m willigen Rusland heeft vier millioen man onder de wapenen Drie doden op de „Maurits Scheepsexplosie te Napels eist twaalf doden Nederlands hockeyteam versloeg Belgie liiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiii! Indonesië is ontevreden over regeringsverklaring Stichting Radioprogram ma gedagvaard Atlantische mogendheden nog sterker Onthulling van het Brits ministerie van oorlog Gaslevering aan Brabant en Limburg gestoord Amerikaanse trein door Russen opgehouden Nieuwe lawines in Wallis Plaatsvervangers boek ten geen resultaat Noodtoestand in Albanië? Harting won veldloop Goed resultaat van DEM Nationale danswedstrijden zijn ten einde Internationale wieler wedstrijden te Brussel Rijvers ontmoette De Vroet en Steenbergen Belg won ParijsNice De grootste collectie. De nieuwste snufjes, De laagste prijzen. Vindt U bij: WARENHUIS KONINGSTRAAT Schoten verloor; TOG nog tweede klasser Wieringen Doeltreffende voeding Urk De damkampioenschappen van Noord-Holland Duitse motorfabrieken experimenteren Om de wereld-damtitel Couverneur van Barcelona ontslagen Oud-minister s'Jacob nam afscheid Concept-PBO voor landbouw is thans gereed De financiële toestand van Perzie is kritiek Sneeuwstormen in Canada Directie van de Landbouw onder nieuwe leiding .AANDAG 18 MAART 1851 Een groot aantal hockeyliefhebbers had zich Zondagmiddag in het Wage- ner Stadion verzameld om getuige te zijn van de wedstrijd NederlandBel gië. Zij die gekomen waren om een overwinning an het Oranje-team te zien, werden niet teleurgesteld, met 3-0 moesten onze Zuiderburen het on derspit delven. Het was echter geen fraaie wedstrijd. Onze landgenoten konden hun uitstekende vorm van wel eer niet vinden. Ten dele mag dit aan de harde wind worden toegeschreven en aan het fanatieke verdedigen van de Belgen. Over het algemeen vertoon de de Nederlandse ploeg weinig vecht lust en de aanvallen werden veelal slecht afgewerkt. De doelpunten kon den weinig bevrediging schenken, met uitzondering van het tweede toen Krui- ze even zijn uitstekende vorm terug vond. Het eerste scoorde hij uit een strafbully. Volgens velen was het een dubieus doelpunt, daar men meende dat Kruize zijn tegenstander had afge houden. Het derde doelpunt werd uit een Strafcorner door linksback Drijver gescoord. Het was deze speler die eigen lijk alleen de „oude" was. Overigens was de overwinning wel verdiend. De Belgen speelden nog slechter en in de tweede helft heeft de debuterende doel man Gouka geen bal aangeraakt. Verkoeling is onvermijdelijk De passage van de regeringsverkla ring over Nieuw Guinea is in Djakarta slecht ontvangen. De Indonesische mi nister van buitenlandse zaken, mr. Moh. Roem, heeft in een commentaar gezegd, dat ook Indonesië prijs stelt op een goe de verstandhouding en vruchtbare sa menwerking. Daarnaar is in het eerste jaar van het bestaan van de Unie eer lijk en met enthousiasme gezocht. Het verschil over Nieuw Guinea betekent echter, dat Nederland in Azie een ko lonie vasthoudt, een gebied, dat naar de opvattingen van Djakarta een deel vormt van Indonesië. Een dergelijk geschil kan dewil te niet doen, een vruchtbare samenwer king en goede verstandhouding met Nederland te onderhouden. Een staats commissie onderzoekt thans de verhou ding tot Nederland, om de door het falen van de Haagse besprekingen los gebarsten gemoederen te kunnen kana liseren. De verklaring van dr. Drees doet de deur wel niet geheel dicht, doch biedt weinig vooruitzichten. Een verkoeling van de verstandhouding tus sen Indonesië en Nederland zal dus moeilijk kunnen worden voorkomen. De Stichting Radioprogramma (nauw verbonden aan de Ver. van Radioluiste raars) is door de vier grote omroep verenigingen, n.1. AVRO, KRO, VARA en NCRV, gedagvaard, om op 27 Maart te verschijnen op de zitting van de Am sterdamse rechtbank. De omroeporgani saties eisen de vernietiging van alle exemplaren van het door de stichting uitgegeven programmablad. De stich ting zal worden verdedigd door mr. J W. F. Donath uit Arnhem, voor de om roepverenigingen treedt mr. P. J. Wit teman uit Amsterdam op. Een enorme rookwolk stijgt op uit het 10.000 ton metende Italiaanse tank schip ,.Montallegró", terwijl het achterste deel van het schip wegzinkt in liet water, na een geweldige ontploffing, die het schip in twee stukken spleet. Het tankschip, dat gelukkig niet geladen was, lag in de haven van Napels voor reparatieDe ontploffing schijnt te zijn veroorzaakt door het vlam vatten van olie- of benzinedampen, tijdens werkzaamheden met een lasapparaat. 300 arbeiders stonden op de kade, om zich voor werk op het schip aan te melden op het tijdstip van de ontploffing. Twaalf personen werden gedood, ongeveer zestig werden ernstig gewond. De ontploffing versplinterde een groot aantal rpiten van huizen aan de kade. De Sowjetrussische en Chinese strijd krachten tellen samen meer dan acht- millioen man, aldus het Britse ministe rie van oorlog. De Sowjet-strijdkrach- ten, dus het leger, de marine, de lucht macht en de troepen van het ministerie van binnenlandse zaken en het ministe rie van staatsveiligheid, tellen meer dan vier millioen man. Het leger zelf zou 2.800.000 man omvatten. De militaire opleiding der Sowjet- burgers begint op vijftienjarige leeftijd. In een periode, die tweemaal zo lang is als die van de Westelijke legers, krij gen zij een opleiding, die intensiever is dan in het Westen De Sowjetunie heeft grote hoeveelheden eenvoudige, betrouwbare wapens en uitrusting en „zeer grote aantallen uitstekende tanks en artilleriewapens", waarbij zij „zeer geholpen werd door het leen- en pacht- materiaal van de Tweede Wereldoor log. De Chinese strijdkrachten zouden eveneens meer dan vier millioen man ■omvatten. _Het militaire materiaal is meestal van Japanse, Amerikaanse of Chinese makelij, maar er komt steeds meer Russisch materiaal. Het Chinese leger kan met improvisatie en zuinig heid van weinig veel maken en kan uit Kortsluiting leidde tot explosie Drie personen zijn Zaterdagmorgen omgekomen bij een ontploffing in de Staatsmijn Maurits, te Lutterade, die het gevolg was van een kortsluiting in de schakelruimte van de centrale der mijn. De explosie trad op in het pom pen- en ventilatorengebouw van de eokesfabriek en veroorzaakte daar een zodanige schade, dat de gaslevering aan Noord-Brabant en een deel van Lim burg gedurende bijna twaalf uur on derbroken is geweest. Het stikstofbin- dingsbedrjjf der Staatsmijnen heeft nog langer stilgelegen. Om negen uur Zaterdagmorgen trad de kortsluiting in de schakelruimte op. Als gevolg hiervan werd een man zwaar gewond. Kort daarop ontstond een zware ontploffing in het pompen- en ventilatorengebouw. Deze richtte grote schade aan in de installatie en aan het dak van het gebouw. Twee mannen werden hier op slag gedood, een aantal anderen ernstig gewond, van wie er later nog een in het zieken huis te Heerlen is bezweken. Twee hun ner, de 38-jarige machinist W. Bockting uit Wijk, en de 22-jarige J. Vermeulen uit Geleen, waren in dienst van de Maurits, de derde dode. die men pas uren later bij de opruimingswerkzaam heden vond, was de 64-jarige J. Hen driks uit Geleen, die voor een firma uit Sittard werkzaamheden aan het ge havende gebouw verrichtte. Twee ge wonden worden thans nog in een zie- verpleegdj ajj z«n buiten ge vaar. Door een aantal personen werd voorts licht letsel opgelopen. De slag van de ontploffing werd ver in de omtrek gehoord. Een groot aan tal ruiten bezweek onder de luchtdruk, zo in het dorp Geleen. Minister Van den Brink heeft de directie der Staatsmijnen telegrafisch zijn deelneming betuigd en haar ver zocht, zijn rouwbeklag over te bren gen aan de nagelaten betrekkingen der slachtoffers. De commissaris der Konin gin in Limburg, mr. dr, F. Houben. heeft Zondag een bezoek aan de Mau rits gebracht. De Amerikaanse militaire trein van Bremerhaven naar Berlijn kon Zater dag niet de grens van de Russische zone passeren, omdat de Oostduitse spoorwegautoriteiten geen locomotief beschikbaar wilden stellen. Er werd geen reden voor de weigering gegeven In een officiële Amerikaanse verkla ring werd dit incident in strijd met de overeenkomst van New York van 1949 genoemd Deze maakte een eind aan de blokkade van Berlijn. Een nieuwe reeks lawines in Zwitsers Wallis heeft Zaterdag de spoorlijn naar Zerpiatt geblokkeerd. Ongeveer twee honderd toeristen, die het weekend te Zermatt wilden doorbrengen, moesten met een speciale trein terugkeren. Per sooolyke ongevallen zyn niet gemeld. een onbeperkte reserve manschappen putten, aldus de mededeling. De Britse minister van oorlog, John Strachfey; heeft té Dünflee Verklaard, dat de Sowjét-strijdkrachten, noch „ontelbaar, noch onoverwinnelijk" zijn. De Noordatlantische mogendheden zou den, indien nodig, ongetwijfeld strijd krachten op de been kunen brengen, die veel groter zouden zijn dan de Rus sische en even groot als die van de Russen en hun satellieten. Raad van Europa Morrison zet politiek van Bevin voort Herbert Morrison, de Britse minister van buitenlandse zaken, heeft op de vergadering van Zaterdag van het mi nistercomité van de Raad van Europa dezelfde lijn gevolgd als zijn voorgan ger Ernest Bevin door zich te verzet ten tegen een amendement op het sta tuut van de Raad van Europa, waarbij de consultatieve vergadering defensie aangelegenheden zou kunnen bespre ken. Tot dusver waren defensie-vraag-, stukken door de Assemblee besproken in verband met de politieke aspecten ervan. Het desbetreffende voorstel was aan het ministerscomité samen met an. dere voorstellen, die amendementen op het statuut bepleiten, voorgelegd door een commissie van deskundigen. Het ministerscomité heeft besloten, overweging van de kwestie op te schor ten tot de bijeenkomst van de gemeng de commissie van de Assemblee en het comité. Twijfel aan welslagen van de conferentie der Grote Vier De plaatsvervangers van de ministers van buitenlandse zaken hebben Zater dag weer bijna drie uur zitten twisten over de agenda voor de conferentie van de Grote Vier zonder dat zij enig re sultaat boekten. Zy zijn thans zover ge komen, dat zij dezelfde stellingen ver dedigen, die drie maanden geleden in de eerste nota's weren geponeerd. Men begint zich af te vragen of een confe rentie van de ministers wel iets meer zal opleveren dan een voortgezette pro pagandistische strijd over het Duitse vraagstuk en de oorzaken van de hui' dige internationale spanning. Engelse bladen melden, dat in Albanië de noodtoestand is afgekondigd nadat een complot was ontmaskerd, dat de huidige communistische regering wilde omverwerpen. Gezegd wordt, dat de spanning vooral wordt veroorzaakt door de grote toevloed van Russen naar Al banie in de laatste weken. De Britse regering heeft hieromtrent echter geen enkele inlichting, in Belgrado kan men evenmin een bevestiging, van deze be richten geven. Wel is. daar bekend, dat- een maand geleden voor de Russische ambassade in Tirana een bom is ont ploft en dat dertig personen zyn gear resteerd. In Amsterdam is voor de negende maal de wedstrijd „Dwars door Am sterdam Noord" gehouden. Ditmaal echter in afwijking van vorige wed strijden werd niet op de weg ge lopen, maar in het Florapark in Noord Honderddertig athleten namen aan de wedstrijden deel. De voornaamste uit slagen luiden: A, B en C-klasse (5500 meter): 1 Hans Harting (AAC) 18 min. 30.8 sec.; 2 Seeuwen (AAC) 18.31.5; 3 Woudstra (AAC) 18.31.7. D-Massa (3500 meter): 1 Kroon (Doves, Heiloo) 12.39.9; 2 Spek (Suomi. Velsen) 12.45.2; 3 Cys (LAT, Amster dam) 12.50.8. Junioren (2000 meter): 1 Keesom (AV '23) 5.58.1; 2 Klomp (WVCV>. Weesp 6.2.1; 3 Van Dijk (GAC)Hil versum 6.7. De verenigingsprijs voor de senioren ging naar AAC met zes punten Tweede was DEM (Beverwijk) met 23 punten en derde AV '23 met 27 punten. In Den Haag werden gisteren de laatste wedstrijden om het persoonlek damkampioenschap van Nederland ge speeld. De uitslagen hiervan zijn: Gor dijn—Keiler 0—2; Jurg—Laros 1—1; On- nink—Van Aalten 0—2; Haasdonk—H de Jongh 0—2 en W. de Jong—Metz 11. De eindstand is hierdoor: 1 en kampioen Keiler; 2 Metz; 3 en 4 Bergs- ma en W. de Jong; 5 H. de Jongh; u Laros (IJmuiden); 7 Van Aalten; 8 Haasdonk; 9 Jurg; 10 Onnink; 11 Gor dijn. De eerste zes mogen deelnemen aan de wedstrijden om het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland 1952, zonder dat zij in voorwedstrijden be hoeven uit te komen. Te Doetinchem werd de laatste ron de van de voorwedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland 1952 gehouden. De uitslagen zijn: BandstraBizot 11; Hartgers- Roozenburg 11; Van Zuilekom Stahlberg 20; CraaneDukel 11. Daar Drent"h nog vijf partijen moet spe len, is nog slechts de voorlopige eind stand bekend. Deze luidt: 1 Dukel twaalf punten uit negen partijen; Van Zuilekom 10 uit 8; Roozenburg 10 uit 9; Bandstra 9 uit 9; Bizot 8 uit 8; Hof man 8 uit 8; Craane 7 uit 8; Stahlberg 6 uit 8; Hartgers 6 uit 9; Drenth 4 uit 4. Te Brussel werden Zondag internatio nale wielerwedstrijden gehouden, waar aan werd deelgenomen door Nederland se en Belgische en een gemengde ploeg Het sprintnummer werd gewonnen door Arie van Vliet, die werd gevolgd door de Belg Osselin. De afvalwedstrijd werd een Belgische zege. Eerste werd Pau wels (Belgie), tweede Naeye (Belgie) derde Carrara (Fr.) en vierde Derksen (Ned.) Zevende en achtste waren de Nederlanders Lakeman en Bijster. In de achtervolgingswedstryd werd Belgie eerste, Nederland (met Lakeman, Mid delkamp en Bakker) tweede en de ge mengde ploeg derde. De uitslagen van de kwartfinales om de Franse beker luiden: Straatsburg— Nice 53; Racing Parijs (Stoffelen, Ten Berghe)Valenciennes 22 (na verlenging); Le Havre (De Vroet, Steenbergen)St. Etienne (Ryvers) 00 (na verlenging); Nancy (De Boer Stade Francais 31. In de eerste klasse van de Franse competitie is een wedstrijd gespeeld: Nimes (Timmermans, Rrandes)Tou louse 3I. De laatste etappe van de wielerwed- stryd ParijsNice werd gewonnen door de Fransman Buchonnet, die werd gevolgd door de Spanjaard Serra. In het eindklassement legde de Belg De- cock beslag op de eerste plaats in 34 uur 27 min. 29 sec. Hij werd gevolgd door de Fransen Lucien Teisseirre en Piot. de Belg Dubuisson en de Frans man Barootm. In het KNVB-programma, dat voor onze omgeving van belang is, vonden gedurende het afgelopen weekend slechts vier wedstrijden doorgang. Daar van werden er Zondag in de tweede klasse A drie gespeeld. HVC won ook zijn zeventiende ontmoeting, door WA met een 21 nederlaag huiswaarts te zenden .Stormvogels verloor tegen UW zijn laatste wedstrijd met 32. De belangrijkste wedstrijd ging tus sen De Spartaan en Schoten, die in een 32-overwinning voor eerstgenoemde eindigde. TOG is dus voorlopig weer even de dans ontsprongen. De stand in 2 A is nu: HVC 17 11 6 27—11 28 Stormvogels 18 9 5 4 40—21 23 Velox 17 7 4 6 37—34 18 Spartaan 17 7 4 6 20—23 18 WA 18 7 4 7 24—28 18 OSV 16 7 3 6 27—25 17 UW 17 7 2 8 31—39 16 Vreindenschaar 16 5 3 8 2935 13 Schoten 15 4 2 9 25—30 10 TOG 15 2 1 12 16—35 In de vierde klasse A werd Zaterdag de wedstrijd AndijkPurmerend ge speeld .De punten werden broederlijk gedeeld (22). Hierdoor werd de stand: BKC 16 14 1 1 54—20 29 Randers 15 8 6 1 30—13 22 Succes 15 8 6 1 3013 22 Grasshoppers 17 8 3 6 2739 19 WW 14 7 2 5 33—24 16 HSV 15 6 4 5 25—22 16 Limmen 16 5 3 8 3239 13 Zouaven 17 5 3 9 3044 13 Purmerend 14 4 4 6 3641 12 De Rijp 18 3 5 10 18—21 11 Andyk 16 4 2 10 26—33 10 Zeevogels 17 4 2 11 20—45 10 De overige KNVB-wedstrijden en alle wedstrijden in de afdeling Noord-Hol land werden gisteren afgelast. Op het laatste ogenblik ontvingen wy uti de afdeling van Helder 2 nog de volgende uitslagen: De Spartaan 2't Gooi 2 20 en Alcmaria 2Watergraafsmeer 2 0—1. In café Halfweeg te Hippolyhishoef heeft mej. Minderhout van het Voorlichtinge bureau van de Voedingsraad een interes sante causerie gehouden, welke met licht beelden werd verduidelijkt. Spreekster wees vooral op de vitaminen-gehalten, welke verschillende eenvoudig klaar te maken schotels kunnen bevatten. Van de bouwstoffen welke het lichaam vraagt, zijn de vitaminen één der voornaamste be standdelen. Naast de vitaminen vinden we de velten en de koolhydraten, welke da gelijks in het lichaam moeten worden op genomen. De beide laatste voorzien he* lichaam van de nodige energie. De bouw stoffen. welke ook in het bijzonder voor de kinderen nodig zijn. komen voort uit talrijke producten welke het platteland biedt. De gevitamineerde margarine doet vol gens spreekster in voedingswaarde voor roomboter in het geheel niet onder. Bij da bereiding van een geurige jus gebruik# men echter bij voorkeur gewone margari ne, daar bij de hoge temperaturen de vi taminen toch verloren gaan. Genotsartikelen bezitten geen voor het lichaam opbouwende stoffen. Men wordt er dik van, hetgeen de gezondheid zeker niet ten goede komt. Bovendien heeft het een slechte invloed op de eetlust. Zoute groenten, welke vooral dp het platteland veel in zwang zijn, bezitten een lage voe dingswaarde. 't Zand Tafeltennisdemonstratfe In het R.K. jeugdgebouw „Sint Aloy- sius" werd door enkele dames en heren van WGW een tafeltennis-demonstratie gegeven, met de bedoeling, dat de le den van de jeugdclub, die het spel ook beoefenen wat meer spelkennis zouden opdoen. Er werden drie partijen gespeeld, te weten door mej. Sinnige en de heer Padt, welke de heer Padt won, tussen de heer L. Brakenhof en de heer H. de Vroome, welke laatstgenoemde won en tussen de heren Poommer en Braken hof. eveneens door laatstgenoemde ge wonnen. Daarna zag men een dubbel spel tussen de heren BrakenhofDe Vroome en mej. Sinnigehr. Padt. De laatsten wonnen deze match. Het was wel opmerkelijk, dat er voor alle partijen drie games moesten wor den gespeeld voor de beslissing vieL Wel een bewijs, dat er de nodige span ning heerste. De heer O. van Trigt sprak 'n woord van dank en hoopte dat de jeugd 'n t Zand ook tot de ijverige beoefenaren zou gaan behoren. VIS SERI JBKRtCHT URK, 17 Maart 1951. Door acht vaar tuigen werd aangevoerd: 2040 pond Noord zeevis 0,181,05; 225 pond spiering 0,23; 351 pond voorn 0,060,08; 18 pond snoek baars 1, alles per pond en 10 bak nest. 2,88 per bak van 40 kg. Zaterdagmiddag werdén de wedstrij den om deze kampioenschappen te Alk maar voortgezet in café Haring. In de hoofdklasse wist F. Slot een goede overwinning te behalen op H. de Jong terwijl de partijen M. OudTh. de Haas en RiebeekSchuit na spannende strijd remise werden., De partij Beers—.Dijker werd in An na Paulowna gespeeld en door P. Beers gewonnen. In de Eerste klasse werd van de vier partijen er slechts één remise, n.1. die tussen Schouten en Stam. De party JornaTesselaar werd door Jorna op verdiende wyze gewonnen. Mekken verloor van M. J. Langras, terwijl v Leeuwen verloor van Verver. De wedstrijden worden voortgezet op de laatste Zaterdag \an Maart. Waarschynlijk zullen de Duitse mo torrenners dit jaar verstek laten gaan bij de T.T.-races in Assen. De Duitse fabrieken zijn nog aan het experimen teren met de machines en het vermoe den is gewettigd, dat zij niet tijdig ge reed zullen komen. Mocht het beproe ven van de motoren een gunstig resul taat hebben, dan zullen de Duitsers wellicht wel in Bern starten. Als zij daar succes boeken, is het niet uitge sloten dat zij alsnog naar Assen ko men. Van 1 tot 6 Mei zullen te Parijs de voorwedstrijden voor het wereldkam pioenschap dammen plaats vinden Hieraan zal worden deelgenomen door de nationale kampioen van Nederlar Frankrijk, Belgie, Zwitserland en Ita lië, alsmede de oud-titelhouder Pierre Ghestem. De winnaar heeft het recht de wereldkampioen, Piet Roozenburg uit te dagen. Deze wedstrijd zal wor den gehouden in het kader van het 40-jarig bestran van de Nederlandse Dambond. Baenz Alegria, de burgerlijke gouver neur van Barcelona, is uit zyn ambt ontzet en vervangen door generaal Fe- lipe Azedo Colonga, lid van het Spaanse Hoge Militaire Gerechtshof. Verwacht wordt, dat Franco door de gebeurtenis sen in Barcelona ook in Madrid dras tische wijzigingen in het bestuur zal overwegen. Zo wordt zelfs een reorga nisatie van de Spaanse regering ver Oud-minister 's Jacob heeft Zaterdag jn een dagorder afscheid genomen van land- en zeemacht en luchtstrijdkrach ten. De nieuwe minister van oorlog en van marine, ir. C. Staf, heeft op gelijke wijze zijn nieuwe ambt aanvaard en een beroep gedaan op aller steun en mede werking. De wetgevingscommissie uit de Stich ting voor de Landbouw heeft een con cept voltooid voor een algemene maat regel van bestuur tot instelling van een bedrijfschap voor de landbouw. Het is voorgelegd aan de drie centrale land bouworganisaties en de drie landarbei dersbonden. Indien deze zich met da conclusies van de commissie verenigen, bestaat er tussen de zes organiaties overeenstemming over de vormgeving van de publiekrechtelijke bedrijfsorga nisatie voor de landbouw. De Perzische Kamer van Afgevaar digden heeft Zondag de kritieke finan ciële toestand van het land besproken. Een voorstel van de afgetreden rege ring tot vergroting van de bankbiljet- tencirculatie, teneinde, een ineenstor ting van de nationale economie te voor komen, werd terzijde gelegd. Besloten werd, dat alle bankbiljetten van 1000 en 500 rial door kleinere coupures moe ten worden vervangen. Daarby wordt er op gespeculeerd, dat een deel dezer biljetten niet terugkomt, hetgeen winst yoor de staatskas zou betekenen. De lonen voor de lopende maand zijn tot op heden nog niet uitbetaald, als gevolg van de financiële moeilijkhe den. Men ziet de toestand somber in. Hoessein Ala is er nog niet in geslaagd een'nieuwe regering te vormen. In de Canadese staten Alberta en Saskatchewan woedden Zondag sneeuw stormen. In Alberta is een trein met 38 passagiers ingesneeuwd. Vijf perso nen zyn door de stormen omgekomen en 20 worden vermist Het verkeer on dervindt grote moeilijkheden. Minister Mansholt heeft de heer ir. A. W v. d. Plassche. directeur van de tuinbouw en reeds plv directeur-gene raal van de landbouw, belast met de leiding van de directie van de land. bouw, nu de heer ir. C. Staf het minis terschap voor Oorlog en Marine iieeft aanvaard. SCHAAP WIERP VIJF LAMMEREN Een schaap van de veehouder F. Post te Genemuiden heeft het leven ge schonken aan niet minder dan vijf lam meren. hetgeen een vrijwel uniek feit is. Hetzelfde schaap heeft in de afgelo pen jaren reeds enige malen meer dan twee lammeren ter wereld gebracht

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5