f Pil, Pain, Pom en de Paashaas^) DE SUITEL J Prins Bernhard bezocht Peron Een gezonde organisatie, die stap voor stap is opgebouwd Radioprogramma's opnieuw in het (kort) geding Ooit zó geproefd) JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Overweldigende ontvangst in Buenos Aires Grote belangstelling voor Nederland Minister Van den Brink naar Parijs Direct'ewisseling bij de Nederlandse Opera Zuid-Afrika gaat benzine uit steenkool maken Ds. Niemoeller staakt zijn actie Frangaise verzorgster van de prinsesjes Grensincident tussen Israël en Syrië CHR. MIDDENSTANDERS TELEURGESTELD Over prijzenbeschikking Handelsmarges Twee jaar Atlantisch Pact Vrijspraak voor hoofdfiguur in Sittards zigeunerdrama Mr D U. Stikker sprak voor wereldomroep Post voor troeponschcpen Radio-Unie mag haar eigen opnamen blijven maken Saragat-socialisten treden uit Italiaanse regering Na de drukker, de stichting voor de rechter BINNENKORT PROCES OM NANNO MEIJNDERS W ■0 Het Radioprogramma JONDERDAG 5 APRIL 1951 President Peron van Argentinië heeft Prins Bernhard, de eerste koninklijke gast die tijdens zijn regering zijn land bezocht, ontvangen op een wijze, die zelfs de stoutste verwachtingen heeft overtroffen. Maar ook de bevolking zelf heeft ondubbelzinnig haar ingenomenheid met dit bezoek doen blijken en de rit van de Prins van zijn hotel naar het paleis van Peron tot een ware triomftocht ge maakt. De Prins heeft een zeer langdurig onderhond met de president gehad. Daarbij waren verschillende ministers tegenwoordig. Peron toonde buiten gewoon veel belang te hechten aan een goede samenwerking met Nederland. ,een mededeling, die de Prins nog be langrijker achtte. Ook stelde hij prijs op snelle aflevering van het spoor- wegmaterieel, dat in ons land is be steld. Bij elk punt, dat de Prins aan roerde, werd telkens de betrokken minister binnengeroepen. Na afloop van het gesprek, dat een half uur langer duurde dan was voor zien, heeft prins Bernhard in de metro- politane kathedraal een krans gelegd op het graf van generaal San Martin, de bevrijder van Argentinië. Vooris heeft de Prins een bezoek gebracht aan mevrouw Peron in haar bureau op het ministerie van arbeid. Voorafgegaan door motorrijdera en huzaren in rood-blauwe tunieken met gouden uitmonstering vertrokken de Prins en zijn gevolg Woensdagochtend in rijtuigen van hun hotel naar he* palels van de president. Langs de route, welke de stoet volgde, stonden de Argentijnen reeds vroeg in de morgen rijen dik. Gedurende de ge hele rit werd de Prins stormachtig toegejuicht. Om half elf vond de ontmoeting tussen prins Bernhard en president Peron plaats. Bij de ontvangst waren alle ministers aanwezig. Nadien trok ken de beide hoge persoonlijkheden zich voor hun besprekingen terug. Prins Bernhard vertelde er later van aan de verslaggever van het ANP, dat Peron zeer gesteld is op de komst van Nederlandse scheepsbouwtechnici. Voorts ziet hij gaarne de levering van grote Nederlandse tankschepen, Prof. dr. J. R. M. van den Brink, mi nister van economische zake», is Woensdag met het K. L. M.-lijntoestel naar Parijs vertrokken. Hij zal daar met minister Stikker besprekingen in het kader van de OEEC bijwonen, die zullen worden gevoerd over het grond- stoffenvraagstuk in verband met de Duitse betalingsmoeilijkheden. Dr. Paul Cronheim heeft het bestuur van „De Nederlandse Opera" verzoent hem te ontheffen van zijn functie als algemeen directeur om zich uitsluitend te kunnen bepalen tot de werkzaam heden, die het voortbestaan van de opera betreffen en waarvan het project voor een operagebouw te Amsterdam van primair belang is. Het bestuur heeft aan dit verzoek gevolg gegeven en het heeft dientengevolge de heer Abraham van der Vies voorlopig be last met de zakelijke en artistieke lei ding van de stichting „De Nederlandse Opera", De Zuidafrikaanse regering heeft aan de Sasol (Suid-Afrikaanse Steenkool Olie- en Gaskorporagie) opgedragen om petroleum uit steenkool te berei den. De maatschappij heeft daartoe een voorlopige regeringssubsidie ontvangen van f 130 000.000. De totale kosten be dragen f 200 000.000 De nieuwe fabriek zal gevestigd worden te Coalbrook in Oranje Vrijstaat en komt daardoor in het centrum van de mijnbouw- en in dustrie. Pijpleidingen zullen de fabriek met de voornaamste nijverheidsgebie- den verbinden, zoals Vereeniging, Wit watersrand. Pretoria en de Vrijstaatee goudvelden. De nieuwe installatie is berekend op een productie van 95 000.000 gallons Aangezien deze pro ductie nog geen 20 pet. van het jaar' lijks verbruik aan benzine en petro leum dekt, is in het ontwerp rekening gehouden met de wenselijkheid om later het potentieel tot 100.000000 gal lons op te voeren. Behalve benzine zal dieselolie en gas voor de industrie wor den vervaardigd. „Het doel is bereikt" Ds. Martin Niemoeller, die als partij loze heeft geageerd tegen de herbewa pening van Duitsland, heeft aangekon digd, dat hij zich uit de politiek zal terugtrekken, nu zijn zending is vol bracht. „Het gevaar, dat de herbewa pening Duitsland op een ondemocrati sche wijze zou worden opgelegd, la ge stuit", aldus Niemoeller, die voorts ont kende, dat hij de regering-Adenauer omver had willen werpen. Als verzorgster van de prinsesjes, in het bijzonder van H. K. H. prinses Mar griet en H. K. H. prinses Marijke, zal dezer dagen mademoiselle Jeannine Seston uit Parijs in functie treden. Margarine is het lekkers! alt ze werkeli/k kers-ver» ts Om goed te weten hoe lekker werkelijk kers-verse margarine smaakt, zou U van een pakje moeten proeven, dal recht utt de fabriek komt Dat kan een huisvrouw ntet, tenzij ze klant van De Gruyter is. Want De Gruyter's margarine met het wapen is de enige margarine, die U werkelijk kers-vers. recht uit de fabriek zonder tus senhandel. kunt kopen. Margarine met kef wapen kost 94 cent. Door 10 korting nog goedkoop bovendien. Spanningen in de Levant eD spanning tussen Syrië en Israël ls tot ongekende hoogte gestegen ten gevolge van een incident, waarbij ze ven Israëlische politiemannen werden gedood, drie gewond en een gevangen genomen door Syrische troepen, die zich in de gedemilitariseerde zone van Noord-Israel bevonden. Een Israëlische woordvoerder heeft de Syriërs be schuldigd van schending van de wa- penstilstandsovereenkomst. Toen een groep Israëliërs, vergezeld van waar nemers van de V.N. in witgeschilderde jeeps op de plaats van het incident arriveerde teneinde een onderzoek in te stellen werd zij door Syrische sol daten beschoten. Men was gedwongen terug te keren. De politie te Bandung heeft een miltair van de KL (P) en een van het voormalige KNIL (M) aangehouden Naar vernomen wordt, hebben zij blij kens een bekentenis een belangrijke rol gespeeld bij enkele rampokgevallen. Het bestuur van de Chr. Midden standsbond heeft met zeer gemengde gevoelens kennis genomen van de Prij zenbeschikking Handelsmarges. De ge stegen bedrijfskosten en de daling van de omzet, die het gevolg zal zijn van de stijgende prijzen, betekenen een ver laging van het ondernemersinkomen, meent de Bond. De liquiditeitspositie van de ondernemers wordt bovendien dagelijks slechter als gevolg van deze prijzenbeschikking, waardoor verlies wordt geleden op de goederenvoorraad. Daardoor is noch deze beschikking, noch de wijze, waarop zij tot stand is gekomen, in staat, het vertrouwen van de middenstand ten aanzien van de in de toekomst door de overheid te ne- men maatregelen te versterken. Het Bossche Hof heeft in hoger be roep uitspraak gedaan in het beruchte Sittardse zigeunerdrama, waarbij een twist tussen twee zigeunerfamilies zo hoog liep, dat twee der vechtenden om het leven kwamen. De rechtbank te Maastricht had een der hoofdper sonen in dit drama veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens Zware mishandeling, en een andere, de oude Marks, wegens doodslag op twee personen tot zeven jaar gevangenis straf. De oude Marks is thans door het Hof vrijgesproken, zijn vriend is veroordeeld tot één jaar en drie maan den met aftrek van voorarrest. Ter gelegenheid van de tweede ver jaardag van de ondertekening van het Atlantisch Pact beeft de minister van buitenlandse zaken mr. D. 17. Stikker gistermiddag voer de wereldomroep een rede uitgesproken, waarin hü zeide, dat do Noordatlantische landen zeer be moedigende resultaten hebben bereikt bij de verwezenlijking van hun gemeen schappelijke doeleinden. Stap voor stap is gebouwd aan een gezonde organisa tie, Nederland zal hieraan zijn volle aandeel leveren. Minister Stikker wees in zijn rede op de zware offers, die ons, nog niet van zijn oorlogswonden herstelde, land zal moeten brengen om het kostelijke erf goed van vrede en vrijheid veilig te stellen tegen de aanslagen, welke drei gen. Over de komende vier jaren zal onze totale uitgave voor de verdediging zet milliard gulden moeten bedragen en een belangrijk gedeelte van onze mankracht zal uit het gewone werk moeten worden gahaald om een vol doende bijdrage te kunnen leveren voor de strijdkrachten. Aan het slot van zijn red# gaf de heer Stikker uiting aan de dankbaarheid ven Nederland voor de hulp van de Verenigde Staten en Cana da, „Veel is er bereikt, maar ds Atlan tischs gemeenschap moet nog hechter Post bestemd voor naar Nederland terugkerende militairen aan boord van het troepenschip „Castel Bianco", wel ke in een der tussenhavens zal worden Uitgereikt, moet uiterlijk op f April ir Nederland worden ter post bezorgd Post bestemd voor militairen aan boord van de ..Dorsetshire" moet uiter lijk op 10 Aorll in Nederland worden ter post bezored Brandend maagzuur is maar een kwestie van één of «wee minuten als ge een paar Rennles bh de hand hebt Die blussen dat zuurbranden op Uw maag onmiddellijk en alle pijn behoort prompt tot het verleden Een langdurige kuur is hierbij niet nodig Als ge vandaag last van zuurbranden v de maag hebt, kunt ge ook vandaag reeds zelf constateren, wat Rennies ook voor U zo ln een hand-om- draalen doen. Tnderdaad een ideale remedie, prettig, practtsch en smakelijk Vraag Renntea bh Uw Apotheker of Drogist. (Advertentie, Ing. worden samengeklonken", *o besloot hij. De minister-president dr. W. Drees gaf in de loop van de dag een in het Engels gestelde verklaring uit. Hij zei daarin o.a. te vertrouwen, dat de part ners van het Atlantisch verdrag er in zullen slagen de vrede te bewaren als zij hun neenschappelijke kracht ver' groten en er tezelfdertijd naar streven de economische en sociale stabiliteit te handhaven en te bevorderen. Indertijd heeft de STEMRA (de stichting tot exploitatie van mechani sche reproductie rechten van muziek- auteurs) de Nederlandse Radio-Unie ge dagvaard, omdat deze van muziekpro gramma's eigen opnamen maakte om deze later uit te zenden. De STEMRA eiste, dat het maken van deze opnamen op verlies van dwangsom zou worden verboden. De president van de Amsterdamse rechtbank bepaalde in kort geding, dat deze els niet kon worden ingewilligd maar dat de opnamen dienden te wor den gebruikt binnen acht dagen na haar vervaardiging. In hoger beroep heeft het Amsterdamse Gerechtshof de vordering van de STEMRA afgewezen en uitgemaakt, dat de vervaardiging van opnamen met de bedoeling, deze later eenmaal uit te zenden, moet wor den beschouwd als eigen gebruik. Een verbod om deze opnamen te mak»n zou aan het radiobedrijf een onover komelijke hinderpaal ln de weg leggen Mogelijk misbruik kan bovendien aan de hand van de Auteurswet worden tegengegaan. De drie leden van de socialistische partij van Saragat, die in de Italiaanse regering zitting hadden, hebben over eenkomstig de fusievoorwaarden, die dezer dagen zijn aanvaard, hun ont slag als zodanig ingediend. Met hen gingen vier onderminister» heen. Ver wacht wordt, dat de opengekomen plaatsen van deze ministers voorlopig door drie zittende ministers zullen worden ingenomen. Wijziging van het kabinet wordt pas over enkele weken, na de gemeenteraadsverkiezingen, ver wacht. STUDENTENSTAKING TE MADRID Studenten van de scheikundige en de medische faculteit van de unversi- teit te Madrid hebben Maandag en Dinsdag gestaakt, omdat zij goedko per vervoer wensten. Dinsdag beko gelden zij tramwagens met stenen. Zij hervatten Woensdag hun studies. Bij terugkeer ln de collegezalen werden zij gewaarschuwd, dat zij bij een nieu we staking ln Juni geen examen zul len mogen doen. Zij moeten voortaan identiteitsbewijzen tonen. 18. Zodra Pim, Pam en Pom zich bekend hebben gemaakt, kunnen zij Hazenland ongehinderd binnentreden en zo verschijnen de hondjes nog diezelfde avond ln de herberg „De Groene Kool Die staat midden in het dorp, niet ver van de woning van de Paashaas. Het :s de enige herberg, die het dorpje rijk is. En dat komt goed van pas, want Pim, Pam en Pom hebben een prachtig plannetje ongesteld. Als het nu ma» gelukken wil! Met vast» tred zijn zij de gelagkamer binnen getreden en hebben zich aan een tafeltje neergezet. En de waard, die al dadelijk aan hun kleding bemerkt, dat hij met deftige heren te doen heeft, haast zich naar hen toe. „Wat zal het wezen, herent" vraagt hij, terwijl de andere gasten nieuwsgierig toekijken. Opnieuw heeft er, ditmaal voor de president van de Amsterdamse recht bank, een proces ln kort geding gediend over de vraag, of de Stichting Radio programma gerechtigd ls, een weekblad uit te geven, waarin de radio-program ma's van de Nederlandse omroepver enigingen zijn afgedrukt. Was in het proces te Arnhem de drukker gedaag de, ditmaal werd tegen de stichting zelf geprocedeerd. Deze had n.1., na het aan de drukkerij Misset opgelegde drukverbod. de binnenlandse program ma's door een andere drukkerij op losse vellen laten afdrukken en deze ta het door de Doetfnchemse firma vervaar digde blad laten leggen. Mr. dr. P. J. Witteveen, die wederom Op 21 April zal te Bremen een proces gemachtigde worden benoemd in de rechtzaak, die gevoerd zal worden te gen de Duitse vrouw Gerda Ullner. Deze ls de pleegmoeder van de zeven jarige Nanno Sjoerd Meijnders, wiens ouders ln Assen hun kind thans op eisen. Het jongetje werd kort na zijn geboorte tijdelijk bij deze vrouw onder gebracht. De Internationale Vluchtelingenorga nisatie heeft een request Ingediend waarin wordt verzocht, haar te belas ten met de zorg voor het kind, de jon gen naar zijn vaderland te laten terug keren en te bepalen, dat de IVO alles moet doen om deze terugkeer mogelijk te maken. de omroepverenigingen vertegenwoor. digde, bestreed, dat de radioprogram ma's als nieuwsberichten mogen wor. den beschouwd. Zij zijn „bedenksel» van onze eigen geest" en vallen als zodanig onder de Auteurswet. Spr. vond het bovendien hemeltergend, dat de stich. ting programma's, die de radiovereni gingen uitgeven om daarmee bijna d« helft van hun kosten te bestrijden, gaan verspreiden om dusdoende de omroe. pen dwars te zitten. De opbrengst van de luistervergunningen ls voor de om roepen juist voldoende ter dekking van de kosten van uitvoering der program ma's. Alle andere verenigingskosten worden uit de opbrengst van de bladen bestreden. Dit nu was het eerste punt, dat mr. Donath, de advocaat van de stichting bestreed. Hij meende, dat de omroepen, dank zij de luisterbijdrage, veel meer geld dan voor de oorlog in handen krij gen, zodat zij de opbrengst van de pro grammabladen niet nodig hebben. Die zou dus bij een zuinig beheer veel goedkoper kunnen worden. Aan de hand van een brief van mr. M. Rooy, de voorzitter van de Federatie van Ned. Journalisten, betoogde spr. voorts, dat de radioprogramma's als nieuws berichten diende te worden beschouwd zodat zij niet onder de Auteurswet zou- den vallen. Zij zouden dus met bron vermelding mogen worden overgeno- men Vandaag over een week zal blijken, wat de president, mr. C. W. Thone, van de zaak denkt. 19. „Met je armen maak je deze be weging", zei Dirk de Duiker met zijn buik op het krukje liggen, „en met je benen doe je zó! Heb je 't goed beke ken?" „Ja!", antwoordde Jimmy, „lk ge loof wel, dat ik het door heb. Alleen ls het de vraag, of ik 't nou ook kan, als ik ln het water lig". „O", zei Dirk de Duiker met een raadselachtig glim lachje op zijn gezicht, „dat zullen we gauw genoeg te weten komen...." En onverhoeds greep hij Jimmy beet, hief hem met inspanning van al zijn krach, ten boven zijn hoofd en.... smeet hem met een grote boog midden in het zwembad. Jimmy schrok hier zo vre selijk van, dat hij niet alleen vergat te schreeuwen, maar ook niet meer wist, wat hij met zijn armen en benen moest uitvoeren. Het gevolg was, dat hü als een baksteen naar de bodem van het zwembad verdween, hetgeen Dirk de Duiker met stijgend# verontwaardiging stond te aanschouwen. „Hoe vind ie nou zo'n steenezel!" schreeuwde hü woedend. „Daar leer ik die lummel nou zwemmen voor. Hij is te beroerd om zelfs maar een teen te bewegen". Patricia Wenthworm (89 Frank Abbott, dia aan de schrijftafel rijn notitieboek gereed hield, leunde even op zün elleboog en streek de hand over zün mond. Achter dit veilige scherm veroorloofde hü zich een waar derende glimlach, maar Lamb zei, zon der een spier te vertrekken: „Dat zeg ik absoluut niet. Ik geef u alleen de feiten". Met een poëtisch citaat verklaarde juffrouw Silver: „Ongeloof in enig op zicht, is gebrek aan geloof in alles. De kleinste wanklank in de luit bederft het schoonst muziekgeluid". Na een kuchtje voegde xü er bewonderend aan toe: „Zo'n heerlijk en waar gedicht van die beate Lord Tennyson!" Brigadier Abbott veroorloofde zich ln alle eerbied een kleine verheugenis, want het antwoord van de hoofdinspec teur «as precies wat hi' verwacht had. „Als dat poëzie is, wil lk u wel zeg gen. dat lk er niet veel mee op heb! En het klink alsof we een appel moeten weggooien, omdat er een vlekje aan ls". „Een uitstekend beeld!" vond de glim lachende juffrouw Silver Maar lk vrees, dat ik u 'n de rede ben gevallen. U «ou me over Ezra Pincott vertellen. Gast u als 1belieft verder". Welnu dan: De politiedokter heeft verklaard, dat de man verdronken is". Juffrouw Silver breide vlijtig door, terwül ze opmerkte: „Ik voor mij ge loof, dat er nog wat anders achter steekt". „Hm", bromde Lamb, „ze vonden hem verldronken in het water, dat een voet hoog stond. Wat wilt u dan nog?" „t Is een ellendig geval. Maar er steekt meer achter, anders zou u er zich niet bezorgd over maken" Lamb verschoof zich wat in zün rui me stoel. „Nu ja, als u het dan weten wilt: ze hebben hem geslagen. Hij had 'n wond achter het oor en die kan hü niet ge kregen hebben door zijn val ln het wa ter". ..Lieve hemel!" riep juffrouw Silver uit. „Ja, h(j kwam nog levend in het wa ter, maar eerst hadden ze hem gesla gen. Hij had heel wat alcohol verwerkt en er was ook brandewün bij en die hebben ze niet in de „Stier" Daar heeft hij bier gedronken en iedereen zegt dat hfj er een massa van kon verstouwen voor hü wat je noemt dronken werd. HU was een van die dag-in-dag-uit pim pelaars. maar niemand schijnt hem ooit bepaald onbekwaam te hebben gezien of niet in staat zelf huiswaarts te gaan! En ik herhaal: die brandewijn heeft hij niet in de „Stier" gekregen. „Waar dan wel?" „Als ik dat kon uitvinden, zou ik heel blü zün Ja en u stuurde me gisteren een boodschap, dat hü opsneed over iets dat hü wist en dat hem geld zou kun nen opbrengen; u vroeg ook, een oogje op hem te laten houden, 't Spüt me, dat ik toen niet dadelijk een mannetje achter hem aan heb gestuurd, maar ik dacht niet, dat er zoveel haast bij was. Abbott zou vandaag toch hier komen en ik stelde het daarom nog uit. Blijk baar heb lk me vergist, maar gedane zaken nemen geen keer. De man is dood en lk moet uitzoeken hoe dat ge komen is, onverschillig of het de zaa!: tegen Madoc al dan niet overhoop gooit'. Juffrouw Silver keek hem goedkeu rend aan. „Iets anders had ik ook niet van u verwacht, inspecteur". ,,'t Heeft er veel van, dat hü van plan was. op Iemand chantage te ple gen", zei Lamb tamelijk nors. „Ik heb met de waard van de „Stier" gespro ken, die zei, dat Ezra altijd pochte wanneer hü wat op had, maar deze keer had hü veel harder gepocht dan anders. Ik vroeg hem, of de naam van meneer Harsch ook was genoemd sn dat bleek zo te zijn En dan had hij gezegd, dat hij, Ezra. iets wist waaruit hij geld zou kunnen slaan als zeker iemand maar begreep wat in zijn eigen belang was. De kastelein had dat alle maal niet ernstig opgenomen. Maar achteraf bekeken heeft de man ge pocht op wat hij inderdaad wist. Kort daarna heeft iemand hem brandewijn gevoerd, ia hü geslagen en ten slotte verdronken in ondiep water. Er be staat geen enkele aanwijzing, hoe nü daar terecht is gekomen, maar ver moedelijk hebben ze hem erin gegooid! De plek waar hij gevonden werd lag een heel eind van zijn gewone weg naar huis. Maar er is nog iets mis schien betekent het weinig, misschien veel. Ik heb nog geen tijd gehad, er over na te denken. Laat Frank het u maar vertellen.... h« heeft het ont dekt. Abott nam de hand van zijn mond •n richtte zich op. k®*® 9en8 naar zün laarzen geke ken", zei hij. „Er zat een paar vlekken van droog grint op". Juffrouw Silver keek hem vol be langstelling aan. „Wel, wel!" zei ze Aangemoedigd door deze bijval, ging Frank voort: „U weet, hoe drassig Ie dorpsstraat is. Zelfs met het warme, droge weer. dat we gehad hebben. Is het er vochtig en tussen de „Stier" en de plaats waar dit heerschan werd ge vonden is er een soort poel midden op de weg Grint vind je hier alleen op het kerkhof en op de paden, van de huizen aan het dorpsplein Als Ezra daar grint aan zijn schoenen heeft ge kregen, kan het onmogelijk meer droo° geweest zijn toen hij bij de piek kwam waar hij verdronken Is Ten minste als hij daarheen is gelopen Ik be zweer, dat ze hem eerst brandewijn hebber gevoerd en toen neergeslagen (Wordt vervolgd.) VRIJDAG 8 APRIL HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 NCRV - 7.00 Nieuws. 7.18 Gewilde muziek. 7.41 F.eo woord voor de dag. 8.00 Nieuws es weer berichten. 8.15 Gram.muziek. 9.15 Voor de zie ken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek 10.80 Morgenclienat. 11.00 Viool en piano. 11.30 Lichte muziek. 12.00 Gram.muziek 12.30 Land- an Tuinbouwmededelingee. 12.31 Amusementsmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Po pulaire muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 „De behandeling van de kamerlinde", causerie. 14.15 Gram.muziek. 15.00 Voordracht. 15.20 Gram.muziek. 15.30 Piano-reoital. 16.00 Me- tropole-orkeit en solist. 16.40 Voordracht. 17.00 V erzoekprogramma. 17.80 Fries programma. 1.45 Vocaal Dubbelkwartet. 18.00 „ln dienst van het Vaderland", causerie. 18.10 Orgelcon cert. 18.30 „Het Evangelie m Esperanto", cau serie. 18.45 Gees.elitke liederen. 19.00 Nieuws eu weerberichten. 19.15 Hegermgsuitzandingl „Verklaring an toelichting". 19.35 „Een goed woord voor een goede zaak". 19.40 Radio- krant, 20.00 Nieuws. 20.05 Omroeporkest en solist. 21.00 „Langs de Romeinse heirweg", causerie. 21.20 Piano-recital. 21.40 Voctë Ensemble. 92.00 „De levende kerk", eeuierie, 2ü.l5 Orgelconcert. 22.30 Boekbespreking, 22 45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.18 -24.00 Gram.muziek. HILVERSUM 11. 298 m.i 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 Vara, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VFR<* 23.00-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7-H Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram .muziek. 5 30 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Cram.muiisk 10.00 „Kinderen an mensen", eauseris. 10.0e Morgenwijding. 10.20 Orgel en bari ou. 10.45 Voordracht. 11.05 Gram.muziek. 11.45 Hobo eu piano. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- ea Tuinbouwmededelingea. 12.38 hportpraatjs. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-alleriai. 18.20 P®" monade-orkest. 14.00 Kookkunst 14.20 R*d® Philhannomsch-orkest en groot koor- 18-0» Voordracht. 15.20 Orgelspel. 15.35 Hersengym nastiek. 16.00 Filmland. 16.20 Voor de jeugd. 16.05 Muzikale causerie. 17.30 Reportage. 18 00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 m de bochi" 19.00 Meisjeskoor. 19.15 Msf praatje. 19.30 „Breken ea bouwen", tii.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 6°**" bespreking. 20.10 Cello en pra 20.35 groei naar Wereld-eenheidcausene. 21W Populaire muziek. 21.30 „Aetherforuns" Buitenlands weekoverzicht. 22.15 muziek. 22.40 „Vandaag", cauraria. Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 var, A tot Z", causerie. 23.20—24.00 Gr muziek. |OOOR DE EEUWEN HEEN WIS? MEN 'dat verstopping der ingewanden de oorzaak van veel klachten en kwalen waa Gelukkig heeft de moderne wetenschap betere en minder drastische middelen dan vroeger om verstopping te besir#' den De aamenstelling van Akkertjes waarborgt het »n#i volledig afvoeren der giftig» ,L°~' fen die de oorzaak kunnen nü" v niet onschuldige kwalen. Nw® daarom eens per week één of W* Laxeer-Akkertjes Ook in chrotf' sehe gevallen het aangewent» mtó- del: geen kaamy. geen gew®"*1*

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 6