaten op de sterke steun van een welgedisponeerd instrument. Wel bracht dit een zekere eenzijdig heid in het programma mee. Een en kel werk van wat grootser karakter met begeleiding van orgel of piano, zou het geheel stellig hebben opgeluisterd Het koor beperkte zich nu tot hoofd zakelijk liederen, welke overigens met een goede intonatie, verantwoorde stem verhoudingen, een van begrip voor de tekst getuigende nuancering en een zeer behoorlijke uitspraak werden uit gevoerd Een moeilijke opgave was Leo Mens enigszins moderne bewerking van bet oud-Nederlandse lied „Die winter is verganghen". Het koor kweet zich hiervan op verdienstelijke wijze. Een ander vrij zwaar werk was „Het geu zenvendel op de thuismarsch" van Roeske, een compositie, geknipt voor mannenkoor. De uitvoering ervan was gevoelig, maar toch niet zonder de ?e wenste strakheid. De mannen konden zich uitleven in „Tehuis" van Bonset, in welk omvangrijk koorwerk de com ponist er in is geslaagd een muzikale vorm te geven aan het stuk proza, waaraan hij bij het schrijven was ge bonden. Over het algemeen is het een ondankbaar werk, een verantwoorde toonzetting te vinden voor een tekst zonder een vast metrum. De compo nist, voor wie de muziek op de eerste plaats komt. is licht geneigd de woor den te verwringen en de zinnen als elastiek te beschouwen. In dit werK sloot echter meestal de muziek zesv wel bij de tekst aan. wat de uitvoering vergemakkelijkte en ook dankbaarder maakte. De werken die na het openingswoord van voorzitter L. Post werden uitge voerd, waren „Het Mannengezang" van Schreuder en „Sanctus" van Schubert Tot besluit van de avond werden het melodieuze „Jager Abschied" van Men- delssohn en een pittige bewerking van De kabels los" uitgevoerd. Het Diakenhuismannetje Ter afwisseling trad gisteravond enige malen de Rotterdamse declama tor G. van Dorp op het podium. De- De afdeling Den Helder van de Nederlandse Reisvereniging heeft enkele hon derden stadgenoten gisteren in „Formosa" weer een onvergetelijke avond bereid. Wie niet van natuurschoon houdt, wanneer dat in bonte kleuren aan een pro jectie-apparaat wordt ontrold, zal toch ten minste lust hebben gekregen om h> zijn vacantie in eigen persoon al die heerlijkheden van het Zwitserse landschap te gaan aanschouwen. De heer De Groot uit Hilversum had een prachtige film meegebracht, getiteld „Reizen door Zwitserland", waarmee hij stellig heeft be antwoord aan het doel van de NRV: belangstelling te trekken voor de reizen die telkenjare worden gemaakt. welgekozen woorden aan de aanweii- gen mededeelde. Hoewel de spreker er den van het mooie bergenland met niet prat op ging een Zwitserland kenner bij uitnemendheid te zijn. toon de hij toch, met een en ander in dit toeristenland bij uitstek zeer goed op de hoogte te zijn. Hij vertelde iets van de bevolking, die bestaat uit hard werkende mannen en vrouwen, van wil laatstgenoemden geen stemrecht heb ben. De belasting wordt in Zwitser land centraal geheven. Het land be staat uit twee en twintig kantons, die stuk voor stuk het recht hebben de prijzen naar goeddunken te bepalen, Zo kan het dus voorkomen, dat men in het ene kanton meer moet betalen voor ansichtkaarten (of andere artike len) dan in het andere. Niettemin bleef de Zwitser een vredelievend mens, hetgeen reeds in 1291 het gev»' was. toen de boeren-republiekjes url- Schyz en Nidwalden een „eeuwig ver bond" sloten tegen de Habsburgers. Deze en andere bijzonderheden, In»' niet aan iedereen bekend, waren ee Ingeleid door de voorzitter van de afdeling, de heer A. J. Witsenburg, hield de heer De Groot eerst een praatje waarin hij enkele bijzonder he- ze had het zich niet gemakkelijk ge maakt. Hij begon met een drietal ge dichten van Willem de Mérode, fijnge voelig en zonder enig pathos voorge dragen. In zijn tweede optreden decla meerde de heer Van Dorp drie delen van „Herodes in zijn paleis te Jeruza lem" van C. Rijnsdorp. Dat deze bij drage niet geheel slaagde was meer aan de heer Rijnsdorp dan aan de decla mator te wijten. De curve steeg ech ter onmiddellijk met Vondel's „Rei van Klarissen", die de heer Van Dorp aansluitend aan „Herodes en de Wij zen" voordroeg. De meest aangename herinneringen aan zjjn medewerking zullen de aanwezigen ongetwijfeld be waren aan de bekende historie van het diakenhuismannetje uit de „Camera Obscura" van Hildebrand. De heer Van Dorp gaf hierin een meesterlijke typering van de karak ters en deed de fijne humor ten volle zijn recht wedervaren. Na afloop van de avond werd een collecte gehouden ten bate van de „Haak-in"-actie. Het resultaat was, dat. zeven en tachtig gulden werd bijeen gebracht voor de kankerbestrijding. Hierin mag ook het Christelijk Man- nenkoor een blijk van waardering zi»n voor hetgeen gisteravond in de Bethél- kerk werd gepresteerd. SCHEID SRECHTERS-A VOND Op Vrijdag 2 Maart zal in de Sport school een tweede scheidsrechters avond worden gehouden. Alle candi daat-scheidsrechters en andere belang stellenden worden om zeven uur in de Sportschool verwacht. Na deze avond kunnen liefhebbers zich opgeven voor het scheidsrechters examen C van de NeVoBo, dat in de komende maanden door de Technische Commissie van de afdeling Den Helder van de NeVoBo xai worden afgenomen. aanloopje tot de film „Reizen do° Zwitserland" Men volgde een 8roeJJ toeristen, dat van Ziirich uit elke aai trips maakte naar bezienswaardige den en dorpjes in de omgeving- projectie-apparaat wierp dat alles bonte kleuren op het doek en niet z den weerklonk instemmend gemo®Pf wanneer men plekjes herkende men zelf eens had bezocht. Men I raakte onder de bekoring van de gr0 blauwe meren, die werden 0®*°°. door duizenden meters hoge 'oe ot. bedekt met eeuwige sneeuw. Men wonderde de fraaie standbeelden, der andere die van Wilhelm Te de kinderen-etende reus. waande in een paradijs van louter na schoon, dat eigenlijk iedereen met eigen ogen in werkelijkheid® kunnen zien. iL+ Wij hadden gisteravond slechts kleine aanmerking. Die betrof de ziek, die in vele gevallen verre toepasselijk was. De heer D* vergoedde echter veel met duid' explicaties, gebaseerd op ervarin jjé won* van een viertal reizen naar dermooit land.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2