Tweehonderdzestig Thiery's bijeen lio Pim, Pam, Pont en de Paashaas Vijftig procent kans op de m/7//o enen-er/en/s? Actie tegen de voetbalpools Israël dient een klacht in bij de Veiligheidsraad DE SLEl'TEL JÏMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Gezond èn lekker! Om het goud van een Venetiaans koopman Familie-vergadering in Krasnapolsky In gedemilitariseerde zone is alles rustig Twee avonturiersters Klacht ingediend tegen minister Lieftinck Wegens knevelarij Ergste sprinkhanenplaag in tachtig jaar Ontvoering van kinderen te Soerabaja AURIOL IN CANADA Fuchs schadelijkste spion ter wereld Het Radioprogramma JJONDERDZESENZEVENTIG milliard franc» is wel een bedrag, waarvoor men een paar extra sappen zou verzetten en er hadden zich gistermiddag dan ook wS,i5 lede" Van het oude «esla«ht Thiery, uit alle delen van Neder and en zelfs uit Vlaanderen, in de grote zaal van Krasnapolsky te Am sterdam verzameld teneinde daar in verenigingsverband voor de eerste maal te komen vernemen hoe het stond met hun kansen ten opzichte van de fameuze en reed* enk He malen in ons blad besproken milliarden-erfenis. De velen, die zo langzamerhand de hoop begonnen op te geven, werd door de rechtskundige ad viseur» mr. J. F. X. de RJjk, weer een hart onder de riem gestoken, toen verklaarde, dat naar ztfn mening de Thiery's vijftig procent kans hadden om uiteindelijk toch in het bezit van het goud van de Venetiaanse koopman Joan Thiery te geraken. HU zeide verder dat de vorige pogingen en processen voorna melijk mislukt waren door de zeer gebrekkige documentatie, waardoor geen af doende bewijzen konden worden geleverd. Tot nog toe had iedereen, die recht op de erfenis meende te hebben, voor zichzelf geprobeerd in het bezit van dit zeer begeerde bedrag te komen. Door onderlinge samenwerking van alle Thiery's Thierry's, Thiry of hoe de namen van de diverse takken lich ook verder laten spellen, zal ongetwijfeld veel meer bereikt worden. TYAAROM is, zoals wij reeds bericht- ten, in December van het vorige jiar de familie-vereniging Thiery op gericht, een vereniging van mensen, die allen het zelfde doel nastreven: be wijzen te verzamelen, die de Franse regering, welke immers de erfenis in beheer heeft, overtuigen, dat zij wel degelijk rech' hebben op de honderd zesenzeventig milliard francs. Zij, die tot de familie-vereniging Thiery wensen toe te treden, moeten, (Vervolg van pagina 1) De leiding van de landelijke actie be rustte bij mr. H. van Buuren, ambtenaar van het O. M. te Rotterdam, die ver klaarde, dat men hiertoe is overgegaan omdat het voetbalpool-bedrijf is uitge groeid tot een maatschappelijk ver schijnsel, dat ernstige sociale en econo mische gevolgen met zich brengt en als een ernstig kwaad moet worden aange merkt. Tot de deelnemers behoren voor al degenen, die een betrekkelijk klein weekloon verdienen. Aangelokt door de kans op een grote winst vergokken zij niet zelden een aanzienlijk deel van hun loon. Er zijn huisvaders, die hun hele kinderbijslag in de voetbalpool steken. Het regende dan ook klachten van huis moeders, die door de goklust van hun echtgenoten, in financiële moeilijkheden waren gekomen. Verwacth mocht worden, dat de vqet- bal-pool exploitanten na de uitspraak van de minister van justitie en de ven nissen van de rechters hun bedrijven zouden staken, doch het tegendeel is het geval geweest. Op alle mogelijke ma nieren heeft men getracht tussen de ma zen van het net te glippen en de justi tie om de tuin te leiden. Inval bij sportbladen Het optreden van de politie heeft zich niet uitsluitend beperkt tot zoe kingen bij vertegenwoordigers van voetbalpoolondernemingen. In Venlo. Enschede en Delft werd een inval ge daan in de drukkerijen van een drie tal sportkranten („Marathon", „Het Oostelijk sportblad" en „Sport-Sport- wereld"). In deze bladen publi ceerde de voetbalpool-onderneming Een-nul" regelmatig in advertentie vorm de uitslagen en winnaars van de in het weekblad „Een-nul" afgedrukte voetbalprijsvraag. De politie nam in de drukkerijen het gereedstaande zetsel voor de advertentie van „Een-Nul", welke heden in de drie sportbladen zou worden afgedrukt, in beslag. Te gen de drukkers is proces-verbaal op gemaakt wegen» openlijke bevordering van overtreding van de loterijwet. Gezien de enorme hoeveelheid ma teriaal, die de politie in handen is ge vallen, is nog niet te overzien, hoeveel verdachten voor de rechter zullen worden gedaagd. Het onderzoek zal nog geruime tijd duren, temeer waai vele deelnemers aan de pools zich be oienden van code-namen als „Hamlet", „Samson" en „Dalila". Mr. van Buuren sprak in een onder- boud met een AN P-redacteur de hoop Uit, dat het publiek thans heeft ge leerd, dat er onaangename gevolgen verbonden kunnen zijn aan deelneming aan voetbalpools en dat de pool-ex- ploitanten nu begrijpen, dat de justitie niet langer met zich laat spelen. „Een-Nul" gaat door De heer W. van der Loos, organisa tor van de voetbalprijsvraag „Een. Nul" deelde het ANP mede, dat „Een- Nul" door zal gaan. „In de week volgende op de vijftien de April zullen wij", zo zeide hij, „een krant laten verschijnen, waarin wij nader zullen mededelen op welke wijze wjj onze voetbalprijsvraag zullen voort zetten". Degenen, die deze week hebben meegedaan aan de voetbalprijsvraag zullen, volgens de heer v. d. Loos op de een of andere wijze worden schadeloos gesteld, zodra „Een-Nul" weer kan be schikken over de gisteren door de po litie in beslag genomen bescheiden Hiertoe behoren namelijk ook de in gevulde deelnemingsformulieren. In de laatste weken hebben gemid deld 35000 personen per keer aan de voetbalprijsvraag van „Een-Nul" mee gedaan. Het aantal deelnemers bedroeg bij het begin van het voetbalseizoen wekelijks ongeveer 80.000. teruggaande tot het jaar 1842. hun ver wantschap met het Bourgondische ge slacht Thiery kunnen bewijzen; voor waar in vele gevallen geen lichte op gave, terwijl de genealoog, de heer W. Tsj. Vleer, die de vergadering presi deerde wegens ziekte van de voorzitter, de heer B. C. Pai-horst uit Alkmaar, reeds vele resultaten heeft bereikt bij zijn navorsingen naar de afstammingen en verwantschappen uit vroegere eeu wen. Er zal sg veel werk moeten ge schieden daar er geen enkele schakel in de bewijsvoering mag ontbreken. Ter gelegenheid van deze zeer bij zondere bijeenkomst was één der wan den van de grote zaal behangen met een twintigtal wapens van de Thiery's uit Frankrijk, Belgie en Nederland, die onderling over het algemeen vrij veel overeenkomst vertoonden. Aan de voorzijde va., de bestuurstafel waren de vlaggen van deze drie landen gedra peerd. Op een tafel lagen een afschrift van het veelbesproken testament van voorvader Thiery, benevens enkele re cente Franse couranten met smakelijk opgediste verhalen over de opzienbaren de affaire. Vanzelfsprekend staat de Franse regering vrij sceptisch en afwij zend tegenover de gehele aangelegen heid, zolang geen documenten van wer kelijk belang kunnen worden overge legd. Brief was te duur.... £EN aardige, al dan niet ware geschie denis vertelt „1'Union" over een Thiery-tak ln het dorpje Plessis-Dau- scy. Op een -jede dag in 1789 kreeg dit gezin een ongefrankeerde, doch zeer gewichtig ve-zegelde brief uit Venetie. Daar er geen geld in huis was om de strafport te betalen en de ontvangers van de brief bovendien niet konden le zen, werd de brief zonder meer gere tourneerd. Enige tijd later raakte één der zoons van het betrokken gezinn er plotseling «j overtuigd, dat de brief in verband moest staan met de ontzag lijke erfenis, waarvan ook zij hadden gehoord. Hij nam een kloek besluit cn in de mening dat Venetie ergens vlak achter Romvan lag, trok hij er met zijn ezel op uit om een en ander in het rei ne te gaan brengen. Noch van deze Thiery ,noch van de ezel ooit meer iets vernom; Speurtochten in oude papieren HE genealoog, de heer W. Tsj. Vleer, vertelde hoe moeilijk het was om nasporingen te doen naar gegevens uit een tijd, torn men nog geen burgerlijke stand kende, waardoor de onderzoekers aangewezen waren op oude doop- en trouwboeken en notariële en rechter lijke archieven. Ten slotte stelde hij voor, dat d.e familieleden, die niet tot de afstammelingen van Jean Thiery zouden blijl en t behoren en dus tjiet zouden mededelen in de erfenis, toch een vergoeding voor hun bemoeienis sen en hun medewerking zouden ont vangen, Voor hen zal een zesde deel van de erfenis worden gereserveerd. Dit voorstel werd tijdens de bespreking van de statuten van deze merkwaardige vereniging aangehouden tot de volgen de vergadering, die over een maand of drie gehouden zal worden. Bovendien werd besloten tot de oprichting van di verse onderafdelingen en tot het zoe ken van nader contact met d» familie leden in andere landen, waarmede een einde kwam ar.n de eerste ledenverga dering van de familie-vereniging Thie ry, een familie met een zeldzame, doch niettemin zeer begrijpelijke eensge zindheid. Misschien zullen de Thier- aanse dromen van gouden koetsen met vier schimmels bespannen nog eens be waarheid worden en het is beslist een goed omen, dat het wapen van de Lotharingse Thiery-tak bestaat uit drie ,nn des overvloeds op een blauw schild. 16, Jimmy kwam na zijn eerste zwemles trouw in het zwembad van meneer Vliesteen oefenen. De doodge wone schoolslag had hij na twee mid dagen zwemmen totaal onder de knie en ook de rugslag had na een paar uur geen geheimen meer voor hem. Toen begon hij aan de borstcrawl, welke hij afkeek van een paar jongelui, die met elkaar om het hardst aan het zwem men waren. Het kostte hem even moei te de juiste beenbeweging te. maken, maar toen een van de jongens het-hem een paar maal had voorgedaan, zwom hij diezelfde jongen, een kwartiertje la ter radicaal voorbij. Hij crawlde, dat het een lieve lust was. En juist op dat ogenblik kwam Dirk de Duiker eens een kijkje nemen in het zwembad, nog druipend van het water, want hij had even tevoren een oude juffrouw uit de gracht opgedoken, die daarin terecht was gekomen, omdat ze een beetje kip pig was. Hij zag Jimmy als een tor pedoboot door het water klieven cn daarbij een snelheid ontwikkelen, die hem zodanig verbaasde, dat zijn mon i er van open viel. „Tjonge, jonge mompelde Dirk de Duiker, „dat knul letje is een geboren zwemmer. Die schiet als een paling door het water De Israëlische ambassadeur in de Verenigde Staten, Eban, heeft drie klachten b(j de Veiligheidsraad inge diend waarin wordt beweerd dat Syrië de wapenstilstandsovereenkomst tussen Syrië en Israël heeft geschonden. Volgens het telegram bestonden de schendingen uit: het vuren op burger arbeiders in de gedemilitairiseerde zo ne op Israëlisch gebied bij Banat Jakoeb op 15 Maart en tussen 25 en 28 Maart 1951; het binnentrekken van Syrische strijdkrachten van de gedemilitariseer de zone op Israëlisch gebied tussen El Hama en Khirbeth op 3 April '51 en de actie van de Syrische strijdkrachten, 16, „Het komt me voor, dat U drieën hier vreemdelingen zijt, mijnheer", zegt de waard zich tot Pim richtend. „Wel nu.... dan kunt U ook niet weten, wat hier voorgevallen is. Heel Hazenland is in rep en roer. Gisteren is de auto van onze hooggeëerde Paashaas ontvreemd, gestolenfoetsie! En dat is nog niet het ergste. Maar die auto zat tot aan de rand toe vol eieren. Gewonp eieren,, chocolade eieren, gevulde eieren, sui ker-eieren! Enfin, U weet hoe dat hier is tegen Pasen. En tot nog toe heeft men er geen spoor van kunnen ontdek ken. U begrijpt dus, dat zelfs bij het uitspreken van het woord „ei" een ieder hier al de rillingen krijgt! We staan voor een rampPasen staat voor de deur. En er is geen ei meer te krijgennergens mijnheer, al wil de U er honderd gulden voor geven!" die het vuur openden op Israëlische po litiemannen bij El Hama op Israëlisch gebied op 4'April 1951, waarbij zeven politiemannen werden gedood en drie gewond. Van officiële zijde is Zaterdag te Tel Aviv medegedeeld, dat alles rustig is in de gedemilitairiseerde zone op Is raëlisch gebied, waar het incident heeft plaats gevonden. De Israëlische autori teiten zullen naar alle waarschijnlijk heid doorgaan met de drooglegging van de Helehmoerassen in de gedemilitai riseerde zone. De 27-jarige June Capel en de Zuid- Afrikaanse 22-jarige Joan Freeman rijn met een lichte vrachtauto te Jo- kannesburg aangekomen na een tocht door Europa en Afrika van 27.000 km. De beide jonge vrouwen waren in November j.l. uit Londen naar Zuid- Afrika vertrokken. Geheel alleen en ongewapend hebben zij de reis ge maakt via de Sahara, de Goudkust, Nigeria, Kameroen, de Belgische Con- go, Oeganda en Tanganika. Miss Capel bestuurde de wagen. De meisjes verzorgden zelf de repara ties. De heer K. J. Caris te Amsterdam heeft bij de procureur-generaal van de Hoge Raad een klacht ingediend te gen de minister van financiën, wegens knevelarij (art. 366 W. van S.). Bij de finitieve belastingaanslagen zou eer. bedrag van f 200.000 meer van de neer Caris zijn geëist dan hij inderdaad schuldig is. Een ambtelijke correctie zou hem voorts zijn geweigerd. De procureur-generaal heeft de heer Caris naar H.M. de Koningin ver wezen opdat hij (proc. gen.) gemach tigd worde het onderzoek te openen en eventueel tot strafrechtelijke ver volging over te gaan. Perzië vraagt om hulp Perzie heeft aan Engeland en Ame rika hurp gevraagd om de ergste sprinkhanenplaag in 80 jaar te bestrij den. De plaag neemt iedere dag in kracht toe. Perzische gemotoriseerde legereenheden, vliegtuigen en eenheden van het kamelen-corps bestrijden de plaag, doch internationale hulp is no dig. Uit Washington wordt gemeld, dat de Amerikaanse regering twee grote C-54 vliegtuigen naar Perzie zal stu ren, die samen zes kleinere vliegtui gen zullen vervoeren. Deze kleine vliegtuigen zullen gebruikt worden om een sterk, nieuw insectenpoeder Aldrin", dat met succes in de Ame rikaanse katoenvelden is gebruikt, te verspreiden. Driejarig meisje meegelokt Te Surabaja is een driejarig Euro pees meisje ontvoerd. Het werd nabij het ouderlijke huis aan de Coenboule- vard door een Indonesische vrouw met een pop meegelokt en in een bet jak (fietstaxi) meegenomen. Uitge breide nasporingen hebben tot nu toe geen resulatat opgeleverd. Vorige week zijn ook nog twee klei ne Chinese kinderen en een 18-jarig Chinees meisje ontvoerd, waaromtrent eveneens geen nadere bijzonderheden bekend zijn geworden. De Nederland se bladen te Surabaja, de Vrije Pers en de Nieuwe Courant hebben waar schuwingen geplaatst tegen deze ken nelijk georganiseerde ontvoeringen. President Auriol is Zaterdag in Quebec aangekomen. Hij werd op het station ontvangen door de Canadese minister-president, Duplessis, en de gouverneur van de provincie Fauteuz. Later op de dag werd Auriol in het parlement ontvangen en legde hij een krans bij het gedenkteken voor de ge vallenen. PatrlcU Wenthworth (72 „Ik ken mijn rol niet, Garth". Hij nam haar bij een elleboog, draai de haar even om. „O ,de souffleur is er ook nog. Als het een heel modern stuk is, zeg je ge woontjes: „Heel goed, 't kan me niet schelen". Maar als het een van die to neelspelen uit de romantische periode is, moet het zijn: „O, Garth, dit komt zo plotseling!" Ze bleef wat krampachtig glim lachen en zei: „Dat komt het ook, niet waar?" ..Ik geloof van wel. 't Kan soms zo grappig gaan in het leven. Ik ben altijd dol op je geweest. Je was zo'n typisch klein ding.ik was heel erg op je ge steld. Toen ging ik weg en vergat je helemaal, maar zodra ik je bij het „in- nuest" zag binnenkomen, kreeg ik een gevoel, alsof ik nooit weg was geweest, 't Is moeilijk uit te leggen, maar het was een prettig, een buitengewoon heerlijk gevoel. Ik.... ik probeer heus, het je duidelijk te maken' Ja „Zié jé, het is, alsof je een deel van me zelf was - een deel van nu) toen ik nog jongen was.... Je kun1 je niet van het verleden losmaken, dat ontdek te ik bij mijn terugkomst en nu be merk ik, dat je nóg een deel van mij bent .Welnu, als het zo was en zo is, geloof je dan niet, dat het zo zal blij ven?" Zie je, toen je zei, dat je geen hofmakerij wenste, omdat je liever iets werkelijks had, heb je me tot nadenken gebracht. En ik dacht: „Wel, we heb ben werkelijkheid.... ze ligt voor de hand.... we kunnen er niet meer aan ontkomen". Ditmaal sprak ze niet, maar keek hem wat verschrikt aan. Hij sloeg een arm om haar hals en tilde met de hand haar kin op. „Haat je me?" „Niet heel erg". „Dat is ten minste iets. Houd je van me?" „Soms". „Jij, koel schepsel! Heb je me een beetje lief?" Nee". „Weet je 't zeker?" Nu keek ze niet angstig meer, maar twinkelde iets in haar ogen. „Je hebt niet gezegd, dat Jij van mij houdt. Doe je dat?" „Een heleboel, Jan". Ernstig herhaalde ze: een hele boel"., Op dit ogenblik opende juffrouw Sophy een rond, blauw oog, dat even tjes en vaag op elkaar omhelzende jonge mensen rustte en zich toen weer sloot. Juffrouw Sophy was geen spel breekster. Eerst toen het op de omhel zing volgende gefluister zo hoorbaar werd, dat ze 't gevoel kreeg, iets af te luisteren, maakte ze, vol leedwezen, een beweging, liet haar kussens vallen, geeuwde en richtte zich op. De om helzing was helaas voorbij, maar die lieve Janice had een kleur, die haar heel goed stond, ©ok de lieve Garth scheen wat te blozen. Met een stralend gezicht, sprak juffrouw Sophy: „Wat heerlijk, beste kinderen!" Garth was zo stoutmoedig om te vragen: „Wat bedoelt u, tante Sopphy?" Juffrouw Sophy streek haar krullen glad. „Ik geloof, dat ik aardig gesla pen heb", zei ze, alweer met een stra lende blik. „Heel pretig.... heel pret tig inderdaad. Ik had een erg genoeg lijke droom., als 't een droom was". Voor ze antwoord kon ontvangen, ging de deur open en verscheen hoofd inspecteur Lamb, als altijd een stevige persoonlijkheid, maar nu blijkbaar wat gehaast. „Neemt u me niet kwalijk, juffrouw Feil", zei hij, de deur achter zich slui tend. „U zult wel vrijwel alles van dit dorp en zijn bewoners weten. Kunt u me ook zeggen, wie er brandewijn ln huis heeft?" „Brandewijn?" vroeg juffrouw Sophy verrast. „Ik geloof, dat wij er wat ln huis hebben!" Lamb keek langs haar heen, maar Janice zei snel: „De tante van mevrouw Bush, die bij hen inwoont en bedlege rig is, heeft last van krampen. Daar om hebben ze altijd brandewijn, voor 't gevalIs er iemand ziek?" vroeg juffrouw Sophy ontsteld. De hoofdinspecteur, die buiten zich zelf scheen, maakte een snuivend ge luid, zei kortaf: „Hij is niet ziek, maar dood!", liep de kamer weer uit en sloot de deur iets harder dan nodig zou zijngeweest. Juffrouw Sophy zette grote ogen op. „Waarvoor had hij die brandewijn nodig?" vroeg ze. HOOFDSTUK XXXI. Frederick Bush, lang en schraal, keek van zijn hoogte neer op de twee Lon- dense politiemannen, die hem tot dit gesprek hadden opgeroepen. Hij nam de stoel, die hem werd aangeboden, maar bleef rechtop zitten en bewaarde zijn gewone uiterlijk van waardige droefgeestigheid. De afgezette pet hield hij in de hand, die op zijn rech terknie rustte. Lamb zag hem scherp aan en open- de het onderhoud. „Ik dank u voor uw komst hier, me neer Bush. We stellen een onderzoek in naar de gebeurtenissen op Dinsdag avond en ik geloof, dat u ons misschien kunt helpen". Dit zeggende, reikte hy de man een papier over en ging toen voort: „Hier heeft u een afschrift van het getuigenis, dat u bij 't inquest heef) afgelegd. Wilt u het eens doorzien en me zeggen, of u het juist vindt". (Wordt vervolgd.) In een rapport, getiteld „Sowjetru»- sische atoomspionnage", zegt de Ame rikaanse congrescommissie voor atoom energie, dat de atoomgeleerde dr. Klau* Fuchs een spion is geweest, die meer schade heeft berokkend dan welke an dere spion in de wereldgeschiedenis ook. (Dr. Fuchs was afkomstig uit Duitsland en werd Brits onderdaan. H(j kreeg 4 jaar gevangenisstraf we gens het doorgeven van atoomgehei men aan Rusland. Zijn Britse nationa liteit is hem ontnomen). „Het is nauwelijks overdrijving te noemen als men zegt, dat Fuchs alleen de veiligheid van meer mensen heeft beïnvloed en meer schade heeft be rokkend dan welke andere spion ook, niet alleen in de geschiedenis van de V.S., maar in die van de gehele we reld", aldus het rapport. De gezamenlijke activiteit van dr. Fuchs, prof. Bruno Pontecorvo, dr. Al- lan Nunn May en David Greenglas* had „mogelijk het Russische plan voor atoomenergie met minstens anderhalf jaar versneld". ROOSENDAAL HOLLAND TURNHOUT lELGlE DINSDAG 10 APRIL HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuw* en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuw* 13.20 Actualiteiten. 13.25 Pianospel. 14.00 Gevarieerd programma. 14.53 Zang en piano. 15.20 Vraaggesprek over het nieuwe fooien stelsel. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de kin deren. 17.45 Negro spirituals. 18.00 Voor de jeugd. 18.15 Amusementsorkest en solist. 18.45 Sportpraatje. 18.54 „Dit is leven", causerie. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 „Hier is Europa: Ierland". 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Kamerorkest en solist. (Om 20.35 Gesprek rond de tafel: „Missionarissen in alle klimaten".) 21.25 „Hulp aan invaliden", causerie. 21.35 Viool en piano. 22.00 Zang en piano. 22.20 Luitrecital. 22.34 „Gesprek met mijn zoon". 22.45 Avondgebed en Litur gische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Svmphonie-orkest en solist. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 V'FRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. è.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Populair concert. 10.30 Van vrouw tot vrouw, 10.35 Gram.muziek. 10-50 Voor de' kleuters. 11.00 Sopraan en piano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Promenade-orkest. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Zang en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlej. 13.20 Financieel weekoverzicht. 13.30 Musette-orkest en soliste. 14-00 Voor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 15.30 Onze Ame rikaanse buren. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Dans muziek. 17.45 Regeringsuitzending: Ir. G. A. de Mol: „Het erf van de Indonesiër". 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amusements muziek. 19.05 .Paris vous parle". 19.10 „Mu- ziek-étalage". 19.50 Voor burger en militair. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Ca» baret. 21.15 De Antwoord-man. 21.30 Avro- allerlei. 21.35 Operaconcert. 22.00 „Goeda moed", causerie. 22.15 Pianoduo. 22.43 Bui tenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15-24 00 Gram.muziek.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3