MmDEBMEBBre Stad en Omgeving Geus Sr. leidt in de strijd om het schaakkampioenschap Staartploegen brengen spanning in basketballcompetitie Waf is Spark? Partij Wim Geus-Verschuur duurde zes uur M.S.C. 3 speelt Maandag tegen K.T.V. 2 „Vreemde lading" in de Tivoli-bioscoop „MOOC" organiseert een bridge-drive Persil-dagen in „Casino" IN HET KORT Tussen Haaks en Kuit-je Commando-wisseling bij M.O.K. te Hilversum Van de groene tafel VEILIG VERKEER Iets over inhalenen uitwijken Let niet alleen op tegemoetkomend verkeer H R C. (kampioen) bleef ongeslagen Uetenwedstrijden op dan nog een kleine kans de dans te ont- o K/ i springen. Het zal dus wel even duren, Donderdag O riaart voor HRC (kampioen derde klasse), dat Donderdagmiddag in Tivoli: „Joseph in Dothan" Anna Paulowna B.K.C. vierde luisterrijk feest BESOMMINGEN IJMUIDEN WOENSDAG 7 MAART 1951 De Helderse schaakkampioenschappen, die tevens als winterwedstrijden gel den voor de schaakvereniging M.S.C., werden Maandagavond met de veertiende ronde voortgezet. In de hoofdklasse maakte W. J. Geus korte metten met J. Marsman (2) in een partij die slechts één uur duurde. Een geheel andere partij speelden reeds eerder in de week Verschuur en W. J. Geus. Dit tweetal hield het ruim zes uur vol, waarna Geus winnaar was. Dat Verschuur de partij niet cadeau zou geven, bleek reeds in de opening. Pas in het middenspel slaagde Geus er in een voordeeltje te behalen. Daarvan plukte hij in het eindspel de vruchten. J. P. Bommel slaagde er Maandagavona tn revanche te nemen op J. Smit. In een fraaie Koningsaanval besliste hij de partij. In de hoofdklasse waren de uitslagen: W. J. GeusA. H. Verschuur 10; W. J. Geus J. Marsman 10; J. P. Bommel—J. Smit 10; J. M. KoningA. H. Verschuur afg., H. HerderscheeK. Geus afg. En verde waren de uitslagen van deze avond: le klasse: G. J. Geus—K. Lengers Va; P. W. van DijkJ. Noordeloos 10: A. MullerD. Dokter afgebr.; C. J. Bosch D. de Lange l/a. 2e klasse: J. BeunP. de Vries 10; J. •t HartH. Verschuur afgebr.; J. Geurts J. van Amesfoort 01; C. Bodegom B. Knopper 01. 3e klasse: I. GroenveltP. Bremer i/2; J. DuitR. Muller afgebr.; H. Voer man—J 't Oosten 10. 4e klasse: J. BurgersK. Veenstra 10; P. Bakker—C. Buys 1—0; L. van Veen— J. Burgers 10. In de verschillende klassen zijn nu de Standen: Hoofdklasse: K. Geus 1210; W. J. Geus 149Val J. P. Bommel 119; J. Marsman (2) 13—6%; J. M. Koning 14—6; R. Mol 9—5'/j; A. H. Verschuur 145'/iJ. Smit 125; J. van Brederode 134; H. Herder schee 93%; J. v. d. Kuyl 6—3: K. de Waard 10—ft/,. Vanavond voor het laatst (morgen avond brengt de AVRO Toon Hermans in .Tivoli") kan men de Amerikaanse film „Vreemde lading" gaan zien. Houdt men van harde films, dan moet men dit ook zeker niet verzuimen. Een groepje bannelingen weet uit een Zuid- Amerikaanse strafkolonie te ontsnap pen, en ziet kans om door de jungle naar de kust door te breken. Deze tocht door het oerwoud, met veel vakman schap door de camera belicht, stelt de mannen en één vrouw voor de grootst mogelijke ontberingen. De mannen, boeven en moordenaars, de één nog er ger dan de ander, doorleven een ware hel Wanneer zij de kust hebben be reikt, beginnen de ontberingen even wel pas goed. Men moet over zee, met een minimum aan voedsel en drinkwa ter. De ontvluchten zijn kerels van de meest uiteenlopende karakters, en op één na kennen zij slechts één geloof: de zucht naar zelfbehoud. Alleen Cambreau bevaart de juiste koers. De mannen die onderweg ster ven, vinden troost bij hem. Ook de enige vrouw van het gezelschap, Julie (die een meesterlijke vertolking kreeg van Joan Crawford), verlaat zich ten slotte op hem. Behalve een vrouwen moordenaar, die op zekere dag zijn eigen pad zoekt, is er nog de leider, Verne (dat is weer Clark Gable op z'n best), die niets met Cambreau en diens geboden te maken wil hebben. Julie, die liefde heeft opgevat voor deze ruwe kerel, stemt uiteindelijk toe in een huwelijk met een zekere mon sieur Pig (Peter Lorre), om Verne uit de handen van zijn achtervolgers te houden. Verne heeft dit niet door, en met Cambreau waagt hij zich in een vrese lijke storm op zee, de vrijheid tege moet. Dan tart Cambreau Verne, en deze slaat de „prediker" over boord. Doch op het laatste ogenblik wordt ook Verne bekeerd, want als hij Cam breau ziet verdrinken, springt hij over boord om hem te redden. En Verne vaart terug. Terug naar Julie, terug in gevangenschap, om de laatste jaren van zijn straftijd uit te zitten. Tivoli vertoont dit keiharde verhaal alleen vanavond nog. Wie van span ning houdt, mag „Vreemde lading" niet missen, maar moet enkele minder ge slaagde gedeelten (daar, waar de god vruchtige lessen van Cambreau Ian Hunter vervloeien in geheimzinnig sentiment) op de koop toe nemen. „Vreemde lading", met Clark Gable, behoort tot de betere avonturen-films. le klasse: K. Lengers 1310; P. van Dijk 129; J. Allart 138; J, Noordeloos 12 6%; G. J. Geus 146'/a! J. Marsman (1) 9—5Va; D. de Lange 11—51/2: A. Muller 9— 5; C. J. Bosch 11—5: J. de Jeu 15—3 D. Dokter 92'/« dr Brouwer 102. 2e klasse: J. Beun 1391/*; B. Knopper 118; P. de Vries 118; J. van Amesfoort 128; H. Verschuur 106%; Th. Adriaan- se 9—6; J.Geurts 13—5; P." Kelder 94»/iï C. Bodegom 8—314; J. Bruinsma 10—2; J. 't Hart 10—11/,; I. Stolk 10—</f. 3e klasse: I. Groenvelt 129%; P. Bre mer 13—71/,; J. 't Oosten 11—6; B. Muller 10—5; C. Egberts 11—5; R. Muller 8—4i/s; H. Voerman 10Joh. van Amesfoort 6—3i/2; j Duit 10—31/,; p. Kroon 10—3; A. Coppens 92%. 4e klasse: L. van Veen 13—91/,; P. Bak ker 13—9; J. Wieringa 12—8; J. Burgers 13 8; C. Buys 146i/,; K. Veenstra 116: G. Geus 116; H. Hop 125; H. Bomers 12—314; R. de Leeuw 13—3i/,; M. Kamp 10—2. Maandagavond speelt MSC 3 een compe titiewedstrijd tegen KTV 2. Winnen de Helderse schakers deze ontmoeting in het Christelijk Militair Tehuis aan de Kanaal- weg, dan bestaat de kans dat zij aan de gradatie kunnen ontkomen. Nog niet zo lang geleden heeft de Marine Onder-officieren Club zijn nieuwe clublokaal (de bovenzaal van het Algemeen Militair Tehuis aan de Spoorstraat) met een drietal geslaagde feestavonden geopend. Aangemoedigd door dit succes, heeft de M. O. O. C besloten voor leden en donateurs op Donderdag 8 Maart om acht uur een bridge-drive te organiseren, en op Za terdag 10 Maart van acht uur tot mid dernacht amusementsmuziek ten ge hore te brengen. De Nederlandse Persil Maatschappij N.V. geeft op Maandag 12, Dinsdag 13 en Woensdag 14 Maart, telkens om twee en om acht uur, in „Casino" demonstra ties met Persil producten, die zullen worden gevolgd door een filmvoorstel ling. De bezoekers, die vrij toegang hebben, wordt een leerrijke en genoeg lijke bijeenkomst gegarandeerd. Na de pauze zal de aanwezigen een kopje thee of koffie worden aangeboden. Wij zullen op bovenstaande vraag met een het antwoord geven. Het woord „Spark" moet de populaire benaming worden van de „Sportief-actie Rode Kruis", welke actie beoogt, geld in het laatje te brengen van deze zo nuttige nationale instelling. Het Rode Kruis maakt hierbij gebruik van de jeugd voor sportgebeurtenissen, en betrekt in deze actie tevens een aan tal winkeliers. Men heeft honderdvijftig gekleurde plaatjes laten maken van uitblinkers op het gebied van de voet balsport, de athletiek, de zwemsport, de wielersport, boksen, schaken, ten nis, biljarten en krachtsport. Deze plaatjes worden door de deelnemende winkeliers bij aankoop van een bepaald bedrag verstrekt. Hieraan zit voor deze middenstanders de aantrekkelijke kant, dat de Spark-actie een verhoging van de omzet meebrengt. De jeugd kan de plaatjes verzamelen in een keurig uit gevoerd album met een plastic spiraal binding. De tekst voor dit album werd geschreven door de bekende sportjour nalist Klaas Peereboom. De plaatjes werden voortreffelijk getekend door Bob Uschi. Het album wordt voor de jeugd extra-aantrekkelijk door de mo gelijkheid tot het verzamelen van hand-, tekeningen. Zo vraagt het Rode Kruis weer eens de aandacht. Dat kan geen kwaad, want het Rode Kruis blijft altijd actief, zo dat ook de voortdurende steun van de bevolking nodig is. In dit verband wil- lei. wij er nog eens aan herinneren, dat het voormalige NIWIN-huisje op het Rialto-terrein sinds verleden jaar dienst doet als reservoir voor allerlei lectuur, die de Helderse burgerij te missen heeft. Tijdschriften, boeken e.d. kan men in dit Rode Kruis-huisje depone ren. Men weet dat deze lectuur een prachtige bestemming krijgt: alles wordt verdeeld over ziekenhuizen, hos pitalen en sanatoria, zodat ieder die een weekblad of iets dergelijks naar het Rialto-terrein brengt, iets bijdraagt om het leed van zieken en gewonden te verzachten. Vanavond wordt in Casino het vijfjarig bestaan van de speeltuin „Vis- buurt" gevierd. De kinderen der leden kunnen vanmiddag om half vier een poppenkastvertoning bijwonen in de Legerzaal aan de Spoorgracht. Onze oud-stadgenoot, de heer C. P. Vink, is benoemd tot technisch amb tenaar bij Bouw- en Woningtoezicht te Leiden. De Belgische kotter „Charel Hen- ri" heeft, met achterlating van matroos Koenen die in „Parkzicht" is overle den, gistermiddag weer zee gekozen. Het is morgen hoog water om 8.30 en 20.25 uur, en laag water om 2.40 en 14.35 uur. De temperatuur van het zeewater was 4.1 graden Celsius. Kapitein-ter-zee S. Dobbinga heeft, onder zeer grote belangstelling, een ontvangst gehouden in het Marine- Opleidingskamp te Hilversum, zulks in verband met zijn afscheid als com mandant van dit kamp. De scheidende commandant is benoemd tot hoofd van de afdeling „Beveiliging Koopvaardij" van het ministerie van oorlog en ma rine. Hij wordt als commandant van het Marine-Opleidingskamp opgevolgd door kapitein-ter-zee J. J. Hoogen- doorn. De gisteravond gehouden afscheids receptie is bijgewoond door vele auto riteiten van marine, landmacht en bur gerlijk bestuur. Zij vond plaats in de versierde „longroom", waar kapiteinr ter-zee Dobbinga en echtgenote de tal rijke belangstellenden de hand drukten De burgemeester van Hilversum, J. A. G. M. van Hellenberg Hubar, die was vergezeld van zijn vier wethou ders, bood de vertrekkende comman dant van het Marine-Opleidingskamp namens de gemeente Hilversum een bureaugarnituur aan. De heer J. van Zutphen en drs. J. van der Leen bo den, als vertegenwoordigers van het naast het kamp gelegen sanatorium „Zonnestraal", een luchtfoto van het sanatorium aan. Onder de vele aanwe zigen bevond zich ook de Comman dant Zeemacht, schout-bij-nacht C. W. Slot. Het HilversumSe politie-muziekge- zelschap „Excelsior" bracht de vertrek kende commandant een serenade. Op de afscheidsreceptie is gebleken hoe node men kapitein-ter-zee Dobbinga uit Hilversum ziet vertrekken. Op Donderdag 15 Maart houdt de ta feltennisvereniging „I. V. A." in haar clubgebouw aan de Westgracht een buitengewone ledenvergadering. Het voornaamste punt op de agenda is de bestuursverkiezing. Aftredend en niet herkiesbaar is de voorzitter, de heer I Sinjewel Jr. Het bestuur stelt de le den voor, tot nieuwe voorzitter te be noemen de heer N. Hemelrijk, en het bestuur aan te vullen met mej. G. de Klerk en de heer P. Banning. Op Zondag 18 Maart wordt in het clubgebouw van WGW een tienkamp gehouden, waaraan de sterkste dames (derde klasse) van het district deelne men, te weten K. HemelrijkGoedebuur, R. SinjewelVan Gemert, W. Vreug- denhil en A. Valkhoff van I. V. A., T. Sinnige van W. G. W„ H. S. Krab, N S. Krab en L. Henke van D. S. S (Alkmaar), R Broersen van T. O. S. en A. Crone van Disnie. Als reserves wer den aangewezen de dames C. Ursem (Disnie) en R. van de Weterink (IV A). De vier grondregels luiden als volgt: 1 Bij het tegenkomen moet worden uitgeweken naar rechts. 2 Bii het inhalen moet de ingehaald wordende weggebruiker uitwijken naar rechts, de inhalende naar links; de ingehaald wordende wegge bruiker mag zijn snelheid niet verhogen. 3 Er ma" niet ingehaald worden op de linkerrijbaan vóór of op een kruising of splitsing van wegen, of indien daardoor gevaar of belem mering ontstaat of kan ontstaan voor tegemoetkomend verkeer. 4 De inhalende weggebruiker mag zich na het inhalen niet eerder naar rechts begeven, dan uit een oogpunt van gevaar voor of belemmering van het ingehaalde verkeer verantwoord is. TOELICHTING' Vele weggebruikers besteden slechts aandacht aan het tegemoetkomende verkeer. Het inhalende verkeer is echter éven belang rijk. Een eerste vereiste is derhalve dat spiegels van motorrijtuigen aan de gestelde voorschriften voldoen. VISSERIJBERICHT URK, 6 Maart 1951. Aangevoerd aan de visafslag te Urk op 5 Maart door twin tig vaartuigen: 1548 pond snoekbaars 0,66 —0,68; 278 pond rode baars 0,52—0,59; 26 pond blei 0,09; 1937 pond voorn 0,050,06; 32 pond karper 0,20; 5640 pond Noordzee vis 0,080,20; prijzen per pond. Zes van de zeven eerste klasse teams (heren) kwamen verleden week voor de basketballcompetitie in het veld. Voor de voorlopige bezetting van de laatste plaats was van belang de wedstrijd tussen Zeemacht en Helder 1. Beide ploe- gen speelden een enthousiaste partij, met Zeemacht technisch beter. In de ver dediging van dit team klopte het ook goed, hetgeen vóór de rust tot een 14—4 voorsprong leidde. Ook na de rust bleef Zeemacht echter de toon aangeven, zodat deze ploeg verdiend met 2116 zegevierde. x-v r j j ploegen gelijk te staan. Helder heeft zijn laatste wedstrijden tegen Helder 2 Oranje Blauw stelde zich veilig door en HCSC won (resp. met 31—15 en 11 een regelmatige overwinning op WSOV —10), zijn promotie-wedstrijd kan spe- (22—16). Op de zone verdediging van len. Hier volgt de stand: Oranje Blauw kijnden de Werf sporters het antwoord niet vinden. Zij bleven volharden in een tempoloos spel, dat niet het minste succes kon opleveren. Pas in de laatste minuten voerde WSOV het tempo op, maar toen was het te laat. De Adelborsten konden het niet bolwerken tegen HAV (1928). Wan neer de Adelborsten er in geslaagd wa ren meer eenheid in hun team te bren gen, dan hadden zij iif deze competitie hogere ogen kunnen gooien. HAV profi teerde goed van de geboden kansen. Met nog twee ontmoetingen voor de boeg heeft deze pjloeg nog kans op de tweede plaats. Adelborsten en Zee macht moeten ieder nog een wedstrijd spelen. De Adelborsten tegen Helder, Zeemacht tegen KVH. Helder komt dan nog uit tegen HAV en Oranje Blauw. De op 13 Maart te spelen wed strijd tussen Helder I en Adelborsten is dus wel uitermate belangrijk. Winnen laatstgenoemden, dan kan Helder hoog stens nog gelijk komen, wanneer de wedstrijden tegen HAV en Oranje Blauw worden gewonnen. Verslaat Hel der de Adelborsten en verliest Zee macht van KVH, dan komen deze drie >r:M M Donderdagmiddag om twee uur be gint in Tivoli de reeds aangekondigde jeugdvoorstelling van „Joseph in Do than". De Helderse Volksuniversiteit die deze middag organiseert, heeft hiervoor de jonge toneelgroep „Puck uitgenodigd, .die zich in de korte tijd van zijn bestaan een uitstekende naam in den lande heeft verworven. Het werk werd ingestudeerd onder regie van Johan Fiolet. De costuums zijn vervaardigd naar ontwerpen van Johan Greeter en de décors door Wim Vesseur. De rol van Joseph werd toe vertrouwd aan Cas Baas. Zijn broers Simeon, Levi, Juda en Ruben zullen resp. worden uitgebeeld door Frans 't Hoen, Egbert van Paridon, Paul van der Lek en Wim Vesseur. Als vracht- meester fungeert Dick Scheffer. En dan is er natuurlijk de „Rei van Enge len", in deze opvoering ten tonele ge bracht door Annie Bout, Cecilia Licht veld en Marjan Vesseur. Voor zover de plaatsruimte in Tivoli toelaat, kan de voorstelling ook door volwassenen worden bijgewoond. UITGEWINKELD Qp 7 Mei 1951 zou het vijf en vijftig jaar geleden zijn geweest, dat het echt paar Dekker in de Emma- straat begon te 'winkelen. Deze vijf en vijftig jaren werden niet volgemaakt om dat de heer en mevrouw Dekker het op 1 Maart, jongstleden welletjes von den. Zij verkochten hun winkeltje leeg en gaan nu in de komende jaren (Gra- dus hoopt, dat het er vele zijnvan hun welverdiende rust genieten. Vooral mevrouw Dekker bewaart de prettigste her inneringen aan haar winkel tijd. In het bijzonder de klanten in de naaste omge ving hadden veel gemak van het eenvoudige be drijfje in de Emmastraat. En er mochten dan al week- en zelfs maandklantjes bij zijn, mevrouw Dekker bezwoer Gradus dat zij er nooit één cent aan te kort was geko men. Het parmantige vrouwtje, dat enige tijd ernstig ziek is geweest, heeft het zaakje voornamelijk alleen gedre ven, terwijhaar man boer de of melk ventte. Wie kent Lou Dekker trouïvens niet, na één en tachtig jaren Nieuwediep? Zijn vrouw is nu zeven en zeventig, ver heugt zich, evenals haar man, in een redelijke ge zondheid, waardoor zij in staat is haar kleine huishou dentje \naar eigen zin te re gelen. En de toekomst? Wel de beide oudjes hebben hun eigen huis. Maar daar kun je ten slotte niet van leven. Met behulp van „Drees" verwachten zij evenwel een behoorlijk bestaan te heb ben. Na vijf en vijftig jaar hard werken. Het echtpaar Dekker, dat op 7 Mei ook vijf en vijftig jaar getrouwd is, krijgt geen medaille. Dat is nu éénmaal niet gebruikelijk. Maar wel vergezellen hun de beste wensen op hun verdere le venspad van Gradus en tal van stadgenoten. En voordat Gradus het vergeet: namens de heer en mevrouw Dek ker zegt hij alle klanten en bekenden hartelijk dank voor het vertrouwen dat zij steeds aan het winkelende echtpaar hebben geschon ken. NUMMER £je heer Maurits van Praag is in de pen geklommen, toen hij onlangs een waar schuwing kreeg, die inhield dat aan zijn perceel een duidelijk zichtbaar huis nummer moest» zijn aange bracht. De heer Van Praag was zeer verbaasd, daar zijn huis reeds tweemaal het nummer 66 droeg. Hij schreef Gradus (op rijm) onder de titel „Op zijn num mer gezet". Geen nummer I aan de huisdeur, een algemene sleur. Voor menigeen een kwelling, voor besteller grooot gezeur. Met twee borden aan de gevel, cijfers, groter dan een koe, Keizer straat 66, bleek niet vol doende; Kreeg een waar schuwing nog wel toe. Laat controle maar genieten; Voor zestig cents, dus nog geen piek, heb ik twee nummers op m'n ruiten, plus één in t portiek. FOTO'S ^/erleden week heeft bur gemeester Rehorst het graf onthuld van de beide oud-redders, de „Gorrel" en de „Gul". Wie de grafsteen nog niet heeft gezien, moet maar eens een kijkje gaan nemen. Het werd een prach tig geheel. Maar er ont breekt nog iets aan, vindt het bestuur van „Moed, Volharding en Zelfopoffe ring". En dat zijn de foto's van deze beide oud-redders. Men zou namelijk op de grafsteen hun (geprepareer de) foto's willen bevestigen, zodat een ieder kan zien hoe de „Gorrel" en de „Gul" er uit zagen. Om dat voor elkaar te krijgen, is vijftig a zestig gulden nodig, die M.V.Z. niet in kas heeft. Wie het bestuur van M.V.Z. wil hel pen kan een kleinigheidje overmaken aan de penning meester, de heer Pieters, Jan Bijlstraat 29. DAVOS ^foals men zich zal herinne ren, werd kort geleden in de Tivoli-bioscoop een film vertoond, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan het Nederlands sanato rium te Davos. Eerder werd in dit verband reeds goed werk gedaan door de personeelsvereniging „Mar- mag". De heer Bakker ver toonde de film „De sleutels van het Koninkrijk". Hoe wel de belangstelling deze avond niet bijzonder groot was (helaas), kon toch nog f 293,80 aan Davos worden overgemaakt. POSTZEGELS y^llerwege spant men zich in, om t.b.Q-patfenten tijdens hun langdurige ziek te te helpen de tijd een weinig te veraangenamen. Van de week ontving Gra dus een brief van onze stadgenoot S. Joh. Oele, die reeds vijf en een half jaar in het „Zonnestraal"-sana- torium te Hilversum ligt. En nu verzamelt deze daar postzegels. Men begrijpt al, dat men de zieke met aller lei postzegels (ook Neder landse) een groot plezier kan doen. Natuurlijk is ook lectuur van harte welkom. Het adres, waar dit alles kan worden heen gezonden, isj S. Joh. Oele, zaal B-, Prof. H. ter Meulen-pavil- joen, Sanatorium „Zonne straal" te Hilversum. PAPIER yia een weldenkend jong mens kreeg Gradus een tip van een groenteboer. Men komt namelijk regel matig in zijn winkel om geschrapte aardapsfclen of gesneden kool (wat hij overigens erg prettig vindt), doch men verzuimt dan een tas of een schaaltje mee te brengen. En nu zegt deze groenteboer (collega's en andere winkeliers zijn hét stellig met hem eens): „Ik zie geen kans om drie kg natte (gewassen) aardappe len in een Helderse Courant te frommelen". Terwille van deze groen teboer en terwille van vele andere winkeliers (het pa pier is zo dun en zo duur), verzoekt Gradus alle huis moeders in Nieuwediep en omgeving (meer kan hij toch ook niet doen) om een tas of een schaaltje mee te nemen op de dagelijkse tochten naar nieuwe mond voorraad. HUWELIJK Qvermorgen, op Vrijdag 9 Maart, weer een voet balhuwelijk. Daarvan kan Gradus geen plaatje laten maken, daar Arend Boekei, de keeper van Helder de plechtigheid te Assendelft doet plaats vinden. Wie zijn echtgenote wordt? Mej. Gerda van der Water, die in de toekomst dus de wit- zwarte kleuren krijgt hoog- en schoon te houden. In het gebouw aan de Palmstraat hebben tal van slecht horenden Maandag een bijzonder gezellige avond gehad. De dove dames en heren waren voorzien van koptelefoons die de mogelijkheid boden, gemakkelijk een gevarieerd programma te beluisteren, dat hun door een groep ama teurs werd aangeboden. De optredenden waren: de heer Elte (goochelaar), de heer T. d'Hont (conferencier) de heer G. Looy (leutig boertje), de heer P. Visser (mond harmonica), de „Musical Stars" en de „Zingende zusjes" (mevr. W. Visser en mej. Wab). Graduslijffotograaf trof bovenstaand groepje, terwijl één van de dames door een balletje op te blazen de goochelaar de helpende hand bood K. V. H. 10 9 0 1 18 239—146 W. S.O. V. 12 6 1 5 13 207—204 H. A. V. 10 6 0 4 12 193—173 O. Blauw 9 5 0 4 10 200—170 Zeemacht 11 2 3 6 7 207—266 Adelb. 11 3 1 7 7 194—262 Helder 9 2 1 6 5 137—156 Het programma voor Donderdag 8 Maart luidt: dames B: Fac 3KVH 2; oefenwedstrijd twee Helderse dames teams en oefenwedstrijd twee Helderse herenteams. MUTATIES BIJ DE FISCUS De heer P. Vijselaar, adjunct commies bij de belastingdienst alhier, is als zodanig verplaatst naar Hoorn. De commies der invoerrechten en accijnsen D. Hoogeterp is verplaatst naar Amsterdam. De verplaatsing van de assistent van 's Rijks belastingen H. Walstra van Den Helder naar Amsterdam is ingetrokken. De heer E. L. Hankes, adjunct commies-titulair bij de belastingen hier ter stede, is benoemd tot adjunct commies. Het programma van het feest van BKC, geheel voorbereid door de heer A. Blok, werd door het talrijke publiek zeer gewaardeerd. „De rechtsbuiten van het eerste elftal heeft deze avond ge toond ook een uitstekend midvoor te zijn" zo zeide de heer Keijzer. Wij kon den deze woorden van BKC's voorzitter onderschrijven, toen hij de heer Blok en diens medewerkers dank bracht voor het vlotte, goede en onderhoudende programma. Het werd geopend door mevr. B. Blok-Oostdijk en de heer G. van Dijke, die een nieuw lied van Douwe Stel- lingwerff „Hallo, hallo, hier BKC" ten gehore brachten. Jan de Boer speelde daarna op zijn accordeon op verdien stelijke wijze twee Argentijnse tango's. Mevr. Slabbekoorn-Haverhoek en de heer Blok speelden een schetsje en mej. G. de Boer en Teuntje Groot brachten tezamen het „Als ik groot ben lieve moeder" ten gehore en hadden daarmee een flink succesje. Twee West- friese stukjes werden door mej. Rezel- man voorgedragen en drie dames en drie heren van „Dokev" toonden gym* nastische oefeningen. Een samenzang van verschillende medewerk (st)ers, waarbij de inhoud van de zang aan schouwelijk werd voorgesteld, werd door het publiek meegezongen. Een pantomime door de heren Rezelman, Kapitein en De Graaf werkte danig op de lachspieren Verder was er nog een uitstekend zangnummer van de dames Blok en Schuiling, en ten slotte een Engelse wals van Jan de Boer. ye éénacter „Jonas weet het wel" werd in het tweede gedeelte van de avond kos telijk gebracht. Vooral de heer en mevr. Blok speelden het kluchtige geval °P voortreffelijke wijze. Het was dan ook geen wonder dat alle medewerkenden na afloop een ovationeel applaus ten deel viel. Ten besluite was er een goe° geslaagde verloting. De besommingen van Dinsdag ware?q trawlers IJm 6 24.700 99 24.000; 1 18.470; loggers HD 87 7260; KW 1 3980; 29 4100; 56 3935 86 5420; 3860. Prijzen per kg: heilbot 2,8( grm. tong 1,96—1,86; kim. tong 1,88—l j kl. tong I 1,91—1,80, II 1,67—1.52; tarbot 2,50—2. Prijzen per 50 kg: tarbot 1 -47; sehartong 35,50—24; gr. schol ajjj 25,50: grm. schol 50—45: kim. schol 6J-» kl. schol I 54—51. II 32,50—14; schar 1»- bot 14—10.50; V. haring 16—10; makreei —20; gr. schelvis 67—53; grm. schelvis 59; kim. schelvis 61,5058; kl. sche 58—54, II 50.50—27; wijting 30—8; 8' 35,50-29,50; midd. gul 34.50—29.50; K'. s 33.5027; ham 67; poontjes 31 koolvis zw. 16—12.50. wit 30—23. - Per 125 kg: gr. kabeljauw 204-W. koolvis zw. 36,50—28,50, wit 64—57; ür_ ,0 7052. De totale aanvoer bedroeg kisten.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2