Tulpen Rallye uitstekend geslaagd Costuums Jongenspakjes Solex jassen Herenjassen 1200 Pantalons Koningin Juliana opende nieuwe waterwerken in Brielse Maas Voorstel tot verhoging van de vermogensbelasting ingediend Voor de Pinksteren Piet Evers voorziet spannende course Jongens- en Meisjes- Slechts twintig procent der deelnemers 'frV/an? zon(^er strafpunten in Noordwijk 20nder Vier overwinningen voor de Franse regering Trumans kiezers en hei ontslag van MacArthur Journalisten moeten Sowjet- zone verlaten Oost Duitstand en de sport Pensioenen worden door Nederland betaald Westduitse Bondsdag keurt bezettingskosten af Eerste dollars voor export naar Duitsland Zoet water voor de tuinbouw op Voorne VERVOLG STADSNIEUWS WSOV viert binnenkort het eerste lustrum Hoger beroep in Zeven Provincien-zaak MINDER EERSTE JAARS STUDENTEN Verhoging kinderbijslag met terugwerkende kracht Ook de Successierechten zullen stijgen Texel HCSC ontvangt EVC I vanaf 49.75 tot 185.00 vanaf 28.75 Leren jassen en jekkers vanaf 15.75 tot 37.50 Sportcolberts vanaf 13.25 KOOPT BIJ: VRIJDAG 17 APREL 1951 diTulPenraI1^ gehele dag onder dog- nemers h»t centrale n t vvan Europa bereikten gegevens over de deel- dat^een voorlook mTt N°°^dwijk en omstreeks middernacht was men zover «start rS.11 1"n.:^rd.en fmen^steld. Van de 271 ploegen die nivhe contró!ed?nMt stra.fPnntlo"n nog groter zal worden daar de tech nische controledienst voor sommigen nog roet in het eten kan gooien. Naar alle waarschijnlijkheid zullen twee Noordhollandse equipes aan de snelheids- en accleratieproeven op het circuit van Zandvoort kunnen deel nemen, om mee te dingen naar de ere palm. Het zijn dr. P. Groerihart—II. Kreisel met Renault en J. de Jong— H. D. P. Koene met Volkswagen. Het percentage rijders dat zomier strafpunten Noordwijk bereikte is on geveer twintig. Dat betekent dat de derde internationale Tulpen Rallye uitstekend is geslaagd. Uit dit lage percentage blijkt dat de goede rijder* aan de gestelde eisen hebben voldaan. Een dergelijke schifting is voor 'n mon sterrit als de Tulpen Rallye nu een maal noodzakelijk om het sportieve element niet te veel op de achter grond te dringen. Niet minder dan een en veertig Nederlandse ploegen kwa men ronder kleerscheuren, i.c. zonder strafpunten, in Noordwijk benevens achttien Engelsen, twee Franse, een Italiaanse, twee Zwitserse, een Deen se. een Noorse en een Duitse équipe. Bij de dames is alleen de in Brus sel gestarte ploeg Mevr. G. Vrancois- Sigrand-Mevrouw Hustinx (FrankrijK) met Renault zonder strafpunten geble ven. Deze ploeg heeft dus de Couoe des dames gewonnen, tenzij er nog protesten binnenkomen. De damesploe- gen Miss C. SadlerH.H.Dunham Mevr. D. M. Alcock (Gr. Br.) te Har- rogate gestart met een Rover en de ploeg van Mevr. G. MolenaarMevr. C. Koskull met Saab te Kopenhagen vertrokken, hebben elk één strafpu.it. De ploeg mevr. Joy CookeMevr. M. de Jong in Harrogate gestart met Stan- dard-Vanguard kreeg 9 strafpunten. Naar men weet heeft mevr. Joy Cooke verleden jaar de Coupe des dames ge wonnen. De Franse regering heeft in de Natio nale Vergadering vier gevraagde ver trouwensvotums met een aanzienlijke meerderheid van stemmen gekregen. De stemmingen golden regeringsvoor stellen om bespreking van eventuele wetsvoorstellen tot na de stemming over het begrotingsontwerp uit te stel len. Premier Queuille had verklaard, dat «en stemming ten gunste van de rege ring over de onderhavige kwesties be schouwd zou worden als een uitspraak voor vervroegde verkiezingen. De Franse regering streeft ernaar de ver kiezingen in plaats van in October in Juni te doen houden. Vandaag wordt gestemd over de moeilijke kwestie van de kieswether vorming. Verwacht wordt, dat premier Queuille de vertrouwenskwestie zal stellen om van de Assemblée de goed keuring van de kiesprocedure te ver krijgen, die voorziet in een meerder heidsstelsel met één stemronde. Het Witte Huis heeft meegedeeld, dat de openbare mening over het ont slag van MacArthur zich schijnt te keren ten gunste van president Tru- man. De op het Witte Huis ontvangen brieven en telegrammen spraken zich aanvankelijk in een verhouding van vijtegen één uit tegen de president. Bij de laatst ontvangen post was de eerhouding echter drie tot één ten gun ste van de president Een aantal Oostenrijkse correspon denten van Britse en Amerikaanse persbureau's, dat te Nickelsdorf, aan de Oostenrijks-Hongaarse grens, wachtte op de Amerikaanse zakenman Robert Vogeler. die thans op vrije voeten zal worden gesteld, kreeg Vrij dagochtend vroeg aanzegging van de Russische autoriteiten om de Sowjet- zone van Oostenrijk te verlaten. Zij mogen de Sowjet-zone niet meer be treden zonder een door het Russische hoofdkwartier te Wenen verstrekte speciale vergunning, hoewel dit in strijd is met een door de „Grote Vier gesloten overeenkomst, dat de Oosten rijkers zich vrij door het gehele lano zullen kunnen bewegen. Onder grote belangstelling rijden de wagens onder het spandoek door aan het einde van de ruim 3500 km lange tocht. In het orgaan van de Oostduitse communistische partij wordt de wense lijkheid te kennen gegeven de beide Olympische comité's van West- en Oost-Duitsland samen te smelten tot een nationaal Duits Olympisch comité. Het blad vestigt er de aandacht op, dat slechts een nationaal Duits comité de Duitse sportbelangen zal kunnen be hartigen en dat ook alleen een derge lijk lichaam het deelnemen van Duits land aan de Olympische Spelen van 1952 te Helsinki zal kunnen bewerk stelligen. GORDIJN EN KELLER NAAR PARIJS Aan de voorwedstrijden voor het wereldkampioenschap dammen, welke van 1 t/m 6 Mei te Parijs worden ge houden, zal voor Nederland worden deelgenomen door Gordijn en Keiler, De poging om ook ir. Van Dijk te laten deelnemen is niet gelukt, aangezien niet meer dan twee spelers per land kunnen worden toegelaten. Aan weduwen en wezen van ambtenaren in Indonesië Op de tweede Unie-conferentie heeft Nederland zich verplicht tot voldoening van de weduwenpensioenen en wezen onderstanden, alsmede van de dmirte toeslagen daarop, aan de nagelaten be trekkingen van ex-overheidspeieoneel in Indonesië. Indonesië droeg aan Ne derland de kassen over van de drie weduwen- en wezenfondsen en van het „Europees Locaalfonds", die tezamen rond f 187 millioen bedragen. Er is een stichting in het leven ge roepen, die als eerste taak de verzor ging en uitbetaling van de weduwen- pensioenen en wezenonderstanden heeft gekregen. Ze krijgt daartoe de beschik king over de door Indonesië overgedra gen kapitalen, terwijl ze een jaarlijkse bijdrage ten laste van de Rijksbegro ting zal ontvangen, om het bestaande tekort te dekken. Vernomen wordt, dat het voornemen zou bestaan op verzoek van Indonesië de stichting ook de ad ministratie van de eigen-pensioenen op te dragen, welke ten laste van Indo nesië komen. De Westduitse Bondsdag heeft bijna eenstemmig een resolutie aangenomen, waarin scherpe critiek wordt geleverd op de bezettingskosten die door de ge allieerden zijn opgelegd zonder dat de Bondslag in de gelegenheid is de uit gaven te controleren. Het gaat om een bedrag van 4,4 milliard mark, dat overigens reeds is uitgegeven. Heden beginnen Duitse en geallieer de deskundigen besprekingen over de bezettingskosten. De export naar West-Duitsland van bepaalde agrarische producten is thans krachtens afkondiging in de Duitse Staatscourant mogelijk geworden, doordat de hiervoor benodigde deviezen aan Duitse importeurs beschikbaar zullen worden gesteld, zo deelt het mi nisterie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mede. In totaal is 571.500 dollar beschikbaar. Verwacht wordt, dat dezer dagen de resterende bedragen voor andere pro ducten belangrijke Nederlandse uit voerartikelen als groenten, eieren en kaas in de Duitse Staatscourant zullen worden bekend gemaakt. In to taal zal 10.080.000 dollar worden vrij gemaakt. PIET EVERS het is zo moeilijk „ALS ik even in de gelegenheid ben zal ik trachten de Ronde van Noord West-Neder land te volgen", merkte Piet Evers op, toen we de blonde Wormerveerse renners dezer dagen spraken. „Als het dan maar wat beter weer is dan de twee voorgaande jaren", voegde hij er lachend aan toe. „Een winnaar tippen? Och dit is zo moeilijk. Er hangt zo veel van de omstandigheden en het weer af en daarbij komt dat de topklasse der amateurs zo weinig voor elkaar onderdoet". Natuurlijk hoopt de Wormerveerder dat zijn pupil, de Kromme- nieër Ed Koeman een goed figuur zal slaan en als winnaar uit de strijd komt. „Bij zo'n grote wedstrijd als die om de grote prijs van de Ver. Noordhollandse Dagbladen gaat het om de eerste plaats. Al heeft de tweede aan komende nog zo'n goede wedstrijd gereden, na enkele weken is men z'n naam vergeten en spreekt men alleen nog over de winnaar. Hare Majesteit de Koningin heeft gisteren een bezoek gebracht aan de Brielsche Maas en de omliggende ge meenten, waarbij zij in het gemeente huis van Oostvoorne een oorkonde on dertekende ter gelegenheid van het in Het is dezer dagen vijf jaar geleden, dat de Werfsportvereniging werd opge richt. Aanvankelijk bewoog deze orga nisatie zich uitsluitend op sportgebied, maar later werd meer en meer de be hoefte gevoeld aan een bredere basis. Er kwamen culturele avonden voor het personeel der Rijkswerf, en het eigen cabaretgezelschap van de vereniging zette menig feestelijk programma in el kaar. Vandaar, dat later werd besloten, de naam te wijzigen in „Werfsport- en ontspanningsvereniging". Deze bereidt thans de viering van het eerste lustrum voor. Er zal op Maandag 7 Mei in Ca sino een feestavond worden gehouden, waarover nadere mededelingen zullen volgen. De Amsterdamse rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in de beken de zaak „Zeven Provinciën" van de 54-jarige voormalige sergeant-kon stabel der Koninklijke Marine A. II. F. Fonteyn uit Amsterdam. De man werd wegens smaadschrift veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar plus een geldboete van f 100 subs. 10 dagen. De recthbank achtte wettig en over tuigend bewezen, dat verdachte zich schuldig had gemaakt aan smaadschrift en dat zijn beroep op 't algemeen be lang (hetgeen volgens de strafwet smaadschrift kan wettigen) moet wor den verworpen, omdat het algemeen belang de noodzakelijkheid van het uitgeven van het bewuste pamflet niet wettigt. Verdachte tekende na deze uitspraak terstond hoger beroep aan. Volgens opgave van het Centraal Bu reau voor de Statistiek bedroeg het aantal volledig ingeschreven studen ten op 1 Maart 1951 28.250, waarvan 4345 vrouwelijke. Op 1 Mei 1950 waren deze aantallen 28.004, waarvan 4501 vrouwelijke. Het aantal eerstejaars-stu denten verminderde ten opzichte van het vorige studiejaar met 353 (7 tot 4780. De heer Van Lieshout (KVP) heeft bij de behandeling van het wetsont werp „Wijziging van kinderbijslagwet' in de Eerste Kamer, gevraagd, of de kinderbijslag, die ingevolge de over bruggingsregeling wordt uitbetaald, zal worden verhoogd met terugwerking tot de datum waarop de verhoogde uitkeringen zijn verstrekt De minister van Sociale Zaken, Joe- kes, heeft hierop schriftelijk een be vestigend antwoord gegeven. Bij de sociale bijstandsregeling wordt een zelfde gedragslijn gevolgd betreffende de gezinsleden-bijslag. De gemeente besturen zullen hierover een circulaire ontvangen. WEER STAKERS TE WOOLWICH De staking bij de wapenfabriek te Woolwich, die drie dagen geleden be gon, heeft zich uitgebreid. Bijna 1500 van de 2000 arbeiders hebben thans het werk neergelegd Zij willen hoger loon en ageren tegen de weigering van een arbeider, die geen lid meer was. zich weer bij hun vakvereniging aan te sluiten. Opbrengst 27 millioen Bij de Tweede Kamer zijn gisteren de wetsontwerpen ingediend betreffen de een verhoging van de vermogensbe lasting en wijziging van de successie wet. Uit de memories van toeliohting op deze ontwerpen blijkt, dat de maat regelen tot 1955 zullen worden toege past De minister van financiën ver wacht, dat de opbrengst van bedoelde maatregelen respectievelijk 15 en 12 millioen gulden zal zijn- Volgens het wetsvoorstel wordt de vermogensbelasting met 1 pro mille verhoogd voor zuivere vermogens tot f 100.000. Boven dit bedrag klimt de tariefsverhoging geleidelijk op tot 2 pro mille, terwijl het nieuwe tarief aanvangt met een heffingspercentage van 0.8 pet Zuivere vermogens van f 1.100.000 en meer worden beiast met een verder onveranderlijk heffingsper centage van 0.7. De aftrekbedragen voor ongehuwden. gehuwden enz. blij ven globaal hetzelfde als in de be staande wet behalve voor degenen, die voor hun levensonderhoud uitsluitend op een klein vermogen zijn aangewe zen en die niet meer of nog niet tot ar beid in staat zijn. Hier is een verlich ting ingevoerd. Successiebelasting De tariefswijzigingen van de succes sierechten omvatten een geringe ver hoging van de aanvangspercentages en een verscherping van de bestaande progressie Het voorgestelde tarief voor vererving op kinderen en tussen echt genoten loopt volgens het wetsvoorstel van 3 tot 20 pet. Voor afstammelin gen in verdere graden lopen de tarie ven op, doch gemiddeld nimmer tot 50 pet In verband met de verhoging der ta rieven in rechte lijn wordt een vrijstel lingsregeling voor door een erflater bedongen weduwen- en wezenpensioen voorgesteld, waardoor in het algemeen een blijvende verlichting van beteke nis zal intreden. Van successierecht zal dan zijn vrijgesteld voor een weduwe een lijfrente van f 2200 's jaars, voor "n minderjarige wees een lijfrente van f 1000 en voor een minderjarige half- wees een lijfrente van f 500 per jaar Het totaal vrijgestelde gezins- en we zenpensioen kan niet meer bedragen dan 4000 gulden. BOUW VAN EEN WOONHUIS Namens de heer Gome* te Oen Bun werd door irchitect Oe Graaf aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Oe laagste lns .rijvers waren voor het timmerwerk Gebre. Schoenmaker, voor het metselwerk W. Boon. voor sanitair J. Oele, voor schil derwerk firma Z. Graaf en voor de etoetrl- clteltslnstallatie M. Bakker, voor totaaJ 12.545. KIER VEILING In de week ven IS tot en net 21 April werden aan de eiervelling te Den Burg 131.120 eieren aangevoerd. we)ke een ge middelde kiloprijs opbrachten van f 1.70. OP DB THUISREIS Aan boord van het troepentransportechip New Australië", dat Zondag in Amster dam vordt verwacht, bevindt sich militair A. Slacht, Oen Hoorn 1L gebruik stellen van de installaties ter afdamming van de Brielsche Maas en de Botlek. 's Middags heeft de Koningin de oor konde, die mede ondertekend was door de minister van Waterstaat, de heer H. H. Wemmers in het monument op de afsluitdijk van de Brielsche Maas inge metseld. Hiermede werd op feestelijke wijze de afdamming der beide rivieren voltooid, waartoe was overgegaan in verband met een reeds lang geleden geconstateerd tekort aan zoet water voor de Voornse tuinbouw. Des morgens had Koningin Juliana reeds een bezoek gebracht aan de nieu we waterstaatwerken in gezelschap van minister Wemmers en verschillen de andere hoge autoriteiten. Nadat zij door een lichte druk op een knop de machines in werking had gesteld, waardoor de sluisdeuren zich openden, bracht de Koningin een bezoek aan de feestelijk versierde plaatsjes Spijkernis- se, Den Briel en Oostvoorne. Het moment, waarop de oorkonde van de dijkaanleg door de Konin gin in het gedenkteken op de plaats waar de dijk gesloten werd wordt ingemetseld. Naast HM. de Koningin de Minister van Ver keer en Waterstaat, H. H. Wemmers. De wedstrijd Goudzee BoysHCSC, die voor Zaterdag 28 April was vast gesteld, gaat niet door. Het eerste elf tal van HCSC ontvangt nu EVC 1. De bezoekers zijn nog niet helemaal buiten degradatiegevaar, zodat ónze stadgeno ten op een „warm" partijtje kunne# rekenen. Wij geloven evenwel, dat de HCSC-ers de volle buit zullen behou den. Deze wedstrijd begint om vijf uur, Als voorwedstrijd kan men zien HCSÖ 3DEK 2. die om kwart over drie aan vangt. HCSC 2 gaat naar de Langedijk, was* de strijd wordt aangebonden met BOfc 1. Het tijdstip van vertrek werd be paald op half twee van garage Moor» man. Verder worden nog gespeeld! HCSC b—Kaagvogels b (vier uur) «s Watervogels a—HCSC junioren (kwarl over vijf). ontvingen wij GROTE zendingen ook BUIKCOSTUUMS en voor LANGE personen in 23 maten maat 46, 48, 50, 52, 54, 56, 45, 47, 49, 51, 53, 48%, 50%, 52%, 54%, 56%, 58%, 48%, 50%, 52%, 54%, 56%, 58%. GROTE zendingen met korte broek en plusfours. Keuze uit meer dan 500 pakjes voor alle leeftijden GROTE zendingen in Tweed, Treneh-eoats, Gabardine enz., enz. Keuze uit meer dan 800 stuks Wij tonen U momenteel in 20 modern* kleuren Ziet onze collectie Cord du Roy (fluweel' in 12 moderne kleuren Grootste Speciaalzaak veer Den Helder en Omstreken

Heldersche Courant | 1951 | | pagina 3