PARAPLUIES Fa. J. N. QUERELLE Kent U spreekwoorden of gezegden! Stad en Omgeving Ook Den Helder zamelt in voor de kinderen in de kampen Strandleed SPIEGELBEELD „Oranje Blauw" en „Pro Patria" eersten in Zeemacht-tournooi f 50- aan prijzen Zes korpsen aangesloten bij de Helderse Muziek-commissie Ook voetgangers moeten zich aan de voorschriften houden In West-Duitsland is de nood hoog ,,'d Oude Vijzel" geopend Trompetter eindigde in Veendam als tweede Tussen Haaks en Ruitje Spreeuwenkruistocht Helderse successen bij bokskampioenschappen KORTE BERICHTEN Serie 4 - No. 3 Vanavond Johnny Belinda" in Witte Bioscoop VEILIG VERKEER Op buitenwegen is het in donker gevaarlijk Volleybal in de Sportschool HK.V. stelde na goed begin teleur Bemoedigend resultaat van de Mulo-meisjes Alle hout is geen timmerhout. Nuttige instelling bijna vijf jaar werkzaam Burgerlijke Stand Urk De week op de visafslag j gEGIN JANUARI maakte één onzer redacteuren op uitnodiging van de Natio nale Commissie voor Vluchtelingenhulp een reis langs een aantal vluchte lingenkampen in West-Duitsland. In een serie van vier artikelen heeft hij toen zijn indrukken vastgelegd, teneinde de lezers een beeld te geven van de waar lijk schrijnende toestanden waarin- de mensen in die kampen leven. Vooral de kinderen hebben het er zwaar, omdat vrijwel iedere huiselijkheid en alle com fort ontbreken. Teneinde het Nederlandse volk in de gelegenheid te stellen, iets te doen tot leniging van die ontzaglijke nood, is de Nationale Commissie voor Vluchtelingenhulp enige maanden geleden een actie begonnen. Een onderdeel daarvan was de vorming van plaatselijke comité'», zoals er thans ook in Den Helder één is opgericht. Massale ophaalmiddag op Zaterdag 14 April De eerste bijeenkomst hiertoe werd op 17 Februari ten raadhuize gehou den, onder voorzitterschap van oud wethouder C. Steenlage. Namens de Nationale Commissie heeft toen de heer J. Eggink een uiteenzetting gegeven over doel en werkzaamheid der te vormen plaatselijke commissie. Reeds tijdens de vergadering verklaarden de afgevaardigden van enkele groeperin gen uit het Helderse gemeenschapsle ven zich bereid, aan een eventuele actie in Den Helder mede te werken. Nadien zijn alle mogelijke organisa ties, verenigingen en instellingen aan geschreven, met als resultaat dat zij bijna alle voldeden aan het verzoek, een afgevaardigde in het comité aan te wijzen. Deze dames en heren hebben inmiddels de eerste comité-vergadering gehouden. Daarin werd besloten, ook in Den Helder een inzamelingsactie te or ganiseren, met als culminatiepunt een massale „ophaalmiddag" op Zaterdag 14 April. Men wil hierbij de medewerking in roepen van stadgenoten, die over vrachtauto's e.d. beschikken, want zoals de lezer uit vorige berichten heeft begrepen het zal in deze aetie in de eerste plaats begonnen zijn om goederen, en pas in de tweede plaats om geld. Degenen, die graag een bij drage tot het welslagen van de actie willen leveren, maar onmogelijk de ge vraagde goederen kunnen afstaan, mo- Seüeret gis.trm-auag drie uur is Den Helder weer een drogisterij rijker. Aan de Brakeveldweg, op nummer 59, heeft de heer G. J. Takken Oude Vijzel'" gevestigd, waaraan een goed geoutil leerde optiek-afdeling is verbonden. Twee flinke etalages noden tot een be zoek aan het frisse zaakje, dat door de heer Takken zelf wordt gedreven. Zijn echtgenote, die gistermiddag in Den Helder was om de eerste drukte op te vangen, zal het filiaal in Arnhem blij ven beheren. Voorlopig althans, want het is de bedoeling dat ook mevrouw Takken in de toekomst naar Den Hel der komt. Achter de winkel, die een onnoemelijk aantal artikelen toont, is de afdeling op tiek ingericht, die in alle behoeften kan voorzien. Het pand, waarin kort geleden nog een rijwielhandel huisde, die nu recht tegenover de winkel van de heer Tak ken is gevestigd, kwam als drogisterij tot stand mede door de firma's N. de Beurs (aannemer), Sanders (schilder) en J. Revier (electriciën) gen natuurlijk van hun sympathie blijk geven door het brengen van een finan cieel offer. De binnenkomende gelden zijn zeer welkom ter bestrijding van de onkosten, die aan het organiseren van een grootscheepse actie als deze zijn verbonden. Vooral onze lezeressen zullen er goed aan doen, in deze schoonmaakperiode nu reeds te denken aan wat zij straks kunnen missen. Er is vooral behoefte aan kleding, schoeisel, linnengoed, de kens, lakens, handdoeken, matrassen, gordijnen, divankleden (ter afscheiding van kamertjes e.d.), speelgoed voor kin deren van alle leeftijden, en gezel schapsspelen. Men zal begrijpen dat de commissie het liefst schone en ongeha vende artikelen ontvangt. Aan de Ronde van Veendam hebben enkele D.O.K.-renners uit Den Helder met succes deelgenomen. In de nieuwe lingenklasse wist Verhoef op de negen de plaats te eindigen. Een goede pres tatie, daar hij voor de eerste maal in een open wedstrijd uitkwam. Bij de amateurs reed vooral Trom petter uitstekend. Ook Pranger deed van zich spreken. Jammer genoeg kwam hij te vallen, wat hem een wiel kostte Verhoef stond toen zijn fiets aan Pran ger af, zodat deze de strijd toch kon voortzetten. Trompetter schoot in de eindsprint net even te kort, waardoor hij met de tweede plaats genoegen moest nemen. Pranger zag nog kans als zeventiende te eindigen. Ook de D O.K.-eierenrit is weer ach ter de rug. De harde wind op de open weg speelde de deelnemers danig par ten üet veld lag dan ook spoedig uit elkaar. De uitslag was: A-klasse (83 km.): 1 Post 2.55 uur, 2 Walraven op 1 y., lengte; B-klasse (83 km.): 1 De Boer 3.17 uur, 2 Koster 3.19 uur, 3 Ze- g,r s3.20 uur; C-klasse (45 km.): 1 Kui per 1.35 uur, 2 Brouwer 1.39 uur. De zee heeft in de loop der tijd Veel van ons strand gesnoept. Heel grote brokken zuiver zand Zijn weif'lend weggetjoept. De badgast had het vroeger véél, Véél beter naar de zin. Toen 't strandje nog een strand was En niet als nu zo min. Toch heeft men nog verleden jaar Aan ons Huisduiner strand Geducht geploeterd in het nat Dat lieflijk zoog aan 't zand. De zee was zilt en heerlijk daar, De badgast was op dreef; Hij zwom en baadde in de zon En juichte lachend: Lééf - En nu zal al die heerlijkheid Misschien verloren gaan Terwille van de wapenrok Is 't met het strand gedaan. Soldaten komen met geschut (Wellicht uit Belgenland) En schieten flarden uit de lucht Aan het Huisduinen strand. Alleen op Zaterdag en Zondag Zullen pension en middenstand Misschien nog klanten krijgen Voor dat Huisduiner strand, 't Is zonde, jammer, enzovoorts, En stellig wéét men dat; Verleden jaar nog heeft men daar Een zonnig strandfestijn gehad.... GRADUS. Hr. Ms. onderzeeboot „O 24" ls gister morgen in de haven gekomen en meteen doorgegaan naar de Rijkswerf. Het is morgen hoog water om 0.05 en 12.25 uur, en laag water om 6.25 en 19 uur. De temperatuur van het zeewater was 4,8 graden Celslus. TE RUIKT de lente, zeg- J gen de dichters in deze dagen, en zij denken daarbij (om het te laten rijmen) met weemoed terug aan de rijst met krente(n), die zij nog kort geleden met zoveel smaak hebben genuttigd Wij hebben geen dicht ader en misschien geven wij daarom de voorkeur aan wat pittiger toeberei de rijst. Ergens in de nabijheid van onze stam tafel, welke ook Gradus stamtafel is, vinden wij (bij de verwarming) al tijd. wel een plekje waar ons een schaaltje pikant gekruide nasi goreng kan worden voorgezet. Het loopt tegen het eind van de maand, en dus veinzen wij nu een toe stand van oververzadigd heid. Wij scharen ons in de kring rond de stam tafel en bestellen ook één koffie. Liefst met een klontje extra. De aanne mer schuin over ons heeft een andere smaak Voor hem géén suiker maar twee kannetjes melk. En de blonde ma chinist aan het hoofd van de tafel heeft liever „één recht-op-en-neer" en als het lijden kan twee. Ergens aan de ein der van ons gezichtsveld klotsen de ballen op het grote biljart. De beide vreedzame caramboleurs werken met vier ballen want dat is moeilijker dan met drie, zeggen zij. En het telt gauwer op denken wij erbij. ACHTER onze rug is de wereld wat wijder. Daar loopt een kleine monster-collectie uit de Nieuwediepse burgerij. Telkens wanneer wij ons omwenden, blikken char mante jongedames door de ruiten. Hun belang stelling schijnt nog gro ter te zijn, wanneer wij (op dagen met een laag cijfer) onze nasi nutti gen. Maar sinds kort we ten wij, dat hun ogen slechts gevestigd zijn op het spiegelbeeld dat coquet en wel-gekleed achter de glanzende rui ten mee-wandelt. Die wetenschap doet ons deugd, want de blikken der dames versomberen dus niet door het zien van ons en de nasi. De verstarring hunner trek ken wordt veroorzaakt door de teleurstelling der herkenning van de eigen gestalte, die nooit de toets der critiek kan doorstaan. mij KENNEN die er varing. Wij zaten on langs naar wij meen den geheel alleen in de Huisduiner bus. Maar toen ons oog argeloos over het spiegeltje boven de voorruit dwaalde, ont dekten wij een manne lijke reisgenoot Vóór ons zat niemand, dus het heerschap had zich blijk baar achter ons genes teld. Wij vonden het een onprettig heer, 'dat ons met stuurse blikken door het spiegeltje aangaapte. Lichtelijk verstoord gre pen wij met onze rech terhand naar onze haar dos, en wonderlijk ge noeg de man in de spie gel deed hetzelfde. Toen wat wij anders nooit doen staken wij ge- ergerd de nagel van onze linkerduim tussen de tan den. De lelijke man in de spiegel deed desgelijks. Deze uiterlijke gelijkge zindheid deed een gevoel van haat in ons naar bo ven krip en. Maar naast die van haat brak een wreed besef zich baan. Er z&t geen ander heer in die bus. Die onsym pathieke mede-passagier was ons eigen spiegel beeld. Sindsdien zijn wij bescheidener dan ooit tevoren. Daarom dames weest getroost wanneer een blik in een grote winkelruit een onaange name ervaring oplevert. Het hoedje staat heus wel goed en die nare strepen in uw permanent zijn er niet in werkelijk heid. Gisteravond kort na zonsondergang trok een onnoemelijk aantal spreeuwen in Zuidelijke richting over het Fort Kijkduin. Het vliegende leger bestond niet uit brede colonnes, maar vormde als het ware één langgerekte wolk van voortijlende vlekjes, die zwart afstaken tegen de Westelijke hemel. Als een ge spikkelde voile van wel drie kilometer lang bewoog zich deze eindeloze troep spreeuwen naar een onbekende be stemming. In een onbegrijpelijke disci pline maakten alle vogels een gracieuze stijging bij het passeren van de kust wachttoren, om onmiddellijk daarna op de oude hoogte verder te vliegen. Mi nuten lang duurde het boeiende défilé der spreeuwen, tot opeens de lucht weer leeg was, op een paar meeuwen na. Er kwamen geen achterblijvers. Elk der tienduizenden spreeuwen had het hoge tempo kunnen bijhouden, alle waren even sterk, alle even vitaal. Met welk doel hadden zij in zo grote getale deze tocht ondernomen? De heer I. Kristensen van het Zoölogisch Sta tion, die wij overigens ten overvloe de op het passeren van het spreeu- wenleger attent maakten, zei ons door de telefoon, dat de trek der spreeuwen reeds achter de rug is. Deze vogels trekken trouwens niet in zulke mas sale vluchten. In groepjes van vijf of zes keren zij van hun winterverblijven terug. Maar daarna breekt de paartijd aan. Dan zoeken de spreeuwen elkaar op en maken bij tienduizenden tegelijk grillige kruistochten, tijdens welke de mannetjes zich een wijfje kiezen. De zwakste broeders en zusters blijven al spoedig achter en vallen af, de sterkste gaan straks zorgen voor het voortbe staan der spreeuwenfamilie. Het is hun toevertrouwd! De spreeuw is voorlopig niet uitgestorven. Hadden wij dat nog niet geweten, wij zouden het gisteravond met verbazing hebben vastgesteld. Onder auspiciën van de commissie internationale militaire sportwedstrij den en van de Nederlandse Boksbond werden in de grote zaal van de Die rentuin te Den Haag de finales van de nationale militaire bokskampioen schappen verwerkt. Voor Heldersen werden deze wed strijden tot een sportief succes. In het bijzonder was dat het geval voor radar- monteur H. E. Overman, die in licht gewicht C-klasse militair kampioen van Nederland werd door in de vierde ronde door K.O. te winnen van H. T. May, (tech. opl. Deelen). De liehtwelter-titel in de C-klasse was voor huzaar A. Vialle (Amers foort), die door interventie van de scheidsrechter in de derde ronde won van stoker F. G. Fisser (Den Helder). De openbare vergadering van de Partij van de Arbeid, afdeling Juliana- dorp, die op Vrijdagavond 30 Maart zou worden gehouden, moet wegens verhindering van de spreker, de heer J. H. Scheps, worden uitgesteld. Op Zaterdag 31 Maart om acht uur geeft de accordeonclub „De Wio- ka's, onder leiding vap de nieuwe di recteur ,de heer Pruim uit Breezand, in café „Prins Hendrik" te Julianadorp een uitvoering. Voor de leden der Nederlandse ver eniging van Huisvrouwen, afdeling Den Helder, wordt vanmiddag om drie uur in de bovenzaal van café „Pos'brug" een bak- en kookdemonstratie gegeven. In Casino worden vandaag twee voor stellingen gegeven van de film ..Het leven der bijen"; vanmiddag voor de school jeugd en vanavond voor volwassenen. De organisatie berust bij de Helderse Volks universiteit. Franse import: 8.65—9.75—11.50-13.50—14.75enz.- Breewaterstr. 5 b d. Spoorstr. Van Maandag, tot en met Woensdag avond werd in de Witte-bioscoop de zeer beklemmende thriller „Het beest met vijf vingers" vertoond, die stellig heeft voldaan aan de wildste verlangens van alle liefhebbers van sensatie en spanning. Men zag prachtige creaties onder andere van Peter Lorre, Robert Alda. Victor Francen en Andrea King. Vanavond wordt nog een extra voor stelling gegeven van de prachtige film „Johnny Belinda", die wij ongetwijfeld niet nog eens in de aandacht van het filmlievende publiek behoeven aan te bevelen. Wie deze rolprent (met ver overend spel van Jane Wyman) nog niet heeft gezien, raden wij aan een bezoek aan de Witte te brengen. Wie „Johnny Belinda" reeds heeft bewon derd en nogmaals gaat zien, zal ook geen verloren avond hebben. Voetgangers zijn verplicht van de voetpaden gebruik te maken. Bij af wezigheid van een voetpad mogen voetgangers van de rijbaan gebruik maken, waarbij zij zoveel mogelijk aan de kant moeten lopen. Zij mogen rijbanen en rijwielpaden slechts haaks op de verkeersrichting voorzichtig en zonder nodeloze onderbreking oversteken. Het blijven staan op en nabij kruisingen en splitsingen van wegen en op bruggen is verboden, indien daardoor het verkeer wordt belemmerd of in gevaar gebracht. Verkeers lichten zijn voor voetganger» niet verplicht, tenzij afzonderlijke signalen worden gebezigd. TOELICHTING: Men is niet verplicht op trottoir» rechts te houden, wen selijk is het echter wel. Op buitenwegen (vooral bij nacht) verdient het voor eigen veiligheid aanbeveling link» te lopen, omdat men het tegemoet komende verkeer gemakkelijker in het oog kan houden dan het achterop komende. De Marine-aportvereniging „Zeemacht" heeft gisteravond bijzonder veel eer ingelegd met de organisatie van een volleybaltournooi in de Sportschool op de Rijkswerf. Hoewel één en ander binnen zeer korte tijd moest worden voorbereid, werd een sportavond verkregen die vooral de deelnemers aan de wedstrijden ongetwijfeld lang in de herinnering zal blijven. Dat in de heren-afdeling de eerste prijs ten deel viel aan Oranje Blauw zal niemand verbazen, die weet, dat deze ploeg ook in de plaatselijke competitie op de bovenste plaats is geëindigd. Enigermate teleurstellend waren gisteravond de prestaties van H.K.V., dat slechts op het nippertje van Oranje Blauw verloor, maar vervolgens ook tegen de andere tegenstanders het onderspit moest delven. De eerste wedstrijd ging dan tussen HKV en Oranje Blauw. Het werd een interessante ontmoeting, die tot de rust geheel gelijk opging. De ruststand was trouwens 99 (deze stand kon worden genoteerd daar de wedstrijden twee maal zeven en een halve minuut duur den). Na het wisselen gaf HKV Oranje Blauw ook niet veel toe, maar laatst genoemde ploeg behaalde toch een 16— 14 overwinning. Het aamenspel in de ploeg van Oranje Blauw was dikwijls uitstekend verzorgd. Opvallend waren enkele keurig geplaatste ballen, zachte tikjes, wanneer harde smashes werden verwacht. Oranje Blauw versloeg ook zijn andere tegenstanders, HAV (22—16) en Zeemacht (23—15). HKV verloor van Zeemacht met 27—13 en ven HAV met 2017. HAV kreeg op zijn beurt met 198 klop van Zeemacht. De eind fitand was: 1 Oranje Blauw, 2 Zee macht, 3 HAV en 4 HKV. In de damesafdeling bleef gpro Pa tria ongeslagen. Tegen HAV Veelt de overwinning overigens aan een zijden draad gehangen, mede door het harde serveren van mej. Bot, die voor de HAV heel wat punten verzamelde. In zijn geheel was de ploeg van Pro Pa tria evenwel overwegend sterker, zodat de 21—19 overwinning volkomen was verdiend. Pro Patria versloeg voorts MULO met 2611 en Zeemacht met 2513. Hoewel de MULO-meisje6 zich geducht hebben geweerd, slaagden zij er toch niet in een succesje te boeken Toch waren de resultaten vergeleken bij die van de oudere sportzusters al leszins bemoedigend: MULO—Zeemacht 10—18, HAV—MULO 2711, De HAV dames waren veel te sterk voor de Marva'», die het nog aan routine ont breekt. HAV won deze ontmoeting met 25—11. Hier was de eindstand: 1 Pro Patria; 2 HAV; 3 Zeemacht; 4 MULO De sergeant der marinier» T. M. J. Crama, die voornamelijk met de wed strijdleiding was belast, zegde na af loop aan de winnende ploegen (Oranje Blauw en Pro Patria) als prijs een di ploma toe. waarna de heer F. van den Heuvel Rijnders een waarderend slot woord richtte tot de organiserende vereniging „Zeemacht". Wij geven in de periode van 22-31 Maart weer Alweer één opgelost zult U zeggen. Maar als U dat meent vliegt U »r in. Let maar eens goed op en bekijk 't plaatje vooral serieus, want er schuilt een addertje onder het gras. DatTeen spreekwoord is, staat al» een paal boven water. Ziezo, dat was dan het laatste „beeld" van de spreekwoordenfilm, welke gedurende 4 weken heeft gedraaid. Tot en met MAANDAG 2 APRIL kunt U deze vierde serie inzenden bij het bureau van ons blad. Op de enveloppe zet U, behalve ons adres, links bovenaan: „SPREEKWOORDENPRIJSVRAAG, SERIE 4". Natuurlijk mag Uw eigen adres niet ontbreken. Maar zo langzamer hand kent U dit spelletje wel. Vele honderden brieven hebben ons bereikt en 't waren evenzovele bewijzen van sympathie voor ons blad. Dat doet goed en daar zijn we dankbaar voor. Ten slotte: De uitslag van deze serie vindt U in ons blad van ZATERDAG 7 APRIL A.S. „Wij willen U niets suggereren, Haar de Helderse moet U proberen V* Op 15 Juni 1946 werd door de besturen der Helderse muziekkorpsen een com missie in het leven geroepen, waarin alle plaatselijke korpsen werden vertegen woordigd. Deze muziek-commissie zag zich voor de taak geplaatst, door onder linge samenwerking de financiële belangen der aangesloten korpsen te beharti gen, de data der zomerconcerten vast te stellen en in onderling overleg muzikal* medewerking te verlenen aan diverse verenigingen en instanties. straat 18 (voorzitter der commissie); Muziekkorps Leger des Heils, de heer W. Remijnse, Sternstr. 7; Oranjeher- moniekapel. dhr. A. Koning, Wilhelmi- nastraat 74 Postfanfare Den Helder. de heer G .Jansen, Baüstraat 34. Ali secretaris is aan de commissie toege voegd de heer J. C. Greuter, Crocus- straat 72, aan wie dus alle corresponden tie betreffende de muziek-commissie dient te worden gericht, In de bijna vijf jaren van haar be staan heeft de commissie reeds veel kunnen doen. Wij mogen in herinnering brengen het aandeel, dat de muziek korpsen hadden in de giasactie ten ba te van het getroffen Vierlingsbeek, en voorts het optreden der korpsen op na tionale feestdagen, ter gelegenheid van sportfeesten, bij huldigingen en derge lijke .Telkens werd de organisatie van de muzikale medewerking toevertrouwd aan de zo nuttige muziek-commissie. Ten gerieve van belanghebbende ver enigingen en instellingen, welke In de toekomst een beroep op de muzikale medewerking van één of meer korpsen willen doen, vermelden wij hieronder de muziekkorpsen met hun vertegen woordigers, welke thans bij de muziek- commissie zijn aangesloten: Stedelijk Muziekkorps, de heer J. Bruni, Van Galenstraat 11; R.K. Har moniekapel „Winnubst", de heer C. Mahieu, Krugerstraat 124; Helders Fan farecorps, de heer W Witmer, Bali- Bevallen: C. A. Adema—Selder beek, d; M. W. F. Franken—van Arn hem, z; M. F. Post—de Feijter, z; A. G. van SchijndelSchouwvlieger, d; M- C, GoddingNieuwenhuizen, z; T. Hoff—Jans, A. M. Holtz—Stommel, z; T. Swaters—Heeroma, d; A. M. Zon —Smit, d; A. D. van der EijkTijde- man, d; M. de Jong—den Baas, d; A. Hendriks—Remijnse. d; H. C. Schutte Krabbe, d; J. Krab—Steenkamp, z. Ondertrouwd: W. Roetman en M. D. Bakker; J. Kruit en A. van den Burg; L. T. Bos en H. Ras; J. J. de Groot en A. Kwast; J. Gout en J B. Jansen; H. Zeef en W. Wit; M. van den Brink en N. J. Koedijker. Getrouwd: P. C. Breeker en G. C. Kampstva; C. F. Kooger en M. Frank fort Overleden: M. Kuiper, wed. v. H. Blouw, 82 jr.; B. J. Biegstraaten, m, 75 jr.; N. Kalkman, wed. v. A. B. de Kloe, 80 jr.; C. T. IJfs, m, 34 jr.; W de Wijn, echtgen. v. J. Langerak, 73 jr.; J. Oord, m, 69 jr.; C. Scheurkogel, m, 86 ja. Door de bijzonder slechte weersom standigheden van de vorige week wa ren de resultaten van de fuikvisse'lJ heel gering. In totaal werd slechts 36' pond fuikaal aangevoerd. De noteringen hiervan waren van f 0.92 tot f 1-1® Peï pond. De spiering noteerde per po#® van f 0.14 tot f 0.30 en voorn van f 0.® tot f 0.07. Aan nest werd aangevoera 23600 pond; noteringen hiervan v* f 2.95 tot f 3.16 per 80 pond. De weekbesommingen der sera varieerden per vaartuig van f 17U tot f 460. Door verachillende vaartuigen Noordzeevis aangevoerd. De P° ringen der verse vi» waren per J» kabeljauw gr. f 0,26—f 0,69, habelj» fid: f 0.81, kabeljauw kl. f °'38"Tn«J wijting f 0.24—f 0.30, gr. schol f f 0.64, mid. schol f 0.49—f schol f 0.27—f 0.43, bot f 0.29.'J. schar f 0.28—f 0.32, tong gr- 1 f 1.77, tong gm. f 1.66-f 1.7®. J0».,? f 1.39f 1.44, tong kl. 1 f 1-09—f tong kl. 2 f 0.02—f 0.08. De totale omzet bedroeg t °6UU' VERKIEZINGEN IN DE N0'f' Zaterdag 16 Juni wordt een Ml»™ rijke dag voor de Noordoos p Dan zullen verkiezingen worde houden voor de Poldercommis»»* Algemene Belangen. De 1>na wjd beeft acht stemdistrioten '"8 waarvan er twee door reizende bureaux zullen worden bediend- kiezerslijst staan 3806 nanJ®!l' n, commissie zal dertien leden t#11 VI8SEHIJBEH1CHT Op 27 Maart werd door 8 vaar1" gevoerd: 68 pond fuikaal 1.2(M>2® l'n jflfc en 317 hakken nest 3,21 per bak c«it per k*

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2