Begroting voor 195 onder het mes School-tafeltennistournooi bracht vele goede partijen op „Zeezangertjesgaven drukbezochte uitvoering in „Dennenheuvel" Amerikaanse waardering voor Hr. Ms. torpedobootjager „Evertsen'' GEMEENTERAAD MORGENAVOND BIJEEN Verhoging gas- en electriciteitstarief Vast- s elling Plan .Zuid-Oost" Tweede phase aanleg moerriool Een miilioen voor grondaankoop Woensdagmiddag vervolg der besprekingen Feestavond „De Postiljon" Keetman na spannende strijd winnaar in „Het Noordwesten Breezandse clubs zorgaen voor prima ontvangst „Mens en boek" voor de Hum. Gemeenschap Aardige toepassing van Dalcroze--rethode Inbraak Deskundigen HBS-examens Zaterdag worden de finales al gespee-d De meisjes 's middags, jongens 's avonds Washington gaf ten afscheid communiqué uit Trotse drager van roemruchte naam De heer S. Koning erelid van sportvereniging SMN Nederlandse mijnenvegers bezoeken Cent Geslaagd voor examen Tussen Haaks en Kuitje IN HET KORT Urk af w"?. ja#r ward eerste lij naai al op 20 Maart aangevoerd. Julianadorp Vergadering „Vooruitgang lij ons streven" „Kunstzin" en „Kunstmin" samen in actie JHC versloeg Olympb MAANDAQ 16 APREL 1951 De gemeenteraad is byeen geroepen voor de behandeling van een uitge breide agenda, waarmede morgenavond om acht uur een aanvang wordt ge maakt. Het voornaamste onderwerp is de begroting voor bet jaar 1951, maar daarnaast bevat de agenda nog een twintigtal andere punten. Daarom zal de Vergadering Woensdagmiddag en -avond, en zo nodig op de volgende midda gen en avonden, worden voortgezet. der wordt geperst, loopt dicht langs één der kazematten bij de Duinweg, welke onlangs door het opbrengen van zand aan het oog zijn onttrokken. Aan gezien de directie van het P.W.N. be vreesd is voor technische moeilijkhe den bij eventuele reparaties aan deze persleiding, wordt het omleggen van een gedeelte van deze leiding noodza kelijk geacht Aangezien de Duinweg in de toekomst een enigszins ander beloop zal krijgen, is het gewenst, dat de leiding langs deze toekomstige Duin weg wordt aangelegd. De kosten van de omlegging worden op f 5000,ge raamd. Voor dit bedrag vragen B. en W. thans een crediet. Gastarief B. en W. hebben bij de raad een voorstel tot verhoging van de gastarie- ven ingediend. Voor de levering volgens gewoon ta. rief via een normale meter wordt thans 17 cent berekend en via een munt. ot penningmeter 18 cent per kubieke me ter. Dit tarief wil men vervangen door een normaal tarief van 19 cent per kubieke meter, onverschillig via welk type meter het gas wordt betrokken. Bij betaling van een vastrecht van f 3,per maand wordt thans 10 cent per kubieke meter berekend; dit zal nu worden 11 cent per kubieke meter bij een vastrecht van f 3.50. Bij betaling van een vastrecht van f 1,20 per maand wordt thans 11 cent per kubieke meter berekend; dit zal nu worden 13 cent bij een vastrecnt van f 1,20. De tarieven voor de levering van gas voor ruimte-verwarming (9 cent per kubieke meter) en voor indus triële doeleinden (9 cent per kubieke meter) wil men laten vervallen. Als datum van ingang wordt voor gesteld de dag, waarop de eerste me teropneming na 1 April heeft plaats gehad. Electriciteitstarief Ook een wijziging van de electrici- De behandeling van de begroting staat als laatste punt op de agenda. Alle andere zaken zullen dus eerst worden afgewerkt. Het enige ingekomen stuk is een brief van de heer jhr. ir. S. Laman Trip, waarin deze schrijft zijn benoe ming tot directeur van Openbare Werken te aanvaarden. Plan „Zuid-Oost" Na enige (door ons reeds in het kort samengevatte) mededelingen over het bouwvolume, komt het uitbreidings plan „Zuid-Oost" aan de orde. Dat plan betreft de toekomstige bebouwing van de nog braak liggende terreinen nabij de Burgemeester Houwingsingel. Van de 375 woningen, waarin dit plan voor. ziet zijn er 84 (aan Burgemeester Hou wingsingel en Lijsterstraat) gereed en 192 (met drie winkels) in aanbouw. Met de bouw van een openbare lagere school aan de Fazantenstraat zal bin nenkort worden begonnen. Dan is ge rekend op een nieuwe R.K. school, een nieuwe Christelijke school, een kleu terschool en werkplaatsen voor onvol waardige arbeidskrachten, alsmede voor een krachtsta*ion van het P.E.N. ten behoeve van de Koninklijke Ma rine. „Airey-woningen Op 28 November 1949 nam de raad enige besluiten betreffende de bouw van 361 „Airey"-woningen in het plan „Groot Den Helder I". In de oorspron kelijke plannen zijn enige wijzigingen aangebracht Het aantal woningen, dat voor dubbele bewoning zal worden in gericht, bedraag' nu 35. Voorts is een iets diepere fundering noodzakelijk gebleken. De totale bouwkosten wor den nu geraamd op f 4.292.500, Gymnastieklokaal Voorgesteld wordt, aan de stichting „He* R.K. Onderwijs" de gevraagde medewerking te verlenen voor de bouw van een gymnastieklokaal bij het scholencomplex aan de Javastraat en de Polderweg. Straten in Oud Den Helder Enkele noodstraten in Oud Den Hel der zijn herbestraat dan wel op volle breedte aangelegd. Thans willen B. en W hetzelfde laten doen met de andere straten in deze stadswijk, waaraan reeds woningen zijn gebouwd. Het is de bedoeling, dat de Willem Barendsz- straat op volle breedte wordt aange legd. De totale kosten van de voorge nomen beatratingswerkzaamheden wor den geraamd op f 40.600,Hiervoor is een crediet van f 27130,nog be schikbaar, zodat thans een aanvullend crediet van f 13.470,nodig is. Persleiding P.W.N. De persleiding van het Provinciaal Waterleidingbedrijf, waardoor het drinkwater van Bergen naar Den Hel- teitstarieven. met ingang van de eer ste meteropneming na 1 April, zal door de raad worden behandeld. De kWh- prijs volgens het z.g. „enkele tarief', welke nu 24 cent bedraagt, wil men nu bepalen op 26 cent. De voorgestelde kWh-prijs volgens het dubbele tarief wordt dan 26 cent (thans 24 cent) in de spertijd en 16 cent (thans 14 cent) buiten de spertijd. Het vastrechttarief wil men bepalen op 11 cent (thans 9 cent) boven het vaste recht en op 8 cent (thans 6 cent) boven het z.g. verhoogde vaste recht. Het maximaal tarief met gegaran. deerd minimum-jaarverbruik wordt 9-h cent (thans 7 cent) en zondei ge garandeerd minimum-jaarverbruik 9t/2 cent (thans 8 cent). Het industrietarief buiten de sper tijd wil men brengen op 14 cent (thans 12 cent) voor beweegkracht enz. en op 11 cent (thans 9 cent) voor waterbe maling. Gebouw Centrale Keuken Het gebouw van de voormalige Cen trale Keuken, waarin tot voor kort het bedrijf van de firma Hoogerduyn was gevestigd, kan door de gemeente woi den verhuurd aan het garagebedrijf van de beer A Bok, Brakkeveldwes 122. Een voorstel hieromtrent is door B. en W. bij de raad ingediend. Aanleg moerriool. Voor de aanleg van het tweede ge deelte van het moerriool, van de Post- brug tot de Spoorbrug (bij de Nieuwe kerk), wordt een crediea van f 148.100 gevraagd. Grondaankoop Op 23 Mei 1950 besloot de raad toi het aankopen van gronden nabij de Rijksweg (voor de zuiveringsinstalla tie) en ter weerszijden van de Jan Verfailleweg (ten behoeve van de stadsuitbreiding). De prijs, die aan de N.V. Landbouwmaatschappij v.h. J. Verfaille moest worden betaald, zou door enige deskundigen worden vast gesteld. Deze prijs is thans bepaald, zodat B. en W. een nader voorstel tot het aankopen van de bedoelde grond hebben kunnen richten. De oppervlakte van het terrein aan de Rijksweg bedraagt 10.15.35 hectare, de koopprijs f 76.151,25. De gronden nabij de Jan Verfailleweg hebber een totale oppervlakte van 125.18.11 hec tare; hiervan bedraagt de koopprijs f 876.086,60. Met de voorgestelde grond aankoop is derhalve een totaal bedrag van f 952.237,85 gemoeid. De toneelgroep van de PTT-amuse- mentsvereniging „De Postiljon" heeft Zaterdagavond in een geheel bezet Ca sino een opvoering gegeven van het bekende stuk .Achter de wolken schijnt toch de zon". Dit is geen niemendalle tje van het gebruikelijke humoristische genre, maar behandelt een stukje le vende werkelijkheid op een wijze die tot nadenken stemt. De moeilijkheden, waarvoor het kruideniertje Karei Weijts wordt geplaatst, vormen ook struikel blokken op het levenspad van talloze mensen uit de werkelijkheid. Duidelijk wordt geschetst, hoe het Karei Weijts nog zwaarder wordt gemaakt door egoisme en wanbegrip in zijn naaste omgeving. De figuur van deze hoofd persoon bood mogelijkheden voor een suggestieve en boeiende uitbeelding. De heer N. Jansen was wel de aangewezen persoon voor deze creatie. Zijn Karei Weiits was overtuigend, zowel in zijn milde humor als in zijn uitingen van bitterheid. De figuur van deze sympa thieke hoodpersoon zou nog beter tot zijn recht zijn gekomen, wanneer het spel van de anderen op hetzelfde peil had gestaan. Nu bleef het tempo teveel aan de lage kant, waardoor de toch al lange dialogen aan kracht verloren. De andere leden van de toneelgroep heb ben overigens, dank zij een behoorlijke rolkennis en een kennelijk begrip voor de bedoeling van het stuk. hun aandeel met zoveel toewijding geleverd, dat een succesvolle opvoering gewaarborgd was. Het publiek volgde het spel met grote aandacht en beloonde het gezel schap met een hartelijk applaus. Een gezellig zal. met muziek van „The Rhythm Sheiks" onder leiding van Nic. Visser, besloot deze geslaagde Postil jon-avond. Kampioenschap derde klassejibre Zaterdag, de tweede dag der wedstrijden om het kampoenschap derde klasse, libre, em biljart van het gewest „Het Noordwesten van de NBB, werden de volgende partijen ge- speeld: Keetman Hos ln 't Josso Post Van Zijp Blank Veld Alpen Josse Keetman Hos In 't Veld Zijp Van Alphen Keetman Post Blank Hos Blank Post Zijp In 't Veld Car. Brt. H.s. Gem. 100 28 29 3.57 83 28 14 2.96 100 30 15 3.33 85 30 14 2.83 ion 37 12 2.70 93 37 24 2.51 100 25 14 4.00 65 25 11 2.52 100 20 38 5.00 71 20 11 3.55 100 31 27 3.22 87 31 22 2.80 100 40 13 2.50 98 40 18 2.63 100 27 15 3.70 92 27 17 3.40 *100 23 IS 4.34 55 23 11 2.39 700 42 14 2.38 88 42 11 2.09 100 28 20 4.34 70 23 10 3.04 Josso 100 Van Alphen 72 Nadat Zaterdagavond alle 29 20 3.44 29 12 2.48 deelnemers Gesp. Car. Brt. Gem. 6 577 162 3.52 6 559 168 3.33 6 566 175 3.23 6 494 157 3.15 6 522 181 2.88 6 503 185 2.72 6 523 183 2.86 6 478 199 2.45 Nederland- -Belgie door Keetman Zi)P Josso tn 't Veld Hor, Blank Bost Van Alphen Niettegenstaande radio werd uitgezonden, was sielling voor de laatste partijen op Zondagl middag. De uitslagen hiervan Pot 9 8 8 8 6 4 1 de er veel belang. Car. Brt. H.s. Gem. 100 33 20 3.03 Van Alphen 71 33 10 2.15 In 't Veld 100 32 10 ■1.12 70 32 6 2.18 100 20 26 5.00 70 20 11 3.50 Keetman 100 37 12 2.70 93 37 14 2.51 Nadat de voorzitter van de Huma nistische Gemeenschap te Den Helder de heer Grobben, Zondagmorgen in de tuinzaal van hotel „Bellsvue" enkele mededelingen had gedaan over het jaarlijks congres dat verleden week te Deventer werd gehouden sprak 6t heer J. Buys Jr. over de betekenis vau het boek voor de mens. Door de uitvinding van de boek drukkunst, aldus de heer Buys. is de wereld aanzienlijk veranderd. Hoewel de vertelkunst sterk is achteruit ge gaan. is toch een voordeel van het boek dat men critischer kan staan tegen over iets dat men leest, dan tegenover wat men hoort zeggen: de suggestie die uitgaat van de spreker, belet dik wjjls de critische houding bij net ge hoor. Vervolgens sprak de heer Buys over de verschillende soorten boeken. Over we enschappelijke boeken, waartoe uit eindelijk ook het kookboek en het spoorboekje behoren. Voorts zijn er ideeënboeken en het literaire boek. de roman, de novelle, de dichtbundel. Het literaire boek is bedoeld als kunst werk, of, in minder verheven vorm, als het boek waarin men behagen schept. De vorm waarin de ideeën worden geuit en de ideeën zelf, de strekking, zijn daarbij niet van elkaar los te maken. De spreker wees in dit verband op het boekje „De vruchtbare Muze" van mevrouw A. Romein-Ver schoor. Sommige lezers, aldus de spieker gebruiken het boek om weg te vluch ten uit de hen omringende wereld. Dat kan een voordeel zijn wanneei men daaruit kracht put, maar het kan ook meer alzijdig maken van de wer kelijkheid. Anderen zijn slaven van het boek, letterknechten, die zich voortdurend en uitsluitend beroepen op het geschrevene. Dat zijn niet de schte humanisten. Want de ware hu manist heeft er behoefte aan, de we raid te leren kennen en begrijpen, in aijn gehele werkelijkheid. Met dezt woorden besloot de heer Buys zyn in teressante voordracht. De jeugd had het Zaterdagavond voor het zeggen in „Dennenheuvel", waar het Huisduiner kinderkoor „De Zeezangertjes" onder leiding van de heer A. Krijgsman een voorjaarsuitvoering gaf. Niet alleen de ouders toonden hun belangstelling voor hetgeen de jeugdige zangertjes na vele maanden van repe teren hadden bereikt, maar ook talrijke broertjes en zusjes volgden met veel genoegen het frisse en met enthousiasme uitgevoerde programma. nen?), toonden de Zeezangertjes zich veelbelovende artisten. De beide jon gens uit de groep hebben hun mannetje uitstekend gestaan! De heer Krijgsman, die „De Zeezan gertjes" voortdurend en met grote vaar digheid, aan de piano had begeleid, deed na afloop verscheidene der aanwezigen nog een genoegen door wat rhytmische muziek te spelen, waarbij kon worden gedanst Als blijk van waardering voor het werk van de heer Krijgsman, werd hem bij monde van de heer Beun, namens „Husedunia", een enveloppe met inhoud aangeboden. De heer Beun sprak daar bij de wens uit, dat de Zeezangertjes later gewaardeerde medewerkers en -sters zullen worden van het Huisdui ner amusementsgezelschap De heer Krijgsman hield een kort jpeningswoord en begeleidde daarop een aantal bekende kinderliedjes, waar mee de Zeezangertjes hun entrée maak ten. Bijzonder aardig waren ook de Dalcroze-nummertjes die werden gezon gen, waarbij de kinderen de tekst met gebaren illustreerden. Om het publiek in de zaal actief te laten meewerken, werd een potpourri van bekende wijsjes afwisselend door de dames en heren in de zaal gezongen, waarbij de jongens en meisjes op het podium de zang met levendige mimiek ondersteunden. Ont wapenend waren de kinderen in het zangspelletje „De speelgoedkast", waar in zingend het sprookje werd verteld van allerlei speelgoed dat 's nachts om twaalf uur tot leven werd gewekt. Dit nummer werd nog aantrekkelijker ge maakt door de alleraardigste costume- ring. Hoewel het koortje voor het meren deel uit meisjes bleek te bestaan (wo nen er niet méér jongens op Huisdui- De vorige week werd op een nacht waarschijnlijk 's morgens omstreeks half vijf, ingebroken in de horlogerie van de heer Siegers aan de Koning straat. Men had zich vanuit de Prin senstraat via enkele afdakjes naar de hoogste verdieping van het winkelpand der firma Nijpels begeven. Het is ken nelijk niet mogelijk gebleken daar binnen te komen, want er zijn wel po gingen daartoe gedaan. Eén raampje was althans geheel met groene zeep ingesmeerd. Om toch niet zonder buit de terugtocht te aanvaarden, heeft mee een raam op de eerste verdieping van de horlogerie geforceerd. Een aantal in reparatie zijnde artikelen en enige nieuwe voorwerpen werden meegeno men. Zo worden vermist een gouden berenzakhorloge, een gouden dames polshorloge, een gouden horlogeketting, een doublé armband, twee stalen pols horloges, acht gladde zilveren -ingen en enkele goedkope kinderringertj cs De politie heeft de zaak in onderzoek. Tot deskundigen bij de mondelinge eind examens HBS aan de RHBS en het Ge meentelijk Lyleum hier ter stede zijn be noemd: Afdeling A: Rijks HBS, 2# en 30 Juni; Gemeentelijk Lyceum, 26, 27 en 38 Juni. J. N. H. Al, Beverwijk; H. Slagter, Bus- sum; mr J. L. Sanders, Zaandam. Afdeling B: Rijks HBS, 13, 14, 16 en 16 Juni; Gemeentelijk Lyceum: 18, 19, 20, 21, 22, 23 en 26 Juni: J. W. van Eek. Den Haag; Ir. D. A. Wittop Koning. Alkmaar; mej. dr A. C. M. Duinker, Overveen. ln de gymnastiekzaal van de U.L.O.-school aan de Molenstraat is Zater dagmiddag het door „I.V.A." gerganiseerde school-tafeltennistournooi be gonnen. Het aantal inschrijvingen bedroeg honderd vier en veertig, zodat de wedstrijdcommissie deze eerste middag de handen reeds meer dan vol had. De voorzitter van I.V.A., de heer N. Hemelrijk, begroette de jongens en meisjes in een kort openingswoord. Hy gaf daarin enkele wenken en tips, die over het algemeen naar genoegen werden opgevolgd. Het zal uiteraard geen ver wondering verwekken, dat de „clubspelers" zich vry gemakkelijk wisten te handhaven. Veel moeilijker was de strjjd voor hen, die zelden of nooit achter de groene tafel hadden gestaan. Zeevaartschool, en M. Oosterbeek van de Ambachtsschool. Zaterdagmiddag worden de wed strijden voortgezet. Wederom om twee uur te beginnen. De meisjes spelen Zaterdagmiddag reeds de finale. De jongens-finales komen eveneens op Zaterdag 21 April al aan de beurt, zij het dan 's avond om half acht, ook in de gymnastiekzaal van de school aan de Molenstraat. Voor de jongens wordt het dus Zaterdag een hele dag tafeltennissen. Voor de besten ten minste, want die komen behalve des middags ook 's avonds in actie voor de finale. Een ieder in de tafeltennis sport ziet een en ander met belang stelling tegemoet. Vooral van de oude re jongens (met namen als Weemhoff, Oosterbeek en Brakenhoff) wordt veel verwacht- Bij de meisjes traden na enthousiaste strijd naar voren: C. Sturk, A. de Graaf en C. Nagtegaal van de RHBS; R. de Klerk, A. List en T. Weenink van ULO 1, en R. Scheer, A. Smit, N. Mooyman, T. Groothuis en B. Woering van UXi.O. 2. Bjj de jongens, jonger dan vijftien jaar, bleven als poule-winnaars over: W. Dirkzwager en P. Kuit van de Am bachtsschool, W. Brakenhoff van de RK ULO, De Rijke, R. Mulder, D. Ma ker van ULO 1, en G. Katoen en W. J. Goedegebuur, J. Niessink en J. Duin- kelaar en H. Hofman van het Lyceum, van Linden van de RHBS. In de groep jongens van vijftien en zestien jaar meldden zich als over winnaars: A. van de Well. C. Kossen. W. Maters, S. Schutte en G. Oosterbeek van de Ambachtsschool, J. Spetter en P. Verduin van de RK ULO, R. Adri- aanse, L. de Heer. J. Visser en J. Jan sen van de RHBS, en Van de Oude- nalden van ULO 2. De jongens boven de zestien jaar zijn nog vertegenwoordigd door: H. Weem- hof en J. Boon van de Avond Vak- tekenschool, J. Scheer en H. de Heer van de RHBS, Van Os van het Lyceum, K .Smit, J. Krijgsman en L. Braken hoff van de Kweekschool. J, West. C. van Weylen en W. Timminck van de Nu Hr. Ms. torpedobootjager „Evertsen" als Nederlandse eenheid in de zee- strijdkrachten der Verenigde Naties bjj Korea wordt afgelost door Hr. Ms. torpedobootjager „Van Galen", heeft het Departement van Defensie te Was hington op verzoek van de commandant der Amerikaanse marinestrijdkrach ten in het verre oosten een communiqué aan de pers verstrekt, waaruit wjj het volgende ontlenen: westpunt van Korea, aan de grond liep. Als gevolg van dit ongeval bleef Hr. Ms. „Evertsen" tot het najaar buiten actie, waarna het schip terugkeerde naar de Gele Zee om zich op 4 Decem ber bij de blokkadegroep van de West kust te voegen. Gedurende het terugtrekken van de strijdkrachten der Verenigde Naties uit Inchon betrok Hr. Ms. „Evertsen" een positie als luchtverdediger buiten de haven, terwijl de amphibisohe evacua tie werd uitgevoerd. Sedertdien hebben de Nederlandse zeelieden en hun Britse, Zuidkoreaan se, Canadese, Amerikaanse, Australi sche, Nieuwzeelandse en Siamese wa penbroeders regelmatig de door de communisten bezette Koreaanse kust lijn afgepatrouilleerd, aldus de blokka de der Verenigde Naties handhavend De naam „Evertsen" heeft een blij vende en gloedvolle betekenis in de geschiedenis van de Koninklijke Ne derlandse Marine en in de Koreaanse wateren is thans aan deze betekenis nieuw aanzien toegevoegd. De tegen woordige trotse drager van deze naam is de torperobootjager Hr Ms. „Evert sen", een bodem van de zeestrijd krachten der Verenigde Naties. Op 3 Juli 1950 bevond dit schip zich in de Straat van Malakka toen zijn commandant, de luitenant ter zee der eerste klasse D, J. van Doorninck, or der ontving, op te stomen naar de Ko reaanse wa.teren. Op 22 Juli 1950 nam de Nederlandse torpedobootjager zijn plaats in in de Gele Zee nabij de Westkunst van Noord Korea om de toevloed van troepen er, oorlogsmateriaal te helpen afsnijden. Bijna een maand lang patrouilleerde Hr. Ms „Evertsen" dicht onder de kust van het door de vijand bezette gebied In het begin van Augustus drong het schip tot dicht bij het door de vijand bezette Haedju om walbatterijen met zijn 12 cm kanons te beschieten. Op 9 Augustus werd het schip achterhaald door het noodlot, toen het bij Fokusa Sho, «en klein eiland voor de Zuid- Reeds meer dan tachtig jaar onder houdt de N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. een uitstekend contact met de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland", welke vrijwel al haar drukwerk in bet Helderse bedrijf laat vervaardigen. Dat de aard van deze relatie in de loop van tientallen jaren boven het zakelijke is uitgegaan werd Zaterdag bevestigd tij dens de viering van het veertigjarig bestaan der Sportvereniging van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland". De heer S. Koning, directeur van de N.V. Drukkerij v.d. C. de Boer Jr., werd bij die gelegenheid het erelidmaatschap van de Sportvereniging SMN aangebo den, in verband met zijn belangstelling en verdiensten voor deze vereniging. De bijbehorende oorkonde, die een ar tistieke en welverzorgde indruk maakt, werd met de hand getekend door de heer J. F. Linck van de afd. Passage- dienst der SMN. De laatste partij - was een zeer belangrijk® en werd onder grote spanning gespeeld. De heer Kee'.man maakte het eerst de 108 vol en werd dus kampioen. De eindstand werd: Keetman, Winkel 671 199 5 1 1 3.31 29 u Josso, A'dam 666 195 5 0 2 3.41 38 10 Hedenmorgen zijn Hr. Ms. „Douwe Aukes", onder commando van de lui tenant ter zee der eerste klasse L Bink, en Hr. Ms. Mijnenveger „Stortemelk", onder commando van de luitenant ter zeer der tweede klasse T H. de Mees ter, uit Harlingen vertrokken naar Gent. Beide schepen aan boord waar van zich adelborsten bevinden, zullen van 20 tot 24 April een bezoek aan deze Belgische haven brengen. Bü de op Donderdag 12 April te Alk maar gehouden examens stenografie „Groote" slaagden: voor Engels 100 let tergrepen, mej. M. Bosdriesz te Den Helder; voor Frans en Duits 100 letter grepen, mej. G. Vlas te Texel en mej. M. J. Reinderman te Den Helder. De gelukkigen waren leerlingen van het instituut „Mercurius" in Den Hel der. Het is morgen hoog water om 3.40 en 15.45 uur, en laag water om 9.25 en 22.46 uur. Heden- en morgenavond geeft Ta- venu in Casino een opvoering var "Als de klok waarschuwt", een vrolijk mysterie in drie bedrijven. NOG GEEN LIJ NP AL ING Door de zeer slechte weersomstandighe den is het voor de lijnaalvissers tot nu toe onmogelijk gebleken deze visserij uit >e VISSERMBER1CHT URK, 13 April 1961. Door zes vaartui gen werd aangevoerd: 3542 pond Noord zeesehol 0.13—1,11; 174 pond paling 1.23 kg000 ""M bak W bal Zijp, Twisk 652 205 4 0 3 3.18 20 8 In 't Veld, Sp.dam 594 189 4 0 3 3.14 26 g Hos, Assendelft 622 214 4 0 3 2.90 27 8 Blank, Alkmaar 573 205 S 0 4 2.79 17 g W. Post, Den Helder 593 215 0 5 2.75 17 4 V an Alpben, Utrecht 549 232 0 1 6 2.36 24 1 (Boven de kolommen komt resp. het vol gende te staan: Car., Brt., Gew., Gel., VerL, Gem., H.s. en Punten) Totirnooi gemiddelde 2.97. Na een inleidend woord van «te heer G. Priaa als voorzitter van het comité der drie vererd* gingen „Breezand", „D.O.R." en „K.N.A.", sprak de heer Eilebroek, voorzitter van het gewest Het Noord-Westen" van de Biljartbond waarderende woorden over de organisatie dezey wedstrijden. Hij roemde de grote belangstel ling, in het bijzonder van de dames en maak* zijn compliment over het tót, dat er zoveel arbiters beschikbaar waren, stelde de 70-jarig» heer Blom ten voorbeeld, die gedurende d» gehele wedstrijd de partijen schriftelijk bijhield, dankte de vertegenwoordigers der districten Amsterdam, Zaanstreek, West-Friesland, Scha- gen en Den Helder voor hun aanwezigheid en verder de hospes Van Stein voor zijn prima mteriaaj en laatstgenoemde en diens echtgenote en alle Breezanders, die de spelers zo'n gulle gastvrijheid verleenden. Spreker reikte hierna aan de heer Keetmaa de kampioensmedaiïle uit. De heer Prins overhandigde de winnaar 4» kampioensbeker en het diploma van het district, dal ook de andere deelnemers ontvingen, naast de prijs, die voor ieder beschikbaar was. Dagprijzen kregen: de heer Josso voor de hoogste serie en he hoogste gfemiddelde, 'de heer Blank voor het minst aantal poedels (2) op de laatste dag en de heer In 't Veld, die de minste poedels in de gehele wedstrijd maakte. Alle deelnemers kregen Breezaader bloemen. De heer Prins dankte aHen, die tot het sla gen van de wedstrijden hadden meegewerkt. De heer Burger sprak voor het district»- bestuur van Den Helder; de heer Kater bood namens de heer Pater bloemen aan de kant- pioen, die ook nog door de heer Zijp werd toegesproken. De heer Hos bedacht namens de spelers de heer Blom met sigaren, de heer Josso ten slotte sprak de dank uit van de deelnemende biljar ters en zeide, dat er hier in dezer dagea vriendschappen waren geslote» en de ontvangst in Breezand zonder weerga was. Gaarne zon zijn Amsterdamse club hier spoedig eens een wedstrijd willen komen spelen. Dezer dagen hield te Julianadorp de ver eniging „Vooruitgang zy ons streven" in café „t Centrum" van de heer H. Venl haar jaarvergadering. Deze vereniging be oogt haar leden bq ziekte een uitkerinl te verlenen. Na de opening door de voor zitter, de heer K. Bregman, werden de no tulen ongewijzigd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de heer Gaakeer bleek, dat een groter aantal leden van jeugdiger leeftijd wenselijk is. Het ledental bedraagt momenteel acht en dertig. De vereniging die op 10 Juni 1910 werd opgericht, be stond dus verleden jaar veertig jaar Het batig saldo van de vereniging bedroeg 75,05. Hierna was de bestuursverkiezing aan de orde. De aftredende bestuurslede» de heren K. Bregman en E. Otten, werden herkozen. De heer C. Snel werd herkozen als Hd van de raad van toezicht In ver band met het veertigjarig bestaan werd besloten, de leden dit jaar twee maanden vrijstelling van contributie te geven. Zaterdagavond gaf de harmonievereni ging „Kunstzin", onder leiding van de heer J. S. den Das. in café Prins Hendrik te Julianadorp haar tweede winterconcert De toneelvereniging „Kunstmin" verleende aan deze avond medewerking. Na een welkomstwoord van de ore-voor zitter de heer J. Henderikx. opende de harmonievereniging met de mars" van Hannush, die vlot en pn—f werd gespeeld Daarna volgden de ollX®r* ture M. Adrlaanszoon van G H. BoeatJ en de suite „Partita Piccola" eveneens va" Bnedijn Deze suite eiste veel van Kun.'- kin. maar werd uitstekend vertolkt Na o» wals „Lotusbloemen" eindigde de harmo nleverenlgine met een marsflnale. „Kunstmin" voerde ne de nauze klurht Waar hen 111 geweest vannacht^ Het stuk werd, hehoudens bet eers hedrijf heel goed gemeeld Wtl vc'"1*" erhter. dat de meeste bezoekers van avonden een stuk met een wat tnhnud toeh nrefemren. De balmuriw werd nn voorheelritae wllze verzorgd do— de h««„ mh r Snmhroek Op het terrein van JVC werden Zooö» twee handbalwedstrtjden gespeeld kwam eerst in actie, en wel tegen "0^ hos 1 uit Oudesluis. De bezoekende dam zegevierden met 3—0 Daarna verschel»»» ,Hr 1 en Olympia 1 Wierlngerwaard) veld. Er werd snel gespeeld De Jwjv 'dorpse dames wonnen gemakkelijk I 8L

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2