C Pita. Pam, Pom en de Paashaas „De Keukenhof kan de opzet van de Flora 1953 niet verstoren!' JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Europese organisatie voor landbouw Tóch nog een lichtpuntje in deze dure tijd HE SIJl'TEL 0 West-Friesland belooft volledige medewerking Verbouwing Krelagehuis uitgesteld FF laat zich denken, dat partijen zich met elkaar verstaan hebben over dit ongewenste risico. Dit over leg heeft totnogtoe geen resultaat ge had, deelde jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden mee in de gis teren te Haarlem gehouden algemene vergadering van de Vereniging voor Bloembollencultuur. Het bestuur van de Keukenhof stelt zich op het stand punt, dat de Flora 1953 dan maar niet gehouden moet worden. De internatio' nale faam en aankondiging van deze tienjaarlijkse demonstratie van Neer- landg kunnen in de totale tuinbouw sector gedoogt dit afstel echter niet. Veeleer ia het mogelijk naar het in richt van de voorzitter van de A. V. v. B. C. de jaarlijkse continuïteit van de Keukenhof voor een keer te onderbre ken. Tot dit doel heeft de A. V. v. B. C. het Keukenhofbestuur talloze conces sies gedaan. Het handhaafde echter rijn standpunt. De voorzitter betreur de dit, maar zegde desgevraagd aan de vergadering toe geen moeite onge daan te laten om alsnog de volle me dewerking van dat bestuur te verwer ven. De Flora 1953 gaat echter door. Ook wanneer het pogen tot samen werking ondanks alles geen resultaat ral hebben. Reeds nu kan de A. V. v. B. C. over zodanige fondsen beschik ken, dat de financiële strop niet groot kan zijn. Maar zelfs wanneer deze ex positie een strop zou geven, zou men niet mogen aarzelen, stelde de voor zitter. De internationale reclame, die er van uit zal gaan voor alle vakgeno ten en de Nederlandse tuinbouw zelf, mag men niet te gering achten. Even min als te gering geacht zal mogen worden het bedrag, dat erdoor aan de viezen naar Nederland zal kunnen vloeien en de revenuen, die ten goede rullen komen aan tal van Nederlandse bedrijven, die bij het vreemdelingen verkeer ten nauwste betrokken zijn. HERSTEL UW ZENUWEN. NERVA-NOVA ERNSTIG ONGELUK MET EEN „KLEEFWAND" Effectenfraude in Utrecht en Zuid-Holland Amerikaans protest te Tel Aviv KERKELIJK NIEUWS Ook Engeland ontvin een uitnodiging Ai gaan de prijzen ook omhoog. De Gruyter blijft 10 procent korting geven en dat scheelt nu méér, dan ooit tevoren „Het Radioprogramma in het ongelijk gesteld Omroepprogramma's mogen niet worden nagedrukt Amerikaanse militaire aankopen in Europa Het Koninklijk bezoek aan Luxemburg Het Radioprogramma DINSDAG 10 APRIL 1951 Vergadering Alg. Ver. v. Bloembollencultuur (Van onze speciale verslaggever) 0d! or5anisMrt Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur n*nX^k.Pnf e"ih Itm€n en 'ierteelttentoonsteHing. waarvan de weer zie exmwHU wee,'oïnet*" 'S F,ora"t«nto<'nst«1»nï en voor 1953 staat programma. Men is reeds nu met de voorbereidingen evenement, dat internationale bekendheid verworven heeft ZLESSITET u'7enen.dael' Maar- - sinds jaar is er ook de Keukenhof in Lisse. En het is te verwachten, dat deze exquise openlucht- tentoonstelling van uitsluitend bolgewassen ook in 1953 gehouden zal worden. Die Keukenhof is een lofwaardig initiatief van een grote groep bollenkwekers. Indien nu in 1953 en Flora èn Keukenhof georganiseerd worden, bestaat de kans dat de publieke belangstelling verdeeld zal worden, met het gevolg, dat ft» beide sectoren enorme bedragen verspeeld zullen worden. Tot goed begrip diene. dat voor de opzet van de Flora 1953 gerekend wordt met een budget van WMW gulden. Geen kleinigheid voorwaar. de heffing van het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten beoogd wordt. Er moet op worden gelet, dat de A. V. v. B. C. allen vaktechnische werk, als we tenschappelijk onderzoek en onper soonlijke reclame, zelf in handen houdt. Na enige discussie, waaruit bleek, dat Grotebroek bijval kreeg, deed het hoofdbestuur toezegging deze aangele genheid scherp in het oog te zullen houden. Op grond van dit inzicht liet jhr. van Nispen tot Pannerden een welge meend „ende desespereert niet" horen, welke opwekking blijkens een dave rend voetgetrappel in dè statige Haar lemse concertzaal hartelijk instem ming vond. Het gewekte enthousiasme deed de afgevaardigde van West- Friesland opmerken, dat te zijner tijd op de volle medewerking van dit ge west gerekend zou mogen worden. Onzekerheid. r\E overige agendapunten waren snel afgehandeld. Het openingswoord van de heer Van Nispen tot Panner den gewaagde van de donkere wolken, die over de wereld drijven en die ook een dreiging zijn voor de welvaart in het bollenvak. Stellig zullen die vak genoten hun steentje willen bijdragen om het vaderlandse schip van staat varende te houden. Maar dan moeten tenminste twee dingen vast staan. Ten eerste, dat de Staat alle perfectionisme vermijdt en alle niet noodzakelijke be moeiingen afkapt en verder zorgt, dat niet wederom de kleine en kleinere zelfstandigen beneden het voor hen sociaal verantwoorde minimum zullen worden neergedrukt. Met grote belangstelling wordt het komende exportseizoen tegemoet ge zien. De oplossing van Duitslands fi- nancieel-economische moeilijkheden zal mede in grote mate voor dit seizoen beslissend zijn. Ook de export naar Engeland zal aan de gekoesterde ver wachtingen moeten beantwoorden, wil het bloembollenvak een redelijk jaar tegemoet gaan. In verband met de onzekere voor uitzichten en andere factoren zal de verbouwing van het Krelagehuis uit gesteld worden. Motie van Grootebroek TOT enige verrassing van het hoofd bestuur diende de afdeling Groote broek ter vergadering een motie in, waarin het bestuur werd verzocht er nauwlettend op toe te zien, wat met Herstel Uw zenuwen met Nerva-Nova, het moderne, krachtig werkende en aangenaam smakende voedsel voor Uw zenuwstelsel. Voor wie is Nerva-Nova het aangewezen middel? Voor allen, die zich lichamelijk of geestelijk slap voelen door zenuwuitputting, licha melijke of geestelijke zwakte, luste loosheid, depressies, voor en na zware operaties, na ziekten tot spoedig her stel van krachten. Nerva-Nova bevat stoffen, die als bouwstenen fungeren, voor het zenuwstelsel en voor het lichaam in het algemeen. Nerva-Nova is klinisch beproefd, f 1.25 en f 2.70 p. verp. bij apoth., drog. Hot voedsel voor het zenuwstelsel (Advertentie, Ing. Med.) Op de kermis te Arnhem is op het ogenblik een „kleefwand" opgesteld. Zondag is een dertienjarige jongen, die op de tribune van dit toestel de gebeurtenissen in de snel ronddraaien de houten koker gadesloeg, gevallen en tussen de tribune en de draaiende trommel terecht gekomen. Hij liep een schedelbasisfractuur, een gebro ken been en inwendige kneuzingen op. Gisteren is hij aan de bekomen ver wondingen overleden. President Auriol heeft Maandag, vergezeld van zijn echtgenote per vliegtuig Montreal verlaten om naar Frankrijk terug te keren. Ambtenaren van de fiscale inlichtin gen en opsporingsdienst te Utrecht hebben na uitgebreide onderzoekingen twee gevallen van effectenfraude tot oplossing kunnen brengen. Enige we ken geleden werd in Utrecht een ac countant aangehouden, die zich schul dig had gemaakt aan fraude met on geregistreerde effecten. Het tweede geval werd in Zuid-Holland ontdekt. Daar werd Woensdag jj. een commis sionair in effecten gearresteerd, die zich aan effectenfraude en belasting fraude zou hebben schuldig gemaakt. In het eerste geval gaat het om een bedrag van ongeveer f 75.000, de twee de fraude beloopt een bedrag van te zamen ongeveer f 160.000. De permanente gedelegeerde van Syrië bij de V.N. heeft Maandag op nieuw de Veiligheidsraad verzocht met spoed de IsraëlischSyrische inciden ten te behandelen. Ondertussen heb ben de Verenigde Staten bij de Israë lische regering krachtig geprotesteerd tegen het bombarderen van Syrische stellingen door de Israëlische lucht macht. Ook Syrië is medegedeeld, dat de V.S. de grensincidenten ernstig nemen. Zowel de V.S. als Frankrijk hebben beide landen verzocht met gematigd heid en zelfbeheersing te handelen. Volgens gezaghebbende berichten te Damascus zullen vooraanstaande Ara bische militaire functionarissen, onder wie Syriërs. op een bijeenkomst te Amman in Jordanië besprekingen voe ren over de jongste grensincidenten tussen Syrië en Israël. EEN SIAMEES VLIEGTUIG BIJ HONGKONG NEERGESTORT. Een vliegtuig van de Siamese lucht vaartmaatschappij is bij "dichte mist in de nabijheid van Hongkong in zee ge stort. Er waren elf passagiers aan boord en een bemanning van vijf. Men vreest dat allen om het leven zijn ge komen. 17. Jimmy Brown en Dirk de Duiker schudden elkaar een paar minuten la ter hartelijk de hand. „Ik moet zeg gen", zei de kampioen-mensenredder, dat je mijn stoutste verwachtingen overtroffen hebt. Je zult wel begrijpen, dat ik wel wat van zwemmen afweet, maar het is mij in mijn langdurige carrière niet vaak overkomen, dat ik iemand met zoveel aanleg voor de zwemsport ben tegengekomen. Weet je wat jij bent Jimmy, vroeg hij. „Jij bent een geboren Kanaalzwemmer. Als jij niet over het Kanaal kunt zwemmen, zou ik niet weten wie het dan wèl kan. En als je het mij vraagt, dan ligt ook daar je toekomst. Jij moet over Het Kanaal zwemmen. Niet eenmaal, niet tweemaal, nee tienmaal of nog meer. En daarbij moet je alle records probe ren te verbeteren. Dat lukt je ook, wat ik je brom. Kijk, ik kan je natuurlijk ook opleiden voor mensenredder. Maar een goeie mensenredder hebben wij al. Dat ben ik. En zou d'r nou een tweede bijkomen, dan zou dat de spoeling maar verdunnen. Daar hebben w« allebei niets aan, zeg nou zelf. 17. „Nee heren, hier in het dorp is geen ei te krijgen, al wilde U er hon derd gulden voor geven", zegt de waard nogmaals. „Tjonge, tjonge, dat is erg ik voel met U mee, ik kan het me voorstellen", antwoordt Pim. „Ja, ik zou wel genoegen willen nemen met iets anders, want ik ben ook maar doodgewoon meneer Pimpel, maar de markies hier", en hij wijst op Pom, „ik weet niet of markies Pompelmoes hier mede accoord zal gaan". Meteen geeft hij Pom een knipoogje. Pom begrijpt hem direct en valt hem met luide stem in de reden: „Nee, daarmede ga ik ze ker niet accoordik, die elke dag mijn eitje pleeg te gebruiken, weer of geen weer! Ik geef U honderd gulden, honderd gulden voor een ei, beste vriend!" In de gelagkamer is het dood stil geworden. Iedereen heeft gehoord wat markies Pompelmoes gezegd heeft Enéén van de aanwezigen spitst zijn oren! Beroepen te VlaaraingenL. Kievit 'e Putten; te Workum (2 vacatures): D. J. Stalink te Noordwijkerhout en E. J. Beker te Voorhout; te Fijnaart: P. de Bruyn te Workum; te Beerta: T. Korporaal, candi- daat te 's Gravenhage; te Tiel: D. Wolfsen. predikant-voorganger Ned. Prot. Bond te Ede; te Randwijk: J. H. Cirkel te Ede; te Blija: J. R. Hanenburg, canaidaat te Leeu warden; te Elburg en te Meerkerk: B. Ha verkamp te Sneek. Bedankt voor Kamperveen: D. J. van der Graal te Leer broek. Gereformeerde Kerken. Beroepen' te Katwijk aan Zee: A. L. Bos te IJselmonde; te Lewedorp: R. Strij ker, cand. te Nijeveen: te Mlnnertsga te Den Post Overschilt en te Woldendorp: J. Kuntz, candidaat te Assen. Aange nomen naar MonnikendamM. T. Min- nema, cand. te Rotterdam die bedankte voor Herwijnen. Numansdorp, Strijen, Wa penveld, Wilnis en voor Wons. Aan genomen naar St. Jacobiparochie: C. Mak, candidaat te Beverwijk, die bedankte voor Drijber. .Schettens en voor Stad aan 't Haringvliet. Aangenomen naar Haarlem: A. B. C. Hofland te Emmen. Bedankt voor Watergraafsmeer-Am- sterdam-Oost: K. Hart te Utrecht. Be roepbaar: De classis Rotterdam heeft preperatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard; de heer J. J. Goumare te Rot terdam-Zuid, candidaat aan de Vrije Uni versiteit. Gereformeerde Gemeenten. Beroepen, te LeerdamFr. Mallan te Bruinisse. die bedankte voor Dirksland en voor Patterson; te Amsterdam: C. C. van Dam te Werkendam; te Patterson (tweede maal) K. de Gier te Lisse. De Britse regering heeft een uitno diging ontvangen om deel te nemen aan de voorgestelde conferentie over het plan tot vorming van een Euro pese organisatie voor de landbouw OPLOSSING KRUISWOORDPUZZLE Horizontaal: 1. Pet, 3. Sneek, 8. Aap. II. Al, 12. Pergola, 14. Ma. IS. Dot. 16. Map, 18. Over. 20. Elp, 22 Lava, 24. Een, 25. We. 26. Eg. 28. Sla, 29. Ar. 30. Verdrag. 33. Of. 34. Slee. 35. Laan, 36. St„ 37. Trekpot, 40. Dr., 42. Lei, 44. De. 45. En. 46. Lea, 47. Aker, 49. Mo!. 51. Merg, 52. Tam. 54. Pot. 55. Er, 57. Melodie. 60. Nu, 61. Rat, 62. Salon. 63. Alt. Verticaal: 1. Papoea. 2. El. 3. Se'. 4. Nr., 5. Egel, 6. E.o.. 7. KLM, 9. A.M., 10. Paraaf, 12. Por, 13. Aal, 15. Den. 17. Pas. 19. Verstek, 20. Eer, 21. Per, 23. Vlonder. 25. Weerd. 27. Galon, 30. Vet, 31. Dak, 32. Gat. 36. Slager. 38. Eem, 39. Pel. 41. Ra gout, 43. Iet, 46. Let, 48. Ram. 50. Odol, 51. Moe. 53. Mes, 54. Pin, 56. Ra, 58. La, ANTWC 3RDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Een mineraal, dat aluminium bevat. 2. In het dorp Zwaag. 3. Filmster, baker. 4. Een „metro" (ondergrondse trein). 5. Uit het Italiaans; „llmone" betekent citroen. 6. Dat is een voor schrift tegen brandgevaar. 7. De Vries. 8. De stratenmaker. 9. Corsica (daar werd hfj geboren), Elba (daarheen werd hij verbannen) en St. Helena (waar hij gestorven is). 10. „Het geld hier uit metaal verkregen, is nooit een vloek doch steeds een zegen". En al worden versnaperin gen ook duur. De Gruyter blijft het Snoepje van de Week. geven voor slechts 10 cent. U ontvangt het voor. taan echter bij elke aankoop van VIER GULDEN aan De Gruyter-artikelen EN om de betere waar, EN om de 10 procent korting EN om het Snoepje van de Week nu, méér dan ooit, klant van De Gruyter, -e 510327 De president van de Amsterdamse rechtbank, mr. C. W. Thöne, heeft in kort geding uitspraak gedaan in de zaak van de omroepverenigingen te gen de stichting Het Radioprogramma. De omroepen zyn in het gelijk gesteld. De stichting was gedagvaard, om dat zij in een door haar uitgegeven prorammablad de programma's van de omroeporganisaties in verkorte vorm had afgedrukt. De president overwoog dat sinds 1934 herhaalde malen pro cessen zijn gevoerd over het afdruk ken van de programma's. Steeds zijn daarbij de omroepverenigingen in het gelijk gesteld. Telkens is uitgemaakt, dat deze programma's onder de werking van de Auteurswet vallen. De president heeft zich hierbij aangesloten en het af drukken an de programma's in het blad van de stichting verboden op straffe van een dwangsom van 10.000 voor elk uit te geven nummer. Patricia WentbHoriij (73 Bush nam het papier aan en legde het op zijn linkerknie. Toen deponeer de hij zijn pet op de vloer, haalde een lederen brillehuis uit een binnenzak, opende het en zette de bril op, alles heel omslachtig. Daarna greep hy 't papier weer beet, las het door zonder zicb te haasten en legde het weer op tafel. Lamb sloeg hem nauwkeurig gade eu vroeg toen „Vindt u dat juist?" Bush bergde zijn bril weer weg. Toen het brillehuis opnieuw in de binnenzak zat, antwoordde hij: „Ja". Terwijl brigadier Abbott dit ene woord neerschreef, maakte hij by zich zelf de opmerking, dat het gesprek wat gelijkenis met een langzaam draaiende oftewel vertraagde film vertoonde. Ste nografie had z.i. bij meneer Bush geen zin. Inmiddels vroeg Lamb: „Heeft u nog iets aan die verklaring toe te voegen? „Nee", zei Bush, alle tijd voor het woord nemend. „Weet u dat zeker?" „Ja". „Meneer Bush, het is uw gewoonte, nietwaar, elke avond een ronde om de kerk en het kerkhof te doen?" Even kalm en weer zonder de minste aarzeling antwoordde Bush andermaal „Ja". „Hoe laat?" „Hè, hè", dacht John Abbott. „Nu kan hij tenminste niet „ja" zeggen. Dat begon me ook stierlijk te vervelen". Intussen werd het antwoord op de zelfde toon en zonder enige verande ring in stemklank gegeven: „Tien uur". „Die ronde deed u ook Dinsdag avond?" „Ja". „Waarom zei u dit dan niet bij het officiële onderzoek?" „Mij werd er niet naai gevraagd." „Kwam u niet op de gedachte, het uit eigen beweging mee te delen?" „Neen." „U antwoordde alleen op wat u was gevraagd. Maar zou u als men het u wèl gevraagd had, ook gezegd hebben, dat u de ronde had gedaan?" „Ja". Spijtig dacht Frank: „Daar zijn wy er weer" en piekerde intussen over vragen, die niet met een eenvoudige toestemming te beantwoorden waren „Welnu", zei Lamb, „dan keren we terug naar die ronde op Dinsdagavond. Hoe laat ging u op weg?" „Kort voor de gewone tijd". „Waarom?" „Ik ben aan geen vast uur gebonden. Ik kies het zelf". „En waarom koos u Dinsdagavond een vroeger tijdstip?" ,,'t Duurde nu even langer vóór het antwoord kwam. Eindelijk zei Bush: „Ik zou niet veten waarom. Je behoeft toch voor alles wat je doet'geen spe ciale reden te hebben". ..In elk geval ging u voor de gewone tijd uit. Hoeveel ervoor ongeveer?" „Precies kan ik het niet zeggen. Misschien tien minuten of zo." „Heeft u het schot gehoord?" „Nee". Dus u <ging niet voor uw gewone tijd uit omdat u had horen schieten?" ..Neen". Weer keek Lamb hem scherp aan. Bush' wat droefgeestige kalmte in blik en manieren was ongeëvenaard! Hij had zijn pet weer opgeraapt en hield ze, als in 't begin, op zijn knie, maar nu vaster. Een van zijn knokkels scheen door druk op de huid volkomen bloedeloos. Lamb zette, zonder veel nadruk, de ondervraging voort. „Nu, goed., u ging dus uw ronde doen. Vertelt u me nu eens waarheen u ging en wat u deed. En laat als u wilt niets weg, omdat het u niet gevraagd wordt., ik wens alles te weten". Bush stak de linkerhand in zijn zak. haalde er een rood en geel gespikkelde zakdoek uit en noot plechtig zijn neus Hij nam er de tijd voor, ook de doek weer in zijn zak te stoppen. Daarna zei hij even afgemeten: „Ik liep door mijn voordeur de straat op en volgde die tot ik bij het kerkhofhek kwam, dat ik binnenging". „Het hek in de dorpsstraat dus?" „Ja. En teen langs het rechtervoet pad en om de kerk heen en weer hetzelfde hek uit". „Zag u iemand?" „Neen". „En was dat alles?" „Ik ging het kerkhof op, deed mijn ronde, kwam weer op straat en zag nie mand". „Niets hieraan toe te voegen?" vroeg Lamb op scherpe toon. „Neen". Nu maakte Lamb een plotselinge beweging. Hij boog zich voorover en stak een hand over de tafel uit. „Hoor nu eens goed, Bush'.ze hebben u gezien. Zelf zag u niemand, maar twee mensen zagen u wèl. een jongen en een meisje, die onder de boom bij de muur van de oude pastorie zaten. Wat heeft u hierover te zeggen?" Alle knokkels van de hand, die de pet vasthield, waren spierwit, maar het wat droefgeestige gezicht bleef kalm, toen Bush langzaam zei: Ik weet niet wat ze gezien hebben: ik deed mijn ronden". (Wordt vervolgd-) Het doel van deze conferentie Je vorming van een gemeenschappelijke organisatie, ivaarin de voornaamste Europese agrarische markten gegroe peerd ztyn. In de uitnodiging, die door de »•- cretaris-generaal van de Raad van Europa namens de Franse regering aan de leden van de raad werd gezon den, wordt geen datum of plaats van bijeenkomst genoemd. Ofschoon Oos tenrijk, Portugal en Zwitserland niet in de Raad van Europa vertegenwoor digd zijn, hebben de regeringen van die landen ook een uitnodiging ontvangen. De conferentie zal zich bezighouden met een gemeenschappelijke markt voor tarwe, suiker, wijn en melkpro ducten. Het is nog niet bekend, hos de politieke organisatie van de ge meenschappelijke markt zal zijn. Het hoofdkwartier van het Ameri kaanse leger in Europa maakt bekend, dat het Amerikaanse leger waarschijn lijk voor 12 millioen dollars aan ge standaardiseerde legergoederen van Europese fabrikanten zal kopen. Met deze aankopen, waarvoor in dollars zal worden betaald, zullen de leveranties van Amerikaanse firma's worden aan gevuld. De Amerikaanse militaire auto riteiten hebben de productiemogelijk heden van 250 Europese firma's, ine!. Westduitse ondernemingen, onderzocht en offertes gevraagd voor aanzienlijke hoeveelheden dekens, katoenen bedde- lakens en slopen, veren kussens, katoe nen matrassen en katoenen matras- overtrekken en opbouwbare stalen bed den. Zoals gemeld, zullen H. M. de Ko ningin en Z. K. H. de Prins der Ne derlanden zich op uitnodiging van ie groothertogin van Luxemburg en prins Felix in Juni a.s. voor een officieel bezoek naar het groothertogdom be geven. Als data van dit officiële be zoek worden genoemd, 19, 20 en 'U Juni. DE INVOER VAN NEDERLANDSE APPELEN IN BELGIE. De Belgische contingenteringsmaat- regelen inzake de invoer van appelen uit Nederland, zijn opgeheven. In be voegde Belgische kringen schat rhen da voorraad appelen, waarover Neder land nog beschikt, op ongeveer 20 mil lioen kilogram. Het zijn vooral appelen van de soort „Belles de Boskoop". WOENSDAG 11 APRIL HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Amusements muziek. 10.15 Gram.muziek. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram.muziek. 11.10 „Georf Frie- drich Handel", hoorspel. 12.00 Basgamba en ciavecimbel. 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen. 12.33 Amusements-muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire reportage. 13.20 Man doline-Ensemble. 13.50 Utrechts Stedelijk Or kest en soliste. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Metropole-orkest en solist. 15.45 Piano-recital. 16.15 Voor de jeugd. 17.30 Viool en piano. 17.45 Regeringsuitzending: W. A. Braasem: Volkspoëzie in de Minahassa". 18.00 Koor zang. 18.30 R.V.U.: Dr. G. Ruarus: „De struc tuur van de persoonlijkheid". 19.00 Nieuw» en weerberichten. 19.15 Voor de jeugd. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Commentaar Familie-competitie. 20.15 Radio Philharmonisch Orkest en soliste. 21.15 Populaire muziek. 21.35 „Zwaluw, waarheen is Uw vlucht?", causerie. 21.55 Populaire mu ziek. 22.15 Koninklijke Militaire Kapel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 „Onder ons gezegd". 8.23 Orgelspel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. ^2.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en Tuinbouwmecledelin- gen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Dans muziek. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Promenade-orkest. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de jeugd. 15.50 Fluit en piano. 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Veoc de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. muziek. 17.45 Dansmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Nieuws van de Ko ninklijke Marine. 18.30 Actualiteiten. 18.35 Banjo-Ensemble. 19.00 „De Chris te 0 en de Vakbeweging", causerie. 19.15 Dansmuziek. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Dansmuziek 20.40 „Scheiding" hoorspel. 22.05 Concertgebouw, orkest en solist. 22.45 Sport. 28.00 Nieuwe. 23.15—244)0 Gram.muziek. 4

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3