„A887", toekomstig Marva-verblijf, in Hoofdgracht gezonken Den Helder bezette laatste plaats in de Kring-zwemcompetitie Hartelijke toespraken bij afscheid secretaris Hoogheemraadschap srisr; jsiïSteSïSïïïijvj „Oud-Den Helder" verzorgde een geslaagde contactavond Inventaris kon nog worden gered 1 APRIL Voorbeeld voor de mensenwereld JjAARLEMMERMEE/?' GING ONDER Werfpersoneel trachtte schip v'ot fe krijgen IN HET KORT Alleen KVH 2 zegevierde Trainingsrit van D.O.K. „De geheime k/ing" door R.K. Toneelgezelschap Tussen Haaks en Kuifje .Louis Stephen Ikwam niet opdagen Texel ..Het mooisie s luitstuk DAW eindigde als goed eerste Julianadorp Geslaagde uitvoering van de Wioka's Sympathieke figuur en gedegen werker BESOMMINGEN IJMUIDEN Urk Burgerlijke Stand Acterenden oogstten veel succes Ruim tweehonderd leden wachten op speeltuin Breezand Onvoldoende belangstelling voor Oranjevereniging JVC behield de punten De voedingstuinbouw vraag' dispensatie van vijf Procel1d. Om ongeveer half negen gistermorgen ontdekte men op de „Leeuw", een van de Marva-verblijven, dat de „Haarlemmermeer" in de Hoofdgracht zinkende was. Het betonnen zolderschip, dat de grote witte letter A met het getal 887 draagt, lag scheef in het water. Onmiddellijk werd alarm geslagen, toen bleek dat het troebele water zich vrq snel van het schip meester maakte. Gelukkig was de „Haarlemmermeer", die morgen als extra-Marvaverblijf zou gaan dienst doen, nog niet geheel voor dit doel ingericht. Niettemin begaven een aantal Marva's en een aantal matrozen van Hr. Ms. „Neptunus" zich onmiddellijk r n boord van het zinkende vaartuig, teneinde te redden wat nog te redden viel. Dit optreden voorkwam, dat een groot gedeelte van de reeds aanwezige inventaris waterschade opliep. De'„Haarlemmermeer" heeft een be tonnen romp, waarboven een grote houten keet is aangebracht. Zoals wij in onze aanhef reeds schreven, zou het schip morgen, Dinsdag 3 April, in dienst worden gesteld. Kort voor Pa sen werd de „A 887" van de Werf naar de Hoofdgracht gebracht. Het lag in de bedoeling acht en dertig Marva's op de Haarlemmermeer" onder te brengen om zodoende de andere „tehuizen" eni germate te ontlasten. Maar gistermor gen begon het schip plotseling scheef weg te zakken. Men vermoedde, dat één en ander het gevolg was van lek kage in de waterleiding. Van andere zijde werden deze vermoedens met klem tegen gesproken. Binnen een kwartier lag de „A 887' schuin op de bodem van de Hoofd gracht, juist achter de „Leeuw" Men had in die tijd een grote hoeveelheid lagens. slopen, matrassen, gordijntjes en andere onderdelen van de inventaris in veiligheid kunnen brengen. Toch bleek later, dat nog tal van stukken „huisraad" uit het water zouden worden gevist. Leegpompen Intussen was een aantal personeelsle den van de Rijkswerf begonnen met het leegpompen van het gezonken schip, waarvan één zijde nog slechts enkele decimeters boven het waterop pervlak uitstak. Daartoe werden aan vankelijk vier pompinstallatis aange voerd, die elk een zuigvermogen had den van tweeduizend liter per minuut Een vierde installatie werd daar in de voormiddag nog aan toegevoegd. Hoe wel men reeds assistentie had gevraagd van de „R.S. 2", zag men later van de hulp van dit Marine-bootje af. Met het pompen wilde het niet lukken. In het begin dacht men dat de romp iets om hoog kwam, doch dat bleek zo gering te zijn, dat men het pompen maar staakte. De werkzaamheden op en rond het zinkende vaartuig stonden onder lei ding van hoofdingenieur D. J. de Jon ge. Ook de directeur van de Rijkswerf, kolonel Barendregt en de Commandant Maritieme Middelen, kolonel Kommer, stelden zich van de situatie op de hoogte. Gisteravond laat was men nog In de ouderdom van 78 jaar is dezer dagen te Zeist overleden de kapitein ter zee b.d. der Koninklijke Marine J. J. H. Commijs. In „Casino" zal Willem van Iepen- daal vanavond spreken voor de Alge mene Nederlandse Bouwarbeiders bond. Zijn onderwerp is: „De commis saris kan men nog meer vertellen". De vriendschappelijke wedstrijd tussen W.G.W. en Valken kon gister middag geen doorgang vinden, daar W.G.W. 2 een competitiewedstrijd moest spelen. Aa.i de heer E. Zon. aannemer te Julianadorp, is als laagste inschrijver opgedragen de bouw van een bankge bouw voor de Boerenleenbank te Anna Paulowna. Alle twaalftallen van de korfbalver eniging Helder kwamen Zondag in het veld. In de morgenuren speelde KVH 3 tegen SKV 2. Onze stadgenoten ver loren deze ontmoeting na gelijkop- gaande strijd met 43. De kans om als nummer één te eindigen werd daar door zeer klein. KVH 2 ontmoette vervolgens Roda 4. De KVH'ers behaalden een verdienste lijke 41 zeg, waardoor zij voor de laagstgeplaatsten onbereikbaar wer den. KVH 1 bond om twee uur de strijd aan met OKV 1 uit Oostzaan. Aan vankelijk ging de strijd gelijk op maar na 2—2 gelijke stand liep OKV uit tot 5—2. Met de rust was de stand 53. De Oostzaners wonnen ten slotte met 83. aan het werk. Aan de bomen aan de voorzijde van de Hoofdgracht had men een vijftal schijnwerpers aangebracht, die veel deining veroorzaakten in het wereldje van de vogels, maar de man nen onschatbare diensten bewezen. Een tweetal duikers waren bezig de compartimenten onderling af te dich ten, waarna men vandaag zal trachten ze stuk vqor stuk leeg te krijgen. Nog voortdurend werden uit de verschil lende compartimenten (in het totaal zijn er zesien) matrassen opgehaald, doorweekt van het water. De werkzaamheden hebben de gehe le dag de belangstelling getrokken van wandelende voorbijgangers, die belust waren op een 1 Aprilgrap. Aanvanke lijk meenden dan ook velen, die van het gezonken vaartuig hadden gehoord, dat het hier een minder geslaagde April-mop gold. Niets was evenwel minder waar. Men verwacht de eerste dagen nog niet, het schip weer in normale positie te krijgen. „D.O.K." hield Zondag weer een trainingsrit. De te rijden afstand be droeg vijf en veertig kilometer. De uitslag was: 1. De Neeve 1.32 uur, 2. De Jong op 50 sec., 3. Bijl (buiten mededinging), 3. Kuiper 1.34 uur, 4. Koster, eveneens 1.34 uur. In deze rit waren al spoedig drie koplopers, onder wie Bijl, die enige maanden niet had getraind. Op Zondag 8 April geeft het Helders R.K. Toneelgezelschap in „Casino" een opvoering van het tonelstuk „De ge- he me kring" van J. J. van Hauwaert Dit „spel van angst en spanning", zo als het programma vermeldt, wordt door een elftal personen onder regie van de heer T. van den Houten ten tonele gebracht. Zaterdag keerde Hr. Ms. „O 21" van de Werf in de Buitenhaven terug. Het is morgen hoog water om 5.50 en 17.45 uur, en laag water om 11.35 uur. Cnkele honderden stadgenoten verlieten gistermiddag teleur gesteld het Wierhoofd, toen de „Louis Stephen 1", het moderne type veerboot voor de verbinding Den HelderTexel, waarover wij in ons blad van Zaterdag uitvoe rig schreven, maar niet kwam opdagen. Natuurlijk hebben wij onmiddellijk geïnformeerd, waar om het prachtige vaartuig niet in Nieuwediep aankwam. Wij ver namen, dat de waterstand te hoog was. Daaruit moge blijken, dat zelfs de modernste veerboot in deze streken met ernstige moei lijkheden te kampen krijgen. Om één uur was het aantal nieuws gierigen by de TESO-aanlegstei- ger niet zo groot als om drie uur. Vanzelfsprekend zou voor de proefvaart van drie uur meer be langstelling bestaan dan voor de eerste tocht, daar men op Zon dagen niet zo vroeg aan tafel gaat als op een gewone doorde weekse dag. Des te groter was de teleurstelling, toen de „Stephen" niets van zich liet horen. Onze stadgenoten, die wij gis teren een vergeefse wandeling naar de aanlegsteiger van de Texelse boot lieten maken, kun nen wij mededelen, dat de proef vaarten werden uitgesteld tot volgend aar 1 April. 't Was gisteren een nare dag, Da's ieder jaar een keer, Want ieder jaar is 't 1 April En „nemen" ze je weer. Wanneer je nog een kleuter bent (Of waart gij dat soms niet), Dan stuurt men je heel amicaal Om melk, met een vergiet.... Maar als j'een jaartje ouder wordt, Dan komt ook nog de krant, Die ook een duit in 't zakje doet; Maar gij zijt bijdehand: Gij loopt niet naar de havenkant, Naar een nieuw type boot; Gij trapt niet in zo'n krantengrap Vans „Lach of 'k schiet je dood". Of zijn er soms toch lui geweest, Die weerloos zijn gestrikt? Ach, wie van goede wille was Heeft zich er in geschikt. De „Louis Stephen" was er niet, Dat was ook te voorzien: 't Was Zondag immers 1 April.' Vergat gij 't soms misschien Maar, beste lezers, weest gerust, Ook Gradus had men tuk; Hijzelf, voor brand uit bed gehaald, Vergat (per ongeluk), Dat het April (de eerste) was en hij vertrok gezwind; Verbolgen wrokkend, half in slaap. Per fiets, met tegenwind GRADUS Ook het laatste gedeelte van de zwemcompetitie 1951 der kring Noord- Holland benoorden het IJ behoort weer tot het verleden. D.A.W. uit Alkmaar ging glansrjjk met de eerste plaats strijken, dank zfl de uitstekende ploeg, waarin uitblinken Ad Boxem (die de zo langzamerhand internationaal wor dende tijd van 5».9 sec. over de 100 m. borstcrawl noteerde) en André Slikker op de school- en rugslag. De Helderse ploeg kwam weer helemaal onderdaan op dv- ranglijst. VERGADERING VAN PLATTELANDS VROUWEN De afdeling Texel van de Bond van Plat:elandsvrouwen hield Donderdagavond een bijeenkomst m hotel Texel. De beide zalen waren geheel gevuld. Mevr. I. de VriesHamburger hield een inleiding over he breien. De causerie werd met grote be langstelling gevolgd. Als opvolgster van wijlen mevr. KeijserBolier werd tot pre sidente benoemd mevr. Laan te Den Burg. INTREDE DS. TERMAAT TE BEVERWIJK Zondag 3 April om 2,30 - ur wordt de Weleerw. heer C. B. Termaat, thans hulp prediker te Oudeschild. door ds. A. G. van Wijk uit Alkmaar bevestigd tot voorganger van de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden te Beverwijk. Na de bevestiging zal <le nieuwe voorganger zijn intreepredi- katie houden. GEVONDEN VOORWERPEN Bruin witte want, kop van electrische boor, gele want, lepeltje (NCRV), bruine want. VISSERIJBERICHT URK, 30 Maart 1951. Door acht vaar tuigen werd aangevoerd: 140 pond voorn 0,06 per pond en 107 bak nest, 3,17 per bak van 3T/i kg. Op de 50 m. schoolslag konden de Helderse meisjes niet tegen haar ri valen op. Hetzelfde nummer voor de jongens liet een ander resultaat zien. Hier werd Guus Koningstein derde met 41.3 sec. Bram Noë deed het ook niet slecht met zijn 42.5. Natuurlijk was de 100 m. borstcrawl heren weer een heel evenement. Een prachtige race van Boxem als nummer 1, gevolgd door zijn clubgenoot Slik ker die 1 min. 4.9 sec. deed opschrij ven. Ton Bijkerk kon hen net niet ver schalken en met 0.1 sec. meer be zorgde hij voor nog 'n derde plaats. De Zwaardvissen die voor dit nummer op gesteld stonden, zwommen over het al gemeen niet onverdienstelijk met tij den als 1.10.5, 1.11.8 en 1.12.5 sec. Piet Jongpier noteerde 1.14.2 sec. Dit damesnummer op deze afstand bracht een slechte Bruinvissenbezet- ting. Slechts Griet Petrus startte op dit nummer. Zij zag zes andere deel neemsters onder haar tijd van 1 min. 22 sec. met als nummer 1 Ettie de Boer (Nept.) die er 1 min. 14.9 sec. over deed. De aantrekkelijkste nummers van zo'n zwemfeest vormen meestal de estafettes. Over gebrek hieraan had men Zaterdagavond in de overvolle Alkmaarse Overdekte niet te klagen. Eerst de 3 x 100 m. wisselslag dames, die een overwinning bracht voor de Alkm. Waterratten L De Helderse ploeg moest worden terug getrokken, omdat één der zwemsters verstek had laten gaan. Ook op de 5 x 50 m. borst, crawl meisjes, bracht Den Helder het niet verder dan de een na laatste plaats. Beter gingen de 3 x 100 m. wissel slag heren en de 5 x 50 m. borstcrawl jongens. De eerste herenploeg, bestaande uit de Zwaardvissen Bijkerk, Herk en van Alphen, zwommen een mooie race. Bij kerk kon Slikker (DAW) steeds vóór blijven, doch Herk verloor wat terrein van de in goede stijl zwemmende Bloothoofd, terwijl Van Alphen van zelfsprekend niet opgewassen was tegen Boxem. Een tweede plaats was voor deze Zwaardvissen het welver diende resultaat (8.46.6). Vermelden wij nog, dat de Alk maarse ploeg met hun 1 min. 33.6 sec. slechts 1.6 sec. boven het bestaande Nederlandse record bleef. De borstcrawlende jongens bereikten met 3 min. 1.8 de derde plaats achter DAW en Nereus. De eindstand was 1. D.A.W. 4887.9 pnt.; 2. Nereus 5271.5 pnt.; 3. Neptunes 5363.7 pnt.; 4. Den Helder 5530.9 pnt. vincie, gemeente b an dc heer J. W. Boersma, die op deze dag Gulden Vlies Mscheidg Hoogheemraadschap Noordhollands Noorder. kwarüe^moesTneerleggen wegens het bereiken van de pensioengerechtiga. leeftijd. heer Boersma een actetas aan. „Met wat U voor het Waterschap heeft ge. daan", aldus de heer Mul, die de secre taris beschreef als een centrale figuur in het waterschapswezen en een vraag, baak op dit wel zeer uitgebreide en veel omvattende terrein. Vervolgens voerden nog het woord mr. dr. Dolk, namens de Unie van Wa- terschapsbonden, de oud-voorzitter van de Vereniging van Noordhollandse Wa. terschappen, de heer J. Commandeur de heer P. de Geus, namens de banné Zuid-Scharwoude. de heer Posch, dijk graaf van de Uitwaterende Sluizen en de dijkgraaf van Drechterland, de heer J. Elders. Deze laatste merkte o.a. op dat de na 1916 tussen Drechterland de Vier Noorderkoggen en het „Noor. derkwartier" ontstane animositeit, toen het Hoogheemraadschap het onderhoud van de dijken aan zich trok, door de beminnelijkheid van de heer Boersma was veranderd in een goede verstand houding. De heer Boersma dankte tot slot de sprekers voor hun vriendelijke woor. den. Hij noemde de blijken van tevre- denheid over zijn werk het mooiste sluitstuk van zijn ambtelijke loopbaan, dat hij zich had kunnen denken. Met de wens, dat het Noordhollands Noor derkwartier zou groeien en bloeien beëindigde hij zijn dankwoord. Vrijdagavond had de heer Boersma reeds in intieme kring afscheid geno men van dijkgraaf, bestuur en perso neel van het Hoogheemraadschap. Verschillende sprekers getuigden van de warme sympathie, die de heer Boersma in de twintig jaren van zijn secretariaat, in het ganse Noorderkwar tier en zelfs ver daarbuiten heeft ver worven. Hij was, zoals de heer A. W. Mul zei, de centrale figuur, om wie het gehele waterschapswezen in Noordhol land draaide. De dijkgraaf, mr. J. Kamp, sprak een kort welkomstwoord tot de tal rijke aanwezigen, waarna hij een be knopte beschouwing gaf van de activi teit, die de scheidende secretaris in dienst van het waterschap heeft ont plooid. Voor hetgeen de heer Boersma intern en als „reizend ambassadeur" tot stand heeft weten te brengen, be tuigde spreker hem zijn oprechte dank, Namens de afdeling IIB van de Pro vinciale Waterstaat drukte mej. Coops haar spijt uit over het vertrek van de heer Boersma. „Het is jammer, dat thans aan ons veel-jarig contact een einde moet komen", zo zeide zij, hier aan echter toevoegende, dat door het lidmaatschap van de heer Boersma van de Waterstaats- en Wegencom missie en zijn aanblijven als secretaris van de Vereniging van Noordhollandse Waterschappen de band tussen hem en de afdeling IIB toch niet geheel ver broken zal worden. Levenskunstenaar. De burgemeester van Alkmaar, mr. dr. H. J. Wytema, noemde de schei dende secretaris een levenskunstenaar, die hij niet zozeer door diens werk bij het Waterschap maar meer als regent van het Centraal Ziekenhuis had leren kennen en waarderen. Uit naam van de Vereniging van Noordhollandse Water schappen bood de heer A. W. Mul de De besommingen van Zaterdag zijn: 1 trawler met 31.400; Ro 46 12.200, 63 12.000; logger VL 85 f 5940; kotters IJm. 213 650, 227 600; Kw 35 800; 66 220; 189 530; Tx 33 1675; 19 1190; HD 125 1135. Een dame uit Blackpool is in het bezit van een parkiet en een poes, die het ondanks hun tegenstrijdige natuur best met elkaar kunnen vinden. De foto laat zien hoe Billy, de parkiet, doodgemoedereerd toe ziet hoe z'n poesevriend ,J3inky" z'n maal verorbert. Geboren: Lena, d. v. Jan Bakker en Klaasje Koffeman. Klaas, z. v. Jurie Post en Grietje Bos. Gehuwd: Jan Korf en Jacobje Brands. Egbert Korf en Pietje Kramer. Ondertrouwd: Jan van Laar en Dirkje Kaptijn.. Andries Kaptijn en Marretje Ras. Overleden: Klaas Schraal, 59 jaar, echtgenoot van Dirkje Ras. Geertje Bakker, 62 jaar, echtgenote van Jan Kof feman. In „Casino" heeft de verleden jaar opgerichte speeltuinvereniging „Oud- Den Helder" Zaterdag haar eerste grote contactavond gehouden. De zaal was vrijwel geheel gevuld, toen de voorzitter, de heer J. Roovers, de aanwezigen welkom heette. In het bijzonder werd op prijs geateld de aanwezigheid van burgemeester Rehorst en wethouder Van der Vaart met hun echtgenoten. Ook de besturen van de verschillende zusterverenigingen gaven van hun be langstelling blijk. De heer Roovers begon met te vertellen, wat het doel van deze feestelijke contactavond was. Werken, een nieuwe school zal verrij zen. Bij deze school wordt dan de speeltuin van „Oud-Den Helder" aan gelegd. Het bestuur is nu reeds bezig voor een goede afrastering van de speelinrichting. Het programma dat hierna ten tonele werd gebracht, getuigde van een gede gen voorbereiding. Het bestond uit een aantal vlotte kluchten en schetsen, waarvan „Jonas weet 't wel" voor de pauze werd opgevoerd Men heeft sma kelijk kunnen lachen om de grappige Jonas, die, terwille van zijn schilde rende meester Dick van Vleuten, ten De vereniging telt reeds meer dan Iweehonderd vijftig leden, hoewel zij nog niet in het bezit is van een speel tuin. Maar toch stelde men prijs op een innig contact tussen de leden, waar mede men dan in de toekomst tot de verwezenlijking van grote plannen hoopt te komen. Het inrichten van de speeltuin, die er zeker zal komen, is afhankelijk van de plaats waar in de nabijheid van het kantoor Openbare slotte zelfs voor Venus ging melen. Natuurlijk kwam alles op zijn pootjes terecht, ofschoon Jonas door zijn goed heid bijna zijn verloofde had verloren, toen zij hem snapte in innige omstren geling met een deftige, oude freule. De stemming was er na deze klucht terdege in, zodat na de pauze met goe de moed aan de overige programma punten kon worden begonnen. Wij noe men de schetsen „Waarheidspillen". „Hem kon niets gebeuren" en „Huwe lijksbureau Succes", waarna telkens een hartelijk applaus weerklonk. Ar tistiek was het programma weinig ver antwoord, doch het beoogde immers niet meer te zijn dan een gezellige avond die vruchten zou afwerpen ten behoeve van de speeltuinvereniging? En wjj hebben waarlijk wel mindere ïrogramma's gezien. Freddy Seegers zorgde voor de mu ziek deze avond, en verder kon men onder andere luisteren naar het beken, de „Duo Dusseldorp". Vergeten wij Douwe de Vries evenwel niet, die een pittige serie accordeonklanken over het voetlicht bracht. Zijn optreden was zeer succesvol, en wy hopen hem vaker als solist te zien optreden. Ook op deze avond ontbrak het bal niet, waarna men ten slotte tevreden huiswaarts ging. „Oud-Den Helder" heeft Zaterdagavond stellig vele vrien den verworven. Bi) de Oranjevereniging, die lange jaren heel actief was, i« de fut er wat uit. Het bestuur ondervindt te weinig steun van de leden en overwoog zelfs om voor te stellen, dit jaar maar eens geen feest te vieren. Dat stond de ledenvergadering (intussen ook maar weer slecht bezocht) toch niet aan en ten slotte werd be sloten op 30 April des morgens een lcinderfees: te houden en op 5 Mei zo mogelijk een avond feest De moeilijkheden in de vereniging zijn voor al ontstaan nadat de traditionele Koninginne dag van 31 Augustus verviel en het feest zo vroeg in het voorjaar kwam. Het kinderfeest op een veld en de volksspelen waren altijd de voornaamste delen van het Koninginnefeest en de vroege datum in het jaar maakt het riskant die nu ook in het programma op te nemen. Een zaalfeest brengt meer kosten mee. Bovendien beschikt men in Breezand niet over een zaal waar zeshonderd kinderen in kunnen en het verdelen van deze grote groep over twee zalen maakt de viering van het feest nog duurder. Er gingen dan ook stemmen op om het feest weer als van ouds op 81 Augustus ot daaromtrent te houden. Anderen vonden echter, dat dan toch te veel de viering van dc verjaardag van de regerende vorstin werd losgelaten. Maar uit de rekening van de heer A. Moolenaar bleek, dat, inbegrepen een kas saldo van f 103,76, de ontvangsten f 310,51 waren en de uitgaven f 183,95, zodat nu nog ongeveer f 140,— in kas was. Daar kon geen feest voor zeshonderd kinderen van worden op gezet. In de hoop op meer medeleven uit de burgerij werd daarom ter vergadering een re servefonds van f 135,- bijeengebracht. Toen kon worden besloten, dat de oudste kinderen een bioscoopvoorstelling zouden krijgen, en voor de jongste een goochelaar zou op'reden. De gebruikelijke rondgang me muziek en tractatie zullen niet ontbreken. Waarschijnlijk komen ook de draai- en zweefmolen van de heer Vader weer. Het bestuur heeft nog in overweging 's mid dags een ringrijderif op fietsen te houden en voor de Bevrijdingsdag een bonte-avond te organiseren. De heer C v. d. Linden bedankte als voor zitter. Hij achtte een jongere kracht op zijn plaats gewenst. Deze zal worden bezet door de heer A. Moolenaar. In de plaats van de heer Van der Bent, die ook als bestuurslid bedankte, werd de heer A. Boer gekozen. Bij de rondvraag dankte de nieuwe voorzit ter de heer Van der Linden, die zeker meer dan vijf-en-twinUg jaar voorzitter was, voor het zeer vele dat deze voor de Oranjevereniging heeft gedaan. Voor een geheel uitverkochte zaal traden Zaterdagavond in café „Prini Hendrik" de Wioka's op, de accordeon vereniging onder leiding van de heer Th. Pruim. Deze vereniging, bestaand» uit een twintigtal jeugdige accordeonis. ten, heeft de steun en de medewerking van de ouders, die ook het bestuur vor. men. De heer E. Zon opende de avond, waarna het doek openging en de Wioka's na de herkenningsmelodie lie ten horen: West-Frisia (suite) van R. Wassenaar, La festa splendora (ouver ture) van Joh. B. Kok en Wein bleibt Wien (mars) van J. Schrammel. Vooral bij dit eerste optreden van de Wioka'i bleek, dat de vereniging in haar nieuw* directeur, de heer Th. Pruim, de juiste man heeft gekozen. De drie gezusters Mooy hadden met haar zangnummers; begeleid door de dames Kant op de accordeon, veel succes. Verder traden verscheidene debutantjes op. Jan Rol, de jongste en de kleinste debutant, speelde heel aardig Boeroeng Kaka en Sarina; Gré Kuit, de jongste van de meisjes speelde Espagnole. Piet Kuit toonde bij zijn spel meer bedrevenheid. Hij speelde met veel bravour een paar tango's en een paar foxtrots. De directeur en de dames Mooy werd na afloop door de voorzitter een taart aangeboden. Zondagmiddag ontving JVC 1 bezoek van Texelse Boys 1. Voor beide clubs was deze wedstrijd zeer belangrijk; teij eerste voor het bezetten van de tweed» plaats en ten tweede voor het behoud van de kans op hqt kampioenschap. JVC verloor de toss en speelde vóór d« rust tegen de schuin over het veld staande wind in. Niettegenstaande dit nadeel nam JVC direct het spel in han den. De wedstrijd was nog geen twee minuten oud, toen de middenvoor van JVC, P. Hoornsman, via de paal on houdbaar doelpuntte. Tien minuten la ter wist hy nogmaals te scoren. Vóór de rust werd er niet meer gedoelpunt hoewel Texelse Boys soms gevaarlijk het JVC-doel benaderde. Na de rust was de wedstrijd van veel minder ge* halte. De JVC-ers trokken veel te veel op hun eigen helft terug, zodat de bal steeds in het bezit kwam van 'n Texel se Boys-speler. De wedstrijd ging ajf een nachtkaars uit; de stand bleef 2— JVC a ontving Oudesluis a en wo" met 8—0. Van de drie uitgeschreven handbal* wedstrijden ging alleen de wedstrijd JHC 2—DES 1 door. JHC 2 won ®e» 10. Zondag komen drie dames van JHC uit in het Noordhollands elftal, dat 10 Haarlem een proefwedstrijd speelt te gen een Haarlems elftal. Aan Gré Dek* ker, Tr. Tamis en Tr. Gouwenberg deze eer te beurt. Het Koninklijk Nederlands '~jn bouw Comité de Ned. Chr. Boeren- Tuindersbond en de Katholieke H Boeren- en Tuindersbond hebben College van ryksbemiddelaars verJ° de werkgevers in de voedingstulnbo dispensatie te verlenen van de plichting tot het uitbetalen van de 0 bijslag van 5 pet., welke met ingang 19 Maart j.1. is ingevoerd. Er wordt nog steeds gezocht de Amerikaanse Globemaster, die 53 man aan boord boven de At®" Oceaan is verongelukt. Men hee vage hoop, overlevenden aan te t - Het Belgische Vakverbond een verhoging van de m'n'rolLnS naet tien procent gevraagd 6(ew styging van het prijspeil.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2