i De Reiniging wordt niet gemoderniseerd Ik hoop dat ook in Den Helder veel en gul gegeven wordt!" f45.- Dure tiid maakt vind ngnik. Het horloge LOGOMOTIEF Centralisatie van de gaslevering Indrukken vait een stadgenoot RIJWIELEN SPORT Hoogtijdagen «ra- Vraag en antwoord bij de Gemeentebegroting (3) Drie uitvoeringen door de Oranje-Garde Het symphonische concert door de Marinierskapel Het gebeurde in Nieuwediep WAT SMAAKT IS AAR MEER? ORAISIEROOM BIER IN HET KORT Helderse prijswinnaar op Slagersvaktentoonstelling Arbeider aan Buitenhaven maakte ernstige val Jaarlijkse feestavond van de Helderse huisvrouwen Tussen Haaks en Kuitje DE NOOD IN DE WESTDUITSE KAMPEN dat U nooit teleurstelt Fa. Beemsterboer Morgenmiddag worden goederen ingezameld Predikbeurten Noordhollands voetbal Opstelling van het Zaans junioren-elftal H.B.C. 2 werd kampioen in de eerste klasse A. REGENKLEDING Morgenmiddag begint het school-tafeltennis H.C.S.C 2 kan morgen kampioen worden i VRIJDAG 13 APRIL 1951 Electricitsitsbedryf. Vraag: In welk stadium verkeren de onderhandelingen omtrent de overname van het electriciteitsbedrijf door bet P.E.N.? Antwoord: Zoals in het Algemeen Rapport voor de begroting 1949 reeds werd medegedeeld, achten wij het ge wenst, de resultaten van de commissie van onderzoek af te wachten, alvorens onderhandelingen omtrent een even tuele overname van het bedrijf door het PEN in oveweging genomen dienen te worden. Er worden thana dus geen onderhandelingen gevoerd. Gasvoorziening. Vraag: Wanneer zal de gaslevering door de N.V. Gasvoorziening Kop Noord-Holland een aanvang nemen? Gezien het feit, dat de begroting ia in gesteld op levering gedurende het ge hele jaar 1951, zou met de levering al een aanvang moeten zijn „emaakt. Antwoord: Door de directie van het Bureau Energievoorziening van het mi nisterie van Economische Zaken is in dertijd medegedeeld, dat de gaslevering van elders per 1 October 1950 zou kun nen aanvangen. Hiermede is rekening gehouden bij het opmaken van de be groting voor 1951. De persleidingen van Alkmaar naar Den Helder en van de Omval naar Alkmaar zijn nog niet ge heel gereed gekomen. De N.V. Gasvoor ziening Kop Noord-Holland verwacht, dat deze werkzaamheden in Mei a.s. zullen zijn voltooid. Daarna zal ook een begin gemaakt kunnen worden met de gaslevering aan deze gemeente. Een juiste datum hiervoor is nog niet te noemen. Vraag: Welke maatregelen zijn en zullen door burgemeester en wethou ders worden genomen In verband met noodzakelijk geworden inkrimping van personeel? Is reeds personeel afgevloeid of geschiedt dit, nadat de aansluiting op de pijpleiding een feit is geworden? Antwoord: Eén lid van het personeel van de waterleiding en twee leden van het personeel van de gasfabriek, heb ben zelf een andere werkkring gevon den. Met de belangen van het personeel zal ernstig rekening worden gehouden. Vraag: Gevraagd wordt, welke plan nen er bestaan met betrekking tot de bestemming van het fabriekscomplex. Antwoord: Er bestaan ten deze nog geen concrete plannen. Burgemeester en wethouders zullen te zijner tijd met voorstellen komen. Waterleidingbedrijf. Vraag: Door meerdere leden wordt de vraag gesteld, of reeds meerdere zeker heid ten aanzien van de watervoorzie ning is verkregen. Antwoord: Aangezien de onderhande lingen met het Provinciaal Waterlei dingbedrijf nog gaande zijn, kunnen hieromtrent nog geen nadere mede delingen worden gedaan. Vraag: Wat zijn de resultaten van het onderzoek, om meer water uit het Fal- ga-duingebied te winnen? Antwoord: Dit onderzoek heeft nog niet plaats gevonden. Begraafplaats. Vraag: Meerdere leden spreken hun voldoening uit over de verbetering van de paden op de begraafplaats. Zij zullen het op prijs stellen als ook aan bet kort houden van het grasgewas, meer aan dacht wordt besteed. Antwoord: Ten aanzien van het bo venstaande wordt opgemerkt, dat, nu de verbetering van de paden op de Al gemene Begraafplaats vrijwel is vol tooid, wederom tot het maaien van het grasgewas aldaar, is overgegaan. Wij zulen er naar streven om, zover de be schikbare middelen dit toelaten, de be graafplaats goed te doen onderhouden. Vraag: Gevraagd wordt, hoe het staat met de verbetering en de uitbreiding van de begraafplaats. Antwoord: Ten behoeve van de uit breiding van de Algemene Begraaf plaats is van het Rijk de strook grond, tussen de begraafplaats en de Duinweg, aangekocht. Plannen tot uitbreiding van de begraafplaats zijn in bewer king. Vraag: Meerdere leden menen, dat vergroting van de aula noodzakelijk is, en verzoeken het ooilege van burge meester en wethouders daartoe, maat regelen in overweging te nemen. Antwoord: Ook wij menen dat de au la op de Algemene Begraafplaats voor grote begrafenissen te klein is. Het aantal van dergelijke begrafenissen is echter zeer gering Een vergroting van de aula door wijziging van het bestaan de dienstgebouw, is welhaast onmogelijk ileen een geheel nieuw gebouw waarbij tevens een wachtkamer en een afdeling voor ded ragers dienen te wor den opgenomen zai een oplossing voor de bestaande moeilijkheden kun nen geven. Wij zullen de vergroting van de aula bezien, wanneer de uitbrei ding van de begraafplaats nader aan de orde komt. Sportvelden. Vraag: Meerdere leden zullen gaarne vernemen, hoever het college van bur gemeester en wethouders thans gevor derd is met het treffen van huurover eenkomsten tussen de gemeente en de sportverenigingen betreffende het ge bruik der sportterreinen. Antwoord: De besprekingen over de inhoud van de huurovereenkomsten zijn reeds in een vergevorderd stadium ge komen. In verband daarmede mag ver wacht worden, dat zeer binnenkort tot ondertekening van de huurovereen komsten zal kunnen worden overge gaan. POPELINE OVERHEMDEN vast boord ïïSÖ' Wjj ontvingen een grot© collectie OVERHEMDEN Popellne, beige, Groen, Blauw, Grijs, Wit, 9.75 10.50 1475 HtlOtt Vraag: Willen burgemeester en wet houders de mogelijkheid overwegen, so vragen meerdere leden, om een deel van het sportterrein aan de Meeuwenstraat als speelgelegenhcid voor de kleuter scholen beschikbaar te stellen. Antwoord: Wij zijn gaarne bereid aan het verzoek te voldoen. Reiniging Vraag: Meerdere leden zullen gaarne vernemen, of bij het college van burge meester en wethouders plannen bestaan tot modernisering van het relnigings- bedrlif, inzonderheid voor wat betreft het ophalen van vuilnis. Antwoord: Aangezien tot beperking van kapitaalsinvesteringen moet wor den overgegaan, heeft het geen zin om de modernisering van het reinigings- bedrijf in overweging te nemen. Met medewerking van de Oranje- Harmoniekapel geeft het vendel Den Helder van de Oranje-Garde een drie tal opeenvolgende feestavonden in Ca sino. Onder regie van de heer T. Bor- gerding, die zelf de hoofdrol speelt, werd daarvoor het historische volks drama „De Hollandse jongen" in studie genomen. Het stuk speelt in de jaren omstreeks het voorspel van de tach tigjarige oorlog en het beleg van Haar lem. De eerste avond wordt op Woensdag 25 April gegeven voor belangstellenden Kaarten voor deze voorstelling zijn verkrijgbaar bij de heren A. de Wit (Sluisdijkstraat 117), A. Welbie (Huy- gensstraat 39), I. de Wit (Beukenkamp straat 61) en H. Groenendijk (Parallel weg 19). Op 26 en 27 April wordt de voor stelling herhaald voor de leden der Oranjevereniging en genodigden Wij kondigden reeds aan, dat de Ma rinierskapel onder leiding van de ka pitein der mariners Gijsbert Nieuwland op Donderdagavond 19 April in de Nieuwe kerk een symphonisch concert zal geven ten bate van de Gezamenlijke Militaire Fondsen. Van het Bureau Ó.S. en O. der Koninklijke Marine verne men wjj, dat toegangskaarten voordat concert ook verkrijgbaar zijn in het V. B. Z.-gebouw aan de Keizerstraat, bij mevr. C. A. EindhovenGottlieb (Singel 65) en bij het sigarenmagazijn P. Snel (Koningstraat). Het valt voor een moeder niet altijd mee. steeds weer een leuk cadeautje te vinden als eén van de kinderen jarig is Mevrouw de N. wist er echter wel raad op Zij verte'de dat ze haar doch tertje een eigen vork en lepel had ge geven Zij was er echt blij mee! Een duur cadeau? Oh neen, het prachtige ..Safira"-tafeibestek heeft wel grote waarde, maar U kunt het nu ontvangen zonder er geld voor uit te geven. Waardebonnen voor het kostbare Srfira" tafelbestek vindt U op elk pakje Niemeijer's Koffie en Thee. U spaart bet op die manier zonder enige kosten bij elkaar. U geniet nu dus dubbel! Bij elk kopje Niemeijer's pittige Paarsmerk-Koffie, geurige Gala-Thee of Princess-Thee proeft O de prima kwaliteit. En U weet tevens dat U straks de geluk kige eigenares is van het schitterende Safira"-tafelbestek. Elk stuk is door en door vlekvrij! Werkelijk een blijvend bezit. Ais U even een briefkaart schrijft aan Theodorus Niemeijer N V afdeling Geschenken, te Groningen, ontvangt U de geïllustreerde gesehenkenlijst direct (Advertentie, Ing. Med.) Gistermorgen werd alarm gesla gen voor een schoorsteenbrandje aan de Sluisdijkstraat. Aan de Bassingracht werden een paar jongens aangehouden, die straat stenen in het water wierpen. Van 7 April af staat op het politie bureau aan de Kerkgracht een heren rijwiel. De eigenaar kan zijn fiets daar komen afhalen. Op de hoek Koningstraat/Koning dwarsstraat kwamen een vrachtauto en een luxe auto met elkaar in botsing. De bestuurder van de vrachtwagen merkte het andere voertuig te laat op De kleinste auto leed enige schade, Ook aan de Doggersvaart werd men opgeschrikt door een schoorsteen brandje. Men had te hard en te veel hout gestookt, hetgeen roetafzetting in de schoorsteen tot gevolg had. Geen schade van betekenis. In de Hector Treubstraat ont stond een aanrijding tussen een luxe- en een vrachtwagen. De bestuurder van de personenauto, die geen voor rang had verleend, liep een proces verbaal op. De luxe wagen kreeg ge ringe schade. Het Tivoli-progamma vermeldt van heden- tot en met Zondagavond -ie film „Het kind dat haar gegeven werd' (met Dick Powell en Evelyn Keyes) in de Witte wordt tot en met Maan dagavond „Het Haviksnest" vertoond. Voor de HSV „De Lyceist" wordt vanavond ln Casino een opvoering ge geven van „Het mysterie Prissons". Met het troepentransportschip „Dorsetshire", dat op 29 April uit In donesië in Nederland wordt ■verwacht keert in Nieuwediep terug de heer L. A. Boendermaker, J. van Heemskerck- straat 56. Gelijktijdig met de Jaarbeurs wordt ook thans in Utrecht de Internationale Slagersvaktentoonstelling gehouden Slagers uit alle delen van Europabe kampen daar elkaar op vreedzame wf) ze, teneinde met hun producten een prijs of eervolle vermelding in *G wacht te slepen. Dat is door het enor me aantal inzendingen en de uiter, scherpe keuring niet gemakken.) Ook Nieuwediep, in de persoon van de heer Bandt Jr. uit de Koningstraat, is op deze expositie vertegenwoordigd. En goed vertegenwoordigd, want u J behaalde met zijn drie inzendingen fij ne worstsoorten voor elke inzending een tweede prijs. Voorwaar geen slecnt resultaat, als men weet dat de prijzen met slechts één punt verschil worden toegekend. Zij nog vermeld, dat de beren Band onlangs zijn toegelaten als lid van het Proefstation voor Slagers-vakonaerwijs, welk station aan zijn leden de hoogste eisen stelt. Zekere B. S., een arbeider van de firma Christiani en Nielsen, heeft gis termorgen aan de Buitenhaven een ernstige val gemaakt. Alvorens met zijn werkzaamheden te beginnen, wil de B. een dekkleed van een beton molen op het terrein van de Rijkswerf verwijderen. Hij gleed weg, viel met zijn buik op twee ijzeren pennen, en kwam vervolgens, na een val van twee meter, op de rand van een bak terecht. Hii moest, klagend over inwendige piiPV in „Parkzicht" worden opgeno men. Gisteravond was de toestand van de patiënt redelijk. De afdeling Den Helder van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen geeft op Dinsdag 17 April om acht uur in restaurant „Formosa" haar jaarlijk se feestavond. Ook ditmaal hebben de „huisvrouwen" zich verzekerd van de medewerking van het artistenpaar Lien de Jong en Marinus Smit. De bijeen komst is alleen toegankelijk voor le den die hun diploma 1951 kunnen to nen. Wij vernamen nog, dat in café San derse de volgende prijzen kunnen wor den afgehaald (rood): 53 193 211 280 367 672 en 686; (oranje); 55 214 235 266 298 455. Hr. Ms. mijnenveger „Vliestroom heeft gisteren proefgevaren op de rede. Gistermorgen om half twaalf keer de Hr. Ms. torpedobootjager „Korte naer" uit Rotterdam terug. Hr. Ms. lichte kruiser „Tromp' ging gistermiddag op de rede voor an ker. De beide fregatten Hr. Ms. „Van Ewijck" en Hr. Ms. „Dubois" zjjn i termiddag om vijf uur naar Rotterdam vertrokken. Het landingsvaartuig Hr. Ms. 9603" kwam gisteravond om zes uur uit Rotterdam terug. Het is morgen hoog water om 11.45 uur en laag water om 5.35 en 18.25 uur. De temperatuur van het zeewater was 6,4 graden Celsius. 2 Jaar gratis verzekerd te gen verlies, diefstal, breuk, beschadiging. vanaf Alleenverkoop voor Helder en Omstreken. Den HAARLEM DEN HELDE* Keizerstraat IS. Ik ait op één van de vluchtelingenposten in een „Sozialwerk". Buiten spelen onder leiding van leidsters de kinderen uit de „Kindergarten" en bet „Kinder- hort". ZU zijn de hele dag bij ons terwijl de moeders op de een of andere manier proberen de kost te verdienen. Vaders hebben sjj niet meer. De telefoon rinkelt. Een nieuwe aanvraag van een moeder, met haar twee kinderen over de grens gevlucht. Ze heeft werk gevonden en probeert nu haar kinderen ergens onder te brengen. Ik denk aan de vele aanvragen welke vóór haar binnen gekomen zijn. „Nee mevrouw, heus het gaat niet, we zijn overvol en er zijn bovendien tientallen aanvragen vóór U. Het gesprek wordt beëindigd. Weer moet ik een moeder teleurstellen en in vertwijfeling achter laten. mer gewaarschuwd, waar gezocht wordt naar passende kleren, schoenen, luiers en babykleren. Ik kijk ze eens aan en denk aan de lijdensweg welke achter hen ilgt; en ik denk aan de lijdensweg welke voor hen Ugt, waar van zjj zelf nog geen weet hebben Zal het hun gelukken ln het Westen waar de werkloosheid ontstellenu groot is, een bestaan te vinden? Zai het gelukken ergens een plekje te vinden ondanks de ontzaglijke woning nood? Of zullen zij eindigen ln bun kers tussen d« ruin* en zo parels worden van twijfelachtige waarde aan de kroon der verpauperisering Er wordt gebeld. Automatisch druk ik op de knop, waardoor de buiten deur vanzelf open springt. Tegelijk grjjp ik naar de knop van de deur, in tuïtief wetend hoeveel tijd er ver loopt tussen het bellen en het kloppen op de deur waarop het bordje staat „Hier aanmelden". Binnen komen een jonge vader en moeder. De vader heeft een klein meisje aan de hand van naa- schatting een jaar of vijf, zes. De moe der heeft een baby in haar armen, ge wikkeld in een paar vieze, doorgere gende lappen. Allen zijn doornat en bemodderd. Zij breekt op een stoel -n een zenuwachtige huilbui uit waarin de angst, de ellende en de spanning van de laatste dagen en nachjen zich uiten. Hij vertelt zenuwachtig druk gesticulerend een verward relaas: politieke druk. ura&n-mijnen, onhoud bare toestanden, er tussen uit gekne pen en toen de dolle vlucht naar het Westen met achterlating van alle be zittingen. ik geef een seintje naar de keuken: „Eten voor drie personen me* een baby". Ook wordt de kledingka Blijde gezichten Een kleine, heel kHne .n^ruk van misschien enkele minuten op één van de vele vluchtellngsposten voor de Oostvluchtelingen. Misschien kunt u zich voorstellen dat ik blij gestemc was toen ik Zaterdag j.l uit Duits land in mijn geboortestad terugkeer de en hoorde, dat er ingezameld zou worden voor de vluchtelingenkampen. Dat ik enthousiast was toen ik op een folder een foto zag van één van de kampen, welke Ik als „bekende grond" herkende, waar ik o-a. sinds 1949 had gewerkt Dat ik met span- Morgenmiddag wordt in Den Helder de grote inzameling ge houden ten bate van de vluch telingen in de Westdultse kam pen. Enige tientallen autobezitters hebben hun voertuigen beschik baar gesteld voor hetophalen van de goederen. Stadgenoten, die daarbij willen helpen, wordt verzocht morgenmiddag om half twee op het Stationsplein te zijn. Daar starten de ploegen om twee uur. Teneinde nogmaals de aandacht te vestigen op het grote sociale doel, dat met deze inzameling word t gediend, plaatsen wij nevenstaand een artikeltje van onze stadgenoot, de heer J. Koop man, die voor studiedoeleinden twee jaar in verschillende West dultse kampen heeft gewerkt. Hij was zo vriendelijk een enkele indruk van hetgeen hij daar heeft gezien en beleefd, voor onze lezers weer te geven. ning uitzie naar het resultaat van de inzameling, omdat ik uit ervaring weet hoe broodnodig alles ia. Omdat ik weet wat het betekent de vluchte lingen te kunnen helpen wanneer zij smerig en vies, arm en berooid over de grens komen. Omdat Ik wi«t wa het betekent een post te moeten op geven omdat ar geen kleding meer voorhanden isOmdat Ik nóg de blijde gezichten zie van de vaders en moeders; nog de glundere snuitjes zie van da kinderen, wanneer wfj hen kon den helpen met kleding, schoenen of een stuk speelgoed. Ik hoop. dat er ook in Den Helder veel et) gul gege ven wordt ter leniging van de vluch telingennood ln Duitsland. J. Koopman MILITAIR OP DB THUISREIS Aan boord van het troepentransportschip ..Dorsethire", dat op 29 April in Rotterdam wordt verwacht, bevindt zich soldaat L. A. Boendermaker, Jac. van Heemskerkstraat 56. K. MAJ01Ê - Keizerstraat 98 DEN HELDER - Tel. 2883 ZONDAG 15 AFR1L DEN HELDER: Ned. Herv. gem. Nieuwe Kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. Rasch; Palmstraat, 10 uur ds Borghardt, 19 uur de heer Wanders; Huisduinen 19 uur ds. Rasch. Geref. kerk, Be- thelkerk, 9 uur ds. Hartkamp, 10.45 u ds. Hartkamp. 17 uur ds. Swen; Reho- bothkerk, 10 uur ds. Swen, 17 uur ds Hartkamp. Oud Geref. kerk, Hoog straat, 10 en 17 uur leesdienst. Ge ref. gem., Janzendwarsstr., 10 en 18 u, leesdienst. Chr. Geref. kerk, Steen- gracht, 10 en 17 uur leesdienst. Ger kerk (art. 31), Weststraat, 8.45 en 17 uur leesdienst. Oud-Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis. pastoor Wijker. Lutherse kerk, Wezenstraat, 10.30 uur dr. J. A. Stellwag. Doops gezinde gem., Kerkgracht, 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs; Dinsdag 19.30 uur gemeente-avond. Evangelisatie Vij zeistraat. 10 en 19.30 uur samenkomst 12 en 14.30 uur Zondagsschool; Woens dag 20 uur bijbelkring; Donderdag 19.30 uur vrouwenkrans; Zaterdag 20 uur openluchtsamenkomst (Visbuurt), 21 uur bidstond. JULIANADORP: Ned. Herv. gem., 10 uur ds. H. J. Trommel. Garef kerk, 10 uur leesdienst, 14.15 uur ds. Swen „Bethel" 10 en 19.30 uur samen komst, 15 uur Zondagsschool; Dinsdag 16 uur meisjeskrans; Woensdag 19.30 uur bidstond; elke Donderdag 19.30 uur samenkomst Achterbinnenhaven 16. CALLANTSOOG: Ned. Herv. gem. 19.30 uur ds. H. J. Trommel. Hoewel het competitieschema van de Noordhollandse Voetbalbond ern stig in gevaar dreigt te komen (de laatste maanden worden slechts spo radisch wedstrijden gespeeld) staan nu reeds verschillende data vast van belangrijke tournooien. De grote dag voor de adspiranten wordt dit jaar op 10 Juni in Alkmaar georganiseerd. Op 27 Mei komen de junioren van de af deling Noord-Holland in Den Helder bijeen en Wormerveer geniet op 12 Augustus de eer de veteranen gastvrij heid te mogen verlenen. Terwijl de ad- spiranten op het Sportpark in Alk maar om de hoogste eer strijden, wordt ln Haarlem het vierbondentour - nooi voor junioren georganiseerd. In de eerste ronde komt Haarlem tegen Noord-Holland uit. Voor de competitie om de Noordhollandse .voetbalbeker hebben op het ogenblik 33 elftallen in geschreven. Wanneer de wedstrijden een aanvang zullen nemen is nog niet bekend. Wel staat vast dat de ploegen in poules van vier worden ingedeeld. Zaterdagmiddag om half vijf wordt aan de Sportlaan een proefwedstrijd ge speeld tussen een Noordhollands junio ren-elftal en een jeugdelftal uit de Zaanstreek. Dezer dagen publiceerden wij reeds de opstelling van de Noord hollandse ploeg. Het elftal dat de Zaan vertegenwoordigt werd als volgt sa mengesteld: doel: F. Bakker OW), achter: A. Keesman (CSV) en C. Dek ker (Purmersteijn), midden: H. J. Hal- le (KFC)T. Fonteijn (OSV) en J. Smit (ZFC), voor: H. Sombroek (ZFC), P. Kat (QSC), C. Buys (KFC), H. van Gelder (KFC) en Fleur (KFC). Als reserves fungeren: I. van Oenen (ZFC), A. Dral (KFC) en P. Zwart (Zilvermeeuwen). Na deze proefwedstrijd ligt het in de bedoeling nog een tweetal van der gelijke ontmoetingen in Alkmaar te spelen. Daarna zal het Noordhollands jeugdelftal worden opgesteld, dat mag meedoen aan het grote Bondstournooi. Woensdagavond werd de vol span ning verwachte strijd tussen de twee de viertallen van HBC en Royal, de beide kampioenscandidaten in I A. ge streden. Spannend was de strijd aller minst; de HBC'ers toonden zich over alle linies superieur. Met de rust was de stand reeds 34—0 voor HBC en de eindstand werd 63—5. Het waren dus wel zeer welsprekende cijfers waarme de HBC II kampioen werd. Er zijn nu dus twee kampioenen bekend, namelijk HBC II in I A en OBC III in 2 A. De uitslagen van Woensdag waren: HBC 2—Royal 2 63—5; HBC 1—Royal I 48—30- HBC 4—Royal 3 25—59; HBC 5 -Royal 4 40—29. De stand is nu: le klasse A: Egyptische damesmantels dubbele stof Gummi mantels Kindercape's Kinderman tels CS Heren jassen Egyptische katoen Gummi jassen Big Ben Jongens jassen 49.75 27.75 2.30 U.15 48.75 29.75 17.00 1. HBC 2 (kamp.) 8 6 0 2 12 110 2. Royal 2 8 4 2 2 10 - 21 3. VBC 2 7 3 1 3 7 7 4. HBC 3 8 2 2 4 49 5. OBC 1 7 1 1 5 3 - 33 le klasse B: 1. OBC 2 7 6 0 1 12 2. VBC 1 7 5 1 1 11 141 3. HBC 1 8 3 3 2 9 21 4. VBC 3 8 1 2 5 4 75 5. Royal 1 8 1 0 7 2 -128 2e Klasse A: 1. OBC 3 (kamp.) 7 6 1 0 13 94 2. HBC 4 8 4 0 4 8 38 3. VBC 5 7 3 1 3 7 4. HBC 6 8 3 0 5 6 35 5. Royal 3 8 2 0 6 4 63 2e Klasse B: t OBC 4 7 4 2 1 10 99 2. HBC 5 8 4 1 3 9 7 3. VBC 4 7 4 0 3 8 8 4. Royal 4 8 3 0 5 1 20 5. VBC 6 8 2 1 5 5 94 In de ontmoeting tussen OBC en VBC, waarvoor de datum nog moet worden vastgesteld, zal de beslissing vallen in 1 B en 2 B. VBC 1 zal moeten winnen van OBC 2 om zich kampioen te kunnen noemen, en VBC 4 kan door een overwinning nog een beslissings wedstrijd tegen OBC 4 forceren. Zaterdagmiddag om twee uur begint in de gymnastiekzaal van de ULO-school aan de Molenstraat het school-tafel- tennistournooi 1951, dat door de tafel tennisvereniging ,„IVA" werd georga niseerd. De deelnemers moeten uiterlijk een kwartier voor de aanvang der wed strijden aanwezig zijn. In het totaal nemen honderd vier en veertig scholieren (meisjes en jongens) aan het tournooi deel. De wedstrijden zullen op vier tafels worden gespeeld- Morgenmiddag speelt HCSC 1 ln Enk huizen tegen Dindua 2. De gastheren, die aan de kop van hun afdeling staan, zuilen ai hun krachten inspannen 0111 beide punten te veroveren. Wij geven onze stadgenoten dan ook niet veel kans op succes. HCSC 2 ontvangt Vrone i. Een geUl* spel is voor de thuisclub voldoende om rich kampioen va» de tweede klasse te mogen noemen. De wedstrijd begint om half vijf. Om kwart voor drie komt DEK 2 bÓ HCSC 3 op bezoek. Bij een overwin ning van laatstgenoemd elftal is in de derde klasse het kampioenschap b®" haald. Verder worden gespeeld) HRL- HCSC-jun. (half vier), Oudesluls HCSC a en HCSC b—HRC f (kwart over drie).

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2