r LOCOMOTIEF I 1 Konijnen sterven als ratten langs Australische rivieren Adellijke immigranten moeten echter weten aan te pakken Kroongetuige met wandel RIJWIELEN laakbare levens- Wij - en het zwaard van Damocles Verduisieringszaak uit Zijpe voor het Hot Anna Paulowna Laatste les BESOMMINGEN l|MUIDEN Wiering en Burgerlijke Stand Beurs Middenmeer Julianadorp Urk Ook de laatste thuis Onderling bridgen De brand aan boord van de coaster Bonaire Beschuit en ontbijtkoek duurder Van Geelkerken houdt levenslang Incidenten aan grens tussen Israël en Jordanië Acheson hoopvol gestemd Ontploffing in Engelse .raffinaderij Experiment met vreemde virus brengt schrik teweeg CIREER UW ABONNEMENTSGELD! Stamboom is goede introductie in Amerika Prins Paul, de restaurateur Scheepvaartberichten Tfldens de Woensdag gehouden zit ting van het Amsterdamse Hof, toen de 38-jarige landarbeider J. v. d. V. uit Zijpe wegens verduistering van f 1000 in hoger beroep moest terechtstaan, bleek de kroongetuige de 35-jarige Magdalene L. niet aanwezig. Ze zat in het Huis van Bewaring. Nadat ze naar de terechtszitting was overgebracht, vertelde ze, dat ze in arrest zat, omdat een heer die met haar de genoegens van de stad Amsterdam wilde smaken, aangifte bad gedaan van vermissing van zijn geld Als getuige in de zaak tegen v. d.V. •trrklaarde ze, dat verdachte duizend galden, die haar toebehoorden van de boerenleenbank had gehaald. Dat was dan gebeurd in de jaren kort na de be vrijding, toen getuige huishoudster was bij verdachte. In verband met de geldzuivering zou getuige op verdachte's rekening een groot bedrag hebben gestort. De va der, moeder, zuster en zwager van de ze getuige kwamen stuk voor stuk aan het Hof vertellen, dat verdachte hier over met hem had gesproken, toen hij hen omstreeks Kerstmis 1945 in gezel- K. MAJOLÉ - DEN HELDER Keizerstraat 98 - Tel. 2883 Alhier had de eindles plaats van het eerste jaar van de Algemene Land bouw wintercursus. Van de 12 cursisten werden er 11 bevorderd naar de 2de klasse. De heer N. Kooman dankte na mens de Holl. Mij van Landbouw en als lid van de commissie van toezicht de leraren Donders en Masseling voor de moeite en zorgen, die zij zich had den getroost om de cursisten de no dige kennis bij te brengen. Hij wees er op, dat naast de theoretische kennis ook de praktijk grote aandacht vraagt. Hij drukte de leerlingen op het hart, vooral de vakpers aandachtig te lezen De heer Donders wees erop, dat de cursus niet alleen een „Hoor"-cursus is, maar dat er wel degelijk moet worden gestudeerd, om de nieuwe be grippen die de zich steeds ontwikke lende landbouw met zich brengt, mees ter te worden. schap van Mngdalena had bezocht. Verdachte ontkende dit. De procureur generaal, mr. Fabius, achtte het bewezen, dat verdachte de duizend gulden, die hjj onder zich had, verduisterd had. Hij vroeg bevestiging van 't vonnis van de Alkmaarse recht bank: drie maanden hechtenis. Mr. H. Jonker bestreed de getuigen verklaringen en wees erop, dat de ge tuigen allemaal familieleden van el kaar zijn. Voorts attendeerde spreker op de aanvechtbare levenswandel ,-an kroongetuige M. L., die nu voor een feit, „dat geheel in haar levenssfeer ligt, in het huis van bewaring zit". Ook de dagvaarding bevatte volgens pleiter onjuistheden. Op grond van deze over wegingen vroeg mr. Jonker vrijspraak De besommingen van Woensdag waren: trawlers: IJm 99 19.800, 16 21.700, 1 trawler met 21.900: loggers: Vli 61 2370 Sch 36 3260, 45 3520, 250 2830, IJm 129 2930, Kw 67 3020; Kotters: WR 67 t 1345, IJm 227 240, 213 f 300, Bu 33 2900, Tx 19 1430, 32 1355, 33 1270. Ee 188 465. De prijzen per kg waren: heil bot 3,602.80, gr. tong 2,051,72, grm tong 1,60—1,30, kim. tong 1,46—1,13, kl. tong I 1,340,95, kl. tong II 0,95—0,72, tarbot 1 4,153,35. Prijzen per 50 kg: schartong 2718, gr. schol 35, grm. schol 6250, kim. schol 65, kl. schol I 54—42, kl. schol II 33 —9, schar 2812, bot 1411, v. haring 21,508, makreel 30,5011, gr. schelvis 79 68, grm. schelvis 6967, kim. schelvis 69. kl. schelvis I 69—67, kl. tehelvis II 56—49 wijting 17.50—8, gr. gul 49,5045, midd. gul 4437.50, kL gul 4234; kl. leng 28, ham 8870, poontjes 2514, kl. koolvis zw. 16,50 12, kl. koolvis wit 3935. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 192124, gr. koolvis zw. 3130, gr. koolvis wit 7466,50, gr. leng 7058. De totale aanvoer bedroeg 4850 kisten. Bevolking M V Tot op 1 Januari '50 3423 3225 6848 Geboren 61 62 i23 Gevestigd 89 84 173 3573 3371 6944 Vertrokken 122 123 245 3451 3248 6699 Overleden 34 34 68 Bevolking per 31 Dec. '50 3417 3214 6631 SECRETARIS PENSIOENFONDS. Tot secretaris van het Landbouw- pensioenfonds in 't rayon Wieringen— Wieringermeer is benoemd de heer L. M. J. Montulet, te Hippolytushoef. Tarwe 22—23.70, gerst 36—41, haver 3440. duivenbonen 3339, capucijners 4560, groene erwten 3639, schokker erwten 3844, bruine bonen 40—45, karwijzaad 140167, blauwmaanzaad 150—175; wit hooi 110—125, rode kla- verhooi 110115, lucernehöoi 110130, haverstro 5055. gerststro 5560, tar- westro 5557, groene erwten-stro 70 75, ander erwtenstro 5060 'alles ge perst). Voederbieten hoog gehalte 25 27, wortelen 2628, ingekuild bieten stro 1824, voeraardappelen 5—5'/. De vraag naar hooi gaat met'het weer op en neer. Weinig aanbod. De prijs van wortelen was iets hoger ten ge volge van de export. Pootaardappelen binnenland 2835 1830, 3545 16 25, boven 45 1215. Consumptieaard appelen binn. 811 Pootaardappelen export 28—35 18—35, 35—45 16—30, bo ven 45 1215. Consumptieaardappelen export 811. Over het algemeen was de handel in pootgoed in de maa*^8— 35 voor export vlot, 3545 matig en boven 45 traag. De consumptieaardap pelen (export) werden traag verhan deld, consumptieaardappelen (binnen land) matig. De huurperiode voor vlas is thans afgelopen en het wachten is op de koop te velde. WARMENHUIZEN, 21 Maart. - 71.100 kg rode kool 7—24,10; 8800 kg gele kool 6,80— 9; 18.200 kg witte kool: Deense 3,50—7,70. Veel gebel/-T Ongelukje Haal de spons er over I Met het s.s. „Nelly" is Zondag uit In donesië thuisgevaren onze plaatsgenoot Marinus Bruin. Hij was de laatste van de gedemobiliseerden uit Koegras, die nu allen behouden zijn weergekeerd. Maandagavond hield de bridgeclub te Julianadorp een onderlinge wedstrijd De uitslag daarvan was: 1 C. Arpeau-A. Heyblok 45,5 p.; 2 L. TichelaarA. de Boorder 42,5 p.; 3 P. ten WoldeE. Zon 41,5 p.; 4 A. BosA. Bregman 38,5 p.; 5 A .Doornmevr. Doorn 36,5 p.; 6 L. van VegtenP. van Rijn 36,5 p. In de nacht van Dinsdag op Woens dag is de bemanning van de 10 mijl ten Veesten van Dungeness ver brande Nederlandse motorcoaster „Bonaire", bestaande uit acht kop pen, met het Noorse tankschip KJ. Knudsen" in Rotterdam aangekomen. Allen waren onge deerd. De „Bonaire" echter werd zwaar beschadigd. Links: de ge redde bemanning van de „Bonaire" uitgezonderd de kapitein voor de enig overgebleven sloep, die aan boord van het Noorse scnip taas gehesen. Rechts: Dikke rook wolken stijgen op uit de brandende „Bonaire", die hulpeloos door de bemanning verlaten, op de zee ronddrijft. Deze foto werd onder uiterst moeilijke omstandigheden genomen vanaf de Noorse tanke Een aantal Zaanse fabrikanten van beschuit en ontbijtkoek heeft besloten tot prijsverhoging over te gaan, tenge volge van de stijging van de prijzen voor suiker en vetten. Voor de beschuit verwacht men een stijging van 1 of 2 cent per rol, de kleine ontbijtkoek zal 2 cent en de grote 4 cent duurder worden. Men is nog niet gekomen tot een collectieve reeeling en ook in andere plaatsen zijn nog geen uniforme besluiten genomen. i De Raad van Cassatie deed gistermor gen uitspraak in de zaak tegen Corn. van Geelkerken, ex-plaatsvervangend leider der N-S.B. De bijzondere straf kamer te Utrecht had Van G. tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. De officier van justitie ging hiervan in beroep vancassatie. Zowel aan de Israëlisch-Jordaanse grens in de Noordelijke Negef, als in de „corridor" tussen Jeruzalem en Tel Aviv hebben zich incidenten voorge daan. Arabische legionnairs en leden van de Jordaanse nationale garde zouden op Israëlische soldaten en burgers heb ben geschoten, die Arabische herders op Jordaans gebied wilden terugdrin gen, nadat dezen met hun kudden op Israëlisch gebied waren gekomen. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Acheson. heeft als zijn mening uitgesproken, dat het Westen op het ogenblik sterker is dan een jaar geleden, zowel in Europa als in het Verre Oosten. Hij koestert goede hoop, dat er vorderingen zullen kunnen wor den gemaakt met Duitsland en met het aanknopen van betrekkingen met de Westduitse regering. Een ruimere over eenkomst inzake Duitsland is echter afhankelijk van de resultaten, die de plaatsvervangers in Parijs boeken. In een van de grootste Engelse olie raffinaderijen, in de buurt van More- cambe (Lancashire), heeft zich Woens dag een ontploffing voorgedaan. De arbeiders werden als kegels tegen de grond geworpen. De schok werd tot op zes kilometer afstand gevoeld. Na de explosie brak brand uit, maar men was in een uur het vuur meester. Er waren geen slachtoffers. ZEEPOST VOOR OOST EN WEST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staan tus sen haakjes achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: s.s. „Rad- jah" (29 Maart); Nieuw Guinea: m.s. „Bantam" (2 April); Antillen: s.s. „Bennekom" (27 Maart); Suriname; s.s. „Cottica" (4 April). VOORSTELLEN VAN B. EN W. Op de eerstvolgende raadsvergadering zullen door B. en W. voorstellen worden ingediend voor het verlenen van een cre- diet van 15.000 wegens hogere kosten van het nieuwe schoolgebouw, tengevolge van meer werk en verhoging van lonen en kosten van materialen. Verder voor het lenen van een crediet van 19.748 voor de infiltratie-installatie ten behoeve der vijvers wegens hun functie in het riole ringssysteem. VERHOGING HONDENBELASTING Op de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal een voorstel tot verho ging van de hondenbelasting worden be handeld Men wil deze belasting brengen op f 10 per jaar per hond. BOUW VAN EEN CAFETARIA Alhier vond de heraanbesteding plaats van de verbouwing van het pand van H. Romkes tot een cafetaria, bestemd voor A. Hakvoort. De laagste Inschrijver was de firma Frankema te Lemmer voor f 6200. GOUDEN AMBTSJUBILEUM Ds Blink Kramer, eertijds predikant van de Hervormde Gemeente te Urk, vierde dezer dagen zijn 50-jarig ambtsjubileum. Ook uit de Urker gemeente ontving hij vele gelukwensen. URK. 21 Maart 1951. Door tien vaar tuigen werd aangevoerd: 130 pond paling 1.011,15; 1042 pond voorn 0,060,07 234 pond spiering 0,250,32 per pond en 151 bakken nest, 3,16 per bak van 40 kg. (Van onze correspondent te Sydney.) NOG pas enkele weken geleden kwamen de eerste berichten binnen over de fantastische uitwerking van de eigenaardige konijnenziekte Myxomatosis op Australië's staatsvijand nummer 1: het gewone wilde konijn. Deze ziekte, is kunst matig door de met de konijnenbestrijding belaste autoriteiten geïmporteerd en wordt door muskieten overgebracht zoals malaria en andere ziekten. Zij heeft in een zeer korte spanne tijds geweldig buisgehouden onder de konijnenwereld in de rivierdalen in het zuiden van de staat Nieuw Zuid Wales en het Noorden van de staat Victoria. vol te houden, dat het toch een toe vallige samenloop betreft. Het zou een nieuw en onbekend virus zijn, dat men Murraydal hersenvliesontste king genoemd heeft. Was deze epidemische hersenvlies ontsteking niet vlak na de eerste suc cessen met de myxomatosis-ziekte voor gekomen, de mannen, die voor dit ex periment verantwoordelijk zijn, zouden als de redders des vaderlands zijn uit geroepen en met lauweren zijn ge kroond. Zoals de zaak nu is gelopen, worden zij door bepaalde groepen ge stenigd. Het is hopen, dat dit Muuray Dal drama een „happy ending" zal hebben. Dat de wonderlijke hersenvliesontste king weer even plotseling zal verdwij nen als zij gekomen is en dat het dood vonnis getekend zal zijn voor Austra lië's staatsvijand nummer één: het huis-, tuin- en keukenkonijn. £jE LANDBOUWERS in de dalen van de Murray en de Murrumbidgee- rivieren meldden, dat het gehate konijn bij duizenden tegelijk het loodje legde, nadat eerst blindheid was opgetreden. Uit het vruchtenteelt-centrum Mildura werd zelfs gemeld, dat de myxomato sis de gehele konijnenstand had ver delgd in een 400 kilometer lange strook langs de Darling Rivier. Het leek, uit deze eerste rapporten, of men eindelijk het afdoende middel gevonden had te gen een plaag, welke sinds mensen heugenis de Australische boeren jaar lijks voor milliarden schade heeft be rokkend. Het oorverdovende gejuich, dat bij het vrijkomen van deze eerste berich ten ongetwijfeld over het gehele Au stralische platteland zou zijn opgegaan, is echter in de kiem gesmoord door het uitbreken van een uiterst eigenaardige oort hersenvliesontsteking onder de bewoners van precies dezelfde streek, waar de met myxomatosis-virus be smette muskieten op het gehate konijn waren losgelaten. Veertig ziektegeval len, waarvan 13 met dodelijke afloop, in een paar dagen tijd in dezelfde streek! Het sloeg de bevolking als het ware met stomheid en men kon zelfs spreken van een paniekstemming. Het kon natuurlijk niet uitblijven, of de opgeschrikte bevolking ging het uit breken van deze zeldzame en onbeken de infectieuze hersenvliesontsteking epidemie in verband brengen met de eerste successen van het myxomatosis- virus onder de konijnenstand. De betrokken autoriteiten beijverden zich om het hardst bij hoog en bij laag Ter besparing van incassokosten kunt U gebruik maken van de girodienst door Uw abonnements geld voor het 2e kwartaal 1951, groot 5,15, vóór 31 Maart a.s. op girorekening 449041 ten name van de Helderse Courant te Den Helder, te storten of van Uw re kening te laten overschrijven. Na die datum gaan de kwitanties, verhoogd met incassokosten, de deur uit. Weet U ook, dat U alle rompslomp kunt vermijden door de girodienst opdracht te geven het abonne mentsgeld voor ieder kwartaal automatisch van Uw rekening af te schrijven? Formulieren op aan vraag bij ons kantoor. DE DIRECTIE. (Van onze correspondent te New-York) UET is ongetwijfeld het verlangen naar „dat wat je zelf niet hebt", dat de leden van de Amerikaanse „society" zich zozeer het lot doet aantrekken van die uitzonderlijke categorie immigranten uit Europa, die „blauw bloed" of-te-wel een adellijke titel met zich hebben meegebracht naar de Nieuwe Wereld. Niet lang geleden woonden wij een zeer formele plechtigheid bij, toen een aantal immigranten uit Europa Amerikaans burgerrecht verwierven. De gewone man legde de eed van trouw af en was onmiddellijk daarna een volbloed Amerikaan geworden, De Prinsen, Hertogen en Graven, Markiezinnen en Baronessen moes ten echter nog een andere stap verrichten, alvorens zij hun nieuwe burgerrecht verwierven: zij moesten hun titel en alle daaraan verbonden privileges af zweren. Zij deden dit op loffelijke wijze, met een glimlach, als een hond die de hinderlijke waterdruppels van zich schudt. Maar diezelfde avond werd „mister" Gialma Odeschalchi, voormalig grootgrondbezitter in Hongarije, weer aan gesproken als „Prins Gialma"; Irene de la Bergasier, die overdag een reisbureau exploiteert, was weer .Madame la Contessa"; Sandra Spaletti, die mannequin is voor een van Fifth Avenue's meest exclusieve dameshoedenwinkels, kon zich weer op en top markiezin gevoelen. de Staten is die der „dollararistocra tie". Hier speelt geld de voornaamste rol. De zwarte schapen dezer fami lies zijn de stugge werkers, die het familiekapitaal op peil trachten te houden, tegen alle verspilzucht van de hen zo nauw verwante vrolijker frans jes in. Deze laatsten spenderen het grootste deel van hun leven in nach- clubs in New-York, Palm Beach of Miami, waar indien men althans de veelgelezen „society-rubrieken" in on ze pers mag geloven hun eoaversa- £EN WONDERLIJKE en afzonder lijke wereld is het waarin de rr- ren. Het is natuurlijk dwaasheid te ontkennen, dat er een Amerikaanse aristocratie bestaat, ke Amerikanen en de veelal berooide Europese aristocraten zich amuse Een belangrijke tak in de Ver enig - tie zelden veel dieper gaat dan het bijhouden van de nieuwste romances en echtscheidingen van hun mede- society-genoten. Dit vereist inderdaad meer geheugensterkte dan de onnozele lezer zou vermoeden; in deze society verwiséelt men even gemakkelijk van echtgenoot of echtgenote als een ha gedis van huid. Symptoom van distinctie. yoORAL in deze kringen is men diep geïnteresseerd in de voormalige Europese adel en de traditie van eeu wenlange titulatuur, die de blauwbloe- dige emigré's met zich uit Europa brengen. Trouwens, dat er in het de mocratische Amerika voldoende be wondering bestaat voor de Europese traditie, blijkt uit het grote aantal producten, dat onder merknamen als Lord Calvert, Lady Esther, Countess Mara en zovele anderen in de handel worden gebracht. Voor menigeen der dollararistocraten is een relatie met de oude Europese adel en symptoom van distinctie. Zo is het voor een Amerikaans bedrijf van behangselpapieren ongetwijfeld 'n aanbeveling te kunnen adverteren mét een nieuw dessin, ontworpen door nie mand minder dan de voormalige (en voorzorgen zijn genomen, om deze voormaligheid in het kleinste letter type te vermelden) Aartshertog Josef en zjjn echtgenote Prinses Martha, die zich tevens als binnenhuisarchitecten hebben gevestigd. Een Hongaars adel lijk echtpaar, dat vóór het IJzeren Gordijn zakte, het vaderland ontvlood met medeneming van al het huisraad van het familiekasteel, heeft zich hier een aardig basiskapitaal verworven door de verkoop van een aantal erf stukken. In plaats van de negen land goederen, waarover zij in eigen land beschikten, zijn Graaf Imre en Gravin Stella Andrassy uiterst gelukkig in vrijheid te wonen in een betrekkelijk klein New York's appartement. Ook Hollywood. QRAVIN CAROLINA Maria Felicitas Agatha Elizabeth von Furstenberg Herdingen is de twintigjarige doch ter van een Duitse vader en een Ame rikaanse moeder: zij viert momenteel haar eerste artistieke triomphen op Broadway, waar zij een belangrijke ro) speelt in een toneelstuk en waar zij ongetwijfeld eerlang door Hollywood zal worden „ontdekt". Ook Hollywood is gevoelig voor blauw bloed. Er zijn nog zeer veel adellijke lie den te vermelden, die hetzij hls restau rateur (Prins Paul Chavchavadze), hoteleigenaar (Prins Serge Obolensky) huisknecht en -meid (het Poolse echt paar Graaf Jan Lubienski), portret schilder (de Turkse Prins Fehridden), winkelbediende (Graaf Arturo Albani uit Italië) hun brood verdienen. Er zijn zelfs journalisten bij: Baron Nikie de Ginsberg werkt voor een modeblad Wie derhalve vai) plan mocht zijn voor goed naar de V.S. te komen en ergens in zjjn stamboom een voorvader aantreft met wat blauw bloed, hij zt| niet bescheiden: de eerste schreden in het nieuwe land zullen een tikje mak kelijker zijn voor Prins Pieter Jansen dan voor Pieter Jansen tout-court. Aagtekerk, Yokohama—R'dam, 21-8 van Ma nilla te Cebu Alkaid, Cabedelo—Antwerpen, pass. 20-3 Casquets Alwaki, Buenos Aires— New York, pass. 20-3 Kaap Frio Agamemnon, 21-3 van Maracaibo naar Philadelphia Am stelveen, 19-3 van Baltimore naar Nederland Arendsdijk,^ 20-3 van New York naar Boston Arkeldijk, 20-3 te Houston Bengkalis, R'dam—Charleston, pass. 20-3 Bermuda Bli- tai, Djakarta—R'dam, 20-3 van Belawan naar Colombo Caltex Delft, 20-3 van R'dam naar Sidon Caltex Pernis, Sidon—R'dam, pass. 21-3 Gibraltar Cottica, Paramaribo—A'dam, 20-3 van Porto del Gada Castor, 21-3 n.m. te Curagao verwacht Clavella, 21-8 van Bahrein te Avonmouth Delft, A'dam—Chili, 20-3 van Iquique naar Antof Vagasta Eem- dijk, 20-3 van R'dam naar Cuba Eemland, Buenos Aires—A'dam, 21-3 te Recife Farm- sum, verin. 28-3 van Baltimore te R'dam Friesland, New York—Surabaja, pass. 20-3 (9 uur) Gibraltar Hera, Guananamo—R'dam, pass. 20-3 Ouessant Jagersfontein, Kaapstad A'dam, 20-3 van Kaapstad naar Teneriffe Kota Inten (repart.), Surabaja—R'dam, 21-8 (18 uur) te Hoek van Holland Kota Agoeng, R'dam—Makassar, 20-3 te Belawan Lopper- sum, verm. 22-3 van Sfax naar Vlaardingen Loenerkerk, A'dam-Perzische Golf, 20-3 van Genua naar Port Said - Maetsuycker, 20-3 ven Djakarta naar Fremantle - Meerkerk, 20-3 van R'dam te Melbourne ten rede - Meliskerk, Japan—R'dam, 20-3 n.m. te Port Said Metula (t), Rouen—Curagao, pass. 20-3 Martinique Modjokerto, Makassar—R'dam, 20-3 van Dja karta naar Singapore, verm. 22-3 te Singapore Mijdrecht (t), Buenos Aires—Lè Havre, 21-3 bij St. Pauls Rock Malvina (t), Yokohama— Buenos Aires, pass. 20-3 Noordpunt Luzon Noordam, 20-3 van New York te R'dam Oranjefontein, A'dam-Kaapstad, 20-3 n.m. van Teneriffe Orestes, 21-3 van Valparaiso te Talcahuano Parkhaven, 19-3 van R'dam naar Hampton Roads - Polydorus, New Orleans -Djakarta, 21-3 te Gibraltar verwacht Poly- pliemus, Surabaja-New York, 22-3 te Halifax Prins Willem n, 21-3 van Baltimore te A'dam Roepat, Balik Papan—A'Jhm, 20-3 n m. te Port Said Samarinda, Vancouver— Perzische Golf, 21-3 van Semarang te Belawan Sliedrecht, Bandarmashur—Nynashamn pass. 20-3 Gibraltar Stentor, A'dam—Levant, pass. 20-3 Finisterre Sibajak (emigr.), Syd- ney—Surabaja, 20-3 bij Oostpunt Flores Stad Alkmaar, 20-3 van Emden te Narvik, 24-3 naar R'dam of Vlaardingen Stad Dord recht, 20-3 van Setubal naar Kralingse Veer Stad Maassluis, 20y3 van Saffi te Vlaardingen Soestdijk, 21-3 te Beaumont Texas Tamo, Buenos Aires—R'dam, 20-3 van Nicochea Tawali, 20-3 van A'dam naar Indonesië Tiba, Antwerpen—Buenos Aires, 21-3 te St. Vincent verwacht om te bunkeren Tero, 21-3 voe R'dam te Buenos Aires Tjibesar, Japara- Kaapstad, pass. 20-3 Zuid Formosa Volen- dam (emigr.), R'dam-Halifax, 20-3 950 mijl oost van Kaap Race - Waterland, Buenos Aires -A'dam, pass. 20-3 St. Pauls Rock naar Las Palmas - Willem Ruys, R'dam-Djakarta, pass. 20-3 (16 uur) Gibraltar - IJtsel, 21-3 (12 uur), jan San Juan de Haiti via Antwerpen te IJmui- den verwacht.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3