Elke huisvrouw doet het anders Pim, Pain. Pom en de Paashaas HE SLEUTEL Sport in t kort Bolwinnik-Bronslein 3-3 Tweede Kamer accoord met de regeling der topsalarissen JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Spoedig besprekingen over selectie van emigranten naar Australië 0 Enige begrotingshoofdstukken goedgekeurd Wensen aangaande de volksgezondheid Kindje verkouden? DA PO Les in democratie f, j Lichiwedsirijd in hei Noorden Den lip herstelt zijn kippenstapel Overval en ontvoering in Indonesië Veertig jaar vliegbrevet Een goed begin! Voorkeur voor ongehuwden en kleine gezinnen Ontvangstkampen zijn verstopt MET HET KLIMMEN OER JAREN VERTRAGEN WIJ ONS TEMPO W Het Radioprogramma Oie slopende Rheumatiek maakt U humeurig en ziek, DONDERDAG 2» MAART 1951 (Van onze parlementaire redacteur) UOEWEL de Tweede Kamer reeds een aantal hoofdstukken van de Rijksbegro ting voor 1951 had behandeld, had zy nog geen enkel hoofdstuk definitief goedgekeurd. De aanneming ervan was namelijk afgestuit op de zogenaamde kwestie van de topsalarissen. Thans is de zaak geregeld en Woensdagmiddag maakte de Kamer haar werk af. De begrotingshoofdstukken, die waren blijven liggen, verwierven alle haar goedkeuring. VERLEDEN jaar maakte de Kamer bezwaar tegen het verlenen van een toelage aan ongeveer 170 hoge functio narissen wegens hun bijzondere presta ties. Er was een bedrag mede gemoeid van circa f 150.000. De regering vond deze toelage nodig, om goede, hoge ambtenaren te kunnen behouden en eventueel nieuwe aan te trekken. Het bleek namelijk, dat het particuliere bedrijfsleven hogere honoraria bood, waardoor verschillende van deze func tionarissen 's lands dienst dreigden te verlaten. Dit jaar had de regering de. salaris sen van de topfiguren verhoogd en deze verhogingen in de begrotingswet ten vastgelegd. Ook daarmede kon de Tweede Kamer zich niet verenigen. Da regering is daarom maar weer op het systeem van de toelagen overgestapt. De Kamer heeft dit thans aanvaard, maar wel vroegen enkele leden Woens dagmiddag om een overzicht van deze toelagen. Aanvankelijk was minister Teulings tegen een dergelijke specificatie en wel, omdat hij een discussie over de personen wilde vermijden. Ten slotte verklaarde hij zich echter bereid naar een middel te zoeken om de Kamer volledig in te lichten door de verschaf fing van een zakelijke specificatie, zon der daarbij de namen van de topfunc tionarissen te noemen. Vergissingen. De voorzitter, mr. Kortcnhorst, be ging vervolgens een merkwaardige vergissing. Hij bracht drie communisti sche moties van orde in stemming, de eerste om aan de arbeiders een va- cantietoeslag te geven, de tweede om hun een kersgratificatie toe te kennen en de derde om 10 loonsverhoging voor te schrijven. Deze moties waren op December van het vorige jaar in gediend. De heer Gortzak van de CPN trok de motie betreffende de kerstgratificatie in. Toen ging de voorzitter blijkbaar een licht op, of hij werd door een gedien stige geest ingelicht. De moties waren namelijk in December al verworpen. Hij schorste voor enkele minuten de vergadering en bood vervolgens aan de Kamer zijn excuses voor de vergissing aan. Bij de afdeling Volksgezondheid van de begroting van Sociale Zaken kwa men enige leden met hun wensen be treffende de volksgezondheid voor de Kijkt U maar eens naar Mevrouw W. Dié begint al heel vroeg met de schoon maak en doet alles ineens achter elkaar-. i,Dan is het gebeurd" zegt zij. Mevrouw J., die ook nog voor vier peuters moet zorgen, denkt er anders over. Zij verdeelt het over een paar weken, dan kan zij alles rustig klaar krijgen. Zo heeft elke huisvrouw haar eigen methode. Zo gaat het ook met het koffierant- soen! Mevr. W. besteedt haar bonnen ineens, dan heeft ze haar koffie voor 6 weken in huis; Mevr. J. levert wel de bonnen dadelijk bij haar kruidenier in, maar koopt niet alle tegelijk: „dan heb ik steeds verse koffie", zegt Mevr. J. Maar.... beiden kopen ze voor hun kostbare bonnen de beste koffie, die er is: Niemeijer's Paarsmerk! Dat heeft de ondervinding hen geleerd. Zo genieten ze bovendien dubbel, want met Niemeijer's waardepunten (ook op Niemeijer's Gala en Princess thee) sparen ze ongemerkt voor 't prachtige „Safira" tafelbestek, vlekvrij door en door! Vraagt U ook even per briefkaart aan Niemeijer, Groningen, een geschenken- lijst? P.S.: Denkt U er aan dat bonnen 489 en 497 uiterlijk 31 Maart bij Uw kruidenier moeten worden ingeleverd? (Advertentie, Ing. Med.) dag. Zo betreurde dr. Mol van de KVP, dat de Gezondheidswet maar steeds uit blijft. Hij wilde 't geneeskundig school toezicht in particuliere handen bren gen, pleitte voor de blindenzorg en een goede drinkwatervoorziening en vestig de de aandacht op de moeilijke positie van de ziekenfondsen wat de vrijwil lige verzekering aangaat. De heer Zegering Hadders van de VVD en enige andere Kamerleden com pleteerden zijn verlanglijstje, o.a. met het verzoek om een krachtig optreden tegen de kwakzalverij, om meer ver- pleegruimte voor kankerpatiënten en voor ouden van dagen en gebrekkigen en om activering van de Centrale commissie voor de volksgezondheid. Dan rug, keel of borstje inwrijven met CEN zestigtal studenten aan de universiteit van Toronto gaf onlangs de communistische ge oriënteerde University Peace Council een lesje in democratie. Zestig nlet-communistische stu denten traden tot de vereniging toe en brachten een motie van wantrouwen in het bestuur uit. Er werd een nieuw bestuur ge kozen, dat besloot, inplaats van steun te verlenen aan de vrede stichtende oproep van Stock holm, voornamelijk niet poli tieke internationale organisaties te steunen. Bovendien werd het voorstel aangenomen om alle gelden waarover de Council be schikt over te dragen aan het Rode Kruis. De oorspronkelijke communistische oprichters van de vredesbond hebben hun lid maatschap opgezegd. Oorlogsgewonden naar de wedstrijd Holland-Belgie Bij de komende voetbalwedstrijd Hol land-Belgie. op 15 April in het Amster damse Stadion, zullen honderd plaatsen beschikbaar zijn voor Nederlandse oor logsgewonden. Deze zullen door vrij willigers per auto uit alle delen van het land worden gehaald. In Amsterdam wacht hun een gratis lunch. Ook is een klein aantal Belgische oorlogsinvaliden uitgenodigd. Gedurende de tweede periode van pseudovogelpest behoorden Den lip en omgeving tot de zwaarst getroffen gebieden. Thans hoopt men, dat de ziekte voorgoed oedwongen is en dat de pluimveemarkt te Purmerend spoe dig weer zal kunnen worden geopend, en het vervoerverbod voor kippen e.d. kan worden opgeheven. Reeds zijn in Den lip nieuwe kuikens gearriveerd. Deze zullen de basis vormen van een nieuwe kippenstapel in de getroffen bedrijven. Enkele kippenhouders heb ben enige maanden zonder inkomsten gezeten. Een Oxford-toestel van de Belgi sche luchtmacht is Woensdag te plet ter gestort te St. Gerard. Het vlieg tuig vloog in brand en de beide inzit tenden kwamen in de vlammen om. De afgebroken zesde party om het we reldkampioenschap schaken is uitge speeld en door Botwinnik gewonnen. De stand is thans gelyk: Botwinnik 3 pnt., Bronstein 3 pnt. Woensdagavond werd de lichtin stallatie in het Oosterpark te Gronin gen officieel in gebruik genomen met een wedstrijd tussen de KNVB-elftal- Ien van de provincies Groningen en Friesland. De Groningers wonnen met 53, nadat de rust met 32 in hun voordeel was ingegaan. In de kwart finales van de Iliffe Trophy (voor nationale damestennis- teams) te Monte Carlo verloren onze landgenoten Nel Hermsen en mevr. Schmier met 76, 60 van Shriley Fry en Doris Hart (V.S.) Ongeveer 120 amateurs nemen deel aan de Ronde van West Vlaanderen, een etappewedstrijd met Brugge als startplaats en eindpunt. De derde etap pe van Woumen naar Wenduine (96 km.) bracht een Nederlandse zege, daar de Eindhovenaar v. Elderen vijftien andere renners in de eindspurt klopte. Het eindklassement zag er na deze etappe als volgt uit; 1 Taelde- man (B.) 8.52.0, 2 Desmedt (B.) z.t., 3 Maelfayt (B.) z.t.., 7 Thys Roks (N.) z.t. 8 Hans Dekkers (N) 8.53.0. Een opname, gemaakt tijdens de bokswedstrijd tussen de Engelsman Don Cockell en de Fransman Al- bert Yvel, welke in Earls Court te Londen uterd gehouden. Cockell won in de zesde ronde. Maandagavond heeft een bende het vuur geopend op de woning van de heer Effering in Sidoardjo. De heer Effering, die pan in Indonesië uit Ne derland was aangekomen, werd in de kaak getroffen. Mevrouw M. Vumeesh, die zich in het huis bevond werd op slag gedood. De overledene laat vier kinderen achter. In de nacht van Dinsdag op Woens dag werd de Nederlander L. de Ligt door een gewapende bende in Tretes ontvoerd. Tot nu toe is er geen spoor van hem gevonden. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Groningen: J. Godt- help te Zwijndrecht. Aangenomen naar Emmen: V. E. Schater, voorheen Ind. predikant, (hans hulpprediker te Amers foort: naar Beverwijk: J. Wiersma, res. leger-predikant, woonachtig te Groningen; naar Minnertsga: W. Oost te Wemeldinge. Bedankt voor Zevenhuizen: L. D. van Dijl te Koudekerke; voor Neerlang broek: J. T. Doornenbal te Oene; voor Meerkerk: J. Zwijnenburg te Huizen (NH); voor Nijkerk: K. v. d. Pol te Veenendaal. Gereform. Kerken. Beroepen te Enumatil: J. Kuntz, candidaat te Assen; te Grljpskerke: J. van Leeuwen, candidaat te Amsterdam; te Amsterdam: A. Plaatsman te Renkum Heelsum; te Engwierum: H. Mol], cand. te Huizen (NH); te Reitsum: R. Strijker, candidaat te Nijeveen. Gereform. Kerk (onderh. art. 31 K.O.) Beroepen te Amsterdam: C. F. de Vries te 's Gravenhage-Oosf. Be dankt voor Driebergen—Doorn: H. Amelink te Langerak. Ds. J. A. Hoek overleden. Te Hilversum is, in de ouderdom van 77 jaar, overleden ds J. A. Hoek. emeritus predikant der Ned, Herv. Kerk, die hij van 1904 tot aan zijn emeritaat in 1936 resp. gediend heeft te Oostwlerum, Goor en NijegaOpeinde, waar hij 25 jaar werk zaam is geweest. Zijn stoffelijk overschot zal a.s. Vrijdag middag op de algemene begraafplaats te Amersfoort worden ter aarde gesteld. Op 7 April is het veertig jaar gele den dat op de Molenheide te Gilze Rijen bij Breda de heer Adriaan Mul der voor de Vereniging voor Lucht vaart het internationale vliegbrevet verwierf, als eerste gebreveteerde vlie ger op Nederlandse bodem. Op 29 Juni vorig jaar bereikte de heer Mulder, die thans te Breda woont, de 70-jarige leeftijd. Nog steeds heeft hij een hartstochtelijke liefde voor alles wat met de luchtvaart samen hangt. Langzaam-aan-actie in enige Britse wapenfabrieken Een paar duizend arbeiders in vier Britse wapenfabrieken hebben besloten van heden af geen overuren meer te maken. Deze actie, die niet wordt ge steund door de vakbeweging, heeft ten doel twee weken betaalde vacantie te krijgen. De kwestie hangt al een paar jaar. Het ministerie van Vevoorrading is in principe voor inwilliging van de eis, doch heeft haar steeds van de hand gewezen met het oog op de economi sche omstandigheden. Verwacht wordt, dat de actie zich zal voortplanten naar een groot aantal fabrieken. 7. Gelukkig is Eli Hardloper een beetje bijgekomen van het rennen. En natuurlijk vuren de hondjes nu hun vragen op hem af. „Vertel eens Eli, hoe is het eigenlijk gebeurd?" „Ach, het komt allemaal omdat het dit jaar zo n vroege Pasen is", antwoordt het haasje. „We waren allemaal al zenuwachtig en bang, dat de eieren dit jaar niet op tijd klaar zouden zijn. Daarom heb ben we heel wat overgewerkt. Alles leek in orde te komen. We zouden op tijd klaar komen maar toen de auto helemaal was opgeladenreed een ro ver er mee weg". „Ja, maar hoe kan dat nou? Waarom hebben jullie hem niet tegen gehouden?" „Dat is het 'm juist", zucht Eli. „Voor we het in gaten hadden, was de auto weg. w» gingen na het laden naar binnen om dé orderbriefjes te pakken en toen we bui ten kwamen was de auto met eieren verdwenen, .weg.spoorloos!" Met Ivorol-tandpasta als begin Luidt de dag fris en heerlijk in. De commissaris voor de emigratie, mr. ir. B. W. Haveman, deelde gisteren bij het afscheid van het emigrantenschip „Johan van Oldenbarnevelt" mede, dat zeer binnenkort in Australië onderhandelingen zullen aanvangen over de selectie-normen, welke bij de inwerkingtreding van het nieuwe verdrag zul len gelden. Dit verdrag treedt op 1 April in werking. vinden, wil het overeengekomen quo tum van 25.000 emigranten per jaar enigermate benaderd worden. De heer Haveman sprak er zijn leed- De huisvestingsmoeilijkheden doen de voorkeur der Australische regering uitgaan naar ongehuwden en zeer Kleine gezinnen, terwijl de Nederland se bevolkingsstructuur het noodzake lijk maakt dat ook gezinnen van gro tere omvang een open deur blijven Maar één tempo mag niet ver traagd worden, n.1. dat van onze stofwisseling. Als die niet in orde is dan blijven afvalstoffen in het lichaam achter die de werking van verschillende levensfuncties ver lammen. Hoofdpijp, duizeligheid, slechte eetlust, onwelriekende adem kunnen de gevolgen zyn. Houdt Uw ingewanden zuiver en vrij met Laxeer-Akkertjes. Laxeer-Akkert jes veroorzaken geen kramp en geen gewenning, waardoor het gebruik kan wor den voortgezet tot Uw ingewan den weer normaal functionneren. 7. Juist op het ogenblik, dat de in doodsnood verkerende Jimmy dacht, dat het voorgoed met hem afgelopen was, drong zich eensklaps een grote, robuste figuur door de menigte. Het was niemand minder dan Dirk de Dui ker, die behalve een groot zwemkam- pioen ook een wijd en zijd bekend mensenredder was. Het aantal man nen, vrouwen en kinderen, dat Dirk in de loop van zijn nuttig leven aan de woeste golven had ontrukt, was zo groot, dat de goede Dirk er dagwerk aan had gehad en er kon dan ook nie mand te water raken of Dirk was er als de kippen bij om hem met een koene sprong na te springen. Het was alsof hij het róók dat er iemand van de wal in de sloot was geraakt. „Wat is hier aan de hand?" schreeuwde Dirk de Duiker, terwijl hij zijn jasje al uit trok, want hij wist natuurlijk al lang wat er aan de hand was. „Die sufferd daar beneden heeft zó een knaap van een korreper laten schieten en toen is de vrijer 'm nagesprongen en hij kan niet eens zwemmen", zei een oud man netje gichelend. Maar Dirk luisterde niet eens. Hij nam een aanloop en dook Jimmy achterna. Patricla Wentliworlh (63 Juffrouw Brown schudde 't hoofd. ,U bent een detective. Ik heb niets mede te delen". Jufrouw Silver keek haar medelij dend aan en vroeg toen: „U is erg on gelukkig, nietwaar?" Juffrouw Brown draaide zich snel om en liep naar het venster. Ogen schijnlijk keek ze naar buiten, maar ze zag niets, want tranen verblindden haar. Ze maakte geen enkele bewe ging en trachtte ook niet ze weg te wissen. Intussen bleef juffrouw Silver kalm staan wachten. Toen sprak ze: 't Zal gemakkelijker zijn als u gaat zitten. Dat u schreit, komt er niet op aan. maar we moeten samen eens praten". Niet afgeschrikt door een kort jf- wijzend gebaar, ging ze voort. „Laat ons nu practisch zijn. Als er iets gebeurd is, heeft het geen zin, zich in het verleden te begraven of de eisen van het heden te negeren. Ik ge loof. dat u bevriend was met meneer Harsch. Welnu, hij is dood en u kunt hem niet in 't leven terugroepen. Maar meneer Madoc is niet dood..., nóg niet. Hij leeft, maar verkeert in zeer ernstig gevaar. Om de een of andere reden gelooft u, dat hij het is, die me neer Harsch heeft doodgeschoten. Ik zou graag weten, waarom u dat ge looft". Zonder zich om te wenden, ja zelfs zonder een enkele beweging te maken, herhaalde juffrouw Brwon haar ver moeiende „Ik heb niets mee te delen". Juffrouw Silver zuchtte. „Die houding dient tot niets, vrees ik" sprak ze. „Als meneer Madoc schul dig is, zal uw zwijgen niet het bewijs voor zijn onschuld kunnen leveren. Er zijn ernstige aanwijzingen tegen hem. Als hij onschuldig is, kan alles wat u in zijn voordeel kunt aanvoeren, het bewijs te zijnen gunste versterken. Wanneer men belang stelt in de een of ander, heeft men niet altijd de juiste kijk op wat hem van nut kan zijn. Ik verzoek u, mij gelegenheid te geven, de waarheid op te sporen. Er zijn in deze zaak factoren, die moeilijk ver klaarbaar schijnen als men meneer Madoc schuldig acht. Ik vraag u: spreek openhartig met mij en ik ge loof, dat u er geen spijt van zult heb ben". Nog altijd staarde juffrouw Brown door het verwrongen kristal van niet- gevallen tranen in een vormeloze we reld. En andermaal maakte ze die lichtafwerende hoofdbeweging. Maar juffrouw Silver hernam met haar kalme, prettige stem: „U maakt een ernstige fout. Heeft u wel overwogen, dat de openbare aanklager u als ge tuige kan oproepen en dat u dan ge dwongen kan worden om te spreken? Zelfs als u zou blijven weigeren en de straf voor die weigering op u nemen zou dit meneer Madoc veel meer kwaad dan goed doen. De officier van justitie zou vragen kunnen stellen, die bij het uitblijven van een antwoord, de positie van het Openbaar Ministerie zouden versterken. En u kunt daaraan niet ontkomen, want u is niet in staat, een verhoor als getuige te ontgaan". Deze woorden hadden een onver wachte uitwerking. Eensklaps wendde juffrouw Brown zich haastig om, ter wijl de tranen, die haar blik hadden verduisterd, eindelijk neervielen. In haar ogen stond iets als triomf te lezen, toen ze met haar zware, volle stem zei: „Ze kunnen me niet als getuige dagvaarden. Ik ben zijn vrouw". Een ogenblik was juffrouw Silver verrast. Toen echter herhaalde ze haar verzoek: „Gaat u toch alsjeblieft zit ten: dat zal voor ons beiden veel ge makkelijker zijn. Ik heb altijd gecon stateerd, dat een staand gevoerd ge sprek van enig belang al gauw drama- tisch wordt. Daarom, laat ons een stoel nemen". Haar aanhouden had succes. Juf frouw Brown nam op een stoel plaats en.... was blij, dat ze het deed. De beklemming week van haar en haar geest ontspande zich. Tegelijkertijd drong het tot haar door, dat ze zich erg zwak voelde als gevolg van haar bijna totaal vasten in de laatste dagen Zc leunde achterover en sloot de ogen. Toch hoorde ze, hoe juffrouw Silver de kamer uitging en even later terug kwam. Er werd een kop soep bij haar lippen gehouden en toen ze die had opgedronken, moest ze, zo werd haar vriendelijk beduid, wat opgewarmd vlees en groeten nuttigen. Eerst daarna vroeg juffrouw Silver zo welwillend als ze maar kon: „Waarom heeft u het niet aan brigadier Abbott verteld?" „Ik weet het niet". „Het was niet erg verstandig. Maar ja, als iemand lang een geheim be waard heeft, wordt het ten slotte een gewoonte om te zwijgen". „Ja, dat is zo". „Wilt u me nu vertellen, wanneer u getrouwd is en waar? U moet het kun- nen bewijzen, want anders zult utoch dienen te getuigen". „Vijf jaar geleden in Londen, maar we maakten het niet openbaar, omdat hij nog op een betrekking wachtte We konden ons eigenlijk de weelde van een, huwelijk niet veroorloven, maar we hielden erg veel van elkaar en nie mand anders had er mee te maken. Hij moest zijn zuster ondersteunen, ik ging voort met mijn werk en hij met het zijne. We ontmoetten elkaar ais dat mogelijk was, soms tijdens week ends Ze sprak in korte, los van el kaar staande zinnen en met toonloze stem, alsof ze zich de verstreken vijf jaren stukje voor beetje herinnerde. Maar niemand had kunnen zeggen, noc ze zich door die herinnering cn dat spreken opgelucht voelde. wezen over uit dat de Nederlandse emigranten deels zelf oorzaak zijn van de moeilijkheden. De ontvangst-kam pen, welke voor onze emigranten be stemd zijn, raken verstopt omdat tal van emigranten-gezinnen, door gebrek aan kennis van de Engelse taal, hun weg niet weten te banen en, door in de kampen te blijven, de komst van nieuwe emigranten beletten. In verband hiermede zal overwogen worden prioriteit te verlenen aan de emigranten die zich terdege op hun toekomst, ook wat de taal betreft, voor bereid hebben. Aan de Australische regering is ver zocht in de maanden April en Mei nog vertrek van emigranten geselecteerd volgens oude normen toe te staan. In middels zullen bovengenoemde bespre kingen in Canberra gevoerd worden. Van Nederlandse zijde worden de be sprekingen geleid door de ambassadeur aldaar, de heer Teixeira de Mattos. VRIJDAG 30 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muzick. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gram .muziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muzick. (9.30-9.35 Water standen.) 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Gram.muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Pianoconcert. 11.10 Radio feuilleton. 11.30 Orgel en zang. 12.00 Amuse mentsmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- dc-lingen. 12.33 Sportpraatje. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Orgel, piano en viool. 14.00 Voor dc vrouw. 14.20 Gram- muziek. 14.40 Voordracht. 15.00 Gevarieerd programma. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de kinderen. 17.00 Vocaal dubbelkwartct. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felici taties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Kinderkoor. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 „Bre ken en bouwen", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Klein koor. 20.35 „De groei naar Wereld eenheid", causerie. 21.00 VerzoekprogVamma. 21.40 De Ducdalf. 22.00 Buitenlands week overzicht. 22.15 Gram.muziek. 22.40 „Van daag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „Huwelijk van A tot Z", cau serie. 23.30—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muzick. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Idem. 9.35 Idem. 10-05 Omroeporkest. 10.45 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmedcdelingen. 12.33 Pianospel. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsorkest. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Bariton en piano- vocaal dubbelkwartct en tenor en orgel. 14-5 Gram.muziek, 16.00 Voor de iieken. 17-0 Voor de jeugd. 17.45 Kinderkoor. 17.45 tie - jes over Parijs. 18.18 Katholiek signaal, Indo* nesisch commentaar en Amerikaans taar. 18.30 Mctropolc-Orkest en soliste. 18* Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.15 Regen*#' uitzending: „Verklaring en toelichting". 49.35 Piano-duo. 19.48 Katholiek signaal, Pari tair overzicht cn buitenlands overzicht. 20. Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't ziJJJj van. 20.12 Kamerorkest en soliste. (Om 20- Actualteiten.) 21.00 Voor de jongeren. Gram.muziek. 21.50 Brabants halfuur. 21.30 22.20 Symphonette-orkest, klein koor cn soliste*1- 22.45 Avondgebed en Liturgische kalen e 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Dansmuziek. maar bovendien raakt Uw hele «estel van onderc' iov- Ga toch zó hiel der, drijf die slopende pijnen uit Uw e Met Kruschenl Wonderlijk, wat die minerale zouten, waaruit Krusc.hen samengesteld, voor U doen. Met Kruise voert ge de bloedzuiverende or®anehn.h[,eH ctes datgene toe, wat ze nodig «e om weer met jeugdige kra-ht te functionneren. Het bioeo gW rie„, krachtig stromen cn dc onzulver de oiuw--- jij, die nu oorzaak zijn vari Uw tergende stromen jn van Uw te.«— worden langs natuurlijke weg afgevoen» regelmatig cn radicaal. (Advertentie, Ing. MeiJ

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4