777 Dansen MANTEL J. F. Beemsterboer Nog is de verhoogde weeldebelasting niet ingegaan Nog kunt U voor oude prijzen kopen Nog is de keuze fantastisch groot Stad en Omgeving 'I/es SU' fin tyua&iu Ds Sepmeijer over zijn pastorale ervaringen bij de marine Formosa Militaire plechtigheden op 30 April LOC0M0TJEF Predikbeurten Contactavond van de Comeniusschool AU BON MARCHÉ Federatie Hollands Noorden van Bond voor Staatspensionering groeit Parades in tal van plaatsen RIJWIELEN ST#TE (KPUgSS Eerste avond-jeugddienst in de Nieuwe Kerk DAAR ZIT WAT IN ORANJEBOOM MER! Vlootpredikant sprak voor het Bijbelgenootschap Moeilijkheden, maar ook vruchten Au Brn Marché De jeugd kweeki plantjes Oranjegarde bracht „De Hollandse jongen" Feestelijk programma van jubi'erend „Hermes" Dr A. de Vletter vergeleek het onderwijs in Nederland en de Verenigde Staten „Het is hier zo slecht nog niet!" Maandag 30 April Koninginnedag en Oonderdag 3 Mei a.s. Hemelvaartsdag in Mr Leavey blijft HRC trainen Het gebeurde in Nieuwediep VOP won wisselbeker Nieuwe manufacturenzaak van de Coöperatie IN HËT~KORT 9&deAe dcuni chic qMe&d Thans vierduizend leden VRIJDAG 27 APRIL 1951 Behalve In Den Helder, zal de ver jaardag van H. M. de Koningin op Maandag 30 Ajril ook in andere plaat sen van ons land worden gevierd met parades en militaire plechtigheden. In Arnhem zal op de Markt een ceremoniële inspectie worden gehou den waarna de troepen zullen defileren langs de Stadsschouwburg. Als para de-inspecteur treedt op de bevelhebber In de tweede militaire afdeling, gene- raal-majoor O. D. Toet Te Breda zal een parade worden ge houden, waaraan door omstreeks 1500 militairen van de Koninklijke Marine de Koninklijke Landmacht en de lucht strijdkrachten uit het derde militaire gewest zal worden deelgenomen. Als parade-inspecteur treedt op de bevel hebber in de derde militaire afdeling, generaal-majoor J. A. A. Sitsen. Te Hilversum houden acht compag- niën van het Marine opleidingskamp en 230 man troepen van de Koninklijke landmacht des morgens een mars door de stad De matrozenkapel zorgt voor de muziek. Jn Steenwijk houden het tweede in structiebataljon en een deel van het eerste instructiebataljon van het regi ment Jan Willem Friso een parade, welke wordt opgeluisterd door het mu ziekcorps van dit regiment. Te Amsterdam wordt door onder delen van de Koninklijke Marine, de Koninklijke landmacht en de lucht strijdkrachten om elf uur des morgens een ceremoniële inspectie gehouden op het Museumplein, waarna een mars door de stad volgt. iPtasaa K. MAJ0LÉ Keizerstraat 98 DEN HELDER - Tel. 2883 ZONDAG 29 APRIL DEN HELDER: Ned. Herv. gem., Nieuwe kerk Weststraat, 10.30 uur Us. Rasch, 19 uur ds. De Hoest (jeugd dienst) Palmstraat 10 uur de heer Wanders, 19 uur ds. Borghardt; Huis duinen 19 uur ds. Rasch. Geref. kerk Bethelkerk, 9 uur ds. Hartkamp, 10 45 uur ds. Hartkamp, 17 uur candidaat J. Lever; Rehobothkerk, 10 uur cand. J. Lever, 17 uur ds. Hartkamp. Geref gem., Janzendwarsstraat, 10 en 16 uur leesdienst. Chr. Geref. kerk, Steen gracht, 10 en 16 uur leesdienst. Chr Geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst. Oud Geref. Kerk, Hoog straat, 10 en 17 uur ds. De Voogd. Geref. kerk (art. 31), Weststraat, 8.45 en 17 uur ds. F. Tollenaar. Doops gez .gem., Kerkgracht 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluys, Luth. kerk, Wezen- straat, 10.30 uur ds. J. A. Stellwag. Oud Kath. kerk, Middenweg, 10 uur heilige mis, pastoor Wijker. Evange lisatie Vijzelstraat. 10 en 19.30 uur sa- menkost, 12 en 14.30 uur Zondags school; Woensdag 20 uur bijbelkring; Donderdag 19.30 uur vrouwenkrans; Zaterdag 20 uur openluchtsamenkomst (Visbuurt), 21 uur bidstond. Legei des Heils, Spoorgracht, Zaterdag t915 uur bidstond, 20 uur straatzang; Zon dag 10 uur heiligingsdienst 12.15 uur Zondagsschool. 18.45 uur openluchtsa menkomst, leider majoor L. Niiman JULIANADORP: Geref. kerk. 10 uur leesdienst, 14.15 uur ds. Rothuizen. -- ..Bethel" 10 en 19.30 uur samenkomst 14.45 uur Zondagsschool; Dinsdag 16 uur meisjeskrans; Woensdag 19.30 uur bidstond; Donderdag 20 uur samen komst Achterbinnenhaven 18. Te VUssingen houden eenheden van de Koninklijke Marine en de Nationale Reserve een défilé en een mars door de stad. Te 's Gravenhage zal een mars door de stad en een défilé worden gehou den. Des morgens houden de te 's Gra- venhage gelegerde onderdelen der Ko ninklijke Marine een grote parade op het voorplein van de voormalige Alexanderkazerne, waarna zal worden afgemarcheerd naar de Leidsestraat- weg, waar de aan de mar» deelnemen de eenheden der Koninklijke Land macht en luchtstrijdkrachten zich zul len verzamelen, waarna gedefileerd wordt voor de gouverneur van de Re sidentie, generaal-majoor ir M. Tans, die zich daartoe opstelt voor het ge bouw van de Hoge Raad der Neder landen op het Plein Het défilé wordt opgeluisterd door het muziekcorps van het commando luchtvaarttroepen uit Nijmegen. 20 for f|. 1."" Zondagavond om zeven uur begint in ae Nieuwe kerk aan de Weststraat de eerste avond-jeugddienst sinds de be vrijding. By het Jeugddienstbeatuur dat zelf deze diensten organiseert kwam het verzoek binnen, de vooroor logse traditie te herstellen. Deze eerste avonddienst voor jongeren zal worden geleid door ds. W. J. de Hoest. Het was jammer, dat zo weinigen hun belangstelling toonden voor de bUeen- komst van het Nederlandse Bijbelgenootschap, die gisteravond in de Lutherse kerk aan de Wezenstraat werd gehouden. Het onderwerp, dat door de vloot predikant ds. J. W. Sepmeijer werd besproken, kan immers moeilijk als een „afgereden stokpaardje"' worden beschouwd. De spreker had volkomen gelijk toen hij zeide, dat het merendeel van het publiek, zelfs van het Helderse pu bliek. te weinig weet van wat er leeft onder het marinepersoneel. Daarvoor zijn verschillende oorzaken aan te wyzen. Een daarvan zal onge twijfeld zijn het algemene gebrek aan wezenlijke belangstelling voor het 'e- ven van zyn medemens, en een andere oorzaak kan de mate van afgesloten heid van het marinemilieu worden ge noemd. Het was daarom te waarderen, dat de vlootpredikant eens een kijkie achter de schermen van zijn werk zaamheid liet nemen, welke bereidheid overigens niet vermocht de belangstel ling van een breed publiek te trekken De aandacht, waarmede de met be wogenheid uitgesproken causerie van ds. Sepmeyer werd gevolgd, was daar echter niet minder om. De spreker be hoefde geen .reclame" te maken om z«n hoorders te overtuigen van d« noodzaak van de arbeid der vlootgees- teiyken Wie niet met gesloten ogen et. oren door de wereld gaat. weet dat -r vooral onder het jongere personeel dat nog maar kort op eigen benen staat een soms ontstellende geeste lijke leegheid heerst En ook degenen, die onder normale omstandigheden daarvan geen blijk geven, ondervinden moeiiykheden op dit gebied wanneer zy ver van huis komen en met hun vrije tijd niet voldoende raad weten Alleen reeds uit sociaal oogpunt be zien is derhalve de taak der vlootgees- telijken zeer belangrijk. Ds. Sepmeijer heeft van die taak het een en ander verteld Gedurende zijn vyf jaren van werkzaamheid onder het marinepersoneel heeft hij tal van practische moeiiykheden ondervonden maar de vruchten zijn niet ultgeble ven. Omdat te illustreren, gaf ds Sep meyer enkele voorbeelden. Uit som mige daarvan bleek, hoeveel gelegen is aan de medewerking van het offi cierenkorps, met name van de com- BUITEN GE W OON MOOIE COLLECTIE, ALLES ZUI VER WOL P. v. d. Maden, Spoorstr. 105 LIET IS in Den Helder een goede gewoonte geworden, om in hel Museum aan de le Vroon straat elk jaar een plan- tententoonstelling te or ganiseren. Men krijgt don niet de gelegenheid om een fraaie collectie van beroepskwekers te bezichtigen, maar enkel de kans om eens te zien wat de schooljeugd met jonge plantjes heeft we ten te bereiken. De ge meente zorgt voor de planten, die in de kassen achter de brandweerka zerne in de gemeente kwekerij zo lang worden onderhouden, tot de dag is aangebroken waarop de schooljeugd zijn exem plaartje in beslag komt nemen. En gisteren was het deze dag. Van half drie kwamen regelmatig groepjes jongens en meis je» onder leiding van hun onderwijzeres of on derwijzer, naar de kwe kerij om hun plantjes af te halen. Daar had men een keurige collectie ge reed staan, jong en groen, in bescheiden potjes. Ze ventienhonderd van deze plantjes werden uitpe- reifct aan leerlingen van de vijfde en zesde klas sen der openbare en bij zondere lagere scholen. Er waren vijf soorten te verdelen, en wel de Sal- via, de Begonia, de Pe- largonium geranium de Coleus (sier-dovene- tel) en de Cuphea luci ferplantje). Wie de schoolkinderen had gezien, toen de plant jes toerden uitgedeeld zou hebben genoten. Want het is nu eenmaal niet mogelijk, deze wijs neuzen hun eigen gang te laten gaan. Dus wer den plantjes genomen uit de verschillende af delingen. Twee gerani ums hier, twee Salvia t daar. Maar o wee, wan neer er een geel blaadje aan zat, of.... wanneet zo'n snuiter in de gaten kreeg dat hij „maar" een geranium had, en ,jzv daar" een Coleus. Enfin, alles verliep ordelijk en naar wens. En nu maar kweken, tot omstreeks half Juli in het Museum de tentoonstelling wordt gehouden, waaraan zulke aardige prijzen zijn ver bonden. De organisatie van dit lofwaardige werk is in handen uan de „School en werktuinen". die het verleden jaar voor het eerst van de gemeente overnamen. mandanten. En uit andere kon worden geconcludeerd, dat de marineman aan boord en aan de wal de weg naar vlootpredikant en vlootaalmoezenier steeds beter weten te vinden. De bijeenkomst, die onder leiding stond van de heer J. H. Keyzer, werd opgeluisterd door zang van het Lu thers kerkkoor. Het vendel Den Helder van de Oranjegarde heeft de tweede opvoe ring achter de rug van het historische volksdrama „De Hollandse jongen". Woensdagavond werd opgetreden in een eigen byeenkomst, gisteravond kwam men op de planken voor de Christelijke Oranjevereniging, weike de verjaardag vierde van H. M. Ko ningin Juliana. Het stuk verplaatste de toeschouwers naar de eerste jaren van de strijd te gen Spanje. Ook toen warén er „goede Nederlanders" en landverraders. Wil lem Banning verdienstelijk uitgebeeld door de heer A. de Wit) strijdt voor de goede zaak. Hij wordt het slachtof fer van de intrigues van Govert .de Rode", die als spion voor de vijand optreedt en het vooral op Willem Banning heeft voorzien. Hij misgunt deze namelyk zyn vrouw Machtveld (mevr. E. de Wit—-Van der Burg). Wanneer Willem uit de weg geruimd is weet „de Rode" een huwelijk met Machteld te forceren door te specule ren op haar liefde voor haar zoon W*i lem. Het blykt dat „de Rode" er maar één principe op na houdt, dat is in de kortst mogelijke tijd zoveel mogelijk geld te verdienen. Een principe, dat ook later menigmaal werd gehuldigd Het drama bereikt zyn hoogtepunt wanneer Willem Jr. die inmiddels ka pitein van 's Prinsen leger is gewor den, Govert „de Rode" ontmaskert. De ven-ader sterft van schrik. Zyn laat ste gedachten zyn bij de goudstukker in de kist. die voor hem een ongemak keliik sterfbed wordt. Vooral in deze laatste scènes leverde de heer T. Bor gerding (onder wiens leiding het stuk was ingestudeerd! pakkend en sug gestief spel. Ook de heren A. Welbie (als Piet „de Rymer") en A. Klik 'als Willem Jr.) gaven een behoor'like uit heel ding van de hun toebedeelde rol len. Voor de laatste maal werd het ope ningswoord gesproken door de heer J de Jong, die ere-voorzitter van de Christeliike Oranjevereniging is ge worden. Zijn taak als voorzitter werd overgenomen door de heer J. Kra mer Kzn. Ter gelegenheid van 't tienjarig be staan van de Helderse hockeyclub „Her mes" werd een vry uitgebreid feest en wedstrijdprogramma samengesteld Zo zal Zaterdagmiddag om drie uu> op het A-veld aan de Meeuwenstraa een wedstrijd worden gespeeld tusser Hermes 1941 (zoals het elftal er toer mgeveer uitzag, dames) tegen het hui 1ige dameselftal Op het B-veld wordt egeliikertyd voor de competitie ge ■nepld Hprmpp aEeehtrop a Om halt vyf volgen dan reQmsten-wedgtryden voor d mes en heren De dames komen uit op het B-veld, de heren op het A- veld. Zaterdag wordt in ..Formosa" een show-avond gegeven, te beginnen om acht uur. Zondagsmorgen worden dr feestelijkheden voortgezet met een Hermes „historie"-tournooi en een he- •entournooi (elf uur) Om acht uur avonds volgt dan in „Formosa" nog een joirep dansante Voo? het herentournoo op Zondag ziet het wedstrijdprogramme er als volgt uit: 11 uur Adelborsten Hermes 2; 13 uur Herme* 1—Hermes 2: 15 uur Adelborsten—Herme» 1. Ons onderwijs hier in Nederland is, met al stjn fouten en gebreken nog zo slecht niet, dat was de slotsom waartoe Dr. de Vletter (oud-rector van nei Kennemerlyceum) kwam tydens sijn gisteravond In „Formosa" gehouden eau serie voor de Helderse Schoolvereniging. Door de medewerking van de Amerikaanse ambassade in Den Haag kon l de aanwezigen een indruk opdoen van de organisatie en methoden van he onderwijs in de Verenigde Staten, waaruit duidelijk bleek dat er nog een groo verschil in opvatting en uitvoering bestaat- Dr. de Vletter sloot in zyn lezing hoofdzakelijk aan op datgene wat in de vertoonde films in beeld gebracht w er en gaf een deskundig, vlot en boeiend exposé, doorspekt met vele anecdotes en persoonlijke ervaringen. Het grote verschil tussen het onder- vys in de V.S. en in ons land bestaat m de doelstelling. In Amerika is de nderwysleuze „They sbould be hap py" (Zy moeten zich gelukkig voelen) Dat daardoor de hier zo noodzakelyk geachte feitenkennis wel eens in het gedrang kan komen, is van minder belang. Een sprekend voorbeeld hier van is o.a. het feit dat op een der „Highschools" drie verplichte vakken eir, sport*!) en „social science") en drie keuzevakken worden onder wezen. De hoofdzaak is dat de jonge mens de school verlaat als volwaardig bur ger van een democratische staat, zich bewust van zijn verantwoordelijk heden tegenover de gemeenschap en bereid zyn capaciteiten in dienst van die gemeenschap te stellen. De algemene opinie is dan ook dat Amerikaanse (en Engelse) jongelui, die zojuist van school zyn gekomen, beter bruikbaar zyn in de maatsehappy dan de Hollandse „studiekoppen". Na enige jaren wordt dit verschil wel ge nivelleerd, doordat ook de Hollandse jongen zich in de „grote mensenmaat schappij" gaat thuisvoelen, doch deze acclimatisatieperiode is nadelig zowel voor hem als voor zyn werkgever. Als we over Amerika's jeugd spre ken, denken we als vanzelf aan het negerprobleem. Hoewel spreker toegat dat de films voor een gedeelte „show' zyn, blykt de jeugd in de V.S. toch een eind dichter tot de enig juiste oplossing van dit probleem gekomen te zyn. We zagen op de film enige jeugdige enquêteurs (waaronder ook een jonge neger) gezamenlyk een on derzoek instellen naar de bevolkings dichtheid van hun woonwyk, in ver band met brandgevaar en wijze van bebouwing. Op vele scholen bestaat een schoolparlement en het eigen aardige feit doet zich voor, dat de negers hierin beter vertegenwoordigd zyn dan krachtens hun percentage onder de leerlingen het geval zou S .beten zijn. Een bewüs dus dat vele blanke leerlingen hun stem uitbren gen op een negerafgevaardigde. Dat de activiteit op zo'n school ook wel degeiyk tastbare resultaten kan opleveren toonde de film duideiyk aan Op instigatie en onder aanvoering van dé leerlingen voerde een bepaaldp woonwyk een actie voor betere wo ningtoestanden en meer speelruimte Deze actie werd met resultaat be kroond. Ook in Nederland komt het schoolparlement in zwang, niet uit sluitend om het onderwys te dienen, doch ook ten dienste van de algemen-- vorming van de jonge mens, opda' deze vrij en open tegenover zyn mede mens komt te staan. Ondanks alle fouten, die het Ame rikaanse systeem aankleven, was spre ker van mening, dat er voor ons nog heel wat uit te leren valt Wy moeten daarby van het standpunt uitgaan dat tussen het Amerikaanse kind en het Nederlandse, practisch geen verschil bestaat. Ook de zo vaak bejammerde „typisch Nederlandse" baldigheid blykt statistisch niet groter te zyn dan in andere landen. De avond werd geopend en gesloten door de voorzitter van de Helderse schoolvereniging, die' zich in zyn dankwoord de tolk maakte van alle aanwezigen. Het interessante onder werp werd op een zeer prettige en allerminst schoolmeesterachtige (in de slechte zin des woords) manier be sproken, de vereniging had waarlyk geen beter spreker kunnen kiezen. In café Sanderse heeft de voetbalvereniging „HRC" gisteravond een vergadering gehouden over de eventuele benoeming van trainer Leavey of de benoeming van een nieuwe oefen- meester. Het zal de meeste sportliefhebbers on getwijfeld goed doen, te vernemen, dat de heer Leavey HRC wederom voor één jaar zal tiainen. Men weet het, HRC sluit met zijn oefeneester altijd een contract af voor één jaar. Tijdens de vergadering is wel komen vast to staan, hoe zeer men het werk van mr. Leavey waardeert. Zijn herbenoeming, ge schiedde namelijk met negentig tegen vier stem men. Overtuigender kon het welhaast niet. Racing gaat het komende seizoen dus tege moet met een oude bekende met bijzondere capaciteiten, waarvan niet alleen de roodjakken, maar ook vele andere voetballers in Noord- Holland hebben geprofiteerd. Op de Zeedijk kwam dezer dagen een Jongen van zeven jaar spelender- wijs te vallen. Hy brak zyn rechter onderbeen. In de Sluisdykstraat sprong een knaapje van een steiger van een bouw werk af, waarby hy zich bezeerde. Het ventje was dermate overstuur, dat men hem naar het ziekenhuis bracht. Daar bleek, dat hy geen letsel had gekregen. Een tiental jongens vernielde in de Sumatrastraat de glazen mantel van een lantaarn. In de Ceramstraat werd ook al een lantaarn verbryzeld. Aan de Buitenhaven werd een lantaarnpaal om ver gereden. In Breezand trof men 's avonds om half zeven een viertal loslopende paar den aan. die vermoedelijk uit Den Hel der afkomstig waren. In de nacht van Woensdag op Don derdag werd een bordje met „Verboden toegang" aan de Tuintjesweg afgebro ken en meegenomen. Woensdagavond werd in café Woud aan de Binnenhaven voor de wisselbeker de laatste biljartwedstrijd gespeeld. Tegen elkaar traden aan HBC en OG, dat favoriet was voor de beker. Om tien uur had Ons Genoegen een 71/»—31/» voorsprong verworven. Maar toen kwamen de HBC-ers opzet*en, en zij wonnen dan ook met ll1/»—81/», hegeen zeker een com plimentje waard is. Door deze overwinning van HBC kwam VOP in het bezit van de beker. De heren Meijer van HBC, Oly van OG en Schneider van VOP, brachten na afloop hun waardering naar voren voor de wijze waarop gedurende enkele weken werd gebiljart. Aan de Brakkeveldweg, op d« hoek van de Crocnsstraat, i» een complex van drie Coöperatie-winkels in wor ding, waarvan de eerste gistermorgen reeds is geopend. De manufacturenzaak, gevestigd in het perceel Brakkeveldweg 134, werd enige maarden geleden tydeiyk onder gebracht In een noodwinkel om de hoek. Inmiddels Werd onder architec tuur van de heer H. Visser het oude pand grondig verbouwd. De aanne mersfirma M. C. van der Plas bracht met medewerking van de firma's Hoo- gerduyn (buitenverfwerk), Nic. zyp (binnenschilderwerk), A. Quak (win kelbetimmering) en J. van Dam (in- stallatiewerk) een fraaie en practisch ingerichte winkel tot stand, waar de klanten stellig graag zullen komen. Het was ook voor de heer Schuiling, die nu byna acht maanden de zaak in het noodwinkeltje heeft gedreven, een belangrijke vooruitgang. Zyn eerste werkdag in het nieuwe pand is byzon- der prettig verlopen, want het is voort durend gezellig druk geweest. Het hoekperceel. waarin de kruide nierswinkel van de Coöperatie wordt ondergebracht, kan over enkele weken gereed zyn Ook dit is van betekenis, want het zakendoen in de houten nood- winkel is uiteraard niet Ideaal, noch' voor de cliëntele, noch voor t winkel personeel. Over enige tyd zal ten slot te de banketbakkerswinkel kunnen worden geopend. Met de inrichting hiervan kan eerst thans een begin wor den gemaakt, want in het hiervoor be stemde perceel is tot gisteren de manu facturenzaak onderga tra oht geweest. Aan boord van het troepentrans portschip „New Australia", dat op Zondag 29 April in Nederland wordt verwacht is onze stadgenoot de heerK. F. Walboom, Huygensstraat 16, op de thuisreis uit Indonesië. In de Ti voli-bioscoop wordt van avond de eerste voorstelling gegeven van „Gekooide meisjes" In de Witts bioscoop draait „Montana" (met Errol Flynn en Alexis Smith). Voor de Humanistische Gemeen schap spreekt Zondagmorgen om half elf in de tuinzaal van ..Bellevue" d# voorzitter van het hoofdbestuur, dr. Libbe van der Wal, over het onderwerp .Humanisme en moraal". MET EEN FRAAIE UIT ONZE GROTE COLLECTIE, Lage prijzen en de mooiste sortering vindt u by P. v. d. Maden, Spoorstraat 105. U slaagt er altyd! ln „De Posthoorn" te Sc hagen heeft de federatie Hollands Noorden van de Bond voor Staatspensionnering vergaderd onder leiding van de heer P. Zeeman, die het jammer vond, dat de belangstelling niet groter was: van de twintig aan gesloten verenigingen waren er slechts twaalf vertegenwoordigd. Vooral het feit, dat de nieuw opgerichte afdelingen niet aanwezig waren werd betreurd, omdat het toch van het grootste belang is, dat de vergaderingen goed worden bezocht. Het doel, een premievry bodempensioen, is nog lang niet bereikt. De inter nationale spanningen noodzaken de regering tot zuinigheid en de Bond zal op de bres moeten staan om te voorkomen, dat de onden van dagen er niet de dope van worden. De door ons gekochte jaarbeursgoederen zyn nu binnen in een grote verscheidenheid. Een prachtige collectie GOUDEN ARMBANDEN, totaalprijs vanaf 100.— Een «eer uitgezochte keuze GOUDEN HALF EDEL STEEN RINGEN, totaalprijs vanaf 25 Een stijlvolle sortering GOUDEN ZEGEL, en MONOGRAM- RINGEN, totaalprijs vanaf y gg jjq Een enorme voorraad HORLOGES in de bekende merken: Liga, Ar bor, Rodana, Ernest-Borel, Arta, Pontiac, Pris ma en ZentRa, Reeds een prima 15 st. anker waterdicht herenhorloge voor j Een goed 15 st. ANKER HORLOGE voor y jq Jnpe bekende JONGENS HORLOGES, merk Kienzle voor e j g 75 l-daags BIM-BAM PENDULES voor ;en pracht KOEKOEK KLOK voor y 3JL— Alle horloges en klokken zijn verzekerd tegen verlies, diefstal en breuk Keizerstraat 15 DEN HELDER - Telefoon 2626 Uit het jaarverslag van de secretaris,, de heer H. Woudenberg, bleek, dat de federatie thans twintig afdelingen telt met in totaal bijna vierduizend leden. Dit betekent ten opzichte van vorig laar een winst van vier afdelingen met vierhonderd leden. Nieuwe afdelingen yn 't Zand. Julianadorp, Den Helder en Texel. De voorzitter deelde nog mede, dat de bioscoopreclame thans is beëindigd- Vanaf 1 October tot en met Maart 1» iet reclameplaatje by elki voorstelii®! in Theater Royal te Schagtn vertoond Of deze actie succes heefi opgeleverd is uiteraard niet te beoordelen; voor lopig wordt de actie niet voortgezet De heer J. H. Helder had wegen» vertrek naar Alkmaar bedankt al» penningmeester. Na dankwoorden ae® het adres van de heer Helder werd in zyn plaats gekozen de heer Hagen ui» Sint Maartensbrug. De heer Rentenaar uit Barsingerhorn werd tot penning meester benoemd. Over 1950 was er een oatig saldo van f 7.13 by een ontvang* van f 658.75 De heer P. Zeeman zal de federatie vertegenwoordigen tijden» iet bondscongres op 16 Mei a.s. te Am* 'terüam. Besloten werd enkele angryke wijzigingen aan te brengen iet reglement en dit te laten drukke^ le wezen werd op de moeiiykheid vo« fgevaardigden van Texel om de 'aderingen 's avonds te bezoeken. 'leek echter dat meerdere aanwezige® weid waren gratia logiea te verscnai- fen, zodat deze bezwaren kunnen den ondervangen.

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 2