Fa. Beemsterlioer 777 DE FILMS VAN DEZE WEEK Horloges Fa. Beemsterboer Toekomstige ambachtslieden vernamen het Kolo"e' yan s)rae en resultaat van een jaar studeren Woensdagavond het »Stabat Mater« van Pergolese in de Nieuwe kerk STftTE (XPRESS BH verlaat het Instituut Uitreiking van getuigschriften in de Vakschool Nieuwe zendingen nog voor oude prijzen Concert door Helderse Orkestvereniging Koninklijk Mannenkoor recipieert vanmiddag De inzameling voor de bemanning der HD 47 Meer dan duizend gulden voor het Leger des Heils Handwerktentoonstelling One of t/ve fomcmé State fwmuly, Tl VOL I: „Vrouwengevangenis" IN HET KORT ygf DE WITTE: „Als mijn vrouw dat wist*' De bridgecompetitie Tussen Haaks en Kuitje ZATERDAG 7 APRIL 1951 In de Vakschool voor Meisje* heeft de heer G. G. ter Meer gisteravond om aeven unr de getuigschriften uitgereikt aan de geslaagde leerlingen van de Ge meentelijke Avondvaktekenschool en de Practijkwinteravondcursussen van de Ambachtsschool. Hij ging daartoe over na een korte toespraak, waarin hij i(jn waardering uitsprak voor de ambitie en de ijver waarmede de cursisten zich voor het eindexamen of op de overgang hadden voorbereid. Niet alle leerlingen kregen het begeerde diploma, maar ook voor de geslaagden is het eindpunt nog niet bereikt. Zij zullen ook in de praetjjk moeten blijven studeren. Na de uit reiking der getuigschriften werd namens de commissie van toezicht een felici tatie-toespraakje gehouden door de heer M. C. Schakel. Bosma, W, P. van Bruinesse. K. Bijl. C. J van Dam, J. Grande. C. Hoogmoed. S. Houtkoper. D. H. Ie Mair, H. Lip, T. C. V. de Plaat, F. A. Schut, C. P. Steigstra, M Wteringa, G. C. Ztjra. Niet bevorderd: 2 leerlingen. De volgende leerlingen mochten hun ge tuigschrift in ontvangst nemen: Afd. Metaalbewerkers: J. W. ten Berg. L Bergsma, M. Beukers, 3. Biersteker, A. C. Blonk, J. A. Bosch, W. J. Bosma. E. Bos ma, K. H. de Bruyn, S. Cornielje, H. J. Doorneboe, M. F eens tra, E. H eethuis. J. P. Heiligenberg, C. Helderman, B. vd Heyden, P. F. Huig, T.S. Jacobs, C. Kater. H. Kief- te, J. de Kluyver, H. Helder. M. Kooy, H. J. Korbee. N. A. Kries, H. Kroonstuiver, R. van der Maas, K. Muye, J. Raven, C. Re- bol, H. J. Rletel, J. H. W. Bouwer. Geen getuigschrift: S leerlingen. Aid. Scheepmakers: G. H. Bot, J. Groe nendijk, H. Heuvers, G. P. de Leeuw. J. G. Logemann, 3. Maes, 3. Ruiten, 3. de Vrü, W. G. Boon. F. L. Trap, A. Visser. Geen getuigschrift: 3 leerlingen. Afd. Houtbewerkers: 3. Bakker, 3. JE. Blom, T. den Hartog, J. Huizen, C. de Jong, J. Kraak, J. Kramer, K. v. d. Veer. T. de Vries. L. de Winter. Geen getulg- sohrift' t leerling. Afd. Electriciens: J. B. Doezie, H. Hoog- vors', M. Koningsteln, G. Kramer, J. v. d. Maas. A. J. H. Neehus. A. A. J. Plaats man, A. Sinnige, J. van Strijen, L. J. Vis ser, J. Welbergen. Geen getuigschrift: 3 leerlingen. WIE OVERGINGEN Van de le naar de 2e klasse werden be vorderd: Afd. Metaalbewerkers: J. v. d. Graaf, P. Kramer, H. Krap, G. Leen, M. Mastema- ker, A. Riedeman, P. J. Scheer, G. J. van Staalen, J. Tiessen, H. J. Tissen, J. van Trierum. A, T. Woort. met bevorderd: 9 leerlingen. Afd. Scheepmakers: H. Amlabel, D. Bais T. J. Bakkenes, J. Blokker. L. Buiten kamp, H. Kiefte, G. M. Monsma, P. Moor man, T. W. F. Nebbellng, T. Rebel, D Scheer, J. C. Steyvers v. Orselen, H. Ver blauw. P. C. de Vroome. Niet bevorderd: 3 leerlingen. Afd. Houtbewerkers: J. B. v. d. Maas. R. Postumus. Niet bevorderd: 2 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse werden be vorderd: Afd. metaalbewerkers: P. Boon, W. v. d. Brink, D. Dokter, P. v. d. Goorbergh, J. Heymans, B. M. Hulsman, H. v. Leyden. C. van Os, R. Schat, J. Scheen, J. v. d- Veer, A. C. Luters. Niet bevorderd: 1 leer ling Afd. scheepmakers: F. Beneker. J. Bor reman, A. A. Broersen, J. B. M. Hufkens, H. C. Jacobs, R. Koekebakker. A. J. van Lossen, L. v. Luyck, J. N. R. v. d. Reyden. P. Roele. P. H. Souwer, J. Staalman, W. A. Stijgers, H. A. Verwetl. H. de Wit, E. v. d. Veen. De leerlingen J. Post en D. F. J. Staalman zijn bevorderd naar de 4e klasse. Niet bevorderd: leerlingen. 'Afd. Houtbewerkers: J. F. G. Bouman. H. Doornekamp. A. J. V. d. Graaf. J. N Kos. N. J. Looy, P. T. Louter. J. Mulder. Niet bevorderd 1 leerling. Van de 3e naar de 4e klasse werden be vorderd: Afd. metaalbewerker»: C. G. de Boer, P. C Dissel. T. Eskes, J. Fransen. F. v. Huut. J A. P. v. d. Knaap. C. E. Koopman P. Kraak, J. Mulder, M Wulfele. F. van Zoest. De leerlingen G. Blokdijk. H. Groe nendijk en P. W. v. d. Mark zijn naar de 5e klasse bevorderd. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Afd. Scheepmakers: J. Boon. W. Buur meester, J. W. Filmer, P. F. Geus, L. C. de Graaf, A Houtkoper, P. J. Jong, M Kalsbeek. L. Kalter, B. Krijns. P. C. Mach- geels, E. Muyres, J. Nebbeling, J. van Oudenaarden, A. v. d. Pas. H. D. Pot, H Rensmaag, D. T. Roosterman. A. Tijdeman A Versluis, M. de Vroome. C. de Vrij. De leerlingen Amiabel en 3. Bellinga zijn naar de 5e klasse bevorderd. Afd. Houtbewerkers: De leerlingen F. C. Brouwer en P. C. Rol zijn naar de 5e klasse bevorderd. Niet bevorderd: I leer ling. Van de 4e naar de 5e klasse werden be vorderd: Afd. Metaalbewerkers: 3. Aadriaanse. H Baas. J. Bais, C. de Boer. W. 3. Dol. M W. Ewalt, A. Hasselbach, H. J. Hup. A. W. Jagel, K. Jolen. F. Cornielje. F. F Poelman, P. E v. d. Kamp, D. v. Keekem D. Makelaar. K. Martijn. J. C. Mommaas. 3 C. Nebbeling, M. Portegijs, J. Riedeman, A. Scholte, S. Snitker. H. Sperling, A. Wal E. Walch, J. Wit. H. A. de Zeeuw. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Afd. Scheepmakers: 3. Albers, A Blok. F. Bruul, E. Drost, R. Hendriks, N. Hoog- achagen, L. J. Koopman. N. Laagland Win der. H. A. Molenaar. M. Post. H. H. Weem- hoff. R. W. Jans. J. W. v. Dijk, J. de Kor te. P. Verschoor, L. Vogelpoel. J. van Zuuk. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Afd. Houtbewerkers: P. C. Blankers. G. de Boer. G. de Boer, T. Bouhof, K. Breg- man, H. M. de Graauw. R. Janssen, J. A. de Man. E. 3. Vermeulen, J. Wisse. J. A Bessems. M. J. Schurmans. Niet bevorderd 1 leerling. Afd. Electriciens. L. Boendermaker, E. 14-Daagse Bim-Bampendules een pracht klok M t eiken uitvoering Met noten FO50 voorfront 'O Een pracht WESTMINSTER PENDULE geheel 1 "ÏCOO Old Finish 1 J Ondanks verhoogde prijs tot 20.90 verkopen wjj ons oer sterke JONGENSHORLOGE nog I Q7S voor 1 v KEIZERSTR. 15, DEN HELDER PRACTMKWINTERAVONDCURSD8 De volgende leerlingen van de practijk- wlnteravondcureus ontvingen hun getuig schrift. Afd. Hulpmonteurs (BOVAG): M. Beu ken: a. G. C. Boer, J. Dulmerlng, J. M. van Es. J, Schoonaker, J. Schoute, H. Slersma. H. F. Wiedenhoff, J. C. Wor, B. de Zee Geen getuigschrift: 3 leerlingen. Afd. Schilders: J. Kraak en C. Lont. Van de la naar de 2« klasse werden be vorderd: Afd. Eleetriciën» op!. VEV: K. P. Beek. 3. Biersteker, K. Blankman. J. Boerman, J. Bruin, T. Gode, J. Graaf, H. Hasselbach, I. Hillen. C. L. Hlmmelreich. K. A. de Jong, J. Lucas, H. J. Nieuwenhuizen, J. Beukers, T. A de Koning. Afd. Hulpmontenrs (BOVAG): J. A. van Galen, J. M. Grömmel. Niet bevorderd 2 leerlingen. Afd. Schilders: B. Lienos, M. Marbua. Niet bevorderd: 2 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse werden be vorderd: Afd. Schilders: J. J. J. Buy». J. G. F. Bouman, G. Oeene, A. Matgret. J. Tiele- mans, S. Jongen, J. Gieren. Van de 3e naar de 4e klasse werden be vorderd: Afd. Schilders: J. Dingemanse K. Lüe- ker, P. Oost. T. Prosee, J. J. Schraag, C. Snijders. E. J. Smit, C. T. Mahieu. Van de 4e naar de 5e klasse werden be vorderd: Afd. Schilders: F. L. Hoelandt, J. van leeuwen, A. M. de Boer, R. S. Boon, J. N. Buurman, R. Koen, N. P. de Ridder, A. M. Schouten. Een groot aantal kerkganger* in Schagen heeft reeds een voorproefje gehad van het concert, dat Woensdagavond in de Nieuwe kerk aan de Weststraat wordt gegeven door de Helderse Orkestvereniging, in samenwerking met het Schager Dameskerkkoor. Op uitnodiging van het kerkbestuur der Nederlanda- Hervormde gemeente te Schagen werd namelijk na afloop van een kerkdienst een uitvoering gegeven van het beroemde „Stabat Mater" van Pergolese. Het werd een seer goede vertolking, die de talrijke toeschouwers diep onder de indruk bracht. Dezelfde compositie is het voor naamste werk van het programma, dat Woensdagavond in de Nieuwe kerk onder leiding van de heer Jac. Jansen zal worden uitgevoerd. Pergolese schreef zijn „Stabat Mater" voor De receptie van Helders Man nenkoor, die vanmiddag van drie tot vijf unr in „Formosa" wordt gehouden, belooft een extra fees telijk cachet te krijgen door de hoge onderscheiding, die het koor juist op de dag van het zeventig jarig jubileum mocht ontvangen. Het heeft namelijk H.M. de Ko ningin behaagd, toestemming te verlenen tot het voeren van het praedicaat „Koninklijk" voor de naam „Helders Mannenkoor". Een schoner jubileumgeschenk is moeilijk denkbaar. Met het jubi lerende koor verheugt zich heel het verenigingsleven in onze stad, nu aan de eerste Helderse vereni ging dit Koninklijk blijk van waardering ten deel is gevallen. sopraan, alt, strijkers en orgel. Het is later bewerkt voor vrouwenkoor, strijkorkest, hobo en orgel. De uitvoe ring zal geschieden in deze thans ge bruikelijke bewerking. Als solisten zullen optreden de heren J. Bakker (hobo) en G. Veenstra (orgel). Pergolese, die werd geboren in 1710 en overleed op 16 Maart 1736, heeft, naar algemeen wordt aangenomen, zijn „Stabat Mater" een jaar voor zijn dood geschreven in opdracht van een adellijke congregatie te Napels. Hoe wel Pergolese wordt beschouwd als een meester in het genre van de kluchtige opera, munt hij ook in dit „Stabat Mater" op bijzondere wijze uit Hij heeft met toewijding en be grip getracht, in de hem eigen sub jectieve stijl en met zijn achttiende- eeuwse mentaliteit, de smart van Maria bij de kruisiging van haar Zoon te benaderen. De uitvoering van deze geestelijke compositie zal worden voorafgegaan door de bekende Fluitsonate nr. 2 in g van Handel, met als solist de heer K. Bregman. Op het „Stabat Mater" volgt de dikwijls uitgevoerde „Lon- don-symphonie" (nr. 104-2) van Haydn, waarna tot besluit van het concert de populaire „Bloemenwals" uit de Notenkrakersuite van Tschai- kowsky wordt gespeeld. Belangrijke promotie Naar het Handelsblad verneemt, sal kapitein ter zee F. H. M. van 8traelen, commandant van het Koninklijk In stituut voor de Marine te Willemsoord de schout bU nacht P. Ranwenhorst op volgen als inspecteur van het Onderwijs Zeemacht. Schont bij nacht Ronwenhorst verlaat de marinedienst om een functie te aan vaarden bij het opleidingsinstituut van de fundatie Werkelijk Dienen. De nieuwe inspecteur van het Onder wijs Zeemacht zal voorlopig tevens nog het commando van het Kon. Institunt te Willemsoord blijven waarnemen. Het bestuur van de Helderse Stich ting voor Sociaal Werk heeft van B. en W. toestemming ontvangen ten bate van de getroffen botter-bemanning een openbare inzameling te houden gedu rende de eerste vier dagen van de vol gende week. Dames en heren, die op één of meer der dagen van 9 t/m 12 April gelegen heid hebben, de stichting bij te staan door met lijsten en bussen rond te gaan, kunnen zich aan het bureau van de Helderse Courant opgeven. Zij krij gen dan de bussen en lijsten thuis, te gelijk met de aanwijzing van de te bewerken stadswijk. Het comité van aanbeveling heeft in middels een kleine uitbreiding onder gaan, en bestaat nu uit de heren: bur gemeester mr. G. D. Rehorst; wethou der L. F. van Loo, wethouder P. J. Diesbergen, H. A. Boon, directeur So ciale Zaken, Joh. W. Stevenson, ere voorzitter Nederlandse Vissersbond, A. Bakker, wnd. directeur Visafslag, P. C. Groot, betaalmeester Visafslag, J. Middendorp, directeur Zeevaartschool; H. Meijer, lid Raadscommissie van Bijstand voor de Visserij, P. Gomes, voorzitter Visgrootihandelarenvereni- ging, J. van Dok, voorzitter „Moed, Volharding, Zelfopoffering". Onder het motto „Geeft óók een duwtje!" hebben de Heilssoldaten in Den Helder een week lang gecollec teerd ter versterking van de kas waar uit de verbetering en uitbreiding van verschillende door het Leger des Heils in Nederland geëxploiteerde tehuizen worden bekostigd. Den Helder heeft zich in deze landelijke actie goed ge houden. Toen de inzameling werd ge sloten, bleek de somma van f 1-86.50 bjjeen te zijn gebracht. De afdeling Den Helder van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen bereidt een handwerktentoonstelling voor, die op Dinsdag 10 April Cs mid dags om drie uur en 's avonds om acht uur) in de bovenzaal van café „Post- brug" wordt gehouden. De toegang is vrij, ook voor niet-leden. V I R G I M A 20 for fl. l-"~_ 00 Op een filmfestival te Venetie werd aan Eleanor Parker de internationale prijs voor de beste vertolking van een vrouwelijke hoofdrol verleend. Dat v/as voor haar creatie als „Marie" in de Warner Bros-film „Vrouwenge vangenis", die men t.m. Maandag avond in de Tivoli-bioscoop kan gaan zien. Inderdaad heeft Eleanor Parker de diep-tragische figuur van de hoofd persoon op zeer sterke en soms be klemmende wijze gestalte gegeven. Zij domineert in de film van de eerste tot de laatste scène, als een levende aanklacht tegen de toestanden in het De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen dr. M. G. Vroom, Plantsoenstraat 11, telefoon 2485, en dr. J. B. Proost, Zuidstraat 13, telefoon 2030. De Zondags- en avonddienst voor apotheken wordt t-m. Vrijdag waarge nomen door apotheek Bijl, Sluisdijk straat 135, telefoon 2303; na zes uur Soe/bastraat 34, telefoon 3556. Vanmiddag van vier tot vijf uur houdt de vereniging „Zedenopbouw" haar wekelijkse spreekuur in de Chr. ULO aan de Vismarkt. t— Vanavond om acht uur begint ln „Formosa" de jaarlijkse feestavond van de Nederlandse Bond van Gemeente ambtenaren, afdeling Den Helder; op het programma staat de première van de revue „Ambtenaren-rariteiten". Morgenmiddag om twee uur star ten op het Havenplein de automobi listen en motorrijders, die deelnemen aan de betrouwbaarheidsrit over tach tig kilometer. Men kan zich voor de start nog laten inschrijven. Door het R.K. Toneelgezelschap wordt morgenavond in Casino een op voering gegeven van het onder regie van de heer T. van den Houten inge studeerde stuk „De geheime kring" van J. J. van Hauwaert. De heer A. H. Geerligs is bevor derd tot monteur eerste klasse bij de P.T.T. te Den Helder. Vandaag wordt in de gemeente Den Helder een inzameling gehouden ten bate van de vereniging „Simavi". v-- \>M ■hm VOORUIT r\EN HELDER gaat voor uit. Wij zijn al weer hard op weg naar de Pink sterdagen en het „helders Mannenkoor" heeft het pn:- d'.caat „Koninklijk" gekre gen. Jlelderstaat voor de poort van de tweede klasse en de Marine-magazijnen hebben een avond gegeven voor het zwakke kind. Op Korea wordt gevochten en in de Witte-bioscoop wordt vertoond: „Als m'n vrouw dat wist". De één zegt dat H.R.C. Volendam morgen doet struikelen, de ander beweert dat het hem niets aangaat. „En zo l-zvrn vr<"', zei een vriend gisteravond tegen Cradus. Hij doelde daarmede op de gevarieerd heid van deze wereld. Waarschijnlijk was deze vriend in een weemoedige bui. Dat heeft men soms- Deze Gradus trad hem op gewekt tegemoet, want hij wist nog van niets- Maar zijn vriend spoelde een borrel door het droge kee'- qat. En daarna een glas bier. „Ook weer duurder", zei hij, terwijl hij het glas hard neerzette. En daarna werd aan die goede, oude stamtafel ver haald over Korea, Helder en H.R.C., over voetbal keien als Kiesewetter, Bur ger en Stolk. Over de avimd van de Marine-magazijnen. En of deze avond al of niet was geslaagd. Men prees de doelman van Heerenveen. En een ander zei, dat die zelfde doelman niet kón keepen. Van lieverlede ver dween Korea op de achter grond, om plaats te maken voor „Vrouwengevangenis". „'n Goede film", zei iemand. „Daar moet je heen gaan". Dat was tot mijn vriend, wiens kin bijna tot aan de tafel reikte. Zijn ge zicht lag in zorgen-plooien en deze Gradus voelde zijn eigen plezier in dit lenen met de minuut afnemen. „De kappers vragen óók al meer", zei mijn vriend toen. „Ook de kapppers', mom pelde deze Gradus. „En geen anthraciet", kreet onze vriend. „Ook geen anthraciet", zei Gradus. „Schoorsteenbranden", schreeuwde onze vriend. En Gradus vond het ge schreeuw overdreven. En schoorsteenbranden hoeven niet vóór te komen, heeft de kolenman gezegd. Maar onze vriend ging er steeds slechter uit zien, al kwam ook De Wolf voorbij met z'n orgel. Toen Gradus weg ging, hing ook zijn kin op zijn borst. Vrienden, ontwijk zwartgallige kennissen. Gij behoudt dan uw goede humeur. FILMNIEUWS ■pot en met Maandag kan men met Gradus in de Tivoli-bioscoop „Vrouwen gevangenis" zien. „Als mijn vrouw dat wist" draait, eveneens tot en met Maan dag, in de Witte-bioscoop. Woensdag en Donderdag kan qien in Tivoli „De strijd in de Birma-jungle" bijwonen. Heeft men daarin geen zin, dan kan men van Dinsdag tot en met Donder dag in het Koningstraat- theater „Afscheid van het verleden" nemen. Zondag middag kan men een .Avon tuur op Hawaiï" hebben of kijken naar „De wraak van een cowboy". STAMTAFEL r\e jeugd is doorgaans snugger. Daarover wor den aan de stamtafel «mge verhalen verteld. Want ook stamtafel-vaders zijn «rots op hun kroost. Vele vertel lingen gaan over de school jongens, met wie de mees ter heel wat te stellen heeft. Laatst had een onderwijzer aan het zoontje van mijn heer J. gevraagd: „Wat gaat vlugger, een paard of een duif?" En Jantje van meneer J. had geantwoord: „Te voet gaat een paard vlugger, meester!" SPORTNIEUWS In de „Molshoop' las Gra dus, dat het school- hockey-tournooi dit jaar vermoedelijk op 7, 8 en 9 Juni zal worden gehouden Voor het „Vuurtoren-tour- nooi" van „Hermes" kwa men reeds de volgende in schrijvingen binnen: Rood wit (meisjes), Alkmaar (jongens), Amsterdam (jon gen), B.D.H.C. (meisjes), L.H.C. (meisjes), Hoorn (jongens) en Strawberries (meisjes). Uit de tenniswereld ver nam Gradus, dat voorzitter Bartoo van de H.T.C. de banen van de „Windwijzer" vanmiddag om twee uur officieel zal openen. DRADEN Cen trouwe lezer schreef Gradus: „Het is mij al enkele malen opgevallen dat schippers nabij de gas fabriek een draad uitbren gen tot voor het huis van de heer Slikker, of soms nog verder: tot voor het perceel van Hin. De draden worden dan vastgezet op de meerpalen, die aan de ver keerde kant van de weg staan. Enige tijd geleden heb ik een paar mensen over deze gevaarlijke dra den zien struikelen. Juist passeerden leden van de motorpolitie, die ik toen heb gewaarschuwd. De poli tie ging naar de schipper en toen was het leed ook geleden. De volgende dag werden de meerpalen ge wit, maar daarmee is het gevaar nog niet verdwenen. Want er komen steeds an dere schippers en die heb ben de palen nodig om hun schepen te kunnen bij draaien. In deze situatie moet verandering komen, voordat ongelukken gebeu ren". Wel. „meneer-die-aan-de- weg-timmert", Gradus hoopt voor u dat dit stukje het gewenste resultaat heeft Want inderdaad, er zouden op deze wijze ongelukken kunnen gebeuren. En het ts beter te voorkomen, dan te genezen. GRADUS Burgemeester Rehorst kreeg Donaerdagavond van operette-vereniging „Ons Genoegen" het beschermheerschap aangeboden. Dat ging op aardige wijze, want de heer Rehorst werd door drie elfjes naar het toneel geleid. Hij werd daar recht hartelijk toegesproken, waarop vanzelfsprekend het wederwoord niet uitbleef. Gradus' lijffotograaf maakte toen een plaatje van Den Helders eerste burger temidden van de kinderen van „Ons Genoegen", die, onder leiding van de heer A. Krijgsman, juist de operette „Zonnekind" hadden opgevoerd. evangeniswezen der Verenigde Sta ten. Een enkele maal verliest desa aanklacht aan overtuigingskracht, wanneer het scenario een melodrama tisch karakter krijgt De regisseur (John Cromwell) wil dan teveel op het gemoed van de toeschouwer wer ken, met als gevolg dat de ernstig be doelde aanklacht zichzelf over schreeuwt Objectiviteit en een over maat van gevoel verdragen elkaar au eenmaal niet De behandeling van het probleem in deze film schiet in zo verre tekort in objectiviteit, dat het hj hoofdzaak wordt gezien als het pro bleem van een goedhartig en fijnge voelig jong vrouwtje, dat door het lot binnen de wrede muren van de ge vangenis is gedreven. Wanneer men dat in aanmerking neemt, kan men slechts bewondering hebben voor de wijze, waarop dit onderdeel van een ingewikkeld vraagstuk is uitgewerkt Het programma van de Witte Bios coop vermeldt tot en met Maandag avond de vertoning van een vermake lijke rolprent die men in het geheel niet serieus behoeft te nemen, maar waarnaar men met een constante glim lach om de lippen kan zitten kijken. Paul Douglas is wel bijzonder op dreef en Celesta Holm doet niet voor hem onder. Tezamen met Linda Darnell en Charles Coburn zorgen zij voor een schier eindeloze reeks komische scènes, die door middel van een simpel ver haaltje aanéén zijn gelast tot een on derhoudende film. „Als mijn vrouw dat wist.." zal het in Den Helder stellig „doen". Voor de Helderse bridgecompetitie werden deze week gespeeld: HBC 3OBC 1 VBC 3—OBC 2 HBC 6—OBC 3 VBC 6—OBC 4 38—37 24—31 26—39 21—24 De stand is nu: le klasse A: 1. Royal 2 7 4 2 1 10 82 2. HBC 2 7 5 0 2 10 87 3. VBC 2 7 3 1 8 7 7 4. HBC 3 8 2 2 4 6 49 5. OBC 1 T 1 1 5 8 -mm 18 le klasse B: 1. OBC 2 7 6 0 1 13 41 2. VBC 1 7 5 1 1 11 141 3. HBC 1 7 2 8 2 7 3 4. VBC 3 8 1 2 5 4 75 5. Royal 1 7 1 0 6 3 110 2e klasse A' 1. OBC 3 7 6 1 0 13 94 2. HBC 4 7 4 0 3 8 4 3. VBC 5 7 3 1 3 7 42 4. HBC 6 8 3 0 5 35 5. Royal 3 T 1 0 6 2 97 2de klasse B: 1. OBC 4 T 4 3 1 10 90 2. VBC 4 7 4 0 8 8 8 3. HBC 5 7 3 1 3 7 4 4. Royal 4 7 8 0 4 6 5. VBC 6 8 2 1 5 6 94 Het programma voor Woensdag 11 April luidt: HBC 2Royal 2 HBC 1—Royal 1 HBC 4—Royal 3 HBC 5—Royal 4 Dan zal in 1 A dus de beslissing val len. Hr. Ms. korvet „Ceram" is gister middag om vier uur binnengelopen en heeft ligplaats genomen achterin de haven. Hr. Ms. mijnenveger „Schulpen- gat" heeft gedurende enige uren de Rijkswerf de achtersteven toegewend voor het maken van een proeftocht. Het is morgen hoog wster om 8.55 en 20.50 uur, en laag water om 3.10 en 15.15 uur. Maandag Is het hoog water om 9.20 en 21 25 uur en laag water om 3.35 en 15.45 uur. De temperatuur van het zeewater was 6,2 graden Celsius. WIJ ONTVINGEN ZOJUIST EEN MOOIE ZENDING in de bekende Zwitserse mer ken: ARBOR CALLUMA en RODANA alle met de nieuwste syste men uitgevoerd, o.a. Water- en stof dicht schok vrij anti magnetisch en in- esblocsysteem. RadlumcUfert en centrale seconden wijzer. Er zijn kleine gportmodellen bij, zeer geschikt voor Labo ranten, telefonisten en ver pleegsters. I7-steens anker 8750 KEIZERSTRAAT 15

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2