Volkslied Hongerigen in het uur na middernacht Siad en Omgeving Helders Mannenkoor gaf concert in geheel bezette Nieuwe kerk Feestelijke contactavond in het Christelijk Militair Tehuis Gemeentelijke Dienst promoveert naar de tweede klasse „Young man with a horn" in Tivoli Wie gaat er - bloot - met zijn rug naar de wind staan? Dinsdagmorgen arriveren de Vietnamezen in Den Helder Waardige inleiding van jubileum-viering Corry Bijster en Leo Larsen als solisten Succesrijk initiatief van ds. Rothuizen N euwe mogelijkheden voor suikerpatiënten Kerkelijke jeugdgroepen verleenden medewerking „Ons Genoegen" wist weer te winnen Volleybalcompetitie Enkele beslissingswedstrijden tot besluit H.A.V. of Pro Patria bij de dames Amendement-Ritmeester begroting van Financiën Tussen Haaks en Kuitje VVV verzorgt rondgang door Nieuwediep Wanneer de meeste Nieuwediepers slapen.. Zal Nederland revance kunnen nemen Texel DONDERDAG 5 APRIL 1951 pRECIES ZEVENTIG JAAR na. de oprichtingsdatum gaf het Heldera Mannen koor zijn jubileumconcert in de Nieuwe kerk. Uitgezonderd de vermelding op het programma onderscheidde deze uitvoering zich niet van de voorafgaande, of het moest zijn door de bijzonder grote belangstelling van bet publiek. Het kerkgebouw was overvol en werd na de uitvoering van ieder nummer vervuld van een hartelijk en waarderend applaus. Men kon nu zijn dankbaarheid zonder gêne betuigen, daar kerkeraad, notabelen en kerkvoogdij dezer dagen hebben besloten, geen bezwaar meer te maken tegen applaudisseren in het kerkgebouw wanneer dit ais concertruimte wordt gebraikt. Voor deze jubileumavond had het Mannenkoor zich verzekerd van de me dewerking van twee prominente solis ten, die beiden door hun optreden hun uitstekende reputatie hebben bevestigd De sopraan Corry Bijster had enige hinder van een lichte verkoudheid, maar overwon deze tegenslag zodanig dat aan haar bijdrage» niets tekort werd gedaan. Zij zong enkele minder bekende aria's uit Opera's van Gounod, Puccini en Weber, waarbij mevr. M. Nijmeijer-Moorman (met name in de aria uit „Tosca") uitstekend accompag neerde .De sopraansoliste deed genieten van een fraai en klankrijk stemgeluid, dat zowel in de hogere als in de lagere registers een warm en zuiver timbre had. De beheerste voordracht van deze geschoolde zangeres verhoogde het ef fect van haar optreden. Zij vond in de tenor Leo Larsen een voortreffelijk partner bij de uitvoering van het bekende duet „Un dl feliee" uit Verdi's opera „La Traviata". Ook de heer Larsen zong als solist enkele opera-aria's in een zeer beheerste stijl en met een klare, volumineuze stem. De moeilijke pianopartij bij een aria uit Weber's „Freischütz" werd door mevr. Nijmeijer op respectabele wijze vertolkt. Hoe gemakkelijk de heer Lar sen zingt, bewees hij ten overvloede met zijn solo in Bruckner's „Die All- macht", waarin het jubilerende koor bewonderenswaardige staaltjes van zijn kunnen liet horen. Van de a capella door het Helders Mannenkoor uitgevoerde werken noe men wij in de eerste plaats de composi tie „Vrede", welke de ere-directeur de heer A. J. Leewens opdroeg aan de vereniging die zolang onder zijn leiding heeft gestaan. Het is een voldragen, sfeerrijk werk, dat niet al te zware eisen aan de zangers stelt. Datzelfde geldt van Dürrner's „Sturmbeschwö- rung", een indrukwekkende composi tie, waarin echter het accent valt op uiterlijke elementen. Het is een con coursnummer dat mogelijkheden in houdt voor een suggestieve vertolking, waarbij een tikje bravour geen kwaad kan Als altijd waren de partijen van het koor met grote nauwgezetheid tegen elkaar afgewogen, zowel in het fijnste pianissimo als in het krachtigste fortis simo. Alleen konden wij ons ditmaal niet aan de indruk onttrekken dat de bassengroep enige eorectie behoeft. Een enkele minder welluidende stem ver stoorde soms de harmonie en de zuiver heid van de baspartij. Bij de eerste te noren noteerden wij incidentele uitin gen van onbeheerstheid, welke nu nog niet storend werkten, maar een volgen de keer toch het geheel zouden kun nen schaden. Overigens kan de direc teur, de heer H. J. Arisz, trots zijn op de enthousiaste en zeer muzikale zan gers aan zijn linkerhand. Het gehele koor legde wederom een grote volg zaamheid aan de dag en liet zich trouw en gedisciplineerd door de bekwame dirigent „bespelen". Een zeer fraaie uitvoering viel ten deel aan Schuberts „Gott meine Zuversicht", alsmede aan het harmonieuze vijfstemmige „Soave" van Da Palestrina. Met „Old Black Joe" en „Deep River" liet het koor een tweetal melodieuze composities horen, welke hun oorsprong vonden in de me lancholieke volksmuziek der Noord- Amerikaanse negers. Een frisse en kernachtige uitvoering van de beelden de „Sérénade d'hiver" van Sant-Saëns besloot dit concert, dat een waardige inleiding van de jubileumviering is ge worden. Nu staan nog op het programma de receptie in „Formosa" op Zaterdagmid dag 7 April en de feestavond, welke in aansluiting daarop in Casino wordt gegeven voor ere-leden, oud-leden, werkende leden en donateurs. Dinsdagavond in formosa" Speelt men Nederland-Vietnam. 'k Zal u even iets vertellen Von wat ddirvoor kijken kwam. Op zo'n grote sterren-avond Dient, zegt men, een lied gekweeld. Moet, vanwege de connecties, Beider volkslied eerst gespeeld. Dat was echter niet eenvoudig. Hééft; vroeg men, Vietnam zo'n Ued? Nederland heeft het Wilhelmus; Van Vietnam weet men het niet, Via Frankrijke ambassade, Via Jan en Alleman, Wilde men er achter komen, Doch geen mens wist er iets van Maar men gaf zich niet gewonnen: Smeekte, zocht en vroeg om raad; Weet dan niemand hier in Holland Of zo'n Ued daarginds bestaat? Vietnam is een stuk van Frankrijk Dat wist zelfs de kleinste man. Speel, zo zei ten slotte iemand, Frankrijke ,JMarseillaise" dan! Daarop is men dicht-gevaren Na oneindig lang beraad; Als men nu maar niemand krenkt, want weet men hier, hoe 't ginder gaat? Politiek heeft vele kanten, Ieder mens een eigen lied; Frankrijk heeft zijn „Marseillaise", Vietnam ként het misschien niet.... GRADUS jyjET DE TOENEMING van het aantal marinemannen, dat in Den Helder is geplaatst, wordt het probleem van de vrije tijdsbesteding een bron van steeds groter zorg. Gelukkig zijn er mensen, die zich hiermee bezig heuden en voort durend naar nieuwe mogelijkheden uitzien. Het werk, dat op dit gebied in Den Helder is en wordt gedaan, is prijzenswaardig en wat belangrijker is ook vruchtbaar. Maar wie zijn ogen en oren de kost geeft, zal erkennen dat er nog veel te wensen overblijft. Men zal zich herinneren, dat de Commandant Maritie me Middelen, de kapitein ter zee D. J. Kommer, enige tijd geleden op een pro- paganda-avond van de Christelijke Militaire Tehuizen in Nederland een warm pleidooi hield voor een steviger contact tussen het marinepersoneel en de burgerij. Kolonel Kommer zag als een der voornaamste mogelijkheden daartoe het zich aansluiten van de militairen bij burgerverenigingen, welke in onze stad in zo ruime mate en op zo uiteenlopend gebied aanwezig zijn. luire wijsjes, die dit ensemble ten ge hore bracht Enkele één-acters werden opgevoerd, o.a. „Het gebroken been waarin de heer J. K. Schendelaar een succesvol aandeel had, en „Drukte om Teddy", waarin heuse tranen werden geplengd. „Het landelijk orkest" bracht een groepje jeugdige imitatoren voor het voetlicht. Het was hun geenszins kwalijk te nemen, dat de muzikale prestaties van Jan Keijzer (clarinet) en Reinetta Putters (piano) hoger werden aangeslagen! Dan werkte aan het pro gramma vóór de pauze nog mede pianist Jaap Ras, die enkele zeer ver dienstelijke improvisaties ten beste gaf. Na de pauze had de avond een ern stiger karakter. Met pianobegeleiding van mej. Steenhuis zong de heer A. Dyckerhof met een fraaie stem en een zeer beheerste en gevoelvolle voor dracht een aantal negro-spirituals, welke door hem met een kort en leer zaam causerietje werden ingeleid. Als enige bezwaar tegen de samenstelling van dit zang-recital zouden wij kun nen aanvoeren, dat het als onderdeel van een vrij omvangrijk programma aan de lange kant was. In het kader van deze avond had de heer Dyckerhof met vijf of zes liederen kunnen vol staan. Met de gebruikelijke „dagsluiting", welke ditmaal door ds. Rothuizen ge schiedde, en het dankgebed door de vlootpredikant ds. J. W. Sepmeijer kwam het einde van deze eerste con- tacta 'ond, welke ongetwijfeld aan de verwachtingen van organisatoren en bezoekers heeft beantwoord. BinnenKort zuilen het „Voorlich tingsbureau van de Voedingsraad" en de „Nederlandse Vereniging van Sul kerzieken" in Den Helder een bijeen komst organiseren, die tot doel heeft dieet-cui sussen in het leven te roepen. Tijdens deze bijeenkomst zal dr. A. H. W. Bamberger, internist, een inleiding houden over het onderwerp: „Wat is suikerziekte en welke behandeling verlangt ze in de practijk?'. Vervol gens spreekt mej. D. J. ten Haaf, dienste van het „Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad" over: „Wat kun nen en mogen suikerzieken eten?". De heer J. D. Boks, algemeen secretaris van de Nederlandse Vereniging van Suikerzieken, behandelt ten slotte: „Waarom bent u lid van de N.V.S.?" Wanneer men weet, dat het aantal suikerpatiënten in Nederland op 40.000 50.000 wordt geschat, dan zal men begrijpen dat de diabetes een belang rijk sociaal probleem vormt. Op initia tief van bet „Voorlichtingsbureau" en de N.V.8. werd in 1948 te Amsterdam de Medische Advies Commissie inge steid, waarin bekende medici en twee diëtisten zitting hebben, prof. dr. F. S. P. van Biichem uit Groningen en dr. F. Gerritzen uit Leiden zijn respectie velijk voorzitter en secretaris van dit college, dat beide instanties inzake medische en dieetkwesties van advies dient. Na de propaganda-avond volgen dan de dieetcursussen van vier lessen, elk van twee uur. De patiënten krijgen practische wenken over het variëren van het vaak eentonige dieet, het oor deelkundig toedienen van insuline Injecties en het hygiënische bewaren van injectiespuiten en -naalden. Het is nog niet bekend op welke datum de propaganda-avond in Den Helder zal worden gehouden. Tot op zekere hoogte kan en moei de militaire geiirSênschap een geslo ten en autonoom geheel blijven, maar men stelle de grenzen van deze kring vooral niet te ruim. Af en toe, op ge heel verschillende terreinen, komt nog de neiging aan bet licht om de marine te beschouwen als egn „staatje in de staat", wat waarschijnlijk voortvloeit uit een zekere schuwheid voor het ge vaar, dat de marineman zich zou kun nen gaan beschouwen als personeels lid van een bedrijf als ieder ander. Wanneer men de zaken objectief en zuiver stelt, en daarbij vooral wan neer het mar nebelang in geen enkel opzicht wordt geschaad in de eerste plaats denkt aan de mens in de mili tair, dan zal men erkennen dat bedoeld gevaar nog lang niet aan de orde is De uniform en de interne discipline moeten daarvoor voldoende waarbor gen kunnen zijn. Ook hier gaat het om het juiste evenwicht tussen de belan gen van het individu en de collectivi teit. Zolang dit evenwicht niet is be reikt, is iedere verstarring uit de boze, en moet ieder initiatief tot ver betering van de bestaande situatie van harte worden toegejuicht. Jeugd actief. Men zal nu begrijpen, waarom wij zeer veel waardering hebben voor het geen gisteravond in de bovenzaal van het Christelijk Militair Tehuis aan de Kanaelweg werd gepresteerd. Enige tientallen Jongeren, leden van jeugd- erenigingen van verschillende kerke lijke groeperingen, verzorgden een af wisselend programma voor een talrijk publiek, dat hoofdzakelijk bestond uit militairen van alle rangen en standen. Het initiatief daartoe is reeds enige tijd geleden uitgegaan van de vloot predikant ds. G. Th. Rothuizen, die een nauw contact met de Gerefor meerde Jeugdraad onderhoudt. In sa menwerking met de besturen van de Nederlands Hervormde en Lutherse jeugdverenigingen werd een avond voorbereid. Alle betrokken jonge men sen hebben zich met enthousiasme ge geven om deze contactavond te doen slagen. Het succes is niet achterwege gebleven, >ol: al waren er natuurlijk onvolkomenheden in de uitvoering van het programma aan te wijzen. Prij zenswaardig was het tempo, waarin de nummers werden afgewerkt. Het mu zikale kwartet „Drie en één" (bestaan de uit blokfluit, mondaccordeon, gi taar en piano) zorgde er wel voor, dat er i "n hiaten v aren Met veel genoe gen heeft men geluisterd naar de Ha vaiïan-melodietjes en andere popu In café Woud aan de Binnenhaven werd de strijd om de wisselbeker Dinsdagavond voortgezet met een ontmoeting tussen de biljartclubs „Ons Genoegen" en ,3 B.C." Laatstgenoem de vereniging wist de eers'e drie par tijen te winnen, en begon dus uitste kend. Maar de volgende drie partijen werden in het voordeel van „Ons Ge noegen" beslist Na zes partijen was de stand dus S—3. Daarna liepen de O.G.'ers langzaam maar zeker uit Zü wonnen ten slotte met 137. De stand is momenteel: Ons Genoegen 8 punten. V.OJ*. 3 punten, H.B.C. 0 punten. Du volgende wedstrijd, die ook bij de heer Woud wordt gespeeld, gaat tussen V.O.P. en H.B.C. Deze ontmoe ting begint op Donderdagavond 12 April om zeven uur. Door twee achtereenvolgende over winningen op H.C.S.C. 2 en Hermes is de ploeg van de Gemeentelijke Dienst er in geslaagd zich in de tweede klasse van de volleybal-competitie te spelen. Jammer voor Hermes, dat nu naar de derde klasse degradeert. Wij kunnen hier alleen maar aan toevoe gen, dat de ploeg met de beste spel opvatting verdiend heeft gewonnen. De uitslagen waren: Gemeentelijke Dienst—H.C.S.C. 2 15—8, 15—4; Her mes—Gemeentelijke Dienst 6—15, 8—15. 8—15. Voor de eerste klasse competitie heren werd verleden week al gespeeld Oranje Blauw-Adelborsten 2. Eerst genoemd team zegevierde met 157, 15—12. Dinsdagavond waren de uit slagen: H.A.V.—Pro Patria 15—12, 1215, 415; W.S.O.V.Zeemacht 8—15, 15—12 9—15; H.K.V.—Adel borsten 1 815, 515. Door deze resultaten (vooral Pro Pa tria verrichtte een goede prestatie) zal voor de bezetting van de laatste plaats een beslissingswedstrijd moeten wor den gespeeid tussen Pro Patria en W.S.O.V. De verliezer zal daarna uit komen tegen Openbare Werken. In de eerste klasse is de eindstand: Oranje Blauw 28 punten; H.K.V. 20 pnt; Zee macht 16 pnt.; Adelborsten 2 12 p.; Adelborsten 1 12 pnt.; H.A.V. 10 pnt., Pro Patria 6 pnt.; W.S.O.V. 6 pnt. Bij de dames is de beslissing om het kampioenschap nog niet gevallen, daar H.A.V. zijn laatste wedstrijd in een overwinning omzette. Vrijdagavond zullen H.A.V. en Pro Patria uitmaken, welke ploeg Den Helder mag vertegen, woordigen in de komende districts- wedstrijden. Bij de dames is de eind stand: H.A.V. 24 punten; Pro Patria 24 pnt.; H.K.V. 16 pnt.; Mulo V 16 pni Pro Patria 2 10 pnt.; Zeemacht 10 pnt.; H.T.C. 8 pnt.; Hermes 4 pnt. op Het Tweede Kamerlid, de heer nu meester (WD) heeft een amendement ingediend op het hoofdstuk Finaneie van de Rijksbegroting voor 1950. Hier! in wordt voorgesteld, de post f 90.000 voor de Nationale Spoorraad met een guluen te verminderen. Het amendement wordt ondersteund j zo alle VVD-Kamerleden. alsmede door enkele leden van de AR- en dc CR. fractie. Hr. Ms. „Kortenaer" en Hr. M» „Ceram" voeren gisteren in verband met het slechte weer niet uit. Het opnemingsvaartuig „Zeefak. kei" keerde van de Werf in de haven terug. Het is morgen hoog water om 8.oo en 20.00 uur en laag water om 2.10 <.0 14.10 uur. De temperatuur van het ze*. water was 5,7 graden Celsius. Dinsdagmorgen om kwart voor twaalf arriveren de Vietnamezen in Den Helder. Zij worden eerst bij par- Vanavond nog draait in het Tivoll- theater de film „Young man with a horn", waarin Kirk Douglas en Doris Day de hoofdrollen vertolken. Deze rol prent brengt de geschiedenis van een jongen, die slechts leeft voor zijn trom pet en de jazz-muziek. Art Hazzard (Juano Hernandez) leert hem de grond beginselen. De jonge trompetist Rick Martin (Kirk Douglas) wordt eindelijk lid van een groot orkest, waarin hij kennis maakt met de pianist Smoke Willoughby (Hoagy Carmichael) en de zangeres Jo Jordan (Doris Day). Het zangeresje wordt verliefd op Rick, maar deze heeft slechts aandacht voor zijn instrument. Tot hij Jo's vriendin Amy leert kennen. Wanneer dit tweetal enige tijd is getrouwd, laat Amy Rick in de steek. Wanneer bovendien zijn leermeester Hazzard na een ongeval sterft, en Rick niet de hóógste noten uit zijn trompet kan blazen, geraakt Rick aan lager wal. Ook dit verhaal heeft evenwel een happy-end. Interessant is de strijd, die deze jonge trompetist voert voor het be houd van de oude Azzard-jazzstijl. En voor de liefhebbers: achter de scher men bespeelt de beroemde Harry Ja mes de trompet voor de jongeman Rick. „Smoke" Willoughby (Hoagy Car michael) en Rick Martin (Kirk Douglas) zijn goede vrienden in de onderhoudende film Young man with a horn". QP EEN WEILAND aan de Huisduinerweg staat een paard, de bonkige biefstuk naar de wind gewend. Iets eenzamer» dan zo'n bloot beest, midden in de nacht op een kaal weiland, is moeilijk denkbaar. Zwart is de hemel en zwart bet gras, maar een hongerig paard versmaadt ook zwarte grassprieten niet. Met raspende geluidjes graast dat dier en het trekt zich niets aan van de man die bfj het damhek staat en toekijkt. Het is een vredig tafereel, die nachtelijke maaltijd in de open lucht aan de donkere Huisduinerweg. ^AN DE ZANDDIJK zijn terzelfder tijd de konijnen in de weer. Zij heb ben hun holen verlaten, zijn de weg overgestoken om voedsel te zoeken op de stukjes bouwgrond langs de duinen- rand. Schichtig en gejaagd huppelen zij van struik tot struik, knabbelend hier en knabbelend daar. Tot opeens de kop lampen van een auto naderbij komen. Evenals het hart van sommige mensen wordt beklemd door de vrees voor atoombommen en raketprojectielen, zo moet het hart van een konijn vervuld zijn van een tomeloze angst voor auto lichten in de nacht. Ziet ze springen bij honderden tegelijk, terug naar het veilige hol. Rood glanzen de oogjes, maar de diertjes zien het gevaar niet dat schuilt in de wentelende wielen die ze rakelings passeren. De bestuur der heeft de grootste moeite, geen slachtoffers te maken. Hij is hun vriend, maar ze weten het niet. Ze vrezen hem en tonen zich bereid, redeloos te ster ven tegen een staalharde autobumper. Net als muggen ,die zich doodvliegen in een lokkende vlam. Maar als de auto voorbij is, zijn de konijnen bet gevaar vergeten. Zy verlaten hun schuilplaatsen weer en zetten, schichtig en gejaagd, hun maaltijd voort Zo gaat dat, nacht aan nacht, terwyi de mensen slapen. TOCH ZIJN ER altyd mannen en vrou wen, die net zyn ais dat paard en die konijnen Wanneer andere mensen sla pen, woelt er onrust in hun harten. Al lerlei behoeften en begeerten houden hen wakker. Zy zitten thuis en zoeken in de kast naar een hartige hap, of mijmeren nog wat rond. Of zy gaan naar buiten en trachten elders ver strooiing te vinden. Wanneer het mid dernacht is geweest, kan men hen zien dwalen. Het is te horen en te zien. dat zy iets anders hebben genuttigd dan zwarte grassprietjes Er moeten iedere avond veel mensen in Den Helder zyn in wier harten allerlei begeerten bran den wanneer het slapenstyd is En naar het schijnt, kunnen dergelijke binnen brandjes worden getemperd door eerst te drinken en dan te eten. Ze kan men na middernacht de mensen met konij- nenharten zien vluchten naar de gele genheden, waar iets warms en hartigs wordt verstrekt. Daar kunnen de hon gerigen zich van alles laten aanrukken: patates frites, warme worstjes, uitsmy- ters, Duitse bierfstukken, zure ruosse- De tiende April, de dag waarop in onze stad de landen-tafeltenniswedstrfld Nederland—Vietnam wordt gespeeld, nadert met rasse schreden. Vanzelfsprekend zal het Nederlandse team trachten revanche te nemen voor de tydens de wereld, kampioenschappen geleden 52 nederlaag. In ieder geval kan men er dus op rekenen, dat de Vietnamezen het niet gemakkelijk zullen krygen. Voor onz» landgenoten is Mai van Hoa, de kampioen van Vietnam, stellig de lastigste tegen stander. Tijdens de open Nederlandse kampioenschappen, die onlangs te Utrecht werden gehouden, speelde Mai van Hoa het klaar lijn leermeester, ex-wereld kampioen Amouretti te verslaan. tlculieren ondergebracht, waarna z(j in de middaguren de gelegenheid krjj. gen zich in „Formosa" wat in te spe len. Om half zeven, een uur voordat de wedstryden beginnen, zal, in aan wezigheid van de voorzitter van de Nederlandse Tafeltennisbond, de heer Langerveld, worden geloot in welke volgorde de spelers elkaar ontmoe ten. Waarschynlijk zullen „best-of- five"-sets worden geslagen. Het teant dat het eerst vyf punten heeft be haald, heeft de ontmoeting gewonnen Na afloop van de wedstryden wordt de spelers een souper aangeboden. In- tussen hebben de heren die de landen- ontmoeting organiseren, contact op genomen met de Vereniging voor Vreemdeligenverkeer. Deze vereni ging zal zorgen voor een Frans spre kende gids, die de gasten langs enke le bezienswaardigheden in Nieuwe diep zal leiden. Wanneer de V.V.V. in haar opzet slaagt, dan zullen de Viet namezen Woensdag ook een kijkje ne men op de Rykswerf en aan boord van èèn van de oorlogsschepen. Dit laat ste staat evenwel nog niet vast. Wy hopen, dat deze belangrijk* landenwedstryd op de groene tafel een groot aantal toeschouwers zal trek ken. Het zal nameiyk niet spoedig nogmaals gebeuren, dat een dergelijk sportevenement in onze stad kan wor den georganiseerd. Aan de volgende adressen zyn nog toegangsbewijzen verkrijgbaar: J. Sinjewel Jr., Zuid straat 66; J. J. Nortier, Olivier van Noortstraat 64. Bakker, Violenstraat; „Steilport", Keizerstraat; „Sierkunst" Koningstraat. GEEN BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN In de maand Maart zijn op Texel geen besmettelijke veeziekten geconstateerd. Daar zich de beide voorafgaande maan den evenmin dergelijke ziekteverschijnse len voordeden, is er op het gebied van de gezondheid van de dieren een belangrijke vooruitgang te bespeuren. STIJGEND AANTAL WERKLOZEN Op 31 Maart stonden op het arbeidsbu reau te Den Burg 74 mannelijke werklozen ingeschreven, waarvan 38 mannen in de DUW werkzaam waren. Het vorige jaar waren op dit tijdstip 37 mannelijke werk zoekenden ingeschreven, waarvan er M werkzaam waren bij de DUW. BENOEMING BIJ HET ONDERWIJS De heer C. van der Kolk, hoofd der openbare lagere 9chool te Den Burg. benoemd tot onderwijzer aan de openbar* school voor ULO te Sint Anna Parochie De heer Van der Kolk was sedert 1941 laatstgenoemde functie werkzaam. PERSONALIA De heren S. Timmer Cz. te Oosteren» en A. van Brugge te Den Burg slaagde® voor het examen ter verkrijging van hel diploma vakbekwaamheid ln het schilders bedrijf. EIERVEILINO In de week van 26 tot 31 Maart werttm aan de eierveiling te Den Burg 115.681 el ren aangevoerd, welke een gemiddeld» loprijs opbrachten van 1.80. VIS AFSLAG - OUDESCHILD Aanvoer in de week van 26 Maart April: 251 kg bot, 1018 kg garnalen, "J kabeljauw, 1201 kg achar, 5445 kg *7 kg vfepuf, 20019 kg zeestenon, 811 kg bot, 1785 kg tong, 221 kg wulken, 3804 wijting, 389 kg kreukels en 8 kg zalm- VISSERIJBESOMMINGEN UMVtDt^ De besommingen van Woensdag tl trawlers: IJm. 43, f 24000; 99, f 32, f 17000; 1 trawler f 800: loggers: 97, f 1800; 37. f 4100; 23, f 3050; f 2780; 39. f 2620; 107, f 2960; 19. 122, f G660; 44, f 3310, 91, f 1880; f 2160; 15. f 2310: 24, f 2210; l©_f01 ltJW) len, balletjes gehakt, bami, nasi go- reng, en wat dies meer zü. De sfeer, waarin die gerechten wor den genuttigd, is maar zeiden die van een rustige en genoeglqke maaltijd. Er zit iets opgejaagds in de manier, waarop de vorken worden gehanteerd en de kaken worden gebruikt. De ra«ti- sen kauwen, alsof zij nun bord leeg willen hebben voordat het paniek los baret. Maar dat paniek, waarvan een vernietiging van alles wat los en vast staat in het eethuis het gevolg zou zyn, blijft altyd uit. Hoogstens ont staat een klein vuurhaardje in één of andere hoek, een fel twistgesprek om een kleinigheid. Men beluistert dan zonder moeite een gespannen conversatie, waarin de sprekers biyk geven van een pikante woordkeus en wanneer men het wil geloven van een ontzagwekkende dosis per- sooniyke moed. Maar ook tot gevech ten op de vuist komt het nooit. x x QM ééN UUR staat alles op straat, want dan is het sluitingstijd. Dan zyn de warme worstjes en de uitsmy ters alweer vergeten. En komen de de mensen met konqnenharten tot de ontdekking, dat de onrust en de on- bevredigheid gebleven zgn. Zij zouden naar de Huisduinerweg kunnen gaan. om te grazen naast dat paard. Of naai de Zanddgk, om zich te voegen bq de voedsel-zoekende konqnen. Maar na- tuuriyk is dat dwaasheid. Een mens is nu eenmaal geen paard, en zekej geen konijn. Trouwens, wie gaat er op de loop voor een paar felle kop lampen die naderbij komen? En wie gaat er bloot met zqn rug naar de wind staan, grazend met raspende geluidjes? In het holst van de nacht? gr. toni kim kotters: Kw 96. f 160; 210, f 1850; 52, f 1260. Per kg: Heilbot 3.10—2.20, 2 602.25, grni. tong 2.55—230 tong I 1.83—1.57. kl. tong 'arbot I 3.20-2.80. Per 50 kg: schartong 37 26, 67; kim schol 82—68: kl schol JI L, kl schol n 3212 50; schsr 22- bot 24—20.50; v haring 32—10 'O wjj. kreel 41—13, kl. schelvis II 48--» ting 32—16; gr. gul 47—32; mid 62-^8: kW —31; al. gul 37—81; ham 04_^,ntje» hake 90-77. kl. hake I 67P®? 20.50—10,50; kl koolvis zw. 21-"' 3580. Per 125 kg: gr. kabeljauw gr. koolvis zw. 35—30. wit 70"®*' leng 86—85; gr. hake 380-374- De totale aanvoer bedroes ten. j

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2