f Pin, Pis. Por mi Ie Paashaas 1 Kleumende passagiers droegen de zon in hun armen Shell geeft opdracht tot de bouw van 48 tankers Spori in 'I kort Neem toch de beste Chocolade. Vraag toch Union Chocarré's r~ JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER ©WW^l Groothandel zal regering steunen c BLOEMENVLOOTDAG op schiphol Elf] arigen maakten de mooiste slingers De atoomconferentie in Oslo begonnen Egypte bestudeert ons autobusverkeer Zij bespaarden ons 2,2 millioen dollar GEEN VORDERINGEN Nu overleg met Londen Nederlanders werden uit Roemenie gezet Overige tankers worden in Engeland gebouwd Onlusten in Zuid-Perzle Succesvolle,,Raadsheer Districtsk*mpioenschapp«n Zaterdag in Den Helder Zij is niei bijgelovig. Het Radioprogramma VRIJDAG 18 APRIL 1961 per ons (Van onze speciale verslaggever) ^LLE kilte ten spijt, heeft Schiphol de lente weer ingehaald. Dat gebeurt ieder Jaar op een voorjaarsdag. Dit keer wn hiervoor reeds lang geleden de twaalfde April vastgesteld. Naar ons gevoelen te oordelen, uitgerekend de kilste en guurste dag van dit prille voorjaar. Wel was er 10 af en toe een mild sonnetje, maar het had er alle schijn van, dat het alleen verscheen om ons kik kerende mensjes maar even te laten voelen, hoe of het werkelijk had kunnen stJn. over het platform stond, diep in de kragen van hun jassen gejaagd waren. Een fleurige reclame in Kopenhagen, Stockholm, Londen, Parijs, Brussel, voor het smalle Holland, omdat het zelfde gebaar ook daar gemaakt werd tegenover de uit Amsterdam arriveren de passagiers. Behalve de bouquetten, zeiden we, waren er de bloemenslingers. Dit jaar voor het eerst. De over het terrein rij dende lorries waren er mee getooid.de grote Shell-auto's en de bekende KLM- bussen. En de lokaliteiten, die de pas sagiers moesten passeren, waren ermee gesierd van top tot teen. Levensgrote guirlandes waren langs de wanden ge drapeerd. Wie al die slingert maakten? Wel, de schooljeugd uit de bollen streek. Zeven scholen waren een wed strijd aangegaan, wie of wel de mooiste slinger kon maken. De kwekers hadden voor het werk hun schuren beschik baar gesteld. Van de 11-jarige winnaar en dito winnares is natuurlijk een plaatje gemaakt. Omhangen met bloem, slingers vanzelfsprekend. Want kou of geen kou, het is voorjaar. Te dezen is de bollenstreek nu eenmaal voor ons Hollanders een betere barometer, dan dat vermaledijde blikken doosje in ons gangetje thuis.Wie het beter weet, hij steke zijn vinger maar op. CNFIN, de KLM-employé's en die van «genabuurde" maatschappijen heb ben zich er niets van aangetrokken. Ze droegen om een variatie te plegen op Toon Hermans de zon in hun armen. Een goudgele zon in de vorm van helkleurige narcissen. Maar liefst 30.000 exemplaren waren tot bouquet ten en slingers verwerkt. Iedere aan komende passagier (e) kreeg aan de in gang van het stationsgebouw een fraaie bouquet als welkom-in-Holland. „Flo- werday-Spring 1951. With the compü- ments of KLM" stond er op het met rood-wit-blauwe strik aan de bouquet gehechte kaartje. Een sympathiek ge baar tegenover de aankomende gasten, die door de bijtend-koude wind, die Heden bezoek aan Kieller In Oslo zjjn Donderdagmorgen be sprekingen tussen Noorse en Neder landse atoomgeleerden begonnen over de voorgestelde NoorsNederlandse samenwerking inzake de atoomsplit singsoven, welke het Noorse ministe rie van defensie te Kjeller gebouwd heeft. Vandaag zullen de Nederlandse be zoekers een bezoek brengen aan het laboratorium te Kjeller. Zij zullen worden vergezeld door leden van de Noorse raad voor onderzoek en de be kende Britse natuurkundige Sir Ed- ward Appleton, die op het ogenblik lezingen houdt in Noorwegen. De atoomsplitsingsoven is voorname lijk bedoeld voor onderzoekingen en het produceren van isotopen voor me disch gebruik, welke thans worden ingevoerd uit de Ver. Staten. Een Egyptische delegatie, bestaande uit de directeur-generaal van het de partement van verkeer en twee inge nieurs, maakt op het ogenblik een stu diereis door Europa, om het Westerse autobusverkeer te bestuderen. Reeds heeft zij een bezoek aan ons land ge bracht en bij een haar aangeboden lunch haar voldoening en bewondering uitgesproken over haar ervaringen in Nederland en over het wegennet in het bijzonder. BIJNA 40.000 GEPARKEERDE AUTO'S TIJDENS JAARBEURS Tijdens de 50ste Jaarbeurs werden te Utrecht 39.750 auto's geparkeerd. De topdag was de zevende dag met een totaal van 5652 auto's. Achter el kaar geplaatst zouden de auto's een stoet vormen van ongeveer 200 km. WERKVERBAND VAN R.K. BURGEMEESTERS Een honderd'al R.K. burgemeesters heelt gisteren te Nijmegen* besloten de wenselijkheid te onderzoeken van de op richting van een werkverband van katho lieke burgemeesters in de Aife. Kath. Amb tenaren vereniging. De commissie van on derzoek staat onder voorzitterschap van mr. J. Cremers, burgemeester van Haar lem. De plaatsvervanger* van de minister* van buitenlandse zaken der Grote Vier hebben Donderdag hun besprekingen over de agenda voor een minister conferentie voortgezet, zonder vorde ringen te maken. Sir Ivor Mallet, de voornaamste as sistent van de Britse afgevaardigde, Ernest Davies, vliegt Maandag naar Londen voor overleg met het ministe rie van buitenlandse zaken. Men ge looft, dat dit bezoek aan Londen in verband staat met dat van Charles Bohlen, de Amerikaanse adviseur, aan Washington. Naar onze Haagse redacteur meldt, zijn in de Residentie berichten ontvan gen, volgens welke een aantal in Roe menie woonachtige Nederlanders aan zegging hebben gekregen, dat zij bin nen vier en twintig uur het land moe ten verlaten. Onder hen zijn mensen, die reeds vele jaren daar te lande woonachtig zijn. Naar verluidt moch ten zij van hun bezittingen slechts weinig meenemen. TRYGVE LIE IN BELGRADO De secr.-generaal der Verenigde Na ties, Trygve Lie, is Donderdagmiddag per vliegtuig te Belgrado aangekomen voor een vierdaags bezoek in het kader van zijn reis langs de landen van de Balkan en het Nabije Oosten. Men ver wacht dat Lie een onderhoud met maarschalk Tito zal hebben, gevolgd door besprekingen met andere leden der Joegoslavische regering. Order voor vijftien schepen voor Nederlandse werven Jhr. H. G. A. Quarles van t'fford, algemeen procuratiehouder van de Ba taafse Petroleum Maatschappy, spe ciaal belast met scheeps-aangelegen heden, kondigde gistermiddag een bouwprogramma voor 41 tankers aan van ieder 18.000 ton laadvermogen en van 5 supertankers van 28.000 ton. De bouwkosten rallen ongeveer 450 millioen gulden bedragen. Vijftien schepen worden in Nederland ge bouwd en 81 stuks, waarvan vier su pertankers, op Engelse werven. Door Wilton Feyenoord Schiedam zullen twee stuks van 18.000 ton tur bo electrische schepen worden ge bouwd en twee 18.000 tons enkel schroefs turbineschepen. De Rotterdamse Droogdok Mij. en de Nederlandse Dok- en Schee isbouw- Mij. te Amsterdam bouwen ieder vier 18.000 tons enkelschroefsturbine sche pen en de laatste bovendien één 28.000 tons turbineschip. Bjj P. Smit Jr.. Rotterdam ia een order geplaatst voor twee 18.000 tons tankers. Alle schepen zjjn van geheel nieuw type en worden gebouwd zowel in Nederland als in Engeland volgens een dóór de Shell ontworpen stan daardisatie systeem. De schepen van Nederlandse werven zullen in de toekomst onder Neder landse vlag varen. Ze zullen tussen eind 1952 en eind 1955 worden afge leverd. Minister-president Hoessein Ala heeft meegedeeld, dat Donderdag in het Zuidpersische oliegebied van Abadan bij onlusten een Perzische vrouw werd gedood en drie Engelsen werden ge dood of gewond. Hij gaf de communis ten de schuld voor de ongeregeldheden. 20. „Pardon Hoogheid", zegt de heer. die met zoveel interesse naar het ge sprek tussen de markies en de waard geluisterd heeft. „Neem mij niet kwa lijk, dat ik U stoor, maar ik hoorde zo Juist, dat de waard U geen eitje kon verschaffen, terwijl U daar toch zo aan gewend bentmisschien mag ik U helpen?" Vliegensvlieg wisselen de broertjes een blik met elkaar. Zullen zij al zo gauw succes hebben? Dan neemt Pom het woord. „Ahbeste vriend..., gaat U zitten. Laat mij U aan mijn metgezellen voorstellen baron Pamstra". Pam knikt even Jit de hoogte, „enmeneer Pimpel, mijn makelaar". Pim neemt beleefd zijn bol hoedje af. „Wij trekken door Hazen land om er een geschikt plekje te vin den, waar ik een kasteel kan laten neerzetten. Vandaar, dat mijn make laar mij vergezelt. Maarom tot de zaak te komen, gaat Pom door, „ver telt U ons eens. waarde vriend. Zoudt U me kunnen helpen? Ah, ik dacht ook al, zou er nu niemand een eitje over hebben?" Van Raalte is Zondag reserve Duitse coureur brak records De bekende doelverdediger van BW, Saris, een „goalie" van uitstekend ge halte doch die de pech heeft steeds in de schaduw van Kraak te moeten le ven, zal Zondag zelfs niet het genoe gen smaken als reserve voor ons na tionale team te mogen fungeren. Saris heeft last van een lichte knieblessure, zodat de keozecommissie het raad zaam achtte Van Raalte ais reserve voor de IJmnidenaar aan te wijzen. Het heeft de directie van het Olympisch Stadion veel zorgen ge baard het veld voor de belangrijke wedstrijd tegen de Belgen in goede conditie te krijgen. De talloze regen buien van de laatste weken hebben De Haagse schaakclub „De Raadsheer" heeft in de afgelopen wintercompetitie van de Haagse Schaakbond een uniek resultaat geboekt. Alle drie tiéntallen, waarmee de vereniging in de competitie uitkwam, zijn kam pioen geworden van hun afde ling. Het opmerkelijke is even- ivel, dat alle 17 wedstrijden, die de drie tientallen tezamen heb ben gespeeld, door de „Raads heer" werden gewonnen. Ken dergelijke combinatie van suc cessen zou nog nimmer in het Nederlandse schaakleven zijn voorgekomen. 20. Jimmy was met een geweldig enthousiasme aan zijn Kanaaltralning begonnen. Elke morgen om half zes liep zijn wekker af en de klok was nog niet koud zes uur, of daar lag hij ai in het water. Hij begon met 360 maal het zwembad over en weer te zwemmen er als dat karweitje er op zat ging hij rondjes zwemmen. Eerst het zwembad 200 maal links om en daarna 200 maai rechts om. Hij werd er soms zelfs dui zelig van. Trouwens de badmeester ook Die had er eerst wel aardigheid in ge had, maar op den duur werd hij er toch wel een beetje tureluurs van. Het enige dat Jimmy niet beviel was, dat hij al die tijd geen stukje mocht eten en hij vond dat zwemmen toch al zo hongerig maakte. Zo tegen de klok van 12 uur verliet iedereen het water om te gaan lunchen en dan bleef Jimmy helemaal in zijn eentje over, zwem mend, als maar doorzwemmend. Bij de gedachte alleen al dat iedereen was gaan koffiedrinken, liep hem 't water om de tanden het noodzakelijk gemaakt dat een nieu we pomp voor het draineringssysteem werd aangeschaft. Deze pomp heeft een meer dan normale capaciteit, zo dat. behoudens nieuwe depressies, het veld goed bespeelbaar zal Zijn. Zodra Duitse coureurs aan motor wedstrijden gaan deelnemen, zullen zij ernstige concurrenten voor de Engelse en Italiaanse cracks worden. Gisteren is dat duidelijk gebleken bij de wel geslaagde recordpogingen van de Duit se coureur Herz, die zijn 500 c.c. N.S.U. (met compressor), zo snel langs de autoweg München—Ingolstadt voerde, dat hij de wereldrecords op de kilo meter en de mijl met vliegende start aanzienlijk verbeterde. De oude re cords stonden op naam van de Italiaan Alberti met Guzzi met resp. 213 en 212 km. Herz liet een gemiddelde van 277.5 en 278.2 km. per uur voor zich noteren. Een Nederlandse basketball-ploeg zal van 3 tot 12 Mei deelnemen aan de Europese kampioenschappen. Oost- Duitsland, Oostenrijk, Belgie, Bulga rije. Denemarken, Schotland. Finland. Frankrijk, Griekenland, Hongarije, Ita lië, Luxemburg, Portugal, Roemenie, Zwitserland, Tsjechoslowakije, Turkije en de SoWjetunie hebben eveneens in geschreven. Het Argentijnse voetbalelftal zal op 9 Mei te Wembley een wedstrijd spelen tegen Engeland. Vier dagen la ter Zullen de Schotten de Zuid-Ameri kanen te Dublin gastvrijheid verlenen. De Argentijnse Voetbalbond heeft de toezegging gedaan, nadat van Engelse zijde was beloofd eerlang eén bezoek aan Argentinië te komen brengen. Russische deskundigen kunnen het niét eens wórden over de kansen van de beide grootmeesters die elkan der op het ogenblik in Moskou de ti tel van wereldkampioen schaken be twisten. Weliswaar heeft Botwinnik op het ogenblik de beste papieren, daar hij uit de resterende twaalf par tijen maximaal 5':/> punt moet beha len. Uitdager Bronstein zal de titel in zijn bezit krijgen als hij nog Zeven punten verzamelt. Hel Schotse elftal voor de wed strijd tegen Engeland op Zaterdag 14 April in het Wembley stadion ziet er als volgt uit: Cowan (Morten); Young (Rangers) en Cox (Rangers); Evans iCeltic), Woodburn (Rangers) en Red- path (Mother well)Waddell (Ran gers), Johnstone (Hibernian), Reilly (Hibernian), Steel (Dundee) en Lid- dell (Liverpool). LUCHTPOST NAAR NIEUW- GJINEA Op Maandag 16 April vertrekt een KLM-vliegtuig van Amsterdam naar Biak. Hiermee kan luchtpostcorrespon- dentie worden verzonden, die uiterlijk heden (Vrijdag) avond gepost is. Ook de Neüurtanuse mijnwerkers hebben hun beste beentje voor gezet door de achturendienst op Zaterdag. Honderdduizend ton kolen zijn op acht van deze Zaterdagen naar boven gebracht, wat een deviezenbesparing betekent van ongeveer 2.2 millioen dollar. ,,'k Weet niet.ik slisp. O, ol Als 'k er nog aan denk, dat ik anders het schot zou hebben gehoord!" „Hoe weet je, dat meneer Everton nog niet thuis was, toen je terugkwam?" Cyril liet zijn stem nog meer dalen. „Ziet u, de verduistering is niet hele maal goed in de studeerkamer. Ik zeg niet. dat ze slecht is, maar er zijn altijd openingen te zien als het licht aan is. .Misschien was hij naar zijn kamer gegaan". „Nee!" spotte Cyril, met een schuinse blik uit zijn ooghoeken. „Meneer Ever- ton zit altijd zó laat op". Je kon het toch niet zeker weten", zei juffrouw Silver vriendelijk, maar beslist. „Dat kon ik wèl!" Meteen wierp hij zijn „speer" in de tuin van „Meadow- croft" en gleed ze achterna de muur af Op de wandeling met Juffrouw Fel! langs de twee tussenliggende huizen naar „Pennycott" zei juffrouw Silver niet veel- Juffrouw Sophy vond haar een prettige toehoorster en ze wist ln een korte tijdsbestek heel wat omtrent de dames Doncasfcer te vernemen. De informaties gingen terug tot hun sohool- tijd en behelsden enige interessante bijzonderheden. „Maar natuurlijk raakte dit alles tijdens de oorlog de eerste wereld oorlog en enige jaren daarna op de achtergrond. En we hoopten allemaal, dat het daar zou blijven". „Gebeurde dat dan niet?" vroeg juffrouw Silver vol belangstelling. Even haar pas inhoudend, boog juffrouw Feil zich naar haar gast over en fluisterde: „O, neen. En dan zulk een buitensporige geestdrift voor een huisschilder Enige minuten later zetten zij de on derbroken wandeling naar „Pennycott" voort. Ze werden ontvangen door eer bejaarde dienstbode en de trap opge leid naar wat ten behoeve van juf frouw Mary Anne als salon was Inge richt, na vroeger de beste slaapkampr te zijn geweest. De invalide sliep in de achterkamer en kon gemakkelijk heen en weer worden gereden. Toen de bezoeksters binnenkwamen, zat zij in haar rolstoel, temidden van opeenge hoopte kussens. Juffrouw Sophy stelde voor: „Mijn vriendin Juffrouw Silver. Juffrouw Doncaster, juffrouw Mary Anne". Juffrouw Silver ging naast de rol stoel zitten en merkte op, dat Bourne een schilderachtig dorp was en het weer erg mooi. Terwijl ze sprak, sloeg ze de twee zusters en haar omgeving nauwkeurig gade. Ze zag de overvolle kamers, de met donkere olieverfschilderijen io vergulde lijsten uit lang vervlogen ja ren versierde wanden, de vele lelijke, nutteloze meubels, die een honderd jaar geleden zeker een massa geld had den gekost. Kastanjebruine fluwelen gordijnen maakten het vertrek donker. Een versleten ouderwets vloerkleed dook hier en daar op tussen de stoe len, de kasten en de met allerlei prui len beladen tafels. Men zag er een houten berenfamilie uit Bern, portret- HJsten met ingesneden edelweiss, een miniatuur Zwitsers chalet" dik onder het stof, andere lijstjes van zwart aan geslagen zilver, waarin verschoten to to's, kleine doosjes van aardewerk, fi ligraan of porselein: een Indiaans» do^k in dof geworden schede, enzovoort. Kortom: familiehistorie ln beuze lingen! Op de schoorsteenmantel stond een afschuwelijk, zwaar verguld theeeer- vies en daarboven verhief zich een monsterachtige spiegel, die tot een het plafond reikte en een verwrongen beeld van het kamer-interieur weergaf. Hoe lelijk dit interieur ook was, niets kon een geschikter achtergrond voor het zusterpaar Doncaster hebben ge vormd. Mejuffrouw Silver was nog geen vijf minuten in hun gezelschap geweest, of ze begreep, waarom zelfs de vriendelijke juffrouw Sophy voor hen geen hartelijker woorden kon vin den dan „die arme Lucy Ellen" en „die arme Mary Anne". Tussen beide zusters bestond een grote familiegelij kenis, maar Lucy Ellen had een echerp en fretachtig uiterlijk, terwijl Mary Anne zwaar en vormloos was. Beiden hadden dun grijswit haar en op hun gelaat diepe lijnen van ontevredenheid Zonder dat Juffrouw Silver er moei te voor behoefde te doen, kwam het gesprek weldra op meneer Harsch en zijn gewelddadige dood. 't Was dan ook de meest dramatische gebeurtenis in Bourne sedert de tijd, dat Jededian Pincott ar vier-en-twintig uur voor de bruiloft met de bruid van zijn neef Ezechei ven door ging en belden om kwamen bij een spoorwegongeluk, wat heel het dorp als een zeer rechtvaar dig oordeel had beschouwd Gelukkig bracht Juffrouw Mary Anne het onder werp van de dag ter sprake en vooral juffrouw Sophy was daar blij om. want Lucy Ellen onderwierp haar juist aan een soort kruisverhoor betreffende juffrouw Browo. Getig ging de in 't nauw geraakte Jufrouw Fel] dus op gevel-Harscb in Ze sprak de hoop uit dat weldra zou blijken, hoe het eigen ljjk gebeurd was. (Wordt vervolgd). De raden van bijstand van de be drijfsgroep groothandel, de onderbe- drijfsgroep groothandel voedselvoor ziening en aanverwante gebieden eo de leden van het verbond van de Ne derlandse groothandel, tezamen ver tegenwoordigende de ca. 50.000 groot handelsondernemingen in Nederland hebben zich te Den Haag in verga dering bijeen, unaniem geschaard ach ter het streven der regering, het prijs niveau zoveel mogelijk te stabilise ren resp. te verlagen. Zaterdagmiddag om drie uur begin nen in de Marine Gymnastiek- en 8ports«hool en in de gymnastiekzaal van het Koninklijk Instituut van de Marine te Den Helder de districtskam pioenschappen volleybal. De dames- ploegen spelen in de Sportschool op de Werf, de heren ontmoeten elkaar in de gymnastiekzaal van het Koninklijk In stituut. De deelnemende dames-teams »(Jn: Boemerang (afd. Amsterdam), HAV (afd. Den Helder). 8portlef (Koog aan de Zaan) en VCK (Beverwijk, afd. Haarlem), Voor de dames ziet het wedstrijdpro gramma er als volgt uit (tussen hsak- jes de scheidsrechters): 1 Sportief HAV (A. H. Reitsma), 2 Boemerang— VCK (S. Plooijer), 3 HAV—Boemerang (J. Schenkel), 4 VCK—Sportief (A. F van Veen), 5 Sportief—Boemerang (J. de Vries), 6 HAV-VCK (J. Aten). Wedstrijdleldster is mevrouw L. H. H. Fievez—Verhage. Bij de heren nemen de volgende ploegen deel: EHVC (afd. Haarlem), Oranje Blauw (afd. Den Helder), SE3 (afd. Zaanstreek), VHH (afd. Amster dam). Hier is het programma: 1 SES Oranje Blauw (J. Schenkel), 2 VHH— EHVC (A. F. van Veen), 3 Oranje Blauw—VHH (J. de Vries), 4 EHVC— SES (J. Aten), 5 VHH—SES (A. Reits ma), 6 EHVCOranje Blauw" (A. F. van Veen). De heer F. van den Heuvel Riinders treedt op als wedstrijdleider. Na afloop van de wedstrijden zullen de spelers en speelsters zich verzame len in de Sportschool, waar de officiële sluiting zal plaats vinden. Om op Vrijdag 13 April onder een ladder te gaan staan, moet men werkelijk gespeend zijn van alle bijgeloof. ZATERDAG 14 APRIL HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. I.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters, 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. II.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luis tert". - 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek 14.00 Hoorspel voor de jeugd. J4.20 Engels* les. 14.40 Harmonie-orkest. 15.10 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.45 Opera-inuziek. 16.05 Gram.muziek. 18.20 „De vliegende Hol lander". 16.30 Meerstemmige liturgische mu ziek. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmmuziek. 18.15 „Het Tulpenfonds van de Koninklijke Marine", causerie. 18.25 Lichte muziek. 18.50 Sport. 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven", causerie. 19.21 Actualiteiten. 19.27 Gram. muziek. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram.muziek. 20.15 Licht baken. 20 40 „Steek eens op, heren". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Wat zou IJ doen?". 22.00 Amusementsmuziek. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuw» in Esperanto. 23.22-24.00 Radio Phl- barmonisch Orkest en solist. HILVERSUM 11, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Neuwi. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws. 8.18 Onder ons gezegd. 8.23 Orgelspel. 8.40 Giam.muziek. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 11.35 Viool en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Hawaiian- muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroeporkest. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Piano-duo. 14-50 Gronings programma. 15.15 Pelitie-kapel. 15.45 „Van de wieg tot bet graf', causerie. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Kamerorkest en solist. 17.80 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara- varia. 18.20 Instrumentaal kwintet. 18.40 Kegeringsuitzending: Zoeklicht op de Westerse defensie'. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 ..Passepartout", causerie. 19.40 „Indrukken uit Isartti". 19.55 „Deze week", cau»erie. 20.00 Nieuw». 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Weense muziek- 21.45 So cialistisch commentaar. 22.00 Metropole-orkest kooi en solisten. 22.40 „Onder de pannen**, hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Dansmuziek. 23.45—24.00 Gram.muziek.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 5