Nog geen plannen voor bebouwing van Kanaalweg en Weststraat oude prijzen Huisduinen wacht op riolering Comeniusschool vierde in „Casino" het „Lentefeest 1951" Lofwaerdige uitvoering door de Helderse Orkestvereniging Vraag en antwoord bij de Gemeentebegroting (2) Veel belangstelling voor handwerktentoonstelling De heer Buys Jr. spreekt voor Hum. Gemeenschap Genotzoeker had geen geluk H.A.V.-dames kampioen; Helder op laatste plaats Rectificatie „De wonderbloem aantrekkellijk schouwspel Mej. Ruymgaart had eer van haar werk Schager Dameskerkkoor werkte mede in het „Stabat Mater" van Pergolese Uitstekende vertolking der solopartijen J.S. BEEMSTERBOER Helders Mannenkoor Zondag niet voor de radio Tussen Haaks en Kuifje Gediplomeerde landbouwers Geslaagd voor examen Texel DONDERDAG 12 APRIL 1951 Vraag: Achten burgemeester en wet houders 't niet wenselijk om ter verkrij ging van 'n voorlopig stedebouwkundig en aesthetisch geheel, te bevorderen dat het Helden der Zeeplein en de Willem Barendszstraat worden bebouwd en zijn rij bereid om deze bouw zelf ter hand te doen nemen, voor zover particuliere bcuw achterwege blijft? Antwoord: De gronden rond het Hel- der Zeeplein zijn door ons in be ginsel toegewezen aan bestedingsplich- tigen ten behoeve van de herbouw van woningen. Met de gronden ter weers zijden van de Willem Barendszstraat is dit ten dele het geval. Wij wensen de gelegenheid voor particulieren om hier door herbouw aan de op hen rustende bestedingsplicht te voldoen, zo lang mogelijk open te laten. Eerst wanneer zou blijken, dat deze bebouwing ach terwege blijft, zullen wij overwegen, of van gemeentewege tot het bebouwen dezer gronden dient te worden overge gaan. Vraag: Wanneer stellen burgemeester en wethouders zich voor, over te gaan tot bebouwing van de Kanaalweg en de Weststraat? En hoe stellen zij zich voor, dat die bebouwing zal geschieden? Antwoord: Wij kunnen nog niet zeg gen, wanneer kan worden overgegaan tot het bebouwei van de gronden aan de Kanaalweg en de Weststraat, omdat wij in verband met een verzoek van de minister van Marine om de gronden aan de Kanaalweg ten dele en die aan de Weststraat geheel, te reserveren voor de Koninklijke Marine, waarom trent nog overleg gaande is nog geen afgeronde voorstellen aan u kunnen doen tot het vaststellen van een uit breidingsplan voor deze gror.den. Eerst nè de vaststelling van een zodanig plan zouden wij voorstellen kunnen doen voor het bebouwen dezer gronden. Vraag: Bestaat het voornemen om ook te Julianadorp huizen te bouwen? Zo ja, hoeveel? Antwoord: Het bouwen van wonin gen te Julianadorp wordt door ons wenselijk geacht. Wij hopen, dat het mogelijk zal zijn binnenkort nadere voorstellen daaromtrent aan u ter be handeling voor te leggen. Vraag: Kan het college van burge meester en wethouders al iets mede delen omtrent de advies-commissie uit de burgerjj, inzake de woningbouw plannen? Antwoord: Aan onze toezegging om te bevorderen, dat uit vertegenwoordig sters van de plaatselijke vrouwenver enigingen een commissie wordt ge vormd, waarmede door ons overleg kan worden gepleegd, inzake de inrichting van de door de gemeente te bouwen woningen, is nog geen uitvoering ge geven. Hieraan was ook minder be hoefte, omdat sindsdien geen belang rijke bouwplannen aan de orde zijn ge steld. Wij stellen ons voor, thans bin nenkort maatregelen tot het vormen van deze commissie te treffen. Vraag: Is het college van burgemees ter en wethouders bereid om nog inten siever dan voorheen te bevorderen, dat percelen, welke door bombardemen ten uit verschillende centra van ons stadsbeeld zjjn verdwenen en zulke lelijke open plekken hebben achterge laten, worden herbouwd? Antwoord: Wij ctreven er naar, de door bombardementen veroorzaakte open plekken in het stadsbeeld, zo snel mogelijk te doen volbouwen. Wij ver wachten, dat de door ons krachtens de Wet op de Materiële Oorlogsschaden aangevraagde onteigening, ten name van de gemeente, van deze open terrei nen binnenkort zal worden uitgespro ken. Het zal daarna mogelijk zij» deze gronden aan bouwlustige bestedings- plichtigen, toe te wijzen. Wellicht zul len de open plekken hierdoor in een sneller tempo worden volgebouwd. Dit hangt echter ten nauwste samen met de lust tot herbouwen bij de particu liere bestedingsplichtigen, en dit is veelal weer afhankelijk van de finan ciering van de herbouw, waarop wij geen invloed kunnen uitoefenen. Vraag: Is het niet mogelijk meer grond beschikbaar te krijgen voor nieuwbouw, door inkorting van de leng te der tuinen en/of door iets mindere brede straten aan te leggen? Antwoord: Dat is wel mogelijk, doch naar onze mening in strijd met de be langen van een goede volkshuisvesting, een behoorlijke stedebouwkundige uit leg van de gemeente, en met de eisen van het moderne verkeer. Bestratingen. Vraag: Hoe staat het, zo vragen meer der, leden, met het overnemen door de gemeente van de wegen in Julianadorp en de verbetering van de riolering en de wegdekken? Antwoord: De kwestie van het over nemen van de wegen en plantsoenen e Julianadorp is nog bij ons in behande ling. Hiermede houden de plannen voor het leggen van een riolering aldaar en het verbeteren van wegdekken, nauw verband. Vraag: Bestaan er plannen voor ver betering van de bestrating van het ge deelte Badhuisstraat tussen de woning van de heer Terra en het voormalige café „De eerste aanleg", zulks in ver band met de bouw van woningen voor het personeel der kustverlichting aan dit weggedeelte? Antwoord: Een grondige verbetering van de Badhuisstraat is eerst mogelijk, wanneer de plannen voor het leggen van een riolering te Huisduinen zullen zijn verwezenlijkt. Wij zullen overwe gen, wat voorlopig ter verbetering van het bedoelde gedeelte van de Badhuis straat kan worden gedaan. Riolering. Vraag: Hoe staat het met de riolering te Huisduinen? De bestaande afwate ringsmogelijkheid is ten ene male on voldoende. Antwoord: De uitvoering van de plan nen voor een nieuwe riolering te Huis duinen is afhankelijk van het tijdstip, waarop het moerriool zal zijn gelegd van Huisduinen naar de „Nieuwstad", en vervolgens naar de zuiveringsinstal latie en deze installatie zal zijn gereed gekomen. Bedrijven. Vraag: Meerdere leden zullen gaarne vernemen of gelet op de thans ge raamde uitkomsten voor de bedrij ven in de toekomst gunstiger perspec tieven kunnen worden verwacht. Antwoord: Het is thans nog niet te voorzien, hoe de bedrijven zich in de toekomst zullen ontwikkelen. Voor een deel is dit afhankelijk van de wijze waarop de stadsuitbreiding zich zal vol trekken en van de vraag of de moge lijkheid bestaat, de distributie-netten zoveel mogelijk rendabel te maken. Vraag: Gevraagd wordt hoe het staat met de voorzieningen van de zgn. „on rendabele gebieden", in het bijzonder met de stroom-, de water- en de gas levering in Julianadorp. Antwoord: «De voorziening van de on rendabele gebieden heeft onze volle aandacht. Wij zien echter nog geen goede mogelijkheid om voor elk geval een bevredigende oplossing te verkrij gen. Voor de watervoorziening is aan Gedeputeerde Staten verzocht, te wil len berichten of medewerking kan wor den verleend, voor het verkrijgen van een provinciale bijdrage in extra kos ten ten behoeve van de onrendabele gebieden. De handwerktentoonstelling, die door de afdeling Den Helder van de Neder landse vereniging van huisvrouwen werd gehouden in de bovenzaal van café „Postbrug", heeft de belangstel ling van talrijke dames getrokken. De zeer aantrekkelijke expositie was sa mengesteld van de handwerken, die de leden op de clubmiddagen (en waar schijnlijk ook wel tijdens verloren urn tjes thuis) hadden vervaardigd. Er waren ook werkstukjes van vrouwe lijke huisgenoten van enkele leden, zo bijvoorbeeld een paar handwerkjes die het dertienjarige kleindochtertje van één der leden had gemaakt. De oudste inzendster was een 92-jarige dame, die een fraai bedkleedje had vervaardigd. Er was heel mooi borduur-, brei- en haakwerk, we zagen keurig afgewerkte kussenovertrekken, een haardbankje met een artistiek geborduurde bekle ding, een wandkleed van oude lapjes, versierd met lovertjes en steekjes, en verscheidene heel mooie kledingstuk ken. Elk werkstukje legde getuigenis af van de vaardigheid en de toewijding, waarmede de dames het hadden ge maakt. Enkele der geëxposeerde artikelen werden onder de bezoeksters verloot. Op Zondag 15 April om half elf zal de heer J. Buys Jr. in de tuinzaal. van hotel „Bellevue" voor de Humanisti sche Gemeenschap te Den Helder spre ken over het onderwerp „Mens en boek". Belangstellenden voor deze, on getwijfeld interessante, lezing van deze Haarlemmer zijn van harte welkom. In Den Helder werd Dinsdagavond de landen-tafeltennis-wedstrijd Ne derlandVietnam gespeeld, die in een 32 overwinning voor onZe landge noten eindigde. Op de bovenste foto ziet men de spelers met hun captains, die de talrijke toeschouwers een on vergetelijke sportavond bezorgden (v.l.n.r.): Cor Pelser, Cor du Buy, Wil van Zoelen, captain N. Hagendoorn, captain Tran Thong, Tran van Lieu en Pho Quoc Nhuy. De andere foto toont een spelmoment tijdens het dub- .bel Tran van Lieu/Pho Quoc Nhuy - Cor de Buy/Wil van Zoelen. De kleine Vietnamees Tran van Lieu was juist aan slag; zijn langenoot ziet belang stellend toe. Borreltjes, moep en sigaretten had den Jan M. uit Den Helder in geld nood gebracht, waaruit hij zich ten lange leste trachtte te redden door zich het geld van anderen toe te eigenen Gisteren hoorde hij zich door de Alk maarse politier chter veroordelen to» t 20 of 12 dagen e.. vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie Jaar. Als bijzondere maatregel werd hem opgelegd zich onder toezicht te stellen van de reclassering, die voort aan een oogje in het zeil zal houden. BaskeiballcompeiHie De H.A.V.-dames zijn in de afdeling B. van de Helderse basketballcompeti tie Dinsdagavond kampioen geworden, nadat op de grootste concurrente Her mes een 143 overwinning was be haald. HA.V. heeft deze overwinning in een goede wedstrijd verdiend ge wonnen, mede door uitstekende tech nische kwaliteiten. Ook de ploeg van Hermes was bijzonder op dreef. Deze dames speelden trouwens beter dan men tot nu toe ooit van hen had ge zien. De Hermes-dames hadden nog al wat pech met het schieten. Hedenavond speelt H.A.V. haar eerste wedstrijd om het dameskampioenschap van Den Helder. De tegenstandster is K.V.H. 1, de kampioene van afdeling A. De win naar van deze „tweekamp" zal mogen deelnemen aan de districtskampioen schappen. In de eerste klasse (heren) werd nog gespeeld Oranje BlauwHelder 1. Hel der heeft het niet tot een overwin ning kunnen brengen, maar moest met een 19—19 gelijk spel genoegen nemen. Daaraan bad deze ploeg niet voldoende om met Zeemacht gelijk te eindigen. Helder zal nu het eerste klasseschap moeten verdedigen tegen HRC de kampioen van de tweede klas se. De ontmoeting Oranje Blauw—Hel der was uitermate spannend en werd in de beste verstandhouding gespeeld. De eerste promotie-degradatiewedstrijd tussen HR.C. en Helder vindt op Dinsdag 17 April plaats. Van de vloo.predikant ds. G. Th. Rot huizen ontvingen wij een briefje naar aanleiding van ons verslag van de avond-voor militairen in het Christe lijk Militair Tehuis aan de Kanaalweg Men had ons medegegdeeld dat het ini tiatief voor deze avond van ds. Rothui zen was uitgegaan, wat echter niet juist blijkt te zijn. De vlootpredikant schrijft ons namelijk, dat het initiatief is uitgegaan van de gereformeerde jeugd hier ter plaatse, en dat de prac tische uitvoering van dit idéé tot stand is gekomen dank zü de voortreffelijke inspanning van mej. Westerbaan van het Lutherse jeugdwerk, en verder dank zij iedere aanwezige in het gast vrije tehuis van de heer W. KnoL Onder Het motto „Als de winter vlucht voor de lentelucht.hebben de leer lingen en oud-leerlingen van de Comeniusschool gisteravond in „Casino" het „Lentefeest 1951" gevierd. Het werd een stijlvolle viering van uitstekende kwa liteit, die, naar wij hopen, ook werkelijk de lente heeft ingeluid. Hoewel het er buitenshuis nu niet direct lente-achtig uitzag, werd in „Casino" toch wel bewezen dat het heerlijke voorjaar inderdaad is aangebroken. Frisse lente bloemen sierden het toneel, waarop de jongens en meisjes van de Comenius school nu eens iets anders opvoerden dan de Helderse scholen gewoonlijk plegen te brengen. spel „De wonderbloem" op. De jon gens en meisjes verhaalden en zongen van de zieke prins, die treurend op zijn legerstee lag. Alle onderdanen z\jn zeer met het lot van het Koningskina begaan, en zg besluiten om de won derbloem te gaan zoeken. Deze won derbloem kan de prins weer genezen. Zingend en dansend werkten de kin deren het gegeven uit, waarbij de boa duveltjes ten slotte door de mand vie len. Maar daarvoor had het zusje van de prins de hulp nodig van feeën en kabouters. Het goede overwon het kwade: de prins kon weer lopen, en een ieder was gelukkig. Het zangspel werd ingestudeerd door mej. Ruymgaart, en van bege leidende muziek voorzien door me vrouw Everhardus-Kiljan aan de pia no. De zeer geslaagde decors waren vervaardigd door de heer Pronk. De opvoering oogstte een hartelijk en verdiend applaus. De voorzitter van de Helderse Schoolvereniging, de heer J. Bregman, sprak het slotwoord. Hij bracht de verschillende dames en he ren hulde voor hun werk, en deed zijn toespraakje vergezeld gaan van enkele geschenken. Ook de kinderen hadden voor hun leiders een presentje. Wij hebben geconstateerd, dat de doelstelling van het onderwijs aan de Comeniusschool tot uitstekende resul taten leidt. Het hoofd van de school, de heer C. Prinsen, en zijn helpers en helpsters, en in niet mindere mate de kinderen zelf, hebben een zeer verantwoord en bevredigend programma ten tonele ge voerd. Voor de pauze waren voorna melijk de jongste leerlingen aan het woord. Eerst hadden de leerlingen van de vijfde, zesde en zevende klasse een aantal liederen en liedjes ten gehore gebracht, en daarna kwamen de klas één, twee en drie aan de beurt. Het was alleraardigst, deze kinderen aan het werk te zien. Niet zelden weer klonk in de zaal een schaterend ge lach, wanneer de peuters op de plan ken geestdriftig hun repertoire af draaiden. De kinderen deden dat op zeer bewonderenswaardige (en te vens benijdenswaardige) wijze, impul sief en ongedwongen. Vermelden wij van voor de pauze nog het optreden van een aantal leer lingen van klasse vier, en de accor deonist. Nadat in de pauze de kleinsten van het toneel en uit de zaal (aan de hand van vader of moeder) waren verdwe nen, voerden de oudste leerlingen en een groep oud-leerlingen hst zang- Langzaam maar zeker verovert de Helderse örkestvereniging zich een in het culturele leven van Den Helder. Het aantal muziekliefhebbers, dat be. langstelling toont voor dit nog jonge orkest neemttoe.w^t ooktotuit,,x« komt in de groei van het ensemble. Het begint zich te ontwikkelen tot een klein svmphonie-orkest, waarin de blaasinstrumenten vertegenwoordigd zijn door twe» clarinetten, twee hobo's, trompet en fluit. Ook de reeds behoorlijk samengestelds strijkersgroep breidt zich uit. zodat thans zelfs vier cellisten deel uitmaken van het orkest. Deze bezetting maakt het opbouwen van een flink repertoire moge. lijk. Onder de zeer vakkundige directie van de heer Jac. Jansen wordt daaraan met ernst en voortvarendheid gewerkt. Een driehonderdtal stadgenoten heeft zich gisteravond in de Nieuwe kerk ervan kunnen overtuigen, dat de Hel derse Orkestvereniging ook kwalita tief een respectabel peil heeft bereikt. Tijdens het concert bleek wel, dat en kele der orkestleden reeds aan de top van hun prestatievermogen zijn, maar op sommige onderdelen kan het orkest toch nog op een hoger plan komen. Vooral de routine speelt hierbij een rol. Opvallend was gisteravond, dat de gewenste homogeniteit in ieder num mer eerst na enige maten werd be reikt. De rhythmische onvolkomenhe den, die telkeng bij het begin van een compositie of een afgesloten onderdeel daarvan aan het licht kwamen, ver dwenen naarmate men het eens raakte over het verloop van het werk. Maar dan liet de H.O.V. ook een soepele af wikkeling van het notenbeeld horen, met bovendien een zeer bevredigende uitdrukking van de muzikale sfeer. In het openingswerk, de Sonate in g mineur van Handel, had de heer K. Bregman als fluitsolist een zware taak. Hem werd vrijwel geen maat rust ge laten. De heer Bregman was spoedig ingespeeld en bracht zijn partij, met een kleine inzinking tijdens de voor laatste maten, op lofwaardige wijze tot een eind. Het orkest had het werk zodanig onder de knie, dat de heer Jansen kon volstaan met een zeer so bere directie. Het hoofdwerk van het programma, het „Stabat Mater" van Pergolese, plaatste de uitvoerenden voor de moei lijkheid, dat het orgel zo ver weg stond. Het was voor de organist, de heer G. Veenstra, niet eenvoudig de orgeltoon te laten samenklinken met koor en or kest, wat in de vluggere gedeelten (bijvoorbeeld in koor f) kleine dis harmonieën tot gevolg had. Dat zou waarschijnlijk te voorkomen zijn ge weest door een groter visueel contact tussen dirigent en organist. Nu moest laatstgenoemde nog teveel afgaan op de gehoorsindruk, die hem uiteraard met vertraging bereikte. Dat in aan merking genomen, verdient de uitvoe ring van Pergolese's magistrale com positie alle respect. Het Schager Da meskerkkoor vervulde de tweestemmi ge koorpartij zuiver en met veel ge voel, daarbij gesteund door een correct en volgzaam musicerend orkest. De hobo-soli werden door de heer J. Bak ker zeer kunstzinnig geblazen, met een mooie klare toon en een uitstekende Nog kunnen wij voor verkopen Maar de sterk verhoogde weeldebelasting komt zeer zeker binnenkort. Mooie zendingen HORLOGES en KLOKKEN zijn nog zojuist binnengeko men tegen zeer aantrekke lijke prijzen. Een prima 15-steens Ankerhorloge nog voor 42.50; in diverse vierkante en ovale modellen. Een pracht klok bim-bam slag voor 48.50. IJ vindt nog een enorme collectie gouden armbanden vanaf 100. gouden hangers met kleursteen vanaf 22.50; gouden ring met half edelsteen vanaf 25.—. Een uitge breide collectie, honderden model len in horlogebanden in prima doublé, vanaf 13.50, in edelstaal vanaf 8.75, in chroom v.a. 3.75. Nog kunnen wij de oersterke JONGENSHORLOGES aanbieden voor 18.75. Keizerstraat 15—17, Den Helder. Zoals bekend, zou een gedeelte van het jubileum-concert dat verleden week door het zeventigjarig „Helder» Man nenkoor" in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat werd gegeven, op Zondag 15 April van 12.40 tot 13 uur door de AVRO worden uitgezonden. Men deelde ons gisteren mede, dat het bestuur het bericht had ontvangen, dat deze uitzending tot nader aankon diging zal moeten worden uitgesteld. Hr. Ms. „Vliestroom" keerde gis teren *uit Rotterdam In de haven van Den Helder terug. Het is morgen hoog water om 11.05 en 23.40 uur, en laag water om 5.10 en 17.40 uur. De temperatuur van het zeewater was 6.1 graden Celsius. techniek. Het samenspel met het orgg| liet hier niets te wensen over. Na de pauze volgdë de London- symphonie van Haydn, waarin ook d* blazersgroep een werkzaam aandeel had. De uitvoering van deze blijmoe. dige compositie getuigde van een gron dige voorbereiding, waarbij niet alleen aandacht was besteed aan de techni sche zijde van het werk. Vooral in het menuet beluisterden wij staaltjes van homogeen en bezield musiceren, waar. mede de heer Jansen en de H.O.V. all» eer inlegden. Het vierde en laatste deel, het Allegro spirituo60, had ee« weinig meer vuur wel kunnen ver dragen. Tot besluit gaf het orkest een wel. verzorgde en enthousiaste uitvoering van de kleurige Bloemenwals uit d« Casse Noisette-suite van Tschaikowskl De loopjes voor fluit en clarinet kwa. men er voortreffelijk uit, evenals de soli voor het koper, welke in deze be zetting alle werden geblazen door de heer H. van de Water (trompet). Deze speelde zijn partijtjes uitmuntend. Het aandeel van de strijkers was (op ean enkel zwak moment bij de eelli na) prijzenswaardig. Over het geheel genomen kan de Helderse Orkestvereniging tevreden zijn over hetgeen gisteravond werd ge presteerd. Wanneer men zo voortgaat, is een verdere uitbreiding van de vriendenkring der H.O.V. niet twijfel achtig. Aan de Rij Kslandbouwwinterschool te Schagen zijn geslaagd voor het eind- examen: P. Druif, Eierland; D. N. Mul der, Hippolytushoef; N. van Egmond, Eierland; C. Lont, Stroe; J. Kikkert, Den Burg; D. Lont, Hippolytushoef; L. G. Kuys, Anna Paulowna; M. van Exel, Eierland; A. Th. J. van Diepen, Callantsoog; D. C. Lont, Stroe; A. J, Brak, 't Wad, Zijpe; A. Brans, Harke- buurt, Texel. Aan dezelfde school worden bevor derd naar de tweede klasse: J. C Geer- lings, Anna Paulowna; H. Flens, Eier land. Voor het op 3 April te Den Helder gehouden examen machineschrijven, af genomen door de Vereniging van Le raren in stenografie en machineschrij ven, slaagden voor het diploma han delstypist (e) mej, E. Birkenfeld en de heer H. Lastdrage. Voor het diploma machineschrijven A slaagden de dames H. Dijkshoorn en F. Linning en de he ren G. P. Huizinga, J. H. Oors, H. A van de Poll en D. van de Velde. De gelukkigen waren leerlingen van het instituut „Mercurius" te Den Helder. EEN DUUR LICHTJE Ondanks piek-uren en andere maat regelen, die men van hoger hand had genomen om de uiterste zuinigheid te betrachten met het verbruik van elec- trische stroom, had Herman B. uit Den Helder toch maar een lichtje laten branden bij zijn automaat. Volgens hem was dat .zu'ver en alleen bedrijfsver- lichting, volgens de economische rech ter te Alkmaar betrof het hier echter een dóódsimpele reclameverlichting en dat was in de maand Februari nog verboden. Vonnis: f 10 of 5 dagen. texelse schapen naar het zuidelijk halfrond in de eerstkomende dagen zullen Texelse fok schapen naar Z.-Amerika vertrekken. Om streeks 15—18 April gaan negen ooien en drf§ rammen naar Brazilië. Dit zijn de eerste Ne» derlandse schapen, ooit naar dit land geëx porteerd. Enkele dagen later', omstreeks 30 April, volgen dan twintig a vijf-en-twintig die ren naar Peru. De dieren zijn grotendeels af komstig van het eiland Texel. (Tex. Ctr) personalia Voor het examen kantoor-stenograaf (1®0 lettergrepen) te Amsterdam, slaagde de heet K. Coevert Bzn. Wegens ziekte van de heer j. van Bnst, leraar algemeen vormend onderwijs aan de Lundbouwhuishoudschool te Den Burg, is gelijke functie in tijdelijke dienst benoemd de heer J. J. Janssen, gerepatrieerd uit Indonesië^ thans verblijvende te De Koog. het eerste televisie-toestel De heer C. Keijser Hz., wonende aan de Kogerweg te Den Burg, heeft door deelneming aar eeu rebus-prijsvraag, een televisie-toestel gewonnen. Voor zover wij weten, ia dit het eerste televisie-toestel op ons eiland, dat in pa*" tieulier bezit is. stoffelijke resten van piloot ■geborgen Uit het vliegtuigwrak, in de Waddenzee hoogte van Oott, heeft men de stoffelijke i» ter. van oen piloot geborgen. De identificatie- diewt heeft, volgen, de „Te*. Crf, een onder zoek ingeleid het emma-bloempjk In de week van 16 tot en met 11 Aprf op Texel de jaaxiijkkse Emmabloem-collecto woiden gehouden. De opbrengst van "deze cow lecte wordt geheel aangewend voor de tb-W bestrijding op on. eiland. D». van veen beroepbn D». T. van Veen, Doopfgezind predikant op Texel, ontving een beroep naar Danttuna- woude. ei er veiling In de week van 2-7 April werden een eierveiiing te Den Burg 117.080 eieren f* gevoerd. Deze brachten een gemiddelde kfle- Prtj» op van I 1,75. -A

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 4