bij tfw shag dat pakje Fraaiecoursesopenden drafseizoen op de Alkmaarse sintelbaan JIMMY BROWN AIS BOKSER Mc. Heny en pikeur Strooper werden gewond bij valpartij Blackpoo! - New Castle (2-2) f Pim, Pam en Pom aan zee I HG SLEUTEL Brabant Grensrit" stelde zware eisen Met Pasen dit pakje HET zag er gistermorgen naar uit, dat de openingseourses, georganiseerd door de paardensportvereniging „Vooruit", letterlijk en figuurlijk in het water zouden vallen. De regenbuien werden echter door een stevige Westen wind verdreven en later op de middag bescheen zelfs een vroiyk zonnetje het drukke gedoe, dat een paardencourse altijd met zich brengt. De belangstel ling voor deze courses was groot, zowel wat betreft de eigenaren, hetgeen duidelijk uit het grote aantal inschrijvingen bleek, als van de zijde van paar densport- en „gok"-liefhebbers. Tijdens de course om de Kaasstadprijs deed zich een valpartij voor. Hierbij bleek weer eens, dat de sintelbaan in Alkmaar niet geheel en al berekend is voor een groot aantal deelnemers. De bochten zpn niet ruim genoeg en dat kan, zoals gisteren het geval nas, valpartijen tot gevolg hebben. De omzet bij de totaiisator bedroeg 54493.50. Omzet toto f 54493.50 Generale repetitie voor Cuplinal Het Radioprogramma Sao Paulo komt toch Canada heeft wereld's beste ijshockeyteam Dat zuurlanden op Uw maag kunt ge blussen in enkele minuien u ril b '\bTStr°k' Garth in b^pakje. Garth geheel „au naturel", die in triomf MAANDAG 19 MAART 1951 M-gQ-M evenals Mc. Heny. Strooper kon zijn paard niet inhouden met het gevolg dat Mc. Heny het wiel ruineerde van de sulkcy waarop Arzbach de teugels vast hield. Mc. Heny en zijn rijder Strooper kwamen te vallen. Gelukkig konden de andere pikeurs hun paarden, zonder on gelukken te veroorzaken, langs de plaats van het ongeval leiden. Mc. Heny zal dit jaar waarschijnlijk niet meer aan de courses kunnen deelnemen. Zijn rechterschoft was ontzet. Strooper kwam met een bloeduitstorting in IVOOR het grote aantal deelnemers moest de Openingsprijs worden ge splitst. De driejarige merrie van J. Bakker, Paula B. H., gaf in het eerste gedeelte Onze Deter, Paul Spencer en Odelle geen kans. De tweede afdeling werd, tegen de verwachting in, gewon nen door Peter Katnac, voor Nettie L. INE Alcmaria-prijs bracht meer span- ning. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Roel van Wieringen met Mary Reynolds „op stap" zou gaan winnen. Mary had weliswaar een handicap van zestig meter, doch reeds vlak na de eerste ronde had zij de leiding met een tiental meters voorsprong op Or de Casindra, Olivia de Havilland en Nino Narville. In de laatste halve ronde kwam Willem Geersen gevaarlijk met Or de Casindra opzetten en ziender ogen werd de voorsprong van Mary kleiner. Roel van Wieringen kon echter, dank zij een overmatig gebruik van de karwats, nog juist als winnaar over de eindstreep komen. Kennelijk had hij in de eerste ronde te veel van zijn paard gevergd. Hoewel wij geen bewondering kunnen hebben voor de manier waarop Van Wieringen zijn paard tot grotere spoed aanzette, kwam het ons vreemd voor, dat de jury op een protest van Geersen inging. Wij hebben niet kun nen constateren dat Van Wieringen zijn rivaal zou hebben gehinderd. Integen deel, het was juist Or de Casindra die niet regelmatig heeft gedraafd. Hoe het zij, Mary Reynolds werd op de tweede piaats geklasseerd en Or de Casindra op de eerste. TN de derde course zorgde Marathon. loper, uitstekend gereden door de leerling-pikeur Arzbach, voor een ver rassing. Zonder zich iets aan te trekken van de sterke concurrentie, vertrok Arzbach rustig van kop en twee kilo meter lang hield hij zijn paard keurig in draf. Onbedreigd ging Marathonloper als eerste door het stek en liet de ver deling van de tweede en derde prijs over aan Monte Carlo, Leander en Miss Zelda. GEN ongeluk scheen bij de Kaasstad- prijs in de lucht te hangen. Twee maal moest starter Van Driel de ner veuze paarden afvlaggen. De derde maal behoefde hij zijn rode vlag niet meer in de hoogte te steken. De paarden gingen nu echter tegelijk van start. Bij de eerste bocht was het een kluwen van paardenbenen en wielen. Linotte S., ge reden door Arbzach, werd ingesloten. zijn schouder en enkele schrammen in het gelaat vrij. Nadat de gemoederen weer tot rust waren gekomen werd voor de vierde maal gestart. Het werd een knappe overwinning voor Olga Pluto, die bij het ingaan van de laatste ronde keurig uit vierde positie Tarus S., Little Monty en Mr. Fried passeerde. De mooiste course. nE Grote prijs van Alkmaar was de mooiste course van de middag. Tot de laatste meters bleven de favorieten, Karei Pluto, My Darling, Guy Hanovcr en Luxor dicht bijeen. Het was ten slotte Karei Pluto, uitstekend gereden door de jonge leerling-pikeur Olden- beuving, die de grote prijs in de wacht sleepte. Roel van Wieringen voerde zijn Mary Reynolds naar de overwinning in de kortebaandraverij. De vier finalisten voor deze course waren Mary, Olga Pluto, Marathonloper en Nino Narville Met miniem verschil bezette Olga voor Marathonloper de tweede plaats in de finale. Openingsprijs: le afd: 1 Paula B. H. (J. J. Bakker), tijd 2.52. km tijd 1.42.2. Tweede werd Onze Deter K. derde Paul Spencer. Totaiisator w. f 5.10, plaats f 2,10, f 2,50, f 2,40 gek. f 5.40, cc f 11,40. Openingesprijs: 2e afd: 1 Peter Kar- nac (J. P. F. van de Broek) tijd 2.54, km-tijd 1.42.4. Tweede Nettie, derde Noel. Tot. w. f 6,60, plaats f 2.20, f 1,70, f 5,70, gek. f 10,70, cc f 4,50. Alcmariaprijs: 1 Or de Casindra (W. H. Geersen) tijd 2.42.8, tijd 2.42.8, km- tijd 1.34.7. Tweede Mary Reynolds, der de Olivia Havilland. Tot. w. f 3.60, plaats f 1.80, f 1,50, f 2,40. Gek. f 6,20 cc f 4,80. Victrixprijs: 1 Marathonloper (F. .T. Arzbach) tijd 3.01.8, km-tijd 1.30. Twee de Monte Carlo D.. derde eLander. Tot. w. f 5,70, plaats f 3.20, f 3.10, f 3.80. Gek. f 8,60 cc f 7,90. Kaasstadprijs: 1 Olga Pluto (A. J. Si- derius) 3.01.21.27.1. Tweede Larus S, derde Little Monty. Tot. w. f 10,50. plaats f 3,50. f 4.50. f 20.50. Gek. f 28,50. cc f 9,50. Grote prijs van Alkmaar: 1. Karei Pluto (H. Oldenbeuving) tijd 2.58.6. km- tijd 1.29.3. Tweede My Darling, derde G"uy Hannover. Tot. w. f 4.90. plaats f 1.50, f 1,60. f 1.60. Gek. f 10.70, cc f 3.90. Goodluckprijs: Kortebaan. le serie: 1 Marathonloper (F. J. Arzbach) tijd I.03. tweede Monte Carlo. Tot. w. f 3,60. cc f 3,10. gek. f3,10. Tweede serie: Olga Pluto (A. J. Side- rius) 1.01. Tweede My Darling. Tot. v.\ f 2.80. cc f 3.10. gek. f 3,10. Derde serie: 1 Mary Reynolds (R. van Wieringen) 1.01. Tweede Guy Hanover Tot. w. f 2.10. cc f 2,60, gek. f 4. Vierde serie: 1 Nino Narville (J. T. de Graaf) 1.07.8. Tweede Olivia Havil land. Tot. w. f 3,10, cc f 2.50. gek. f 3,30. Finale: 1 Mary Reynolds (R. van Wie ringen) 0.58.8. Tweede Olga Pluto. der de Marathonloper, Tot. w. f 3.60. cc f 3.30. gek. f 7,20. DINSDAG 20 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 Dagopenng. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Orgelspel. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Amuse mentsmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Piano-recital. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Piano en org'el. 12.30 Land- en Tuinbouwmedc- dclingcn. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-aller- lei. 13.20 Financieel weekoverzicht. 13.30 Metropole-orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 15.30 „Onze Amerikaanse Bu ren". 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd 16.50 Kinderkoor. 17.20 Theater-orkest. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Orkestconcert. 19.00 „Paris vous Parle". 19.05 Ierse muziek. 19.30 Gram.muziek. 19.45 „Gezinszorg door verzekering en de Fiscus", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 22.00 De Antwoordman. 22.15 Weensc muziek. 22.25 Buitenlands overzicht. 83.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 in.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgi sche kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Symphonette-orkest, kinderkoor en solisten 9 00 Voor de huisvrouw. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Dameskoor. 10.35 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 An gelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- ei Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Arausements muziek. 14.00 Kamerorkest en solist. 14.45 Zang en orgel. 15.05 Gram.muziek. 15.30 Vo caal-Ensemble. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor dej eugd. 17.45 Rcge- ringsuitzending: R. H. J. Bijlmer: „Medisch werk in Nieuw-Guinea". 18.00 Gram.muziek. 18.15 Amusementsorkest. 18.48 Sport; „Dit is leven", causerie; Voor de jeugd. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 „Hier is Europa: Griekenland". 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man egt er 't zijne van. 20.12 Zang en piano. 20.30 Lijdensmedi tatie. 21.30 Het Maastrichts Stedelijk Orkest, vrouwenkoor en solisten. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 2-3.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram.muziek. Het toeval wilde, dat Zaterdag op het veld van Blackpool een generale repe titie werd gehouden voor de cupfinal, welke Zaterdag 28 April in het Wem- bley Stadion te Londen wordt gespeeld De beide finalisten Blackpool en New Castle speelden namelijk een league wedstrijd, met als resultaat een gelijk spel. Deze wedstrijd had echter niets van een „generale", het was een uitste kende wedstrijd tussen twee volkomen gelijkwaardige ploegen. Het is dan ook zeer lastig een favoriet voor de eind strijd aan te wijzen. Blackpool verscheen zonder Stanley Matthews, de Zuid-Afrikaan Perry en Kelly, met de bedoeiing deze topspe- lers zo fit mogelijk te houden voor de belangrijke strijd te Londen. Newcastle had zijn aanvoerder Harvey en Taylor thuis gelaten. De midvoors, Stanley Mortensen (Blackpool) en Jack Mil- burn (Newcastle), rivalen voor de post van aanvalsleider in het Engels elftal voor de wedstrijd tegen Schotland, wa ren in grootse vorm. Mortensen opende na 20 minuten de score met een schit terende kopbal. Milburn maakte vijf minuten later met een even fraai schot gelijk. Het duurde toen nog geen twee minuten of weer had Blackpool de lei ding uit een doelpunt van Mudie. In de tweede helft kwam Newcastle's gelijk maker van de voet van de in Chili ge boren binnenspeler, George Robledo. Newcastle heeft door dit gelijke spel de kans behouden op de „doublé", dat wil zeggen het leaguekampioenschap Duquemin, de midvoor van Spurs, scoort het eerste doelpunt Sanders, de keeper van West Brom- wich Albion, poogt tevergeefs de bal te stoppen. en de F.A. Cup. De achterstand op de leiders van de eerste divisie, Tottenham Hotspurs, bedraagt 7 punten, met drie wedstrijden minder gespeeld. Tottenham zelf boekte een 5O-over winning op Westbromwich Albion. Door de nederlaag van Arsenal tegen Derby County en de overwinning van Manchester United op Everton, neemt Manchester United de tweede plaats in met hetzelfde puntentotaal als Middles- brough doch een beter doelgemiddelde. De nieuwste aanwinst van Sheffield Wednesday, Jackie Sewell, is er niet in geslaagd de degradatiezorgen van zijn nieuwe meester te verlichten. Wel scoorde Sewell het enige doelpunt, maar dit was niet voldoende, want Li- verpool scoorde tweemaal. Aston VillaBurnley 32, Blackpool —Newcastle United 22, Bolton Wan- derersHuddersfield Town 4-0, Charl- ton AthleticStoke City 20, Derby CountyArsenal 42, FulhamMidd- lesbrough 20, LiverpoolSheffield Wednesday 21, Manchester United Everton 30, SunderlandChelsea 1-1, Tottenham HotspurWestbromwich Albion 50, Wolverhampton Wande- rersPortsmouth 23. Naar wij van de zijde van de ^Y? vernemen, is de komst van het Zuid- amerikaanse clubteam Sao Paulo naai ons land. thans definitief. Woensdag avond 11 April wordt in het Olympisch Stadion te Amsterdam een lichtwed- strijd gespeeld tussen een Nederland B-elftal en Sao Paulo. RECORDTIJD JOHX MARSHALL De Australische zwemmer John Marshall heeft tijdens interuniversitaire zwemwedstrijden te Cambridge de 1500 meter vrije slag gezwommen in 18 mi nuten 22,8 sec., waarmee hij 3.2 sec. boven het wereldrecord bleef. De 220 yards vrije slag legde hij af in 2 min. 6.8 sec. Het wereldrecord op deze af stand staat met 2 min. 5,5 sec. op zijn naam. Door een 5—1 overwinning op zwe> den heeft de Canadese ijshockeypl0c. te Parijs het wereldkampioenschap ver. overd. Zweden, dat een iets beter doel gemiddelde heeft dan Zwitserland werd Europees kampioen. In groep b won Frankrijk met 7—5 van Nederland, waardoor onze landgenoten in hun af deling achter Italië en Frankrijk op de derde plaats eindigden. Zij worden ge volgd door Belgie, Oostenrijk en Zuidslavie. In de wedstrijd tegen Frankrijk hadden onze landgenoten spoedig een 2—0 voorsprong door doelpunten van Schwcncke. De Fransen verkleinden de achterstand tot 21. doch in de tweede periode maakte Vaal een derde Nederlands doelpunt. Toen kwamen Franse voorwaartsen echter los en vijf minuten later was de stand 3—5. In de derde speelperiode namen onze land genoten het initiatief over en slaagden er in de partijen weer op gelijke voet te brengen. In de felle eindstrijd bleek Frankrijk een groter uithoudingsver mogen te hebben en Longuet bezorgde zijn land met twee doelpunten een 5—7 overwinning. 73. Zacharias schrikt ongelofelijk, wanneer hij zijn vrienden als gevan genen voorbij ziet marcheren, maar hij schrikt nog meer, wanneer de troep halt houdt voor de melksalon en een klein hondje met opgewonden ge baren naar binnen wijst. Maar Zacha rias is niet gauw bang uitgevallen, tenminste zolang het niet om spoken gaat en hij besluit dan ook de aan voerder van de troep tegemoet te tre den. „Zo hebt u een paar van die smokkelaars gevangen genomen", roept hij uit. „Nu, als het ook maar tijd werd! Ik heb altijd gezegd, heeft die politie hier niet iets anders te doen dan op onschuldige badgasten te let ten?" Maar de commandant geeft hem geen antwoord en plotseling voelt Za charias van achteren een hand op zijn schouder. „Je spelletje is uit Zacha rias", klinkt het. „We weten, dat jy óók medeplichtig bent!" met één of twee Rennies. Laat ze ge woon smelten op de tong, zonder water of wat ook - en die brandende pijn wordt sneller gestild dan ze gekomen is. Iedere Rennie is apart verpakt en zo kunt ge ze bij U steken om dadelijk Uw pijn te blussen, bij iedere voor komende gelegenheid overal en altijd. Vraagt Rennies bij Uw Apotheker of Drogist. (Advertentie, Ing. Med.) 101. Jimmy Brown had zich in zijn leven wel eens kwaad gemaakt, maar zo woedend als op het ogenblik was hij nog nooit geweest. „De blaaskaak", gromde hij. „Deze windbuil". Hij had bijna geen geduld om op de eerste gongslag te wachten en toen deze dan ook weerklonk en de scheidsrechter het commando „boksen" gaf, vloog hij als een wervelwind op Joe Dynamite af. Deze probeerde de eerste slagen van de roffel, die als een hagelbui op hem neerdaalde nog te pareren, maar het was nutteloos. Jimmy's vuisten beukten als stoomhamers er op los net zo lang tot Joe Dynamite met een be vende stem „genade" begon te kermen. Toen deed Jimmy één stap terug. Met zijn rechter voet gaf hij één dreunende stamp op de grond, zodat de vloer in tweeën spleet en er een gat ontstond. Hij greep Joe Dynamite bij zijn oor, trok hem boven het gat in de vloer, gaf hem nog één formidabele mep op zijn kop en sloeg hem rechtstandig de grond in. Toen stapte hij naar zijn hoek terug, rukte zijn handschoenen uit en riep luidkeels: „En nu heb ;k er voor goed genoeg van. Ik ga net zo lief proberen eens over Het Kanaal te zwemmen dan dat ik nog éénmaal in de boksring verschijn". Patricia Wenthworth (55 „Hier heb ik de verklaringen, afge legd bij 't gerechtelijk onderzoek. Ze zijn stenografisch voor een regerings departement, dat belang stelde in het werk van meneer Harschu wilt dit wel als vertrouwelijk beschouwen". Juffrouw Silver kuchte even. „Natuurlijk. Ik beschouw alle be roepshalve verkregen inlichtingen als strikt vertrouwelijk. Ik zal de verkla ringen met belangstelling lezen. On dertussen Haastig en licht blozend vroeg Jani- ce: „Belast u zich met de zaak?" „Juffrouw Silver keek haar vriende lijk aan. „Waarom wilt u dat, juffrouw Meade?" was haar wedervraag. Janice kreeg weer dat koude verwar rende gevoel. Ze had de zaak verprutst juffrouw Silver had het niet begrepen., ze zou weigeren. Op smekende toon antwoodde ze: „Zijn zuster is zo onge lukkig .Hij is alles wat ze op de wereld heeft. En hij heeft het niet gedaan" 't Scheen, dat de vriendelijke blik recht door Janice heenging. ,.U wilt hebben, dat ik het bewijs voor de onschuld van meneer Mados lever?' „Ja....janatuurlijk!" Vlug voortbreiend aan de om-en-om draaiende sok, verklaarde juffrouw Sil ver: „Ik kan onder zulk een voorwaar de geen enkele zaak aannemen. U moet goed begrijpen, dat het buiten mijn bevoegheid is, om te trachten het be wijs voor schuld of onschuld te leve ren. Ik kan mij alleen met een zaak belasten om de waarheid te ontdekken en soms is die waarheid niet in over eenstemming met wat de opdrachtge ver wenst of hoopt. Lord Tennyson, de grote dichter, zeide het zo juist: „Hoe hard als plicht en liefde botsen!" Maar als ik eenmaal een zaak op mij heb genomen, laat ik me alleen door mijn plicht leiden en die plicht moet altijd het opsporen van de feiten zijn. Die feiten kunnen onverwacht, ja onwel kom blijken, ze kunnen een tragische situatie nog verergeren in plaats van ze op te helderen. Dat zeg ik elke cliënt. Janice's blos nam toe, terwijl ze uit riep: "Hij heeft het niet gedaan heus niet!" „U is een trouwe vriendin, juffrouw Meade", zei juffrouw Silver glim lachend, „U houdt van meneer Madoc en gelooft dus in hem. U acht hem niet in staat tot een misdaad". „O, nee, zo is het niet.... werkelijk niet. Ik heb nu een jaar lang voor hem gewerkt en als u mij vóór deze gebeur tenissen had gevraagd, wat ik van hem dacht zou ik hebben gezegd, dat ik hem verfoeide. Hij is de ruwste man ter wereld.... hij zegt de meest bele digende dingenhij heeft eer. ge woonweg vreselijk humeur. Maar me neer Harsch heeft hij niet vermoord en ik wil te weten komen wie het wel heeft gedaan. Ik verzoek u dus, van middag met me mee te gaan en bij juffrouw Feil te willen logeren. Ze zegt, dat u haar nichtje Laura Fane, heeft geholpen na de moord op Tanie Lyle. Alle Fanes en Ferrars zijn fa milie van haar. Ze is een heel vriende lijke oude dame. Haar neef, majoor Al- bany, die de zaak heeft bestudeerd, kreeg voor u de copy van de getuigen verklaringen. Juffrouw Feil zou wil len, dat u doorging voor een oude vriendin, die ze had uitgenodigd, maar Ik ben bang dat Ida Mottram „Mevrouw Mottram!Bewaar me" Juffrouw Silver kuchte zachtjes. „Ze is zo'n babbelkous. Ik ben bang, dat ze overal zal rondbazuinen, wat voor wonder u eigenlijk is". Na een ogenblik in stilte te hebben voortgebreid, sprak juffrouw Silver: „Dankbaarheid is een deugd, maar soms lastig. Hoe laat gaat uw trein, juffrouw Meade?" VIER EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK Die avond om en bij half negen leek het wel, alsof juffrouw Silver reeds ja ren in de oude pastorie had gewoond. Ze had Mabel, die logées in oorlogstijd helemaal niet nodig vond, voor zich we ten te winnen, ze had juffrouw Sopliy een nieuwe breisteek geleerd en Garth er van overtuigd, dat ze bescheiden en tactvol zou optreden. Intussen viel niet te zeggen, welke indruk ze op de nog niet genoemde huisgenote had gemaakt Weliswaar verscheen juffrouw Brown bij het middagmaal en nam ze ook af en toe deel aan het gesprek, maar ze keek zo wezenloos, ze sprak zo werk tuigelijk, dat haar lichamelijke aanwe zigheid bijna twijfelachtig werd. Zodra men van tafel opstond, trok ze zich te rug. Garth, die het laatst in de hall kwam, zag haar langzaam de trap op gaan, met de hand aan de leuning, de ogen strak vooruit gericht, als een slaapwandelaarster. Toen hij de salon betrad, vertelde tante Sophy juist aan juffrouw Silver, dat hij bij zijn geboorte negen pond' had gewogen. Eerst nadat de koffie was gebruikt en het koffiegerei opge ruimd, kwam er een eind aan de ver halen over zijn prille jeugd. Juffrouw Sophy was niet van het onderwerp af te brengen. Allerlei bijzonderheden werden door de nodige foto's gestaafd en toegelicht. Er waren portretten van werden vertoond. De aldus gevierde neer trok zich terug achter de „Times" en was nog blij, dat Janice niet tot het gezelschap behoorde. (Wordt vervolgd) Het tweede traject van de achtste Brabantse Grensrit, de nachtelijke tocht van Boxmeer naar Bergen op Zoom, is door de buitengewoon slechte weersom standigheden zeer zwaar geworden. De gestaag vallende regen veranderde de meeste wegen in het land van Maas en Waal in moerassen en modderpoelen en de kleine weggetjes, die langs ge- heiime controleposten voerden, waren in de aardedonkere polder zeer lastig te vinden. Het gevolg was, dat geen en kel épuipe het 400 a 450 kilometer lange traject foutloos reed. Vergeleken met het tweede traject, viel het derde, van Bergen op Zoom naar Tilburg, erg mee. De eerstaankomenden waren de heren L .H. van der KampM. A. Verheugt met Ford, die werden gevolgl door J. KnegtelJ. Smulders met Ford Vedet te, C. I. A. M. Wouters—M. Brouwer met Humber en J. LuykxJ. de Beer met Ford. In het algemeen klassement werd het équipe van de heren J. G. Lichtvoet— J. Verlaan (EindhovenBreda) met Jouvet-Javelin eerste. De tweede plaats werd bezet door de heren M. H. F. de WildeJ. P. Kokkes (Alkmaar) met Volkswagen, derde J. T. H. M. Knegtel Ford Vedette, vierde B. J. Driessen—Ir. C. de Beer (Rotterdam) met Vauxhall, en vijfde J. A. van LeestJ. P. A. Bil- mans (Oisterwijk) met Hillmann. Ir J. A. de Bie en de heer P. C. van Rijn (AmsterdamAlkmaar) met Volkswa gen werden tiende en de dr. P. G. dt Lint en de heer A. Wiggers (Rotter damVelsen) met Morris Oxford ein digden als dertiende. Op last van de regering worden thans in Tsjechoslowakije alle vrije verenigingen, van de grootloge der vrijmetselarij tot dorpsschaakclubs t°e> ontbonden. Als U aan karpetten denktj denkt U aan de TiidqeesU Ruime sortering extra grote maten ILDMDUKSTRAAT 77 -89. AM: steun*"

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4