Overbevissing van de Noordzee Kent U spreekwoorden of gezegden! Texel schakelde RKAFC uit i een Stad en Omgeving „Wiek van Wiekhörn" schiep i Groningse sfeer in Casino f 50.- aan prijzen Voorschriften over de verlichting van rijwielen De Nederlandse Vissersbond wenst een verplichte rustdag Zap's voorhoede scoorde zesmaal Geslaagde opvoering op avond van ,,Gruno Vooraf zongen de „Mollebonen'' Meisje aangereden Recrutering officieren Marine Luchtvaartdienst „Victoria" organiseerde een Paasviucht Tussen Haaks en Kuitje IN HET KORT Overdracht commando marinakamp Ds. Hamming blijft Urk Burgerlijke Stand VEILIG VERKEER Politie wil spatborden bijschilderen 't Zand Dan liever hei kanaal in Wieringen Stieren bij de dokter Serie 4 - No. 2 *t Voorjaar zit in de lucht. ZAP behield zijn voorsprong dank zij een overwinning op Westfriezen Vangst van garnalen niet lonend DINSDAG 37 MAART 1951 De toneelgroep van de Groninger vereniging „Gruno" heeft Zaterdagavond voor een zeer goed bezet Casino een boeiende opvoering gegeven van het Groningse stnk „Wiek van Wiekhörn". Het thema daarvan was niet nieuw, maar toch verwonderde het ons niet, dat de auteur E. van Dijk met dit stuk een bekroning heeft verworven. De uitwerking van het gegeven, en de wijze waarop in „Wiek van Wiekhörn" de Groningse sfeer tot uitdrukking is ge bracht, maken dit stuk juist voor Groningers seer speelbaar en voor de toeschouwers interessant en suggestief. Onder de regie van de heer J. Hek man hebben de tonelisten een goed-verzorgde en verantwoorde opvoering ervan gegeven. Aangezien de voorzitter van „Gru no", de heer D. Bloem Sr., zelf achter de coulissen klaar stond om zijn rol te spelen, heeft de tweede voorzitter, de heer Visser, de Helderse Groningers 'n welkom toegeroepen. Gemeenschappe lijk werd 't „Grönnens Laid" gezangen, waarna de pas opgerichte zanggroep „De Mollebonen" zich liet horen. Voor een aardig décortje zongen deze dames en heren, onder leiding van mevr. Veld, een paar Italiaanse volksmelodietjes, waarvan „O Sole Mio" met een ver dienstelijke solopartij. Een extra num mertje, verzorgd door twee der da mesleden, werd met een verdiend ap plaus beloond. Zij zullen een volgend maal zeker nog meer succes hebben, wanneer zij hun liedjes met wat meer vrijmoedigheid weten te „brengen" Overigens mogen zij niet ontevreden zijn over hun debuut. Ernstige conflicten. Een kwartiertje later waren alle toe schouwers vol aandacht voor hetgeen zich in de rijke behuizing van de here- boer en reder Wiek afspeelde. Deze Wiek is een vijftiger, die er in geslaagd is, zijn hele omgeving aan zijn wil te onderwerpen. Het stuk speelt om streeks 1875, dus het is geen wonder, dat Wiek ook zijn personeel in alle op zichten uitbuit. Dat leidt tot ernstige conflicten, en derhalve tot geladen dia logen en boeiende scènes. Met te meer belangstelling volgt men de gebeurte nissen op de Wiekhörn, wanneer blijkt dat Wiek Jr. een andere mentaliteit heeft dan zijn vader. Deze jongeman denkt veel „democratischer" en het* er geen enkel bezwaar tegen, te trou wen met „de meid". Door het invoeren van verschillende figuren, alle met hun eigen karakter, heeft de schrijver het milieu, de omstandigheden en de pro blemen op zeer overtuigende wijze ge tekend. Het strekt de tonelisten tot ere, dat zij dat alles goed hebben aan gevoeld en zeer verdienstelijk over net voetlicht hebben gebracht. De hoofdrol. Wiek zelf werd door de heer J. Hekman met veel bezieling en In een goede stijl vertolkt. Ziin karak teristiek was keurig volgehouden. Mevr Knssen typeerde Reina. de vrouw van Wiek. een zachtmoedig, maar toch zelf bewuste persoonliikheid, met veel ge voel. De heer E. Oltmans, die anders graag komische rollen speelt, was nu toch als Wiek's zoon Sebo een zeer aan vaardbaar type, dat echter op dehoog- tenunten van het stuk een tikje tekort schoot in expressie en dynamiek. Zun tegenspeelster mevr. Van Manen het Gistermiddag om half drie is het ges jarig dochtertje van de heer Krijgs man op de hoek Spoorstraat—Koning- itraat aangereden door een fietser. Deze kwam van de kant van het sta tion en wilde de Koningstraat inrijden, tuist toen het meisje met haar auto ped de straat overstak. Het kind lette piet op en reed pardoes tegen de fiets pan. Zij kreeg een vrij diepe snijwond In het voorhoofd en moest bij Simon de Wit worden binngedragen. Daar beeft dr. Thorbecke de eerste hulp ver leend. In het Sint Lidwina-ziekenhuis Is de wond gehecht, waarna het meisje paar huis kon gaan. Voortaan worden voor de Marine- luchtvaartdienst geen officieren-vlie ger meer aangenomen. Marine-piloten «uilen worden gerecruteerd uit de zee macht. Volgens deze nieuwe regeling welke met terugwerkende kracht geldt van 1 Januari af kunnen bovendien marine-officieren, die aan de bijzonder «trenge eisen voor de MLD niet langer bunnen voldoen, hun dienstjaren op tee uitdienen. Op eerste Paasdag heeft de vereni ging van postduivenliefhebbers „Vic toria" haar traditionele Paasviucht ge- bouden. De vogels zijn daarbij ruim twee uur op de vleugels geweest. De prijzen vielen als volgt: 1 D. Makelaar. S P. Bruinink, 3 S. Riewers, 4 A. Hev- blok, 5 C. Bregman, 6 W. A. Jacobs. 7 j. Riemers, 8 H. Slijkerman, 9 P. Ty- deman, 10 W. van Leeuwen, 11 A J F' bregtsen 12 L. Bak, 13 C. Bruin, 14 C van der Spek. 15 C Slot, 16 J. Vis- §er, 17 J. van der Wal, 18 W. Drogt, 19 b 'verbokkem, 20 W. Verhoog, 21 J Troost. Het Britse visserij -onderzoeking^ vaartuig „Sir Lancelot" en de Nedar- lar - coaster „Jaba", die de Pasen in Den Helder hebben doorgebracht, zijn naar zee vertrokken. Het is morgen hoog water om 11.05 en 23.15 uur en laag water om 5.06 en 17.25 uur. heel goed de gevoeisconflicten tot uiting komen, waarmee Welmoud (de „meid") te kampen had. En de heer K. Kom duur was als Welmoud's vader Geert, employé van Wiek, een zeer geslaagde figuur, vooral ook qua dictie en mi miek. De heer D. Bloem Sr. had als de beurtman Hartsema een soortgelijke rol, waarvan de vertolking echter wel wat zwakker was. De heren W. Sloot. D. Bloem Jr. en G. Harkema leverden in het vlotte en dynamisch gespeelde tweede bedrijf (het sterkste deel van het s^uk) goed samenspel als de jonge visserlui, die zich samen sterk genoeg wisten om zich tegen de grote Wiek te verzetten. Zij hadden een belangrijk aandeel in een paar uitstekende scè nes, waarin de nederlaag van Wiek zich reeds aankondigde. De heer H. Oorburg was als de boerenknecht Jan Hendrik aan de zwakke kant, maar zijn ietwat serviele optreden stoorde toch niet. De laatste bijrol, van Ansje achter de tapkast, werd door mevr Donker naar behoren gespeeld. Al deze dilettanten hebben, na een paar maanden consciëntieus studeren een voorstelling gegeven, die voor veel lof in aanmerking komt. Gelet op de altijd schaarse financiën was ook wel voldoende aandacht besteed aan de to neelaankleding. De mis-en-scène ver raadde soms te weinig routine, maar ook dit heeft aan het effect van het stuk geen afbreuk kunnen doen. Het publiek toonde zich zeer dank baar, en heeft door zijn hartelijke en langdurige applaus de tonelisten stel lig gestimuleerd tot een ambitieu' voortgaan op de Ingeslagen weg. Dank zij veler medewerking kon een tombola met een groot aantal prijzen worden gehouden. Toen ieder het zijne in ontvangst had genomen, konden de danslustigen nog een poosje hun hart ophalen. Onze stadgenoot Th. M. E. B. is op het Marconiplein te Rotterdam met zijn motorrijwiel geslipt. Hij moest met een gebroken rechterbeen naar het Sint Franciscus-gasthuis worden over gebracht. Het VARA-toumeégezelschap „De Notenkrakers" komt vanavond in Ti- voli met de revue ,Jn de Jen Plezier" Kapitein ter zee S. Dobbenga heeft voor het front ven de troep in de grote exercitieloods van het Marine-oplei dingskamp te Hilversum het comman do overgedragen aan kapitein ter zee J. J. Hoogendoorn. Het viel hem zwaar, zo sprak hij de marinemannen toe, het schip te verlaten, waarop hij vier jaar lang het commando had gevoerd. Hij zei het kamp in het volste vertrouwen aan zijn opvolger over te geven. Kolonel Hoogendoorn zei op zijn beurt te hopen, dat het hem vergund zou zijn een waardige opvolger van Kolonel Dobbenga te mogen zijn en de stijgende grafiek van de resultaten der opleiding te kunnen voortzetten. Hij vroeg, hem dezelfde steun en hetzelfde vertrouwen te schenken. Ds. M. Hamming, Gereformeerd pre dikant hier ter stede, heeft bedankt voor het beroep naar Kampen. Geboren: Arnollas, zoon van Klaas Keuter en Teuntje Mooijweer; Marijtje, dochter van Klaas van den Berg en Heiltje de Vries: Jacob, zoon van Louwe Post en Aagje Schenk. Overleden: Tromp Bakker, 56 jaar, echtgenoot van Annegina Bakker, COVIJ VERGADERT IN VOLENDAM De CoviJ zal Woensdag te Volendam een algemene ledenvergadering houden. De heer H. Smits te Staveren hoopt te spreken over het onderwerp: Bezwaren tegen de maaswijdte van 96 cm. voor snoekbaarsnetten, de heer C. Klaassen te Harderwijk over: De verdere inpol dering van het IJselmeer en de daar aan verbonden gevolgen, en mr. J. H. Kiewit de Jonge, voorzitter van de Stichting van de Nederlandse Visserij, spreekt over: De visserij en de P.B.O. (Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie), Voorts komt aan de orde het jaar verslag over 1950 van de Directeur der Covij, de heer Lub te Enkhuizen. Rijwielen moeten bij nacht voorzien zijn van een koplamp, die voorwaarts een helder wit of helder geel licht uitstraalt en een achterlicht. Bovendien moet, ook bij dag, aan het rijwiel een achterspatbord of moeten, indien het rijwiel twee achterwielen heeft, achterspatborden zijn aangebracht: dit achterspatbord (die achterspatborden) moet(en) duidelijk zichtbaar voor het achterop komend verkeer, over een lengte van ten minste 0,30 meter, gemeten van het ondereinde af, helder wit zijn. Na 1 Januari 1953 moet elk achterspatbord voorts zijn voorzien van een rode reflector. Het achterlicht en de rode reflector moeten behoren tot een door of vanwege de Minister goedgekeurde soort en voorzien zijn van het door de Minister vastgestelde merk. Het achterlicht en de rode reflector moeten zijn aangebracht op 1 t witte gedeelte van het achterspatbord en niet hoger dan 0,60 meter boven het wegdek. Toelichting: Gedurende een week, ingaande heden, bestaat gele genheid voor rijwielbezitters in de Politiegarage aan de Javastraat (in gang Soembastraat) het achterspatbord van 8—12 en van 13—18 uur (des Zaterdags 813 uur) te laten bijschilderen. Tussen 't Zand en Kolksluis is Zon dagavond om ongeveer acht uur een personenauto, vermoedelijk door kort- sluiting, In brand geraekt. De automo. billat, die onder geen voorwaarde aan onze correspondent zijn naam wilde zeggen, keerde met zijn vrouw en drie kinderen naar huis terug. Hij liet hen uitstappen en moet vervolgena aan Van Speijck gedacht hebben. Want met een variant op de daad van deze fi guur uit de vaderlandse geschiedenis duwde hjj de wagen zonder bedenken in het kanaal. De brand was toen wel bijzonder snel geblust. Vanuit garage Johannes werd de kraan wagen van de firma De Moor uit Schsgerbrug te hulp geroepen, die de wagen weer op het droge bracht en naar garage Jo hannes sleepte. De kordate automobi list en zijn familie konden nog juist met de bus van half elf verder reizen, richting Amsterdam. De stierenkeuring te Hippolytushoef vanwege het Nederlandsche Rundvee Stamboek en de Provinciale Bond ter bevordering van de rundveefokkerij in Noord-Holland, had de volgende uit slag: Driejarige en oudere stieren, goed gekeurd voor N.R.S. „Ymkje's Ade- ma 2" met 6, eig. P. C. Lont te Wie- ringen: „Realist 8" van Haukeshoet, 6 eig. M. Muntsma te Slootdorp (W'meer), Tweejari stieren, goedgekeurd voor N R.S.: „Adeha 12" met 6 eigen H. Homan, Slootdorp. Voor Noord- Holland werden goedgekeurd in deze rubriek: „Bertus", eig. H. J. Veeman; „Realist 7 van Haukeshoef', eig. V Koorn, Den Oever: „Nellie's Adema", 'eigenaar E- Romar, Breezand; „Adei- bert Ad. 6 v. Schoehuizen", eig. C Mulder, Wieringen. Voor P. werd goedgekeurd: „Fietjes Adema 6"', eig. T. J. Galema- Eénjarige stieren, goedgekeurd voor N.R.S. „Realist 7" met 6c eig. H. Grin, Slootdorp; „Realist 6" met 6c eig. H. Grin, Slootdorp; „Piet Adema' met 6, Staatslandbouwbedr., S. J. Zoodsma, Slootdorp; „Realist 13 van Houkeshoef", 6eig. M. Montsma, Slootdorp; „Realist 12 van Haukeshoef", 6eigenaar M. Montsma, Slootdorp; „Lindbergh Gradema v. Haukeshoef" 6eig. C. J, Montsma, Slootdorp; „Gradema-Lindbergh v. Haukeshoef", 6c eig. C. J. Montsma, Slootdorp; „Adelroos", 6 eig. C. J. Montsma; „Viker Adema 13", 6c eig. B. C Miedama; „Elsjes Reailst", 6—, eig. P Smit, Slootdorp; „Wilfried", 6c eig. Wed. D. N. Mulder, Hippolytus hoef: „Eduard Adema 4", 6e eig. Fa- M. Bakker, Den Oever; „Eduard Adema 8", 6e eig. Fa. M. Bakker, Den Oever; „Adema 40", 6—, eig. Jn. Meeldijk, Anna-Paulowna; en voor N -H. werden goedgekeurd: „Evertje's Realist", eig. H. S. IJlsma, Slootdorp; „Trijntje's Hille", eig. G. Beetsma, W'werf; „IJmkje's Maarten", eig. L. Winters, Slootdorp; „Bontje's Adema", eig. W. Kranenburg, M'meer; „Apollo", eig. Wed. D. N. Mulder, Hip polytushoef; „Eduard Adema 2", eig. Fa. M. Bakker, Den Oever; „Adema 3 v. Valkenhof", eig. A. C. Langerels, Anna-Paulowna; en voor P. werden goedgekeurd: „Aukje's Realist", eig. D. de Zwart. Slootdorp; „Eduard Adema 5", eig. Fa. M. Banner, Den Oever: „Ruurd- je's Prins", eig. H. v. d. Pol, Midden- meer; „Chris v. Astrakan"i e,g. M. v. Tol, Slootdorp. WIJ geven in de periode ven 22-31 Maart weer En omdat 't voorjaar in aantocht is een plaatje met de katjes, maar houdt die maan even in de gaten. Enfin, U doktert dit wel uit. 't u in elk geval een spreekwoord en daar gaat 't om. Oók deze oplossing uitknippen en bewaren. Nog een korte ruk en de strijd ia gestreden. Donderdag a.s. komt de laatste plaat in de krant. Laat de kans U niet ontglippen! Het aantal wedstrijden, dat Tweede Paasdag in de tweede, derde en vierde klasse werd gespeeld, is eigenlijk niet noemenswaard. De tweede klassers moesten het met één wedstrijd doen en dat was boven dien nog een ontmoeting van onderge schikt belang. ZFC liet West Frisia een vergeefse reis maken, zodat de stand in 2 B thans als volgt is: Volendam 16 13 2 1 44—14 28 Elinkwijk 15 11 3 1 45—18 25 ZFC 17 7 5 5 29—27 19 West-Frisia 17 8 2 7 38-34 18 HRC 16 4 7 5 33—43 15 Zeeburgia 16 4 5 7 25—26 13 Hercules 17 5 2 10 29—53 12 Watergr.meer 16 5 1 10 28—32 11 AFC 16 5 1 10 26—39 11 Alcmaria V. 16 2 6 8 23—35 10 Ook in de derde klasse werd slechts één wedstrijd gaspeeld. De Meteoor versloeg ZSGO. Laatstgenoemde ploeg blijft dus tot de voornaamste degrada- tiecandidaten behoren. De voorzitter van de Nederlandse Vissersbond, de heer R. Brands uit Urk, sprak Zaterdagmorgen voor een groot aantal aanwezigen in het „Wapen van Heemskerk" te Alkmaar, een woord ter opening van de jaarvergadering van deze bond. HU toonde zich ver heugd over de grote opkomst. Slechts de afdeling Scheveningen was niet aan wezig. In het bijzonder heette de voor zitter welkom de heer Vriends van het Aan- en Verkoopkantoor voor garna len, de heren Hildebrand en Visser van het Landbouw Economisch Instituut van de afdeling Viserjj, de twee kamer leden de heren De Ruiter en Hemmens, verschillende burgemeesters en de di recteur en een bestuurslid van de ver eniging van IJselmeervissers. Overbevissing der Noordzee De voorzitter zeide, dat men had be sloten op de morgenvergadering de maatregelen te bespreken, die genomen ziju of zullen worden ten aanzien van de overbevissing der Noordzee. De eerste spreker, die hierover het woord vroeg was de heer Vlaming van Texel. Hij betoogde, dat tengevolge van de oorlog verschillende gebieden op de Noordze automatisch al niet meer bevist worden en dat verwijding van de maas tot acht centimeter fataal voor de vissers kan zijn. Hij stelde voor een visverbod voor de Zondag in te stellen. Nog verscheidene sprekers voerden over dit onderwerp het woord Het hoofdbestuur van de Bond gaf als zijn mening te kennen, dat het beste middel tegen de overbevissing der Noordzee bestaat uit een verplichte rustdag voor de vissers. Dit zou dan echter internationaal doorgevoerd moe ten worden. Op het ogenblik krijgt de Noordzee geen rust en volgens biolo gen wordt zij op deze manier doodge- vist. Het bestuur vroeg zich af, of er voor Iedere visser wel een behoorlijk levenspeil over blijft, wanneer op 1 Juli de maaswijdte van 8 cm wordt doorgevoerd. Het bestuur heeft deze vraag aan de bevoegde instanties voorgelegd, want de consequenties van de maatregel Is een volkomen vernieuwing van alle tegenwoordig in gebruik zijnde netten en men vraagt zich af of dat in deze schaarse tijden wel verantwoord is. De regering heeft de verzekering ge geven. dat zij in de overgangstijd, die vlak na de doorvoering van de inter nationale maatregel zal volgen, de vis sers in hun financiële moeilijkheden tegemoet zal komen. Geen visserijbeleid De voorzitter van de Nederlandse Visserij Stichting, mr. Kievit—de Jong, trad hierop naar voren en zeide, dat de maatregel inderdaad rampzalige ge volgen voor de Nederlandse Visserij kan hebben, maar dat men dit eerdei had moeten inzien. Volgens spreker had men in 1946, toen de betrokken landen bijeen kwamen om de regeling te on dertekenen, direct moeten protesteren en niet drie maanden voor de in ge- bruiksteliing ervan. Er is geen positief visserij-beleid ge voerd, omdat de Visserij nog niet ge organiseerd was en zodoende haar stem niet tijdig heeft kunnen laten horen Indien gij de ingeslagen weg zult blij ven volgen, zal de regering zeker in een of andere vorm aan Uw belangen tegemoet komen", aldus- mr. Kievit- de Jong. Er bestond nogal verschil van mening over het feit, of de vertegen- woordigers, die in 1946 naar Londen gingen al dan niet wisten hoe de Ne derlandse Visserij tegenover de 8 cm maaswijdte stond. De voorzitter besloot de discussie met de mededeling, dat het bestuur op de ingeslagen weg zal voortgaan. Visserij-industrie Na de debatten over de overbevissing hield dr. C. H. J. van de Broek een le zing over de visserij-industrie in de Verenigde Staten. Hij behandelde hier bij speciaal de vangst van haring, sar dien en tonijn. Hoewel de heer Van de Broek in Amerika speciaal studie had gemaakt van de koeltechniek, kon hij ook enkele duidelijke lichtbeelden to nen van zeer modern uitgeruste vis sersboten en visverwerkende fabrieken. De middagbijeenkomst In de middagvergadering kwam eerst de bestuursverkiezing aan de orde. De heren R. Brands uit Urk en Joh. W. Steveson uit Den Helder, voorzitter en en secretaris, werden beiden met alge mene stemme. herkozen. De voorzitter van het Bedrijfsschap voor visserijproducten, de heer Van Dijk, die 's ochtends niet in de gelegen heid was geweest de vergadering bij te wonen, werd als nog In de gelegenheid gesteld een uiteenzetting te geven over de conferentie die in 1946 in Londen werd gehouden. Het aldaar bij de be sprekingen over de beschermende maatregelen bereikte resultaat noemde spreker een compromis. Het was niet mogelijk aan alle verlangens van Ne derland te voldoen. „De kustvissers moeten goed beseffen" aldus spreker, „dat er vooral op onze kust broed plaatsen zijn die beschermd moeten worden. Er moet daarom een offer wor den gevraagd. Garnalen verordening Vervolgens kwam de garnalenveror- dening ter sprake. Zolang deze nog niet is afgekondigd, is het niet mogelijk een prijs vast te stellen. De voorzitter deel de mede dat het in de bedoeling ligt de prijs van de garnalen binnenkort vrij te laten. Indien dit voor de vissers ge vaar bljjkt op te leveren, zal direct worden ingegrepen. De heer Van Dijk drong er op aan bij de afzet van deze vissoort het bin nenland vooral niet te verwaarlozen. In 1950 werd vijftig procent van de vangst in eigen land verkocht. Staande de vergadering werd een te legram aan de minister gezonden waar in werd verzocht de nieuwe garnalen- verordening zo spoedig mogelijk goed te keuren. Jaarverslag. In het jaarverslag dat door de heer Steveson werd uitgebracht, werd het toetreden van twee afdelingen gememo reerd, zodat de Nederlandse vissers bond thans weer veertien afdelingen telt. Door het uitblijven van de garna lenverordening kan niet lonend meer op pellerijgarnalen worden gevist. De bepalingen van de Londense conventie van 1946 zullen vooral in de overgangs tijd zware offers van de kustvissers met zich brengen. In het jaarverslag kwam de ernstige vrees naar voren, dat tal van kleine en middelgrote be drijven geen bestaan meer zullen kun nen vinden in de zeevisserij. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek dat het eindbedrag van de jaarrekening 1950 f 16.078.97 bedroe» Er was een voordelig saldo van f 4321.25, waardoor de reserve steeg tot f 24.026.22. Hierna volgde de rondvraag Helder RK WA Terrasvogels Zaandijk Meteoor Beverwijk Rivalen Vitesse Alw. Forward DEC ZSGO De Meer 17 11 16 15 16 16 17 15 15 16 15 16 16 1 34—16 27 4 35—29 19 5 31—30 17 6 34-26 16 5 30—29 16 6 6 27—27 16 5 5 32-28 15 27—27 15 8 30-34 14 7 27—39 11 9 22—29 11 9 24—36 10 De vierde klasse B kwam er, gezien de andere afdelingen, met twee wed strijden nog goed af, ZAP was tegen Westfriezen goed op schot. Niet minder dan zes doelpunten scoorden de leiders. Westfriezen kon met één doelpunt nau welijks de eer redden. ZAP had die overwinning overigens wel' nodig daar ook Texel de punten thuis hield. RK AFC dat vóór de wedstrijd ook nog tot de kamptoenscandidaten behoorde, werd met een 20 nederlaag naai- het vasteland terug gestuurd. Het zal nu tussen ZAP en Texel nog een spannen de eindspurt kunnen worden. ZAP Texel RK AFC Watervogels Schagen Oudesluis St. George Bergen Vrone W.waard Westfriezen Koedijk 17 10 17 10 18 16 16 16 15 15 18 16 15 13 64—14 27 39—17 25 31—24 22 37—21 21 39—16 19 6 31—32 16 5 38—30 7 24-31 14 9 31-54 14 2 10 27—45 1" 3 10 22-44 7 1 11 17—51 6 Westfriezen kon doel niet vinden Tweede Paasdag verloor WestfrieW" met maar liefst 61 van leider ZA?' Het had echter niet zo'n grote n-der laag behoeven te zijn, want van overwicht van ZAP was slechts nu e dan sprake. Technisch waren de 6aSa heren echter beter, zodat zij hun aanvallen doelmatiger konden ken. Westfriezen hield het spel zodat de verdediging van ZAP s K tijdig kon ingrijpen. Eerst nad® ,deC gastheren een 6—0 voorsprong haa genomen, slaagde Schouten er 1° eer te redden. T Dp rtrip Hppipun po die voor de rust scoorde, kwamen "a,e. en zelfde maniei tot stand. M maal toe kreeg Timmer een bal u verdediging toegespeeld en even 1 malen hadden zijn schoten sUCCt*lgej. de tweede helft was Westfriezen matig in het offensief. Ook nu kon ZAP door snelle en verra W8J iitvallen de score opvoeren. Eer het Van Oorten, die door de ve ging van de gasten wandelde e Neyen.i en Timmer, die hei j,et ''ozijn vol maak'en. Kort v doe|. einde scoorde Schouten het enig einde scoorde Schouten het eW^

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2