Wellicht hogere minimumprijzen voor tuinbouwproducten Kinderschoenen J. M. DE VISSER van Brederode H. van de Poll Gordyntjens Samenzweerders ontmaskerd in Thailand en Pakistan ZUIIWEG Msar dan ook hogere heffingen Joegoslavisch witboek tegen Moskou Marktberichten Drukkerij Egner Prov. Veilingbond kwam te Alkmaar bijeen D" zin veur smaeck en huyslyckheyt is nyemant onser vreemd Komplotten iegen regering Artillerievuur ondermijnt moreel van Noordelijken Kind in Beverwijkse haven verdronken Militaire druk op Tito's grenzen In Korea gesneuveld De Booy Nederlands ambassadeur in Bonn? Strassburger met waterballet op tournee door ons land VERVOLG STADSNIEUWS IN HET KORT Leger des Heiis houdt een jeugddag Inzameling voor de jeugd door Leger des Heils Nieuws uit Anna Paulowna 270 VARA-leden Veel averij bij autobotsing Bloembollenbedrijf onder de hamer Tentoonstelling Wedstrijdprogramma van „Hermes" Tussen Has'cs en Kuitje Bruin box-calfs kindermol, lederzolen &Ao4nennuiga$4jii Spoorstraat 109 Uw ogen kunt U niet missen! UW ADVERTENTIE IN DIT BLAD TREFT DOEL DAT MUISJE SPLENDID PADDESTOEL Loodsgracht 71 DEN HELDER Tel. 2179 ZAïfcKDAG 10 MAAKT 1951 Voor de buitengewone algemene vergadering die gisteren in het Gulden Vlies te Alkmaar werd gehouden, bestond grote belangstelling. Op deze vergadering werd de agenda besproken van de algemene jaarvergadering, die op 21 Maart te Utrecht wordt gehouden. De voorzitter van het Centraal bestuur gaf in een lange openingsrede een uiteenzetting van het bestuursbeleid, waarna hij een jroot aantal vragen en opmerkingen beantwoordde. De algemene vergadering, ,ldus de heer Prins, bepaalt in grote ljjnen het algemeen beleid. Het bestuur, dat met de uitvoering daarvan belast is, heeft een zware taak. Het volgt daarbij een vaste lijn, die verschillende aspecten heeft. Een belangrijk gedeelte van de taak van het centraal bestuur is de opbouw van de organisatie naar binnen. Ér zijn 160 aangesloten veilingen, die een ver schillend karakter hebben en verschil lend van aard zijn. Een andere belang rijke taak is de vriendschapspolitiek naar buiten. De vereniging heeft te ma ken met organisaties op velerlei ter rein, waarmee een goede verstandhou ding zeer gewenst is. Ook de commer ciële politiek is van groot belang. Spre ker achtte het een gelukkige omstan digheid dat de regering zich bij het sluiten van handelsverdragen met het buitenland laat bijstaan door mensen uit het bedrijfsleven. Een goede docu mentatie en argumentatie is bij een meningsverschil met de wederpartij van groot belang. Het centraal bestuur is hier zeer goed op ingesteld. Omvangrijke taak. Nauw contact met internationale han delsmaatschappijen noemde de heer Prins van groot belang voor het kop pelen van zwaardere producten aan de zwakke producten, die groenten en fruit nu eenmaal zijn. De prijsgaranties hebben eveneens de volle aandacht van het centraal bestuur. Men moet er re kening mee houden, dat als de goede ren in de compensatietransacties zijn opgenomen, er ook een compensatiepro visie voor betaald moet worden. De compensatieverdragen worden vaak maanden van te voren afgesloten, zodat het soms moeilijk is een juiste' prijs vast te stellen. Om de handel toch mo gelijk te maken, worden er prijsgaran ties gegeven, waarbij de winst gemaakt of verlies geleden kan worden. Ook bij het veroveren van nieuwe markten is de garantieregeling van kracht. De pro paganda en de afzetbevordering naar het binnenland behoren eveneens tot de zorgen van het centraal bestuur. Het contact met de verwerkingsin dustrie, die zich over doorgedraaide producten ontfermt, is zeer goed. Een ander facet van het bestuursbeleid is de commerciële politiek die er op ge richt is storingen bij de afzet te voor komen en te verhelpen. Dat de handel met Engeland zo slecht verloopt weet de heer Prins aan de Engelse transportarbeiders, die zeer ruw met de aan hun zorgen toever trouwde producten omgaan, waardoor deze in slechte staat aan de markt ko men. Men zal de producten voortaan in grotere eenheden vervoeren, zodat deze machinaal geladen en gelost moe ten worden. Na de rede van de heer Prins kwa men de voorstellen voor de algemene vergadering te Utrecht in bespreking. Bij het eerste bestuursvoorstel kwa men de minimumprijzen ter sprake. In antwoord op een vraag van de heer Blokdijk deelde de heer Prins mede dat het inderdaad wel mogelijk zal zijn de minimumprijzen iets hoger te stellen, doch men zal dan ook tot hogere hef fingen bereid moeten zijn. Het afzetfonds. Het bestuur sprak als zijn mening uit dat het tijdstip nog niet gekomen is om voor de tekorten, welke in sommige fondsen bestaan, een definitieve oplos sing voor te stellen. Het geeft er de voorkeur aan de tekorten te dekken door een lening uit het afzetfonds. Een verzoek aan de regering om in de ver schillende fondsen te participeren, zal ongetwijfeld een grote overheidsbe moeiing met zich brengen. De vergadering besloot het gevoerde beleid betreffende het gebruik van de gelden, die zich in het afzetfonds be vonden, goed te keuren. De belangen van de tuinbouw zijn naar de mening van alle aanwezigen krachtig behar tigd. Verdei werd het besluit goedge keurd over de periode van 1 April 1951 —31 Maart 1952 0.7% te heffen over het bruto bedrag van de voor iedere aan voerder via een veiling verkochte pro ducten en de opbrengst hiervan in het afzetfonds te storten. Op een vraag vair de heer De Wijs, die informeerde naar het bedrag dat in kas is, werd geant woord, dat publicatie hiervan statuair verboden is. Verder werd opgemerkt, dat het beter zou zijn als de steun aan het afzetfonds op 1% gebracht zou worden. Het vijfde bestuursvoorstel, dat de invoering van statuaire veilplicht be helsde, werd eveneens aanvaard. Een groot aantal bij het Centraal Bureau aangesloten veilingen heeft deze veil plicht nog niet in de statuten opgeno men. Verder wenste de vergadering, dat in het kader hiervan propaganda zal worden gemaakt. Het huishoudelijk reglement dient enkele (niet ingrij pende) wijzigingen te ondergaan. De Langerdijker groentecentrale stel de voor, de doorgedraaide producten met een nietgiftige kleurstof te behan delen, zodat ze ongeschikt worden voor menselijk gebruik. Verder wenste de LGC, dat het Centraal bureau maan delijks een kosten-indexcijfer laat be rekenen en dit laat publiceren. Door het ongecommentarieerd bekendmaken in de pers van de veilingomzetten wekt men ten onrechte de indruk, dat het de tuinbouw nog zo goed gaat. De ver eniging „Westland" uit 's Gravezande vroeg de grootst mogelijke werkzaam heid van het Centraal Bureau te ver krijgen, dat vroege aardappelen, die op teeltvergunningen worden verbouwd zowel bij de verkoop als prijsvorming als groenten worden beschouwd. Die sin richt selfs des Staetsmans oogh als hy besluyten neemt. Nu is er in Den Haeg bepaeld: het Stemhock kryghe sfeer: We laten veur dat kleyn vertreck een leuck gordyntjen neer... Hoe lang is daer reets naer gesmacht! Nu syn se eyndlyck daer, en kan men niet by buurman sien: hy stemt op hem of haer. Nu dit dan eyndlyck is gheschied, gheloof ick: er comt meer. Want oock in anderer geval iaet men de schermpjes neer. Nu 't stemhock lyck een biechtstoel is, dan oock wat veur Den Haegh: een lap vitrage rond „Het Pleyn" (want loeren doen we graag) Veur 't kaelghetrapt straet-urinoir doe men gheblockt katoen, en sou men niet een swart gordyn veur d' groentenveylingh doen? Oock 't hoekje van de grens-kommies gaet dicht veur 't loerendt oogh: We laten er gordyntjens neer en houden Hollant hoogh! Soo valt het doeck veur 't Tafereel van Neerlant op z'n best: Het weer sat al niet byster mee: 't gordyntjen doet de rest! THOMASSIUS. In Pakistan en Thailand zijn de laat ste dagen in hogere legerkringen com plotten ontdekt, die gericht waren te gen de regeringen van genoemde lan den. De samenzwering in Pakistan had ten doel verwarring te stichten door mid del van geweld, aldus deelde de pre mier Liaqja* Ali Khan mede. Men wilde de loyaliteit van de Pakistanse troepen ondermijnen. De premier voeg- Geurilla's worden actief Op het Oostelijk gedeelte van de centrale fontsector zijn tekenen waar te nemen, dat de communisten tegen stand willen bieden aan het gestadig oprukken van het tiende geallieerde legerkorps. In de andere sectoren zijn de Noordelijken onder de druk van de verbonden troepen teruggetrokken, soms met achterlating van reusachtige hoeveelheden wapens en materiaal. Krijgsgevangenen hebben verklaard, dat het moreel van de Chinese troepen veel te lijden heeft gehad onder de voortdurende beschietingen van de ge allieerde artillerie. Volgens een Ame rikaanse woordvoerder hebben de Noordelijken Donderdag zesduizend man aan doden en gewonden verloren. Er wordt de laatste dagen een toene mende activiteit gemeld van Zuidko- reaanse guerrillastrijders, die de toe voerlijnen van de Noordelijken her haaldelijk bestoken. GOUVERNEUR-GENERAAL VAN ALGERIE AFGETREDEN Edmond Naegelen, die Vrijdag uit Al giers naar Frankrijk is teruggekeerd, is afgetreden als gouverneur-generaal van Algerie. de er aan toe, dat als de plannen van de samenzweerders waren uitgevoerd zij de grondslagen van het nationaal bestaan zouden hebben aangetast. De chef van de generale staf, Akbar Khan, diens echtgenote, een brigade-generaal en de hoofdredacteur van de „Pakistan Times" zijn ontmaskerd als de leiders van het complot en achter slot en gren del gezet. Ook in Thailand bleken de leiders van het daar ontdekte complot in le gerkringen te moeten worden gezocht. Een aantal officieren van politie en leger zou zijn gearresteerd. Zij waren voornemens de regering omver te wer pen. Volgens de correspondent van de „Strait Time" in Bangkok is er tegen schout-bij-nacht Taharn Kamhidan, „de man achter de schermen", een arresta tiebevel uitgevaardigd. Hij wordt ei van verdacht in contact te hebben ge staan met de vroegere premier Nai Pridi, die na een bloedloze staatsgreep in 1947 verdween. Pride was na die tijd naar China uitgeweken en men neernt aan, dat hij zich thans in het Noorden van Thailand (Siam) verborgen houdt Gistermiddag is het vierjarig zoontje van de heer J. Lustig spelenderwijze in de buitenhaven te Beverwijk geval len. Een meisje dat met het jongetje had gspeeld, holde naar huis en ver telde daar het ongeluk. Toen bet lichaampje eindelijk door een schipper werd gevonden, waren de levensgees ten reeds geweken. De Joegoslavische regering heeft een witboek van vijfhonderd pagina's uit gegeven over „de aggressieve activiteit van de Sowjetunie en de met haar ver bonden Oosteuropese staten" tegen Joegoslavië sedert de breuk van Tito •net de Kominform. Bulgarije, Hongarije en Roemenie hacken, in strijd met de vredesverdra gen, verstrekkende en ernstige mili taire maatregelen genomen „die niet gebruikelijk zijn aan de landsgrenzen lr> vredestijd", o.a. het oprichten van Prikkeldraadversperringen en het leg gen van mijnenvelden langs de gren zen, het graven van grachten, inrichten Van machinegeweernesten en aanleggen platforms voor mortieren en ar- Wleriestukken en het bouwen van ob servatieposten, aldus het witboek. De Pawegingsvrijheid in de grensgebieden Was beperkt en de burgerbevolking van deze gebieden werd naar elders overgebracht. Er werden, kazernes en egerkampen ingericht langs de gren- Er werden nieuwe wegen van stra- togtoch belang en vtóegvelden aange legd en manoeuvres op grote schaal gehouden met aanvalsrichting Joegsla- vie. Hieraan gepaard ging een inten sieve anti-Joegoslavisce propaganda in de legers van genoemde drie landen De strijdkrachten van deze landen wer den zwaarder uitgerust dan bij vredes verdrag was toegestaan. De Sowjet unie leverde uitrusting en was van de overschrijding der bepalingen zeer wel op de hoogte. De aanwezigheid van Sowjetrussiscee troepen aan de grens betekent een di recte militaire druk op Joegoslavië. Minister Veyvoda verklaarde tegen over de pers dat Joegoslavië de kwes tie van zijn betrekkingen met de lan den van het Sowjet-blok voor de Ver enigde Naties zou brengen „als de Sow- jetrussische aggressieve druk niet op houdt". De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens de actie bij Hoengsong op 12 Februari is gesneu veld de oorspronkelijk als vermist op gegeven reserve eerste luitenant J A. Tober, afkomstig uit Loenen aan de Vecht. Luitenant Tober was 28 jaar. Het hoofd der Nederlandse missies in Duitsland heeft in opdracht der rege ring aan de Westduitse Bondsrepubliek doen weten dat de Nederlandse regering bereid is vooruit lopende op de voor genomen beëindiging van de staat van oorlog wederzijds betrekkingen aan te knopen en dat zij zich voorstelt een diplomatieKe vertegenwoordiging te Bonn te vestigen. Desgevraagd werd medegedeeld, dat de status van deze vertegenwoordiging vermoedelijk die van een ambassade zal zijn. Uit niet-officiële, doch doorgaans wel ingelichte bron verneemt het ANP, dat het hoofd van de Nederlandse missie bij de geallieerde bestuursraad in Ber lijn vice-admiraal G. M. de Booy tot Nederlands ambassadeur bij de Bonds republiek zal worden benoemd. Begin April zal het circus Strassbur ger weer op tournee door ons land gaan. In alle door het circus te bezoeken ste den zal een feeëriek waterballet worden vertoond. Dit waterballet zal vooraf gegaan worden door een romantische wildwest pantomime. Tevens zal Strass burger een groot nieuw circusprogram ma vertonen, waarin ondermeer de nieuwe aanwinsten, zes geheel zuivere Arabische hengsten en olifanten, te zien zijn. Generaal Queipo de Llano is in zijn huis in de nabijheid van Sevilla op 76-ja- rige leeftijd aan een hartkwaal overle den. De Llano is een bekend generaal ui' de Spaanse burgeroorlog. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen J. J. Fah- renfort, Westgracht 9, telefoon 2981 en J. G. H. D. Bettink, Timorlaan 15, te lefoon 2890 De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt tot en met Vrijdag waargenomen door de heer D. W. de Bas, Keizerstraat 87, telefoon 2929; 's avonds na zes uur Timorlaan 31, tele foon 2420. Nagekomen predikbeurt: Baptis ten-gemeente, 12 uur Zondagsschool, 16 uur samenkomst o.l.v. ds. C. van Wier; Dinsdag bijeenkomst vrouwenvereni ging. De Christelijke vereniging „Ze- denopbouw" houdt vanmiddag van vier tot vijf uur haar wekelijkse spreekuur in de ULO aan de Vismarkt. Vanmiddag van half drie tot half vijf komt de jeugdafdeling van de Helderse Damclub voor het eerst bijeen in het clublokaal aan de Hoogstraat. De tentoonstelling van tulpen, die door scholieren werden opgekweekt, is vanmiddag drie tot vijf uur nog te be zichtigen in het Museum aan de Eer ste Vroonstraat. Door de Noordhollandse Reiscan- trale te Hoorn wordt te Den Helder een bijkantoor gevestigd in het perceel Koningstraat 62 (het atelier „Sier kunst" van de heer P. Quast); de ope ning vindt vanmiddag om drie uur plaats. In het orgaan van de Helderse Athletiek Vereniging lazen wij, dat HAV voornemens is ook weer een he- renhandbalelftal in het leven te roepen. De HAV-dames handballen mor genmiddag om twee uur aan de Sport- laan tegen Rood-Zwart. In Den Haag slaagden voor het examen derde stuurman grote handels vaart de heren J. K. de Bunje en C. J. 't Gilde, leerlingen van de Zeevaart school te Den Helder. Het Leger des Heils-corps te Den Helder organiseert morgen een jeugd dag, die voornamelijk bestaat uit een drietal diensten. De eerste dienst wordt om tien uur in zaal Mouton aan de Spoorgracht gehouden. Daarna zijn nog twee bijeenkomsten in de Legerzael, die beginnen om half drie en om vijf uur .Als sprekers treden op sr.-irtajoor W. Malcorps, sr.-kapte. J. van Heijgen en envoij J. Hartjes. Om acht uur ten slotte volgt, even eens in de Legerzaal, een verenigde sa menkomst. Een ieder is hartelijk wel kom. Onder het motto „Ik bouw mee" houdt het Leger des Heils ook dit jaar een inzameling, die ten goede komt aan de verschillende tehuizen in Neder land. Deze „Nationale inzameling 1951" wordt in Maart en April begonnen, ten behoeve van de kindertehuizen, meis jeshuizen, jongenshuizen» jeugdcentra en tehuizen voor invaliden. Op deze wijze wordt aan de toe komst gebouwd van duizenden kinde ren, waarbij elke gave, klein of groot, zeer welkom is. HERHALINGSOEFENINGEN VOOR MARINIERS Naar wij van officiële zijde vernemen, zullen 10.000 mariniers voor herhalings oefeningen onder de wapenen worden geroepen. Het gaat hier om mariniers, die in de jaren 19451949 in Indonesië hebben gediend. Zij zullen in bataljons worden geformeerd. Op de afdelingsvergadëring van de V. A. R. A. moest de voorzitster, mevr Ysselstein, constateren, dat met de at tractie „zaalforum" op deze vergade ring het beoogde doel, n.1. een flink bezoek niet was bereikt. De opkomst toch was gering, maar het weer werk te tegen. Spreekster heette mej. P. Re- zelman en de heren Veenis. L. Schra. D. Dekker. D. Stins en Oltmans die t forum zouden vormen, in het bijzonder welkom. De laatstgenoemde zou daar bij als voorzitter fungeren. De groei van de omroepvereniging (de V. A. R. A. telt thans 250.000 e- den) is ook waar te nemen in de afde ling. Op 1 Jan. '48 waren er 73 leden. 1 Jan. '49 130, nu bijna 270, waarmee de door het hoofdbestuur gestelde taak is bereikt, dank zij vooral de activiteit van de heer Schra. De notulen gaven de heer Raven aanleiding op te merken, dat er een vaste controlecommissie is benoemd. De leden hoorden echter verder niets. De rekening is thans door één van hen gecontroleerd en hij wenste nu geen zitting meer te hebben in deze com missie. daar hij bij deze manier van han delen geen verantwoordelijkheid kan dragen. Het jaarverslag gewaagde van de groei der afdeling en noemde enige hoogtepunten in het verenigingsleven. De penningmeester bood een rekening aan, die met een klein voordelig salc.o sloot. De aftredende bestuursleden, de heren P. Borst en H. Jacobi, werden herkozen en de heer C. Das tot be stuurslid benoemd in de vacature, ont staan door het vertrek van de heer Bron. De nieuwgekozene zal de afde ling vertegenwoordigen op de districts vergadering. Mevrouw Ysselstein las nog de no tulen van de vergadering van de dis trictsvergadering Noord-Holland-Noord en gaf daarna de leiding over aan de heer J. Oltmans. voor het „zaal-forum" Het gehalte van vragen en antwoorden was zodanig, dat aller aandacht steeds geboeid bleef en men bleek het geheel zó interessant te vinden, dat aan het eind van de avond spontaan de vraag gesteld werd er in groter verband (b.v. in samenwerking met de afde lingen van N. V. V. en P- v. d. A.) een avond voor te organiseren. Op de wegsplitsing Middenvliet— Stoomweg had Vrijdagmiddag een auto botsing plaats, die wel erg aan kwam en veel materiale schade tengevolge had, maar waarbij van de erbij betrok ken personen de een er goed en de ander er vrij goed afkwam. Een van de Ewijcksluis langs de Stoomweg in de richting van Breezand rijdende auto, draaide de Middenweg op, terwijl de bestuurder voorrang had moeten verlenen aan een van rechts komende auto. Laatstgenoemde botste er in volle vaart tegen op. Het gevolg was, dat de aangereden lichte wagen van de weg werd geslingerd en aan de onderkant van de Middenvliet terecht kwam. De bestuurder moest, daar de portieren verwrongen waren, uit de auto bevrijd worden. Hij had een lichte hersenschudding bekomen en enkele kleine verwondingen en is met een zie kenauto naar zijn woonplaats, Haarlem, vervoerd. De andere bestuurder mankeerde niets, maar de wagen van deze Wierin- ger was, na ec.i hele slag te zijn omge rold, in gewone stand in de wegsloot terecht gekomen en moest daar, even eens ernstig beschadigd, uit worden opgetakeld. De in „Veerburg" gehouden openbare ver koping van het bloembollenbedrijf van de N.V. Gebr. Bergman heeft bij opbod (in twaalf per celen) f 168.500,60 opgebracht. Dinsdag vindt de verkoping' bij afslag plaats. Dinsdag wordt in het Verenigings gebouw aan de Molcnvaart een ten toonstelling georganiseerd, welke uit gaat van het Interkerkelijk Nederlands Bijbelgenootschap. Er zijn allerlei voor werpen uit het Bijbels museum te Am sterdam të zien. Éérst gaan de kinde ren van de scholen er heen en 's mid dags en 's avonds is er tegen een ge ringe toegangsprijs gelegenheid voor ouderen om de tentoonstelling te be zoeken. Op het Hermes-terrein worden Zon dag twee hockeywedstrijden gespeeld. Om twaalf uur ontmoet het eerste da mes-elftal HBS 2. Om twee uur bindt Hermes 1 (heren) de strijd aan met Zandvoort 2. De Hermes-meisjes spelen vanmiddag om drie uur in Vejsen tegen Strawber- ries b. Zondagmorgen om elf uur ten slotte komt Hermes 3 (heren) in Wor- merveer uit tegen Kraaien 3. Hr. Ms. mijnenveger „Zuiderdiep" heeft gistermiddag op de rede proef- gevaren. Hr. Ms. landingsvaartuig „L 9601" is gisteravond om kwart over zeven uit Den Oever teruggekeerd. Het is morgen hoog water om 10.00 en 22.00 uur, en laag water om 4.15 en 16.10 uur. Maandag is het hoog water om 10.25 en 22.00 uur, en laag water om 4.35 en 16.35 uur. De tempe ratuur van het zeewater was 2.8 gra den Celsius. Mgr. Peter Legge, de enige in de Sowjetrussische zone van Duitsland re siderende Rooms-Katholieke bisschop, is in de leeftijd van 69 jaar in zijn wo ning te Bautzen overleden. TEGENSPRAAK INZAKE WATERSTOF BOM Senator Memahon (democraat), voorzit ter van de Amerikaanse congrescommis sie voor atoomenergie, heeft een bericht tegengesproken, dat bij de proeven in Ne- vada een waterstofbom tot ontploffing was gebracht. ALKMAAR, 9 Maart Graanbeurs: tarwe f 22—f 23,50, rogge f 35—f 36, gerst f 38—f 40, haver f 36—f 39, brui- nebonen f 40f 50, citroenbonen f 40 f 50, witte bonen (Krombek) f 60 f 72,50, grauwe erwten (Gruno) f 60— f 75, capucijners f 60f 75, groene erw ten f 37f 39, schokkers f 38f 42. LEEUWARDEN, 9 Maart Aanvoer veemarkt: 53 stieren f 2,25f 2.i5 slachtgewicht. 175 vette koeien, eerste kwaliteit f 2,65f 2,85, tweede .kwali teit f 2,45f 2,60, derde kwaliteit f 2.25 f 2,40 slachtgewicht. 1283 melk- en kalfkoeien f 500f 1005, 410 pinken f 290f 560, 1859 nuchtere kalveren f 35 f 48, 209 vette weideschapen en lam meren f 65f 150, 442 vette varkens, oude varkens noteren f 1,53f 1,58, vette biggen f 1,63f 1,70, zouters f 1,63 f 1,65 levend gewicht, 301 biggen en lopers: biggen noteren f 28f 45, lo pers f 46f 85. 29 bokken en geiten geen notering, 113 paarden f 450f 975 Totaal 4874 stuks. ALKMAAR, 9 Maart 1951 Kaas markt: 3 stapels boerenkaas, 1400 kg, prijs f 1,90. Extra, zeer voordelige aanbieding Door een zeer vroegtijdige inkoop verkopen wij een PARTIJ KINDERSCHOENEN met ge vlochten voorbladen in blankleder, met ijzer- sterke lederzolen in de maten van 27 tot 35 voor de prijs van 8 20 in de maten van 20 tot 23 6.90 in de maten van 24 tot 27 7.50 Schaft U dus, als dit nodig is, een VAKKUNDIG GESLEPEN BRIL aan. Daarmee beschermt U Uw ogen, mits U zich wendt tot een vakman, tot VAKOPTICIEN v.h. Fa. FILRRL Koningstraat 55 Telefoon 2980. Erkend leverancier van alle ziekenfondsen Zij zijn het ook eens waar zij hun verlovings kaartjes zullen bestellen M Natuurlijk.... de mooiste keuze vinden zij immers bij Keizerstr. 87 - Tel. 2521 Den Helder. Speciaal in familiedrukwerken. heeft inderdaad een staartje, want elke muis, die van de SPLENDID GIFKORRELS eet, is onherroepelijk verleren. Ook is SPLRHDID onbeperkt houdbaar, zelfs als het nat geweest is. Dót is het voordeel boven andere bestrijdingsmiddelen. Enkele korre» met een lepeltje uit strooien op plaatsen, waar de muizen meestal komen. GIFKORREL* per pakje 25 cent Wf Apothekers ee Drogisten. lm?.: TM MEftffi. - Hilversum Het enige radicale verdelgingsmiddel van Paddestoelen, Zwam en Schimmel onder Uw vloeren Alleen echt met onze handtekening Verzending door ge heel NEDERLAND BEDDEN DEKENS L UW MATRASSEN TE DUN OF VERSLETEN t Laat U het ons «ven weten! Bijvullen en vernieuwen met Javakapok, In één dag retour. WONINGINRICHTING Siutedjjkstraat 46. Telefoon 8908. COMPLETE SLAAPKAMERS N

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 7